Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) havri1 válasza villamos (#28998) üzenetére


havri1
félisten

Nagyszüleimnél azért maradt az utolsó hűséghosszabbításnál az analóg vonal, mert 2 telefont használnak a 2 szinten. (1 szám, 2 készülék).
Állítólag ez digitálisan nem megvalósítható, csak vezeték nélküli 1 bázis 2 készülék opcióval.
Ez tényleg így van? Mert akkor ez is lehet kifogás..vagy a riasztó.

havri

(#29002) #41133696 válasza havri1 (#29001) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#29003) gerolka válasza joecontra (#28997) üzenetére


gerolka
tag

Elméletileg nem adnak.

(#29001) havri1

Nálam 2 telefon van a VOIP-on, egy hagyományos, és egy két készülékes vezeték nélküli egy bázissal, szóval megoldható!

[ Szerkesztve ]

(#29004) gerolka válasza #41133696 (#29002) üzenetére


gerolka
tag

Én ZTE ZXV10 H201L-t kaptam, ezen csak egy telefon csatlakozó van.

(#29005) Bandi8407


Bandi8407
tag

Sziasztok!

T-home ip tv-t a megrendelést követően általában mennyi időn belül jönnek bekötni?

(#29006) Gedeon31 válasza djculture (#28999) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nekem a probléma az hogy itt gyakori az áramszünet és elég furi hogy olyankor ha hívnak se tudnak elérni.

Na és akkor sem amikor meghal a HGW vagy csak nincs net és ugye , akkor hibát se tudod bejelenteni nekem ezért kellett venni egy T-mobilos kártyát ,hogy ne kelljen ilyenkor súlyos pénzeket fizetni mire elérem az ügyfélszolgálatukat. :(((

(#29004) gerolka nekem ZTE 931 van abból is az újabb az antenna nélküli ,ahhoz már adnak elosztót amivel lehet 2 telefont használni.

(#29007) korcsi válasza Gedeon31 (#29006) üzenetére


korcsi
veterán

"nekem ezért kellett venni egy T-mobilos kártyát ,hogy ne kelljen ilyenkor súlyos pénzeket fizetni mire elérem az ügyfélszolgálatukat."

Még szerencse, hogy volt független készüléked, és nem kellett a hibabejelentéshez még azt is venni ;]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#29008) Gedeon31 válasza korcsi (#29007) üzenetére


Gedeon31
addikt

Honnan tudod nem volt esetleg egy T-mobilos készülékem elfekvőbe :P

[ Szerkesztve ]

(#29009) joecontra válasza Bandi8407 (#29005) üzenetére


joecontra
addikt

Szia!

Ha mennek egyáltalán. Kicsivel vissza olvasva megérted.
Szerintem max 1 hónap de a gyakorlatban 1-2 hét (ha nem így van, akkor valaki kijavít).

Üdv,
J

(#29010) gerolka válasza Gedeon31 (#29006) üzenetére


gerolka
tag

Én magam megoldottam az elosztást :K

Bandi8407

Igaz én SatTV-t rendeltem, de két nap múlva jöttek is volna bekötni! (Azért csak volna mert az időjárás közbeszólt, reggelre 20 cm hó esett és nem tudtak elindulni)

[ Szerkesztve ]

(#29011) Bandi8407


Bandi8407
tag

Hogy van az hogy az ip tv mellé 20megás netet nem tudnak adni csak 10 megásat? ma hívott a csaj !

(#29012) #78121280 válasza Bandi8407 (#29011) üzenetére


#78121280
törölt tag

Úgy,hogy nem bír el többet a vonalad.

(#29013) Bandi8407 válasza #78121280 (#29012) üzenetére


Bandi8407
tag

T home oldalán cím alapján a 20 meg a 10 megás netet írták elérhetőnek, ma hívott a csaj hogy a 20 megásat nem lehet ip tv mellé! Elfogadtam persze! Szerintetek jól fog működni a 10megás nettel?

(#29014) dchard válasza Bandi8407 (#29013) üzenetére


dchard
veterán

A 10megás net mögött 15-ös profil lesz, ergó igen, jól fog működni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#29015) smiti válasza Bandi8407 (#29011) üzenetére


smiti
addikt

Anyósomnak is azt mondták hogy nem lehet, csak ő nem hagyta magát és érdekes mód mégis megoldották.Két tv-vel is 18Mbit is megvan, ha nem megy egyik beltéri sem simán megy a 20 is.

(#29016) SP!T


SP!T
addikt

Hali! Kértem T-Home-tól IPTV-t. Viszont azt néztem hogy plusz minicsomagban lehet kérni HD adókat 1300-ért. De a kérdésem az lenne, hogy bizonyos csatornák képe sokkal szebb a többinél. Pl Discovery Én eddig azt hittem az fullHD. Akkor még is milyen, ha van plusz Discovery HD? Mert ugye ezt nem írja ki. A box persze 1080i-re van állítva. Ugyan ez az M1, M2 és társai...

There's a device that I've been using called a whoop.

(#29017) Apa+Fia válasza SP!T (#29016) üzenetére


Apa+Fia
aktív tag

Csak minicsomagba van HD csatornák a többi mind SD.

Apa csak 1 van!

(#29018) havri1 válasza SP!T (#29016) üzenetére


havri1
félisten

Szerintem nem éri meg a hd csomag. Drága, kínálat kicsi, és a minőség nagyon silány. Felkonvertált az egész..
De ez csak az én véleményem.

havri

(#29019) hamyka válasza havri1 (#29018) üzenetére


hamyka
senior tag

köszi a véleményt róla :)

még-még tapasztalatokat :)

Comodó új távlatok...........

(#29020) #41133696 válasza havri1 (#29018) üzenetére


#41133696
törölt tag

A kínálat folyamatosan bővül, azért ez a felkonvertált dolog nem helytálló. Viasat Nature/History Natgeo HD, EuroSport gyönyörűek HD-ben - saját tapasztalat.

Az ára sem vészes, ha kedvezménye van az embernek, Egyébként 1300 szerintem is sok lenne, de most nem sokára megvan a platina kedvezmény is, és még olcsóbb lesz.

Olyan előfordulhat, hogy lekonvertálják a HD -t SD-re fentebbi posztok alapján. Pl ATV.

[ Szerkesztve ]

(#29021) villamos válasza havri1 (#29001) üzenetére


villamos
őstag

A hgw -ken két rj11 csatlakozó van, egyiket az egyikre, másikat a másikra, de léteznek elosztók is, amelyek "egy vonalból kettőt csinálnak". Tehát ez nem kifogás, tessék elfelejteni az analógot végre, végletekig elavult, ugyanúgy mint a katódsugárcsöves monitor, vagy a szalagos magnó.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#29022) djculture válasza #41133696 (#29020) üzenetére


djculture
félisten

Akinek már platina kedvezménye van az nem keveset fizet havonta ki a telekomnak (van egy kis különbség 6 hónap alatt 225 pont vagy 600pont) , így annak tök mindegy szerintem még ha 1300ft ba is kerülnek a hd csatik.

[ Szerkesztve ]

(#29023) Apa+Fia válasza SP!T (#29016) üzenetére


Apa+Fia
aktív tag

Még annyit tennék hozzá,én meg vagyok elégedve a HD minőségével,csatornák száma az kevés.Akinek van platina kedvezménye az megkapja 1024 HUF-ért. ;)

Apa csak 1 van!

(#29024) havri1 válasza #41133696 (#29020) üzenetére


havri1
félisten

Akkor eltérőek a tapasztalataink, de ami nálam volt, az csak vicc, nem HD :) Az SD -hez képest hatalmas javulás, de egy valós HD tartalomhoz képest karcsú.
Egy 720p normális bitrátás videónak ezerszer más a minősége, ugyanazon a tvn, nem beszélve egy 1080p BD filmről.
De ezzel még nem is lenne gond, ha lenne tényleg több adó.

villamos .: Értem, de pl az enyémen csak 1 csati van. Elosztót nem tudtam, de ha megoldás, megoldás. Nekem voip van kezdetek óta itthon, csak a régi 8/512 adsles netemnél volt vele gond (akkor gyakorlatilag használhatatlan volt minőségre. Sistergett, nem működött..)
Viszont ha nincs áram, nincs telefonálás, és a riasztó - ha jól olvastam - még mindig nem megoldott.
Dchard is azt írja, analógon jobban lehet "szépíteni" a vonalat.

De hangsúlyozom, nekem nincs problémám a digitálissal, tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

havri

(#29025) djculture válasza havri1 (#29024) üzenetére


djculture
félisten

Ja mondjuk azt már én is észrevettem pár havernál hogy ahol fogható ez a hd csomag hogy egy blu-ray film et berakva sokkal szebb a kép. Hd csatikon nem egyszer van ezer rece is filmnél meg sehol. Gondolom a sávszél kevés vagy konvertálva van.

[ Szerkesztve ]

(#29026) Gedeon31 válasza villamos (#29021) üzenetére


Gedeon31
addikt

Igen és ha kettő van az se megoldás, mert a ZTE HGW-n levan tiltva az egyik.

(#29027) havri1 válasza djculture (#29025) üzenetére


havri1
félisten

Én nem vagyok mágus, technikus, stb. de megnézve egy BDrip1080p (mkv) film bitrátáját, kép 16,9 mbps . (Természetesen minden film más, sok mindentől függ. Konvertálástól is nagyon).
Pl meglestem egy full BD-t, ennek : Total Bitrate: 31,42 Mbps
Na gondolom ezt neten nem bírnák sehol sem biztosítani, így le van butítva akkora bitrátára, hogy az mindne platformon elmenjen.
Már sokszor írtá(tok), hogy HD streamnek mekkora sávszél kell..na abba kell beleférjen a kép + 2 hangsáv is.

[ Szerkesztve ]

havri

(#29028) villamos válasza Gedeon31 (#29026) üzenetére


villamos
őstag

A csatlakozó után a vonal ketté osztható (lepárhuzamosítható) különféle módszerekkel, elosztóval, vagy némi vezeték, és telefonaljzatok segítségével két készülék számára.
A hgw tulajdonképpen egy analóg vonalat állít elő a készüléknek. Eddig is így volt, csak ezt eddig a központban csinálták.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#29029) villamos


villamos
őstag

A másik probléma az áramszünet kérdése. Ez kiküszöbölhető szünetmentes tápegységgel, ha az előfizető úgy kívánja, beszerezhet egyet magának.
Egy másik megoldás lehetne, az optika mellett korábbról megmaradt rezes hálózatot távtáplálás céljára használni. A készülékeket eddig is táplálták 48V -tal. Nem lenne más dolgunk, mint ezt egy inverter segítségével a hgw számára megfelelő feszültséggé alakítani. Igaz annyira már nem vagyok ebbe benne, nem tudom hogy bírná e a hálózat, illetve a központok szuflával.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#29030) poli27 válasza villamos (#29029) üzenetére


poli27
veterán

Szted ez érdekel bárkit is a Tből hogy mi van ha nincs áram?.....

(#29031) #41133696 válasza poli27 (#29030) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ez azért elég nagy probléma, mert ha áramszünet idején kellene segélyhívást lebonyolítani, akkor pont nem működik... és erre nem jó válasz az, hogy legyen otthon mindenkinek egy mobil is.

(#29032) villamos válasza poli27 (#29030) üzenetére


villamos
őstag

Nem, szerintem sem. :DD A problémát az előttem hozzászólók vetették fel.
De ha az előfizető hajlandó lenne egy ilyen szolgáltatásért többet fizetni...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#29033) havri1 válasza villamos (#29029) üzenetére


havri1
félisten

Csak kérdezem :
Ha a környéken áramszünet van, akkor a digitális szolgáltatásokhoz (net), nem kell a központban is áramnak lennie? Mert bakfity, ha otthon megy akksiról, de a 300m-re lévő központban sincs áram..vagy azok is védve vannak?

havri

(#29034) villamos válasza havri1 (#29033) üzenetére


villamos
őstag

Igen, van szünetmentes tápellátás a berendezések számára, sőt saját független tápellátásuk van. Tehát ha áramszünet van, attól még a telefonközpont működik.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#29035) .:ZS:. válasza villamos (#29034) üzenetére


.:ZS:.
senior tag

Tényleg csak kíváncsiságból és mi a helyzet a koax hálózattal? Ha az erősítők megállnak, akkor lehet otthon szünetmentes, vagy erre is fel vannak készülve?

(#29036) poli27 válasza villamos (#29034) üzenetére


poli27
veterán

Ezt rosszul látod, mert koaxnál hiába adsz a modemnek áramot, ha áramszünet van és a tápvételi helyen sincs áram ahol táv táplálják a hálózatot, akkor semmire se mész vele!Ezért van olyan pl hogy nálad van áram de nincs net meg tv pl. Ahol veszik az áramot nincs áram ennyi....

(#29037) wmati válasza .:ZS:. (#29035) üzenetére


wmati
addikt

Koax hálózat ebből a szempontból sebezhetőbb központban biztos van szünetmentes táp de ha az utcán valahol áram szünet miatt kiesik egy erősítő akkor te bármit csinálhatsz otthon nem lesz semmilyen szolgáltatás

(#29038) villamos válasza poli27 (#29036) üzenetére


villamos
őstag

Eddig arról volt szó, hogy az előfizetőnél van áramszünet, nem pedig a szolgáltatónál. Elméletileg léteznie kell erre az esetre szünetmentes áramforrásnak (akkumulátor hegyek, amelyek folyamatosan töltve vannak, illetve vannak aggregátorok is feltehetőleg ilyen esetekre...).

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#29039) fero02 válasza wmati (#29037) üzenetére


fero02
veterán

Főleg, ha távtáplálással megy a fesz, amit lehet egy full másik körzetből kap. :)

A NODE-okkal viszont így lehet probléma...

(#29040) poli27 válasza villamos (#29038) üzenetére


poli27
veterán

Nem vitatkozom, mivel nem értesz hozzá.... te lemaradtál a telefonnál ott igaz ez amit írsz analóg telefon..... koaxon nem megoldható a szünetmentesítés..... vagyis megoldható de nagyon drágán-....

(#29041) wmati válasza fero02 (#29039) üzenetére


wmati
addikt

Felénk valahogy gyanúsan gyorsan lemerülnek a szünet mentesek

(#29042) djculture


djculture
félisten

Persze meg külön veszek ups-t hogy telefonálni tudjak ha nincs áram. Elég a gépnek egy, abba is 2 évente cserélem az aksit mert havi szinten van 10 áramszünet. Igazából az a helyzet hogy jobb szolgálatlások lesznek ha digitalizálódik valami de sokkal sérülékenyebb a rendszer.
Ide ahol én lakok mikor jön egy nagyobb vihar már ki be kapcsolódik az áram kell a francnak a digitális telefon.
Meg akkor arról már nem is beszélek a normális modem helyett hoznának ide egy ilyen horror pirelli hülyeséget.

[ Szerkesztve ]

(#29043) villamos válasza poli27 (#29040) üzenetére


villamos
őstag

Kábel tv hálózatokkal illetve koax hálózatokkal nem is foglalkoztam soha, nem is értek hozzá, ez tény. De nem is erről volt szó.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#29044) fero02 válasza poli27 (#29040) üzenetére


fero02
veterán

Te vitted el a koax irányába a beszélgetést. Villamos még a telefon alközpontokról/alállomásokról beszélt. És maximálisan igaza van. Nagyon komoly szünetmentesek vannak. Megsúgom, még a mobil tornyokban is. ;)

(#29045) poli27 válasza fero02 (#29044) üzenetére


poli27
veterán

Lehet, mivel digitális vonalról volt szó,és nem olvastam visszább hogy nem koaxról van szó hanem telefonról :) Az kimaradt hogy telefonon is adnak digit vonalat :D Az meg hogy van ups a központokban tudom,láttam már jópárat belülről.....

(#29046) #78121280


#78121280
törölt tag

Azért ehhez már tényleg pofa kell. Ma mondja telefonon a helyi műszerész,ne nyissak már hiba jegyet net problémával kapcsolatban mert annyira kellemetlen ez nekik (gondolom fentről is cseszegetik őket emiatt),hogy állandóan hibát jelzek de ők nem látnak a hálózaton már semmi hibát ami volt azt javították,terhelés nincs az esti időszakban ami miatt nagy mértékben le lassul a letöltés és biztos nálam van a hiba mármint a gépemmel,ami egyébként új pár napja tettem össze,na ja és akkor nappal jó a gépem ,este meg rossz? WTF? :U

(#29047) dchard


dchard
veterán

Istenem megint a sok okos:

1. Analóg telefon távtáplált az alközpontból ami szünetmentesen van.
2. VOIP-nál a HGW-hez adnak BBU-t (Battery Backup Unit) normális országokban, a nálam lévő Angliának készült HGW is ilyen, alközponti oldal szintén szünetmentessel van felvértezve.
3. Koax: A klines oldal ugyanaz mint a 2. pontban, az erősítők távtápláltak és a táplálási pontnál normális helyeken van szünetmentes (ez jellemzően a HFC hálózat optikai szakaszának a végénél van). CMTS szintén szünetmenets áramforráson van. Amikor nálunk áramszünet van a kábelmodem meg a szerverem nem esik le, megy rajta a forgalom tovább.
4. Optika passzív hálózat, ergó kliens oldalon 2. pont, OLT oldalon meg megint csak szünetmentes van.

Az, hogy nálunk trógerok a szolgáltatók és a szabályozás megengedi, attól még jobb helyen ezt BBU-val megoldják. Egy 3,6Ahs aksival ezek órákig mennek, sőt merülésnél előbb kapcoslják le a wifi és routing részt, hogy a telefon minnél tovább használható maradjon.

Szóval meg van ez oldva.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#29048) humbuktomi


humbuktomi
csendes tag

Üdv!

Van egy 25 megás kábelnetes T-home előfizetésem (Ezt a csomagot nemrég kivonták) és úgy kb 2-3 hete jelentkezett először az a probléma, hogy véletlenszerűen magas pinget kapok nagyon rövid ideig, ami sima netezés közben fel sem tűnik, de játékok közben kifejezetten idegesítő. 20-40 között mozog alapból a pingem, majd gondol egyet és felkúszik 1500-2500 közé valahova, majd rögtön vissza is megy. D-Link DCM-301-es modemem, illetve TP-Link TL-WR740N routerem. A routeren frissítettem már a firmware-t, valami a factory reset is megvolt, de nem segített semmi.

Itt egy kép is:

(Nem csak google.com-al próbáltam)

(#29049) polonic válasza dchard (#29047) üzenetére


polonic
félisten

Ezekről nem is tudtam.

Egyébként nem vagyok otthon, nem tudom most megnézni de nem rémlik, hogy a huawei 850a ONT-ba lehet elemet tenni. Vagy ez a battery backup unit ez külső egység?

(#29050) dchard válasza polonic (#29049) üzenetére


dchard
veterán

Külső egység egy jellemzően 4 tűs spéci csatlakozóval kapcsolódik a HGW-hez.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.