Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135001) #46824192 válasza snyper990 (#135000) üzenetére


#46824192
törölt tag

Az éve első meglepetése....
Most jöttem rá teljesen véletlenül ,hogy van mtv lile hd :)
(a lista végén ,a duplán sugárzott csatonák sd verziói közé beszúrva , ahol sosem járok mert minek) :C

(#135002) #46824192 válasza #46824192 (#135001) üzenetére


#46824192
törölt tag

*live

Bocsi,nem neked akartam címezni.

(#135003) Ctrl+Alt~Del válasza #46824192 (#134980) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Lehet én vagyok béna. Az ONT ugye az elsődleges hálózati eszköz, ami kábellel össze van dugva egy Synology routerrel. Utóbbin a wifi sebessége 450, előbbin pedig 900. :F

Ha ez így is marad, tök fölösleges használnom a routert, az egész lakást remekül beszórja az ONT.

W | W | H | W | W | W | H

(#135004) Kaba válasza Ctrl+Alt~Del (#135003) üzenetére


Kaba
veterán

Az újabb ONT-ok wifije jó,ezért nem feltétlenül szükséges egy extra router beszerzése.

(#135005) Ctrl+Alt~Del válasza Kaba (#135004) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Én is erre a következtetésre jutok lassan. :-D

W | W | H | W | W | W | H

(#135006) Kaba válasza nikos21 (#134997) üzenetére


Kaba
veterán

Egyenlőre nem várható.Ősszel lesz bővítés.

(#135007) nikos21 válasza Kaba (#135006) üzenetére


nikos21
aktív tag

:R

(#135008) snyper990 válasza Kaba (#135006) üzenetére


snyper990
őstag

És azt lehet tudni, hogy melyik ősszel? Rögtön az UI 2.0 után? ;]

(#135009) satee76


satee76
aktív tag

Sziasztok !
BUÉK mindenkinek
Most jött a hír, hogy végere valahára elérhető a mi kis falunkban is a Telekom Tv és akár 1000 Mbit-es csomag.
Nekem ez jó, viszont rám akarja erőltetni a kábeles tv-t a SAT helyett. Ezt csak így együtt lehet, vagy a SAT tv-t megtarthatom?

[ Szerkesztve ]

(#135010) snyper990 válasza satee76 (#135009) üzenetére


snyper990
őstag

Ahol elérhető kábelen a TV szolgáltatás, ott hivatalosan nem lehet többé rendelést leadni/hűséget hosszabbítani a Sat TV-re, főleg, ha más kábeles szolgáltatást is igénybe vennél a Telekomtól.
Miért akarod megtartani?

(#135011) zsoca29 válasza satee76 (#135009) üzenetére


zsoca29
tag

Én nem tartanám meg.
De meglehet tartani.Ha telekomos akkor nem tom.....
Meg ha több minden van tv,net,telefon annál olcsóbb.

(#135012) satee76 válasza snyper990 (#135010) üzenetére


satee76
aktív tag

Mert ki van kábelezve minden, de ha jó sejtem akkor a vezetékes tv routerből osztódik (3 tv), ami azt jelenti vagy a házon belül kell kábel csatornázni(nem nagyon szeretném), vagy födémet kell fúrni és a padláson átvezetni...ezt a T-s szakik már régen se szívesen vállalták. És a padláson akkor védőcsövezni kell kb vagy 40-50-méteren, mert gondolom az új set top-boxok sima utp-s kábelen mennek.(a SAT tv kábelei vastagok, azokat csak simán átvezették a padláson)

(#135013) satee76 válasza zsoca29 (#135011) üzenetére


satee76
aktív tag

Magenta 1-be vagyok, a tv-t szinte csak a gyerekek nézik a mesék miatt. Tartalom fogyasztásra nálunk HBo Go, Netflix és Amazon Prime van. Na ahhoz viszont jó lenne egy széles sávú net a mostani 30 Mbit-es csomag helyett.

(#135014) zsoca29 válasza satee76 (#135012) üzenetére


zsoca29
tag

Van olyan lehetőség is,hogy arra rá kel kérdezni,hogy nem kábelen van szétosztva a 3 tv-re hanem wifin.Így nem kell kábelt húzgálni.
Van valami eszköz hozzá....

(#135015) satee76 válasza satee76 (#135012) üzenetére


satee76
aktív tag

Végül is inkább örülnöm kéne, hogy ennyi év után van lehetőség előre lépni és nem sírni -ríni :D

zsoca29: olvastam éppen most róla, megvizsgálom azt a lehetőséget is. köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#135016) freeknight válasza satee76 (#135013) üzenetére


freeknight
őstag

Hivatalosan meg lehet tartani a meglévő Sat-TV csomagot, nem tudom, ha átkötöd más technológiára (réz -> optika), akkor is fennáll-e ez. Fel kell őket hívni, hátha sikerrel jársz.
Én teljesen megértelek, nekem is csak koax-al van bekábelezve a ház, a nappalihoz mai napig nem tudtam elvinni igényesen az UTP-kábelt, nagyon más lehetőség nincs mint kivésni a tavaly lefestett falakat, aztán újabb festés... Most fal mellett ezüstszínű taposható kábelcsatornában gondolkozom, az talán kevésbé látható, mint a falon elvezetett, és megfelelő lesz addig, míg legközelebb festésre kerül a lakás.

Persze ha az androidos box tudná a wifin keresztül fogni a tv-streamet, vagy legalább lenne android tv-re telepíthető TV Go, akkor nekik se kéne ezzel a béna utp-kábelezéssel szenvedni. Pláne, hogy a szerelő lakáson belül semmire nem lesz hajlandó, ő a földre le fogja dobálni az utp-kábeleket aztán jóvanazúgy. Esetleg ha felmutatod a Deák-igazolványt, de védőcsövezésnél többre szerintem akkor se számíts, nekik is ketyeg az óra, az aznapra előírt bekötéseknek meg kell lenni.

(#135017) snyper990 válasza satee76 (#135012) üzenetére


snyper990
őstag

És a koax kábel, ami most van, nem csőben/kábelcsatornában van? Mert ha igen, akkor elég egyszerű UTP-re cserélni.
Vagy tényleg ott a MESH, bár hosszú távon nézve olcsóbb a kábelezés.
Meg léteznek EoC és powerline megoldások is (bár utóbbit én nem nagyon javaslom)

freeknight: az androidos box tudja wifin keresztül fogadni a streamet, csak megfelelő wifi eszközök és jól konfigurált hálózat kell hozzá

[ Szerkesztve ]

(#135018) Winne


Winne
nagyúr

Urak a [DECO M5] specifikációiban jobb, vagy rosszabb, mint ez a Kaon? A Kaonról alig találni valami a neten.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#135019) snyper990 válasza Winne (#135018) üzenetére


snyper990
őstag

Ennyi nem elég?

(#135020) freeknight válasza snyper990 (#135017) üzenetére


freeknight
őstag

Az én esetemben pl nem egyszerű a csere, mert az ONT közelében meg nincs koax-kiállás, csak a 2 db tv-nél. Persze erre lehet azt modnani, hogy akkor miért nem egy tv mellé került az ONT, de sajnos akkor meg az optikai kábelt kellett volna átvezetni a lakáson, illetve wifi szempontjából se a legjobb helyen lenne.
Szóval sok esetben nem olyan egyszerű ám a Telekomnak ez az UTP-kábel mániája. Nálam kifejezetten ez tartott vissza hónapokig attól, hogy köttessek.

(#135021) snyper990 válasza freeknight (#135020) üzenetére


snyper990
őstag

Persze, nem minden esetben egyszerű. De pl. akinél nincs becsövezve a lakás, annak nem árt tervbe venni a következő festés előttre a védőcsövek beépítését, nagyban megkönnyíti az életet hosszú távon.
Nálunk is a padláson lett végigvezetve az optikai kábel, és a ház kb. legtávolabbi sarkánál jön le, így egy központi helyen lévő wifi AP-hoz nekem kellett megoldani a kábelezést. Persze itt egyrészt megvannak a csövek a falban, másrészt csak 1 TV van...

(#135022) Zeki válasza Winne (#135018) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ez jobb deal, ha M5-ben gondolkozol.

(#135023) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Itt lehet kérdezni Transmission Remote GUI-ról? Az érdekelne, hogy az ONT-ben kell-e bármilyen speckó beállítás ahhoz, hogy ez működjön. Úgy tűnik, valamiért nem tudok kommunikálni a trackerrel.

Ha ez tabu téma, akkor kérem, hogy töröljétek. :)

W | W | H | W | W | W | H

(#135024) tobias40 válasza Ctrl+Alt~Del (#135023) üzenetére


tobias40
veterán

Inkább ide írd be a kérdésed: [link]

(#135025) #46824192 válasza Ctrl+Alt~Del (#135023) üzenetére


#46824192
törölt tag

Válasszuk ketté a dolgot, hogy mi a pontos hiba.

A remote gui a nevéből eredően a torrent program távirányítására szolgál. (remélem nem tévedek)

A tracker elérése pedig a torrent tényleges működéséhez kell.

Szóval mi az ami nem működik?

Ha az előbbi ,akkor a transmission gépnek kell adni egy fix belső ip-t , és a remote portot forwardolni.
Ha az utóbbi akkor passzív módban alapból mennie kell, aktív módhoz pedig szintén a fix ip és a transmission konfigurációban megadott portot forwardolni a routerben.
A két port értelemszerűen eltér egymástól.

[ Szerkesztve ]

(#135026) barnibooo


barnibooo
tag

"Mezei" switchen az IPTV és az Androidos Telekom TV is tud működni?
Hallottam egy két dolgot ezekről, hogy nem nagyon szeretik ezeket.

(#135027) Handemour


Handemour
csendes tag

Sziasztok és BUÉK!
Az lenne a kérdésem, hogy ha hard resetelem a Sagemcom routerem akkor a Telekomos firmware elveszik?
Link

(#135028) tobias40 válasza barnibooo (#135026) üzenetére


tobias40
veterán

IGMP képesnek kell lennie a switch-nek...

(#135029) dptrsk válasza Winne (#135018) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Pl. Kaon AX képes, ez az M5 "csak" AC

(#135030) snyper990 válasza Handemour (#135027) üzenetére


snyper990
őstag

Nem, csak visszaáll gyári beállításokra

(#135031) barnibooo válasza tobias40 (#135028) üzenetére


barnibooo
tag

Android tv-nél ugyan ez?
Vele nem működne akkor?
https://www.mercusys.com/hu/product/details/ms105g

[ Szerkesztve ]

(#135032) #46824192


#46824192
törölt tag

Ezen a routeren ,vezetéken szerintetek átmenne az iptv router módban?

[link]

A LAN résznél van egy igmp proxy kapcsoló.
De ha kell ddwrt van openwrt is megoldható.

Valamit kénytelen vagyok alkotni, mert ezzel a retek sagemcommal gyalázat az android box chromecast funkció használata.
(Azért router módban mert a sagemben az upnp funció is halott.)

[ Szerkesztve ]

(#135033) mgaben


mgaben
senior tag

Ha saját routeren akarod működtetni az iptv-t akkor nem csak az igmp kell. Hanem iptv\vlan opció is, ahol egy portot (vagy amennyi iptv van) át kell állítani bridge módba. Ez azt jelenti, hogy az IP címet ígyis úgyis a Telekom routered fogja adni az android boxnak, viszont a többi eszközöd meg másik alhálózaton lesz, így a chromecastot már nem fogod tudni használni.

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#135034) #46824192 válasza mgaben (#135033) üzenetére


#46824192
törölt tag

Ha valóban ez a megoldás , akkor ez számora a sz.rnak egy pofon.(bocs a kifejezésért) Így csak az upnp funkciót kapom vissza, azt meg visszakaphatom egy utánákötött random buta routerral is.

(#135035) snyper990 válasza #46824192 (#135034) üzenetére


snyper990
őstag

Ha access pointként használod, akkor meg lehet oldani, hogy menjen a TV is IGMP-vel, és egy alhálózaton lesz minden, azaz menni fog a Chromecast is. Szerintem az UPNP is megy AP módban, az én AP módban használt Asus routeremen pl. van egy media server alkalmazás, amivel szintén UPNP-vel elérhető a rá csatlakoztatott külső vinyó (mondjuk a tartalmak rámásolása elég lassú, de azzal én együtt tudok élni)

(#135036) otvoslajos válasza Kaba (#134948) üzenetére


otvoslajos
csendes tag

Köszönöm!

(#135037) #46824192 válasza snyper990 (#135035) üzenetére


#46824192
törölt tag

Upnp port nyitásra céloztam.

(#135038) snyper990 válasza #46824192 (#135037) üzenetére


snyper990
őstag

:F
UPnP-vel nem kell portot nyitni, pont az a lényege, hogy az eszközök kommunikálják le, hogy mit nyisson a router automatikusan...

(#135039) #46824192 válasza snyper990 (#135038) üzenetére


#46824192
törölt tag

Értsd jól! Az upnp szolgáltatás intézi a portok nyitását az eszközök szoftvereinek! Ugyanakkor kézzel is lehet neki parancsot adni, pl win alatt ,így nem kell a routerbe belépkedni ha szükséges 1-1 portot kinyitni.
Így érted már ,hogy ugyanarról beszélünk? :)

[ Szerkesztve ]

(#135040) snyper990 válasza #46824192 (#135039) üzenetére


snyper990
őstag

Te nem érted, hogy én arról beszéltem, hogy ha nem ragaszkodnál ahhoz, hogy routerként használd azt a routert, hanem inkább access pointként konfigurálnád, akkor menne minden, amit szeretnél...

(#135041) #46824192 válasza snyper990 (#135040) üzenetére


#46824192
törölt tag

Hogy menne már , ha a sagemben ez a szolgáltatás nem működik :F

(#135042) snyper990 válasza #46824192 (#135041) üzenetére


snyper990
őstag

Úgy, hogy a set top boxokat a routerhez csatlakoztatod, és abban engedélyezed az UPnP-t... Bár attól függ, mire akarod használni az UPnP-t. Belső hálózaton lévő eszközök közt úgy menni fog, az internet felé nyitott UPnP-t meg amúgy sem ajánlott használni...

[ Szerkesztve ]

(#135043) #46824192 válasza snyper990 (#135042) üzenetére


#46824192
törölt tag

Mi köze ennek a tv boxokhoz??

Te tényleg nem érted miről beszélek!

Elmondom...
Pc-t javítok, xboxot javítok, akármit javítok,karbantartok.Azok tesztelése közben nyitná a portokat a router (ha működne).
Mint megtudtuk korábban ,telefonon keresztül lehet ki/be kapcsoltatni, mert szokás szerint bugos a felület a sagemban!
Az meg nem buli hogy minden alkalommal telefonáljak.
Munka végeztével értelemszerűen a legtöbbször(biztonsági szempontból) nincs tovabbi szükség a szolgáltatásra.

Ha meg szükségem van rá saját célra, azt vedd úgy hogy szeretek veszélyesen élni, és szeretem a szolgáltatások kényelmét használni :)

[ Szerkesztve ]

(#135044) snyper990 válasza #46824192 (#135043) üzenetére


snyper990
őstag

Ja, akár kezdhetted volna ezzel is. De ennek meg akkor mi köze van ahhoz, hogy az IGMP vagy a Chromecast működik-e??!
De pl. akkor tesztelés idejére DMZ-be teszed a tesztelni kívánt eszköz IP-címét, ahhoz nem kell hívogatni a szolgáltatót... Ez rögtön egy a lehetséges megoldások közül...
Ha meg szeretsz veszélyesen élni, akkor engedélyeztesd az UPnP-t, és hagyd úgy

[ Szerkesztve ]

(#135045) Zeki válasza #46824192 (#135043) üzenetére


Zeki
nagyúr

Fura. Nálam Sagemcom ONT van és erre AP módban egy TP LINK DECO mesh hálózat van csatlakoztatva. Megy minden, sehol semmit sem kellett állítani. Xbox, tv box, stb.

(#135046) #46824192 válasza snyper990 (#135044) üzenetére


#46824192
törölt tag

Ha meg szeretsz veszélyesen élni, akkor engedélyeztesd az UPnP-t, és hagyd úgy

"Munka végeztével értelemszerűen a legtöbbször(biztonsági szempontból) nincs tovabbi szükség a szolgáltatásra!" Ez a lényeg! Az hogy alkalom adtán hosszab ídőre bekapcsolom ha kell. Az nem azt jelenti , hogy a végtelenségig maradjon is úgy.
Szerintem alap kellene legyen, hogy az elérhető beállításokat el is érjük.

De pl. akkor tesztelés idejére DMZ-be teszed
Igen , lépkedjek be , fix ip, DMZ.....na persze

De ennek meg akkor mi köze van ahhoz, hogy az IGMP vagy a Chromecast működik-e

Na akkor gyorsan mégegyszer....
A beszélgetésfolyamból azt hittem már kiderült számodra a válasz.
Mivel a sagemben a WIFI-LAN átjárás(box cc elérés IS) bizonytalan , hol megy hol nem , illetve az upnp ki/bekapcsolás lehetőségét elvették , ezért keresem a meglévő saját eszközeimmel a kézenfekvő és élhető megoldást.
Látszólag nem egyszerű , mert ha megy az egyik , nem megy a másik és fordítva.

Megoldás lehet még a boxot visszatenni wifire, csak sajnos így sokszor maga alá sz.rik a box.
Belassul csatornaválltás, időnként megáll a tv adás , stb.....

Tudom vegyek saját routert, de ez alapján [link] , hiába veszek. Ugynott vagyok , hogy sehol :)

Várhatom én , hogy javítsák a firmware-t a sagemben, de azt hiszem kár a gőzért. Felhívod egy ilyen problémával őket és az teljesen oké, hogy az üfsz kislány a kérdést sem érti, de amikor a hálózatos szakembör sem, na az baj.
Ilyenkor elgondolkozom , hogy hogyan lehet egy bugot javítani, ha nem tudják felfogni sem , hogy mi a bug amiről beszélek :C

Még azt akört fogom lefutni , hogy adjanak másik motyót. 250/10 -re úgyis elég valami ...rabb is. Csak attól tartok ott is lennének fincsi meglepetések.
Bár ha jól emlékszem , anno az ezelőtti sagem jól működött, csak már nem tudom mi volt a neve.

---------------------------------------
@Zeki
A sagem ONT más világ. Nem láttam még olyan hibákat leírva egyik ONT-ről sem , amik a 3890v3 -ban vannak.

[ Szerkesztve ]

(#135047) snyper990 válasza #46824192 (#135046) üzenetére


snyper990
őstag

Na akkor gyorsan még egyszer: ha AP-ként használod a saját routered, a wifi-LAN átjárás már meg is van oldva, Chromecast eléréssel egyetemben.
A beszélgetésfolyamból számomra az derült ki, hogy máshonnan közelítve bár, de feltetted x-edjére is azt a kérdést, ami legalább x-1-szer lett itt megválaszolva (minimum havonta egyszer), és amire a válasz egyébként az összefoglalóban is megtalálható :C
De akkor leírom még egyszer, idén még úgysem szerepelt: nem, nem lehet bridge módba tenni a HGW-t, ha van TV előfizetés is.

(#135048) Aureal


Aureal
senior tag

Sziasztok!
Probléma röviden:
- beltérink megnyekkent (t-home sat tv)
- ügyfsz.nak jelez, mondták: "beltéri csere, legújabb rendszeresített típusra"
- szerelő jött, hozott egy full poros, használt Kaon co1000-et

Kérdés: új igért beltéri helyett (ugye havonta bérelnünk kell tőlük 3 tvhez!), hogy van pofája a szerelőnek egy lelakott sz@rt kihozni??? :F

Mondtuk, hogy a központban nem ezt ígérték!
Erre a "szakemberük" válasza: csak ezt tudja hozni, ha nem tetszik visszaviszi, de akkor nem lesz tv-adásunk!"
???
Ez kb. nem pofátlanság a köbön az említett válasszal körítve?

(Kérdezném az illetékes Telekom fórumtársakat, mit szólnak hozzá?)
:R

[ Szerkesztve ]

(#135049) #46824192 válasza snyper990 (#135047) üzenetére


#46824192
törölt tag

Majd akkor linkeld már be hol írtam ,hogy bridge módba akarom tenni?

Ne keresd , mert sehol!

Ez volt az eredeti kérdésem:
[link]

Nem véletlenül írtam a kérdésbe azt amit írtam.

Az ap móddal , megint csak ott tartunk ,hogy (már írtam korábban is) én a kiflit szeretem ,de szerinted a zsemle kell nekem. Világosan léirtam a miértjét a router módnak.
Az meg gondolom nem újdonság számodra hogy router után is lehet routert rakni :C
Dupla nat szöveggel ne fáradj, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#135050) taki01 válasza Aureal (#135048) üzenetére


taki01
őstag

Megszünik hamarosan a sat tv és emiatt a leszerelt eszközöket viszik ki a cseréhez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.