Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) KicsiUbul válasza p87 (#9991) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Legtöbb helyen nem szívóznak ezen.

Értem én...

(#10002) rlaci87 válasza KicsiUbul (#10001) üzenetére


rlaci87
csendes tag

Itt szívoznak, de nemcsak ezen, hanem a neten még mindig, már másfél hónapja be van adva hibára, hogy lassú a hálózat (szegmentálni kell) de azóta semmi, most is 1,5Mbit/s a letöltésem az 5Mbit/s helyett, de ennél rosszabb is szokott lenni 0,7Mbit/s.
A legjobb megoldás lenne, ha kiépítenék itt nálunk az Optikai hálózatot, mert az minőségben sokkal többet nyújt mint a kábel, és kb. ugyanaz a havi díj. Ennyit erről.

Van egy eladó teljes dobfelszerelésem, és egy eladó zongorám, ha valakit érdekel írjon privát üzenetet :D

(#10003) wiggen123


wiggen123
aktív tag

IP TV-hez mekkora sávszélesség kell? A vonal amire lenne ADSL2+ on is csak olyan 5-6Mbitet tud szerintem. Szerintetek annyi elég, vagy a jobb minőségű adások magasabb sávszélességet igényelnek?

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#10004) KicsiUbul válasza wiggen123 (#10003) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Kb 2,5Mbit/stream. 5-6Mbitre nem kötik be.
[link]

Értem én...

(#10005) wiggen123 válasza KicsiUbul (#10004) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Amit linkeltél az alapján határeset. De lehet bír többet is az a vonal, sose volt rajta 4M-nél nagyobb net.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#10006) KicsiUbul válasza wiggen123 (#10005) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Hívd fel az üszit, ott megmondják mit bír.

Értem én...

(#10007) Jamming


Jamming
csendes tag

Sziasztok

Vki tud vmi jo oldalt vagy felvilagositast adni ezekrol a bizonyos okos set top box-rol?
Nezegettem neten de nem tiszta minden.
Pl:a upc vagy a T-nek az adasat lehet e vele fogni?

Koszi

(#10008) Khelben válasza Khelben (#9983) üzenetére


Khelben
nagyúr

Úgy néz ki, ezen a szinten stabilizálódott az új netem. Erre jöhet az IPTV?

(#10009) polonic válasza Khelben (#10008) üzenetére


polonic
félisten

Persze, hogy mehet. :)

(#10010) Kunio


Kunio
csendes tag

Hello, T-online-os internetem van és nem vagyok megelégedve a feltöltésemmel. Ennyire sajnálják vagy nekem direkt ilyen alacsony? :(
Nekem kellene nagyobbb feltöltés, mert Apache, meg FTP is van a gépemen.
http://www.speedtest.net/result/672815719.png

A feltöltést a szolgáltatónál lehet növelni vagy direkt sajnálják a feltöltést? :S

A ping-gel viszont meg vagyok elégedve. :C
http://www.pingtest.net/result/7083574.png

[ Szerkesztve ]

(#10011) ShadowX


ShadowX
őstag

Sziasztok!

Digitális kábeltv-m van, ezzel a "csodás" Globalteq stb-al. Már gondoltam, hogy visszaviszem, mert nem is működik normálisan (persze használtat kaptam). Milyen stb-ok léteznek még, amelyekre nincs annyi panasz? Lehet egyáltalán hdd-s stb-t kérni digitális kábeltv mellé?

(#10012) KicsiUbul válasza Kunio (#10010) üzenetére


KicsiUbul
őstag

1; Válts csomagot
2; Ha webservert üzemeltetsz, akkor vidd be a géped egy serverterembe :D

Értem én...

(#10013) gws580


gws580
tag

Hali!
Tömören :D
Kezdem ott hogy 4 hónapos huzavona után lett T-home vezetékes vonalam.
Tovább most nem taglalom mert hosszú lenne de nagyon.... :W

A lényeg ami 2 hete fent áll,jelezték h nemtudnak sávszélességet adni :Y , vagy nevezték úgy is ,h nincs hely számomra már a központban internet adsl szempontjából 100 ból a 101. lettem

Kérdezném Tőletek,h kacsingathatok e más adsl szólgáltató fele...vagy ezzel megis van kötve a kezem mert ha a híres T-home nem tud adsl-t nálam akkor más szolg sem?

Szerintetek? :F

Köszi! :R

""A Jó fiúk eljutnak a mennyországba...A Rosszfiúk meg Bárhová...!!""

(#10014) KicsiUbul válasza gws580 (#10013) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Gyakorlatilag minden szolgáltató a T eszközein, madzagjain szolgáltat. Azaz ugyanazt kapod (jelen esetben nem kapod :( ) mindenkitől, csak más a "csomagolás"

Értem én...

(#10015) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Unokatestvéreméknél van gond T-Kábeles nettel.
Inkább a router a hibás, de azért pár kérdésem lenne :
Van olyasmi MAC-cím szűrés a T-Kábelnél, mint amilyen UPC-nél ?

A probléma egyrészt az, hogy egy géppel megy csak a net (még nem teljesen tudom, hogy pontosan hogyan, de úgytünik 3 "hálókártyával" is ment már, 2 géppel kábelen, 1-en Wifi-n).
És router nélkül, közvetlenül a modemből jövő netet a gépre kötve sem megy. :F
Én ezért gondolok a MAC szűrésre.

A másik pedig, hogy kb. 5-10 percenként szakad.
Kb. egy hete kötötték be hozzájuk, azóta van a probléma.

(#10016) gws580 válasza KicsiUbul (#10014) üzenetére


gws580
tag

ÁÁÁÁ basszus :W :W :W :W

a zinternet istenei nem akarják hogy jobb legyen :Y :W
marad aza 'Sííííííííp ,,sííííp .sííííííííííp,....aszott kulaweb :O

Pedig Ők is megérnek egy hír fogy felügyelőségi bejelentést :((

Na mind1 azért Köszi! :K :C :R

""A Jó fiúk eljutnak a mennyországba...A Rosszfiúk meg Bárhová...!!""

(#10017) KicsiUbul válasza atesss (#10015) üzenetére


KicsiUbul
őstag

MAC szűrés úgy tudom már nincs. Mikor szakad, akkor a modemen mi világít/nem világít?

Értem én...

(#10018) Kunio válasza KicsiUbul (#10012) üzenetére


Kunio
csendes tag

Hova váltsak? :D
A legjobb csomag feltöltése se haladja meg az 1Mbit-et se. :D
Itt csak ADSL van sajna. :( Mert optinet-nél nagyobb feltöltést is letöltést ír. Haverom Wifi-jén meg 2Mbit le-fel (Na jó az persze nem T-online). Itt T-online, Fibernet és GTS Datanet van. De mivel csomagba van minden, marad ez. Ja és 2010.08.14.-ig van a hűségnyilatkozat, addig gondolom ezt a DSL Happy-t nem lehet leváltani, mert amint lehet, le lesz váltva DSL Családira. Remélem már lesz 1Mbit a feltölésem :C Egyszer volt itt a szerelő, és mondta, hogy 10Mbit is lehetne itt, annyira jó a jel. Háát majd meglátjuk mi lesz. :DD

[ Szerkesztve ]

(#10019) atesss válasza KicsiUbul (#10017) üzenetére


atesss
addikt

Azt mondja:
"minden ugyanúgy van. Power, cable világít, és a pc villog, szóval teljesen normális"

(#10020) KicsiUbul válasza Kunio (#10018) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Lehet váltani, csak újraindul a hűség.

Értem én...

(#10021) Kunio válasza KicsiUbul (#10020) üzenetére


Kunio
csendes tag

Én láttam olyat valahol, hogy 23,000Ft megbontani, meg írta is hogy önnek van már hűségnyilatkozata egyeztessen a legközelebbi t-pont-nál. Előfordulhat, hogy fizetnie kell...
Valami ilyesmi, de majd idézem.

(#10022) KicsiUbul válasza Kunio (#10021) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Ha magasabb csomagra váltottál, akkor soha nem volt ilyen, legutóbb már lefelé is lehetett szankció nélkül. A T-Home oldal ezt mondja: "A kötbérfizetés szabályai szolgáltatásonként eltérnek, ezért az esetleges kötbérfizetési kötelezettségéről a 1412-es telefonos ügyfélszolgálati hívószámunkon kérhet információt. "

Értem én...

(#10023) Kunio válasza KicsiUbul (#10022) üzenetére


Kunio
csendes tag

Na most még várni kell, mert 12.10-e óta számlatartozás van :W , addig meg nem tudok díjcsomagot váltani. Csoda, hogy még nem kapcsolták ki. :D

[ Szerkesztve ]

(#10024) KicsiUbul válasza Kunio (#10023) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Hát ez már csak rajtad múlik :)

Értem én...

(#10025) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Meg lehet úgy osztani egy stb-n két tv-t valahogy, ha van egy rca osztóm és arra kötöm a két tv-t? Azért kérdem, mert így ki lett próbálva, de nem jó. A tv-n nincs hdmi, azzal nem tudják anyámék kipróbálni sajna. ötlet? :-)

(#10026) polonic válasza ForRedGlory (#10025) üzenetére


polonic
félisten

Miért szeretnéd ezt? Egyszerre úgyis csak egy műsort tudsz nézni.

(#10027) ForRedGlory válasza polonic (#10026) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Azzal tisztában vagyok, de a kérdés nem erre irányult...

(#10028) KicsiUbul válasza ForRedGlory (#10027) üzenetére


KicsiUbul
őstag

IPTV esetében Scart elosztóval állítólag működik.

Értem én...

(#10029) Khelben válasza Kunio (#10018) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én most váltottam családira, de a feltöltési sebességem maradt 0,5mbps, az eddigi DSL Alap csomagban is annyi volt. Pedig a vonalam a jelek szerint nekem is jó. Mondjuk engem annyira nem érdekel a feltöltési sebesség.

(#10030) polonic válasza ForRedGlory (#10027) üzenetére


polonic
félisten

SCART elosztóval probáld.
Ez rendben van. De én meg ezt kérdeztem. Miért jó az, hogy két tévén nézed ugyanazt?

[ Szerkesztve ]

(#10031) ForRedGlory válasza polonic (#10030) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Mondom, nem arra irányult a kérdésem. Szerinted miért jó? Ha az ember nem abban a szobában van, nem kell vinnie magával a TV-t, ilyen egyszerű. Nem kell hozzá atomfizikusnak lenni, hogy rájöjjön az ember, hogy ennek mi értelme van.

(#10032) ForRedGlory válasza KicsiUbul (#10028) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Akkor valszeg az elosztó a szar, mert anyámék nem tudták összehozni, pedig volt kint szerelő is. Na majd ha egyszer hazamegyek, ránézek már :)

(#10033) KicsiUbul válasza ForRedGlory (#10032) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Nem teszem rá a nyakam, hogy működik, én is csak hallottam. Tehát ha nem megy, nem szeretnék csuklani, meg anyukám sem :DD

Értem én...

(#10034) ForRedGlory válasza KicsiUbul (#10033) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Működik, anyám hívott, hogy sikerült összehozni a dolgot :)

(#10035) Carline válasza Garold (#9993) üzenetére


Carline
őstag

A T-home szolgáltatás beállítási lapon megváltoztattam az IP jelszót és az e-mail címemhez tartozó jelszót is.
Ezekután beléptem sikeresen a webmailbe és a szolg. beállító lapra is külön külön.
Az Outlookban átírtam valamennyi fióknál a kimenő levelek kiszolgálójához tartozó jelszót az újonnan megadottra.
A két @t-online.hu mail címemről bárhová tudok levelet küldeni a @freemail.hu címemről pedig újra a fentebb említett hibát adja.
Számlatartozásom nincs.
Régebben volt SMTP szűrés amit akkoriban kikapcsoltam, de most sehol nem találom, hogy hol lehet állítani.
Bár mint írtam egyik napról a másikra mindenféle állítgatás nélkül adta fel a hibaüzit.
Na most akkor mit tegyek?

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#10036) atesss válasza KicsiUbul (#10017) üzenetére


atesss
addikt

No egy router reset-el úgytűnik kábelen működik mindkét laptop (most csak ez a kettő volt otthon, de még van másik kettő is), nem szakad.
Viszont wifi-n szakad továbbra is.
Úgyhogy úgytűnik a router a szar. Most majd kölcsönadok neki egyet (egyébként pont ugyanolyat, mint az övé), ami meg biztosan jó. Ha azzal is gond van, akkor mégiscsak más a probléma. Meg közben én kipróbálom itthon ezt a routert.

Ami még eszembe jutott, hogy az nem okozhatja a router "hibáját", hogy 15Mbit-es a net, és emiatt szakad a Wifi ?
Tehát ha lelimitálnánk mondjuk 5-10Mbit-re, akkor esetleg nem szakadna.
Mondjuk ez is egy router hiba, de ha így működne, akkor ideiglenesen orvosolható, amíg vesznek egy újat (de azt még ki is kéne nézni mit).
Ilyen limitálásra milyen programot tudtok ajánlani ? Jobb lenne igyenes.
Azt esetleg nem tudjátok, hogy ez a D-Link DI-524 mekkora sebességet tud root-olni ?

(#10037) KicsiUbul válasza Carline (#10035) üzenetére


KicsiUbul
őstag

A freemailesnél SMTP authentikációnál mi van beállítva? A bejövő levelekkel azonos beállítások, vagy bejelentkezés, mint... ?

Értem én...

(#10038) Carline válasza KicsiUbul (#10037) üzenetére


Carline
őstag

Bejelentkezés mint... és a t-online beállításaival.
Mondom eddig ment.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#10039) vape1


vape1
csendes tag

T-Home internet és TV előfizetését tervezem, azonban lenne pár kérdésem, amit megköszönnék ha valaki megválaszolna.

1. Az IP-TV sávszélessége ahogy olvastam 2,5 Mbit/stream. Bp. IX. kerületben tudomásom szerint nincs Optinet, így az internet 5 Mbit/ 500 kbit kábelnet, vagy ADSL lenne. Ha mindkettőre lehetőség van, melyiket érdemes előnyben részesíteni? Olyasmit hallottam, hogy a kábelmodemből hiány van, és akár 2 hónapot is várni kell a bekötésre, ezért kössek Adsl-t. Ez igaz lehet?

2. Ahogy kivettem a korábbi hozzászólásokból, ha a hálózattal nincs különösebb probléma, az 1 db IP-TV stream (2,5Mbit) nem nyúl hozzá a net sávszélhez (5Mbit), mivel 8-9 Mbit/sec szokott lenni az egészre megadott sebesség ha bírja a kapcsolat, és csak a 2. stream IP-TV csökkentené az 5 Mbit sávot. Ezt jól gondolom? :F

[ Szerkesztve ]

(#10040) forrest85 válasza vape1 (#10039) üzenetére


forrest85
senior tag

A 2. pontra azt hiszem helyes a válasz.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#10041) KicsiUbul válasza Carline (#10038) üzenetére


KicsiUbul
őstag

És a login@t-online.hu a felh. név, vagy simán csak login?
Illetve töröld ki a fiókot, és hozd létre újra. Hülyén hangzik, de működhet.

Értem én...

(#10042) vape1 válasza forrest85 (#10040) üzenetére


vape1
csendes tag

Köszi a választ. Akkor már csak az első kérdés maradt, hogy vajon ADSL vagy kábelnet jobb-e IP-TV és 5Mbit/0,5Mbit net párosításhoz.

Mivel a kábelmodemre azt mondták, hogy akár 1-2 hónapot is várnom kell, hogy kaphassak (ezt azért nekem furcsa lenne...) , azt feltételezném hogy a kábelnet a jobb megoldás. Viszont a garantált le/feltöltésnél az ADSL letöltésre 1 Mbit/s -et, míg kábelre csak 500 kbit/s-et adnak meg a honlapon. Fura...

[ Szerkesztve ]

(#10043) KicsiUbul válasza vape1 (#10042) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Ha mindenáron IPTVt akarsz, akkor DSL. Jelenleg koaxon nem szolgáltatnak IPTVt.

Értem én...

(#10044) vape1 válasza KicsiUbul (#10043) üzenetére


vape1
csendes tag

Köszi, akkor ez a kérdés is leegyszerűsödött. :)

Egyébként IX. kerületben tud valaki optinetről? Illetve várható, hogy lesz valahol a közeljövőben?

(#10045) oxisoxis


oxisoxis
csendes tag

A nettem megjavult ..DMZ hiba.

oxisoxis

(#10046) polonic válasza KicsiUbul (#10043) üzenetére


polonic
félisten

Egyébként kábelen is elindul az IPTV, ha minden igaz.

(#10047) vazzz


vazzz
őstag

Üdv!
Egyik barátom problémájáról lenne szó, ezügyben szeretnék segítséget kérni.
Történt ugyanis ősszel, hogy lejárt a 8mbites internetre szóló 1 éves hűségszerződésem, és váltottam az éppen akkor bevezetett 15mbites csomagra. Szinte ugyanakkor váltott ő is, mint én. Mindkettőnknek megvolt a 15mbit, csak néha szakadozott. Én már minden vezetéket kicseréltem, újrakötöttem, stb, de ugyanúgy szakadozott. Végül felhívtam az ügyfélszolgálatot, akik kiküldtek egy szerelőt. Ugyanúgy átnézett mindent, mint én, kicserélte még a szűrőt is, és azt mondta, semmi baj a vonalammal, valószínű, hogy már nagyon régi a központ, ez okozhatja a galibát. Ha továbbra is gond lesz, hívjam megint. Úgy is lett, jött megint, valamit babrált a központban, meg portot cserélt, és elment. Mivel még mindig nem volt jó, ismét telefonáltam, de akkor már azt mondták, hogy be kell vizsgálni a vonalamat, mert valószínű, hogy nem bírja a 15mbitet. Minden előzetes bejelentés nélkül, kb 1 héttel később visszavették a sebességemet 6,5mbitre, amitől nagyon pipa lettem. Erre a vonalam vizsgálata miatt volt szükség állítólag, ami max 1 hétig tart, és utána értesítenek, hogy mi a helyzet. 2 hét után ismét telefonáltam, mert ők nem jeleztek semmit, és a 6,5mbit ugyanúgy szakadozott, mint a 15. Ezért kértem őket, hogy tegyék vissza 15-re, inkább az szakadozzon, mint a 6,5. Erre megint jött a szerelő, nagyon sokáig itt volt, meg a központban is bütykölt valamit és adott egy újabb típusú modemet, mint ami addig volt és visszarakta a sebességemet is 15mbit-re. Láss csodát, a problémám megoldódott. Ez a csoda kb. 2 hétig tartott, és ismét visszavették a sebességemet 6,5mbit-re, amit nem értettem, mert a tökéletesen működő 15mbites netemet cseszték szét. Másfél héten keresztül napi 3 alkalommal hívtam fel őket, hogy adják vissza azt a sebességet, amiért fizetek, de egyre csak azt hajtották, hogy nekem nem lehet 15mbites netem, mert a szakértői vizsgálat megállapította, hogy ez fizikai képtelenség. Pedig nálam 2 hétig jó volt modemcsere után, és ezt nem értették meg. Végül eszembe jutott, hogy meg van a szerelő telefonszáma, és tőle kértem, hogy segítsen. Rendes volt, emlékezett rám, és erre a tortúrára, és intézkedett, hogy visszakapjam a netemet. Azóta 13,9/0,91mb-en ketyeg, hibátlanul. Mint kiderült, az volt a baj, hogy a szakértői vélemény megkésett, közben nekem megcsinálták a netemet, (amit jeleztem is anno az ügyfélszolgálatnak, de valószínűleg senkit nem érdekelt) és a szakvélemény értelmében később visszavették a sebességemet.
Tehát ennyi a történet, és ettől a hercehurcától szeretném megkímélni a srácot.
Ha esetleg valaki illetékes tudna segíteni abban, hogy rendbe hozzák az ő netkapcsolatát is - de nem ilyen két hónapos tortúra árán - , annak nagyon örülnék.
Amit már kiderítettünk, az az, hogy valószínűleg túl magasra van neki belőve a letöltési sebesség, (minden sebességmérő oldal 15,5-16,5mbit-et mér), és hogy régi a modeme.
Előre is köszi a segítséget, és bocs a hosszú irományért. :R

(#10048) Pubszon


Pubszon
veterán

Hali.
Na most negrendeltem a 15-ös netet, de még itt nem elérhető, de már fent van a fejlesztések oldalon, hogy januárba lesz.
Remélem mihamarabb bekötik és ki is köttetem ezt a korlátos 3Mbites kábelnetet, ami 5000Ft/hó. :D
Hátha minél hamarabb én is egy elégedett T felhasználó leszek. :R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#10049) KicsiUbul válasza polonic (#10046) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Kérdés, hogy mikor, és lesz-e egyáltalán. Még nem találkoztam hivatalos kommunikációban vele.
Lehet csak urban legend :D

Értem én...

(#10050) polonic válasza KicsiUbul (#10049) üzenetére


polonic
félisten

Én a T-s fórumon olvastam vagy 2 hozzászólást erről. Meg valaki februárt is írta ott. Majd elválik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.