Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#141001) patrikcoc válasza Rick4 (#141000) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Vu+ Solo 4K-val néztem, abban volt a 2 kártya (ez sem az olcsó kategória)…

[ Szerkesztve ]

(#141002) barnibooo válasza patrikcoc (#140999) üzenetére


barnibooo
tag

Ne feledjük, a vodánál koaxon megy az adás a netkábel csak az extra funkciók miatt kell.
Tehát DVB-C (Vodafone TV)

[ Szerkesztve ]

(#141003) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Bocsanat, ha volt mar ilyen kerdes, de csak megkerdezem.Mivel nagyon tele volt a hocipo a voda szolgaltatoval, ezert elofizettunk t-re. 1000/1000+2 tv, szerintem korrekt aron, vagyis sokkal jobb arat kaptam az uzletkototol mintha neten rendeltem volna :) Szoval 2 kerdesem van:

1: Csatorna listat nem lehet szerkeszteni? Androidos boxok jottek. Annyit tudtam elerni, hogy kedvenceknek beraktam a csatornakat amit nezek, de nem tudom, hogyan lehet elohivni a kedvenceket :B
2: A routert, hogyan lehet modem modba tenni, mert lesz majd router rendelve?Valami F@st 5670 a router, vagyis ezt latom mikor belepek. Koszonom :R

(#141004) patrikcoc válasza barnibooo (#141002) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Én az IPTV-s megoldásra gondoltam (itt nincs voda koax, T optikát használják).

(#141005) Starchm válasza fojtviki (#141003) üzenetére


Starchm
őstag

2.: Internet Connectivity ful, aztan alul PPPoePassthrough.

(#141006) Rick4 válasza patrikcoc (#141001) üzenetére


Rick4
félisten

Az valóban a jobbik fele, volt nekem is solo2 se, de mi volt a megjelenítő?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#141007) patrikcoc válasza Rick4 (#141006) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

LG OLED55CX, most is azzal megy az androidos csoda.

(#141008) bundaskutya válasza fojtviki (#141003) üzenetére


bundaskutya
csendes tag

1. Csatorna listát jobban jársz ha a TV GO ból szerkeszted, pc-én vagy telefon/tableten, a boxon azzal a távirányítóval egy szar...
Meg csak az 1-esről tudsz felmenni a szűrőre.... egy vicc

PC-én profil/saját/tartartalmak/csatornáim végén a dupla vonalon katt és tudod mozgatni őket, elég egyszer, utána az összes eszközön az lesz a sorrend

2. passthrougban szerintem nem fog menni a tévéd, legalábbis nekem ezt mondták.
Nem is regisztrált be a routerem mögül... Így a smart box az ont re került...

(#141009) #46824192 válasza barnibooo (#141002) üzenetére


#46824192
törölt tag

Már ahol van neki koax...

Ahol nincs ott IP alapon megy. Nálunk pl. T koaxon jönne a Voda net és a (ip)tv ha vodás lennék.

[ Szerkesztve ]

(#141010) fojtviki válasza bundaskutya (#141008) üzenetére


fojtviki
senior tag

Koszonom neked es Starchm-nak is. A csatorna listat sikeresen megcsinaltam. A tobbit sajnos nem ertem :B Mindig azt mondjak, hogy hasznaljunk sajat routert a szolgaltatoi helyett, de most akkor nem fog mukodni a TV? 2 boxom van, egyik az emeleten, akkor hova kell majd csatlakoztatni? Sajnos nem tudom mi az az ont :( :R

(#141011) patrikcoc válasza fojtviki (#141010) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Duplán tudsz tárcsázni optikán, 1x tárcsáz az ONT (5670), ezen vannak a boxok, és 1x tárcsáz a routered.

(#141012) fojtviki válasza patrikcoc (#141011) üzenetére


fojtviki
senior tag

Koszonom neked is. Kozben olvasgatok a tcom forumon. Valaki azt irja, hogy Asus routerrel talan mukodik.

"Na sikerült a netet össze hozni már csak az iptvvel vannak gondjaim próbáltam a igmp proxy de valahogy nem akarnak működni ebben esetleg ötletek. Köszönöm az eddigi segítségeket.

Mikrotikkal nem fog menni.
Asus routerekben van beépített IGMP proxy kliens, azokkal megy."

(#141013) Starchm válasza fojtviki (#141012) üzenetére


Starchm
őstag

Most irtak le, h a boxokat hagyd a sagemen, es a a sajat routerrel a nettel azt csinalsz amit akarsz.

(#141014) fojtviki válasza Starchm (#141013) üzenetére


fojtviki
senior tag

Ertem en ugy nagyjabol. Annyi csak a gondom, hogy akkor az emeletre fel kell vinni meg egy LAN kabelt ezek szerint. Szerintem az nem lesz egyszeru. Eddig a vodanal ugy volt, hogy lentrol felment egy kabel egy routerbe es igy volt fent is net. Igy viszont akkor kelleni fog meg egy akarhogy is agyalok :DDD :R

(#141015) Ear001 válasza fojtviki (#141010) üzenetére


Ear001
addikt

Én előbb kipróbálnám a Telekomos routert, ami jobb, mint a külön megvehető routerek 60-70%-a.

(#141016) enginev3.0 válasza Ear001 (#141015) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mi a specifikációja?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#141017) rekurzio


rekurzio
kezdő

Sziasztok,

Most kötöttem egy üzleti csomagot a T-nél eddig is volt magán ezen a helyen, csak a munkámmal sokszor megbénítottam az IPTV-t, aminek a család többi tagja nem örült, úgyhogy kénytelen vagyok üzletit is bekötni ide. Koaxos hálózat, a magán előfizetéshez már 2 éve egy Sagemcom 3890V3 van és ezzel teljesen meg vagyok elégedve. Van esély rá, hogy az üzleti gigabites előfizetéshez is ilyet hoznak, vagy ott más modellek futnak?
Egyébként mivel ingyen volt kértem fix ipt is, nem tudom ez változtat-e bármin.

(#141018) bundaskutya válasza fojtviki (#141010) üzenetére


bundaskutya
csendes tag

ONT=Online Network Terminal
De nevezhetjük routernek is :)

Ha nem használsz extra dolgokat a routereden, mint ftp, vpn...akkor:
Kipróbálnám, hogy a felmenő utpén hagyod a régi routered, adsz neki egy fix ip-t, hogy elérd, aztán kikapcsolod rajta a dhcp szervert, így nem osztogat vissza ip címeket, azt elvégzi az Telekomos ONT.
A LAN portra mehet az utp lentről, másikba a box és marad még 2 portod.
WAN-t üresen hagyod, így egy hálózatod lesz csak.
Kérdés még milyen a routered, gigás, multicastot támogatja-e...
Gyakorlatilag egy switchként és wifi AP ként fog üzemelni.

Vagy feljátszol még egy utp-t és szeparálod a kettőt.
(Itt esetleg arra vigyázz ha a tévéidre pc-ről akarsz videót/képet átvinni/tükrözni, azokat is egy hálózatba kell összehoznod a pc-vel...)

(#141019) bundaskutya válasza rekurzio (#141017) üzenetére


bundaskutya
csendes tag

Gigáshoz szerintem már 5670-et visznek, de teljesen mindegy...
Kérdés mire akarod használni a Fix ip-t?
Ha kintről akasrz belépni a hálózatodba, hogy elérd az eszközeid, oda csak kéne még valami VPN szerver a biztonság miatt...
Szolgáltatói eszközök nem igazán tudják a VPN szervert. Az 5670 biztos nem.
Én erre ASUS routert használok, nem fix Ipvel, hanem NoIP szolgáltatással, 2 évre 63dollár, és lehet 25 domained is, haveroknak, ismerősnek kamerához és nem kell drágán megfizetni a FIX ip-ét, bár a te esetbed ez ingyen van.

(#141020) fojtviki válasza bundaskutya (#141018) üzenetére


fojtviki
senior tag

Ujra koszonom :R Most szoget utott a fejembe, hogy egyaltalan szukseges e nekem a egyaltalan masik router? Ear001 hozzaszolasan gondolkodtam el. Vegulis mindenhol van jel a lakasban ahol kell a wifi eszkozoknek.Emeleten nincs jel, azert van ott masik router. Nalunk abszolut nincs munka a pc-n. Legtobbet csak a plex megy, ezen kivul bongeszes es semmi tobb. Az van bennem, hogy regebben mindig azt mondtak, hogy szolgaltatoi routert lecserelni, de ha nekem ez nem fontos, akkor nem koltok el 40-50 ezer Forintot :) Ha megengeded akkor meg egy kerdesem van igy. Mondjuk ha nem lesz router csere, akkor az emeletre felmeno kabelt kette osztva egyik a tv boxba masik a fenti routerbe mukodhet a dolog? Koszonom.

(#141021) mgaben válasza Ear001 (#141015) üzenetére


mgaben
senior tag

Nekem egy tp link ax1500 simán lepipálja a telekomos technicolort. Utóbbival még a HD filmek is akadtak tv-s plexen.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#141022) Rick4 válasza mgaben (#141021) üzenetére


Rick4
félisten

Gondolom ez az állítás úgy igaz, hogy mindkét eszköz egyazon nem terhelt, szabad sávon volt az eszközökkel kapcsolatban, mégis a tp- link mutatott stabilabb kapcsolatot, és nagyobb sebességet ugyanolyan árnyékolás mellett, ugye?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#141023) user12 válasza bundaskutya (#141019) üzenetére


user12
őstag

Azt mondta, hogy feléjük koax van. Ha marad a technológia, akkor vagy marad a Sagem vagy Kaon
Ha újrahúzták optikára (bár azt nem hiszem), akor Sagem 5670 vagy Technicolor.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#141024) Essejó válasza bundaskutya (#141019) üzenetére


Essejó
veterán

Leírta, hogy 3890v3 van azaz Koax net, nem fog optikához való ONT-ot kapni.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#141025) bundaskutya válasza user12 (#141023) üzenetére


bundaskutya
csendes tag

Bocsi, jogos, nem figyeltem... :R
Felénk (Tolna) nem láttam még koaxos T-és hálózatot...

(#141026) #46824192 válasza bundaskutya (#141018) üzenetére


#46824192
törölt tag

Optical Network Terminal -t akartál írni , gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#141027) sunavlys válasza pdr755 (#140995) üzenetére


sunavlys
senior tag

Mi az az ES streaming?

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#141028) bundaskutya válasza fojtviki (#141020) üzenetére


bundaskutya
csendes tag

Szét lehet szedni az utp 8 erét 2 felé, de akkor ugrik a gigás sebesség is, annak kell a 8 ér.
Így csak 100-100-ad lesz mindkét eszköznek, lehet kapni rá osztókat...
Én csak becincálnék akkor még egy kábelt... :D
De ha a fenti router a wifi miatt nem kell, de LAN mindenképp,
akkor vegyél rá egy 5-8 portos gigás switchet.

Vannak még a 230-as hálózatba dugható Ethernet/LAN átviteli eszközök, azok is működnek, de elvileg 1 fázison kellene lennie mindkét eszköznek.

(#141029) bundaskutya válasza #46824192 (#141026) üzenetére


bundaskutya
csendes tag

Ja azt... :K
iszom egy kávét... :F

(#141030) snyper990 válasza sunavlys (#141027) üzenetére


snyper990
őstag

EuroSport...

(#141031) Essejó válasza sunavlys (#141027) üzenetére


Essejó
veterán

EuroSport streaming

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#141032) rekurzio válasza user12 (#141023) üzenetére


rekurzio
kezdő

Optika biztos nem lesz ez egy falu utolsó utcája, de jó minőségű a koax errefelé.
Igazából azért kérdeztem, mert hallottam volt egy hibás modem, amivel rengeteg probléma volt (azt hiszem az is Sagemcom), remélem nem olyat osztanak ki. Úgy tudom szüneteltették azoknak a kiadását, remélem azóta nem indult újra :)

(#141033) sunavlys válasza Essejó (#141031) üzenetére


sunavlys
senior tag

Sejtettem: de van ez olyan jó minőségű, hogy kiváltson egy HD adást? Mert én is ezen gondolkodok és akkor lemondom az IPTV-t.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#141034) user12 válasza rekurzio (#141032) üzenetére


user12
őstag

Szerintem a Kaon-ok voltak a problémásak, egy időben valóban nagyon sok panasz volt rájuk. Azóta nem tudom mi történt. Vagy cserélték őket vagy szoftverfrissítést kapott.
A fix IP igénylés nem befolyásol semmit eszköz oldalon.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#141035) snyper990 válasza snyper990 (#140061) üzenetére


snyper990
őstag

Na, most volt egy kis időm szórakozni vele. A box hangbeállításaiban AUTO-n nem működik a hangtovábbítás/hangáteresztés, de SPDIF-re állítva átmegy a házimozi erősítőre az összes hangsáv eredeti kódolásban Kodival és VLC-vel is (és nem mellesleg a TV-n is marad hang ha megy az adás, nem kizárólagosan az erősítőre küldi a hangot, így nem kell állítgatni a tartalomfogyasztás függvényében). Így már azért jobb a helyzet :)

(#141036) tylerddd válasza Ear001 (#141015) üzenetére


tylerddd
veterán

A Sagemcom 5670 nagyon jó kis cucc, az 5655v2 egy rakat sz*r. Ha 1000-es csomagot kér, akkor bármelyiket kaphatja, mert vezetéken tudják azt a sebességet.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#141037) Starchm válasza tylerddd (#141036) üzenetére


Starchm
őstag

Altalaban uj koteshez mar 5670 v technicolor jar 1gb-hez, alatta szoktak 5655-t adni.

(#141038) fojtviki válasza tylerddd (#141036) üzenetére


fojtviki
senior tag

Szia. Nekem cimezte a hozzaszolasat. Nekem mar bekotottek a dolgokat, 5670-et kaptam. Na jo ha tobben mondjatok, hogy jo, akkor nem koltok routerre :))

(#141039) Essejó válasza sunavlys (#141033) üzenetére


Essejó
veterán

Nem tudom, nekem koaxon jön iptv, és amíg ez az stb bírja ide nem jön a droid box.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#141040) Essejó válasza user12 (#141034) üzenetére


Essejó
veterán

Szerintem az AX-es 3896(?)ra gondolt. Az újra indulós problémára. Úgy tudom azt megoldották már.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#141041) tylerddd válasza Starchm (#141037) üzenetére


tylerddd
veterán

Nálam hiba miatt cserélték és 5655-t adott a szaki :/

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#141042) tylerddd válasza fojtviki (#141038) üzenetére


tylerddd
veterán

Szia, tudom, de ettől én is reagáltam rá. Így megy ez.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#141043) mgaben válasza Rick4 (#141022) üzenetére


mgaben
senior tag

Hú, ez de tudományos volt. :))
Az, hogy a tv a technikolorba vezetékkel kötve vagy 5g wifin is akadt, a tp link meg sehogy nem akad, már elég bizonyíték nekem. Úgy, hogy a két eszköz a tv alatt van fél méterrel.
Hiába akarod megmagyarázni, hogy ilyen árnyékolás, meg olyan terheltség. Nem egyszer, nem kétszer próbáltam a technicolort, sosem volt jó. Mikor betettem a saját routert betárcsázni, láss csodát jó lett. :P :P :P

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#141044) kali válasza mgaben (#141043) üzenetére


kali
legenda

Én a Technicolor mellől eladtam a saját routert, pedig nem az alsóbb kategóriásokkal foglalkoztam, de ez a szolgáltatós ONT még Wi-Fi tekintetében is magasan jó. Pedig panel, sok elérhető idegen Wi-Fi hálózat és egyéb akadályozó tényezők is befolyásolják. Igaz, Wi-Fi esetén kell némi hozzáértés is, ha problémás környezetben akarja valaki beállítani és használni. (Ezt csak azért írom, mert előfordul, hogy valaki írja, hogy azonos feltételek mellett tesztel mondjuk két eszközt Wi-Fi tekintetében, pedig ez nem igaz. A csatornát auto módban hagyta például és nem azonos volt a két gyári érték, ami miatt akár fals eredményt is kaphatott és elég lett volna csak azt manuálisan módosítani és ellentétes működést tapasztalt volna.)
Korábban sosem volt még olyan, hogy egy szolgáltatói eszköz Wi-Fi tekintetében megfelelően kiszolgáljon - pedig megjártam néhány szolgáltatót és különböző eszközöket -, mindig kellett egy jó saját router, de ez az FGA2233 kimondottan jó és stabil típus.

[ Szerkesztve ]

(#141045) rekurzio válasza Essejó (#141040) üzenetére


rekurzio
kezdő

Igen, arra gondoltam, de ha megoldották az jó. Igazából rájöttem hogy amúgy teljesen mindegy, mert ha hibázik a modem, akkor kihívom a szerelőt és cserél egyet, szóval nagy baj nem lehet.

(#141046) #46824192 válasza mgaben (#141043) üzenetére


#46824192
törölt tag

Nyugi ,ha 200 házi tesztet csinálsz,akkor is lesz aki megmagyarázza ,hogy a telekom eszközében nincs hiba ,csak zavar van az erőben.
Teszem hozzá, az erő érzékeli a T wifit és csak azt zavarja, a sajátot nem :))

Mikor nekem volt wifi hiba,akkor is volt sokféle ötlet,aztán kiderül hogy ezek bentről kedvükre kapcsolgatták a 2ndssid -t.
Mióta leszoktak erről az ostoba tevékenységről ,minden ok.

(#141047) mgaben


mgaben
senior tag

:DD
Nekem a wifi is gáz volt, a telefonokat állandóan eldobálta, pedig szétszedtük a wifi sávokat. Aztán a saját routeren nem volt bekapcsolva alapból az ipv6, és azzal ment tökéletesen. Szóval lehet csak azt kellett volna kikapcsolni.

De flimnézés közben amikor a plex 5 másodpercenként homokóra/lejátszás üzemmódot váltokag, na az nem gyere be.

Na meg ezt elérem távolsról is ha valami van, könnyen korlátozhatom a kölyök nethozzáférését. :))

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#141048) #46824192 válasza mgaben (#141047) üzenetére


#46824192
törölt tag

Ipv6 engem is cumira tett.
Xboxon a store letöltési sebesség a béka segge alatt volt ,ha néha felment akkor ia bezuhant szinte azonnal.
Kikapcsoltattam , azóta rendben van.
Egyébként sincs rá semmi szükségem.

(#141049) mgaben válasza #46824192 (#141048) üzenetére


mgaben
senior tag

Akkor nem vagyok egyedül, és tényleg jól gondoltam, hogy az lehetett a probléma.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#141050) tylerddd válasza kali (#141044) üzenetére


tylerddd
veterán

Én az 5670-nel voltam így, de az 5655 kritikán aluli. Ugyanolyan körülmények között a 2,4-es lefedettsége is gyengébb, az 5-ről nem is beszélve. Ennél egy tizenezres TP-Link jobbat tud. A karácsonyfa ledsorról a hátulján meg ne is beszéljünk.

Csak egészség legyen, meg térerő!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.