Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) Darkness válasza N2O999 (#35997) üzenetére


Darkness
aktív tag

hmmm... ez akkor már érdekesebb játék lenne... na majd mikor hozza a futár, utána kérdezek, hogy mit merre...

köszönöm a segítséget.

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#36002) devil-k válasza Darkness (#36000) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem fogod tudni megoldani. Hidd el. ;] ;]

- mozi bolondéria -

(#36003) poli27 válasza .:ZS:. (#35999) üzenetére


poli27
veterán

Ha normálisan felteszik a préselt f csatit, normális használat mellet nem jön le csak ha levágod!De igazad van a kúpos f csatinál nincs jobb, annak bordázott a belseje,és annyira rászorul,hogy még a víz se tud bemenni, ezt használom kültéren(drágább amúgy)!

De a UPC által használt kompressziós f csati is nagyon jó :

(#35998) joecontra inkább az elvágás a baja a tekerős f nek!

[ Szerkesztve ]

(#36004) #78121280 válasza poli27 (#36003) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nálam ilyen van. Platinum Triset :D

(#36005) joecontra válasza poli27 (#36003) üzenetére


joecontra
addikt

inkább az elvágás a baja a tekerős f nek!
Igen, a húzás-nyúzás alatt ezt is értettem hogy megszaggatja, elvágja a test szálakat.
Köszi a képeket és az infót is. :K

Üdv,
J

(#36006) korcsi válasza poli27 (#35996) üzenetére


korcsi
veterán

kripeltet?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#36007) hzcs


hzcs
senior tag

Helló!

Pár napja kötötték be a netet, edig analóg telefonok voltak szűrővel a vonalon (korábbi adsl miatt), most viszont kaptam egy Speedport w724v modem-router-wifi-voip kombót.
Több helyen olvastam, hogy torrentnél (vagy bármilyen letöltésnél) gondok adódnak, nekem konkrétan az, hogy amíg megy a letöltés (vagy feltöltés), egyszerűen nem jön be semmilyen oldal.
Kérdésem: jelezzem-e a hibát, hogy eszközcserét szeretnék, vagy úgysem fognak csinálni semmit?
Másik: ha használok egy fekete 360r modemet, utána routert, majd a routert kötöm össze a speedporttal, lesz-e telefon?
köszi

(ui: a 10 megás net 7.5-tel jön speedtest.net és a speedtest.datanet.hu szerint is, ezt lehetne növelni?)

[ Szerkesztve ]

(#36008) korcsi válasza hzcs (#36007) üzenetére


korcsi
veterán

Korlátozott sebességgel vagy/és korlátozott kapcsolatszámmal is van probléma?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#36009) poli27 válasza korcsi (#36006) üzenetére


poli27
veterán

:((( :P

[ Szerkesztve ]

(#36010) hzcs válasza korcsi (#36008) üzenetére


hzcs
senior tag

kapcsolatszámot nem tudok állítani, mert ez egy nas, transmissionnel, de ha lekorlátozom mondjuk 600/30-ra (eredeti kb 900/60), akkor nagyjából megy, de valamikor akkor is van probléma, hogy nem jönnek be a weblapok, vagy megszakad a skype hívás.

amikor sima modemes netem volt ugyanezen vonalon, linksys wrt54gl-lel, akkor nem volt ilyen probléma, csak most a telefont nem tudnám mivel helyettesíteni

illetve lehetne, mert van egy linksys pap2t voip adapterem, de nem tudom a felhasználónevet és a jelszót az ntp.telekom.hu-hoz

[ Szerkesztve ]

(#36011) Peltár


Peltár
aktív tag

Sziasztok!

Speedport W 724V Type Ci -hez sikerült már valakinek teljes angol nyelvű leírást szereznie?
A Dtelekom -tól csak német tölthető le 22Mb. +Lassan vaki hozzáértő nyithatna egy külön topikot a Speedportnak, egyre több embernek van

Üdv

Peltár

(#36012) hzcs válasza Peltár (#36011) üzenetére


hzcs
senior tag

Sajnos, mert ez egy hulladék. Most kipróbáltam, hogy csak modemként használom, és visszakötve másik routerről a netet, van-e telefon, de nincs, ha külső modemet kötök rá, ez a gané akkor is csak pppoe-n tud csatlakozni, dhcp-n nem -> megint nincs telefon. Szóval ezt kell használni, különben nincs voip telefon

(#36013) devil-k válasza hzcs (#36012) üzenetére


devil-k
nagyúr

Lassan ott tartok, hogy a VOIP telefont megszüntetem a .....ba. :(( :((

- mozi bolondéria -

(#36014) hzcs válasza devil-k (#36013) üzenetére


hzcs
senior tag

Állítólag elég nehéz visszaváltani digitális vonalról analógra.
Viszont sikerült egy megoldást találnom: a speedportban a dhcp-t ki kell kapcsolni, az internet résznél a pppoe passthrough pipát be kell kapcsolni, majd a lan1-et belevezetni egy épkézláb router WAN portjába, ebben be kell állítani a felhasználónév-jelszó párost, majd a routerből 1 kábelt bele kell dugni a speedport 2-4 közötti port valamelyikébe. Így most már rendesen működik a torrent+webezés kombó, a telefon is működik :)
Linksys wrt54gl-t használtam a teszthez, de kicserélem egy wifi nélküli routerre.

10 megás netnél a 43-45-ös ping elfogadott? Kicsit sokallom.

[ Szerkesztve ]

(#36015) Dinter


Dinter
addikt

Üdv.

ZTE ZXDSl 931VII hwg-nk van. Ha valaki más is használja a netet, akkor nagy lesz a pingem. Nem lehet beállítani a prioritást, hogy azt helyezze előtérbe, amivel én játszom?

(#36016) devil-k válasza hzcs (#36014) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezt lementem, annyira tetszik! :)
Az itt a kérdés, hogy akinek a wifi nem létszükség annyira (kiszolgál 2 okostelefont, egy laptopot -amin leginkább a böngészés megy-), annak is érdemes-e venni 1 komolyabb routert és azt használni a Té-nél? Az övék pedig maradna "csak" modem!

- mozi bolondéria -

(#36017) hzcs válasza devil-k (#36016) üzenetére


hzcs
senior tag

Az csak annak jó, akinek nem variálták át a telefont voipra.

(#36018) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok telekomos netem van meg telefonom és elég sűrűn nincs net.Ilyenkor a modem újra indul.Ez most lehet a modem hibája vagy alapból nincs net?

(#36019) wmati válasza perfegor17 (#36018) üzenetére


wmati
addikt

Kismillió oka lehet ennek

(#36020) Gézengúz válasza perfegor17 (#36018) üzenetére


Gézengúz
addikt

Milyen modem?

(#36021) joecontra válasza perfegor17 (#36018) üzenetére


joecontra
addikt

DSL, kábelnet?

Üdv,
J

(#36022) villamos


villamos
őstag

Kérdés, hogy egyesek miféle segítségre számítanak, ha semmiféle konkrétumot nem osztanak meg, azon kívül hogy nem jó? :U

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#36023) perfegor17 válasza villamos (#36022) üzenetére


perfegor17
senior tag

Cisco modem és kábel netem van.

(#36024) wmati válasza perfegor17 (#36023) üzenetére


wmati
addikt

http://192.168.0.1/ címen mit látsz ?

(#36025) perfegor17 válasza wmati (#36024) üzenetére


perfegor17
senior tag

(#36026) dchard válasza perfegor17 (#36025) üzenetére


dchard
veterán

A lényeget nem látjuk. Görgesd le a lap aljára ugyanott és úgy csináld a képet.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#36027) Peltár válasza hzcs (#36014) üzenetére


Peltár
aktív tag

Szia Hzcs!

Az elejét még értem de a végét.
"majd a routerből 1 kábelt bele kell dugni a speedport 2-4 közötti port valamelyikébe."

Tehát duplán kötöd össze a Speedportot a Linksys wrt54gl-vel. Gépbe nem kötsz kábelt? Vagy Wlan? :U

(#36028) hzcs válasza Peltár (#36027) üzenetére


hzcs
senior tag

Helló!

Igen, a linksysben a wifit kikapcsoltam, és csak a speedport wifijét (illetve annak az egyik portjára kötött access pointot) használom. Ha nem kötöd újra össze, akkor nincs a speedport lanjain net, és a wifijén sincs.

(#36029) Peltár válasza hzcs (#36028) üzenetére


Peltár
aktív tag

Szia!
Akkor gyakorlatilag vissza adod a netet a Lynksys valamelyik portján keresztül a Speedportnak. :C Hát ez biztosan nem jutott volna az eszembe. :K Tetszik!

[ Szerkesztve ]

(#36030) Peltár


Peltár
aktív tag

Hali

Másnál is előfordult már esetleg, hogy ha pinget egy IP-címet a Speedport W 724V -ről akkor elég sok csomagot eldobál? Nálam 2% átlagosan az elveszett csomagok aránya.
Mig ha ADSL2+ modemről pingetem ugyan ezt a címet nincs ilyen. Két különböző ADSL2+-os modemmel is próbáltam ugyan azon sebességek mellett. :((

(#36031) perfegor17 válasza dchard (#36026) üzenetére


perfegor17
senior tag

(#36032) Gubek-Einste válasza perfegor17 (#36031) üzenetére

Túl magas az adási és ezért csak egy feltöltési frekvencia van használatban.
Hogyan van a kábel elosztva? Egyből a HGW-be megy vagy van tévés osztás is?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36033) perfegor17 válasza Gubek-Einste (#36032) üzenetére


perfegor17
senior tag

Hát jön egy kábel amin van egy elosztó.Egyik a tv-be megy a másik a modembe.A modemből meg jön 2 ethernet.1 a gépembe egy meg a routerbe.Meg jön egy telefon kábel amiről 2 telefon megy.

(#36034) Gubek-Einste válasza perfegor17 (#36033) üzenetére

Milyen azaz osztó? Fényképet lehetne kapni róla?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36035) perfegor17 válasza Gubek-Einste (#36034) üzenetére


perfegor17
senior tag

Persze csinálok.

(#36036) perfegor17 válasza perfegor17 (#36035) üzenetére


perfegor17
senior tag

[link]
A padláson is van egy elosztó ami szétdobja még 4 tv-re azt hiszem.
Azóta ilyen mióta be lett kötve a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#36037) Gubek-Einste válasza perfegor17 (#36036) üzenetére

Arról is kellene kép.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36038) perfegor17 válasza Gubek-Einste (#36037) üzenetére


perfegor17
senior tag

Az ugyan ilyen csak 4-es.

(#36039) Gubek-Einste válasza perfegor17 (#36038) üzenetére

Úgy kellene lennie a rendszernek, hogy az első osztásnál egy kettes osztó, az egyik ág egyből megy a HGW-be, a másik ágon pedig az összes tévé van.
Fent ötfelé van osztva a kábel?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36040) perfegor17 válasza Gubek-Einste (#36039) üzenetére


perfegor17
senior tag

4 felé megy szét.abból az egyik az enyém.És ami lejön ide azon van egy 2-es a tv-nek meg a modemnek.
Ha nálam ki iktatom a 2-es elosztót az segíthet? Mert nem szoktam netezni meg tv-ni egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#36041) perfegor17 válasza perfegor17 (#36040) üzenetére


perfegor17
senior tag

A modem meg tűz forró szegényke :D

(#36042) .:ZS:. válasza perfegor17 (#36040) üzenetére


.:ZS:.
senior tag

Ezt szerelő rakta így össze?? Sehol nem látni, nem említesz szűrőt :S A legelső osztásnak mindig kettesnek kell lenni, ahol az egyik a modembe megy közvetlenül, a másik pedig a TV ág lesz, amire egy fölüláteresztő szűrőt kell rakni, hogy megszűrje pl a régi TV-kből jövő zajokat, amik tönkreteszik a feltöltési frekiket. Ha ez megvan utána már lehet szét osztani a TV-t. Ha annyira nem értesz hozzá akkor a legjobb ha hibára jelented és kimennek rendbeszedni a kábelhálózatodat.

(#36043) perfegor17 válasza .:ZS:. (#36042) üzenetére


perfegor17
senior tag

:R De az a vicces hogy eddig nem volt ilyen probléma most kezdte el.

[ Szerkesztve ]

(#36044) perfegor17 válasza perfegor17 (#36043) üzenetére


perfegor17
senior tag

Veszek én hozzá cucc-ot le tudjátok írni milyen kell?

(#36045) Gubek-Einste válasza perfegor17 (#36044) üzenetére

Fentre egy kettes osztó + HPF a tévés ágra + + "annyifelé" osztó ahány tévéhez van elvezetve a kábel.
Lentre egy HPF a tévés ágra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36046) kabelmania27 válasza perfegor17 (#36044) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A legjobb úgy lenne, ha a bejövőre tennél egy kettes splittert, egyik ág modem másik ágra hpf, és aztán elosztani a tévékre a négyessel De ha nem tudsz lehúzni még egy kábelt akkor csináld azt amit Gubek-Eiste írt, azaz padláson a bejövőre tegyél egy kettest egyik ág szoba felé, másik ágra tegyél egy hpf-et és egy hármas osztót, így csökkenni fog az adási és menni fog a négy us freki. Ennél a verziónál két hpf-re lesz szükséged.

[ Szerkesztve ]

(#36047) dchard válasza kabelmania27 (#36046) üzenetére


dchard
veterán

De azért csak próbálja meg úgy csinálni, hogy az első kettes osztóba tolja a HGW-t, a HPF ággal meg már azt csinál amit akar, annyi felé osztja.

A 4 US nem feltétlenül azért nem megy, mert nagy az adási, de tény, hogy ha mást nem a jövőre nézve minimum 50dBmV alá kéne szorítani az adásit, ami csak úgy fog menni, ha az első kettesbe rögtön beletolja a HGW-t.

Ha már csinálja, akkor csinálja jól :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#36048) poli27


poli27
veterán

Én meg egy mmvo-t tennék be, mivel annak nincs viszirányú csillapítása szinte semmi, mig a 2-es osztó 3,5 4db.ha kiveszi a modem elöl a 4 es meg a 2 es osztót nyer vele cirka 12db-t. az mmvoval kb 0 lenne a jelszint előre irányban, míg a viszirány 42 körül, ha 2 es osztót tesz be akkor 46-47 körül. Sztem mmvoval jobban jár!

(#36049) kabelmania27 válasza poli27 (#36048) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A kisebb vételitől nem lesz nagyobb az adási?

(#36050) dchard válasza poli27 (#36048) üzenetére


dchard
veterán

Ezt honnan veszed, hogy az MMWO-nak nincs visszirányú csillapítása? Szerintem az MMWO pont annyit csillapít visszirányban mint egy kettes osztó. Mitől lenne kevesebb? Szerintem mindkettő 2,5-3dB körül csillapít visszirányba, de otthon ki fogom próbálni.

Kábelmánia:

Nem. Ezt mindig a kábelhálózat és a benne használt passzív elemek illetve az erősítők beállításának összessége határozza meg. Hibás beállítással akár nagyon jó vételi mellett is lehet nagyon magas adási, vagy fordítva. Nyilván a hálózat szintezésével ezt próbálják elkerülni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.