Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81501) atilla100 válasza DJ. Ru$y (#81499) üzenetére


atilla100
tag

Köszönöm szépen. Hűségidős amúgy a TV GO?

(#81502) poli27 válasza choco01 (#81500) üzenetére


poli27
veterán

4 tévére nem tudsz kötni csak 3 tévére.... 4 tévénél a 4. az még egy szerződés tévére...

[ Szerkesztve ]

(#81503) choco01 válasza poli27 (#81502) üzenetére


choco01
addikt

Igen ezt tudtam, de az üzletkötő srác azt mondta hogy még úgy is meglennék 20-ból ezekre így... :U ezért lepődtem meg én is..

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#81504) DJ. Ru$y válasza choco01 (#81503) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha mar ket TV szerzodes, akkor magentaban mar csak egy lehet. En inkabb felhivnam az ugyfelszolgalatot, az uzletkoto lehet, hogy leigerte volna a csillagokat is, csak, hogy kosson neked valamit.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81505) tomi5244 válasza choco01 (#81503) üzenetére


tomi5244
őstag

870.- a boxok ára tudtommal, az első benne van a csomag árában. Mi satTV-nél meg tudtuk csinálni, hogy legyen 4. tv is (parabola fejállomását olyanra cserélték, ami akár 8tv-t is kiszolgál), de akkor is kellett mellé egy plusz előfizu, nekünk akkor nem állt meg 20e alatt, de ez már évekkel ezelőtt volt.

iptv-nél viszont nem tudom, hogy oldják meg technikailag a 4. tv-t, mivel az ONT tudtommal 3 tv-t tud kiszolgálni.

Amúgy nincs lehetőség 4. tv-nek tvgo-t használni? Pl. PC-n, tableten?

Amúgy mennyire jó lenne, ha a T végre csinálna egy tvgo appot okos tv-re, én ugyan úgy kifizetném a 870.-, csak ne keljen plusz boxot használni a tv alatt :U

(#81506) choco01 válasza DJ. Ru$y (#81504) üzenetére


choco01
addikt

Igen kezdem én is ezt hinni..az a baj hogy az ügyfélszolgálaton köttötem most új mobil elöfizut és nem annyi lett a havidíj mint amit ott mondtak..így megingott egy kicsit a bizalmam ott is.. :U
:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#81507) acel786 válasza atilla100 (#81495) üzenetére


acel786
csendes tag

a tv-go egyedi előfizetése megszűnt, De pl telenor tv+mobil adattal jobban kijöhetsz.

(#81508) DJ. Ru$y válasza tomi5244 (#81505) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kapsz egy második ONT-ot/HGW-t, amit ugyanúgy bekötnek és kapsz rajta 1 db TV előfizetést. Ennyi a történet.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81509) kovaccss


kovaccss
tag

Milyen a Telekomos IPTV-s HD csatornák képminősége? Megéri full HD-s TV-t venni csak ezért? Sok helyen olvasom hogy az agyontömörítés miatt fos a kép, alig jobb az SD adásnál.

(#81510) Zoli-bácsi válasza DJ. Ru$y (#81454) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Köszi szépen, megvan. :R

A D-linkben beállítottam a PPPoE kapcsolatot, a Huaweiben töröltem(elrontottam) a felhasználónevet, plusz még a WLAN-t is kikapcsoltam. Most működik a D-link, viszont ugyanolyan lassan, letöltés 35Mb...

Mit kellene még beállítani?

Üdv: Zoli

[ Szerkesztve ]

(#81511) Möhe


Möhe
addikt

Üdv!

Most kaptam egy DLink motyót a T-től. Nem rendeltem semmitt. A netem viszont gigás lett a szerződés hosszabbítás után. Ezt a Huawei helyéte rakjam?

(#81512) odrif válasza Möhe (#81511) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nem kell az ONT helyére rakni.
Ez egy router. Ha akarod használod, ha akarod nem.

20 éve a Prohardveren

(#81513) DJ. Ru$y válasza Möhe (#81511) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A Huawei helyére nehezen raknád, mivel nincs rajta optikai bemenet, így internet sem lenne. Ha akarod használni bekötöd, sokszor le volt írva, hogy kell, ha nincs rá szükséged elrakod, vagy eladod.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81514) bon válasza kovaccss (#81509) üzenetére


bon
őstag

Nem full HD-s tv-t nem szabad már megvenni, elavult cuccok. Most már inkább a 4K-ra összpontosítani.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#81515) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Történés:

Na, április 5.-én megkötöttük a gigabites internetet rá 2 napra még semmi. Tudakozó felhív net nem megy mert valami gond van a rendszerben, oké. Egész idáig (máig) speedtesten méregettem ilyen 180-200 megákat. (Hol az 1000?)

Április 21-én jön a futár csomag, nagyon örültem azt hittem végre jön a routerem, kibontom set top box. Ismét hívom az ügyfélszolgálatot, hogy mi ez, hát meg lett kötve nálunk a felvétel opció és ez egy vinyós set top box, egyeztettünk, hogy melyiket küldjem vissza helyette. (Abszolút nem, az ügyintéző volt balf*sz) Rá 2 napra vissza is küldtem.

...

Ma, ugye a szerződés megkötésétől eltelt 33 nap megint hívom a tudakozót reggel 9-kor. Nem megy az automatizált folyamat be kell aktiváltatni a set top boxot egy 06 80-as számon. Hívom beaktiváltatom, közlik, hogy 4 óra legalább az átfutási ideje a folyamatnak amíg átáll a rendszer. Oké, letelt azóta 5 - 5,5 óra hívom az ügyfélszolgálatot, hogy mivan beaktiváltam stb, jön már a routerem?! Ismét visszahívatták velem a 06 80-as számot, hogy mondjam meg nekik, hogy zárják le az aktiválós folyamatot. Most tettem le, elvileg lezárták.

Ma már nem hívom még egyszer az ügyfélszolgálatot de ahj, kezdem unni az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#81516) Gubek-Einste válasza bon (#81514) üzenetére

Tartalom alig van rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81517) bon válasza DJ. Ru$y (#81513) üzenetére


bon
őstag

Egyébként ha rendelkezem optikai csatis routerral akkor lehetne használni a Huawei-t kihagyva?

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#81518) bon válasza Gubek-Einste (#81516) üzenetére


bon
őstag

Igen de összességében a képminősége jobb.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#81519) Gubek-Einste válasza bon (#81517) üzenetére

Nem, csak a szolgáltatói eszköz használható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81520) kovaccss válasza bon (#81514) üzenetére


kovaccss
tag

Egyetértek, csak nem tudom kifizetni. :O :(( Amikor megláttam hogy 4K, majd 8K TV-ket csinálnak, megörültem, hogy a full HD-s cuccok ára esni fog. Ez már több éve volt, és nem esnek az árak, még mindig elkérnek 50e-et egy normálisabb 23 collos full HD-s TV-ért. Használtan is a felét.

(#81521) SeatDevil


SeatDevil
újonc

Sziasztok!

Több éve van Telekom IPTV-m, eleinte 2 boxal felvevővel 2 sd 1 hd stream minden rendben volt. Ment a két tv + 1 felvétel egy időben. Majd egyik boxot visszamondtam mert nem volt rá szükség. (Na itt volt a hiba lásd. folyt.)
Most újra megrendeltem de nem megy csak 2 sd stream. Tudatlanként nem nézegettem így nem tudom mikor "veszett el" a hd stream, de most azt állítják nem tudnak HD streamet adni, mert nem elérhető ott ahol lakok. Egyrészt már működött korábban akkor most visszafelé fejlődünk? Másrészt amikor visszavonták a HD streamet miért nem tájékoztattak? HD csatornára előfizetésem mindig is volt, szó nem volt arról sosem, hogy nem fogom tudni HD minőségben nézni.

Az előzménye lehet a dolognak hogy kb. 3 hónapja naponta jött hozzám a telekomos emberke, mert 5 másodperc után megállt a kép és elment a hang. Nagy fejtörést okoztam mert 1 hónapba telt mire sikerült megoldaniuk a problémát. Akkor még örültem mert korrekten levonták a számlából azt az 1 hónapot amíg naponta megszakadt a tv. Lehet azzal oldották meg hogy levették a hd streamet???

Nem igazán vagyok otthon a témában, de örülnék ha működne minden úgy mint korábban azaz 2 sd + 1 hd. Esetleg tud valaki segíteni mit tudok még tenni ez ügyben? Vagy mindenképp másik előfizetésre van szükség?

Annyit még tudok hogy telefon kábel jön be a lakásba. Egyébként Bp. 13. kerület nem is olyan világ végén van hogy nem lenne elvárható egy hd stream.

Arról nem beszélve hogy 1 éve nézegetem és ígérgetik hogy elérhető lesz nagyobb net mert jön az optika stb. de semmi. Arról már nem is álmodok hogy 10 Mbit fölé menjen a net de persze a csomag amit fizetek elméletileg 20 Mbit sebességről szól.

Esetleg ha visszamondom a 20 Mbit netet csak 10 Mbit-re (úgy se jön gyorsabban) akkor lehet hogy engednék a HD sream-et?

Nagyon köszönöm ha valaki tud segíteni.

Üdv.
Norbi

(#81522) Bozek válasza SeatDevil (#81521) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Esetleg ha visszamondom a 20 Mbit netet csak 10 Mbit-re (úgy se jön gyorsabban) akkor lehet hogy engednék a HD sream-et?"

Na, ez itt a gond. 20 Mbit-en ne akarj HD-t nézni. Az IPTV-nek szükséges sávszélesség még ebből jön le, szóval 1 HD stream szerintem legalább a felét elvinné. Ha meg csak 10 Mbit-tel jön, akkor szinte az egészet.

Amúgy ha nem nézel TV-t, akkor is csak 10 Mbit-tel jön?

[ Szerkesztve ]

(#81523) szalai112 válasza jansky1 (#81378) üzenetére


szalai112
senior tag

Most már jó a TVGO a tabletemen , lehet hogy központilag intézkedtek.
Am a goolgle play áruházban a TVGO applikáció támogatási listában már nincs benne a tabletem :U

(#81524) atilla100 válasza acel786 (#81507) üzenetére


atilla100
tag

mikortól szűnt meg? Telenorosban nem látok olyan csomagot amibe lenen mondjuk discovery channel, eddig alán a TV GO tetszik, de ha nem lehet csak azt kötni az baj számomra :S

(#81525) DJ. Ru$y válasza atilla100 (#81524) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Vannak otthoni szolgáltatásaid a Telekomtól? Mi van akkor, ha kötsz egy TV előfizetést, egy STB-szal és azt nem használod, de a TVGO-t igen? Ha neked megéri, ez is egy opció.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81526) atilla100 válasza DJ. Ru$y (#81525) üzenetére


atilla100
tag

Munkahelyem távol van az otthontól, így itt csak egy UPC net van most. De szeretnék idővel tv-t is. Nem feltétlen akarok bajlódni a beköttetéssel. Jelenleg TV készülékem sincsen itt.

(#81527) Zoli-bácsi válasza Zoli-bácsi (#81510) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok,

erre valaki?

(#81528) SeatDevil válasza SeatDevil (#81521) üzenetére


SeatDevil
újonc

Ha nem megy a tv akkor 12.5 Mbit-re felmegy. Akkor ezek szerint mehetek más szolgáltatóhoz a jelenlegi mellé. Mondjuk egy okkal több hogy legyen otthon digi sport :DD
Csak tényleg azt nem értem hogy 3 évvel ezelőtt simán ment.

(#81529) DJ. Ru$y válasza Zoli-bácsi (#81527) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Router gondok topic.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81530) DJ. Ru$y válasza SeatDevil (#81528) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

DSL-re én maximum VDSL2 XL csomag mellé kötnék IPTV-t... Ha megoldható esetleg a SAT TV, akkor lehet rákérdeznék, hogy technológia váltást engednének-e úgy, hogy megtartod az IPTV hűségét. Arra a vékony DSL-re semmiképpen nem tartanék IPTV-t a helyedben.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81531) DJ. Ru$y válasza atilla100 (#81526) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem is erről beszélek... Ha van egy élő szerződésed, mondjuk telefon + net vagy csak net, és kötsz mellé egy TV-t, amit NEM kell használnod, csak, hogy legyen élő TV szolgáltatásod, amihez ajándékba kapod a TVGO-t, ergo te fizeted a TV szolgáltatást, amihez kapod a TVGO-t, de te csak a TVGO-t használod, vagyis a TVGO-ért fizetsz.

Most már érted mit akarok mondani?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81532) Gubek-Einste válasza DJ. Ru$y (#81531) üzenetére

Az lenne a legjobb megoldás ha a T-nél bármilyen netre elő lehetne fizetni IPTV-re. Box bedug a router-be, adás megy rendesen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81533) DJ. Ru$y válasza Gubek-Einste (#81532) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

De neki nem kell STB, nincs TV-je, neki egy TVGO előfizetés kell, amit nem tud megkötni már TV szolgáltatás nélkül külön.

Ehhez nem sok köze van annak, hogy bármilyen neten legyen IPTV.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81534) studiod1 válasza SeatDevil (#81528) üzenetére


studiod1
tag

Biztos hogy ment? Nálam is családi hd volt van s a "tv" képen hd csatorna volt kiírva, a hd csatornák megvoltak mind, csak a box kiírásnál a menürendszernél jelezte 2db sd, 50-es csomagra váltásnál külön kérnem kellett a hd stream-et

(#81535) acel786 válasza atilla100 (#81524) üzenetére


acel786
csendes tag

A kozosseg.telekom.hu tvgo fórumon volt róla szó hogy mikor szűnt meg..
A natgeo tényleg probléma, csak a telekomnak van meg igy marad az hogy fizetsz egy, tv szerződést, feleslegesen. De a tvgo csomag sem volt sokkal olcsóbb mint a normál csomag. Esetleg várhatod amig nem lesz valami Kodi plugin amin hozzáférhető.

(#81536) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Most fogunk otthoni Telekom szolgáltatásra váltani. Az lenne a kérdésem, hogy az 1000mbites internetet ki lehet használni azzal a routerrel amit a szolgáltató ad, vagy ajánlatos egy komolyabb routert beszerezni?

Valamint mikor ma megkötötttük a szerződést, meglepődve tapasztaltuk, hogy hiába van már 8 éve kettő darab platina szintű előfizetés a nevünkön, drágább lenne magenta 1 csomagba, mint simán egy vezetékes telefon+tv+internet trió. Pedig azt hittem, hogy a magenta 1 kedvezményes, ha van mobil előfizetésed.

(#81537) KuZo


KuZo
tag

Sziasztok!

Néhány napja bekötötték a gigabites internetet, aztán ma megjelent egy futár és hozott egy D-Link DIR-842 AC1200 routert. Visszakeresve itt a fórumban, jól értelmezem, hogy ezt azért adják, hogy a WiFi AC-s legyen és gyorsabb? Mert jelenleg a telefonomon (S7E) kívül nincs olyan eszközöm, ami kihasználhatná, csak a gigabit LAN a fontos. Így ha jól sejtem ez router mehet a polcra vagy eladhatom...vagydevagynem? :)

(#81538) DJ. Ru$y válasza Oposzumtoszó (#81536) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A szolgáltató első körben egy ONT-ot fog adni, amibe közvetlen megy az optika és kötheted rá a gépeket LAN-on plusz tud wifit. Ezt nem tudod cserélni. Második közben elvileg adnak egy D-Link routert, ha van készleten ezt a futár viszi nagyjából egy hónapon belül.

Az ONT képes kábelen a gigabites átvitelre, szóval, ha nincsenek nagy igényeid, akkor nem szükséges másik eszköz beszerzése.

A D-Linket azért adják, mert az ONT wifije elég rossz. A D-Linket beállíthatod AP módba vagy lehet fő router is, ha kell a több LAN port, akkor érdemes AP-ba tenni. (Ezekről leírás bőven a topikban.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81539) DJ. Ru$y válasza KuZo (#81537) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Jól sejted. Annyit azért érdemes tudni, hogy talán nem csak AC-n, de N szabványon is többet képes kipréselni magából a D-Link, mint a Huawei ONT, amennyiben elég neked az ONT wifiképessége, és főleg kábelen használod ki a netet, az esetben felteszed a polcra, vagy eladod az eszközt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81540) Oposzumtoszó válasza DJ. Ru$y (#81538) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Köszönöm a választ!

Van egy Asus RT-AC66U router itthon elfekvőbe, gondolom az jó lesz.

A D-link márkában nem nagyon bízom.

(#81541) KuZo válasza DJ. Ru$y (#81539) üzenetére


KuZo
tag

Köszönöm! Akkor így lesz..

(#81542) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Hali!

Mennyi idő mostanában, mire beköt egy ADSL-t a Telekom Budapesten? Megrendeléstől számított egy hét reális szerintetek?

(#81543) spici válasza Fitzgerald (#81542) üzenetére


spici
tag

Inkább másfél hét a reálisabb.

(#81544) Llew


Llew
senior tag

Telekom Wi-fi Fon szolgáltatáshoz lenne kérdésem

Van a családban egy tavaly áprilisban kötött Next S, ill Next M mobil előfizetés csomag, amikhez ha igaz járt ez a szolgáltatás, ami előfizetésenként 3 eszközhöz használható.
Ha nincsenek meg a tavalyi sms-ek a felhasználónévvel és jelszóval, akkor hogy tudok újat kérni?

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#81545) Gubek-Einste válasza Llew (#81544) üzenetére

Mobillal kapcsolatban itt érdeklődjél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81546) DJ. Ru$y válasza Fitzgerald (#81542) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Papíron 30 nap, csak, hogy ne érjen meglepetés, ha nem érnek oda 1.5 héten belül. ;)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81547) Llew válasza Gubek-Einste (#81545) üzenetére


Llew
senior tag

Ok, bocs és köszi.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#81548) SeatDevil válasza studiod1 (#81534) üzenetére


SeatDevil
újonc

Biztos hogy ment, mert emlékszek annak idején ellenőriztem. És ment a két tv +1 felvétel egyszerre is.

(#81549) Atlantis


Atlantis
veterán

Hello!

Évek óta van optikán IPTV-m, valami Huawei vackot adtak hozzá. Akkor valahogy beállítottam, működik is, de nem biztos, hogy jó a beállítás, tehát: a Huawei valamelyik LAN-portja UTP-n össze van kötve a router WAN portjával. Eddig ok, de miért kell DMZ-be tenni és fix IP-t adni a routernek a Huawei beállításaiban, ahogy az összefoglalóban írják?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#81550) Klown válasza Gubek-Einste (#81532) üzenetére


Klown
aktív tag

Bingo!

Ez egy nagyon jó kérdés, ami már bennem többször megfogalmazódott! De a T rugalmatlanságát elnézve nem csodálkozom. (Ld. DKTV erőszakos megszűntetése, akár a CI modul hiánya a SAT TV esetén, stb.) :U Pedig akár "bankot robbanthatnának" vele! De az az igazság, hogy - a Telenort leszámítva - egyik nagy szolgáltató sem biztosít "standalone" IPTV-t más hálózatán. (Nyilván az ilyen Externet, Vidanet és tsai. 3rd party T-s disztribúciót nem veszem ide, ahogy az IPTV Hungary és egyéb "pénznyelőket" sem.)

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.