Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) ForRedGlory válasza pumpido1 (#9000) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Azzal, hogy nem működik megfelelően jelenleg a neted :DDD

(#9002) gabo89


gabo89
senior tag

Sziasztok!

Néztem tripla csomagokat szolgáltatóknál, köztük a t-home-nál, és a datanet-nél.
A datanet-nek a telefoncsomagja nagyon jól hangzik, de nincs náluk 25 Mbit-es net, és elvileg az oldal szerint nem tartozom a szolgáltatási területhez. A t-től elvileg kaphatok iptv-t+ gyors netet, mert az utca végén van egy központ direkt erre. A központig optikai kábelen megy, onnan jönne réz kábelen a házig.
Arra gondoltam, hogy lehetséges az, hogy az iptv+net a t-től, a telefon a datanettől jön-e?
Most jelenleg egy rég lejárt hűséges üzleti net+telefon előfizum van a t-től.
Előre is köszi a választ!

indul a sörös aludni

(#9003) gabo89 válasza gabo89 (#9002) üzenetére


gabo89
senior tag

Megint feleslegesen írtam. :))
Most veszem észre, hogy az dsl telefon....

Akkor csak annyit, hogy nem ugy van, hogy ahol a t-home elérhető, ott elérhető a t-home viszonteladói is?

[ Szerkesztve ]

indul a sörös aludni

(#9004) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Másnak is gondja van az IPTV-vel és a DSL-el, valamint a LAN telefonnal, vagy csak nekem?

Aquila non captat muscas.

(#9005) jbl


jbl
aktív tag

Most telefonáltam a T-Home nak hogy váltani szeretnék 15 Mbit/s-ra. 20peren belül itt a sebesség!!!! Eszméletlen!!! 20perc!!!! Köszönöm T-Home!!!

(#9006) CséZé válasza jbl (#9005) üzenetére


CséZé
őstag

az korrekt, én 3 hete várok egy nyamvadt 5 megásra...

[ Szerkesztve ]

(#9007) CséZé válasza CséZé (#9006) üzenetére


CséZé
őstag

hm, érdekes társaság ez :D

felhívtam másodjára őket, erre azt mondja az egyik ügyintézős pali h nekem be van állítva a rendelt csomag, átkapcsolt a műszakishoz, hogy biztos velem van a hiba.
ő közli velem h a legutóbbi frissítés 2008 őszén volt, valóban, most is az van. de a rendelt csomagot nem látja. ő visszakapcsolt egy másik ügyintézőshöz, aki közli h nem is rendeltem csomagot :Y wtf?

aztán nem tudtam megkötni a szerződést, mert "elmaradt befizetésem van" szöveggel jönnek itt nekem
bezzeg amikor felhívtam őket 3 hete akkor nem volt semmi elmaradott

káosz egy társaság :(

(#9008) Livius válasza CséZé (#9007) üzenetére


Livius
őstag

Az szép. Akkor a héten én is rákérdezek a 25-ös csomag váltásra, mert már okt. 22 óta semmi változás nincs itt.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#9009) nsrking


nsrking
senior tag

Hali!

A kérdésem annyi hogy szereztem egy Thomson 780i wl Speedtouch T-home-os routert, és mióta azt használom a netem korlátozódik 3.5 mbit letöltésre és 0.1 mbit feltöltésre. A vicc az az, hogy visszaraktam próbára a sima Dlink modemet, és ott szépen megy 5mbit/0.5mbit /s -el.. Átbújtam én már mindent a beállítások között de sehol nem találtam sávszélesség korlátozására utaló opciót...

előre is köszi!

(#9010) Gézengúz válasza nsrking (#9009) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nincs a vonaladon voip szolgáltatás igaz??? :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#9011) nsrking válasza Gézengúz (#9010) üzenetére


nsrking
senior tag

A-a, nincs :N

(#9012) Gézengúz válasza nsrking (#9011) üzenetére


Gézengúz
addikt

Akkor egyértelmű a tennivalód igaz? :U

(#9013) nsrking válasza Gézengúz (#9012) üzenetére


nsrking
senior tag

Beállítást kellen hozzá keresnem, vaaagy 1ik haverhoz elvinni a routert.(akinél ugye van VOIP teló)?

Jah és köszi, nemhittem vna h bárki is találkozott ezzel a problémával :R

(#9014) Gézengúz válasza nsrking (#9013) üzenetére


Gézengúz
addikt

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy miután rátettem haverom beállítását (felhasználónevet megváltoztatva) akkoriban neki problémái voltak a voip telóval (nem csörgött ki nem lehetett hívást kezdeményezni)...A modemben nekem is azt írta a voip rész, hogy sucess...

Volt nála szerelő megoldották tán egy hosszú resettel......Azóta nálam a voip rész failed-et ír viszont... a net fullos...... :)

(#9015) nsrking válasza Gézengúz (#9014) üzenetére


nsrking
senior tag

Értem, és köszi még egyszer.Megpróbáljuk akkor összehozni hátha sikerül. Bár még mindig nem vágom h mire jó ez a butaság h ha nincs voip teló akkor korlátozza a netet.. na mindegy :)

(#9016) Gézengúz válasza nsrking (#9015) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ja mondok még valamit, későn jutott eszembe...Speedtouchot lehet t-home mentesíteni, bár nem tudom ez megoldja-e ezt a problémát....

Egy függetelen modellt áruló sráctól van egy privátom, hogy tehető azzá...ha érdekel elküldöm privátban...Asszem még megvan... :)

(#9017) nsrking válasza Gézengúz (#9016) üzenetére


nsrking
senior tag

Azt nagyon megköszönném :R :)

(#9018) nsrking


nsrking
senior tag

Nah megoldódott a probléma Gézengúz-nak köszönhetően! 1000 THX érte :R :)

(#9019) vergilx


vergilx
őstag

sziasztok
most rendelkezem 8/0,5 ös t online nettel.asszem még van rá hűség nyilatkozat.most van ugye 15/0,9 es net 6200 ért,a mostani 7200ft.pénzbe kerülne a csomagváltás?

(#9020) Gézengúz válasza nsrking (#9018) üzenetére


Gézengúz
addikt

Én is :)) :DD :)) :DD

(#9021) lvnt válasza vergilx (#9019) üzenetére


lvnt
őstag

Úgy tudom, hogy nem, mert felfele lehet váltani -asszem nem az ár, hanem a sávszél számít-, de az a legegyszerűbb, ha felhívod az ügyfélszolgálatot.
Amúgy is az a legjobb, mert sokszor van, hogy a netes rendelés olyan, mintha meg sem történt volna. Ja, és ugye alá kell írnod megint 1 év hűséget, de ezt gondolom tudtad magadtól is.

[ Szerkesztve ]

(#9022) Gézengúz


Gézengúz
addikt

De jó, hogy mindenkinek tudok segíteni csak nekem van pirellim amihez nem lehet hozzányúlni.... t-home ügyileg..... :(((

(#9023) vergilx válasza lvnt (#9021) üzenetére


vergilx
őstag

köszi a választ.
holnap délelőtt fölhívom őket :R
igen tudom,de nem gáz,mert lejjebb nem váltok,más szolgáltató meg itt nem áll rendelkezésre

(#9024) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Mi az, hogy security violation?

[link]

(#9025) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Kedves Kollégák!

A kiváncsiság kedvéért szeretnék egy kis közvélemény kutatást végezni, még pedig arról, hogy akinek van összehasonlítási alapja a Té digitális tévészolgáltatásai tekintetében, melyiket tartja a legjobbnak, elsősorban képminőség tekintetében. Tehát azt kérném, aki szeretné írjon nekem egy listát, szerinte melyik a legjobb, 1-es számmal a legjobb, 3-assal a szerinte leggyengéb.

Példa (itt most abc sorrendben):

1.) Digitális KTV
2.) IPTV
3.) SAT TV

Várom a véleményeket. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#9026) lakatosturbo válasza Hegyirabló (#9025) üzenetére


lakatosturbo
aktív tag

1 IPTV
2 SAT TV
3 Digitális KTV

[ Szerkesztve ]

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#9027) hdf válasza Zsolt!! (#8999) üzenetére


hdf
tag

Volt kint a szerelő, mindent rendben talált. Innen telefonált a központba, ott is minden rendben volt, csak az internet nem működött. Azt mondta, hogy a központban már mindent kicseréltek amit csak lehetett, áttettek minket egy másik vezetékpárra, ami nem olyan terhelt, de minden hiába. :W 15M -ból visszatettek 8M-ra, a hiba maradt :( Szerinte 2,5 km-re vagyunk a központtól így a 15M csak elméletben lesz (ha egyáltalán lesz!?!) A 8M viszont szerintük jól menne (de tegnap este mégsem ment!!). Már a 8M-t sem bánom, csak ne állna le.
Este 1/4 6 körül menetrendszerűen megszűnik a net. Tegnap este sikerült néhányszor felcsatlakozni néhány másodpercre. :Y
Most ragyogóan működik, bár kissé lassú, de órák óta stabil. Viszont közeledik az este...

Zsolt!! : privát ment!

[ Szerkesztve ]

(#9028) 19870820 válasza hdf (#9027) üzenetére


19870820
senior tag

Hello bocsi hogy beleszólok,de milyen virusirtót használsz?Nálam ez se volt mind1,ugyanis nálam is ezt a szakadást játszotta.Mióta az AVG free 9.0 van azóta nem csinálja ezt,szerintem nagyon befolyásolja az egész netet hogy milyen a virusirtód.Nálam legalábbis ettöl a virusirtó cserétöl megjavult a dolog.

(#9029) hdf válasza 19870820 (#9028) üzenetére


hdf
tag

Avira AV Premium-ot használok + SuperAntiSpyware, Windows XP SP3 két gépen a harmadikon vista. Egyébként 3 gép van a családban, egy Linksys WRT54GL routerrel. Mindegyik gépen ugyanaz a jelenség!! Lehet, hogy a Routerbe mászott be valaki? Bár kétlem, mert azt is kiiktattuk, és a hiba ugyanúgy megjelent. És hát most is működik a net közel 3 órája stabilan! :W
Még gondolkodom egy vírusirtó cserén... Kösz az ötletet!

[ Szerkesztve ]

(#9030) 19870820 válasza hdf (#9029) üzenetére


19870820
senior tag

Nálam kb este 8körül csinálta ugyanezt mint neked is.Mióta AVG van azóta nem csinálja,bár az is lehet hogy véletlen egybeesés és valamit csináltak a központba.A másik dolog lehet hogy gyenge a vonalad és este amikor terheltebb a hálózat akkor már nem birja nálad.Mondjuk a vonal nálam is elég gyengécske éppen elbirja a 4megát.Szóval sok variáció van hogy mi lehet a gond.
Avirát nem akarom szidni,de szerintem nagyon gépfüggő progi.Nálam pl Vistán tökéletesen ment,de ugyanez a progi win7en totál belassitotta a netet és valamikor az oldalak is alig jöttek be.A legfrissebb Avg-t mindkettő emlitett winen probáltam és egyiknél se éreztem lassulást.

[ Szerkesztve ]

(#9031) hdf válasza 19870820 (#9030) üzenetére


hdf
tag

A vonalam valóban gyenge lehet. Ma is hív majd a telefonközpontból a szerelő, esetleg megbeszélem vele, hogy menjenek lejjebb 8M-nél is. Csak akkor meg már igen lassú lesz. :((( Bár a nincsnél gyorsabb :C
Avirát sajnálnám,nagyon kedvelem.

(#9032) 19870820 válasza hdf (#9031) üzenetére


19870820
senior tag

Én azért a helyedbe kiprobálnék másik virusirtót is,nem muszály AVG-t,sokat javithat ha jó virusirtód van.Én 8megás netnél összetenném a kezem,örülök ha a 4mega megy normálisan :DDD

(#9033) McAdam6


McAdam6
tag

Néhány napja a T-com lecserélte az évek óta csendben jól működő Siemens Xpresslink bridge-t valami kínai gagyira (dlink380r), azóta többször megszakad a net, sokáig vissza sem tudok lépni. Ha ez így marad, asszem ez lesz az ADSL-korszakom vége...

(#9034) Kommy válasza McAdam6 (#9033) üzenetére


Kommy
veterán

Véletlenül az nem egy d-link dsl-360r, mert akkor azon annyival tudsz segíteni, hogy leveszed a tetejét, elvileg megoldódik a szakadozási problémát, 2 csavar tartja csak a tetejét.
Sajnos ennek a modemnek a hibája, hogy melegszik és emiatt eldobja a szinkront.

[ Szerkesztve ]

(#9035) McAdam6 válasza Kommy (#9034) üzenetére


McAdam6
tag

Tényleg, 360R, bár kívül nem tűnik melegnek.

(#9036) varga911


varga911
senior tag

Sziasztok,

Mit lehet tenni hogyha kb. 2-5 percenként megszakad az internet pár másodpercre? DSL-ről van szó. A modem amit adtak (D-Link 360R) állandóan fagyott, még hűtéssel is, úgyhogy vettem egy 360T-t, amit sikerült jól beállítani, így legalább szinkronizál... Ügyfélszolgálat persze azt mondja hogy jó, mert mikor rámérnek akkor minden okés. Eddig kábelnet volt, és azzal soha nem volt semmi baj, egyszer nem szakadt meg. Eléggé tanácstalan vagyok.

SNR margin 5 / 22 dB
Line Attenuation 48 / 31 dB

Ez gondolom elég gáz... (Budapest 19. kerület)

Üdv. :(

(#9037) 19870820 válasza varga911 (#9036) üzenetére


19870820
senior tag

Hali az SNR nagyon alacsony föleg lefelé.Csillapitás is nagyon sok szerintem.Ezek az alacsony értékek vagy a modem hibájából vannak,amit kétlek mivel lecserélted 360t-re vagy inkább a vonal van rossz állapotba.Ez csak saját véleményem,majd aki jobban ért hozzá az megmondja. :R Amugy nekem ami nálad 5 az nekem 10-12körül van és még ez is éppen határeset mert ezzel is megszakad néha,jah és 360r van nekem.

(#9038) hdf válasza hdf (#9031) üzenetére


hdf
tag

Tegnap telefonált a telefonszerelő, és mivel már mindent megpróbáltak a részükről, de nem lett eredménye, ezért mondta, nem tudják nekem biztosítani a 15M-át. Mondta, hívjam a T-Homot, beszéljem meg velük a csomagváltást lefelé. Este hívtam őket, azt ajánlották, hogy 3x72 óráig tesztelik egy alacsony sebességen a kapcsolatomat, majd elemzik a megfigyelési értékeket, és akkor tudnak mondani számomra is elérhető, használható csomagot. Mondtam, rendben. A telefonom előtt 10 perccel nem működött a rendszer, de utána kíváncsiságból ránéztem, és jó sebességgel ment. Másfél óráig stabilan, gyorsan ment, utána húztam aludni. Most reggel is gyors. Kíváncsi vagyok, mit hoznak ki. Másfél hétig nem működött rendesen, most viszont kifogástalan. Valamit tegnap este állítottak?! És jó?? :N

(#9039) forrest85 válasza hdf (#9038) üzenetére


forrest85
senior tag

Érdekes... valamit mindig kitalálnak aztán vagy jó lesz. Vagy NEM :((
Szemét egy banda. Elég ócska a technikájuk az ADSL-nek. Csak foltozgatnak a vonalon és így akarnak szolgáltatni.
Nálam otthon a 8M-ból csak 7 jön át, de ezért is összetehetem a kezem, hogy ennyi átjön.
A UPC meg a DIGI legalább szolgáltat normálisan. Bár a UPC sem valami fényes...

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#9040) g.gergo válasza forrest85 (#9039) üzenetére


g.gergo
senior tag

Mi az ami nem megy rendesen 7 megával? A torrent? :U

(#9041) forrest85 válasza g.gergo (#9040) üzenetére


forrest85
senior tag

Datanet sebességmérő :O :(((
Will you?

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#9042) varga911 válasza 19870820 (#9037) üzenetére


varga911
senior tag

Kezd egyre érdekesebb lenni. :)

Most hívtam őket hogy csináljanak valamit a rossz jel-zaj aránnyal, és mondta a tag hogy nem is csatlakoztam fel az elmúlt 15 napban. Ez érdekes, mert most is működik ímmel-ámmal, úgyhogy valami nagy gubanc lesz itt. 3 napon belül kijönnek, aztán meglátjuk.

Modem ki-bekapcs után már 6dB az SNR, ha így megy még 4 restart és meglenne a 10. :DDD Nekem nem kell sok, stabil 2mbittel megelégedem...

(#9043) ForRedGlory válasza forrest85 (#9039) üzenetére


ForRedGlory
félisten

LOL, látszik mennyire értesz hozzá...
"A UPC meg a DIGI legalább szolgáltat normálisan. Bár a UPC sem valami fényes..."
Az nem zavar, hogy a UPC és a DIGI nem DSL szolgáltató? Teljesen más technológia... fogadjuk ha a UPC és a DIGI is dsl-el nyomulna, ők sem tudnának a szarból várat csinálni.
Ha már mindenféleképpen hasonlítgatni szeretnél, akkor hasonlítsd össze a t-Home Optikát a UPC-vel. Tudom ez sem ugyanaz a technológia, de ha sikerült összehasonlítanod a DSL-t a kábelnettel, akkor ez is menni fog... :U

(#9044) GML


GML
őstag

Üdv. Lenne egy olyan kérdésem, hogy hamarosan váltanék kábelre, de emellé szeretnénk egy tv-t is szóval a kérdés a kövi: a digitális kábeltv is a nettől szedi el a sávszélt, mint az IPtv, vagy teljesen más a dolog?

(#9045) ForRedGlory válasza GML (#9044) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Mennyire hamarosan szeretnéd azt a digitális kábeltv-t? Azért kérdezem, mert a helyedben én várnék még egy kicsit. Lesz nemsokára egy jó kis meglepetés (illetve inkább egy elég nagy durranás) aki kábelen akar tv-zni, de többet erről nem mondhatok.
A kérdésedre egyébként az a válasz, hogy: nem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#9046) forrest85 válasza ForRedGlory (#9043) üzenetére


forrest85
senior tag

Megy :R

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#9047) (Darkwood) válasza ForRedGlory (#9045) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Mi ez a nagy titkolózás? :F

Ki vele! ;]

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#9048) ForRedGlory válasza (Darkwood) (#9047) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Mivel üzleti titok így nem mondhatom el... ennyi :R
Hamarosan valaki úgyis megmondja, ha kap róla infót. Viszont az a valaki tuti ED3-as területen lakik, mert csak ott lesz adott a technikai feltétel :)

(#9049) McAdam6 válasza ForRedGlory (#9048) üzenetére


McAdam6
tag

Az ED3 az EuroDocsis ? Kár, már azt hittem bevezetik a DVB-C-t a gpon-on :D
Settopbox nélküli DVBC optikáról HD csatikkal + gyors Optinet : erre vevő lennék, szvsz. az IPTV zsákutca...

[ Szerkesztve ]

(#9050) Garold válasza McAdam6 (#9049) üzenetére


Garold
senior tag

Ezt meg tudod oldani :DDD
Rendelsz egy Optikai csomagot, a gépedet összekötöd HDMI-vel a TV-vel és online adást nézel. :Y

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.