Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) pier79


pier79
csendes tag

Sziasztok!

Légyszi segítsetek!
1 Mbit-es adsl-em van d-link modem.Vettem egy új gépet, kábel átdug,
lemezről feltelepít.Csatlakozás ok, ill. csak ha ftp-ről töltök le vagy a leveleimet
nézem meg. Böngészés közbe állandóan szakad, és kb 5 perc mire megnyit egy
oldalt. 1412 hívtam de amikor megnyomom a megfelelő gombot a hiba bejelentéshez
közlik velem hogy a hívásomat megszakították vagy köszönik a hívásomat és ennyi

(#1002) kew válasza pier79 (#1001) üzenetére


kew
senior tag

Szia,

Az IVR általad említett hibáját regisztrálták, elhárítás folyamatban. Próbáld majd kicsit később a bejelentést :K

(#1003) _ak_


_ak_
addikt

Nincs még semmi gondom, de hamarosan cserélném az itteni kábelnetet a t-online 1 vagy 4 megás csomagjára és eszközölnék mellé egy linksys wrt54gl routert, amennyiben ti sem tudtok semmi olyan okot említeni, h ez ne így legyen. Tehát esetleg negatív tapasztalata valakinek?

Let's begin, de gozaimasu!

(#1004) Core2duo6600 válasza _ak_ (#1003) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nekem a WRT54GC van, nem tom, hogy mennyiben különbözik, az általad említettől, de semmi gondom nincs vele.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1005) _ak_ válasza Core2duo6600 (#1004) üzenetére


_ak_
addikt

Átbogarásztam a topikot és mások sem panaszkodtak rá, így nagy baj már nem lehet. :D

szerk.: t-onlinenál is van mac cím regisztráció? ha van azt mennyi idő újranyomni vagy nem morcosak, a "szerelők" a routerekre?

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#1006) petne válasza _ak_ (#1005) üzenetére


petne
őstag

Ha jól tudom (bár nem kábeles vagyok), hogy a modem újraindítása után cserélődik a MAC cím, tehát ha más eszközt szeretnél csatlakoztatni a modem után, akkor először azt kell újraindítanod (ki-be csatlakoztatni az elektromos hálózatból).

(#1007) T-online válasza petne (#1006) üzenetére


T-online
tag

Jól tudod. :)

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#1008) _ak_


_ak_
addikt

:R Köszönöm a válaszokat, akkor egyszerűbb mint a upc-nél.

Let's begin, de gozaimasu!

(#1009) Core2duo6600 válasza _ak_ (#1005) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Háztartáson belül lehet osztani, és amúgy is mi közük hozzá...

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1010) KicsiUbul válasza T-online (#1007) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Én nem egészen így tapasztaltam. Régebbi modemeknél (amin nincs reset lyuk) egy hosszabb áramtalanítás javasolt, az újabbaknál, pl thomson elég kiresetelni a modemet. Kis lyukba gémkapocs rotringcerka stb bedug, megvár míg összevissza villognak a ledek, visszadug, megy.

Értem én...

(#1011) lymmz válasza KicsiUbul (#1010) üzenetére


lymmz
csendes tag

Aki lereseteli a thomson speedtouch-ot az utana ne csodalkozzon ha nem lesz internete. ;)

http://www.tamasnaplo.hu

(#1012) petne válasza lymmz (#1011) üzenetére


petne
őstag

Itt a kábelnetes modemről volt szó, nem a Speedtouchról. :)

(#1013) Def26 válasza T-online (#1007) üzenetére


Def26
félisten

Szia
Korábban már kerdeztem tőled, de akkor még nem volt Felcsúton T-home elérhetőség, most van. ;]

Nos, a napokban költöznénk ki és gondoltam, hogy mégegyszer megnézem neten utoljára, hogy elérhető e Felcsúton a T-Home Tripla szolgáltatása, és meglepődve olvasom, hogy Felcsút az elérhető települések között van. :Y

Mivel sokat foglalkoztatott a téma ezért rendesen utánnaolvastam és elég sok panaszt hallottam a TV -s szolgáltatásra olyan területeken is amik ugye nagyvárosok. Van bennem egy kis félsz, hogy menni fog e rendesen a TV + az internet egyszerre, ezért egyenlőre csak az 1 Mb -es netet rendelem meg a T-home mellé, mert ugy gondolom, hogy az nem foglalja le annyira a vonalat. Te mit tudsz az ilyen frissen bekerült kis településekről, érdemes oda előfizetni vagy várjak még? Illetve hogy jól gondolom e, hogy csak 1 MB -es neten rendelek (amugy 4Mb lenne a legjobb de attól félek, hogy nagyon leterhelei a vonalat).

Te mit javasolsz? :B

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1014) petne válasza Def26 (#1013) üzenetére


petne
őstag

Teljesen mindegy, hogy az 1, 4, 8 megabitest rendeled meg, mivel IPTV esetében 7-8 megabitre állítják a profilt, mivel a tévének kell a sávszélesség és ebből annyit engednek netezésre használni, amire előfizettél. És én úgy gondolom, hogy érdemes előfizetni, ha egyáltalán nem megy vagy szakadozik vagy bármi és nem tudják megoldani, akkor megengedik, hogy leszereltesd kötbérmentesen.
Vagy a másik lehetőség az, hogy a Tripla szolgáltatást később rendeled meg és először csak telefonvonal mellé rendeled a tévét és megnézed a próbahónapon belül, hogy jó vagy nem. Ha megfelel, akkor válthatsz Triplára.

[ Szerkesztve ]

(#1015) JustMusicFm


JustMusicFm
csendes tag

Sziasztok!
Előre is elnézést, ha már kérdezték, nincs időm végigolvasni az összest hsz-t.
Szóval szeretnék beruházni egy laptopra mobilinternettel. Láttam a t-mobil honlapján az aktuális akciós ajánlatokat. Láttam ott "nekem való" laptopot, ez most mind1 milyen, és egy hozzá való mobilinternet csomagot(Net 3 GB és Mobilinternet csomag 3 GB)
A kérdéseim:
- ezt a mobilinternetet külföldön is tudom használni(olasz, spanyol, német, osztrák általában)?
- amennyiben külföldön használom, akkor is ugyanúgy csak az adatforgalmat figyeli, és 3 gb felett számol plusz díjat, vagy külföldön más díjszabás van?
- ha külföldön is használható, akkor honnan kaphatók tájékoztatást, hogy milyen a lefedettség?
- milyen sávszélességű az általam említett csomag?

Azt hiszem hirtelen ennyi.
Előre is köszönöm a segítséget!
Sziasztok!

(#1016) petne válasza JustMusicFm (#1015) üzenetére


petne
őstag

Nem használható fel a benne lévő forgalom, csak belföldön. Külföldön az ott érvényes roaming gprs díjak érvényesek, amik elég borsosak pl. Németország 50 ft/100kb.
A külföldi lefedettség és sebesség szintén az ottani roaming partner mobilszolgáltató lefedettsége érvényes.

(#1017) JustMusicFm válasza petne (#1016) üzenetére


JustMusicFm
csendes tag

Köszi szépen a gyors választ!

(#1018) priti


priti
addikt

Nincs valaki benne véletlenül komolyabban ebben a t-online-os témában?

Az a szitu, hogy az otthoni netem még axelero-val indult, de a történelmet kihagyva ott tart, hogy pár éve költözéskor lemondtam a régit és rendeltem egy újat, mivel teljesen logikátlanul így nemhogy nem kellett fizetni az átkötési díjat, de nagyobb sávszélt kaptam ugyanannyiért, és még az első 3 hónapban fizetni se kellett a havidíjat, viszont azóta is 10500Ft-ért kapok 400kb/s letöltési sebességet, ami mára már elég gyengusz. Viszont a munkahelyem fizeti a havidíjat juttatásként és emiatt nekem nem baj, hogy lejárt a hűségnyilatkozat. Azt sejtem, hogy akkor olcsóbb lenne, ha újat kötnék, de nem akarok újat kötni, újabb hűségnyilatkozatot aláírni, mert nekem tök mindegy mennyit fizetnek ki helyettem és nem tudom meddig lesz ilyen juttatásom Gyurcsóti programjait nézve, de ha nem lesz akkor viszont inkább mobile internetre állnék át, ezért nem akarok kábeles hűséget, viszont az most sem mindegy, hogy mennyivel töltök le.
Nem lehet valahogy elérni, hogy azt a szolgáltatást kapjam, amit kifizetek? Csak mert mára ugyanennyiért nagyobb sávszélességet ad a t-online is nem? Vagy akinek már régen lejárt a hűségideje az le van szarva? Ez a lényeg tömören? Hogy van ez gyerekek?

Hardverlesen

(#1019) petne válasza priti (#1018) üzenetére


petne
őstag

Ha lejárt a hűségnyilatkozatod, akkor bármelyik jelenleg is érvényben lévő csomagra válthatsz, de hogy olcsóbban kapjad mindenféleképpen hűségnyilatkozatot kell aláírnod vagy választhatod hűségnyilatkozat nélkül is, de az 3-4000 forinttal drágább.

ADSL internet lejárt hűségnyilatkozatú ügyfeleknek Magyar Telekom területen

ADSL internet lejárt hűségnyilatkozatú ügyfeleknek egyéb területen

(#1020) priti válasza petne (#1019) üzenetére


priti
addikt

Ezt néztem én is, csak itt van egy ilyen, hogy

*Akciónk csak azokra a lejárt hűségnyilatkozattal rendelkező ügyfeleinkre vonatkozik, akik újabb egy éves hűségnyilatkozatot vállalnak a meglévő csomagjukra.

Na most hűség nélkül én a 4-es csomagot kapom 10500Ft/hó-ért azóta is, szóval majdnem dupla áron a kérdés csak az, hogy ez az "akciós" 8 megás csomag, ami egy éves hűséggel 8900Ft/hó az belefér e nekem a 10500Ft-os havidíjba úgy, hogy nem kötök hűséget, azaz, hogy kérhetem e én azt, hogy ugyan már szíveskedjenek már megemelni végre a sávszélemet, vagy nem, mivel több nem lehet a díj, mert a juttatás az előre le van játszva, ha kevesebb lesz hűség nélkül a 4 megás díj azzal én nem nyerek semmit, csak a munkaadóm jár jobban és tekintettel arra, hogy évek óta többet fizetek, mint amennyi a piaci ár talán khm, érezhetem úgy, hogy nem kéne olymódon hozzámállni, hogy nehogy olyan jól érezzem már magam.
Ezt a rugalmatlanságot nem értem, hogy nekem az idők végezetéig küldenék a 10500Ft-ról a csekket a 4 megás kapcsolatért azért, mert lejárt a hűségem évek óta? ... :K

Hardverlesen

(#1021) petne válasza priti (#1020) üzenetére


petne
őstag

Mint ahogy írtam is, hűségnyilatkozat nélkül plusz 3-4 ezer forint, 8 megás csomagnál pl. 12 900 forint lenne és az már több, mint 10 500 forint és az neked nem jó.

Ez nem rugalmatlanság kérdése, a szolgáltató akkor tud kedvezményt adni, ha Te is vállalsz valamit, tehát jelen esetben 1 éves hűségnyilatkozatot. Az új előfizetők is akkor kapják meg 8 900 forintért, ha hűséget vállalnak, úgy mint Te. Egyelőre az adsl piac még nem érte el azt a szintet, hogy a hűséges ügyfeleket jobban jutalmazza sajnos, de eljön az az idő is. :)

[ Szerkesztve ]

(#1022) priti válasza petne (#1021) üzenetére


priti
addikt

A hűséget én is vállaltam, amikor csatlakoztam és az tiszta sor, hogy egy frissen csatlakozó ügyféltől írásban kérik a hűségnyilatkozatot, de esetemben látható, hogy a rendszerben vagyok évek óta, azaz míg más a nulla napjával kap kedvezményt egyetlen aláírt évért, addig én a mostani, a hűségnyilatkozat időtartamát meghaladó több éves hűsegemért még annyit sem kapok, hogy 8900 helyett megkapjam 10500-ért ugyanazt.
Ez rugalmatlanság. (Erős jóindulattal.)

Hardverlesen

(#1023) kew válasza priti (#1022) üzenetére


kew
senior tag

és miért nem akarsz hűséget "fogadni"? :) Várjál még jó egy hetet, jönnek új csomagok új árakkal, és vállalj valamelyikre 1 évet. Ezen idő alatt drasztikus árváltozás úgy se nagyon fog bekövetkezni... Elrepül azaz év, majd meglatod :D

(#1024) priti válasza kew (#1023) üzenetére


priti
addikt

Hardverlesen

(#1025) petne válasza priti (#1022) üzenetére


petne
őstag

Mint mondtam ez inkább attól van (és nem csak adsl-nél), hogy a szélessávú internet piac még nem telített, ezért még nem alakultak ki a hűségeseknek szóló koncepciók. Már azzal előreléptek, hogy a régieknek is lehetőséget biztosítottak arra, hogy ha lejárt a hűségnyilatkozat újra lehet kötni és azon az áron, mintha új ügyfél lenne az ember. Régebben ilyen se volt... ;)

Egyébként azaz 1 év gyorsan eltelik, korábban volt 2 év is. :) Tehát ebből is látszik, hogy folyamatosan fejlődik és átalakul abba az irányba, hogy a meglévő, jól fizető, hűséges ügyfelek még jobb feltételekkel kaphassák meg a csomagokat.

[ Szerkesztve ]

(#1026) lymmz válasza kew (#1023) üzenetére


lymmz
csendes tag

Egy hét? Apa, kezdődik a nagy visszaszámlálás!

http://www.tamasnaplo.hu

(#1027) gonba


gonba
csendes tag

Sziasztok! Lehet nem ebbe a topicba illik, de talán tudtok segíteni! A napokban készülődöm a Vodafone szolgáltatónál mobilinternet előfizetést kötni, ugyanis egyetemre megyek Pécsre, és az albérletben így tudom megoldani az internetet. Az internet szabadon csomagjukban azt írják, hogy "normál felhasználás" esetén korlátlanul lehet internetezni, viszont "extrém felhasználás" esetén 5GB adatforgalmi korlátot vezetnek be. Extrém felhasználásnak minősül a fájlmegosztó -és cserélő programok használata. De az ftp letöltés például normál felhasználásnak számít. Gondolkodóba estem, hogy mégis hogyan ellenőrizhetik, hogy én hogyan használom az internetem adatforgalmi szempontból és arra a következtetésre jutottam, hogy az általuk extrémnek nevezett felhasználást csak úgy tudják bemérni, hogy ezeken a fájlcserélő és megosztó programokon mint pl. torrent, vagy strongDC a géppel nemcsak le, hanem fel is töltök adatot.
Azt viszont nem tudom, hogyha egy ilyen internettel szeretnék továbbra is online játékokkal játszani, mint például WoW, vagy CoD 2 ott az extrém felhasználásnak minősül-e, ugyanis fogalmam sincs, hogy a számítógépem a játékkal kapcsolatban le és fel is tölt-e adatot, és ha igen mennyit?
Nem tudnátok valami olyan programot javasolni, amivel tesztelni tudnám, hogy játék közben hogyan változik az adatoforgalmam az interneten kereszül?
Előre is köszi!
PS.: az adatforgalom korlátot nem tudom úgy átjátszani, hogy torrentnél a feltöltési korlátot minimálisra állítom, és gyakorlatilag csak letöltök fel nem?

(#1028) kew válasza gonba (#1027) üzenetére


kew
senior tag

5gb adatforgalmi korlát van rajta, tök mindegy, mit csinálsz vele :) utána a megadott egységek után plusz díjat számítanak fel (x ft / Mbyte pl.).

forgalom mérésre próbáld meg a netlimitert.

(#1029) petne válasza kew (#1028) üzenetére


petne
őstag

Rosszul tudod. Az internet szabadon akcióban előfizetett szolgáltatásnál normál felhasználás esetén, ha eléred az 5gb, akkor sebességkorlátozás lép csak életbe, nem kell plusz díjat fizetni azután se. Ha viszont az extrém használat fogalmába beletartozó programokat használsz és 5gb felül forgalmazol, akkor először is felszólítanak, hogy ha továbbra is folytatod, akkor átváltják a csomagot az 5GB-os csomagba.

Gondba!

Mivel rendszeresen játszol és torrentezel is csak akkor válaszd ezt a fajta internetet, ha havi 5 gb-os forgalmon belül maradsz, ellenkező esetben rosszul jársz.

[ Szerkesztve ]

(#1030) priti válasza gonba (#1027) üzenetére


priti
addikt

Ez olyan üzleti duma, minta süketelés a piac telítettségéről.
A "normál felhasználás esetén korlátlanul" szerintem annyit tesz, hogy az átlag júzernek aki csak weblapokat nézeget, meg letölt doksikat a munkájához korlátlannak minősül, mivel ő nem fogja túllépni az 5 GB-os forgalmat. Ez egy egyszerű 5GB-os forgalmi korlát megdumálva, amit akkor kapcsolnak be ha nagyobb a forgalmad, mint 5GB, ha kisebb, akkor nem, azaz egyszer túllépheted micsoda kegy mi? :)

Hardverlesen

(#1031) priti válasza priti (#1030) üzenetére


priti
addikt

Azért a fogyasztóvédelemnek lassan szét kéne csapni ezek között, mert attól, hogy ők megnézik, hogy a korlátlan sávszélt használó felhasználók átlagosan mekkora forgalmat generálnak per hó és kijön ez az 5 GB még nem jogosítja fel őket arra, hogy egy 5 GB-os elérést korlátlanként lehessen feltűntetni pusztán azért, mert egy hónapig valóban korlátlanként lehet használni, aztán ha a hó végén nagyobb a forgalom 5GB-nál, akkor korlátolt lesz, mert akkor azt elnevezik extrém használatnak, mivel az átlagnál nagyobb a forgalom.

Ez a tipikus esete annak, amikor én két rántotthúst eszem meg, te meg egyet se, akkor átlagosan egyet-egyet ettünk meg, csak éppen ettől te még nem laktál jól.

Hardverlesen

(#1032) AMD Power


AMD Power
titán

Reggel beszélgettem a T-mobilos kollégámmal. És őa jánlotta figyelmembe a T-Home TV-t.

Van otthon még valakinek ilyene? Mi a tapasztalat róla?

(#1033) petne válasza AMD Power (#1032) üzenetére


petne
őstag

Persze, hogy van. Nekem kettő előfizetésem is, persze két helyen... :) Nagyon meg vagyok elégedve vele, tehát én ajánlom.

(#1034) T-online válasza AMD Power (#1032) üzenetére


T-online
tag

Nemtudom az én véleményen mennyire számít szubjektívnek, mert hogy én a T-nél dolgozom, de nekem van T-home TV-m otthon és tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Vannak persze olyan ügyfelek akiknek előfordul probléma, de ebben az esetben felhívja a 1412-t és megoldják.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#1035) AMD Power válasza petne (#1033) üzenetére


AMD Power
titán

Köszi de te egy kicsit elfogultnak nézel ki már csak az aláírásod miatt is. Ne vedd sértésnek.

(#1036) petne válasza AMD Power (#1035) üzenetére


petne
őstag

Az lehet, hogy elfogultnak nézek ki, de ha megnézed a hozzászólásaimat, nem szokásom az emberek átvágása, hanem inkább a segítségnyújtás.

(#1037) AMD Power válasza petne (#1036) üzenetére


AMD Power
titán

Családi csomagot néztem ki + HBO csomag és a otthoni teló + 4Mbit net.

(#1038) petne válasza AMD Power (#1037) üzenetére


petne
őstag

Ha analóg vonal mellé rendeled, akkor van lehetőség próbahónapra is, ha nem tetszik lemondhatod.

(#1039) AMD Power válasza petne (#1038) üzenetére


AMD Power
titán

Analog mellé. Most van otthon egy Ultrawebes ADSL + T-Com telefon.

(#1040) petne válasza AMD Power (#1039) üzenetére


petne
őstag

Viszont mivel másik szolgáltató adsl szolgáltatása van a vonaladon, először azt át kell vinni a T-Online-hoz és majd csak azután tudod megrendelni az IPTV-t.

(#1041) AMD Power válasza petne (#1040) üzenetére


AMD Power
titán

Biztos? Nem lehet azt csinálni ,hogy én azt lemondom és utána kötöm meg nettel együtt a T-Home-t?

(#1042) petne válasza AMD Power (#1041) üzenetére


petne
őstag

De úgyis lehet, viszont, akkor csak ilyen áron kaphatod meg a 4 megabites csomagot, mivel 3 hónapon belül volt adsl a vonaladon. Szünetmentes szolgáltatóváltás esetében viszont egy ezressel olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#1043) AMD Power válasza petne (#1042) üzenetére


AMD Power
titán

Ez drága. Ennyiért nem kell nekem ez a trugyi.

T-Home TV Családi csomag (Magyar Telekom ADSL mellé)

[ Szerkesztve ]

(#1044) petne válasza AMD Power (#1043) üzenetére


petne
őstag

Hát akkor nem kell... :))
Egyébként érdemes várni, mert másfél héten belül a teljes csomagkínálat megújul.

(#1045) AMD Power válasza petne (#1044) üzenetére


AMD Power
titán

De azt lehet nem ,hogy a Netem megmarad a jelenlegi szolgáltatónál és csak a T-Home-t rendelem meg!?

[ Szerkesztve ]

(#1046) icab válasza AMD Power (#1045) üzenetére


icab
csendes tag

Te AMD :W
Erőltette vki hogy rendeld meg ezt a "TRUGYI"-t ?
Menj a digihez az JOBB ;]
Ebbe a fórumba te regeltél, senki nem hivott!!

Még jó, hogy ilyen lassan haladunk, mert lehet, hogy rossz irányba megyünk!?

(#1047) AMD Power válasza icab (#1046) üzenetére


AMD Power
titán

Pihenj már egy kicsit. Ki a jó Isten vagy te itt?

Téged se hívott senki ide egyébként. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1048) petne válasza AMD Power (#1045) üzenetére


petne
őstag

Nem, sajnos jelenleg a műszaki feltételek nem adottak ehhez.

[ Szerkesztve ]

(#1049) icab válasza AMD Power (#1047) üzenetére


icab
csendes tag

A félisten te vgy :Y

Még jó, hogy ilyen lassan haladunk, mert lehet, hogy rossz irányba megyünk!?

(#1050) AMD Power válasza petne (#1048) üzenetére


AMD Power
titán

Mert az még nem lenne rossz. Mikortól is lesz az a változás amit emlitettél?

icab: Akkor ezt megbeszéltük.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.