Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81701) tsteve válasza szalai112 (#81700) üzenetére


tsteve
senior tag

én sem fogok váltani magentából a kényelmes tv miatt főleg, de az nem baj, ha van fapados megoldás pl. idősebbeknek, akik kevesebbet telefonálnak, nem programoznak tv felvételeket, stb... ha pedig ez még olcsóbb is, mint a digi, ráadásul hűség nélkül, akkor van keresnivalója a flip-nek a piacon...

[ Szerkesztve ]

(#81702) szalai112 válasza tsteve (#81701) üzenetére


szalai112
senior tag

Gondolkozom hogy át megyek a telenorhoz net miatt
De a vezetékes telefon és a vezetékes net 09 09 körül jár le de a tv 2018.11.04.
Ha meg szünik a telekomos előfizetés nincs magenta , akkor a tv-re fizetnem kell kötbért ha jól gondolom mert a kedvezményeket ki kell fizetnem, vagyis csak a magenta kedvezményt kell ki fizetnem tvre

ha jól tudom az eltelt hónapok számával kell szoroznom 10 hónap és 5 nap
10x1300=13ezer ha jól számolok

mert a többi akkor rendes árban lenne hosszanitáskor

[ Szerkesztve ]

(#81703) tsteve válasza szalai112 (#81702) üzenetére


tsteve
senior tag

sztem jól számolsz... de első körben a telenor sebességet check-eld azokon a helyeken ahol sűrűn jársz, ne csak otthon ..

[ Szerkesztve ]

(#81704) scorpy02


scorpy02
aktív tag

Nálunk bő egy éve van optika, konkurencia az viszont nincs, így a flip se elérhető. :(

Összeraktam most kíváncsiságból telekom oldalán, hogy mennyiért kapnám meg hűség nélkül a flip szolgáltatásait. 14k körül lenne. Hát nem aranyos... :(((

Jelenleg pedig 10k-t fizetünk ezért: Hoppá+Netmánia M+IPTV Családi HD (tripla kedvezménnyel, két év hűséggel, speciális kedvezmény pedig csak tv-hez jár).

(#81705) szalai112


szalai112
senior tag

A telekom új ASZF-je mikor jön

(#81706) tsteve válasza szalai112 (#81705) üzenetére


tsteve
senior tag

a júniusi kinn van már hetek óta...mit értesz új alatt, persze ez is kérdés...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#81707) btz válasza szalai112 (#81705) üzenetére


btz
addikt

Júl 1

ⓑⓣⓩ

(#81708) prisz válasza taki01 (#81697) üzenetére


prisz
aktív tag

Itt is Anyuéknál Bp. XIV. Zugló. TV+Internet(koax)+Telefon. És nem elérhető a "Flip" ezekkel az értékekkel :

Pedig már most váltanának.

Nálam Bp. Pesterzsébet Digi-s terület, pedig rendelhető... No comment. :(

(#81709) szalai112 válasza btz (#81707) üzenetére


szalai112
senior tag

akkor még várhatók

(#81710) Okean válasza Klown (#81693) üzenetére


Okean
tag

a II. és XII. kerületi ultra speciális 4000 Ft-os csomagokat bújtatták ebbe a flip-be

Mondjuk pont ezeken a területeken nem elérhető

(#81711) tsteve válasza szalai112 (#81709) üzenetére


tsteve
senior tag

és mi az a probléma ami a júniusiból nem kideríthető?

(#81712) tsteve válasza prisz (#81708) üzenetére


tsteve
senior tag

a Telekom a Digi tökeinek szorongatásába kezdett csak ezzel, mint sejthető volt....nincs itt szó semmi másról ezek szerint

[ Szerkesztve ]

(#81713) qnadam


qnadam
veterán

mindeközben a házunkban elérhetőnek mondja az oldal a flipet, pedig tudomásom szerint a házban digi fttb upc koax és t rézdraut van :) lazaság.

precíz a célzás. anyám házában nincs digi, de az egész környéken viszont van, így a upc-nél a digire hivatkozva remekül lehet alkudni, van viszont a házban t optika, mégsincs flip. ügyes.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81714) spici válasza tsteve (#81712) üzenetére


spici
tag

Gondolhatunk arra is, hogy a telekom azért ha bejelented a hibát akkor 24 órán belül kint szokott lenni, lehet itt a 72 órát fogják közelíteni, nem a 24-et.

Azért is írják annak, hogy fapados szolgáltatás, ha valami elromlik nem 1 napon belül mennek, hanem 3 napon belül, a 3. napot közelítve.
De ez csak tipp. Ja és nincs 6. hónap után se készülék vásárlási lehetőség, semmi ilyesmi. Ezekre is gondoljunk.

(#81715) Klown válasza Okean (#81710) üzenetére


Klown
aktív tag

Ott az üzletkötőktől tudod ezt megrendelni, de rendes Telekomos szolgáltatásként, s nem Flip-ként.

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#81716) funk648


funk648
aktív tag

Ma kíváncsiságból ránéztem a vonali adatokra a hgw-ben, és észrevettem hogy átraktak vdsl2-re. Fura, a korábbi ~5mega helyett így kb. 7 megát bír a vonal, viszont a pingem a korábbi 40-ről 25-re csökkent.
(nem volt mostanában semmi hibabejelentés, stb.)

(#81717) btz válasza szalai112 (#81709) üzenetére


btz
addikt

Bocs Jún 1-et akartam írni

ⓑⓣⓩ

(#81718) odrif


odrif
MODERÁTOR

Ebben a hónapban lejár a hűségem a gigabites neten, és a telefon előfizetésen (TV nincs)
Ha most megrendelném a Flip-et és kiépíttetném az IPTV-t is (2 TV-re) majd 1 hét múlva lemondanám, és vissza megrendelném újabb 1 év hűséggel a gigabites netet nagyon berágnának? :F

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#81719) DJ. Ru$y válasza odrif (#81718) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Azt mondd meg, hogy ennek mi értelme lenne? Flipre nem tudsz gigabites netet kérni. Ergo 2 külön bekötésed lesz 2 MT azonosító alatt, mintha lenne 2 külön előfizetésed. Nem sok értelmét látom.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81720) C0d3r válasza funk648 (#81716) üzenetére


C0d3r
addikt

Reggelre az én vonalam is átkerült ADSL2+-ról VDSL-re, sok változást nem hozott. Eddig is csutkán volt a vonal, annyit vettem észre, hogy jobban skálázódik az aktuális sebesség a maxhoz képest.
Downstream line rate (kbit/s): 11932
Maximum downstream rate (kbit/s): 12209
Nem mintha a gyorsító opció mellett sok vizet zavarna... :)

[ Szerkesztve ]

(#81721) btz válasza C0d3r (#81720) üzenetére


btz
addikt

Érdekes. Lehet, hogy átraknak mindenkit vdsl2-re, akit lehet (?)

ⓑⓣⓩ

(#81722) funk648 válasza C0d3r (#81720) üzenetére


funk648
aktív tag

Nálam is, plusz az SNR értéke is sokkal stabilabb lett nálam.

Nemrég írta valaki a Telekom fórumba, hogy őt is áttették, szerintem akinél lehet ott átállnak.

[ Szerkesztve ]

(#81723) C0d3r válasza funk648 (#81722) üzenetére


C0d3r
addikt

Én voltam, elsősorban a DSL Tunneles nyűg miatt írtam, hátha van tippje egy VDSL-es gyorsítósnak. Fene se érti mitől kotlott meg, majd délelőtt bejelentem hibára. Kínos, hogy minden forgalom a 4G-t terheli.

(#81724) kopa1


kopa1
aktív tag

Disclaimer: A Flip külön "brigáddal", CRM-el és egyéb dolgokkal dolgozik.

A most elérhető területek nagyban függenek attól is, hogy épp mekkora a Flip kapacitása a területen.
Ha befut, jelentkeznek még emberek, megtérülő a terület stb. akkor a többi Digis/UPC-s terület is lefedésre kerülhet.

500.000 háztartás van indulásra, de ez később bővülhet... :)

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#81725) odrif


odrif
MODERÁTOR

Hol tudom megnézni az adott hónapban felhasznált adat mennyiséget a Telekom oldalán?

20 éve a Prohardveren

(#81726) poli27 válasza odrif (#81725) üzenetére


poli27
veterán

sztem egyszerűbb a telekom alkalmazással..

(#81727) dptrsk válasza poli27 (#81726) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Szerintem Ő vezetékes net forgalmat szeretne tudni.

(#81728) odrif válasza dptrsk (#81727) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

:K

20 éve a Prohardveren

(#81729) Vynx


Vynx
tag

Belépsz a Telekom által adott felhasználónévvel és jelszóval (jobb oldalt felül) - > Előfizetéseim (bal oldalon) -> MT azonosító alatt van egy rózsaszín keretű ablak az adataiddal (középen) -> Forgalmi adatok (az ablak alján kicsi rózsaszínű lefele mutató nyíl van mellette)

[ Szerkesztve ]

(#81730) glacious válasza odrif (#81725) üzenetére


glacious
addikt

Ha régi előfizető vagy és nem tettek át az új rendszerbe, akkor sehogy. A többit már írták.

[ Szerkesztve ]

(#81731) csendes válasza kopa1 (#81724) üzenetére


csendes
őstag

Nahát, én meg naivan azt hittem, hogy a Telekom csak ott vezeti be ezt az új csomagot ahol van Digi csomag, amivel versenyezni kell. Vagyis, tévedésből azt gondoltam, hogy nem műszaki oka van annak, hogy melyik területen érhető el, hanem egyszerű versenyhelyzeten alapuló árdiszkrimináció az ügyfelek között. Az UPC miatt szerintem nem lett volna értelme az egésznek az árak alapján, de mindegy... :F

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#81733) trec12 válasza csendes (#81731) üzenetére


trec12
addikt

Kíváncsi leszek Győrben mi lesz! Van Digikábel, ViDaNet (Telekom cég) ill. akár maga a Telekom is tud adni 120 Megás netet a legtöbb helyen címre keresés alapján. Gondolom ezt VDSL-en oldja meg nem a Vidanet FTTN rendszerén. Vajon itt lesz-e Flip? Mert ugye a Digi itt rendesen begyűjtötte az előfizetőket....(bár a Vidának van területi akciós ára de a Digi simán olcsóbb hűség nélkül is, szóval itt csak a Flip tudna jobb lenni)

[ Szerkesztve ]

(#81734) F-ECT$ válasza trec12 (#81733) üzenetére


F-ECT$
titán

Flip.hu alapján van Győrben is. (Persze nem a teljes városban.)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#81735) trec12 válasza F-ECT$ (#81734) üzenetére


trec12
addikt

Nálunk éppen nincsen, ahol én eddig néztem ott sem... :(

[ Szerkesztve ]

(#81736) tsteve válasza trec12 (#81735) üzenetére


tsteve
senior tag

röhej, hogy anyáméknál lehet váltani flip3-ra, (van digi is ott) míg itt az egész környékemen (ahol sok helyen már optika is van) itt nem engedi..

[ Szerkesztve ]

(#81737) DJ. Ru$y válasza trec12 (#81733) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A Telekom nem ad VDSL2-n 120 Mb-et, szóval az vagy koax vagy optika. ;)

Illetve szeretnék megkérni mindenkit, hogy ezt a flip morgolódást fejezzük be... Ott van ahol van, attól nem lesz ott, ahol nincs, ha itt leírjátok akárhányan is. Írjátok meg nekik a hivatalos elérhetőségeiken vagy keressétek meg őket hivatalosan.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81738) csendes


csendes
őstag

Rövidesen lejár a kétéves hűségidő a tripla csomagra (IPTV/Internet/vezetékes telefon). Teljesen megfelelt az eddigi: kb. 50 tévécsatorna, (főleg sportot, természetfilmeket, és tudományos ismeretterjesztő adásokat nézünk), 10 mbps internet két felhasználóra, plusz a legolcsóbb vezetékes telefon. Az újságban olvastam, hogy a kétéves hűségidőt hamarosan törvény fogja tiltani, de mikortól?
Nem értem, hogy miért van, hogy az új TV előfizetésre csak a 31 csatornás alap vagy a 130 csatornás szuper csomag érhető el, amikor most pont megfelel és elérhető az 50 csatorna, a 31 csatornában meg szinte nincs sport se ismeretterjesztő csatorna. Az internetnél ugyanannyiba kerül a 20mbps, mint a 10mbps; és az 50mbps csak 200 Ft-tal drágább havonta. Így összességében kb. 2000 Ft-tal többet fizetnénk havonta, de a fenti extrákra nincs szükségünk. Az is igaz, hogy nincs más választás, Digi nincs, az UPC meg drágább. Csak jó lenne, ha tényleg működne az, hogy saját magam rakom össze a csomagom, és azért fizetek többé-kevésbé arányosan (alapdíj +csatornák vagy mbps, amire szükségem van.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#81739) #22718208 válasza csendes (#81738) üzenetére


#22718208
törölt tag

Ha magadnak raknád össze ,akkor nem lenne rajta nekik annyi haszon.

Másrészt azt el kell (sajnos) fogadnod ,hogy a csomagod megszűnt. Így amíg nem nyúlsz hozzá köteles azt adni. Viszont ami már nem létezik azt nem tudod meghosszabítani.
Vagy elfogadod vagy nézni kell más alternatívát.

Esetleg az új flip nevű telekom szolgáltatást nézted már?

[ Szerkesztve ]

(#81740) 313313 válasza csendes (#81738) üzenetére


313313
addikt

Lassan egy éve van a Szuper Családi + HD csoma, a Családi + HD helyett, ha jól emlékszek kb havi 500 forinttal drágább csak, és azért adnak plusz 2x-3x csatornát... Ez sajnos ilyen.
Ha a 20Mbites net ugyan annyi, mint most a 10-es, akkor ha újra hűséget kötsz, akkor 500 ft-val lenne csak drágább havonta az előfizetésed...
Illeve az az 500 nem is annyi, mert 200-300-al meg nőtt január óta a tv díjad, szóval szinte ugyan annyit fizetsz a több csatornáért.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#81741) szalai112 válasza tsteve (#81711) üzenetére


szalai112
senior tag

ez a roaming dolgok stb

(#81742) csendes válasza #22718208 (#81739) üzenetére


csendes
őstag

Igen, de sajnos az nem érhető el nálunk. Egyébként tökéletes lenne.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#81743) tsteve válasza szalai112 (#81741) üzenetére


tsteve
senior tag

a mobil topikban kiveséztük a roaming-ot már... a letölthető júniusi Ászf pedig leír mindent ezügyben ami kérdéses volt.. tedd fel ott (abban a topikban) a kérdést, ha valami nem tiszta a júniusi Ászf alapján, ami egyben tartalmazza a jun. 15. utáni játékszabályokat is...

[ Szerkesztve ]

(#81744) Bozek válasza csendes (#81738) üzenetére


Bozek
nagyúr

10 mbps-es internet mellett IPTV? Az szép. :D Főleg, ha sportot meg természetfilmet nézel. Biztos jól néz ki SD minőségben. :D

(#81745) szalai112 válasza tsteve (#81743) üzenetére


szalai112
senior tag

ok

(#81746) szalai112 válasza Bozek (#81744) üzenetére


szalai112
senior tag

De most komolyan mit nyújt az iptv amit a sat nem?
Megállítható, visszatekerhető, felvehető élő adás
Videótéka

Az internetről szinte bármi be szerezhető

(#81747) spici válasza szalai112 (#81746) üzenetére


spici
tag

Van SAT-on is felvétel opció. IPTV abban jobb hogy csatornasorrendet lehet állítani (nem kedvencekkel), gyorsabb csatornaváltás, illetve nem időjárás függő.

Hátránya hogy HD-ban meg van lőve, például ha a család nézni akar 3 HD adást, akkor nem nézhetnek 3 különbözőt, csak azt amit a másik kettő néz, és így tovább.

Felvétel opciónál érdekes, mert akkor ha van 2SD 1 HD, és például HD-ba vesz fel az illető és nézi 1 SD csatornát, akkor marad 1 SD stream, amit a másik illető lefoglal, így a 3. csak az általuk nézett csatornákat tudja nézni. SAT-nál ilyen probléma nincs.

Ja és SAT-nál szebb a HD. Ha pedig rezen van IPTV, az még meg is eszi a sávszélességedet (SD 2megabit, HD 9)

VDSL:

Aki MSAN porton van és VDSL képes eszköze van, 1 kattintás átrakni VDSL-re. Bár ha nagy a távolság valakinél akkor már rosszabb a VDSL mivel az magasabb tartományba is ad sebességet, és tudjuk hogy magasabb sávon nagyobb a csillapítás mértéke, így szakadozósabb is a VDSL.

UI: Bocsi a hosszú megjegyzésért.

(#81748) szalai112 válasza spici (#81747) üzenetére


szalai112
senior tag

köztudott hogy a telekom nem ad Full HD adás

(#81749) spici válasza szalai112 (#81748) üzenetére


spici
tag

1440x1080, ez így igaz.

(#81750) funk648 válasza spici (#81747) üzenetére


funk648
aktív tag

Mi 3+km-re vagyunk a központtól, és a vdsl2-re váltással így is csökkent a csillapítás a korábbi 51db-ről 45db-re.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.