Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81451) Gubek-Einste válasza dchard (#81449) üzenetére

Sajnos a vezetékezés sok helyen olyan, hogy még a normál használatra is éppen, hogy alkalmas.
Apám mesélte, hogy amikor még kertes házban lakunk akkor a padláson antenna kábelen volt vezetve az áram. A mostaniban pedig zúg a biztosíték ha megy a mikro, az egyik szoba biztosítéka pedig rendszeresen lekapcsolt gyakorlatilag bármikor.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81452) dchard válasza poli27 (#81450) üzenetére


dchard
veterán

Mindkettőtöknek: egyrészt ez a D-link egy elég régi darab, semmit nem tud azok közül amiket a fenti hozzászólásomban írtam. De egyébként ilyen sima AV-s eszközöket teszteltünk panelban, 50 éves egyetemi villamoshálózaton (a mucsi villanyt szerel semmi volt ahhoz képest), és az IPTV mindenhol jól működött (vélhetően a csekély sávigénye miatt). EGyébként az AV2-ben van gyors újraküldés, ami megint csak jót tesz az IPTV-nek ha esetleg nagy ritkán keletkezik egy-egy hibás csomag mondjuk interferi miatt.

De azért ha valaki nem akar UTP-zni (ugye ez az alap helyzet), és antenna kábelen viszi a 220-at, meg zúg a biztosíték ha megy a mikró, az inkább kapjon észbe. Itt nem a powerline technológia a ludas. Hanem az elműnek kéne levágnia az ilyen laksáról/házról a betápot közveszély okozás miatt.

Egyébként hány ilyen problémás esettel találkoztál? A fórum sajnos alkalmas hely arra, hogy a kevés negatív véleményt kellően sokszor és kellően hangosan elismételve az a kép alakuljon ki, hogy ez nem egy jó megoldás.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#81453) Gubek-Einste válasza dchard (#81452) üzenetére

Az antenna kábel azonnal cserélve lett rendesre, a biztosítékos sajnos panel és az egész lakást újra kellene kábelezni mert olyan itt a rendszer. Egy régi ismerős még anno dolgozott itt amikor épült 83-ban és olyanokat mesélt, hogy a fülem ketté állt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81454) DJ. Ru$y válasza Zoli-bácsi (#81445) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

PDF 13. oldal jobb hasáb, 6.4 pont. (Ha pedig a használati számozását nézed, akkor 25. oldal.)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81455) btz válasza poli27 (#81450) üzenetére


btz
addikt

Múltkor egy csajszi bekapcsolta az elektromos "vibrációs torna készülékét" és elment az IPTV :D Ott is a powerline volt a ludas, na meg a "vibrációs tornagép" :D

ⓑⓣⓩ

(#81456) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Lehet kérdés volt már ez de azt szeretném megkérdezni, hogy az iptv boxot lehet időzítve kikapcsolni vagy ilyen funkció ezekbe nincs? Úgy mint a tvt. STB-3112 cda

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#81457) #22718208 válasza cyber86 (#81456) üzenetére


#22718208
törölt tag

Ezek a nyomorult berendezések kikapcsolva is bekapcsolva vannak.
Folyamatosan villog a hálózati forgalmat jelző led,merevlemez időnként felpörög, 1920*1080 fekete kép van HDMI-n.
Igazán a tökére léphetnének már a gyártóknak, hiszen ha valamit kikapcsolok ,akkor az legyen is kikapcsolva.

pvr boxról beszélek..

[ Szerkesztve ]

(#81458) Apa+Fia válasza #22718208 (#81457) üzenetére


Apa+Fia
aktív tag

Én már annak is örülnék ha a HDMI CEC támogatná a boxok! ;)

Apa csak 1 van!

(#81459) Criton válasza lemusz (#81443) üzenetére


Criton
veterán

Nekem Cisco3925-n sajnos problémák vannak az ipv6-al. Sagemcom hgw-n viszont alapból tiltva volt/van.
Technikus ismerős szerint elég sokszor érvénytelen címet kap a hgw, és akkor képes a netet teljesen megölni.

(#81455) btz : nálunk családiházban (2 emelet van) és soha nem volt probléma a powerline-al. Volt TP-Link, Zyxel és most van Devolo. Mindegyik tökéletes volt. Emeleten is probléma nélkül ment az iptv hd csatorna, és mellette asztali gépen a letöltés. Múltkor mikor kint volt a technikus, fotókat csinált és feltöltötte valami telekomos zárt csoportba, hogy nálam hogyan van megoldva. 4db powerline, asus ac88u router cpu tweak-el :DDD :DDD - mellette viszont még egy NAS is üzemel, szintén powerline-on keresztül kapja.

[ Szerkesztve ]

(#81460) DJ. Ru$y válasza Criton (#81459) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Alapból külön kell kezelni technológiánként az IPv6-ot egyelőre, aztán pedig eszközönként. Míg nálad "kábel net" van, addig Lemusznál DSL van.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81461) Criton válasza DJ. Ru$y (#81460) üzenetére


Criton
veterán

Előtte márciusban még nekem is DSL volt, és ugyan úgy problémák voltak az ipv6-al.

(#81462) DJ. Ru$y válasza Criton (#81461) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Márciusban volt egyáltalán már IPv6 DSL-en? :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81463) Criton válasza DJ. Ru$y (#81462) üzenetére


Criton
veterán

volt :DDD egy ZTE hgw-re aktiválták.

[ Szerkesztve ]

(#81464) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Valaki tud valamit mondani a Nógrád megyei fejlesztésről?

(#81466) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Vlamit be kell állítani a HG8245H-ba is hogy tudjak torrentbe seedelni? Amit már megcsináltam, hogy kitöröltem a jelszót és a saját routerembe megy most a pppoe meg portot is megcnyitottam de nem történik semmi :(

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#81467) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Játszott valaki ezen a Telekomos nyereményhullámon? Elvileg május-5én sorsoltak, de a nyertesek listájára kattintva semmit nem hoz be nálam. Hol lehetne ezt még megnézni?

(#81468) DJ. Ru$y válasza cyber86 (#81466) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha a saját routered építi fel valóban a PPPoE kapcsolatot (a saját routered kapja a publikus IP-t), akkor a saját routeredben kell port forwardingot beállítani, onnantól a Huaweinek már semmi ilyen köze nincs a nethez.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81469) slezakimi


slezakimi
senior tag

Sziasztok.
A Huaweibe a felhasználó nevet látom, de a jelszónál ugye csak pöttyök vannak.Amennyiben számít a pöttyök száma akkor nem azonos a felhasználó névvel :)
Ezt honnan tudom meg.
Köszönöm a segítséget.

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#81470) cyber86 válasza slezakimi (#81469) üzenetére


cyber86
őstag

Betelefonálsz és adat egyeztetéssel kapsz egy újat amit te adsz meg.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#81471) slezakimi válasza cyber86 (#81470) üzenetére


slezakimi
senior tag

Értem, tehát a mostanit nem tudom meg másképp :)
Köszönöm

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#81472) cyber86 válasza DJ. Ru$y (#81468) üzenetére


cyber86
őstag

Csináltam képeket hátha látni valami bakit. [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] Meg ami idegesít pl, hogy a teamspeak serverre ha csinálok port tesztet akkor azt írja, hogy zárva. :(

(#81471) slezakimi: Sajnos nem. Nekem is be kellett telefonálnom.

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#81473) slezakimi válasza cyber86 (#81472) üzenetére


slezakimi
senior tag

Nem kérdezték minek az új jelszó, vagy nem akadékoskodnak.

Köszönöm

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#81474) DJ. Ru$y válasza slezakimi (#81473) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Téma összefoglaló GYIK részében le van írva, hogy tudod megváltoztatni a jelszót anélkül, hogy fel kellene hívnod őket. (Online felület segítségével.)

Cyber te is tudtál volna ott jelszót cserélni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81475) DJ. Ru$y válasza cyber86 (#81472) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Elvileg működnie kellene, ott a publikus cím az ASUS-ban, a Huaweiben az internet disconnected, és a portok is jól vannak belőve. Próbáld esetleg újraindítani az ASUS-t, vagy kérdezz rá a router gondos topikban, ugyanis itt már az ASUS nem teszi azt amit neki kellene...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81476) cyber86 válasza DJ. Ru$y (#81475) üzenetére


cyber86
őstag

Próbáltam a jelszót az oldalukról beszerezni de valamilyen adat nem tetszett neki és kaptam 24-órás tiltást :( Közbe kipróbáltam és a többi port nyitva csak a 9987re jelzi hogy nem.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#81477) raider21 válasza lemusz (#81443) üzenetére


raider21
aktív tag

A Speedport Entry 2i szoftver verziója még mindig a V1.0.0_HU_T2P3 verziójú, ez sajna nem változott. Viszont valamit biztosan aktiválhattak a Telekomnál a telefon központokban v. DSLAM állomásokon, mert bizony aktív az IPv6 a HGW -ben látottak alapján, sőt a feltöltésnél kalkulált vonali sebesség is megnőtt egy csöppet.

Korábbi DSL info:

Mostani DSL info:

VDSL IPv6 státusz:

raider21

(#81478) raider21 válasza raider21 (#81477) üzenetére


raider21
aktív tag

Még annyi, hogy a Local Network - Routing menüpontban is aktív az IPv6 az Internet_VDSL vonatkozásában, míg korábban csak az IPv4 alatt volt bármi aktivitás VDSL téren. A VoIP_VDSL továbbra is IPv4 alapon megy.

raider21

(#81479) slezakimi válasza DJ. Ru$y (#81474) üzenetére


slezakimi
senior tag

Köszönöm a segítséget :)

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#81480) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Az miért van, hogy a nem rég állományba helyezett ZTE Speedport Entry 2i HGW-t áramtalanítanom kell pár hetente? Egy idő után elkezd szétesni a kép a tv-n, hiába indítom újra, áramtalanítom a stb-t ugyanazt produkálja, viszont, ha a hgw-t áramtalanítom, akkor egy ideig megszűnik a kép szétesése. Internettel vezetéken vagy wi-fin nincs gondom, csak a tv adásokkal.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#81481) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Nyáron vennénk TV-t a T kínálatából részletre. Olvasom a feltételeket:

"jelenleg nincs díjhátralékuk és nincsenek behajtási folyamatban, és
akik az elmúlt 6 hónapban kiterhelt számlákat a fizetési határidőre befizették."

Volt, hogy nem tudtam befizetni határidőre 1-2 napot csúszott. Sőt, pár hónapja harcolok a sat tv lemondásunkkal is, gyakran félre számláznak, módosítás stb. De amúgy fizetési felszólításos levél nem jött soha. Mármint az elmúlt 6 hónapban.

Érhetnek meglepetések a tv vásárlásának jogosultságát illetően? Mennyire veszik ezt komolyan?

Köszi!
T

(#81482) Vynx válasza tomi5244 (#81481) üzenetére


Vynx
tag

Szia!

Ha nem jött semmilyen felszólítás, az 1-2 nap csúszás még belefér nyugodtan megveheted a kiszemelt TV. Szerintem ebből a szempontból nem érhetnek meglepetések.

[ Szerkesztve ]

(#81483) taki01 válasza tomi5244 (#81481) üzenetére


taki01
őstag

Szoktam késni egy két hetet ha elfelejtem befizetni, de idáig mindig tudtam venni készüléket a mobil előfizetésemhez és az otthonihoz (SAT TV) is. A lényeg az volt amikor igényeltem akkor minden számla be volt fizetve.

(#81484) DJ. Ru$y válasza tomi5244 (#81481) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha nem jött felszólítás, akkor "fizettél határidőre" (benne voltál a türelmi időben). A SAT TV kavarás miatt pedig majd ők tudják megmondani, én mindenképpen telefonon rendelném meg, és előtt úgyis egyeztettek elvileg, hogy jogosult vagy e vagy sem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81485) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Sziasztok!

Előfizettünk 50/5-ön vonalra és a képen látható sebességet tudja csak.
Tudok valamit tenni, hogy ebből egy erősebb vonal legyen?

szerk: elvileg még nem állítottak át az új sávszélességre :)

[ Szerkesztve ]

(#81486) raider21 válasza kisgyerek85 (#81485) üzenetére


raider21
aktív tag

Majd a VDSL2 -re való átrakás után nézd meg a vonalad adatait, és az aktuális sebességed, mert még ADSL2+ -on vagy!
Amúgy a jelenlegi sebességed ADSL2+ -on lehetne egy kicsivel jobb is. Nekem amíg az volt, azért a modem kihajtott belőle 15,5-16 Mb/s sebességet letöltési irányban.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#81487) DJ. Ru$y válasza kisgyerek85 (#81485) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

VDSL2-vel valószínűleg tudni fogja és nem 50/5-öt, hanem 50/15-öt, DSL-en ez az XL csomag maximuma. ;)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81488) kisgyerek85 válasza DJ. Ru$y (#81487) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

De a honlapon 50/5 nek van hirdetve. Ettol fuggetlenul lehet, hogy 15 lesz a feltoltes? :)

(#81489) Gubek-Einste válasza kisgyerek85 (#81488) üzenetére

Egységesítés van, mindegyiknél a legkisebbet írják ki.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81490) DJ. Ru$y válasza kisgyerek85 (#81488) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Papíron mindenhol a koax által biztosított sebességek vannak. Ha tud 15 Mb-et feltöltésben majd a vonalad, akkor annyi lesz, ha nem, akkor nyilván a vonali maximum környékén lesz a feltöltés.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81491) Chereiose


Chereiose
addikt

Ma végre megjött az ajándék Dlink router. Beüzemeltem, megy szépen. Viszont néha furcsa a sebessége, néha 200 felett mér, néha 100 körül. (Iphone 6s-en mértem) Kinek mennyi jön wifin keresztül a Dlinkkel?

(#81492) Chereiose válasza Chereiose (#81491) üzenetére


Chereiose
addikt

Illetve persze lehet, hogy az iphone ennyit tud lemérni kb max. Más eszközöm nem igen van, amivel WIFI-n le tudnám mérni.

(#81493) szemcsi65


szemcsi65
csendes tag

Hello!!Pénteken behalt a Sisco EPC 3925 hálózati kütyüm. Szombaton a hibajelentésemre hoztak egy Sagemcom eszközt.Kérdésem az lenne,hogy a wifi erősségét lehet-e valahogy erősíteni?

(#81494) DJ. Ru$y válasza Chereiose (#81491) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az a 200 körüli érték még oké is. Sokkal több nem nagyon lesz, mivel wifin semmit nem garantálnak, a gigabit biztos nem lesz meg rajta.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81495) atilla100


atilla100
tag

Sziasztok!

TV GO szolgáltatásra szeretnék előfizetni. Lehetséges az, hogy csak arra fizetek elő hűség nélkül (vagy 1 év hűséggel) és sima kábel TV-t nem kötnek be? Mennyire stabil a szolgáltatása? Csak laptopom van, ahol élek hétköznap, de szeretnék tv-t is. MIt kell esetleg még tudni a szolgáltatásról

Köszönöm szépen a segítségeteket.

(#81496) Chereiose válasza DJ. Ru$y (#81494) üzenetére


Chereiose
addikt

Nem is várok 1 gigát, de azt hittem 3-400 azért lesz. Mindegy, ingyen így is korrekt rőlük ez a router, így is duplája lett minimum a sebességnek, gépen meg kábelen jön az 1 giga :)

(#81497) .:ZS:.


.:ZS:.
senior tag

Sziasztok!

Sikerült már valakinek Telekomos ED3-as HGW-be a duckdns-es ddns-t belőni? Korábban egy D-Linkem volt, azzal nem ment, most lett egy sagem gondoltam hátha ezzel menni fog, de ezzel se jutok dűlőre. Ha esetleg sikerült valakinek és megosztaná az infót annak nagyon hálás lennék :R

Üdv.:

(#81498) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Erre valaki esetleg?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#81499) DJ. Ru$y válasza atilla100 (#81495) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Tessék.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81500) choco01


choco01
addikt

Hali.

Néztem ezt a Magenta 1-et ma.

Most itt a kép alapján 17.299 Ft-ot ír, azt hogy lehetne kiszámolni hogy ha 4 TV-re kell ez? :U

Múltkor volt itt egy üzletkötő, mentek mindenkihez az utcákban, és hasonló árat mondott a 4 tévére, de már nem találom a számát... :(((

Valahol van valami jegyzék amiben benne vannak a boxok árai? :F

:R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.