Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81251) DJ. Ru$y válasza margithid (#81249) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Bármilyen készülékkel működnie kell, azért kell a HGW-re dugni, hogy ne kelljen hozzá speciális készülék. Ha tudsz kérj kölcsön egy bármilyen másik készüléket próbára.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81252) btz válasza margithid (#81249) üzenetére


btz
addikt

Másik portba dugás után?

ⓑⓣⓩ

(#81253) margithid


margithid
veterán

Másik portba próbáltam, szerintem a készülékkel lesz valami, mert ha hívom az otthoni számom ugyanúgy kicseng mint régen, vasgyis a vonal felépült, de a készülék nem jelzi, hogy hívnak, mármint a telefon.

(#81254) margithid válasza margithid (#81253) üzenetére


margithid
veterán

Na kábelt cseréltem és most már jó a telefon is!
Hú de nehéz szülés volt:)
Köszönöm mindenkinek a segítséget, most működik minden úgy ahogy szeretném!

(#81255) szabi41


szabi41
csendes tag

Üdv

Telekom internet nél a 2 éves hűségidőszak közben ha csökkentik a szolgáltatás árát akkor csökken 2 éves hűségidőszak alatt az ára vagy megrendelés után nem változik?

Üdv: Szabi41

(#81256) sajby válasza szabi41 (#81255) üzenetére


sajby
senior tag

Természetesen neked is csökkenne.De nem arról híresek,hogy gyakran élnének ezzel a lehetőséggel. :D

[ Szerkesztve ]

(#81257) #16695808


#16695808
törölt tag

most szegeden elment a net nálunk, másnál mi a helyzet?... hibát már jelentettem

(#81258) #78121280 válasza #16695808 (#81257) üzenetére


#78121280
törölt tag

Vásárhely is le állt teljesen.

(#81259) azbest válasza #16695808 (#81257) üzenetére


azbest
félisten

döcög... kapcsolat van helyileg. A dns szervert átírtam 8.8.8.8-ra, hogy a google -től legalább az oldalak címeit fel tudja oldani. Így már több minden bejön, de például speedtest-en fél megabiteket lát némelyik szerverrel. A telekomos pedig elérhetetlen.

szerintem valami a gerinchálózatukkal lehet. A bix statisztika talán kicsit alacsonyabb, mint szokott. De azt hiszem a telekomnak van más kapcsolata is és lehet az dőlt össze.

[ Szerkesztve ]

(#81260) kingdomix válasza #16695808 (#81257) üzenetére


kingdomix
csendes tag

Szia! Szegedi vagyok,nàlam sincs net. Mit mondtak a hibabejelentésnél?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#81261) bibi55 válasza azbest (#81259) üzenetére


bibi55
tag

Szintén zenész, speedtest-en ilyen 0,4 - 0,6 mbps letöltési sebesség. Érdekes, hogy feltöltés nagyjából ok, és az IPTV is szépen megy (a HD csatornák is).

Azt mondták telefonban, hogy szegeden nem tudnak területi hibáról...

[ Szerkesztve ]

(#81262) azbest válasza bibi55 (#81261) üzenetére


azbest
félisten

mókás, mert saját dns feloldásukkal a telekom oldal sem jött be :D
Na írok egy online bejelentést nekik, hogy tudjanak róla (a tartalék mobilnetemről, mert a sajátjukkal használhatatlan).

Omg, most nézem hogy itt nem lehet szöveget írni, csak pipálni.

[ Szerkesztve ]

(#81263) Sordoran válasza #16695808 (#81257) üzenetére


Sordoran
addikt

Ma 10 körül szállt el itt nyírségben is, se internet, se telefon (VOIP). HGW menüjében láttam is, hogy IPS time out-ot ír. 1414-en gépi hang fel is sorolt egy halom várost ahol most fennakadás van, így nem is jelentettem. Itt olyan délután 4 körül jött helyre a kapcsolat. (a telefon néha működött mondjuk közben is)

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#81264) azbest válasza azbest (#81262) üzenetére


azbest
félisten

úgy tűnik, mintha helyreállt volna

[ Szerkesztve ]

(#81265) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Sziasztok! Eddig is Netmánia XXL díjcsomagban voltam, csak sokkal drágábban, mint amennyiért most kínálják. Nem akartam TV-t, de érdemes volt 1 éves hűségre vásárolnom, mert több, mint 3 ezer Ft-tal kevesebbet fogok fizetni. A kérésem az volna, hogy IPTV miatt Cisco EPC3925-ös modemet cserélni fogják? Csütörtökön rendeltem reggel, kb. mennyi idő az ügyintézés ( 5 éve 2 nap alatt már meg volt a modemcsere )?

[ Szerkesztve ]

(#81266) azbest válasza Nagynozi (#81265) üzenetére


azbest
félisten

bár már veszett fejsze nyele utólag, de a kedvezményes díjhoz érdemes alap voip telefon szolgáltatást választani is az internet mellé. Az csupán néhány százas és több ezer kedvezményt hoz. Az iptv ezen felül inkább plusz díjat jelentene, mint kedvezményt. Legalábbis nekem így van, most 6575 ft a 120/10 net és alap telefon összesen.

[ Szerkesztve ]

(#81267) DJ. Ru$y válasza Nagynozi (#81265) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem feltétlen cserélik, de a STB-o(ka)t ki kell vinniük és be kell kábelezniük.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81268) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Azt lehet tudni, hogy mi történt Hódmezővásárhely környéken?

(#81269) Intruder2k5 válasza Balazs_ (#81268) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#81270) Aethelstone válasza Intruder2k5 (#81269) üzenetére


Aethelstone
addikt

Áá...ki van zárva :D

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#81271) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Valakinek erre a problémára lenne ötlete?

Adott egy 50-es T-Home internet, nem optikai, klasszikus telefonvonalon jön.
Igazából nem volt vele semmi baj, havi egyszer talán ha volt szakadás, illetve teljesítette az ígért sebességet rendesen.

A héten viszont IPTV-re váltottunk a klasszikus antenna + beltéri megoldás helyett.
A router maradt egy ZTE Speedport Entry 2i.
Ebből megy most egyszer a PC felé a net illetve a 3 TV " beltéri " felé is, na meg egy sima vezetékes telefon is.

Miután kész lett minden néztem rögtön, hogy mennyit szed le, és szerencsére 42 alá nem esik a speedtest, ez is csak akkor ha mindhárom TV-n megy az adás. Illetve a latency is teljesen rendben van, mind a teszt szerint mind a játékokban, azonos mint eddig volt.

A gond ott van, hogy sokszor nehezen " kapcsolódik " oldalakhoz. Például van hogy a google-hez is kell 30mp, hogy bejöjjön, addig a böngésző csak csatlakozást ír ki, ahogy észrevettem a google-nek kell általában a legtöbb idő, de más lapok is van hogy ilyen 5-15 másodperc mire bejönnek.
Aztán ha egyszer már bejöttek nincs semmi gond, mennek gyorsan, addig míg be nem zárom a böngészőt és újra nem akarok valamit nézni, akkor először megint lassan tölt be.

Létezik, hogy a router nem bírja? Bár akkor gondolom a latency is megnőtt volna, vagy nem tudom. De így elég zavaró a dolog. Valakinek van tippje, hogy mit lehetne kezdeni?

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#81272) tsteve válasza laceszgamer (#81271) üzenetére


tsteve
senior tag

elsőnek próbáld ki a google névfeloldást a telekomos helyett... 8.8.8.8 és 8.8.4.4..ha nem jön be, lehet tovább nyomozni...

(#81273) Chereiose


Chereiose
addikt

Vicces ez a telekom. 1 hónapja kötötték be az ezres netet, routert vártam, sehol semmi. Közben 2 hete az én nevemre került az előfizetés, ma hívtam az 1412-t ott meg mondják, hogy a kérelem így törlődött az új előfizető neve miatt...:) Most új kérvényt vett fel nekem a routerre, elvileg jövőhéten jön a GLS, kíváncsi leszek...

(#81274) laceszgamer válasza tsteve (#81272) üzenetére


laceszgamer
addikt

Kicsit részleteznéd ezt nekem kérlek? Hálózat témához nem sokat értek. :)

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#81275) tsteve válasza laceszgamer (#81274) üzenetére


tsteve
senior tag

(#81276) laceszgamer válasza tsteve (#81275) üzenetére


laceszgamer
addikt

Köszi, megpróbálom.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#81277) btz


btz
addikt

Nem tudja valaki, hogy iptv kiépítés esetén van e valami limit a kábelhosszban, ami után már pluszköltséges?

ⓑⓣⓩ

(#81278) DJ. Ru$y válasza btz (#81277) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

20 méter azt hiszem, hogy ez boxonként vagy összesen, azt nem tudom, de ÁSZF-ben benne van, abból kukáztam ki én is múltkor valakinek.

10m-en belüli hozzáférési pont építése vagy áthelyezése, 15 perc benne foglalt munkadíjjal 3 300 Ft
25m-en belüli hozzáférési pont építése vagy áthelyezése, 30 perc benne foglalt munkadíjjal 7 300 Ft

Már csak ilyen van benne, szóval vagy 10 vagy 25 méter a korlát. Bár hűséges csomagok esetén a telepítési díjat mindig elengedik, szóval lehet eltörölték a kábel hossz korlátot is.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81279) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Új előfizetőként menjek be a tbe vagy elég a honlapon is?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#81280) DJ. Ru$y válasza cyber86 (#81279) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A honlapot semmiképpen nem javaslom a hektikus működése miatt. Ha van a közeledben Telekom üzlet, akkor első körben ott kérnék egy "árajánlatot", aztán felhívnám az ügyfélszolgálatot 1412 és, ha eltérnek az ajánlatok, akkor az olcsóbbat fogadnám el nyilván. :))

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81281) cyber86 válasza DJ. Ru$y (#81280) üzenetére


cyber86
őstag

Rendben. Köszönöm :R

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#81282) tsteve válasza DJ. Ru$y (#81278) üzenetére


tsteve
senior tag

nálunk több mint 50 m-nyi iptv vezetéket építettek be ingyen 2 boxra.. hűség nélküli esetben lehet hogy kértek volna pénzt érte persze... szerelőtől is függhet akár..

[ Szerkesztve ]

(#81283) #15241216


#15241216
törölt tag

Sziasztok!

Mi alapján dől el, hogy egy oldalhoz az IPv4 vagy IPv6 cím kerül? Egyik oldal az IPv4-es címet látja másik az IPv6-ost.

(#81284) Nasuto


Nasuto
tag

Srácok, Speedport W 724V-n hol tudom beállítani, hogy a google dns szerverét használja? Az elmúlt két hétben (kb. az IPv6 bevezetése óta) minden második oldal csak néhány refresh után és nagyon lassan jön be. Köszönöm

(#81285) drdr


drdr
senior tag

Hello,

Egy HG8245H-t kaptam gigabit nethez. Működik is 950/210 kb. a sebesség...
Használnám saját routerem, egy Asus ac55u-t. Az isp felhasználói nevet és jelszót töröltem az ONT-ből, (dhcp-t is töröltem, nincs iptv előfizetés...). Most már az Asus routerem "tárcsáz be" (pppoe). A Problémám, hogy így a sebesség csak kb. 120/50 re jön ki. ONT reset és kikapcsolás percre megvolt...
Ha az Asus router access point módban használom, azaz az ONT lan1-jét fogja tovább osztani vezetékes hálózaton és wifi-n, akkor a gigabites hálózaton (az asus router után), már teljes a sebesség, valóban 950/210 körüli. Tehát ebben a módban tudja a sebességet ugyanazon kábeleken.

Mi lehet a baj, ha az asus akar becsatlakozni, miért nem lesz gigabites a net? Az asus router WAN portja (is) gigabites...

Üdv
DR

(#81286) DJ. Ru$y válasza drdr (#81285) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Asus gyári szoftver vagy 3rd party? Vannak olyan szoftverek, amik nem tudják lekezelni ezt a sebességet.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81287) Gubek-Einste válasza DJ. Ru$y (#81286) üzenetére

AC55U-ra nincsen CFW.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81288) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

Sziasztok.
Dunakeszin most kötöttük be a telekomos 20/10es netet ugye koaxon.
Eddig digi volt Pesten.
Torrentezni szeretnék de max 500-600k-val tudok letölteni..
Telekom korlátozza a p2p ?
Modemet is megnéztem de nemtudok még 1megával se letölteni max 500-600k?!
Valakit megmondaná mi lehet a gond?
Köszónóm.

(#81289) tsteve válasza Cobrusz (#81288) üzenetére


tsteve
senior tag

a speedtest.net-en mekkora sebességet látsz, ha nem megy semmi más közben? (torrent sem)
ez számít csak, telekom nem korlátozhat torrent-et...ha ott jó a sebesség akkor irány vmelyik torrentes topik... ez nem az

[ Szerkesztve ]

(#81290) Cobrusz válasza tsteve (#81289) üzenetére


Cobrusz
senior tag

Speedtesten átjön a teljes sávszél....20/10 :F

(#81291) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Az alábbi megoldásra keresem a választ.
jelenleg koax kábelen kapom a Tv-t és a netet.
Van három készülék, ebből kettőhöz tartozik box. Ki lehet váltani a boxot a tv-vel?
Mit kell tudni a tv-nek ehhez? Illetve egy előfizetés mellett mehet a 3 készülék?
Nem szeretnék további 2 boxot bérelni évi 20K-ért.
Van erre megoldás?

(#81292) DJ. Ru$y válasza csongi (#81291) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

IPTV-d van vagy sima digitális kábeltv? (Koax megy a STB-okba vagy a HGW-ből egy UTP kábel?)

Ha koax megy, akkor DVB-C tuner kell legyen a TV-ben, ha IPTV, akkor nincs mód a STB megkerülésére, és megvételére, csak bérelni tudod a STB-okat. 1 db előfizetésre összesen 3 db STB kérhető. 1 alap ingyen + 870 Ft/hó/db-ért további 2 db.

Annyit tudsz tenni, hogy amit IPTV-n kötsz be ott megkapod az összes előfizetett csatornát és, ha koaxot kötsz a maradék TV-be, akkor ott kapsz egy "butított" csatorna listát, ez az ajándék DKTV, IPTV mellé.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81293) drdr válasza DJ. Ru$y (#81286) üzenetére


drdr
senior tag

Gyári és nem találtam hozzá egyéb open firmware-t...

(#81294) DJ. Ru$y válasza drdr (#81293) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Akkor próbáld meg itt esetleg.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81295) csongi válasza DJ. Ru$y (#81292) üzenetére


csongi
veterán

Koax jön be és UTP-n megy az STB-ba jel.

Két box közel 20%-al emeli meg az árát az éves előfizetésnek. :(
Köszi a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#81296) drdr válasza DJ. Ru$y (#81294) üzenetére


drdr
senior tag

OK. Köszi.

(#81297) DJ. Ru$y válasza csongi (#81295) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

IPTV-t máshogy nem tudod megoldani. Az van még amit írtam, hogy a HGW előtt osztod a koaxot és azt vezeted el a TV-khez, de azokon a TV-ken nem lesz meg az összes IPTV által nyújtott csatornád.

Téma összefoglaló GYIK részében keresd ezt a kérdést:
"Analóg adások megszüntetése után mely dvb-c csatornák nézhetők kódolatlanul?'
Ott találsz 2 linket, amelyikből eldöntöd melyik vonatkozik rád és megtalálod a csatorna listát.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81298) azbest válasza csongi (#81295) üzenetére


azbest
félisten

és a tv go nem játszik? Valami androidos kütyüvel, tv go appal nézni a harmadik helyen a műsort? Esetleg pécés böngészőből. Bár lehet nem minden csatornát lehet, de többségüket igen.

Ahogy olvastam samsmung smart tv-re (ami nem androidos) már nincs natív támogatás. A hivatalos androidTV rendszerre sincs app tudtommal. A sima androidos lehet esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#81299) vonyarc


vonyarc
tag

Magenta1-es vagyok. Van a TV-GO ami nem generál adatforgalmat.
Ha mobilrol megosztom a netet tabletra, és ott használom a TV-GO-t, akkor sem számol adatforgalmat?

(#81300) btz válasza DJ. Ru$y (#81278) üzenetére


btz
addikt

Köszi a választ!

(#81282) tsteve

Sajnos az én esetemben +100 méter és egy felsőbb szintre kéne vinni.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.