Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60001) Petari


Petari
csendes tag

Ami a letöltéseket, a választott sebességű csomagot illeti:
Már egy 20 Mbit/sec is eléggé gyors azoknak, akik nem akarnak fizetni extra havidíjakat a file megosztóknak. Torrentben eleve lassú az esetek nagy részében.
Vagyis, aki valami nagyon gyors csomagot fizet, ahhoz, hogy azt kihasználja, még jócskán kell hogy fizessen.
És az egészhez kell tárkapacitás is, már ha meg akarja őrizni legalább néhány hónapig. Tehát több TB merevlemez, több darab esetleg. Ki lehet számolni, hogy 120 Mbit/sec-kel 24 óra alatt mennyi telik meg: több mint 1000 GB .
Ehhez kapcsolódva: oda jutottam, hogy film kollekciót gyűjteni nem okos dolog. Volt a VHS - zajos. életlen .
Aztán a VCD, egy picivel jobb. Majd a DVD, most a Blue Ray a menő, de már jön a 4K ... Vagyis, az amit összeszedtünk néhány éve már teljesen elavult. És könnyem lehet, hogy az, amit most - az lesz hamarosan.
Csakis a ritka, nehezen megtalálható dolgokat érdemes tárolni. Ehhez jön még a kódolás fejlődése, vagyis ami valamikor 5-6 GB volt, most hasonló minőségben akár 1 GB alatt is lehet.

Ezek az én tapasztalataim. Ha valaki el tudja mondani, hogy egy igen gyors kapcsolatot hogy használ ki, szívesen meghallgatom.

(#60002) DJ. Ru$y válasza Petari (#60001) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Hogy használ ki? Ha valami kell, akkor nem kell rá fél órát várni, hanem 10 percet stb. A sebesség időt spórol, és mint tudjuk az idő pénz. Valahogy így tudnám röviden tömören összefoglalni. Ja, és miért csak letöltésben élsz? Ahogy nő a letöltés, úgy nő a feltöltés (nyilván nem azonos arányban, de optikán a 120/50 [azt hiszem], elég jó), és van akinek pont ez számít...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#60003) Sasos válasza DJ. Ru$y (#60002) üzenetére


Sasos
senior tag

+1 :K
Én is jobban örülnék ha ED3 helyett optikán lógnék, mert nekem is a fel irány a szívfájdalmam.

(#60001) Petari :Akassz 5-6 HD IPkamerát a ház köré / házba, aztán próbáld meg a 20-as csomaghoz adott 1Mbit/s-es feltöltésen keresztül távolról elérni. Vagy küldözgess nagyméretű állományokat ide-oda és mindjárt rájössz, hogy biza elég a 20-as net is, csak sose ér át cucc. És akkor még nem csatlakoztak távolról egyszerre többen az otthoni FTP-re. Vagy egy 3 gyerekes családnál, ahol 4-5 PC szintű masina lóg a hálózaton, igencsak elfogy a 20 már a 2.,3. gép indításakor.

Amúgy meg idő. Nem várok 10 percet egy letöltésre, ha 2 alatt is lejön és ésszerű pénzmennyiséget kérnek el érte. A konkurencia 1000-es csomagjáról is nehéz elhinni, bárki kipörgetné, vagy hogy van hozzá megfelelő ellenoldal. De ha több folyamat fut párhuzamosan, akkor biza az is kiakasztható (gondolom, nincs olyan sebességem ;] ).

És legfőképp: Ajánlott sebességekről beszélgetünk. Ha terhelés vagy egyéb ok miatt felére esik a sávszél, az a 120-as csomagnál még mindig 60, de a 20-asnál már csak 10. Nagyobb csomag, több tartalék.

(#60004) bopeti98


bopeti98
őstag

IPTV-n az AXN HD nektek is jóval halkabb mint a többi csatorna?

(#60005) btz válasza Petari (#60001) üzenetére


btz
addikt

Ki lehet egy nagyon gyors kapcsolatot használni. Megosztom például azokkal akiknek nincs vagy beérik az enyém egy részével (mert én olyan jószívű vagyok :D )

ⓑⓣⓩ

(#60006) Predator2 válasza Intruder2k5 (#59878) üzenetére


Predator2
addikt

Helló

Csináltam egy videót az általam tapasztalt HWG hibáról!

Az elején látszik, hogy asztali pc-n keresztül utp kábellel összekötve nincs net, de még a beállítások menü sem jön be. Ahogy újraindítom megjavul anélkül, hogy bármit is állítottam volna rajta.

Így látva a hibát mi a véleményed? Lehet ezt házilag javítani, vagy hívjam ki a szerelőket.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#60007) btz válasza Predator2 (#60006) üzenetére


btz
addikt

A tálca ikonnál látszik hogy mikor nem éred el a routert akkor a helyi hálózatoddal is gond van. Sárga felkijáltó jel jelenik meg. Mi történik ha statikusan adod meg a gépnek az ip címet?

ⓑⓣⓩ

(#60008) Petari válasza Sasos (#60003) üzenetére


Petari
csendes tag

Hát ilyesmi hogy 5-6 kamera, aztán nagyméretű fájlok feltöltése nem egy tipikus felhasználó esete.
A legtöbben filmeket, sorozatokat, játékokat töltenek le.
Az sem gyakori eset, hogy egy lakásban 3-5 aktív Internet használó van - akkor elvben jól jön.

Szerintem sokaknál ez egy sztátusz szimból, hogy lehessen dicsekedni, miközben semmi valódi haszon nincsen.

(#60009) Predator2 válasza btz (#60007) üzenetére


Predator2
addikt

Próbáltuk azt, hogy a Pirelli HWG wifijét bekapcsoltuk (alap esetben egy TP-Link Router osztja a wifit) és azon keresztül sem volt net! Ip-cím beszerzése üzenet jelent meg Androidos mobil esetében.

Nézd el a tudatlanságom! "Mi történik ha statikusan adod meg a gépnek az ip címet?"
Ezt hogyan kell?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#60010) Intruder2k5 válasza Predator2 (#60009) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Próbáltuk azt, hogy a Pirelli HWG wifijét bekapcsoltuk (alap esetben egy TP-Link Router osztja a wifit) és azon keresztül sem volt net! Ip-cím beszerzése üzenet jelent meg Androidos mobil esetében."

Na akkor ezt mondd el majd a technikusnak, a TP-LINK-et kár is belekeverni, ezt hidd el.

(#60011) Predator2 válasza Intruder2k5 (#60010) üzenetére


Predator2
addikt

Értem, erről a kommentemről mi a véleményed? Nézted a videót?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#60012) Intruder2k5 válasza Predator2 (#60011) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Néztem, de úgyis az a lényeg, hogy a technikus mit mond majd rá, nem az amit én mondok.

(#60013) Predator2 válasza Intruder2k5 (#60012) üzenetére


Predator2
addikt

Rendben, azért is kértem a véleményetek, mert nem akarom, hogy ha kijön a szerelő, és megnézi kiderüljön, hogy mègis nálam van a hiba.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#60014) #41133696 válasza Predator2 (#60009) üzenetére


#41133696
törölt tag

MIlyen TP-Link routerről van szó? Miért az van használva WiFi szórásra a HGW helyett?

(#60015) Predator2 válasza #41133696 (#60014) üzenetére


Predator2
addikt

TP-Link 941ND (V3.2) a pontos típusa, azért nem a Pirellit használjuk mert nagyon gyenge jelet ad.
Egy pici antennája van b,g wifit támogat.

A TP-Link 3 antennás, b,g,n-t támogat, de van hogy még ez is kevés a házunkhoz.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#60016) #41133696 válasza Predator2 (#60015) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja ismerős a szitu, én 2-3 routert használok egy azon időben, hogy a házat lefedje. Azért kérdeztem, mert azt hittem, hogy HGW modem módba való átállítása volt a háttérben.

(#60017) btz válasza #41133696 (#60014) üzenetére


btz
addikt

A gépe direktbe van kötve a HGW-re. Így a probléma szempontjából nem érdekes hogy van e tplink is a hálózatban.

ⓑⓣⓩ

(#60018) DJ. Ru$y válasza Predator2 (#60009) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nekem több eszközöm is csinált már ilyet, mikor túl van terhelve... Ha több gépről szedsz le Linux ISO-t és túl sok szál aktív egyszerre, akkor megpurcantja a HGW-t. Ezért kell korlátozni a szálakat a kliensben.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#60019) tope válasza NORBl (#59999) üzenetére


tope
addikt

Hello!

1. Mire szeretnéd használni a netet ?
2. Mivel szeretnéd használni a netet (PC, laptop, egyéb ...)
3. Vezetékkel kötöd össze a használni kívánt eszközt, vagy vezeték nélkül ?

(#60020) r3dsnake válasza DJ. Ru$y (#60018) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

"Ha több gépről szedsz le Linux ISO-t"

Életszerű. :DDD

(#60021) H0sT|s


H0sT|s
csendes tag

Sziasztok!

Olvasgattam a fórumot, szintén Huawei HG8245-ös elosztóval jön a netem (most váltottam 120-asra, kicsit zavar a sebessége). Volt írva, hogy firmware probléma a wifinek a sebessége, sikerült orvosolni azóta a T-nek (2014 kb)? Ha hisztizek a T-nél nem hoznak egy rendes routert, vagy csak ezzel dolgoznak? Ne erőlködjek és menjen el venni egy N-es routert, és ezt iktassam ki?

PSN: bryanhostis, Butters_St

(#60022) NORBl válasza DJ. Ru$y (#60000) üzenetére


NORBl
aktív tag

TL-WR741ND a routerem típusa. 10/100-as. Alaplapi hálókártyám van. :) TV,és telefon is lesz kötve net mellé. Amennyiben mind a három szolgáltatást kérem, és kapok egy ilyen ONT-ot, akkor a routerem elég, ahhoz, hogy kihasználjam a 120 mbit-et ? Vagy akkor nem is lesz szükségem router-re, csak ha vezeték nélküli hálózatot is szeretnék ?

(#60019) tope

Netezés, terveztem, hogy ha frankóbb netem lesz mint most, (2.5 mbit) akkor már hd-ban nézem azokat amik eddig sd-ben mentek. :D (filmek,videók)
Asztali gép, + 3-4 telefon-tablet (wifi)
vezetékes,ill vezetéknélküli kapcsolatra is szükségem van

[ Szerkesztve ]

(#60023) DJ. Ru$y válasza NORBl (#60022) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az ONT egy modem router "kombó". 10/100-as hálókártyával nem fogod kihasználni a 120-as netet.

Ha engem kérdezel, bőven elég neked az 50-es net.

r3dsnake
Ha okosat nem tudsz, akkor mást nem kell :)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#60024) Teko001 válasza H0sT|s (#60021) üzenetére


Teko001
őstag

Vegyél sajátot.

(#60025) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

srácok, jó napot ismét...
hamarosan lesz egy t-home-os előfizetés áthelyezésem...
ti hogy tudjátok, mennyi idő alatt kötik át?
valamint mennyibe fog kerülni nekem?
és még annyi hogy mennyi idővel a költözés előtt érdemes bejelenteni?
nem akarom azt hogy az őj helyen ahova költözünk ott legyen egy héttel hamarabb a net és a tévé, amíg a régi lakásban meg nem lesz net és tv...
előre is köszönöm a tapasztalatokat és véleményeket :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#60026) tope válasza NORBl (#60022) üzenetére


tope
addikt

Alaplapodon lévő hálókártya nem tudja fogadni a 120Mbit-et ha 10/100-as. Így hiába is lesz neked 120-as neted, max is 100 Mbit lesz az elérhető azon a gépen. (mondjuk ezt írták már előttem is)
Amire tervezed arra szerintem elég az 50Mbit, de ha azt az 1.000-1.500 Ft-ot nem sajnálod pluszban a nagyobb sebességhez, akkor a hálókártyádat cserélni kell.

(#60027) NORBl válasza tope (#60026) üzenetére


NORBl
aktív tag

Rendben, köszönöm az infókat. Olyan alaplapi hálókártya nincs is ami tudja, ezek nem elég erősek hozzá ?

(#60028) Teko001 válasza NORBl (#60027) üzenetére


Teko001
őstag

De van, csak a tiéd nem olyan. Van, hogy ezen spórolnak a gyártók (laptopoknál főleg)

(#60029) NORBl válasza Teko001 (#60028) üzenetére


NORBl
aktív tag

De honnan tudjátok milyen alaplapom van ? Adatlapon nyomoztatok, vagy, hogy ? :B

(#60030) tope válasza NORBl (#60027) üzenetére


tope
addikt

A Gigabites hálókártyák tudják, de ahogy te írtad, neked 10/100Mbites van, az nem tudja a 120-at.

Ha az alaplapodon van PCI hely, akkor vegyél pl. egy ilyet a 120-as nethez

UI: Milyen alaplapod van, azt írd meg !!!

[ Szerkesztve ]

(#60031) Teko001 válasza NORBl (#60029) üzenetére


Teko001
őstag

Nem tudom milyen alaplapod van, mert nem olvastam, de visszaolvasva látom, hogy írtad, hogy 10/100-as port van a routeren. Ha gigabites port is van az alaplapodon, a router biztos, hogy szűk keresztmetszet lesz.

(#60030) tope: A routeren van 10/100-as port, arra mondta.

[ Szerkesztve ]

(#60032) tope válasza Teko001 (#60031) üzenetére


tope
addikt

Hmm, vezetéknélkülin többet tud, mint vezetékesen, ez mekkora baromság már (150-et láttam csak, azt hittem vezetékesre is bírja). Viszont akkor routert tuti cserélnie/vennie kellene, hacsak a szolgáltató nem ad egy routert a szolgáltatáshoz.

(#60033) Intruder2k5 válasza tope (#60032) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az N150-es router/HGW sosem fog átvinni 150Mbps-t WiFi-n, ebből szerencsés esetben is csak úgy 60-80Mbps-t tud mérni a felhasználó.

(#60034) tope válasza Intruder2k5 (#60033) üzenetére


tope
addikt

Az más kérdés, hogy gyakorlatilag nem viszi át, viszont vezetékesen se tudja a 120-at, szóval mindenféleképpen router csere.
UI: Egyébként meg nem értem minek írják rá, ha nem tudja (csak úgy mellékesen kérdem).

(#60035) Intruder2k5 válasza tope (#60034) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az oké, hogy cserélni kell, ezt én csak erre reagáltam:

"vezetéknélkülin többet tud, mint vezetékesen, ez mekkora baromság már"

Egyébként tudja a 150-et, de az nem mind hasznos adat, tehát nem mérhető ki speedtest.net-en, de erről a WiFi-vel kapcsolatos témákban lehet bővebben olvasni.

(#60036) Foxmulder89


Foxmulder89
senior tag

Röviden összefoglalva a tapasztalataimat a tkomról: SZUTYOK FOS.
Ja, ennyire minőségi és akkor még finom voltam.
50/5 mbit kábelnet jó drágán, stabil minimum 62% packet lossal és random szakadásokkal. Az agyam eldobom az ilyen pofátlan cégektől, megérdemelnének egy pár tíz milliárdos büntetést aztán húzzák csak le a rolót.. mobil hálózat egy kaptafa. Pfft.. :W

[ Szerkesztve ]

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#60037) djculture válasza Lacielvtárs (#60025) üzenetére


djculture
félisten

Elöször is nemártana megkérdezni hogy a másik helyen jelen van e megoldható e a t-home. Ha ez tuti akkor lehet továbblépni.

(#60038) tope válasza Intruder2k5 (#60035) üzenetére


tope
addikt

Ok, nem kötözködésképpen írtam (nem is értek ilyen szinten hozzá, mint te) :B

Viszont az alap kérdés megmarad.
Milyen hálókártyája van, illetve költene-e rá többet

(#60039) Intruder2k5 válasza Foxmulder89 (#60036) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáltad már a hibabejelentést? Rendkívül hasznos funkció. Ha meg nem javítják ki a hibát, akkor kötbérezni kell őket!

tope, senki nem mondta, hogy kötözködtél volna, csak beszélgetünk.

[ Szerkesztve ]

(#60040) Predator2 válasza DJ. Ru$y (#60018) üzenetére


Predator2
addikt

Az elmúlt ~7 hónapban nem volt túl terhelve soha, csak az elmúlt 2-3 hétben? Vagy amikor senki/semmi nem használja akkor miért szál el? Újraindítás után meg, teljesen hibátlanul megy, pedig aztán utána is kapja az ívet rendesen.

Viszont van egy olyan hibája amit soha nem fogok megérteni mégis hogyan csinál.
Gondol egyet, és csak 1-1 eszközön nincs net! Apámnál a notebookon volt wifi, nekem asztali pc-n nem volt net.
Ma pl azt csinálta, hogy senki nem tudott netezni, rajtam kívül, direktbe vagyok kötve utp kábellel (wifi nem volt, sőt öcsém ugyan csak utp kábelről a másik szobában nem tudott csatlakozni).
Innen is gondolom, hogy a HWG vacakol.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#60041) beldeczki válasza NORBl (#60029) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Ha az adatlapodon szereplő ASUS P8P67 lapod van, akkor abban gigás hálókártya van, tehát a router lesz a keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

(#60042) #32577792 válasza Foxmulder89 (#60036) üzenetére


#32577792
törölt tag

Esetleg másik szolgáltató helyette?
Vagy egyből fogyasztóvédelemhez fordulni?

(#60043) DJ. Ru$y válasza #32577792 (#60042) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Amelyik kutya ugat az nem harap... Ez örök igazság. ;)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#60044) tope válasza Intruder2k5 (#60039) üzenetére


tope
addikt

Bocs, nem is azt akartam mondani, de mindegy, közben meg az adatlapján rajta az alaplapja (már ha az van neki, amiről szó van), ahogy itt valaki szemfülesen észrevette, ergo router lesz ott kevés.

(#60045) pakriksz válasza #32577792 (#60042) üzenetére


pakriksz
őstag

általában a trét csak azért használják az emberek mert azon a területen nincs másik szolgáltató...

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#60046) wmati válasza pakriksz (#60045) üzenetére


wmati
addikt

Olyan nem lehet hogy valaki meg van elégedve a T vel ? Szóljál mert ha nem akkor nem megyek holnap Telekom optikai hálózat építésben részt venni. :DD

(#60047) Intruder2k5 válasza pakriksz (#60045) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És mivel kis hazánkban kevés az olyan terület, ahol valódi választási lehetőség lenne ebben a kérdésben, így többnyire minden szolgáltatót azért használnak, mert nincs más. Vagy legalábbis a legtöbb helyen a legtöbb szolgáltatót azért használják.

(#60048) pakriksz válasza wmati (#60046) üzenetére


pakriksz
őstag

nemnagyon. A digi és a upc is jobb ajánlatokat ad. Bár a tré olyan területeken ahol van konkurencia pofátlan módon féláron adja a netet, míg ahol nincs konkurencia ott sápolja a népet...

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#60049) Intruder2k5 válasza pakriksz (#60048) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt a többi szolgáltató is így csinálja!

Internet, TV, és telefon szolgáltatók, pro és kontra

(#60050) DJ. Ru$y válasza pakriksz (#60048) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Fel kell mondani a szerződést, és lehet keresni másikat egyszerű. Ha nincs más, akkor meg, ha kell a net, akkor ez van. És én is válthatnék, mert van helyi szolgáltató koaxon, ugyanolyan netet ad, mint a T és mégis a T adja olcsóbban sima rézkábelen... Szóval érdekes dolog ez. [Nem, nem kapok hiéna kedvezményt]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.