Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) Vangelis válasza djculture (#32997) üzenetére


Vangelis
nagyúr

szüneteltetésnek nincs érelme mert remélem végleg költözök.

Megszüntetni nem lehet?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#33002) Teodor52 válasza wmati (#32999) üzenetére


Teodor52
senior tag

Sikerült frissítenem(nem is tudtam hogy a letöltött exe fájlt ki kell bontani) de a nincs jel továbbra is fent áll.

(#33003) wmati válasza Teodor52 (#33000) üzenetére


wmati
addikt

Nah valamiért a beltériből nem jut el a jel a tv fele

(#33004) Teodor52 válasza wmati (#33003) üzenetére


Teodor52
senior tag

Hdmi kábelek nincsenek megtördelve,csatlakozásuk rendben van.
Két beltéri van mind a kettővel csinálja.

Ahogy fentebb is írtam a beltéri ki és bekapcsolásával jó minden.

Mind két boxra friss szoftver van telepítve.

[ Szerkesztve ]

(#33005) wmati válasza Teodor52 (#33004) üzenetére


wmati
addikt

Esetleg valami saját eszközzel is próbáld ki mondjuk egy dvd-lejátszó

(#33006) Teodor52 válasza wmati (#33005) üzenetére


Teodor52
senior tag

Tegnap este azt néztünk ami szintén hdmi-vel van összekötve de nem volt tapasztalható.
Usb-ről is és ott sem volt galiba.

(#33007) wmati válasza Teodor52 (#33006) üzenetére


wmati
addikt

Jó de nem lehet 2 beltéri egyszerre hibás

(#33008) korcsi válasza Teodor52 (#33004) üzenetére


korcsi
veterán

Talán

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#33009) Teodor52 válasza wmati (#33007) üzenetére


Teodor52
senior tag

Kicseréltem a hdmi kábeleket majd ha nincs változás akkor a hdmi portokat cserélem fel.

(#33010) hackeeeee válasza Teodor52 (#33000) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ilyen Nálam is van néha. Csatornát váltok és már megy is.

De ettől függetlenül ez simán lehet központi probléma is. HGW+Box reboot (ha még nem volt).

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#33011) wmati válasza hackeeeee (#33010) üzenetére


wmati
addikt

Biztos hogy sima sat tv nél lehet ilyen hiba ? Mert linkelt egy képet ami nekem nagyon gyanús

(#33012) hackeeeee válasza wmati (#33011) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ugyan úgy nincs jel szokott lenni IPTV-nél.

Mind2 bekapcsolva, és mintha a box nem lenne bekapcsolva, váltok csatornát, és megy.

Véleményem szubjektív...

(#33013) wmati válasza hackeeeee (#33012) üzenetére


wmati
addikt

Furcsa soha nem láttam még ilyen hibát, olyan mintha valami készenléti állapot lenne

(#33014) hackeeeee válasza wmati (#33013) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Passz, eléggé random a jelenség, bár az utóbbi időben kétszer is találkoztam vele.

De persze szokott lenni ilyen karbantartások után is, de azt egy eszköz újraindítás (hgw, box) megoldja.

Véleményem szubjektív...

(#33015) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Sziasztok! Nem rég költöztem új albérletbe. Itt IPTV van a T-home-tól ami számomra tök új.

A hálózat a következő: A falból kijön egy UTP kábel. Ez belemegy egy routerbe. Innen 3 UTP kábel ágazik ki.
Kettő két külön szobába, két fekete boxba. Ezeknek a hátulja a következő képen néz ki.

A 3. kábel az asztali PC-be megy. Erről netezek. A kérdésem a következő:

Rendelkezem egy ilyen TV tunerrel.

Szeretnék valahogyan TV-t varázsolni a gépre. Minden megoldás érdekel. Nem feltétlenül kell belevenni a tunert a dologba. Csak ha segít.

Előre is köszi.

PS: ha kérhetek ilyet, akkor elég részletesen fogalmazzatok, mert egyáltalán nem vagyok járatos ebben a témában. Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#33016) hackeeeee válasza CsiguszMaxim (#33015) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szia!

Falból UTP, router? A falból nem egy vastagabb fehér kábel jön ki, aminek fém dugó van a végén a HomeGateWay-be megy bele, ami egy Fekete doboz, sárga, illetve zöld ledekkel?

A lényeg az, hogy az IPTV-t nem fogod tudni sehogy belevarázsolni a tuner-be. Az analóg adást elméletileg tudod vele nézni, de gyakorlatilag nem biztos, mert elméletileg manapság leszűrőzik az analóg csatornákat, így új előfizetőként csak IPTV-t lehet nézni. Ha ez így van, akkor fogsz tudni a gépen tv-t nézni.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#33017) wmati válasza CsiguszMaxim (#33015) üzenetére


wmati
addikt

Ha a számítógépeden szeretnél tv-n nézni akkor pl vehetsz valamilyen digitalizáló kártyát rákötöd a beltéri egységet és nézheted azt ami éppen megy a beltérin. Vagy valamilyen analóg tv tunert veszel a számítógéphez és azt rákötöd a hálózatra akkor a családi csomag 35 csatornáját nézheted, ezt csak akkor működik ha van nálad analóg tv szolgáltatás

(#33018) CsiguszMaxim válasza hackeeeee (#33016) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

Nem. A falból ebbe megy a kábel.
És innen tovább a cisco fekete boxokba.

(#33017) wmati : Ezek a digitalizáló kártyák, hogyan működnek pontosan? Tudnál egyet linkelni?

A beltéri alatt a fekete Cisco boxot érted? Mert ahhoz van távirányító, ha ez segít. :)

[ Szerkesztve ]

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#33019) wmati válasza CsiguszMaxim (#33018) üzenetére


wmati
addikt

Akkor bukta mert nincs analóg adás, csak azt lehet hogy ami éppen megy a beltérin azt nézheted a gépeden is

(#33018) CsiguszMaxim Igen beltéri alatt a Cisco boxot értem

[ Szerkesztve ]

(#33020) hackeeeee válasza CsiguszMaxim (#33018) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ebben az esetben nincs analóg.

@wmati: Hamarosan új előfizetőknél kábelen sem lesz.

Véleményem szubjektív...

(#33021) wmati válasza hackeeeee (#33020) üzenetére


wmati
addikt

Tudom elméletileg régi előfizetőknél se kéne hogy legyen, mondjuk ez szerintem nagyban függ a szerelőtől is.

(#33022) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

És akkor mit tudok tenni? :DDD Néztem ezeket a digitalizáló kártyákat, de nem tudom pontosan mit keressek. Mindenhol azt látom, hogy őrizze meg régi VHS felvételeit. :F Fura, hogy a 21. században nem lehet megszülni, hogy PC-n lehessen tv-zni.

Nagy törés ez nekem, régen összedugtam két kábelt és ment minden simán.

[ Szerkesztve ]

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#33023) wmati válasza CsiguszMaxim (#33022) üzenetére


wmati
addikt

Csak azt lehet hogy amit éppen nézel a beltérin azt nézheted számítógépen is akár úgy hogy a beltérit rákötöd a monitorodra vagy valahogy bele varázsolod a beltéri képét a számítógépedbe. Lehet hogy a digitalizáló kártyával hülyeséget mondtam :(

(#33024) CsiguszMaxim válasza wmati (#33023) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

Na igen, ez a varázslás része érdekelne :DD. Meg a kép egy dolog, de ott a hang is. De ahogy sejtem az ilyen régi szép időket elfelejthetem. [link]

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#33025) wmati válasza CsiguszMaxim (#33024) üzenetére


wmati
addikt

Hát igen ezt elfelejtheted. Esetleg Antenna és Mindig tv ?

(#33026) CsiguszMaxim válasza wmati (#33025) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

Azon csak az ingyenes adások működnének nem? 6600-ftot fizetünk a T-s szolgáltatásért. Jó volna kihasználni :/

Most azon agyalok, hátha a scartot valahogyan át lehetne alakítani koaxá. És akkor az mehetne a tunerbe.

[ Szerkesztve ]

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#33027) wmati válasza CsiguszMaxim (#33026) üzenetére


wmati
addikt

Mindig tv van 7 ingyenes csatorna, Az a baj hogy a nálad nincs analóg adás és csak azt lehet hogy beltérit rákötös a számítógépre vagy a monitorodra, ugyan azt kell nézned 2 helyen. Scartot át lehet alakítani koaxra kell venned egy ilyet és akkor mehet a koax a számítógépedbe de akkor is az van hogy tv és a pc ugyan az fog menni

[ Szerkesztve ]

(#33028) kabelmania27 válasza CsiguszMaxim (#33026) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Videóval meg tudod csinálni,csak a hang monó lesz, ha kell a sztereó hang wmati által linkelt modulátorok közül válassz egyet. Másik megoldás az, hogy ha van kábeles (koax) szolgáltató, előfizetsz analóg vagy dtv csomagot, így lesz analóg jel.

[ Szerkesztve ]

(#33029) CsiguszMaxim válasza wmati (#33027) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

Én ezt még mindig nem értem. Miért kéne két helyen ugyan azt néznem. Két külön beltéri van a két szobában.
Lakótársam tv-jre scarttal van rákötve. Ha én kapcsolom az enyémet az én szobámban a külön távirányítóval akkor az övé is ugrál vagy mi? :F

wmati: A hálózat a következő: A falból kijön egy UTP kábel. Ez belemegy egy routerbe. Innen 3 UTP kábel ágazik ki.
Kettő két külön szobába, két fekete boxba. Ezeknek a hátulja a következő képen néz ki.
:DD

wmati II ezzel az RF modulátorral viszont szerintem megoldottad a problémámat. Szóval ha jól értem:

Beltéri hátulján sárga (video), piros fehér (audio) bemenet van. Az RF oldalán szintén bemeneti a csatlakozó. Olyan kábel kell tehát ami mindkét oldalon "dugós". A sárga videónak mi a hivatalos neve?

[ Szerkesztve ]

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#33030) wmati válasza kabelmania27 (#33028) üzenetére


wmati
addikt

Telekomtól nem tud koaxot venni

(#33031) wmati válasza CsiguszMaxim (#33029) üzenetére


wmati
addikt

Azt nem mondtad hogy 2 beltéri van :DD vehetsz egy olyat amit linkeltem és meg van oldava rákötöd a gépedre koax kábellel és kész

[ Szerkesztve ]

(#33032) Teodor52 válasza hackeeeee (#33010) üzenetére


Teodor52
senior tag

Hát sajna ugyan úgy rakoncátlankodik.

Volt egy teljes napom a tesztre és most jól megfigyeltem mikor jön elő legtöbbször a nincs jel hiba.

Ha hosszan nézek tv-ét és váltanék csatornát,illetve ha hosszabb ideig kivan kapcsolva a tv és a beltéri is majd bekapcsolás után szintén jön az üzenet.

(#33033) CsiguszMaxim válasza wmati (#33031) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

No úgy néz ki akkor mégis van remény. Ezer köszönet :R

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#33034) wmati válasza CsiguszMaxim (#33033) üzenetére


wmati
addikt

nm :K

(#33035) chungee


chungee
addikt

Estét!

Van 1 ilyenem, a T-HOME adta. Hol tudom beállítani a sávszél korlátozást:F Veszekedés van, hogy ki miatt lassú a net. A korlátozással megoldana a próblémát. De hogy kell beállítani?

(#33036) hackeeeee válasza Teodor52 (#33032) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor jelentsd be hibára.

Véleményem szubjektív...

(#33037) _Norbi_ válasza CsiguszMaxim (#33015) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

IPtvt nem lehet PC nézni zárt egész hálózat.
műholdasat lehetne de az t-homenál nem lehetséges... nem akarom körbe magyarázni ,mert bonyolult ,de annyit mondok párosítva van készülékkel kártya!! én sem láttam kártyamegosztásba t-home kártyát. "upc sat és digitv sat mindenkit kielégít lehet azért"
csak upc directnek kártyáját lehetne használni saját beltéribe /dreambox,ipbox,vu+,stb/+ sat pc kártya ilyen

http://www.interstore.hu/termek/TT-budget-S2-1600-p4770098.html
http://www.interstore.hu/termek/TT-budget-S2-4100-DVB-S2-PCIe-p4770100.html
http://www.interstore.hu/termek/TT-budget-S2-3200-DVB-S-2-PCI-p4770094.html
+2-4 kimenetü fej+progdvb,dreamdvb programok

[ Szerkesztve ]

(#33038) wmati válasza _Norbi_ (#33037) üzenetére


wmati
addikt

Nah és ez most mégis hogy jött ? Ha már van egy előfizetés csak ezért mondja fel és kössön máshol más milyet ? Iptv je van részletesen ki tárgyaltuk már hogy milyen lehetőségei vannak :W :W

(#33039) Teodor52 válasza hackeeeee (#33036) üzenetére


Teodor52
senior tag

Felvettem a kapcsolatot a Samsung ügyfélszolgálattal és felvázoltam nekik is a problémám amire reflektálva ők kizártnak tartják a tv-ét mint hibaforrást.De ahogy gondolom küldenek egy szervizest, de ha tényleg nem a tv lesz a hunyó akkor a kiszállási és a bemérési költségeket én állom.A t-home-sok meg nem is hajlandóak kijönni(ahogy fentebb is írtam) mert a tv a hibás.

Nos kit hívjak ki először?

(#33040) wmati válasza Teodor52 (#33039) üzenetére


wmati
addikt

Jól értem hogy 2 külön tv-d van két külön beltéri egységgel ? Telekom is nagyon szívesen kijön csak ha nem találnak semmi hibát akkor kiszállási díjat kiszámlázzák

(#33041) hackeeeee válasza Teodor52 (#33039) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kéne valami HDMI-s eszköz, bármi, akár egy notebook, asztali gép, bármi.. Ezzel ki lehetne zárni a TV-t, mint hibaforrást.

Ismeretségi körben valakinél csak akad egy olyan pl. notebook, amin van HDMI kimenet.

Ha esetleg van másik box otthon, akkor érdemes lehet megcserélni.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#33042) Teodor52 válasza hackeeeee (#33041) üzenetére


Teodor52
senior tag

Ezen már túl vagyok,dvd lejátszót csak az van hdmis portal itthon azzal próbálkoztunk,ott nem jelentkezett a hiba,aztán mind két beltéri egységet kipróbáltuk mindkettőnél csinálta,hdmi kábeleket,portokat felcseréltem az eredmény ugyan az.

wmati: Igen két beltérink van két tv-vel,de az egyik crt-és és nem működik viszont majd szeretnénk led-re cserélni amint lesz rá keret addig a hűségidő miatt a box üresen áll úgymond.

[ Szerkesztve ]

(#33043) hackeeeee válasza Teodor52 (#33042) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha más eszközzel megy, akkor nagy valószínűséggel nem a TV hibája lesz.

Mondjuk annak kicsi a valószínűsége, hogy 2 box egyszerre hibásodjon meg.

Véleményem szubjektív...

(#33044) djculture válasza Vangelis (#33001) üzenetére


djculture
félisten

Meglehet ha kifizeted a szerződésben meghatározott díjat ami elég sok tízezer lehet ha sok hónap van még hátra a hűségből.
A számlán "T-home kedvezmények" címszóval megtalálod amit fizetni kell és ezt kell beszorozni a hűségidőből hátralévő hónapok számával...

[ Szerkesztve ]

(#33045) wmati válasza hackeeeee (#33043) üzenetére


wmati
addikt

Nekem digitális kábel tv-nél volt ilyen hogy kikapcsolt a beltéri azonnal jött szöveg hogy rossz a tv-m stb nagy nehezen ki derült hogy nem megfelelő a jelminőség és ezért van ez. Nem tudom valami hasonló nem lehet Sat nál is ?

(#33001) Vangelis Meg lehet szüntetni ha van hűséged akkor kötbért kell fizetned de kérheted ennek az el engedését amit vagy enged a Telekom vagy nem.

(#33046) Teodor52 válasza wmati (#33045) üzenetére


Teodor52
senior tag

Fejegység?

Az sem kizárt.

hackeeeee: Na látod itt vagyok meglőve mert mind két oldalra tudok érveket és ellenérveket felhozni.

[ Szerkesztve ]

(#33047) wmati válasza Teodor52 (#33046) üzenetére


wmati
addikt

Nem tudom felhoztam egy példát azt se tudom lehetséges e ilyen műholdas tv-nél

(#33048) Teodor52 válasza wmati (#33047) üzenetére


Teodor52
senior tag

Persze nincs gond mert szerintem ha a tv-ket kihívom ez lesz az első mit lemérnek hogy megfelelő-e a jelszint,jelerősség stb majd jönnének a belső dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#33049) _Norbi_ válasza chungee (#33035) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

vegyél egy managelt swicset
lanonként tudod sebességet korlátozni

[ Szerkesztve ]

(#33050) hackeeeee válasza _Norbi_ (#33049) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Erre egy TP-Link router miért nem jó? Valszeg kicsit olcsóbb.. :U

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.