Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82851) btz válasza #22718208 (#82838) üzenetére


btz
addikt

De leveszi. A 82823. hsz ben írtam és linkeltem is.

ⓑⓣⓩ

(#82852) otps


otps
aktív tag

Jól érzékelem, hogy a Telekom Wi-Fi Fon szolgáltatásnak valahogy nem igazán célja a konkurens UPC Wi-Free nyomába eredni? Relatíve. Nyilván sokkal több Telekom előfizető van, mint UPC előfizető, de tudtommal a UPC senkit nem zár ki a szolgáltatásból amiatt, hogy olyan helyen lakik, ahol más úgysem wi-fizne, a Telekom meg kizárja az előfizetői... hány százalékát is? A UPC Wi-Free szolgáltatás értelmét, célját kb. látom. Mi a Telekom célja a Wi-Fi Fonnal?

(#82853) #22718208 válasza otps (#82852) üzenetére


#22718208
törölt tag

A telekomnál lehet most jönnek rá, hogy a kihelyezett eszközök nagy része nem is alkalmas a fon-ra.
Ha pedig igen, akkor nem értem mi tart hónapokig vagy évekig.

Én egyszer akartam volna használni idegen helyen a fon-t, de olyan lassú volt ,hogy sírtam.
Na ezekután nálam sem fog ingyen netezni senki!

(#82854) spici válasza Krystal_s (#82830) üzenetére


spici
tag

KOAX-on a 120-as internet 125-el jön, ott meg jócskán túl van lőve szóval :D

(#82855) norti válasza spici (#82854) üzenetére


norti
addikt

A telekomos speedtesten igen, amint letöltesz, már beesik 115-120 közöttre (régen tudtam letölteni 15,3 MB/s-kel, most már csak 14,9 a max.)

(#82856) Hoorus válasza norti (#82855) üzenetére


Hoorus
őstag

Komoly veszteség 😁

(#82857) Livius


Livius
őstag

Abban az esetben, ha normálisan működik az SNR lock, akkor hibátlan, szakadésmentes működéssel kb hány hét után szünne meg magától?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#82858) cigam


cigam
félisten

Mi történt a Telekommal? Tudtommal Invitel területre nem engedi be az Invitel a telekomot. Mitől függ hogy hol engedi(?) és hol nem? Pl. Veszprém "külvárosában" Gyulafirátóton akár Gbites előfizetést is köthetnék(gondolom akkor iptv-t is), de Veszprémben, pl. a Haszkovó lakótelepen már nincs erre lehetőség.

Várható, hogy Veszprémben is megjelenik?

Az összefoglalóban az egyetemes rész alatti linkekre 404-et kaptam, ki kellene javítani

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#82859) btz válasza otps (#82852) üzenetére


btz
addikt

Mert a Telekom kizárt valakit a Fonból amiatt mert olyan helyen lakik, ahol más úgy sem wifizne?

ⓑⓣⓩ

(#82860) undercover


undercover
senior tag

Megint én :D Még korábban kaptam a tippet szóval megkérdezzem. Valaki tudna ajánlani egy megbízható usp-s hálózati kártyát? Annyiféle van, hogy nem tudom melyik a jó. Ugye olyan kéne ami 120 mbps netet tudna kezelni de olyan felesleges ami 1000-ig képes mert olyan netem úgyse lesz soha.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#82861) Bozek válasza undercover (#82860) üzenetére


Bozek
nagyúr

Pedig vagy 100-as, vagy 1000-es van, nincs olyan, ami a kettő között van.

(#82862) Sharkweb válasza undercover (#82860) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

120 Mbps netet csak az 1000-es kártya tudja kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#82863) Hoorus válasza undercover (#82860) üzenetére


Hoorus
őstag

Ami 120-hoz kell, az kell az 1000-hez is 😂
A kettő között nincs lépcső 😀

(#82864) adika4444 válasza Hoorus (#82863) üzenetére


adika4444
addikt

Lannál nincs, van a 2 érpár amikor max 100 Mbps megy át (fast ethernet), meg van a 4 érpár amin már gigabit (gigabit ethernet) mehet át...
A technológia miatt köztes állapot nincs. Az Wi-Fi-nél van hogy különféle technológiákat, linksebességeket támogat a router / vevő különfére árakért cserébe

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#82865) Kékes525


Kékes525
félisten

"Nem támogatott audió jel. Kérem ellenőrizze a csatlakozást"

Ezt miért írja ki a Cisco set-boxom? Az audió teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#82866) mbalint987 válasza Livius (#82857) üzenetére


mbalint987
aktív tag

A kérdés az, hogy hogyan került rá az SNR lock. Ha manuálisan, akkor automatikusan soha, ha automatikusan korlátozta a rendszer a sebességet, akkor pedig nem kizárt, hogy pár hét hibátlan működés után növeli a szinkronsebességet. A tapasztalat viszont az, hogy nem érdemes várni az automatikus korrigálásra, mert közel sem biztos, hogy meg fog történni.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#82867) Livius válasza mbalint987 (#82866) üzenetére


Livius
őstag

És hibabejelentésnél ilyenkor mire kell hivatkozni, hogy ne nézzenek hülyének, és ne próbáljanak lerázni? Mindössze 2Mbit/s-et csökkent a letöltésem, miközben még a garantált minimumukat bőven elérem, gondolom egyszerűbb lesz nekik engem lerázni, mint foglalkozni ezzel a problémával.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#82868) mbalint987 válasza Livius (#82867) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Igen, lehet hogy megpróbálnak lerázni, de nyugodtan említsd meg nekik az NMHH-t, meg a fogyasztóvédelmet, akkor talán komolyabban vesznek. Illetve tudsz írni e-mailt nekik, a tapasztalat az, hogy az ottani ügyfélszolgálati munkatársak sok esetben többet tudnak tenni, mint a telefonos munkatársak.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#82869) B4ndiBuild3r


B4ndiBuild3r
tag

Sziasztok!

Van egy ZTE Speedport Entry 2i routerem, amire rá van kötve egy Cisco set top box, valamint a "régi" ASUS RT-AC87U routerem, mint access point.

Mivel az ASUS a ZTE melletti szobában van, így nem lett sokkal nagyobb a Wi-Fi lefedettség, ezért kitaláltam, hogy elviszem az ASUS-t a ház másik végébe, ahol a Cisco van.
Az ASUS maradna közvetlen UTP csatlakozással a ZTE-vel (azzal a kábellel, amivel korábban a Cisco csatlakozott a ZTE-hez), viszont a Cisco-t az ASUS valamelyik LAN portjával kötném össze egy extra UTP kábellal.

Ez így életképes lenne? Átengedné a jelet az access point-ként üzemelő ASUS router? Ha igen, kell valamit állítgatni még?

Hogy miért nem viszem csak simán arrébb az ASUS routert? Nos, az építkezéskor úgy lettek egyedileg elvezetve a kábelok a falban, hogy a mostani rendszerhez legyenek jók. Pluszban nincsenek, viszont vésni nem szeretnék, annyira azért nem rossz a helyzet.

[ Szerkesztve ]

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#82870) Bozek válasza B4ndiBuild3r (#82869) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mivel kezeli az IGMP-t, így elvileg működnie kell, ha bekapcsolod. Itt van magyar leírás is hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#82871) undercover válasza Hoorus (#82863) üzenetére


undercover
senior tag

Nagyon jó válaszok csak éppen a legfontosabb kérdésre, hogy ajánljatok usb-s hálózati kártyát( ami akkor gigabites-es) egy válasz sem érkezett.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#82872) Norbi27


Norbi27
aktív tag

Sziasztok!

Mióta frissült a szoftver az iptv boxon, azóta nem tudom nézni. Bármit csinálok, fél percenként megáll a kép. Egy Asus RT66 ac routerre van kötve a box, ami ap módban csatlakozik a Speedport 724-hez. Már évek óta így használom, eddig ment. Van valakinek valami ötlete?

(#82873) e90lci válasza undercover (#82871) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Így kapcsolj ki mindent és úgy mérj 1et.Nem biztos,hogy rossz a hálókártyád.

(#82874) B4ndiBuild3r válasza Bozek (#82870) üzenetére


B4ndiBuild3r
tag

Köszi, jó lett! :C

[ Szerkesztve ]

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#82875) Gubek-Einste válasza Norbi27 (#82872) üzenetére

A LAN/IPTV menüpont alatt be van kapcsolva a támogatás?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82876) Livius


Livius
őstag

Most megint észrevettem a Speedportban, hogy van IPv6 címem, és a windowsos helyi hálón is kaptam egyet. Röviden valaki tudna infót mondani, hogy jelenleg a telekomnál ez már normlisan működik-e, és ha van értelme miért jó ez most jelenleg, hogy IPv6 és IPv4 címem is van?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#82877) #22718208 válasza Livius (#82876) üzenetére


#22718208
törölt tag

Szerintem várj vele.

Nekem már vagy 3x ki- és bekapcsolták.

Egyébként saját routeremmel is gondok voltak telekom ipv6-al.

(#82878) Norbi27 válasza Gubek-Einste (#82875) üzenetére


Norbi27
aktív tag

AP módban nem enged ilyet állítani. De a router beállításain évek óta nem változtattam. Csak a box szoftvere változott, semmi más

(#82879) Livius válasza #22718208 (#82877) üzenetére


Livius
őstag

Valahol kézzel kitudom kapcsolni a Speedportban hogy ne menjen az IPv6 is? Vagy a windows helyi hálón az IPv6 pipája kiszedhető ehhez?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#82880) btz válasza Livius (#82879) üzenetére


btz
addikt

Nálam Speedport Entry 2i-ben kikapcsolható a DHCPV6, RA service is.
Windowsban is ki lehet törölni az ehhez szükséges támogatást.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#82881) drbodyjr


drbodyjr
csendes tag

Sziasztok!
Egy androidos boxon futtattam korábban a TV Go-t. Szépen muzsikált. Egy ideig mellőztem, de a minap vissza akartam térni hozzá. A dobozom rendszere változatlan, semmi új rendszerprogram nem került fel rá. A Go mégsem fut. Azaz fut, de amikor szeretnék tv-t vagy moziklubbot nézni, kiírja, hogy nem támogatott a külső képernyő. A Telekom programot frissítettem rendszeresen, először azt állítottam vissza egy korábbi, havernál dobozon jól működő verzióra, de ugyanaz a hibaüzenet jön továbbra.

Tud valaki tanácsot adni?

Sunvell T95z plus (Amlogic s912, Android 6, Kodi Jarvis 16,1)

(#82882) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy amit személyesen beszélek meg az ügyfélszolgálatossal netes csomagot az mennyire fedi a valóságot?
Úgy értem, jobb/nagyobb sávszélességű net nem lenne 30 megától, mert kaptam egy ilyen infót, nem tudom ez pontosan mit takar, mivel jár, de 50 megás net jobb volna mint 30
Tiszaújváros mellett lakom és a jelenlegi szolgáltatóm tudna 25/5 megás netet adni 3990Ft-ért havonta de ezt 2 év hűséggel. Ha mégis lenne jobb net és én belemegyek a 2 év hűségbe, nem szeretném a fejem a falba verni e miatt!
Ha tudna valaki adni egy szakembert aki tudna választ adni a kérdésemre azt megköszönném! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#82883) C0d3r válasza makoss (#82882) üzenetére


C0d3r
addikt

Intruder2k5 egyértelműen leírta, meg kell érdeklődni a 1414-es ügyfélszolgálati számon a bonding lehetőségét. Ez azzal járna, hogy behúznának még egy kábelt a lakásba és egy olyan eszközt adnának, amire a kettőt rákötik, így duplázva meg a sávszélességet. Ennek feltétele a szabad port, erről csak az ügyfélszolgálaton tudsz infót szerezni.

(#82884) makoss válasza C0d3r (#82883) üzenetére


makoss
addikt

Jó, de e mellé gondolom telefon vonal kéne, amire nem tartok igényt, arra ott van a mobil.
Annó volt de mivel az ősök elmentek nyugdíjba, fölösleges lett, így kikötötték.
Milyen kábel ez amúgy? Mert ha telefon akkor nem kell :R
Meg ami a lényeg, hogy mennyi havonta, hűségszerződés lenne-e stb...

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#82885) Livius válasza btz (#82880) üzenetére


Livius
őstag

Hm, érdekes, amióta lekapcsoltam az IPv6-ot a windows helyihálón, mintha gyorsabb lenne a böngészés.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#82886) Intruder2k5 válasza makoss (#82884) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen telefonkábel, ami vsz még mindig jobb mint a jelenlegi a mikrós megoldás, de természetesen rád erőszakolni senki sem akarja, ha ellenérzéseid vannak ezzel szemben, akkor hosszabbítsd meg a jelenlegi szerződésed, és kész.

(#82887) Sordoran válasza makoss (#82884) üzenetére


Sordoran
addikt

Bonding csak DSL-en van, tehát igen, "telefon vezetéken" jön. Egész pontosan egy új kábelt húznának be a két érpár miatt. E mellé vezetékes telefont nem kell bekötnöd, illetve előfizetned sem, de lehet telefon+internet olcsóbb lenne, mint magában az internet (de előbbi esetben sem kötelező használnod ugye a telefont). Mindenképpen hívd fel őket, mert ők fogják ezt tudni megmondani. Árat szintén, mert lehet adnak kedvezményt, ha van konkurens szolgáltató. (nálunk is van mikrohullámú szolgáltató, de nincs kedvezmény, telekom nem érzi konkurenciának, és sajnos igaza is van, pocsék minőséget adnak a vezetékes nethez képest, még ha olcsóbbak is)

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#82888) DJ. Ru$y válasza drbodyjr (#82881) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha meg tudod oldani, hogy a kimenetet a droid box belső képernyőnek hazudja, akkor menni fog, ha nem, akkor nem, ezzel akarja kinyírni ezt a módszert a T, hogy inkább STB-ot bérelj.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82889) makoss válasza Sordoran (#82887) üzenetére


makoss
addikt

Köszönöm az infót, rákérdezek :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#82890) undercover válasza e90lci (#82873) üzenetére


undercover
senior tag

Szia! Én már mindent próbáltam :D De vagy a kábel szar, de az nem lehet mert zsírúj cat5e vagy a tplink-es modem de az is új, de mégsem vált át a hálókártya gigabites-es módra hanem marad 100-nál. Bár ezzel a hálókártyával ami a képen is van sok helyen lehet olvasni netten, hogy nem vált át. Szóval gőzöm sincs.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#82891) makoss válasza Intruder2k5 (#82886) üzenetére


makoss
addikt

Bocs ha lenne még hülye kérdés:
1. Ha úgy lenne, hogy kijönne a Telekom megnézni mik a lehetőségek net terén, az hogy fog kinézni?
Úgy értem semmi nincs bekötve, hogy nézik meg a kapcsolatot még bekötés előtt?
2. Ez mit befolyásol? Kint van a ház előtt már jóó régen.
3. Ha kijön egy szerelő és mégsem jön össze a dolog, értem ezalatt, hogy a sávszél nem stabil vagy egyáltalán ez a Bonding nem jön össze, kiszállási díjat fizetni kell? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#82892) Livius válasza makoss (#82891) üzenetére


Livius
őstag

Szerintem ezek kimenni nem fognak soha, csak amikor már igent mondtál nekik. Adatbázisból, környékben már telepített szolgáltatásokból ajánlanak valami maximum sávszélességű DSL csomagot és kész, bondigra is így fognak kb véleményt mondani.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#82893) makoss válasza Livius (#82892) üzenetére


makoss
addikt

úúúúúúúúúúú
Igent hogyan mondjak valamire ami még nem is biztos?!?!? :DDD :N :(
Itt ami a lényeg:
1. gyorsabb legyen mint a mostani,
2. lehetőleg nem drágább havi 5500-5800Ft-tól
3. stabil kapcsolat legyen!
Majd én elmondom a végén jó-e, ha nem lehet menni... :K

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#82894) Intruder2k5 válasza makoss (#82893) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha jól tudom bekötéstől számítva a 14 napos elállási jog az adott, szóval ezen belül lemondhatod indoklás és kötbérfizetés nélkül.

(#82895) Sordoran válasza makoss (#82893) üzenetére


Sordoran
addikt

Ahogy fölöttem is írták, 14 nap alatt vissza tudod mondani a dolgot. Szóval árat elmondják neked fix telefonon. Aztán ha jönnek bekötni a bondingot megnézik megtudják-e oldani. Ha nem, akkor be se kötnek semmit. Ha bekötik, onnantól te magad eldöntöd a sebesség és a stabilitás megfelel-e neked. Ha nem, visszamondod, ha igen, akkor marad.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#82896) makoss válasza Intruder2k5 (#82894) üzenetére


makoss
addikt

Érdekes.
Mivel a bekötéssel már eleve bekerül a kábel, az gondolom marad, és nem kéne fizetni amiért bekötik?
Na erre majd rákérdezek, köszi! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#82897) DJ. Ru$y válasza undercover (#82890) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Milyen TP-Link router? Attól, hogy új, lehet, hogy nem gigabites. :DDD De írtam múltkor is, hogy hagyj ki minden felesleges eszközt a képből és a Cat5e kábellel kösd rá a gépet a HGW-re. Ha úgy átvált, akkor a mögötte lévő eszközökkel van a hiba, ha nem, akkor vagy a géppel vagy a HGW-vel.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82898) retekk


retekk
csendes tag

Sziasztok,

Tudtok segíteni, hogy mit állítsak be?

Héten szereltek be a telekomos sagemcom kábelmodemet. Egyszerű felhasználó vagyok, ezért nem tudom mit csináljak. Minden működik, van net, de a skype azt írja ki, hogy nincs internet kapcsolat. Pedig fontos lenne.

Előre is köszönöm!

(#82899) btz válasza Livius (#82885) üzenetére


btz
addikt

Ha visszakapcsolod az ipv6-ot, akkor ezen az oldalon ellenőrizheted, hogy vannak e problémák az ipv6 kapcsolatoddal az ipv4-hez képest (késleltetés, ping, packetloss).
Ezen pedig ellenőtizheted, hogy van e sebességkülönbség ipv6 használatával (figyelembe kell venni mérésnél, hogy külföldi szervert használ mérésre)

ⓑⓣⓩ

(#82900) Elemental


Elemental
addikt

Sziasztok!

Telekom iptv-nk van 3 stb. Nemrég kapott valami új felületet az egész. Ma akadozott a tv, újraindítottam stb-t, erre nem indul el. Csak valami szivárványos háttérig jut. Erre átvittem a másik tévéhez, az ottani stb-t kihúztam, rádugtam azt, ami nem indul, ott sem ment, viszont amikor dugtam volna vissza az eredetit, hát az sem indul, csak a szivárványos háttérig jut. Most van 2 stb, ami nem indul, gondolom nem hw probléma. Mit csináljak szerintetek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.