Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82701) jatszo81


jatszo81
csendes tag

Sziasztok! Ma emelték fel a netem a T-nél 120 mbit-re, de csak 80-90 között van a letöltés a speedtest szerint. Túlélem a 30-as után, de szeretném tudni, hogy miért :D. Koax net, 1 beltéri, 1 router. Köszi a válaszokat. :R

(#82702) lócitrom válasza #22718208 (#82699) üzenetére


lócitrom
őstag

régi „szép” idők... :))

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#82703) poli27 válasza jatszo81 (#82701) üzenetére


poli27
veterán

nem gigabites a routered, gondolom kábellel méred ugye nem wifin?...

(#82704) jatszo81 válasza poli27 (#82703) üzenetére


jatszo81
csendes tag

Gépen mértem. Ilyen routerem van: [link]. Kevés lesz a router?

[ Szerkesztve ]

(#82705) taki01 válasza jatszo81 (#82704) üzenetére


taki01
őstag

Ez a router max 100 Mbps-re képes vagy cseréld le ami 1000 Mbps-es sebességet tud vagy használd T által adott eszkőzön lévő portokat.

[ Szerkesztve ]

(#82706) DJ. Ru$y válasza jatszo81 (#82704) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kevés, a WAN és a LAN portja is 10/100-asok, router csere és a kábeleknek is minimum Cat5e-nek kell lennie, sima Cat5 nem elég.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82707) jatszo81 válasza taki01 (#82705) üzenetére


jatszo81
csendes tag

A T-s modemmel se mérek 120-at.

(#82708) DJ. Ru$y válasza jatszo81 (#82707) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kábelek Cat5e minimum, mint írtam, az is fontos, ugyanis a Cat5 kábel is pont ott limitál, amennyit mérsz.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82709) jatszo81 válasza DJ. Ru$y (#82708) üzenetére


jatszo81
csendes tag

ok. Köszi a választ.

(#82710) #22718208


#22718208
törölt tag

Hogyan kell a nevet & jelszót törölni 724v-ből? Sehogyan sem sikerül, max kamu adatokat tudok megadni.

Üreset nem lehet menteni.

Esetleg hard reset?

(#82711) lócitrom válasza #22718208 (#82710) üzenetére


lócitrom
őstag

az bizony. akkor legalább a hálózatot eléri a gyári adatokkal.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#82712) DJ. Ru$y válasza #22718208 (#82710) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

3play_cpe@telekom.hu
Gei7eike

Írd át erre ez az alap, ezt teszi be reset után, ezért felesleges resetelni.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82713) #22718208 válasza DJ. Ru$y (#82712) üzenetére


#22718208
törölt tag

Most épp akarmi@tonline.hu & 12345 van. Ezzel is van iptv és telefon.

Úgy látszik ha net nem kell a HGW ből ,akkor teljesen mindegy.

(#82714) mbalint987 válasza #22718208 (#82713) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Én mondjuk benne hagynám az alapértelmezett azonosítókat, nem véletlenül van egy alapértelmezett felhasználói név/jelszó az eszközöknek a kapcsolódáshoz.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#82715) #22718208 válasza mbalint987 (#82714) üzenetére


#22718208
törölt tag

Hard reset megvolt.

Visszaíródott az alapértelmezett.
Online led világít , iptv, telefon van , net nincs.
Ja és 100.x x x nat-olt címet kapott a hgw.
Ipv6 mező üres.

Ezután PPPoE Passth. bekapcs. ASUS reset.
ASUS -ban kaptam egy 78.x.x.x publikus címet.
IPV6 menüben sehol semmi , log-ban meg ott van a cím.
A teszt oldal hibára fut és 0/10.

Továbbra is:

Jun 17 22:49:20 dnsmasq-dhcp[261]: no address range available for DHCPv6 request via br0

:O :O :O

[ Szerkesztve ]

(#82716) Dumi86 válasza #22718208 (#82715) üzenetére


Dumi86
senior tag

Hagyjad...Én is próbálkoztam mint te,viszont ezt központilag változtatja a T,hiába indítod újra meg ilyesmi akkor se lesz változás. Amikor T-nél gondolják akkor történik valami,ha megszakadsz akkor se lesz máshogy. Próbáltam újrainditást,kikapcsolást mégse volt változás(ugyanaz volt a hiba mint nálad).egyszercsak a semmiből megjavult. Ebből következik hogy kár idegeskedni úgyis automatikusan történik minden :R

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#82717) #22718208 válasza Dumi86 (#82716) üzenetére


#22718208
törölt tag

Csak a kíváncsiság miatt próbálgatom.

Most viszont pár perce , már megint nem kap a HGW IPV6 címet. :C

Valami tényleg nem kerek ebben a történetben egyenlőre.

Részemről az ASUS-ban egyenlőre IPV6 OFF !

(#82718) sittes79 válasza DJ. Ru$y (#82700) üzenetére


sittes79
addikt

Oké főni köszi és bocsánat, és kinek kell szólni, hogy megcsinálják félő hogy meg se értik mit akarok....

(#82719) Bozek válasza #22718208 (#82715) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha a PC-n a Hálózati és megosztási központban nézem, akkor az IPv6 mellé ki van írva, hogy Internet. Ha megnyitom, akkor meg van benn vagy 10 ideiglenes IPv6 cím... Szóval nálam elvileg megvan, bár a router jelentkezik be, a HGW PPPoE Passthrough-ban van.

(#82720) btz válasza mbalint987 (#82714) üzenetére


btz
addikt

"az eszközöknek a kapcsolódáshoz"

De milyen eszközöknek? Internetezésre saját routert használ, az internetre kapcsolódáshoz pedig a saját pppoe név és jelszó kell, a gyárival max egy natolt vlanba kapcsolódhat, amiből nem ér el semmit.
Ha pedig a voip és iptv eszközökre (boxokra) gondolsz, akkor azoknak nem kell semmilyen pppoe, mert azok dhcp-vel kapcsolódnak szintén natolt vlanra.

(#82717) gombilaci1 >
Ha a gyári pppoe név van a HGW-ben, akkor azért, ha visszaírtad a sajátot, akkor tényleg valami nem stimmelhet.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#82721) odrif


odrif
MODERÁTOR

IPTV bekötésekor a szerelő húzott be még +1 telefon vonalat a lakásba.
Az előtte lévő meglévő vonalon üzemelt és jelenleg is üzemel az internet:[link]
Az új vonalhoz egy ilyen routert csatlakoztatott, és erről ment az IPTV.

Most hogy lemondtuk az IPTV szolgáltatás a Speedport digitális elosztót is vissza kellett volna küldeni?
A két különálló telefon vonalat érdemes valahogy összekötni?

20 éve a Prohardveren

(#82722) poli27


poli27
veterán

A telekom honlapon a részletre vásárolt terméket, hol találom meg, hogy mennyi részlet van még hátra? hiába keresem nem találom!

(#82723) lócitrom válasza #22718208 (#82715) üzenetére


lócitrom
őstag

ez így mind rendben van. persze tényleg jó lenne már, ha stabilan jönne az IPv6, de mivel jó ideje ígérgetik sokat nem várhat el az ember. azt a címet amúgy amit látsz azt nézd meg egy IP ellenőrző oldallal. gyanítom szoftveres IPv6 cím az is.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#82724) wmati válasza poli27 (#82722) üzenetére


wmati
addikt

Számlán nézted már ?

(#82725) lócitrom válasza odrif (#82721) üzenetére


lócitrom
őstag

igen, elméletben vissza kellene küldened. nem tudom tud-e a W 724V ADSL-t, de gyanítom nem. az új vonalad meg esélyesen VDSL szerintem és így eleve nem nagyon tudnád használni, ha eleve csak tv miatt kaptad.

ja igen. ha megvetették veled, akkor mondjuk nem.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#82726) DJ. Ru$y válasza odrif (#82721) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Vissza kellett volna, ugyanis keresni fogják rajtad, vagy pótlásként leadod vagy pedig ki fogják számlázni, mivel az az ő eszközük.

Mit érsz vele, ha összekötöd a két vonalat? Semmi értelme. Ha VDSL2 lenne és bondingot alkalmaznának, akkor megoldanák ők a két vonal összehozását.

lócitrom
HGW-t nem vetetnek meg senkivel. A Telekomnál lévő összes VDSL2 képes HGW tudja az ADSL2+-t is.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82727) DJ. Ru$y válasza sittes79 (#82718) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mi az, hogy megcsinálják? Mit szeretnél megcsináltatni? A saját router bekötését neked kell megcsinálni, vagy szuperszerviz kiszállási és óradíjjal számolhatsz. A NAT-ról pedig ott van a GYIK-ban a leírás, ha ellenőrizted, és NAT-olva vagy, akkor ott van az is leírva, hogyan kérheted, hogy vegyenek ki a NAT-ból.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82728) btz válasza lócitrom (#82723) üzenetére


btz
addikt

Már írtam neki, hogy ipv6 pingelő oldallal ellenőrizze le, hogy válaszol e a pingre az a cím.
2001::-el kezdődik így az Global Unicast Address
A fe80:::/64 a Link Local Address, olyan mint ipv4-nél az 160.254.0.0/16
Ezenkívül lehetnek Unique Local Address-ek is de nála ilyenek nincsenek.

ⓑⓣⓩ

(#82729) #22718208 válasza btz (#82728) üzenetére


#22718208
törölt tag

A végén odáig jutottam ,hogy a saját routeremből tudok ipv6 oldalakat pingelni és válaszol is rendesen. A gépről viszont nem.
A normál állapotot(ahogyan működnie kellene),amit már 100helyen ki gugliztam ,sehogyan sem értem el.

De tegnap éjjel ismételten eltűnt az ipv6 nálam. Így a dolog pihen egyenlőre.

Ebből eredően azt gondolom,hogy ezzel még erősen kínlódik a telekom.

[ Szerkesztve ]

(#82730) Bile Demon válasza #22718208 (#82729) üzenetére


Bile Demon
őstag

Én is feladtam az IPv6-ot.
Mondjuk nekem kissé más a felállás:
Cisco EPC3925 + Mikrotik a DMZ-ben + Mikrotik mögött az AP-k és userek
A Ciscon minden le van tiltva, wifi, tűzfal stb. amit csak lehet, nehogy megterhelje a sok adatfeldolgozás a kis agyát.

A Cisco úgy van bekonfigolva a szolgáltató által, hogy a WAN portja /56-os címet kap és a mögötte lévő eszközöknek /64-es IPv6 címtartományt oszt tovább. Ez jó egészen addig, amíg a közvetlen a Ciscora van kötve az összes user eszköz, minden eszköz kap egy /64-es címet és működik is vele.

Ha a Mikrotik routert kötöm rá, akkor ő is egy /64-es címtartományt kap, amit az ő WAN portja el is használ, nem tud se a LAN porta, se a mögé kötött eszközöknek tovább osztani belőle, mert ahhoz egy nagyobb címtartományra lenne szüksége...

A routerből lehet kifele pingelni és a nagyvilágból is elérhető a router WAN portja, de semmi más nem működik.

Szerintem az lenne a megoldás, ha a Cisco egy /56-os címtartományt adna a Mikrotiknek, de erre nincs lehetőség.

Telekom álláspontja az, hogy az ő eszközével működik, onnantól nem az ő dolga... Köszi.

Szerintem meg az lenne a dolga, hogy 1 db publikus IPv4 címet és egy használható (minimum /56-os) IPv6 blokkot adjon az én eszközömnek. Egyiket sem teszi meg.

Bruhe

(#82731) mbalint987 válasza btz (#82720) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Szerintem nem véletlenül van benne egy alapértelmezett felhasználói név és jelszó. Nem dolgozok a T-nél, de van egy ismerősöm, aki műszaki területen dolgozik (a T-nél), aki erősen javasolja azt, hogy az eszköz lógjon a PPPoE interfészén is a Telekom hálózatán. Nem muszáj természetesen, de 1 perc alatt be lehet ezt állítani, és megnyugodhat az ember, hogy biztos minden beállítása szabályos. (Meg ugye ha kamu felhasználót írsz be, akkor az eszköz kvázi végtelen ciklusba kerül, mert kapcsolódna, PPPoE szerver elutasítja, megint kapcsolódna...)

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#82732) astorre19 válasza mbalint987 (#82731) üzenetére


astorre19
aktív tag

Távoli elérhetőség miatt kell,ha nem a gyári van benne hanem kamu,akkor pl a szoftverfrissítés sem megy rá.
De nem tudom,csak hallottam én is:)

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#82733) Bozek válasza Bile Demon (#82730) üzenetére


Bozek
nagyúr

Miért kell a belső hálón lévő gépeknek IPv6 cím? Sőt, egyáltalán mi szükséged van az IPv6-ra?

(#82734) Bile Demon válasza Bozek (#82733) üzenetére


Bile Demon
őstag

IPv6 cím (globálisan egyedi címről van most szó) ahhoz kell a belsőn hálón lévő gépeknek, hogy használhassák az IPv6-os szervereket a világhálón... Kintről elérhetőek legyenek. Illetve azokat a szervereket, amik IPv4 és IPv6 alapon is elérhetőek IPv6 preferált módon használják.

Jelenleg egy sok éve már és még sokáig tartó átmenetei időszak van, amikor a két technológia egyszerre él. Az IPv4 címek nem akarnak elfogyni, a szolgáltatók bespejzoltak belőle, az userek (döntő részét) nem érdekli semmi. A skype, face stb. menjen, aztán kész is. Ja és persze minél jobb legyen a Szent PING.
A rendszergazdák (akiket ismerek) azon az állásponton vannak, hogy IPv6 minek, hagyjuk a fenébe, tiltva az egész cégben. Érthető, hogy minek csináljon magának többlet munkát. Talán annyit ért hozzá, hogy belátja, hogy többlet biztonsági kockázatot jelent, ha nem ért hozzá.

Azért szeretnék IPv6-ot használni, mert az összes eszközöm már alkalmas rá. Használni kell, aztán egyszer csak a forgalom eléri a kritikus mértéket, addig is gyűlnek a tapasztalatok.

Bruhe

(#82735) btz válasza #22718208 (#82729) üzenetére


btz
addikt

A routered megkapja a 2001::-el kezdődő Global Unicast Address (GUA) -t, erre írtam, hogy ezt egy külső online ipv6 pingerrel kellene megpingetni, de valószínű pingelhető (ha az icmp nincs tűzfalazva), ha a routerből tudsz ipv6 oldalakat pingelni (pl ipv6.google.com).
Mivel a probléma az hogy LAN-nak delegálható prefixet nem kapsz. Így a routered wan oldalának hiába van ipv6 címe, a géprdről nem fogsz tudni ipv6-os kapcsolatot létesíteni, a tesztoldal továbbra is 0/10-et fog mutatni és azt írja, hogy nincs ipv6 címed (attól függetlenül, hogy a routerednek VAN ipv6-os címe!!!).
Azért fonzos hogy a LAN eszközeidnek is legyen ipv6 címe, mert ha nincs akkor csak ipv4-en tudnak kommunikálni.
Pl Ha van neked egy ipv4 only webcamod, ha a routerednek van ipv6 címe, az akkor is ipv4-en kommunikál, a router ipv6 címe alatt az nem lesz elérhető. Persze megoldható, de ehhez trükköznöm kellett

Én azt gondolom, hogy ha a HGW-vel jól üzemelt (eddig) az ipv6, akkor nem a Telekom oldalán lesz a gond a saját router esetében.

ⓑⓣⓩ

(#82736) #22718208 válasza btz (#82735) üzenetére


#22718208
törölt tag

Nem tudom, már belefáradtam 😀

Majd legközelebb nekifutok újra.

Azt kétlem hogy az Asusban minden jól működik ,kivéve az ipv6!?
Már csak azért srm ,mert google val sem találok olyat ahol oldalakon keresztül kínlódnak,hogy működésre bírják.
A szoft is a legfrissebb rajta.

[ Szerkesztve ]

(#82737) btz válasza Bile Demon (#82730) üzenetére


btz
addikt

A HGW wan portja /128-as címet kap
A LAN egy /56 tartományt kap, amiből 256 subnet lehetséges.
A LAN switch + wifi0-1 a /56 prefixből kap egy /64-es subnetet. A saját routered WAN portja is ebből a /64-ből kap ipv6-os címet, prefixet már nem kap ezért nem képez a saját routered LAN-jának /64-es subnetet.

Képpen így néz ki (publicitásra kényes adatok kitakarva):

Lehet, hogy az is elég lenne, ha tűzfalon átengednéd a dhcpv6 és dns, RA fotgalmat, így a HGW dhcpv6 szervere / RA sevice-e kioszthatna annak a lannak is címet, de valószínűleg két külön subnetbe kellene pakolni a HGW és a saját router LAN-ját. Ha lehetőségem, időm és eszközöm lesz rá, akkor kipróbálom. De Googleben is rákereshetsz, bizt van valami dhcpv6, RA, firewall wan HowTo.

"A routerből lehet kifele pingelni és a nagyvilágból is elérhető a router WAN portja, de semmi más nem működik.'
Nyilván, mivel a saját eszköz megkapta a WAN interfészére az ipv6 ip címét, így az tud ipv6 szerverekkel kommunikálni, míg a saját router LAN-jára kötött gépek ipv4-en kommunikálnak csak, attól függetlenül, hogy a routernek VAN ipv6 címe.

ⓑⓣⓩ

(#82738) btz válasza #22718208 (#82736) üzenetére


btz
addikt

Másik routerrel kellene megpróbálni, hogy biztosan azt lehessen mondani, hogy a szolgáltatónál van valami.
Nem is nagy művészet működésre bírni. Én is rögtön saját openwrt-s routerre tettem. Egy WAN (pppoe) és egy WAN-ra linkelt WAN6 (dhcpv6 client) interfészt hoztam létre. Régebbi OWrtnél kellett külön RA service csomagot letölteni, újabbnál már az sem kell, a /56-ból megkapja a LAN a kis /64 címét, kapcsolódó android eszközöm szintén. Kb ennyi. A világon egyszerűbb dolog nincs.

Openwrt interfészek

Androidos ip ellenörző program az Androidos tabletemen

Egyik tesztoldal a tabletemen

Másik tesztoldal

ⓑⓣⓩ

(#82739) #22718208 válasza btz (#82738) üzenetére


#22718208
törölt tag

Gondolom ezek a sorok nem sok jót jelentenek a HGW-ben IPV6 szempontból.

18.06.2017 08:06:28Timeout during PPP initialization. (IPV6CP) (R023)
18.06.2017 08:06:24Timeout during PPP initialization. (IPV6CP) (R023)
18.06.2017 08:06:22Timeout during PPP initialization. (IPV6CP) (R023)

(#82740) Möhe


Möhe
addikt

Üdv.

Adott itthon egy 8245H modem, meg a saját kis TP WDR4300-as routerem. A bejelnkezést a TP végzi a modem helyett, de nem érem el a NAS-t kintről. Az adott portok nyitva vannak, leellenőriztem.
Miért nem tudok a kis NAS-omhoz csatlakozni kintről?
A modemen is manuálisan nyitnom kell? Azt ott hogyan?
köszönöm :R

(#82741) btz válasza #22718208 (#82739) üzenetére


btz
addikt

Sajnos ez azt jelenti, hogy időtullépés van az ipv6 cím kérése közben, ez már jelentheti, hogy a szolgáltatónál nincs valami rendben. Gondolom sima "(ipcp)" hiba nincs logban, ha van is elenyésző (?)

ⓑⓣⓩ

(#82742) btz válasza Möhe (#82740) üzenetére


btz
addikt

A 8245H egy ONT, nem modem, de ha a TPlink végzi a bejelentkezést, akkor annak szempontjából olyan transzparens, mint egy modem, azaz azon már semmit nem kell nyitogatni, az a LAN-od irányából nem létezik.
- Ellenőrizd, hogy NAT-olt e az IP címed (A Tplink WAN ipje)(Ha nem tudod mi az, akkor ennek a fórumnak a GYIK részében benne van, mit hogyan)
- Ellenőrizd online port scannerrel, hogy kívülről tényleg nyitott e a port.
- Mi a NAS LAN ip címe
- Mi a szolgáltatás portja
- Tegyél fel print screent a port forwardingról (a Tplink adminfelületén található port forward beállításairól)

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#82743) Bozek válasza btz (#82742) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ezek mondjuk érdekes dolgok. Nálam a DVBViewer Recording Service nem akar működni, hiába látom kintről nyitottnak a portot, valamint hiába érem el DynDNS-el a routert bárhonnan. 502-es hibát dob a program, de ezzel nem jutottam előbbre.

Igaz, maga a szerver a PC-n fut, tehát biztos a beállításokkal van gond, mondjuk a WoL csomagokat meg hasonló beállításokkal megkapja a gép. Sőt, WireShark szerint pingre is reagál a megfelelő port... Mindenesetre már feladtam a probléma utáni kutakodást, létrehoztam a routerben egy VPN-t, ha arra csatlakozok, akkor megy a DVBViewer, hiszen belső hálóra kerülök.

[ Szerkesztve ]

(#82744) Fecogame


Fecogame
veterán

Arról kapok emailt, ha egy számlát kapok a netes felületen (havidíjról) ?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#82745) dptrsk válasza Fecogame (#82744) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Én díjneten is regisztráltam.
Díjnettől jön mail, telekomtól nem.

Szerintem nagyon kényelmes, hogy a díjnet automatikusan átküldi netbankba a számlát, s ott 2 kattintással be tudom állítani az ingyenes utalást a határidő napjára is akár.

(#82746) C0d3r válasza Fecogame (#82744) üzenetére


C0d3r
addikt

Ha a Számlák -> Számlázási beállítások (oldal alján) -> Számlázási szolgáltatások és beállítások fül alatt az elektronikus számla aktív, akkor igen. :K

(#82747) Nasuto válasza btz (#82738) üzenetére


Nasuto
tag

Na, vasárnap délutánra nekem szinte teljesen behalt az IPv6. Szokásos lassú betöltés külföldi IPv6-os oldalaknál. A tesztoldal nem is ment végig… Szóval van még mit csiszolni rajta.

(#82748) #22718208 válasza Nasuto (#82747) üzenetére


#22718208
törölt tag

Így nem csodálkozom,hogy én is szenvedtem vele hétvégén.
Nagyon gyerekcipőben jár még ez a telekomnál.

Ha leesik az idei első hó, majd ránézek újra.

[ Szerkesztve ]

(#82749) undercover


undercover
senior tag

Nos vettem utp cat5e kábelt, de nem sok minden változott :D

Bár gondolom vidéken Nyíregyházától kb 40 km-re nem rossz ha a 120/10-es net "csupán" olyan 100/10-et tud. Tehát a 120-at nem igazán.

A több fáljl letöltés teszten 10 megabájt/s-el csordogál.

[ Szerkesztve ]

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#82750) viktorhu válasza undercover (#82749) üzenetére


viktorhu
veterán

Most nézem, hogy a múltkori speedtested beregszászi szerverre csatlakozott - próbáld meg úgy, hogy manuálisan kivalasztod a magyar telekom szervert a teszteléshez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.