Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#156001) tuto558 válasza tuto558 (#155773) üzenetére


tuto558
tag

Másfél hete cserélték ki mindkét SDMC boxot SEI-re nálam, így már van egy kis tapasztalatom. A 480p-re visszaállás eltűnt, ezzel a box-szal nincs ilyen probléma, van viszont más:

- indításkor ha rögtön akarok hangot állítani, néha nem jelenik meg a hangerő szabályzó.
- indításkor ha rögtön be akarok lépni a műsorújságba, lassan nyílik meg, illetve van hogy többször is visszadob a TV adáshoz
- indítás LEHETne gyorsabb, mint az SDMC-n ( ha kikapcsoljuk az energiatakarékos módot), de sajnos a jelenlegi szoftver verzióval többször is eljátsza azt, hogy random időközönként visszakapcsol (világít a magenta csík), csak az oldja meg ha engedélyezem az energiatakarékos módot, így viszont több idő minden bekapcsolás
- távirányítója számomra egyáltalán nem kézreálló, SDMC-hez képest nálam visszalépés, még szerencse hogy a szerelő itt hagyta az SDMC boxok távirányítóit, párosítottam a SEI box-okkal és a régi távirányítót használom, tökéletesen működik

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#156002) patrikcoc válasza tuto558 (#156001) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

“random időközönként visszakapcsol”
Decemberi firmware óta van ez a bug, rohadt idegesítő… Ilyenkor gyakran meg is áll a karikázásnál, ha a magától bekapcsolt állapotában bekapcsolom.
“indításkor ha rögtön akarok hangot állítani, néha nem jelenik meg a hangerő szabályzó”
Nem lehet, hogy a távirányító akkor csatlakozik? Ennél a boxnál reboot után az első gombnyomás után kapcsolódik a táv BT-n. Erre az energiatakarékos mód kikapcsolása lenne a megoldás, ha hiba nélkül be lehetne kapcsolni…

[ Szerkesztve ]

(#156003) azbest válasza tuto558 (#155971) üzenetére


azbest
félisten

azt nem tudom a kábeltévé lekapcssal összefügg-e, de mostanában hallottam olyan pletykát, hogy talán a docsis 3.0 -ás feltöltésnél valamikor talán megelemik 50-re a sebességet 25-ről. A 3.1 feltöltés bevezetés (/200) meg elúszott a járvány óta megdrágult eszközök miatt.

[ Szerkesztve ]

(#156004) garga01 válasza azbest (#156003) üzenetére


garga01
senior tag

Igen, Szegedről volt aki írta a megemelt sebességet, nálam is elérhető elvileg (weblap szerint, nincs bekötve a Telekom, Digis vagyok)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#156005) victorhun7 válasza golfvariant (#155996) üzenetére


victorhun7
tag

Megvan a kárpótlás ismerős kapott 500 szívet meg egy ingyen filmet :)) :DDD

(#156006) victorhun7 válasza azbest (#156003) üzenetére


victorhun7
tag

Hát Budapesten már rég nincs kábeltévé.. Szomszéd új lakóházakba meg már hasit a 2000/2000 optikán tovább mert koaxal lett szétosztva még anno..

(#156007) trec12 válasza yogibear (#155959) üzenetére


trec12
addikt

Eljött a kánaán. Nálunk most optikázik a Telekom. Meg a Digi is. :) Akkor ha jól értem akár a Digitális Jólét Alapcsomag is különösebb feltétel nélkül kérhető lesz a Telekomnál? Ami optikán 250/70-es net + tel.

[ Szerkesztve ]

(#156008) blg válasza victorhun7 (#156006) üzenetére


blg
senior tag

Dehogy nincs kábeltévé Budapesten! Van a koaxon 30valamennyi digitális SD csatorna kódolatlanul. Ezt fogják most lekapcsolni...

(#156009) kabelmania27 válasza victorhun7 (#156006) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Elvileg II.III, (XIV. kerület egy részén) XVI, XVII, XVIII, XIX, XXIII. kerületekben van koaxhálózat, ezek főleg ex T-kábel területek.

(#156010) firephoenix


firephoenix
kezdő

Sziasztok! Nem rég váltottunk a Telekomnál optikai netre. Ehhez muszáj volt lecserélni a tévé szolgáltatást is, így már antenna helyett interneten keresztül érkezik a jel.

A 3 tévé közül kettő közvetlenül kábellel csatlakozik a hálózathoz, míg a ház másik végében lévő a Telekom okoswifijével. A számítógép a modem mellett van, így az is kábelesen.

Általában teljesen jól működik a rendszer, nem szoktak különösebb fennakadások lenni. Viszont amint elkezdek játszani a PC-n, a wifis tévén elkezd akadozni az adás, majd megáll, és egy idő után kiírja, hogy nincs kapcsolat. És ezt úgy, hogy nem online, multiplayer játékról van szó.

Ha a gépen lecsatlakozok a hálózatról, vagy akár kihúzom az UTP kábelt, a probléma ugyanaz. Van ötletetek? Mert nekem halvány lila gőzöm sincs, mi lehet az összefüggés a két dolog között.

(#156011) chipi-85 válasza victorhun7 (#156005) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Az jó, mert én még azokat a szíveket sem kapom meg ami járna, pl appból való fizetés! :W

(#156012) Lenry válasza firephoenix (#156010) üzenetére


Lenry
félisten

véletlenül nem vezetéknélküli az egered vagy a billentyűzeted? a wifis TV 2.4GHz-es wifit használ?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#156013) firephoenix


firephoenix
kezdő

https://www.telekom.hu/lakossagi/ugyintezes/keszulekbeallitasok/halozati-eszkozok/kaon/kaon-ar1344e-wifi-6-mesh-ap#attekintes

Két ilyen eszköz van. Az egyik kábellel csatlakozik a modemre, és továbbküldi a második eszköznek a jelet, ami kábellel csatlakozik egy TV boxhoz, az meg szintén kábellel a tévéhez. A két wifieszkösz szerintem 5G-t használ. de ezt csak este tudom megnézni.

Sem az egér, sem a billentyűzet nem vezetéknélküli.

(#156014) Essejó válasza kabelmania27 (#156009) üzenetére


Essejó
veterán

A XV-ik kerület kimaradt, 1000/25 koaxom van.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#156015) Killing válasza garga01 (#156004) üzenetére


Killing
addikt

Igen, Szegeden 1000/40-45 lett egy jópár hónapja. Van máshol 1000/200 is, de sajnos az egy másik városrész, itt nem tudom lesz-e egyáltalán.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#156016) victorhun7 válasza chipi-85 (#156011) üzenetére


victorhun7
tag

Dettó :C

(#156017) Capella válasza kabelmania27 (#156009) üzenetére


Capella
senior tag

A XX. kerület is koax.

(#156018) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Adott egy telekom internet 500/22 koax.

Sajnos van ip tv is. DMZ-be van téve a routerem. A synology nason nem tudom a let's encrypt hitelesítést megoldani, mert a 80-as portot hiába irányítom át a nasra, nem működik.

46.x.x.x külsős címem van

kívülről a telnet válaszol a 443-on (ez is át van irányítva a nasra), de a 80-asra nem.

Van valami telekom korlát, akár eszköz szinten, ami miatt ez nem megy? Korábban ez működött rendesen, mit ronthatok el :F

Hálózat: Sagemcom F@st 3686AC -- > Unifi sequre gateway --> flex mini --> NAS

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#156019) azbest válasza kleinguru (#156018) üzenetére


azbest
félisten

szerintem a letsencrypt alapból a 80as porton próbál kapcsolódni, amikor a proofot keresi http://<YOUR_DOMAIN>/.well-known/acme-challenge/<TOKEN>

Viszont attól nem jön zavarba, ha valami proxy szabály http redirect 302-vel átdobja 443 portra, az sem zavarja, ha az azon lévő cert nem valid. De gondolom neked nincs ilyen közben, csak sima port átirányítások. Az nem jó, ha a 80as port van 443ra irányítva, mert nem titkosított adatok mennek és nem érti a kérést úgy. A http redirect visszaszól, hogy nem ide akarsz jönni, hanem a másik címre másik portra, abból tudja hogy máshogy kell kérnie.

Ha nem akarod a 80ast kiengedni, akkor választhatod a domain rekordos proofot is. [link]

[ Szerkesztve ]

(#156020) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

A következőben kérném a segítséget.

Van két stb egymás mellett lévő szobákban.
Random szokott az egyik távirányítója olyat csinálni, hogy hiába nyomom a bekapcsoló gombot az stb nem reagál, aztán végül hosszan világít a led a távirányító és hajlandó bekapcsolni a tv-t.
Ma viszont mikor ment a tv a másik szobában egyszerűen csak azt is kikapcsolta a bekapcsoló gombbal. Semmi mást nem csinál a másik szobában lévő tv-n az említett távirányító de ki be kapcsolja az ott lévő boxot. Erre van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond.
Természetesen a másik szobában újra párosítottam a másik box hoz a saját távirányítóját és utána már nem működött az említettel a ki-be kapcsolás.

A másik kérdésem, hogy észrevettem hogy néha van olyan csatorna ami halkabb mint a többi. Főként HBO-nál tapasztalom. Erre van valakinek ötlete, hogy mit kellene beállítanom?

Előre is köszönöm. :R

(#156021) Oliverda


Oliverda
félisten

Valaki lenne olyan szuperjófej, és tudna egy képet betenni a Sagemcom F@st 5670 hálózati adapterének csatlakozójáról? :R

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#156022) yogibear válasza Oliverda (#156021) üzenetére


yogibear
addikt

A fényképről nem nagyon fogod látni, hogy 5,5/2,1 vagy 5,5/2,5 mm-es...
A kettő közül vmelyik...
sublerrel lemérheted az aljzatban a "tüskét" és kiderül...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#156023) Oliverda válasza yogibear (#156022) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerinted kérnék ilyet, ha lenne már modem nálam? :)

Egyébként látni fogom, mert elég szembetűnő a különbség:

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#156024) yogibear válasza Oliverda (#156023) üzenetére


yogibear
addikt

kb 150-ért kapsz elektronika boltban szerelhető dugót (ha jól látom, letört a "tüske")...
viszed magaddal az aljzatot és egyértelmű lesz a boltosnak... de a törött is jó lehet a méret miatt...
Onnantói már csak forrasztani kell... csak arra vigyázz, melyik a plusz és melyik a minusz...
De tehetsz rá egyből másikat, és nem kell a toldó, amit pl a kisebb Sagemhez is adnak külön.. mert a tápcsatlakozó kisebb v. nagyobb (most nem kapcsolom ki megnézni), mint a Sagem aljzata...

Ha forrasztani sem akarsz van olyan, aminek az egyik oldala dugó, a másik sorkapocs...
Az sem egy ökör ára...

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#156025) Sungoo


Sungoo
addikt

Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó helyen járok-e, de tanácstalan vagyok. Adott egy tcom 250/70 internet. Ma tesztelhettem a sebességet. Első kép vezetéken mérve, második usb wifi antennával, a harmadik mobil telefonnal, ugyan azon a hálózaton. Miből adódnak ezek a különbségek? :F

(#156026) csako válasza Sungoo (#156025) üzenetére


csako
veterán

Kábelen csak 100 Mbit a kapcsolat valószínűleg (kábel vagy a gép csatlakozója az okozója), a wifi antenna USB 2.0-ban van tippre, a telefon meg kellően jóféle az internetsebességhez :D

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#156027) Sungoo válasza csako (#156026) üzenetére


Sungoo
addikt

Elméletileg 3.1 az usb port.

(#156028) tuto558 válasza Sungoo (#156027) üzenetére


tuto558
tag

A port az lehet hogy 3.1 , de akkor valószínűleg az usb wifi adapter nem az.

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#156029) Sungoo válasza tuto558 (#156028) üzenetére


Sungoo
addikt

Akkor rendelünk másikat. Köszi srácok!

(#156030) kabelmania27 válasza Sungoo (#156025) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Lehet nincs meg a gigabites lan kapcsolat.
Modem oldaláról ha megírod, hogy milyenek a modem jelszint értékek meg tudjuk írni, hogy rendben vannak-e az értékek.

(#156031) Sungoo válasza kabelmania27 (#156030) üzenetére


Sungoo
addikt

Üdv!
Ez egy Sagemcom F@st 5670 router. A jelszint értékeket hol találom?

(#156032) kleinguru válasza azbest (#156019) üzenetére


kleinguru
addikt

Köszönöm a részletezést :R

Nekem egyedül az volt a bajom, hogy nem sikerült az aláírás.

Végül nem tudom miért, de sikerült (a DMZ ellenére a modemben beállítottam, hogy a 80-as portot a dmz-ben lévő IP-re továbbítsa (routerem)).

Mondom utolsó próba, utána elengedem és lám, sikerült :DDD

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#156033) Oliverda válasza yogibear (#156024) üzenetére


Oliverda
félisten

Köszi a tanácsot, de nem hosszabbítót akarok csinálni, viszont azt továbbra sem tudtam kideríteni, hogy pontosan milyen méretű az a fránya tápcsatlakozó. :(

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#156034) azbest válasza Oliverda (#156033) üzenetére


azbest
félisten

hgw-ről van itt kép [link]
a manuálban élesebb is [link]

[ Szerkesztve ]

(#156035) Oliverda válasza azbest (#156034) üzenetére


Oliverda
félisten

Köszi, az aljzatról már én is találtam, de abból nehéz belőni a dugó pontos méretét.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#156036) azbest válasza Oliverda (#156035) üzenetére


azbest
félisten

akkor esetleg itt egy táp [link] ADS-36FLJ-12 [link]
és egy dugós kép [link] vagy másik netes [kép]

[ Szerkesztve ]

(#156037) Oliverda válasza azbest (#156036) üzenetére


Oliverda
félisten

Köszi! A második link alapján sanszos, hogy ez is 6.3 x 3.0 mm-es dugó lesz.

Btw, ennyire sokat zabálnak ezek a modemek, hogy 30 wattos tápot adnak hozzájuk? :Y

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#156038) azbest válasza Oliverda (#156037) üzenetére


azbest
félisten

máshol mintha 5.5 x 2.5 -öt írnának [link]

(#156039) Oliverda válasza azbest (#156038) üzenetére


Oliverda
félisten

Köszi, itt már máshogy néz ki a dugó. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#156040) korcsi válasza korcsi (#155908) üzenetére


korcsi
veterán

Meg próbálkoztam telefonos ügyfélszolgálaton a digitális jólét alap csomagra váltással.
Első válasz az volt, hogy nem lehet. Kérdem miért?
Mert új szerződést kell kötni.
Jó, mondom legyen.
De az szolgáltatás kieséssel jár.
Kérdem mennyivel?
Hát modem leszerel, vissza küld, új cucc felszerel, egy-másfél hét.
Hát akkor köszönöm nem kérem, válaszoltam.

Ez tényleg így megy?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#156041) grobi007 válasza korcsi (#156040) üzenetére


grobi007
tag

Én most csináltam meg Telekom Chat-en, a te hozzászólásodon inspirálódva, eddig nem is hallottam róla, hogy létezik ez a csomag. Visszaolvasva, látom már többször előjött a fórumon ez a téma, de eddig elkerülte a figyelmemet.
Kb. 10 perc volt a teljes ügyintézés, modem újraindult és ennyi, nem kell semmilyen modem le/fel szerelés ehhez.
Résen kell lenni, mert elsőre a publikus csomagot akarta beállítani, pedig egyértelműen bemásoltam a csomag nevét a beszélgetés elején, de aztán belinkeltem az oldalukat, illetve többször is megerősíttettem, hogy a 3300 Ft/hó díja lesz, amennyiben váltok.
Ekkor szerintem már levágták, hogy nem fognak tudni megvezetni, onnan már simán ment minden.
Kb. lefeleztem az internet havidíjunkat. Végül a szerződésben 3190 Ft/hó lett, mert közben már 800 Ft kedvezményt adnak elektronikus díjfizetés esetén. (az oldalukon még 3300 Ft/hó szerepel)
Hűséget sem kellett vállalnom és azt írták, hogy 1 év után is maradhatok ebben a csomagban.
Remélem tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#156042) tobias40 válasza grobi007 (#156041) üzenetére


tobias40
veterán

Ha van hűségidő akkor is lehet erre a csomagra váltani?
Gondolom ,nem ;]

(#156043) korcsi válasza grobi007 (#156041) üzenetére


korcsi
veterán

Szóval volt lejárt hűség idejű szerződésed, és megcsinálták. Hát, akkor nagy zsiványok, pedig magukat kormányozták ebbe a helyzetbe, miért nincs egy csomag (pl.: 50/5) ami 100Ft olcsóbb mint a piaci 250-es, és akkor ezt lehetne adni digitális jólétbe, lásd Tarr

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#156044) grobi007 válasza tobias40 (#156042) üzenetére


grobi007
tag

Nem tudom, nálam nem ez volt a szituáció, de kb. 5 perc alatt meg tudod kérdezni Telekom alkalmazásban, chaten.

[ Szerkesztve ]

(#156045) korcsi válasza grobi007 (#156044) üzenetére


korcsi
veterán

Nekem 1000/1000 net van picivel több mint egy éve, így lejárt a hűségem.

Ha nem probléma kifejtenéd, hogy nálad mi a helyzet, lehet ott bukik el a dolog.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#156046) grobi007 válasza korcsi (#156045) üzenetére


grobi007
tag

Nekem egy 500/22-es (koax hálózaton) csomagom volt alap telefonnal, hűség nélkül (már kb. 3 éve lejárt a hűségem, de szerintem ez nem relevéns). Erről váltottam le most a Digitális Jólét Alapcsomag - Hang Alap + Net 250/10 csomagra hűség nélkül, amely 3990 Ft, de ha elektronikusan fizetem a számlát, akkor 800 Ft a kedvezmény, azaz 3190 Ft/hó lesz a díja. Optikai hálózaton 250/70-es sávszélességet adnak ebben a csomagban.

[ Szerkesztve ]

(#156047) trec12 válasza grobi007 (#156041) üzenetére


trec12
addikt

Kíváncsi vagyok meddig lesz még ez a Digitális Jólét csomag lehetőség. Nálunk most optikáznak remélem mire elkészülnek még igényelhető lesz.

(#156048) Cs1csó válasza trec12 (#156047) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez nem valami állammal kötött kooperáció? Tehát valami támogatott csomag vagy hasonló, EU-s projekt? Tehát ez nem egy "sima" marketing termék ami ha nem válik be kivezetik vagy durván megemelik, hanem szerződéses termék.

(#156049) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok,

Nehany napja Telekom ugyfel lettem, 1000/1000-es optikaval. Nagyon szep, nagyon jo. Technicolor fga2233-at kaptam, a rajta levo OpenWRT meg is lepett. :D
Az optikai kabel vegen log az eszkoz. Mivel a jelenlegi telepitesi pont nem idealis, igy van arra lehetoseg, hogy athelyezzem mashova? (Szoban belul)

Arra gondoltam, hogy raknek egy ilyen toldot a kabel vegere Optikai internet hosszabbítókábelek / adapterek: SC/APC SM optikai toldó adapter simplex (adapterbolt.hu) majd hasznalnek 10 metert ebbol a kabelbol SC/APC-SC/APC SM optikai patch kábel 10m (SCASCA09SYE10) (adapterbolt.hu), es vegul erre menne ra az ONT.

Ez igy mukodokepes elkepzeles?

Koszi!

Udv.

(#156050) Essejó válasza Neil Watts (#156049) üzenetére


Essejó
veterán

Próbáld ki és kiderül. Viszont a végpontot oda rakják ahova kéred, szóval miért is nem eleve az optimális helyre kérted?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.