Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108001) DJ. Ru$y válasza Atomantiii (#107999) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Zsolt a hozzáférésről beszélt. Ha újraindítják a rendszert, akkor elvileg kapnia kell minden olyan EFI-nek hozzáférést, akinél a Telekomos eszközön fut ilyen. (Igazából nem a te netedet használja, csak a te ONT-od / HGW-d wifijét terheli. Ha kikapcsolod a wifit, mert saját routert használsz, akkor elvileg a FON is lekapcsol, de központilag biztosan ki tudják kapcsolni, ha nem szeretnéd, csak akkor bukod a hozzáférésedet is.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#108002) #78121280 válasza DJ. Ru$y (#107998) üzenetére


#78121280
törölt tag

Átalakítás alatt van, koaxon is lesz.

(#108003) Atomantiii válasza DJ. Ru$y (#108001) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nekem eddig nem volt, de örülnék neki abban az esetben, ha nem akasztja ki az ONT-t még jobban, mivel eddig is csinált néha hülyeségeket.

(#108005) Pubszon válasza #72445440 (#108004) üzenetére


Pubszon
veterán

Értem én, de nem csak a netet hanem a hardver erőforrást is más használja és szerintem biztonsági kockázata is magasabb mint ha nem lenne.
Nekem ne álljon senki itt a ház előtt és netezik, én sem állok más előtt... :)
Nálam ignorálva van a Sagemcom és úgy működik mint egy mezei modem.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#108007) DJ. Ru$y válasza #72445440 (#108004) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A sebesség részét jól tudod, ellenben a harmatos wifi teljesítménynek nem fog segíteni bizonyos HGW-k / ONT-ok esetén, hogy lesz rajtuk még egy (valakinek felesleges) másik SSID...

Kikapcsoljátok a Wifit a T-s eszközön, akkor FON offolódott eddig, talán ezután is működik, ha nem, akkor az ügyfélszolgálat megszünteti a te FON hotspotodat MT alapján és törli a hozzáférésedet is a rendszerhez.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#108008) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Érdeklődnék hogy milyen módon tudok a szolgáltatónál reklamálni a nem megfelelő hibaelhárítási eljárás miatt, ugyanis 2 hete (pontosan egy új szomszéd beköltözése óta) a feltöltési sebességem a felére időnként a tizedére esik, a csomagvesztés meg akkora hogy még böngészni sem lehet esténként, a visszairány zajos még sem tesznek semmit megint, a kiérkező szerelők szerint ameddig nincs szakadás addig nekem nincs jogom panaszkodni mert van internet. Szerintem azért ezt így nem tehetné meg egyetlen szerelő sem hogy ránézés nélkül azt mondja hogy ezzel ő nem tud mit tenni, szerinte külön csapat van a zajmentesítésre de azt mondta hogy ez több hét akár hónap is lehet addig meg sajnos ilyen marad a netem, hát én azt gondolom ez így nem elfogadható így szeretnék panaszt tenni a sokadik ilyen eljárás miatt amit a szerelők részéről tapasztalok, az nmhh-nál nem tudom erre érdemes-e bejelentést tenni vagy érdemes-e mérődobozt igényelni. Szerintük egyébként az is teljesen normális hogy 22mbit feltöltés helyett 5-10 körül van most már napok óta éjjel is.

(#108009) DJ. Ru$y válasza Roland-87 (#108008) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nyittasd újra a hibajegyet... Elment, nem oldódott meg a probléma, hibajegy újra. Abban a körzetben is van még szerelő rajta kívül, gyanítom.
Panaszolni panaszolhatsz szerelőt, de mivel így is alig vannak, vaj mi kevés dolog fog történni érdemben. Ellenben a 72 órán túl nyitott hibajegy pénzt vesz ki a cég zsebéből...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#108010) Túzok22


Túzok22
aktív tag

Valaki meg tudná mondani, hogy Telekom optikánál (1000/1000 Mbit/s) az miért van hogy minden nap este és csak este észlelek olyanokat hogy a késleltetés ingadozásom (jitter) felmegy 90 ms-re és ilyenkor a pingem 10 és 20 ms között van, ami napközben csak 4 és 8 ms között szokott lenni. Ilyenkor az oldalakat is nehezebben tölti be a neten. Napközben nincs ilyen problémám csak este szokott ez jelentkezni, hétvégén néha reggel is jelentkezik ez a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#108011) Roland-87 válasza DJ. Ru$y (#108009) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Igen ezt már kaptam ötletnek hogy ne hagyjam lezárni de azt mondják hogy olyan nincs mert hogy nem lehet nyitva hagyni, meg hogy a garantált sebesség megvan, pingre pedig eleve nincs kötelező vállalás ezért az hogy nekem a skype vagy bármilyen voip szolgáltatás illetve online játék nem működik nem alap semmilyen hiba nyitvatartására, ezután pedig simán lezárják a hibát, a szerelő konkrétan elismerte hogy van zaj a visszairányon de szerinte az még csak sárgában van (27db) és hogy az még bőven jó, csak akkor lehetne elvileg jogalapom ha ez az érték 19-20db alá esne, megjegyzem amikor legutóbb annyi volt akkor sem akarták megoldani csak hosszas cirkusz után, és érdekes olyankor elég gyorsan meglett mindig az oka is. Tudattam vele az információt hogy a hiba megjelenése és az új szomszéd beköltözése között átfedés van ezért szerintem egy mérés belefért volna vagy csak simán pár percre lekötni őt és megnézni van-e változás (régen így derült ki egy hasonló esetben). Majdnem biztos vagyok hogy rákötöttek a koax kábelre (amin amúgy előfizetés sincs hivatalosan csak bent maradt) és az vágja tele zajjal, azért is vagyok ebben elég biztos mert felkerestem és amikor elmondtam hogy emiatt keresem azóta nem tudom elérni sem és nem válaszol az üzeneteimre se tehát jó esélye van hogy sumákol.

(#108012) adika4444


adika4444
addikt

Mai csoda:
188.36.112.1 aminek a vége unconfigured.pool.telekom.hu :DDD

üdv, adika4444

(#108013) Nite válasza DJ. Ru$y (#107992) üzenetére


Nite
őstag

most eppen az alvallalkozoval van bajom, a mellettunk levo telepulesen fel van tekerve az optika az oszlopok tetejen, nalunk meg a foldet verdesi... megrongalni is nyilvan az en kornyekemen "kell"... :W

Paid my dues!

(#108014) Pubszon válasza Nite (#108013) üzenetére


Pubszon
veterán

Biztos nem jó kedvéből csinálja...
Inkább örülni kellene, hogy építik ki az optikát, más meg még szenved a DSL-el. :(

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#108015) Beniii06 válasza Nite (#108013) üzenetére


Beniii06
őstag

Állj őrt vagy tegyél ki "vadkamerát" az éjszakai vadaknak, ha erre van szükség. :DDD
Nem hagyhattam ki, sry. ;]
Szerintem az, aki csinálja nem foglalkozik vele, hogy az pont a te környéked(kivéve, ha a Grove Street-en laksz, de nem hinném :DDD ). Jól írták előttem, nincs benne réz, így nem értékes, ha összetörik, akkor meg főleg. A munkálatokat szerintem, még max 1 hónapig fogják csinálni, ha addig nem lesz összekötve dobozokba az oszlopon, akkor abból már csak március lehet, erre felé is így volt. Ezen kár rugóznod ennyire. Majd ha látszólag kész lesz, utána is még 1-2 hónap mire köthető lesz.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#108016) kircsike válasza DJ. Ru$y (#108001) üzenetére


kircsike
tag

Ha kikapcsolja a wifit attól még a FON működik tovább.
Csak központilag lehet megszabadulni tőle.

(#108017) Túzok22 válasza Túzok22 (#108010) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Előző hozzászólásomra visszatérve ilyen esetekben esténként az online játékok azt írják ki hogy internet connection loss. Ilyenkor szarrá laggolok és mozdulni se tudok a karakteremmel az online játékokban. Gyerekek optikáról van szó nem dsl-ről vagy koaxról. Valaki tudna segíteni ezügyben hogy ez miért van? Tegnap előtt itt Bagon a vasúti munkások leszakították az optikai kábel ezért a fél faluban nem volt se net, se telefon, se ipTV. Még aznap pótolták a T-sek a kábelt, kijavították a szakadást. Tegnap óta ilyen a netem esténként. Előtte is csinálta már ezt egy párszor esténként ritkán, de a tegnapi eset óta szinte állandósult ez a probléma az azon szakaszon lévő kábelcsere óta. :(

[ Szerkesztve ]

(#108018) Pubszon válasza Túzok22 (#108017) üzenetére


Pubszon
veterán

Ilyenkor milyen sebesség értékeket mérsz?
Valószínű van köze a szakadáshoz.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#108019) DJ. Ru$y válasza kircsike (#108016) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez biztos? Régi Speedport HGW-n, ha wifi gombbal kikapcsoltam a wifit, akkor az egész modult lekapcsolta.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#108020) Túzok22 válasza Pubszon (#108018) üzenetére


Túzok22
aktív tag

300/800-at mérek mindig, amikor bekötötték hozzám még augusztusban akkor is 300/800-akat mértem. Kétszer leszakították ezek a vasúti munkások az optikát, egyszer szeptemberben, meg most októberben is. Mind a kétszer kijavították a T-sek, kicserélték a kábelt azon a szakaszon, új kötődobozokat raktak fel ott egy pár oszlopon. Nem lehet hogy véletlenül valamelyik kötődoboznál rontottak el valamit amikor javították? Az az érdekes hogy legtöbbször csak esténként jelentkezik a probléma, de érdekes módon a sebesség az szinte mindig megvan. Csak a letöltés 300 Mbit/s, de az már a kezdetektől így volt hogy a letöltés 300 körül volt, a feltöltés meg mindig 700-800 körül. Nem a sebesség esik vissza, hanem a késleltetés ingadozás (jitter) megy fel 90-100 ms-re és ilyenkor a pingem is hirtelen 6 ms-ről felmegy 10 ms fölé vagy 20 ms-re, a packet loss az mindig 0 vagy 0,10%.

[ Szerkesztve ]

(#108022) Szokenesz válasza DJ. Ru$y (#108019) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Huawei ONT-n ki van kapcsolva a wifi, a FON mégis megy tovább róla.

(#108023) bkiky01


bkiky01
senior tag

HBO GO Mediapad M3 Pro tableten drm hibát ír és nem működik a stream.. Nincs rootolva.
Erre van valami megoldás?

(#108024) gurabli


gurabli
senior tag

Koax, gigabites, bridge módban.
Nagyon érdekes dolgot vettem észre. Kb. 600-700 Mbit a sebességem. Messze nem jó, de nem rossz. Ebben itt ennyi van.
Áramtalanitas után másik ip-t kaptam, és most jelentősen csökkent a sebesség, max 200 mbit. Volt ilyen előtte, akkor restart, kaptam egy talán 6-al kezdődő ip-t és megint minden ok. Most ismét 175-el kezdődő ip-t kaptam és lassú minden. Hiába áramtalanitom, nem jön vissza a jó ip (ha van ilyen). Ez mi lehet és mit kezdjek vele?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#108025) DJ. Ru$y válasza Szokenesz (#108022) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az király... Akkor csak az ügyfélszolgálat tudja kikapcsolni... :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#108026) gabor_01


gabor_01
senior tag

Egy 2,5 éves témát rángatnék elő:
Egy éve van optikás full előfizetésem, amit most újítottam meg.
A TV távirányítók duplázása:
Létezik olyan távirányító, ami korrektül működik? :F
Tudom, hogy szoftveres a probléma oka. Az elmúlt egy év során előfordult rövid ideig, hogy szinte hibátlanul működött. Mostanában viszont szinte használhatatlan. (Kétféle telekomos is van itthon. Az érintési felületek tisztítása nem segít.)
Viszont kezdetektől fogva a mobilommal vezérelve a set-topot sosem dupláz.

(#108027) Polgesz válasza bkiky01 (#108023) üzenetére


Polgesz
tag

Nálam, Adguard DNS esetén állt fenn ez a hiba. Miután módosítottam, már működött.

(#108028) DJ. Ru$y válasza gabor_01 (#108026) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mivel szoftveres hiba te magad írod, minden távirányítóval dupláznia kellene. Az érdekes, hogy feltanított telefonos vezérlés esetén nem dupláz. Egyesével tanítottad fel a távirányító gombjait?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#108029) gabor_01 válasza DJ. Ru$y (#108028) üzenetére


gabor_01
senior tag

Nem.
Alapból tudja a Tatungot.
1 éve is ez volt a helyzet.
Ma ismét kipróbáltam és ugyanúgy korrektül működik.
Csak hát ki a fene akar állandóan telefont használni. Ráadásul csak alap funkciók vannak vele.

Van itthon egy tanítható távirányítóm. Megtanítva, egyáltalán nem működik vele.

Abban reménykednék, hátha létezik egy univerzális kütyü, amelyikkel nem dupláz.

[ Szerkesztve ]

(#108030) Beniii06 válasza gurabli (#108024) üzenetére


Beniii06
őstag

Ez azért nem így működik(ip = sebesség), ennél egy kicsit bonyolultabb. :)
Nem az IP címednek van köze a sebességhez, hanem annak, hogy a HGW(modem), milyen frekvenciákat fog be a kommunikációra. Mindegy egyes áramtalanításkor, illetve utána való felállásakor ez változik.
Ha jobban leterhelteket használ, értsd, a környékeden több előfizető használja adott frekvenciát, akkor kisebb lesz a sebesség is. Ha kevésbé leterheltet használ, akkor nagyobb lesz a sebességed, Elvileg, ha a HGW(modem) felületére belépsz, ott a jelszinteknél látnod kellene(típus/SW függő), hogy melyik frekvenciákat "lock"-olja. Ha egyszer visszajön a "jó ip sebesség", akkor azt ajánlom, ne áramtalanítsd le, bár akkor sem garantálható a sebesség, ha az is leterhelődik közben, de a "koax" már csak ilyen. Éjszakára lekapcsolod, "hogy ne fogyasszon sok áramot" vagy hogy jött elő a probléma?

"Got any other secret weapons?"

(#108031) gurabli válasza Beniii06 (#108030) üzenetére


gurabli
senior tag

Tudom, hogy nem az ip határozza meg, de az ip-től függ, ahogy írtad. Ez így elég vicces, de ha már ilyen a koax, akkor legalább érthető.
Dehogy kapcsolom le, asszony lecsapta a porszívóval a megszakítót :)
És kellett vagy 4-5 áramtalanítás, mire rendes sebesség lett ismét (tehát új ip). Most ok. De legalább értem, hogy mi okozza.
Hiába, hozzászoktam a (Digi) optikához, soha semmi gond nem volt. Remélem a T (vagy a Digi) hoz majd ide optikát (nem hiszem, ennek is örülök).
Köszönöm a magyarázatot.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#108032) Beniii06 válasza gurabli (#108031) üzenetére


Beniii06
őstag

Nem egyenlőt akartam írni, != csak a ! lemaradt. Pont, hogy nem függ össze a kettő, de akkor az a lényeg, hogy átment a lényeg. :DDD

"Got any other secret weapons?"

(#108033) dchard válasza gurabli (#108031) üzenetére


dchard
veterán

Ahogy Beniii06 is leírta: az IP-nek koaxon semmi köze nincs a sebességhez. Az előfordulhat, hogy a modem más bonding group-ot választ egy-két újraindítás után, arra is volt már példa, hogy a modemnek nem mindig sikerült az összes rendelkezésre álló csatornát összefognia. De ennek semmi köze az IP címhez, amit kapsz, ez teljesen hibás következtetés.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#108034) gurabli válasza dchard (#108033) üzenetére


gurabli
senior tag

Ezt elhiszem, de most már harmadszor láttam, hogy ha 175-el kezdődő ip-t kapok, akkor lassú, ha 5. vagy 6.-tal kezdődő, akkor rendben a sebesség. Tehát lehet, hogy az ip-nek nincs köze hozzá, de hogy annak igen, hogy melyiket kapom valami miatt, az biztos. Elég nagy véletlen lenne, amikor azért léteznek :)

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#108035) csposta24


csposta24
csendes tag

Valaki meg tudja mondani, hogy 1000/25-ős előfizetés mellett kb wi-fin mekkora letöltési sebességek szoktak lenni? 250-es netről váltottam, kaptam egy Sagemcom fast 3890 v3-at, de nemhogy gyorsabb lenne a wi-fi , hanem 200 Mbps-t sem ér el soha. A feltöltési sebességgel nincs gond. A régi csomaggal ilyen gond nem volt, gyakran mértem 250Mbps-t.
Még valami, rosszul tudom, hogy ez a router tudja az ax-et?

(#108036) DJ. Ru$y válasza csposta24 (#108035) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

AC-t tud, AX-ről nem tudok.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#108037) kircsike válasza DJ. Ru$y (#108019) üzenetére


kircsike
tag

Huawei ONT-n biztosan. :)

(#108039) kalanchoe válasza #40993792 (#108038) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Volt már róla szó, hogy újra lesz Fon, ezek szerint tényleg igaz. Csak az a kérdés, hogy mikor. :)

(#108040) Beniii06 válasza #40993792 (#108038) üzenetére


Beniii06
őstag

Ha nálam is megjelenik, megy az ONT, "Bridged" módba és nem fog érdekelni, hogy világítanak-e a ledek rajta vagy kb. olyan lesz mindtha áramtalanítva lenne(meghülyül kompletten az ONT), közben mégsem és van nem vezetékes kapcsolaton keresztül. :N Nem hiányzik +1 interferencia forrás, csak feleslegesen foglalja az amúgy is kevés csatornák számát.

A saját bugjukat fogom elenük felhasználni, nem gondoltam volna, hogy létezik "hasznos" bug is, aminek még örülni fogok. :C ;]

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#108041) Szpisti válasza csposta24 (#108035) üzenetére


Szpisti
addikt

Pedig nagyon jó Wifi van benne: [link]
Csak eszköz kell hozzá, amelyik tudja ezt, pl. nekem a Huawei Mate 20 Pro linksebessége:

[ Szerkesztve ]

(#108042) csposta24 válasza Szpisti (#108041) üzenetére


csposta24
csendes tag

Iphone 11-et használok, az a 180 megabitnél többet is tud, általában annyit mérek. A hatótáv, háát.... Kint vagyok a teraszon, lassan tölt be egy random oldal. Nézek egy Speedtestet, a kezdő sebesség 1-2 megabit, majd meglódul, szépen lassan felkúszik 120-ig. A router gyakorlatilag a hátam mögött, kb két méterre. Téglafal van, meg nagy ablakok, semmi vasbeton. De bent a lakásban is azt érzem, hogy nem az igazi.
Amikor a routert meghozták, első dolgom volt hogy olyan csatornákat állítsák be, amit senki nem használ, szóval nem valószínű, hogy interferencia van.

(#108044) csposta24 válasza #72445440 (#108043) üzenetére


csposta24
csendes tag

Sokszor megtettem már, 2,4ghz eléggé telítve, de az én csatornámon pont nincs semmi, a lakás több pontján is néztem. 5ghz meg gyakorlatilag tök üres, egy hálózat van, de az is messze az enyémtől.

(#108045) Szpisti válasza csposta24 (#108044) üzenetére


Szpisti
addikt

Két szintes házban élünk, az emeleten van a HGW, de a földszintre lehoztam egy lan kábelt és a végére raktam egy jóféle ASUS routert AP módban. Így a házban mindenütt elég jó lefedettségem van 5GHz-en. A ház körül pedig a 2.4GHz kiér, 100Mbps legalább megvan, úgyhogy ez így beállt.

(#108046) DJ. Ru$y válasza Beniii06 (#108040) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

1414 és kikapcsolják. Nem feltétlen kell bugoltatni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#108047) csposta24 válasza Szpisti (#108045) üzenetére


csposta24
csendes tag

180 Mbps, nem jó, de nem is tragikus.

Nem is az a bajom, hogy nincs meg a gigabit, de rosszabb ne legyen már, mint amilyen volt.
Telekom honlap szerint itt elérhető a szolgáltatás, nem én kertem, ők ajánlották, előfizetés váltás megtörtént, hardvert meghozták, működjön rendesen, ennyi.
Ma reggel pl. azt írta a telefon hogy a hálózat nem kapcsolódik az internethez, ilyenek zavarnak.

Amúgy ez egy társasház, a lakás 70 nm, sok wi-fi hálózat van, de a legtöbben ugyanazt a pár csatornát használják, nem nehéz olyat találni, ami szabad.

(#108048) Livius válasza csposta24 (#108047) üzenetére


Livius
őstag

A wifire semelyik szolgáltató sem garantál semmit, gyakorlatilag azért nem fizetsz, az kb ajándék. Nekem volt már olyan szolgáltatós HGW, amit ha nem auto-csatornára raktam, hanem mondjuk a 2-eset kézzel beállítottam rajta, valamelyik iPhone meg se találta a SSID-jét. Szóval az egy dolog hogy jó mert tudja az AC-t, de továbbra is hulladékok az ilyen szolgáltatói eszközök a gyér konfigurálhatóságaik miatt.

Ha fullos wifi kell, vegyél magadnak egy minőségi routert, drága pénzen. Jah és inkább valami wifis topikba írj, ez a probléma nem is ide való.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#108049) Pubszon válasza Livius (#108048) üzenetére


Pubszon
veterán

Például nálunk a helyi szolgáltató HGW-je mindig bridge módban van, nem is tudod használni routerként.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#108050) jzsolt11 válasza Roland-87 (#108011) üzenetére


jzsolt11
tag

Akkor lehet nálam is egy illegális lekötés okozhatja a gondot? Bár nem tűnt fel, hogy bárki is költözött volna a lépcsőházba. Ma vettem észre, hogy weblapok elég nehezen akarnak betöltődni, meg időnként a chrome azt írja nincs internet. Csináltam egy halom speedtestet, amiből az látszik, hogy a letöltés még elfogadható, de a feltöltési sebességem nagyjából nulla (eddig 25-30 mbps megvolt) és a packet loss az egekben. Vanda nem látott hibát, de aztán élő ember felvette nekem hibajegyen. Remélem mielőbb javítják.

Samsung Galaxy S20 / Samsung Galaxy Tab S5e / Galaxy Watch4 LTE / Asus Vivobook S15

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.