Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98001) DJ. Ru$y válasza pibácsi (#97997) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Engedjük el az XP témát, ez itt elég OFF.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#98002) villamos válasza cyber86 (#97998) üzenetére


villamos
őstag

Körülbelül két hónapja ilyen a hangja. :(

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#98003) proradeon


proradeon
őstag

Egy kis friss - negatív - Telekom tapasztalat:

A Telekom honlapján megadtam a címem, és kidobta, hogy elérhető az 1000/1000 mbps sávszélességű csomagjuk optikán. Az új csomagok bevezetésekor "eltűnt" a helyi spec. kedvezmény, így írtam nekik, hogy él-e még ez az adott címen. Visszaírtak, hogy az előminősítésük alapján elérhető az 1000/1000 mbps csomag, és van továbbra is helyi spec. kedvezmény. Bementem megrendelni, az ügyintéző ismét lefuttatott egy előminősítést, és közölte, hogy elérhető a csomag, és még van kedvezmény is. Elkezdte kitölteni a megrendelést, és ha beírta a teljes címem, kidobta a rendszer, hogy nem elérhető az optika. Ha csak az emeletig írta be, akkor azt írta, hogy elérhető, de amint az ajtószámot bepötyögte, akkor már nem. :F Némi telefonálás után indított egy nyilvántartás rendezést, majd kért, hogy jöjjek vissza pár nap múlva. Ma visszamentem, és láss csodát mire jutott a Telekom? 20 Mbps réz érhető el az épületben (:DDD). Mindezt úgy, hogy a panelsor végén hónapokig ott virított a Telekomos "1000 mbps már a XIII. kerületben is" két méteres plakát.

És természetesen a honlapon nem javították a hibát, továbbra is "elérhető" az optika. Hátha még lesz pár bolond, aki kétszer megy vissza a Telekom üzletbe a semmiért. :(((

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#98005) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Telekom , Optikai net ( 250 / 75 ) + IPTV + Telefon csomagom van.

A szolgáltatói eszköz egy Sagemcom F@st 5655v2 AC

Mobiltelefon miatt voltam bent az irodában de amikor elköszönt az ügyintéző hölgy , akkor mondta , hogy október 10.-n menjek vissza mert lehet módosítani a csomagot.
Nem tudom, hogy mire gondolt.....talán az előfizetés akkor jár le....erre nem emlékszem pontosan.

Aztán azóta a honlapon láttam az 1000/1000-s csomagot....lehet erre beneveznék.
Gondolom a jelenlegi szolgáltatói eszköz ezt ki tudja szolgálni.

Minden más eszköz gigabites és a kábelek is Cat5E illetve Cat6 minősítésűek.

Rajz a hálózatról.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#98006) cherubion08


cherubion08
aktív tag

Sziasztok. Mobil számlám megjött. Azt gondoltam az otthoni szolgáltatások számlája is hónap elején jön(első számla) , de nem. Mikorra várhatom? Köszönöm.

(#98007) DJ. Ru$y válasza Borisz76 (#98005) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Természetesen ki tudja szolgálni, nincs ennél jobb eszköze optikán a T-nek.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#98008) Borisz76 válasza DJ. Ru$y (#98007) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm szépen a gyors választ!

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#98009) #77646080 válasza cherubion08 (#98006) üzenetére


#77646080
törölt tag

Sajnos, az ezzel nincsen szinkronban. Onnan indul, amikor megkezdődött a tényleges szolgáltatás. Ez nálam pl. 27-re esik, ezért minden hónapban akkor kapom meg a számlát.

(#98010) cherubion08 válasza #77646080 (#98009) üzenetére


cherubion08
aktív tag

Köszi a gyors választ, jobb lett volna ha egyszerre jönnek meg. Akkor én meg huszadika körül várom a számlát :)

(#98011) Zeki


Zeki
nagyúr

Túl gyors akart lenni a Telekom rendszere, vagy a bank nem jól állította be az érkezési sorrendet, de ma reggel csoportos beszedésben le akarták vonni a részletre vett tv törlesztőjét, nem sikerült, bezzeg pár perccel utána megjött a fizetésem. Szóval mikor próbálja meg újra levonni a Telekom? Vagy fizessem be és akkor nem próbálják meg újra levonni?

(#98014) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

A fekete T-s set top box-on a ledeket nem lehet valahol kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#98015) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Srácok

Az miért van hogy 5655 eszközben állítottam be DDNs címet amit másik wifiről szépen el is érek, viszont mobilnetről nem.

Ha viszont pl androidon chrome-ban bekapcsolom az adatforgalom csökkentőt akkor úgy elérem az adott címet

Ez mitől lehet? Tűzfalat lehúztam nullára

Illetve még egy kérdés, hogy elsődleges és másodlagos DNS címet hogy tudom átírni ugyan ebben az eszközben? Hogy ne a gyári telekomosat használja :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#98016) tope válasza -secret- (#98014) üzenetére


tope
addikt

Ragaszd le fekete szigszalaggal, engem is marhára zavart a fénye.

(#98017) dptrsk válasza -secret- (#98014) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Tudomásom szerint nem.

(#98018) -secret- válasza dptrsk (#98017) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Köszi akkor marad a szigetelőszalag.

(#98019) kabelmania27 válasza icetheman (#97896) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha a tévéken van automata jelszintszabályozó funkció kapcsold ki vagy be.
Amennyiben nincs ilyen beállítási lehetőség van nem segít jelentsd be a vételi problémát a szolgáltatónál, lehet beázás vagy más hiba van a környéken.

[ Szerkesztve ]

(#98020) jansky1


jansky1
senior tag

Nincs olyan funkció a STB-on, hogy egy idő után magától kikapcsol? Családból senki nem veszi rá a fáradtságot rajtam kívül, hogy kikapcsolja. :(((

(#98021) lszlogal válasza jansky1 (#98020) üzenetére


lszlogal
senior tag

IPTV-ről van szó? Azon szerintem nincs. Mi sem kapcsoljuk ki mindig, és működik.

[ Szerkesztve ]

(#98022) spgabor válasza raider21 (#97983) üzenetére


spgabor
aktív tag

Köszönöm az infókat. Most már képben vagyok.
Viszont egy dolog felmerült bennem. Megnéztem a kábelt a földről az oszlopon és az az egész utcában, meg még ki tudja meddig, messziről is jól láthatóan az ezer éves vezeték. Így valószínűleg a T-nek ki kellene cserélni az utcában az elosztó dobozukig az egészet. Ilyenkor ezt megpróbálnák kifizettetni velem, vagy csak annyit mondanak, hogy nem éri meg ezért nem tudom igénybe venni a magasabb szolgáltatást.
A T oldalán a címemre rákeresve is csak a max 30 Mbit-es ADSL-t igényelhetem, nem a telefonban mondott 100-as csomagot.

(#98023) DJ. Ru$y válasza spgabor (#98022) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az az ezeréves kábel egy olyan kábel, amiben sok tíz érpár megy valószínűleg, ebből bekötnek még egyet neked és kész. Nem cserélnek semmit. Maximum az oszlopról a légkábelt (az oszlopon is vannak kötődobozok), illetve a lakásba bemenő kábelt.

Hívd fel rendeld meg és utána meglátod, hogy mi van. Mi nem tudunk jósolni neked. Kimegy a technikus és megnézi. Neked semmit nem kell emiatt fizetned, ez az ő dolguk.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#98024) raider21 válasza spgabor (#98022) üzenetére


raider21
aktív tag

Nálunk is 25 éves a légkábel, és mivel anno a kivitelezők spórtak, nem is 0,8mm -es, hanem 0,4mm -es érpárokat tartalmazó légkábel van. Mivel volt szabad érpár, lett Bonding is; kb. 95/30 Mbit/s a net sebességem UTP kábelen keresztül mérve, a H368N HGW Wi-Fi -n meg kb. 91/30 Mbit/sn-el jön a net. Korábban az ADSL2+/VDSL2 váltásnál a csavart, merev a házhoz bejövő légkábelt kicserélték egy vastagabb légkábekre, meg új EDK2 doboz került felszerelésre a homlokzatra, mert a régit megette az UV, az idő vasfoga.

A hurokhosszod, és a szabad érpárok száma fogja meghatározni, hogy lehet -e nálad Bondingot kiépíteni!
Szerintem nálad is Net S Plusz csomagot ir a net, ami a T oldalán 30 Mbit/s -ként hirdetnek, de a * rész a lényeg: amit a vonalad bír! Ha telefonon rendeked meg az üfsz csinál egy távolból végrehajtott mérést a vonaladon, és mindani is figja, hogy kb. mekkora elméleti sebességre számíthatsz. A többi már a szerelőkön fog múlni, meg a fönt említett xDSL technológiai korlátokon. ;)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#98025) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv!
Ma rendeltem iptv-t és ezzel már magenta 1 csomagba kerültem tv-teló-net-mbteló.

Jelenleg 100mbit net, 150 a max azt mondtak ok. rendelés megtörtént.
Pár óra mulva láttam hogy a tv led világít a modemen,gondoltam már akkor lehet aktív is mert hétfőn jönnek szerelni rámértem a netre 50mbit :O
Na mondom mi a pék van újra 50...
Felhívom őket 2 nőszeméllyel beszéltem hát az jó stb....
Első ötlet lekorlátozták, ránéztem a modemere ugyebár nekem 2 ÉRPÁR-al van 100 mbit hopsz egy eltünt.
ZTE H368N 1érpár akinek hasonló van megnézné itt kellene még egy ilyen hasábnak lenne....
Ok megnézem a díszdobozt a kinti falon ugyebár 20+éves és van egy kis szellő odakint és egy kint csüng egy vezeték, próbáltam visszadugni bent marad de nincs 2.érpár akkor sem gondolm azért ez rögzítve volt ugye telekom :D egyszer régen.
Mit gondoltok e miatt van probléma vagy bent cstek el valamit?
3.ra sikerült a férfi emberrel beszélni ezek tudatában már ő megértette a problémát és látta is hogy a 2. érpár nem aktív így van hibajegyem előző két hölgyemény erre nem volt hajlandó ...

[ Szerkesztve ]

(#98026) spgabor válasza raider21 (#98024) üzenetére


spgabor
aktív tag

Igen, nekem is a Net S Pluszt írja 30 megával. Az utcában a vezeték a valamikor a 90-es évek elején, vagy még korábban került ki.
Az oszlopon lévő kötést túlzás doboznak mondani. Kb egy nyáklap szerűség az egész, amire ki van vezetékelve az oszlopról az összes lakás.
Akkor lehet megrendelem és meglátjuk.
Köszi az infókat.

(#98027) raider21 válasza pruzsi (#98025) üzenetére


raider21
aktív tag

xDSL -en 150 Mbit/s biztos nem a maximum, jelenleg inkább a 100-110 Mbit/s a max. sebesség Bonding esetében! Ha van IPTV, akkor 2x66/16,8 Mbit/s lesz a szinkronsebességed, ami 132/33 Mbit/s ami gyakorlatilag kb. 115-120/30 Mbit/s környékén fog jönni, ha a DSLAM is engedi. De sokszor nem engedi...! :P
A régi EDK2 dobozt le sem cserélték?!
Bölcsés hallgató diákmunkás egyetemista csajoktól ne várj nagy műszaki affinitást! :P ;) Gondolom a HGW -n sem zölden világít az egyik led, hanem narancssárgán (ha jól emlékszem ez a színe egy vonalnál...) nem?!
Megfogják csinálni, mivel van nyitott hibajegyed! :)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#98028) raider21 válasza spgabor (#98026) üzenetére


raider21
aktív tag

Nincs mit.
Ha most ADSL2+, vagy Bonding nélküli VDSL2 neted van, és mehet a Bonding kiépítése akkor majd kapsz egy ZTE H368N HGW -t, meg az EDK2 doboztól a HGW -ig a korábbi 2 eres (4 erest nem mindig cserélik) telefonkábel helyett Cat5e UTP kábel fog menni.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#98029) DJ. Ru$y válasza pruzsi (#98025) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az ami külön áll az a feszítőkábel, légkábel esetén ezt felteszik egy csigára, ami a falhoz van rögzítve és ez a teherviselő, hogy ne az érpárokon lógjon az oszlop és a ház között a kábel.

Azt ne dugdosd sehova, mivel több kárt okozol vele, mint hasznot. Az érpárok bemennek az EDK-ba a fekete kábelen keresztül.

Ha leszakadt a feszítő, akkor most az érpárok viselik a terhet, vagy megszakadtak, vagy kijöttek a helyükről az erek, csoda, hogy egy érpár még működik.

Ha szakadás is van, akkor teljes légkábel csere, ha nincs elég érpár, ha nincs szakadás, akkor csak visszakötik feszítőt, meg az ereket a helyükre és problem solved.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#98030) DJ. Ru$y válasza raider21 (#98027) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Minek cseréljék a régi EDK-t? Ha nem ázott be sosem (nálunk a födém alatt van, pont ki lehet nyitni, sosem kapott vizet, max párát) és az érintkezőknek semmi baja?! Nálunk sem cserélték bondingnál, de még előtte a légkábel cserénél sem. Megnézték, hogy elég jó állapotban van, felmentem megnéztem én is, valóban jó állapotban volt, nem cserélték. Ha nagyon erősködtem volna, kicserélték volna az új gömbölyűbb formájúra, de feleslegesnek éreztem.

Másik opció, hogy az EDK már csak egy "védő borítás, és belül "bogyózva" vannak az erek.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#98031) raider21 válasza DJ. Ru$y (#98030) üzenetére


raider21
aktív tag

Nálun kicserélték az EDK dobozt az új tipusra. Itt is a födém alatt volt/van, de kaphatott az esőkből, meg párából is szerintem. Viszont nem ezért lett cserélve, mert elméletileg van a dobozban némi gumi szigetelés, legalább is az újban van. Már néhol porlott szét a műanyag háza a régi szögletesnek, ezért lett 1,5 éve cserélve a légkábel cserénél. Gondolom "megette" a műanyag borítást az UV sugárzás.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#98032) gabor_01


gabor_01
senior tag

A napokban váltottam VDSL-ről optikai nettre+IPTV.....
Eddig nagyjából minden rendben lévőnek tűnt.
Most felmerült, hogy IPV6 gondok vannak. Eddig a VDSL-el teljesen jó volt.
Ez a mért eredmény:

Mit lehet ezzel kezdeni?

(#98033) gabor_01 válasza gabor_01 (#98032) üzenetére


gabor_01
senior tag

Közben beszéltem az ügyfélszolgálattal:
Ez ilyen. :((

(#98034) szabogabor10 válasza gabor_01 (#98032) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nagyon régóta húzódik már sajnos az IPv6 támogatás optikán. Nem is értem. Digi amilyen lazán megoldotta (még a saját router támogatást is), Telekom tízszer annyit szenved vele.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#98035) pruzsi válasza DJ. Ru$y (#98029) üzenetére


pruzsi
őstag

Köszönöm az infókat!
Holnap jönnek reggel,múltkor láttam egy galambot rajta csücsülni a légkábelen biztos túl súlyos volt :D

(#98036) DSPx válasza szabogabor10 (#98034) üzenetére


DSPx
tag

Szintén Optika.. Semmi gond nincs vele nálam pl.

Huawei P10

(#98037) szabogabor10 válasza DSPx (#98036) üzenetére


szabogabor10
veterán

Milyen ONT-d van? Gondolom Huawei, azok már talán támogatják. Sagemcom-okkal van a gond. Na meg azzal, hogy a népszerűbb saját router-eket tudtommal továbbra se támogatják.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#98038) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok!

Telekom milyen tartalomszűrőt vagy hasonlót használ?

Ha be van kapcsolva a vpn semmi gond a torrentekkel, ha ki van kapcsolva folyamatosan hibát dob és be van lassulva a net is.

(#98039) DSPx válasza szabogabor10 (#98037) üzenetére


DSPx
tag

Sagemcom. Nekem eddig sosem volt gondom vele.
Saját routert nem használok, még.. :D

[ Szerkesztve ]

Huawei P10

(#98040) lszlogal válasza ggg666 (#98038) üzenetére


lszlogal
senior tag

Nekem az IPTV-vel voltak akkor problémák. Koaxon jött a 120/10Mbps sávszél, Sagemcom modem. Amint elindítottam a torrent klienst kb. 100 torrentel, abban a pillanatban fagyott a TV. Te is koaxon kapod a netet?

Még az is megzavarhatja, ha streamelsz. Az IPTV stream IGMP csomagokat használ, és ha a gépről streamelsz, akkor megáll minden. Legalábbis az eddigi tapasztalataim szerint.

(#98041) ggg666 válasza lszlogal (#98040) üzenetére


ggg666
őstag

Optika 2000/1000

(#98042) lszlogal válasza ggg666 (#98041) üzenetére


lszlogal
senior tag

IPTV van a hálózatra csatlakoztatva?

(#98043) ggg666 válasza lszlogal (#98042) üzenetére


ggg666
őstag

2 van a boxra.

(#98044) DJ. Ru$y válasza ggg666 (#98038) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nincs ilyen szintű tartalomszűrés.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#98045) lszlogal válasza ggg666 (#98043) üzenetére


lszlogal
senior tag

Évekkel ezelőtt mondta nekem azt a Telekomos szerelő, hogy nagyon nem szeretik ha torrenteznek a hálózatukon.

Fogalmam sincs hogy milyen csomagokat használ a torrent kliens. Azt tudom, hogy az IPTV-t az nagyon zavarja, ha IGMP-t használsz (ki is fagyhat tőle az egész rendszer).

(#98046) szabogabor10 válasza DSPx (#98039) üzenetére


szabogabor10
veterán

Na ez jó hír. Csak szerintem nem sok Sagemcom-os efinek adtak még IPv6 hozzáférést.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#98047) ggg666 válasza DJ. Ru$y (#98044) üzenetére


ggg666
őstag

Akkor mi lehet a probléma forrása, hogy bekapcsolt vpn-el egyből bejönnek az oldalak, ftp meg minden, ha ki van kapcsolva akkor be se tudok lépni ftp-re stb. Torrentnél dobálja a kapcsolódási hibákat stb.

(#98048) lszlogal válasza ggg666 (#98047) üzenetére


lszlogal
senior tag

Egyáltalán van DNS névfeloldásod? Parancssorból pingeld meg a google.com-ot VPN nélkül

[ Szerkesztve ]

(#98049) ggg666 válasza lszlogal (#98048) üzenetére


ggg666
őstag

A nasnál is ilyen problémát dob ki, pedig közvetlen a sagemra van kötve 4-5 alkalmazásnak port kinyitva.

[ Szerkesztve ]

(#98050) lszlogal válasza ggg666 (#98049) üzenetére


lszlogal
senior tag

Akkor fogalmam sincs. Ha rebootolod a rendszert akkor is jelentkezik a hiba? (kapcsolj ki mindent, ha a Sagem összeállt, csak akkor kapcsold vissza a TV boxokat).

Esetleg nem konfiguráltál félre valamit? Nézd át a beállításokat.

Ha nem jó szerintem jelents hibát, bár úgy sem nagyon foglalkoznak az ilyen problémákkal (saját tapasztalat.)

A DNS névfeloldást leellenőrizted?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.