Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81301) csongi válasza DJ. Ru$y (#81297) üzenetére


csongi
veterán

Túl sok csatorna nem maradt így.

azbest:
Köszi, megnézem ennek a TV go nak a lehetőségét.

(#81302) csongi válasza azbest (#81298) üzenetére


csongi
veterán

Ha van egy androidos stickem, amin megy aplay, akkor arra feltehetem az apot, és akkor egy STB ox kiválthatok vele, gondolom.

(#81303) DJ. Ru$y válasza csongi (#81302) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha nem előre rootolt valamilyen droid van a sticken, ugyanis rootolt rendszeren nem megy a TVGO, és a stickhez külön távirányító (egér, billentyűzet) stb.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81304) csongi válasza DJ. Ru$y (#81303) üzenetére


csongi
veterán

Hmm. köszi az infót, akkor olyat keresek ami nem rootolt, ha meg az majd unrootolom.
Így egy Boxot kiváltok, és elfogadható.

Gondolom egyszerre csak egy droid alól lehet bejelentkezve lenni?

(#81305) azbest válasza csongi (#81304) üzenetére


azbest
félisten

Egyszerre kettőt lehet használni, ha volt másik is, azt ledobja automatikusan [link]

Ha valami újabb fajta stick még akár jó is lehet. A rockchip 3066-os stick viszont már kb használhatatlan.

(#81306) drdr válasza drdr (#81285) üzenetére


drdr
senior tag

Megoldódott, egy full reset kellett a routernek. Azóta sem tudom mi lehetett ami fékezte...

(#81307) norti válasza vonyarc (#81299) üzenetére


norti
addikt

Nem számol, mivel ugyanúgy annak az előfizetésnek a netjét használod, ami benne van a Magenta1-ben.

(#81309) szalai112


szalai112
senior tag

Sziasztok :)
A TVGO-t be jelentetem hibára mert nem müködik a tabletemen, régebben ment stb.
Az eszköz Samsung Galaxy Tab4 8 col SM-T335

Az első telefon hívásomnál T szaki azt mondta hogy lehet rootoltnak látja ezért

Az eszköz kapott vissza álitást azóta nem megy, a T-s szaki javasolta hogy a biosábol hard reset,, rég meg tetem telefon nyulása előtt semi még egyszer semi.
Akkor ellátogattam a Samsung honlapjára és a saját progjamukal OP rendszert újra telepítem, szerveről a progi leszedte a T-s frimware op rendszert , szolgáltatósat rakta fel amit anno kiadtak vele.
Ezt elmondtam a T-s embernek telefonon aki TVGO egyéb technika dolgokkal foglakozik.
Felvete a hiba jegyet, a TVGO hiba üzenete [-2113929208,10].

majd lesz valami

Egyéb infó még annyit mondtak hogy nem minden PC laptopon megy a tv mert hiba van, nem részletezték.
És annyit mondtak hogy nem valószínű hogy a tabletem ki került volna a támogatási listából.

A faszi meg lepődőt hogyan raktam vissza T-és op rendszert, amit a szervíz is azt használ
Bootloder nincs kinyitva stb

(#81310) vonyarc válasza norti (#81307) üzenetére


vonyarc
tag

Köszönöm.

(#81311) Morris


Morris
veterán

Egy valamit áruljatok el nekem légyszi.

Korábban már írtam, hogy nem a legjobb a netkapcsolatom ezzel a csoda t-home modemmel.
Hogy lehet az, hogy egy helyben ülve a wifi jelszintje folyamatosan változik. Hol erősebb hol gyengébb.
Miért van ez?
Wifi analyzer-rel nézem időnként.
Természetesen ahogy korábban is, néha ki kell kapcsolnom a wifit a telefonomon, majd újra bekapcsolni és megjavul a netkapcsolat.
Nagyon érik, hogy földhöz bsszam ezt a csúcs modemet.
Gondolom, hiába jelenteném be a telekomnak, nem történne semmi.

(#81312) DJ. Ru$y válasza Morris (#81311) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Wifire még mindig nincs semmi garancia. Van, mint kényelmi szolgáltatás és ennyi.

Nem az a kérdés, hogy a szolgáltatós eszközök miért csinálják ezt, hanem, hogy egy drágább router is néha képes ugyanezt csinálni és a meló helyen a dedikált (nem 10 forintos, Cisco) AP-kon is van olyan, hogy meg sem mozdulok, de a gépen látom, hogy esik egyet a jelszint.

Wifi, sok minden tudja zavarni, ami 2.4 GHz-en mozog.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81313) Morris válasza DJ. Ru$y (#81312) üzenetére


Morris
veterán

5GHz-en ugyanúgy ingadozik a szint. :(

Pedig 2.4-en is csak egy szomszédos wifi van. Az is másik csatornán. Hejj nem értem én ezt.

[ Szerkesztve ]

(#81314) tsteve válasza Morris (#81313) üzenetére


tsteve
senior tag

nálam minden router jelszintje ingadozik, nemcsak a telekomos hgw... pedig szomszéd nem zavar.. ez van... bele kell törődni sajnos... állitólag a folyamatos, automata belső szintállitás okozza a kimenő teljesítmény ilyen változásait (egyesek szerint legalábbis)

[ Szerkesztve ]

(#81315) togvau


togvau
senior tag

A telekom által kínában a gyártási selejt kukából előkotort cisco epc 3925 modemem van ea 30/5 megás kábelnet előfizetésemhez.
Ha rendelnék egy 120/10-et vajon lecserélnék ezt az ipari hulladékot? És ha igen, akkor mire?

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#81316) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok,
3. napja olyat tapasztaltam eddig 3x így éjfél körül és reggel, hogy netezés közben csak úgy leállt az online rádió, de 8-ból 2 simán ment.
A weboldalak többsége nem jött be, de egyes alap weboldalak pl google, startlap, PH rendesen betöltődtek.
Elsőre DNS-re gondoltam (bár annak online rádióhoz nem szokott köze lenni), átírtam google-ra, de azzal sem lett jó. Kikapcsoltam a gépben a wifit, majd vissza és jó lett minden.
Már kezdtem megijedni, hogy a Wifim adja meg magát, de pár perce megint leállt az online rádió és a weboldalak nem jöttek be. Elkezdtem jobban megfigyelni.
Minden magyar rádió és weboldal ment rendesen, csak a külföldiek nem. Kb 5 perc után jó lett magától, nem kapcsoltam ki semmit. Ez most akkor szolgáltató gond lehet? Fura, hogy 3 napja minden nap csinálta eddig 1x.
IP csere sem volt. Netes rádió miatt elvileg nem lehet DNS.. :F ,de akkor mi ez?
Mértem közben sebességtesztet és az is rendben volt.
(optika, Huawei, Dlink...)

(#81317) FireShadow


FireShadow
senior tag

Hogy gondolta a szolgáltató az 1 gigabites optikai netet szolgáltatni, ha a bixen "csak" egy 20G-s nodejuk van? Én értelmezem rosszul, vagy ha 20 ember elkezd max-al tölteni egyszerre, huzamosabb ideig (pl fél óra) akkor ott gondok lehetnek? Illetve ha ez a csoport az éjszaka közepén neki áll tölteni egyszerre, akkor tud "rajzolni" a bix grafikonra? Más kérdés hogy tényleg olyan helyről kell tölteni, ami bírja + olyan mennyiséget ami nem lesz kész idejekorán csak azért mert gyors a net.

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#81318) azbest válasza FireShadow (#81317) üzenetére


azbest
félisten

Nem a bix a világ közepe, bár a magyar forgalom elosztásában sok szolgáltatónál sokáig kulcsfontosságú volt.
Van a telekomnak is saját elosztó központja [link].
Meg a szolgáltató cégek közt is vannak közvetlen kapcsolatok.
A nagyobb adatforgalmazó szolgáltatások pedig gyakran a nagyobb netszolgáltatóknál is létrehoznak átjárókat, hogy ne más hálózatát terheljék.

(#81319) DJ. Ru$y válasza FireShadow (#81317) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Miért járj utána a dolgoknak mielőtt elkezded firkálni a szolgáltatót. azbest teljesen jól leírta, nem a BIX a világ közepe még Magyarországon sem.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81320) kiskacz


kiskacz
senior tag

Valaki erre?

[link]

:R

Huawei Mate 8

(#81321) Klown válasza Melack (#81220) üzenetére


Klown
aktív tag

Ezekszerint Speciális II.-es területen vagy, ahogy alapból én is. Egy agilis üzletkötő tud abból neked Speciális I.-et "faragni", de ha csak net és telefon van, akkor csak a netből kapsz kedvezményt, így a net 3990 Ft-ra jön ki havonta. De ehhez a 2 év hűséget újra kell indítani. Igazán jó kedvezményt szvsz úgy érhetsz el, ha TV-t is kötsz mellé! (Netmánia 1000 + Szuper Családi HD + Alap telefon = 6990 Ft/hó)

Üdv: Klown

[ Szerkesztve ]

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#81322) szabi41


szabi41
csendes tag

Üdv

A telekom online felületén meg lett rendelve az internet telefon kombó szombaton.
A megrendelés után azt írta hogy értesítői email és telefonálás fog érkezni.
Egyik értesítés sem történt meg azóta.
A kérdés az hogy működik az online felületen történő szolgáltatás rendelés vagy csak belassult?

Üdv: Szabi41

(#81323) DJ. Ru$y válasza szabi41 (#81322) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Inkább hívd fel őket. Az oldal olyan amilyen (elég rossz), a helyedben előbb kérdeztem volna, aztán mondtuk volna, hogy inkább telefonon tedd meg. A másik fele viszont, hogy a mai az első munkanap és ami a 3 nap alatt felgyűlt azt ma oldják meg... Lehet, hogy még sorra kerülsz, de én biztosan a telefont választanám.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81324) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Hűség nélküli, a nevemre szóló internet előfizetést hogy tudok a legkönnyebben lemondani? Megvan hozzá minden papír, a modem, a kellékek amit kaptam annak idején, ha ezekkel elballagok egy ügyfélszolgálatra, megcsinálják?

Let the Zone take me if I am.

(#81325) regener


regener
veterán

Üdv, ma lett Magenta1 aktiválva (igaz még a tv-t kijönnek bekötni mert eddig az nem volt) és kérdezném hogy van ez az 50ezres kampány?
Mert a telefonban nem mondták hogy van ilyen, de jött SMS a "tájékoztatóval" (ami a magenta főoldala) és ott látható.

Illetve van az online kedvezmény ami 6ezer forint bármely okostelefonból, ez összevonható a fentivel így 56-ot spórolva?

(#81326) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Sziasztok! Online feluleten keresztul valtottam dijcsomagot, pontosabban ugyanazt valasztottam, csak olcsobban, de ez csak ugy volt lehetseges, hogy hozza iptv-t rendeltem, mert a regi nem hasznalt analog elofizetesem mar nem letezett. Most kaptam ket dokumentumot, ezekkel kell valamit csinalnom?

(#81327) -secret- válasza Nagynozi (#81326) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Mire gondolsz? Szerintem nem kell vele semmit csak nem postán küldik hanem ott marad a dokumentumok fül alatt, ezzel spórolják a sok papírt. :)

(#81328) azbest válasza Nagynozi (#81326) üzenetére


azbest
félisten

Először is olvasd el, hogy miről szólnak. Akkor kiderül, hogy kell-e csinálnod vele valamit.

(#81329) azbest


azbest
félisten

hmm, tvgo-ra bárkinek sikerült már közszolgálati 200 forintos csomagra regelni? Külön email címmel és telekomos gyorsfizetés reggel próbáltam volna. Az 5 forintos teszt terhelés is sikerült.

De a tvgo weblap mindig azt mondja
"A művelet átmeneti technikai probléma miatt nem sikerült. Kérjük, próbáld meg újra. (M1300)"

tudom-tudom, hogy ingyen lehet ezeket nézni mindenfelé, nem is a közszolgálati csatornák a lényeg, hanem hogy így tudom kipróbálni androidos eszközön, hogy működik-e rajta az app, engedi -e a nézést. A nagyobb csomagokat nem próbáltam.

Nincs telekomos tévém, szóval nem fiókösszekapcsolás a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#81330) norti válasza azbest (#81329) üzenetére


norti
addikt

Vannak elvileg ingyenes filmek, azok mennek az appban?

(#81331) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Lehetséges, hogy az IPv6-ot próbálgatja a szolgáltató és azért jön elő az a tünet, hogy netezés közben egyszer csak nem tölti be a külföldi oldalakat? 3 napja kezdődött...semmit nem telepítettem, magától ha elszállna a Wifi kártyám, akkor a magyar oldalak miért jönnek be? A rádiókkal is ez a helyzet. DNS hiba arra is hatással tud lenni? Net ki és bekapcsolás után egy ideig megy a net... A többi gépen jó, ezért fura.
Nem tudna valaki segíteni? Biztos másnál is volt már ilyen hiba.

A hálózati beállítások szerint még nincs IPv6, vagy külön kellene valamit bekapcsolnom a Huawei után kötött Dlink routerben?
Akinek beállítja a szolgáltató az IPv6-ot annak nem kell külön beállítani valamit a rendszerben, routerben?

(#81332) btz


btz
addikt

Üdv gyorsító opciósok!
Nektek él a napi és havi forgalmi limit? Mert úgy néz ki, hogy az ASzF-ből mégsem került ki annak ellenére, hogy a hivatalos gyorsító opciós oldalból kikerült ez a tétel és egy ASzF módosításban is olvasható volt, illve hallottam mástól is, hogy a havi számláján olvasott hasonlót.
Telekom ügyfélszolgálaton arról tájékoztattak egy ügyfelet, hogy él ez a limit.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#81333) Nagynozi válasza azbest (#81328) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

2 pdf-et kaptam az egyik egy Szolgáltatási és díjazási melléklet-szerz-désmódosítás.pdf és egy Igénybejelent-.pdf, mindkettőn van aláírási rész. Ezt alá kell írni és valahogy visszajuttatni? ( bár ez így eléggé rosszul hatna, az online könnyedén ügyintézésnek )...

[ Szerkesztve ]

(#81334) azbest válasza Nagynozi (#81333) üzenetére


azbest
félisten

Gyanítom ezesetben nem kell, csak kiküldték kinyomtatva is azt, amit le lehet tölteni a fiókodból. Ha visszaküldős valami, akkor általában két példány van, hogy az egyik nálad maradhasson.
(például új ügyfélként a másik kéknél egy példányt vitt is vissza a futár, a másik példány pedig benne volt a csomagomban)

[ Szerkesztve ]

(#81335) Gubek-Einste válasza kutga (#81324) üzenetére

Pontosan, bemész, lemondod, leadod és kész.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81336) Nagynozi válasza azbest (#81334) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Akkor köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#81337) btz válasza btz (#81332) üzenetére


btz
addikt

Eddig úgy néz ki, hogy az ASzF nem stimmel a gyorsító opció kapcsán. A felhasználói visszajelzések nem erősítik meg, hogy lenne limit.

ⓑⓣⓩ

(#81338) azbest válasza norti (#81330) üzenetére


azbest
félisten

Köszi, ezzel tényleg ki tudtam próbálni. Külső képernyő nem támogatott :)
A mibox-on próbáltam sideload-olt tvgo appot, mert android tv rendszerű appjuk nincsen.

(#81339) Inhuman01 válasza DJ. Ru$y (#81243) üzenetére


Inhuman01
tag

Nah megjöttek ma a szerelő fiúk :-)
Hoztak is egy szép Huawei HA35-11 digitális elosztót + egy sim kártyát. Alapból megy a 10 megás adsl net + ha szükséges rátolja a 4g-s mobilt is. Napi 5 giga adat van .
http://www.speedtest.net/result/6265893845.png
Sajna nem lett bonding . :-(
De a tesztek alatt stabil volt a net teljesen. Torrent közben 5,6mega/sec volt a letöltési sebesség.

"felhasználónak 17 pozitív és 0 negativ értékelése van" WOT nick: Inhuman82

(#81340) chab7


chab7
addikt

Sziasztok! Ha nálunk még kb 2 hónapja váltottak analógról digitális kábeltv-re, akkor ha most magentába bevinném az egész otthonit meg a mobil előfizetést akkor ha jól értem már csak iptv-s csomagot adnak majd (ami egy készüléken vehető). Van rá esély, hogy a kábelen azért bejön a sima digitális adás is, vagy már csak az iptv-s? Már csak azért érdekelne, mert dvb-c box lenne hozzá - nem baj, ha csak az általuk adott boxon lenne a teljes csomag, a másikon meg csak a sima digitális. Plusz boxért havi díjat nem szeretnék fizetni.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#81341) spici válasza chab7 (#81340) üzenetére


spici
tag

Ugyanúgy 3 TV-re is kérhetsz IPTV-t, csak +870FT havonta boxonként (első ingyenes)
Ha van IPTV előfizetésed akkor ajándékba adják mellé a DVB-C -t is (azaz a kábeltévét)

(#81342) TeeJay


TeeJay
félisten

látom a listában szüleim településén elérhető lett a VDSL mert fejlesztés történt
na most régen ADSL korban csutkán ment a 8/1megabit és 1000méter körül volt a kábeltávolság
mire számíthatok azon kb. VDSL-el?

UPC is van ott 240/20-at is tudnak csak csomagban kell vennem úgyhogy most a Telekom és UPC-t fogom versenyeztetni ki ad jobb trió csomagot

UPC net ED3.0 tuti veri a VDSL-t
UPC TV tuti jobb mint a Telekom SAT TV vagy IPTV
ellenben Telekom Hoppá díjcsomag telefon jobb mint amit UPC ad

ezért nézem most VDSL-el mit tudnék elérni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81343) icetheman válasza TeeJay (#81342) üzenetére


icetheman
tag

20-30 megabitet saccolnék minimum

(#81344) TeeJay válasza icetheman (#81343) üzenetére


TeeJay
félisten

azt hiszem mégis UPC lesz a nyerő
árban kb. hasonló lenne a tripla csomag csak UPC-nél 240/20megabit lesz meg DVB-C TV a Telekom meg 50/5megabit lehet max és a SAT TV HD nem UPC digital miőség azért

IPTV-t meg ki se próbálom mert még VDSL esetén is vinne a sebességből pláne hogy 2TV van és mindkettőn HD-t néznének szülők

egyedül a Telekom Hoppá telefon ami bejön de akkor kiváltjuk majd Viberre és neten beszélget majd anyum mindenkivel

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81345) #22718208 válasza TeeJay (#81344) üzenetére


#22718208
törölt tag

Nem csak a sávszélességet buknád a HD-val ,de alapból VDSL-re csak 1db HD streamet adnak.

[ Szerkesztve ]

(#81346) DJ. Ru$y válasza chab7 (#81340) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A napokban volt szó róla, egy kis visszaolvasás senkinek sem árt.

Mivel megszüntetik a DKTV előfizetésedet így a fent említett korlátozott számú kódolatlan csatorna lesz elérhető DVB-C STB-szal.

TeeJay
Szolgáltató összehasonlítást ebben a topikban.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81347) kutga válasza Gubek-Einste (#81335) üzenetére


kutga
nagyúr

:R

Let the Zone take me if I am.

(#81348) Nasuto válasza Nasuto (#81284) üzenetére


Nasuto
tag

Erre esetleg valaki tudja a választ? Úgy vettem észre, hogy különösen a külföldi oldalaknál alszik meg a tej a számban… :(

(#81349) Okean válasza Okean (#80906) üzenetére


Okean
tag

Kicserélem az mmwo-t erre másnap beszintezik a hálózatot.

(#81350) kabelmania27 válasza Okean (#81349) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek, nem kell szakadástól tartanod.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.