Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82501) Game-over


Game-over
aktív tag

Sziasztok!

Egy ismerős kért tőlem segítséget, de ezen a téren nem vagyok nagyon jártas:

Telekom otthoni előfizetés mellé lett vásárolva egy Huawei T1 tablet kedvezményesen (talán 45k helyett 20-ért), ami gari időn belül kimúlt, és leadva nekik szervizre azt hozták ki, hogy cserélni kellene, de már nem forgalmazzák ezt a készüléket.

Ilyenkor milyen opciók vannak?

Mert én úgy emlékszem, hogy ilyenkor egy adott listaáron ott a gép értéke, és azzal megegyező értékűt lehet vásárolni, vagy valami hasonló.

(#82502) lemusz válasza #22718208 (#82500) üzenetére


lemusz
addikt

Reggel is írták már, akkor nekem még csak Connecting volt, de most már nekem is Connected. Kivi vagyok most is csak 2 hétre hagyják-e bent. :D

(#82503) szalai112


szalai112
senior tag

Sziasztok
Valószínűleg idén lesz optika itt nálunk Zalaapátiban, úgy tudom ONT lesz a végberendezés.
kb mekkora wifi jel szórása?

(#82504) #22718208 válasza lemusz (#82502) üzenetére


#22718208
törölt tag

Bocs, nem olvastam vissza.

(#82505) Bozek válasza DJ. Ru$y (#82494) üzenetére


Bozek
nagyúr

Remélem azért értetted, hogy mire akarok kilyukadni. :) Pedig nekem bonding se kellene.

(#82506) Soulfly842 válasza PhoenixSzG (#82488) üzenetére


Soulfly842
addikt

Az átlag Usert ez nem igazán érdekli :) Azt se tudja, hogy eszik-e vagy isszák... csak örül, hogy szalad a torrent, nem lagol a játék, s tud 'jútúbozni, miközben a gyerek filmet tőt' ' :)

(#82507) viktorhu válasza Soulfly842 (#82506) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha a gyerek filmet tőt, miközben jutúbozik, akkor azért belefuthat a napi 10 gigás keretbe, ami ugyan leírva sehol nincsen, de úgy tűnik, mindenkinek leállítják a mobilos gyorsítást a következő napig, ha eléri a 10 gigát. Más kérdés, hogy szerintem az átlag júzert nem zavarja a 10 gigás keret sem, ha csak nincs rágyógyulva a streamingre (pl. megy a háttérben a youtube mosogatás meg főzés közben).

(#82508) #22718208 válasza viktorhu (#82507) üzenetére


#22718208
törölt tag

Azt nem igazán értem, hogy ha nincs leírva sehol, akkor milyen alapon tiltanak bármit?

(#82509) lócitrom válasza nemurea (#82432) üzenetére


lócitrom
őstag

ha van rá lehetőség inkább köss utána saját eszközt, az Entry 2i-t pedig tedd PPPoE PT módba. többet ér, ha csak nem ragaszkodsz valamiért ehhez az eszközhöz. ebben eléggé korlátolt a DDNS.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#82510) lócitrom válasza mbalint987 (#82188) üzenetére


lócitrom
őstag

rohadás érje el. ma gondoltam újraindítást követően ránézek. ilyeneket is mér már.

DSL Link Information
Link Status Up
Modulation Type VDSL2
Actual Rate(Up/Down) 16895/48071 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 26971/44893 kbps
Noise Margin(Up/Down) 10.5/4.8 dB
Line Attenuation(Up/Down) 26.7/14.4 dB
Output Power(Up/Down) 9.4/12.7 dBm
Data Path(Up/Down) Interleaved/Interleaved
Interleave Depth(Up/Down) 143/203
Interleave Delay(Up/Down) 2/8 ms
INP(Up/Down) 1/1 symbols
Profile 17a
LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM
CRC Errors(Up/Down) 0/4
FEC Errors(Up/Down) 0/9430

tervben van a telefonálás, de biztos, hogy elég lesz arra panaszkodni, hogy alacsonyabb az adóteljesítmény az eddigiekhez képest...? előzőhöz képest sem valami szép:(((

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#82511) Dumi86


Dumi86
senior tag

Estét :) Hogy sikerült itt több embernek elérnie hogy újra megy nála az Ipv6 ? :Y Nálam hetek óta nincs és most sincs nyoma se.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#82512) #22718208


#22718208
törölt tag

Előszedtem azt a bizonyos xls-t. Kis falucskámban 06.01 az optika kiépítésének kezdeti dátuma.
Sajnos semmi mozgolódást nem látok.
Remélem nem tolják el hónapokkal a dátumot. ?

@Dumi86

Nekem sehogy. Egyszer csak megjelent.

[ Szerkesztve ]

(#82513) viktorhu válasza #22718208 (#82508) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem tiltják, csak kikapcsolják :) Valami van írva a fair use-ról, a korlátlan torrentezés 800 MHz-en meg kapásból meg is eszi mások elől a netet, szóval valahol meg kell húzni a határt.

(#82514) mbalint987 válasza lócitrom (#82510) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Most vagy romlik a vonalad, vagy a modemed/HGW-d mér össze-vissza, vagy a központ szabályozza le a sebességed (valószínűleg ezek tetszőleges kombinációja). Nem tudok mást mondani: hívd fel őket, mondd meg nekik, hogy a vonali információk alapján menne a teljes sebesség, és hogy legyenek oly' szívesek, és fáradjanak ki egy mérőműszerrel, mérjék be a vonalat, vizsgálják meg a hálózatot ha szükséges, és állítsanak a vonal konfigurálható paraméterein.

Amíg legalább nem mérik be a vonalad, és vizsgálják meg a hálózatot, addig ne is hagyd őket békén.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#82515) btz válasza PhoenixSzG (#82488) üzenetére


btz
addikt

Nem NATol a gyorsító opció. Igaz kap a mobilszál és a vezetékesszál is egy egy NAT-olt ip-t, de az összevont tunnel már egy publikus ip címet kap, ezen megy át a forgalom, ez látható, ha meglátogatsz egy "what is my ip" oldalt.

A korlátot kitörölték az ASzF-ből, de a gyakorlat azt mutatja, hogy nagyon is van korlát, méghozzá számszerű:
10GB után az LTE szál 5 mbps-re lassul.
30GB után pedig 1 mbps-re.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#82516) Mukucs válasza btz (#82469) üzenetére


Mukucs
senior tag

Valahol azt olvastam, hogy jobb... :P

Egyébként nem. :)

[ Szerkesztve ]

(#82517) btz válasza Mukucs (#82516) üzenetére


btz
addikt

A DSL jobb? Küld el a linkjét, ha megtalálod, hol írtak ilyet :)

ⓑⓣⓩ

(#82518) Soulfly842 válasza btz (#82515) üzenetére


Soulfly842
addikt

Még ha lenne is ilyen, akkor is tegyük hozzá, hogy ezt napi szintre kell érteni, de a havi 100 GB-t eltörölték :)

(#82519) Mukucs válasza btz (#82517) üzenetére


Mukucs
senior tag

Az optikai jobb.... :)

(#82520) poli27


poli27
veterán

Marha egyszerű, ahol elérhető az optika ott már nem fognak veled dslre szerződni ! Az a hálózat le lesz bontva 2019 re kb...

[ Szerkesztve ]

(#82521) #56573440 válasza Intruder2k5 (#82489) üzenetére


#56573440
törölt tag

erre gondoltál?

nekem nem sokat mond...

Csatikat átnéztem, minden ok a modem körül, nincs elosztó, se más.

(#82522) kabelmania27 válasza #56573440 (#82521) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, erre gondoltam.
Letöltésnél a teljesítmény és az SNR értékeket kell nézni, felfelénél pedig a teljesítményt, értékek rendben vannak.
A letöltési teljesítmény pozitív értéken van ami jó, SNR azaz hasznos jel zaj arány 30felett van ami szintén jó, a feltöltésnél 50alattiak az értékek.
Ha nincs iptv előfizetésed kérheted hogy a hgw brige üzemmódban modemként működjön, saját routered ilyenkor rendes ipcímet kap.

[ Szerkesztve ]

(#82523) kchris78 válasza DJ. Ru$y (#82496) üzenetére


kchris78
veterán

Akkor meg le is allithatnak mar es csinalhatnanak net csatornakat helyette :) , a 120Mbitet csak reggel lattam, este 75-90 korul van inkabb. Erdekes hogy igyis erezhetoen jobban "pattognak" az oldalak, kivancsi vagyok ha igen akkor mennyivel csokkent a pingido..

(#82524) #56573440 válasza kabelmania27 (#82522) üzenetére


#56573440
törölt tag

Valamivel jobb most, de nem sokkal, 500KB/s, azért nem 10 Mbit/s...

Nincs mögötte router mint írtam, a sajátját használom.

[ Szerkesztve ]

(#82525) Intruder2k5 válasza #56573440 (#82524) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az is lehet, hogy simán "csak" terhelt a környék, valaki elkezdett intenzíven torrentezni, stb.

(#82526) e90lci válasza kabelmania27 (#82522) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Ránéznél erre is?Sajnos van IPTV-m,úgyhogy a Bridge kilőve.Lehetne ezen javítani a feltöltési teljesítményen?

Köszi előre is. :R

(#82527) kabelmania27 válasza e90lci (#82526) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Rendben vannak az értékek, jól van beállítva a hálózat. Az nem gond, hogy az SNR nem minden letöltési csatornánál van 40 felett. Ezen a feltöltési teljesítményen nem kell javítani.
blackrulz: Lehet túlterhelt a környék.

[ Szerkesztve ]

(#82528) e90lci válasza kabelmania27 (#82527) üzenetére


e90lci
senior tag

Köszi. :R

(#82529) DJ. Ru$y válasza kchris78 (#82523) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Dchard nagyon sokszor írt róla, hogy nagyon sok helyen elbarmolták a szegmentálást és nagyon nagyok a szegmensek, így csúcsidőben koppan a hálózat, amúgy igen, a T célja koaxon az, hogy kivezeti a KTV-t aminek a helyét ugyanúgy netre használná.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82530) kisapa válasza poli27 (#82520) üzenetére


kisapa
senior tag

Az érdekes lenne. Ezek szerint kb 2019-re mindenhol optika lesz? :N

(#82531) DJ. Ru$y válasza kisapa (#82530) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kiforgatod a szavait... Ahol optika van és a DSL mellé dobták fel, vagy húzták be a föld alá, ott a DSL-t megszüntetik az említett időpontig.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82532) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

Lehet elkap a gépszíj, szeretnék meg magentaegyesedni. Mire kell(ene) figyelnem, mivel 90%-ban hülye vagyok hozzá?!
Látom, van gond sokfelé IPTV/net párossal
Zsámbékon történne a móka, weboldal max 50Mbit sebességet ír. Elég ez egyidőben két PC - néha le/feltöltés is megy, online játék- illetve, ez nem tudom mennyire számít, FHD tv folyamatos kiszolgálására?
Pár éve kollégám anyázott, kőbányán IPTV + net nem igazán ment egyszerre. Díjcsomagot nem tudom.
Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#82533) pethYeti


pethYeti
addikt

Kb 1 hete meghal a netem, ha fut a torrent a gépen. Már próbáltam 40 kapcsolatra korlátozni, de így is sok esetben használhatatlan.

Kapott valami fw frissítést ez a Sagemcom HGW? Eddig tökéletesen működött.

Abban a pillanatban ahogy bezárom a utorrent 2.2.1-et minden tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#82534) DJ. Ru$y válasza t.imi (#82532) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mivel 50 Mb, így valószínűleg DSL van nálad, ahol elvesz az IPTV a hasznos internet sebességből.

1 db FHD stream (műsorfolyam) kb. 8 Mb-et vesz el, ha elég jó a minősége a sugárzott tartalomnak. Szóval, ha nem probléma, hogy 42 Mb marad netezésre, akkor semmi akadálya szerintem, nyilván, ha nem nézel TV-t, és tudja a vonal, akkor mind az 50 Mb a rendelkezésedre áll. Viszont DSL esetén azért egy vonalmérést lehet kérnék a helyedben, mert, ha a szerelő ránéz és azt mondja csak bondinggal adható az 50 Mb, de nincs üres érpár a bondinghoz, amit be tud kötni, akkor szívás lesz, mert, akkor lehet a 30-as csomagot sem tudják adni neked.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82535) Game-over


Game-over
aktív tag

Erre valaki?

(#82536) viktorhu válasza Game-over (#82535) üzenetére


viktorhu
veterán

Mit mondott az ügyfélszolgálat?

(#82537) lócitrom válasza mbalint987 (#82514) üzenetére


lócitrom
őstag

bemérés hogy történik egyébként? házhoz jönnek vagy DSLAM-hez mennek ki? csak hogy tudjam kell-e őket sasolni a környéken.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#82538) kchris78 válasza DJ. Ru$y (#82529) üzenetére


kchris78
veterán

Köszönöm! Egy kérdésem még van hogy ez az IPTV hogy működik? DSL esetén nyilván mindenkinek van saját stream-je, de koax esetén használnak intranetes belső multicastot arra hogy ha két előfizető ugyanazt a csatornát nézze akkor ne foglaljon duplát?

(#82539) Game-over válasza viktorhu (#82536) üzenetére


Game-over
aktív tag

Rákérdeztem, ezt a listát tették eléjük, hogy innen választhatnak cserekészüléket 97 k-ig bezárólag.

Csak ezzel az a baj, hogy itt tablet 100 k alatt nincs, pedig az kellene.

(#82540) DJ. Ru$y válasza Game-over (#82539) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Akkor választ 100k felett, rádobja a különbözetet, és lesz egy sokkal újabb készüléke?!

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82541) havri1 válasza DJ. Ru$y (#82540) üzenetére


havri1
félisten

Amiért valójában régen 20e körül fizetett.. :DDD

havri

(#82542) lemusz válasza pethYeti (#82533) üzenetére


lemusz
addikt

Nekem is voltak hasonló problémáim. Úgy oldottam meg, hogy a teljes szávszél kb 90%-át engedem csak a torrentnek használni. Most 50-es netnél pl letöltési limitnél 5400 kB/s van megadva. Nem bomlik, nem fagy és legalább még netezni is tudok közben gond nélkül...

(#82543) t.imi válasza DJ. Ru$y (#82534) üzenetére


t.imi
addikt

Nagyon köszönöm a gyors választ :R
Jelenleg 30Mbit van, speedtest-el nézve 29.5/6.6 44 pinggel.
Magenta 1-re váltanék. A tv volt jó ideje a kakukktojás.
Eddig thome oldala nem is engedett 30 fölötti csomagot választani. Bp 30km és 10 év :) Most 50 a plafon.
Feltétlenül az általad ajánlottak szerint fogom kérni a vonal ellenőrzését.
8Mb bőven belefér, szerintem este/hétvégén tuti nincs meg 30Mbit.

(#82544) DJ. Ru$y válasza t.imi (#82543) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Milyen eszköz van nálad most (HGW)? Abban meg tudod nézni a vonalad adatainak becsült értékeit, akkor nem is feltétlen kell mérés, és meg tudják ők is távolról nézni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82545) mbalint987 válasza lócitrom (#82537) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Szoktak mérni távolról is (azaz a központból kérdezik le a vonalad adatait), de számodra az igazi az lenne, ha kimenne hozzád egy szerelő, és a céleszközével mérné be a vonalad. Ilyenkor olyan adatokat is kinyerhetnek a vonalról (bitallokációs tábla, SNR grafikon, stb.), amelyek alapvetően határozzák meg a vonalad állapotát és beállításaid, a HGW-d azonban mégsem mutatják ezt meg. A mért adatokból tud majd a szerelő helyben következtetni, hogy mi legyen a következő lépés.

(#82533) pethYeti: Egyébként nagyon érdekes, hogy más-más HGW-k máshogy reagálnak a terhelésre, pl. nekem a H368-as eszközöm teljes letöltési sebesség mellett is úgy osztja az erőforrásokat, hogy mindenkinek jusson belőle valami.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#82546) t.imi válasza DJ. Ru$y (#82544) üzenetére


t.imi
addikt

ZTE zxdsl 931VII v2.0 Ez nekem már űrtechnológia :D Mikor hiba volt, csináltak bemérést, ha ez ennek köszönhető.

(#82547) Game-over válasza DJ. Ru$y (#82540) üzenetére


Game-over
aktív tag

Persze lesz egy újabb készüléke, de a legolcsóbb táblagép is 150 k a listán, vagyis 50 k a különbözet....

ahogy havri1 is írta 20 k körül fizetett a gépért anno, tehát az 50 k nem játszik (főleg hogy MM-be ugyanezek harmadával olcsóbban mennek).

(#82548) Mukucs


Mukucs
senior tag

Sziasztok!

Holnap jönnek bekötni az új 50 megás netemet, ez ilyenkor már teljesen biztos, hogy be tudják húzni ide vagy a helyszinen még érhet meglepetés???

(#82549) mbalint987 válasza Mukucs (#82548) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Nem biztos, nálunk pl. mikor kötötték az első kiszállás után kb. 40 nap után élt az új sebesség, addig folytak a műszaki munkálatok (bonding-ot építettek ki az 50 Mbit-hez). Vedd figyelembe, hogy a kiszállás során először egy műszaki elővizsgálat történik, ahol akár azt is megállapíthatják, hogy nem rendelkezik a terület elégséges erőforrással (érpár, DSLAM/MSAN port, stb.) a kiépítéshez.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#82550) DJ. Ru$y válasza Mukucs (#82548) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ahogy mbalint írta, nem biztos, mivel a rendszerük szerint elérhető, de, ha a technikai feltételek mégsem adottak (ezek már ennyire részletesen nincsenek benne a rendszerben), akkor elutasíthatják az igényt. Ahogy láttad volt hasonló már itt másik topic lakónál is, akinek az alvállalkozó nem talált üres vonalat az új bekötéshez, ha jól emlékszem, így az igényt visszadobják, aztán vagy foglalkozik vele a T, vagy neked kell telefonálgatni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.