Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71001) Norbi27


Norbi27
aktív tag

Sziasztok

Magenta csomagban vagyok, 30-as vdsl nettel. Múlt hét óta műszakilag elérhető nálam is az 50 Mb. De mivel a régi rendszerben vagyok, nem tudják bekapcsolni, csak úgy, ha felbontják a szerződést, és újra kötik. Ezzel viszont az a gond, hogy nem tarthatjuk meg az eddigi e-mail címeinket.
Van valami megoldás arra, hogy megtartsam a régi e-mail címet új szerződés kötéskor? A Telekomos ügyintéző szerint nem lehetséges
Vagy arról van-e valakinek infója, hogy mikorra fejeződik be az átmigrálás? Mert most abban maradtunk, jogy várok, mire áttesznek az új rendszerbe. Akkor már simán be tudják kapcsolni az 50-es netet.

(#71002) DJ. Ru$y válasza Norbi27 (#71001) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Átkéred a címet egy olyan ismerősöd szerződése alá, akinek van élő szerződése. Ez régebben életképes volt, nem tudom, hogy ez most is működik-e még.

Migrálás: senki nem tudja hol a vége.

Régi e-mail címet új szerződéssel biztos nem tudsz "magadnál" tartani, ugyanis, amikor felmondod a szerződést onnantól számítva 3 v. 6 hónapig nem adják ki ugyanazt a címet senkinek, még neked sem. Ezért nem szabad sehol szolgáltatós címet használni. Könnyebb helyzetben lennél, ha most simán dobhatnád az e-mail címet a levesbe.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#71003) kigyi_23 válasza DJ. Ru$y (#71000) üzenetére


kigyi_23
addikt

HGW persze. Igen tudom, hogy a telekom tulajdona csak az a furcsa, hogy otthagyták és nem kell neki.
Nálam egy Dlink 360T van még mindig MATÁV felirattal a tetején (moddolt FW-el, mert a 360R-ek ahol nem mentek el ott ez vígan kapcsolódott).

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#71004) DJ. Ru$y válasza kigyi_23 (#71003) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Leginkább elektronikai hulladék, mivel javarészt VDSL2-t telepítenek már, így az új eszközökből van bőven és azt teszik egy esetleges ADSL2+ előfizetésre is.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#71005) kigyi_23 válasza DJ. Ru$y (#71004) üzenetére


kigyi_23
addikt

Persze, de ugye itt a környéken szinte mindenhol ADSL, vagy ADSL2+ van. Egyenlőre csak nálunk van optika a környező településeken olyan vakfoltok vannak ahol 1-2Mbit a max, sőt 150-200 háznyi részek maradnak teljesen net nélkül, mert oda semmi sem köthető. Az én modememet már biztosan nem kéri senki vissza az nem kérdés, de szerintem ez a ZTE is itt rohad meg majd a padláson :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#71006) upc8823 válasza kigyi_23 (#71005) üzenetére


upc8823
tag

kérjünk szerelőt a vonal mérésre

[ Szerkesztve ]

(#71007) Norbi27 válasza DJ. Ru$y (#71002) üzenetére


Norbi27
aktív tag

Köszi

Várok, hátha lassan sorra kerülök.

(#71008) Janusz001


Janusz001
őstag

Dlink dcm 704 -es routerben hol találom a gyári visszaállítást? Kiiktattam egy tplink wd1043 -as routert amivel össze volt hozva, de nem igazán vált be, csak most nem tudom, miket állíthattam át a T -s eszközben.

(#71009) DJ. Ru$y válasza Janusz001 (#71008) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

6. oldal
Reset gomb.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#71010) dptrsk válasza Janusz001 (#71008) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

van a hátulján egy reset gomb, azt kéne 15-20 mp nyomva tartani.

szerk: bocsi nem figyeltem, hogy rég töltött be az oldal.

[ Szerkesztve ]

(#71011) Janusz001 válasza DJ. Ru$y (#71009) üzenetére


Janusz001
őstag

Köszöntem :beer:

(#71012) jansky1


jansky1
senior tag

Felvevős STB-ot be lehet állítani, hogy magától kikapcsoljon egy idő után, ha nincs használva?

(#71013) ferikek válasza ferikek (#70982) üzenetére


ferikek
aktív tag

még egy technikai kérdés: mivel archiválok e-maileket (elég sokat, nagy méret) - mindezt felhőbe (OneDrive), így ehhez kell feltötlést. Mivel nálunk a max az a 10 letöltés és 0,5 feltöltés, így igen lassú. De a fő porbléma az, hogy amíg feltölti a több 10 MB-t, addig kvázi nem lehet neteni. Ilyne problémám nem volt érgebben, kb 6-8 hónapja produkál ilyet (ezért is váltottam DSL-ről K10-re)

másik: t-online-os e-mail címeim vannak (5 db.). Hamar betelik a 2 GB-s postafiók (címenként) a Telekomnál. Nem lehet olyat csinálni, hogy ezt bővíteni?

köszi,

ferikek

(#71014) lesaux


lesaux
veterán

Sziasztok!
Remélem, van a topicban valaki, aki segít képbe kerülni a technikai megoldásokat illetően.
Röviden.
Szeretnék: IP TV-t (de legalábbis digitálisat, HD minőségűt, gondolom, ez IP-n jön).
Nem szeretnék: összevissza fúrt falat, itt-ott elvezetett kábeleket.
Körülmények: régebben volt analóg kábeltévénk, ezt lemondtuk, de a madzag vége még a padláson van. Valamint a mai napig aktív a kábelnet-előfizetésünk, szintén a padláson van a modem. Nem tudom, ez utóbbi két tényező elősegíti-e a digitális tévéadás mielőbbi jelenlétét.
A padlás és a földszint között CAT5-ös UTP kábel van a falban elvezetve, ha kell. Az utca és a padlás között igény szerint szabad új kábelt behúzni, csak házon belül nem, legalábbis nem szem előtt, tehát falban, a kábelcsatornában nyugodtan. Az ilyen jellegű munkát persze nem ingyen kérem a szerelőtől.
Ezek fényében mi a meglátásotok, be lehet vezetni a digitális tévét a házba, vagy esélytelen?

(#71015) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Az IPTV előnyösebb a SAT -tól? Mennyire problémás a megbízhatósága a SAT-hoz képest?
A bekötés a modemtől 1-1 kábel a tv-hez, és ebben az esetben is van box?
Pl. ha 20MB net esetén 15,2MB tud max bejönni, ebben az esetben gondolom a 1 tv használ a 15MB-ből, ha kettő megy akkor pedig még több?

(#71017) kigyi_23 válasza lesaux (#71014) üzenetére


kigyi_23
addikt

Nem kell ingyen kérned a szerelőtől, mert ő ezt "ingyen" meg kell, csinálja. Kábelcsatornában, ha van kialakítva és te ezt közlöd vele, hogy abban szeretnéd akkor úgy is fogja megcsinálni. Cat5-ös UTP-n fog menni amúgy is a dolog (modem után) tehát az nem baj, ha van már :)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#71018) lesaux válasza kigyi_23 (#71017) üzenetére


lesaux
veterán

Szuper, nagyon köszönöm!

(#71019) DJ. Ru$y válasza ANDROID??? (#71015) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

15.2 Mb-es neted van nem megabyte-os, hanem megabites.

IPTV vs. SAT TV megoszlanak a vélemények, olvashatsz bőven róla, ha használod a keresőt.

Igen, attól függően, hogy HD vagy SD adást nézel DSL-en, ha ennyit tud a vonal, akkor mikor be van kapcsolva a TV és az IPTV-t nézed, akkor el fog venni sebességet. Ha a másodikon nem ugyanazt nézed és/vagy 1 HD és 1 SD adást nézel, akkor igen több sebességet fog elvenni.

Cat5 kábelt fognak kihúzni a HGW-től a TV-kig, ahol a kábelt egy STB-ba dugják és azt kötik össze a TV-vel HDMI-vel vagy SCART-tal.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#71020) ANDROID??? válasza DJ. Ru$y (#71019) üzenetére


ANDROID???
addikt

Bocs nem tudom minek írom nagybetűkkel..

Akkor ennél a hatalmas ;] sebességnél el lehet felejteni az ip-t..

(#71021) btz válasza ANDROID??? (#71020) üzenetére


btz
addikt

Erre a sebességre semmiféleképpen nem raknék iptv-t, illetve magam részéről egyáltalán nem használnék iptv-t olyan esetben, mikor az előfizetett netsebességből eszik, még ha az mondjuk 50 megabites is lenne, akkor sem.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#71022) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Olyan kérdésem lenne hogy Entry 2-nél az eszköznek csak a modem részét használnám, és gigabites routert csatlakoztatnék rá, akkor ebből lehet hátrányom hogy a Telekomos modem/router (talán) 100m-os? Vagy esetleg ennek cseréjét kérhetem-e?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#71023) adika4444 válasza Tothgera30 (#71022) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

ha sima modemnek használod akkor a router portjai fognak számítani a belső hálózaton, a DSL maxos 50 Mbps sebessége meg átfér a 100-as portokon:)
úgyhogy mehet modem módba + saját router.

üdv, adika4444

(#71024) Tothgera30 válasza adika4444 (#71023) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Arra gondoltam hogy esetleg egyik szobában menne ez a ZTE Entry 2i, ott a wifit is bekapcsolnám, illetve egy másikban (UTP-vel csatlakozva) egy másik gigabites router. Akkor ez elvileg működőképes, és nagyobb lenne a lefedettség?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#71025) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
Tudja esetleg valaki, mostanában milyen optikai modemet ad a Telekom?
Jövőhéten jönnek kötni, és tudnom kéne mekkora hely (álló / fekvő) kell neki a kis itthoni rack-embe.

Köszönöm

(#71026) DJ. Ru$y válasza Tothgera30 (#71024) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Működhet, de rendesen kell beállítani és, sőt, ha van IPTV-d akkor még abból gáz is lehet, ha kiküldi az IPTV forgalmat a router wifi-jére is.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#71027) kigyi_23 válasza puru (#71025) üzenetére


kigyi_23
addikt

10cm magas 17,6 széles és 16cm a mélysége, de ehhez még ugye jönnek a kábelvégek itt ezt hozzá kell számolni :D Még valamit szeretnél tudni róla? :)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#71028) Tothgera30 válasza DJ. Ru$y (#71026) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Van, de ha kábellel kötöm, elvileg nem lehet gond.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#71029) puru válasza kigyi_23 (#71027) üzenetére


puru
senior tag

Szia!
Tökéletes, köszönöm szépen!!!!
Csak kíváncsiságból, megírnád a típusát?

(#71030) Gubek-Einste válasza ferikek (#71013) üzenetére

Milyen router van használatban?
Használjál inkább valamilyen másik e-mail szolgáltatót (pl Gmail) ahol nagyobb tárhelyet adnak és tudsz további méretet is vásárolni szűkség szerint.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71031) DJ. Ru$y válasza Tothgera30 (#71028) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

De lehet gond, ugyanis, ha nem tudja a másodlagos router leválasztani az IPTV forgalmat (IGMP Proxy és IGMP Snooping, amit tudnia kellene a router-nek), akkor a másodlagos router wifije lesz elárasztva és meg fog halni az a wifid a forgalomtól, hiába kötöd össze kábellel a két eszközt. Kicsit félre értetted.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#71032) Pól2


Pól2
csendes tag

Tisztelettel köszöntök mindenkit !
Segítséget szeretnék kérni Telekom Sat TV előfizetésem van több éve, Samsung TV , scart kábellal volt összekötve az ABD 5800S adapterrel kiválóan működött.
Napokban vásároltam Sony Bravia WD 757 SAEP televiziót amin már van Scart illetve HDMI csatlakozási lehetőség. Scart-tal tökéletesen működik a Tv de ,ha HDMI kábellal van összekötve, nincs egy csatorna sem, hiába választom ki a Tv-n a HDMI1 vagy a HDMI 2 beállítást, illetve hiába dugom át egyikből a másikba, nincs kapcsolat .
Mi tévő legyem, hol keressem a hibát, vagy jelentsem be a T-com felé ?

(#71033) Gubek-Einste válasza Pól2 (#71032) üzenetére

A Scart ki van húzva amikor a HDMI-t próbálod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71034) Pól2 válasza Gubek-Einste (#71033) üzenetére


Pól2
csendes tag

Igen ! felváltva csatlakoztatom a vezetékeket !

(#71035) kigyi_23 válasza puru (#71029) üzenetére


kigyi_23
addikt

huawei hg8245h

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#71036) taki01 válasza dchard (#70831) üzenetére


taki01
őstag

Kedves Dchard!

200 méter koax vezetéket milyen erősítővel lehet erősíteni? Csak net menne rajta és azon keresztül iptv meg telefon.

[ Szerkesztve ]

(#71037) poli27 válasza taki01 (#71036) üzenetére


poli27
veterán

200 métert vagy 540 el kell meghúzni, ha nincs semmi csatlakozás közben,talán erősítő se kell ha vonalra kötnek dcvel, bár ezt nem hiszem hogy megcsinálják neked. rg11 el meglehet húzni, de kell rá erősítő 2db attól függ milyen jellel látnak el az oszlopról. Ennek táp is kell, tehát ahova felszereled kell 220v legyen. Nem megoldható felszerelni 2db nanostation locot pl? mert ez vezetéknélkül átküldene mindent... a modemnek a az ubiquiti feladó részéig kell a koaxot elvinni!

[ Szerkesztve ]

(#71038) puru válasza kigyi_23 (#71035) üzenetére


puru
senior tag

Köszii!
Jól látom, hogy ez Nat-olni fogja a bejövő netet a lan porton?
El lehet valahogy érni, hogy a publikus IP jelenjen meg a Lan oldalon? (Saját routeremet használnám, port forwardokkal, stb)

(#71039) taki01 válasza poli27 (#71037) üzenetére


taki01
őstag

Hát jó lenne koaxal megcsinálni mert akkor nem kell hozzá áramot kolduljak valakitől. Ja még annyi hogy a egy oszloppal lejjebb van az erősítő.

[ Szerkesztve ]

(#71040) Gubek-Einste válasza puru (#71038) üzenetére

Igen, lehet úgy használni, hogy a saját eszközöd publikus IP címet kapjon.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71041) kigyi_23 válasza puru (#71038) üzenetére


kigyi_23
addikt

Működni fog én is így használom.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#71042) poli27 válasza taki01 (#71039) üzenetére


poli27
veterán

kis helyszinrajzot lökhetnél miről van szó...

(#71043) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Családi HD sat / IP TV jobb minőségű?
Rákeresve az IP TV kifejezésre nem kevés a hsz és inkább a rossz minőségről olvasok.

(#71044) MY2K válasza Pól2 (#71032) üzenetére


MY2K
aktív tag

Az ADB-n nyomogasd addig a DISP gombot míg ki nem írja a box hogy 720 vagy 1080 és lesz kép.
Után pedig esetleg még menüből adj neki egy rendszerbeállítások visszaállítása mert van hogy nincs hang.

[ Szerkesztve ]

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#71045) taki01 válasza poli27 (#71042) üzenetére


taki01
őstag

(#71046) kircsike válasza kigyi_23 (#71027) üzenetére


kircsike
tag

Szia Kigyi!

Neked akkor nagyobb Huawei-t adtak mint nekem, meg haveromnak. :D
Az enyém méretei csak: (szélesség / magasság / mélység): 176mm / 28mm / 138.5mm

(#71047) kigyi_23 válasza kircsike (#71046) üzenetére


kigyi_23
addikt

Az antennát is beleszámoltam ofc felállítva szépen :) mivel tartozék és rajta van így nem hagytam le teljes terjedelmében néztem a méretét.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#71048) kircsike válasza kigyi_23 (#71047) üzenetére


kircsike
tag

Igaz. :)
Bár én azt nem használom, csak modemként működik.

(#71049) kigyi_23 válasza kircsike (#71048) üzenetére


kigyi_23
addikt

Amikor kiírta, hogy a méretére kíváncsi még nem írta mellé ő sem, hogy csak modemként kívánja hajtani, természetesen nekem is összecsukva van modemként, de kihajtottam őket a mérés idejére :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#71050) puru válasza kigyi_23 (#71049) üzenetére


puru
senior tag

Nagyon köszi még egyszer! :) szerencsére befér még ahova kell.
Ahhoz hogy modemként NAT nélkül használjam szolgáltatói beállítás kell, vagy ennek a huawei agyát kell megmasszírozni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.