Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137001) patrikcoc


patrikcoc
aktív tag

Régen láttam ezt a hibát, már kezdtem hiányolni… :D
Mondjuk olyan még nem volt hogy crashhel
együtt dobja be.
Többi box megy, de gondolom egy újraindítás után azok is hibát írnának. Az mondjuk csodás, hogy már több mint 1 órája nem megy a login…

[ Szerkesztve ]

(#137002) #46824192 válasza patrikcoc (#137001) üzenetére


#46824192
törölt tag

Nálam elindult, igaz aránylag kb. 10 csatiból 1 nem megy.

(#137003) dmskrffy


dmskrffy
újonc

sziasztok!

telekom otthoni szolgaltatasnal, hogy van a szamla zaras? februarba kotottunk be netet, es tvt-t. de szamlat meg nem kaptunk. telekom mobil szamla mar megjott, ott mindig megjon elsejen. de itt meg semmi. kezdjek aggodni? magenta 1 vagyok

(#137004) Kaba válasza dmskrffy (#137003) üzenetére


Kaba
veterán

Az otthoni számla később érkezik(kb.10-12 nappal).
Amennyiben egyszerre szeretnéd őket kapni, akkor kérheted az összevonásukat is a későbbiekben.

[ Szerkesztve ]

(#137005) Essejó válasza Kaba (#136963) üzenetére


Essejó
veterán

Most még, de 1x csak kifogy a Kaon meg a 3890v3.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#137006) Kaba válasza Essejó (#137005) üzenetére


Kaba
veterán

Igen, előbb utóbb így lehet.

[ Szerkesztve ]

(#137007) Essejó válasza #46824192 (#136984) üzenetére


Essejó
veterán

Hát én örömmel is nézem, hogy amikor próbálták rámtukmálni az androidos boxot, akkor elhajtottam őket.;]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#137008) Podolski01


Podolski01
csendes tag

Az androidos TV szolgáltatásnál mikor lesz vége elérhető a kb egy éve ígért csatornasorrend módosítás? :(

(#137009) Kaba válasza Podolski01 (#137008) üzenetére


Kaba
veterán

Ezt senki sem tudja.

(#137010) kali válasza Podolski01 (#137008) üzenetére


kali
legenda

Biztos benne van ebben az ötéves tervben! :DDD

(#137011) Krinyo


Krinyo
senior tag

OkosTV-s appok gondolom sohanapján kiskedden...

(#137012) bghistvan válasza snyper990 (#136991) üzenetére


bghistvan
senior tag

Nincs lezárva a hibajegy, bár az applikacióban és a web felületen sem látom (milyen érdekes ugye?), de mikor chat vagy telefonos ügyfélszolgálaton beszélek ügyintézővel, látják a hibajegyet.
Nincs 5.1-re állítva a hang.
Amiket leírtál opciókat, mindet kipróbáltam már, és ugyanez helyzet.

De egyébként központból rámértek az értékekre, és már akkor megmondták, hogy a router sem frankó, valamint a box is hibás lehet........

Járt már így bárki, hogy lassan 2 hónapja le se xarják a fejét?
Ennyi erővel amíg él a hűségnyilatkozatom, addig is csinalhatják, művelhetik ezt a nagy semmit!

Azt hiszem, befogom jelenteni az illetékes szerveknél ezt a bagázst, hát azért ne nézzenek már ennyire hülyének..... hogy én erre fizetek (mert persze azt mindig tudják küldeni, hogy ne felejtsem el a számlát rendezni)

(#137013) tobias40 válasza bghistvan (#137012) üzenetére


tobias40
veterán

Ha a weben nem látod akkor nincs is nyitva hibajegy szerintem.
Meg már ennyi idő után kellett volna hogy kapjál kompenzációt.

Lengesd be nekik a fogyasztó védelmet,hátha segít vmit... :K

[ Szerkesztve ]

(#137014) bghistvan válasza tobias40 (#137013) üzenetére


bghistvan
senior tag

Hát ki is hullik a hajam, ha nincs nyitva.......
Mikor betelefonálok, akkor miután az MT azonosítóm bediktálom, egyből mondják, hogy látnak hibajegyet, és mielőtt egyáltalán ügyintézőhöz kerülök, Vanda is közli, hogy lát egy hibabejelentést és azután kapcsol tovább.
Tudod az a szomorú, hogy eddig akarkivel beszéltem vagy írtam, senki sem tud semmit arról, hogy hol tart az ügy, hogy mikor történik egyáltalán valami, csak azt hallgatom, hogy sajnáljuk, nem tudjuk, legyek türelmes, megsürgetik.
Szóval nagyon tele a puttonyom.

(legutóbb említettem a nemzeti média és hírközlési hatóságot, de ló..szt sem ért)

(#137015) tobias40 válasza bghistvan (#137014) üzenetére


tobias40
veterán

Régebben láttam a hibajegyeimet de most én sem találom az oldalon.
Lehet kivették onnan?

Hívjad őket és ne hagyd magad lerázni és kérdezz rá a kompenzációra,ami nem kevés összeg a 2 hónap alatt,ettől hátha megmozdulnak!

(#137016) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!
Adott egy 1000-es net optikán, sagemcom 5655v2-t adtak mellé. Külön ssid van a 2,4 ill 5ghz-re. Időközönként képtelen rácsatlakozni az 5ghz-re, ellenben a 2,4-re rá tud. Lehet ez akár eszköz probléma is? Sajnos néha eléggé megbízhatatlanul működik.
Köszi!

(#137017) Kaba válasza Draken (#137016) üzenetére


Kaba
veterán

Az eszköz az megfelelően tudja normál esetben kezelni mindkét sávot.Vélhetően sok a zavaró tényező a környékeden

[ Szerkesztve ]

(#137018) #46824192 válasza bghistvan (#137014) üzenetére


#46824192
törölt tag

Nem emlegetni kell,hanem cselekedni.
Írni egy levelet és címezni mindenkinek egyszerre :)

(#137019) Draken válasza Kaba (#137017) üzenetére


Draken
őstag

(#137020) acel786


acel786
csendes tag

Sziasztok
Valaki használ tanítható távirányítot az androidos boxhoz, Egy butított verzió kellene amivel nem lehet info-t, epg-t felhozni, csak csatornát váltani , hangerőt állítani és ki/bekapcsolni.
Vagy letiltani ezeket a funkciokat valami idősbarát kapcsolóval?

(#137021) snyper990 válasza Draken (#137019) üzenetére


snyper990
őstag

Egy olyan hálózat nem jelent meg a listában véletlenül, aminek a nevében benne van, hogy "2ndssid"?

(#137022) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok!

Kérlek segítsetek.. :R

Lenne egy magenta home boxom. a wifi 1.2mb/ s megy szóval nincs, felhívom a szolgáltatót azt mondja a net jó a tv jó a modem jó a wifi csak ajándék...

Vegyek egy jelerősítőt hozzá.

Mondom beállítom hátha 192.168.1.1. IP címmel akkor azt írja a kapcsolata nem biztonságos nem enged be a menüjébe.

Utána elővettem egy kétsávos linksys rutert mondom Bridzs módban összekötöm a home boxxal.
Annak is 192.168.1.1. az IP címe de azt írja a webhely nem elérhető.

Tudnátok segíteni mi a teendő hogy tudjam használni bridzs módban a home boxomat.
És hogy kéne ezt beállítanom.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#137023) sixpak


sixpak
nagyúr

Üdv.
Néhány napja van Telekom otthonim.
Ebből eddig 2 nap nem volt adás. :D
Most szólt a feleségem, hogy most van, de valami biztonsági üzemmódot ír a sarokban....ez azért elég tré így, nem gondoltam volna, hogy a upc-t alul lehet múlni. :D
Van erre valami megoldás?

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#137024) sixpak válasza sixpak (#137023) üzenetére


sixpak
nagyúr

2 restart megoldotta...

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#137025) Dave1984 válasza sixpak (#137023) üzenetére


Dave1984
őstag

Rosszul választottál szolgáltatót, ahogy én is.November óta vagyok Telekom optikai net és Android tv előfizető,de talán nem volt nap hogy minden megfelelően működjön a tv szolgáltatással! Teljesen béta tesztelőnek érzem magam. Ezt így ebben a formában nem szabadott volna a lakosságra engedni!

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#137026) Draken válasza snyper990 (#137021) üzenetére


Draken
őstag

Nem jelent meg. Csak a beállított 2,4 és 5 sávok ssid nevek. Guest wifi ki van kapcsolva alapból. Azért a logokoba belenéztem, kb ezek vannak:
- A device failed to connect to SSID (xy...) because it provided incorrect login information.
- Connection has been terminated: remote station is not answering to LCP Echo requests.
2 boxunk van. Ezen kívül 2 teló, 1 laptop, 1tv megy 5ghz-n, 1 xbox a kábelen. A 2.4 sávot pedig a led világítás be-kikapcsolására használjuk csak.
Sajnos egyre több alkalommal kell újraindítani az ont-t.

[ Szerkesztve ]

(#137027) snpetit válasza bghistvan (#137014) üzenetére


snpetit
aktív tag

Következő hívásnál jelezd, hogy az elhúzódó hibajavítás miatt igényt tartasz a kötbérre. A hiba jellegétől függőn 4 vagy 8x jóváírást kapsz minden napra. Egy ideig nem kell így majd fizetned a szolgáltatásért, ha megjavítják végre.

(#137028) pingtest válasza mlinus (#136960) üzenetére


pingtest
tag

Köszönöm Neked is a választ.

Egy valami foglalkoztat még a témával kapcsolatban, bár gondolom ezt így nem lehet megmondani.
Tehát. Várható majd idővel lassulás, vagy itt már nem nagyon jellemző? Tehát minél több ember lesz rajta az optikai hálózaton. Plusz tegyük fel az elosztóra (ha így hívják egyáltalán?) amelyiken én is vagyok, rákötnek annyi előfizetőt amennyit csak lehet? Ez velem együtt talán 4 előfizető lesz. Így érzékelhetek majd lassulást? Vagy ezek olyan kérdések amire nem is nagyon van megfelelő válasz?

Steam: http://steamcommunity.com/id/bbikass/

(#137029) taki01 válasza Dave1984 (#137025) üzenetére


taki01
őstag

Nem is így tervezték, csak a legacy beltérik elfogytak és már nem lehet őket rendelni. Emiatt volt kényszer, hogy bevezessék, hogy továbbra is tudjon tv szolgáltatást értékesíteni.

(#137030) #46824192 válasza taki01 (#137029) üzenetére


#46824192
törölt tag

Oké, de ez nem magyarázat arra ,hogy miért nem javítják az alapvető hibákat.

(#137031) seger


seger
addikt

Telekom fiókból nem lehet gmail fiókba küldeni levelet. Tapasztalta valaki?
Telekom webmail felületen belépve sem tudok küldeni levelet. Látszólag elmegy, de visszajön hiba. Mail delivery system. Undelivered mail returned to sender

(#137032) csako válasza seger (#137031) üzenetére


csako
veterán

Lentebb a visszajött hibalevélben mit ír gondnak?

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#137033) RVR400 válasza taki01 (#137029) üzenetére


RVR400
veterán

Azért lássuk be, hogy a "van, de szar" még talán rosszabb, mint a nincs.

(#137034) snyper990 válasza RVR400 (#137033) üzenetére


snyper990
őstag

Legfeljebb az előfizetők szemszögéből. A szolgáltató szemszögéből biztosan nem rosszabb, főleg, amíg az érintett előfizetők leginkább egy - az adott szolgáltatótól független - fórumon panaszkodnak

[ Szerkesztve ]

(#137035) #46824192 válasza snyper990 (#137034) üzenetére


#46824192
törölt tag

Mégis úgy megy időnként a cenzúra mint ha ez is a telekom oldala lenne :K

A magentás fórumra meg még ennyit sem írhatsz, azonnal jönnek a névtelenek és törlik vagy fenyítenek.
Amolyan "rendőr akartam lenni,de nem sikerült és most itt az vagyok" stílusban.

[ Szerkesztve ]

(#137036) acel786 válasza #46824192 (#137035) üzenetére


acel786
csendes tag

Magentás fórummal mi van? megszűnt, vagy csak nem elérhető.?

(#137037) #46824192 válasza acel786 (#137036) üzenetére


#46824192
törölt tag

Nem tudom, évek óta be sem léptem.

De most látom lehalt 503 hibával. :)
Részemről maradhat így, nekem nem hiányzik.

Biztos elvitte a szakmai erőforrást a droid box fejlesztése :C

(#137038) #78121280 válasza acel786 (#137036) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nem szűnt meg, hiba miatt nem elérhető.

(#137039) kuksa90


kuksa90
őstag

Hali!

Olyankor mi lehet, ha a tévén csak szines háromszögek vannak? Tegnapelőtt még semmi baja nem volt, semmi nem változott... :F
(optika FGA2233, net oké)

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#137040) Kaba válasza kuksa90 (#137039) üzenetére


Kaba
veterán

Áramtalanítsd az eszközöket és indítsd újra.

(#137041) kuksa90 válasza Kaba (#137040) üzenetére


kuksa90
őstag

Ezen már többször túl vagyok (router, tvdoboz,tv)

szerk: tudom valahol tesztelni a routerben a tvbox állapotát? Nagyon új még nekem ez a router...

[ Szerkesztve ]

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#137042) prisz válasza taki01 (#137029) üzenetére


prisz
aktív tag

Igen. Ez "városi legenda" itt a fórumon elterjedt, nulla hivatalos megerősítéssel, egyesek chiphiányra hivatkoznak. Az androidos sz@rokra van chip? Hagyjuk már. Full bullshit az egész...

(#137043) snyper990 válasza prisz (#137042) üzenetére


snyper990
őstag

Nem meglepő módon alapanyaghiány esetén az olyan chipek gyártása lesz a prioritás, amelyek újabbak és/vagy nagyobb rájuk a kereslet (mint pl. a többek közt ezerféle androidos boxban használt Amlogic SoC-k). Ha nem jut mindegyikre alapanyag, akkor a régieket elengedik. Ezt azért nem túl bonyolult végiggondolni...
De ha hivatalos megerősítést szeretnél, akkor ne itt hőzöngj, hanem talán kérj hivatalos állásfoglalást a megfelelő forrásból...

[ Szerkesztve ]

(#137044) kuksa90 válasza snyper990 (#137043) üzenetére


kuksa90
őstag

Az "új" chipek gyártásával nincs túl sok baj, aminek a gyártása gond, azok a múzeális értékű, autóiparban használt kivénhedt vackok.

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#137045) #46824192 válasza prisz (#137042) üzenetére


#46824192
törölt tag

Nincs ezzel baj. Egy jól működő android boxban sokkal több potenciál van ,mint a régi iptv dobozokban. Gyorsabb, kevesebbet fogyaszt .....

A baj azzal van ,hogy telibe van ....... az egész , össze van hányva ,úgy ahogy elmegy, a stabilitás hajszálon lóg.
Alapvető dolgok ,mint az 5.1 hang , elalvás időzítő is hiányoznak. És akkor hol vannak még a kényelmi dolgok, mint a szemnek is kényelmes és használható skin, csatorna rendezés , epg optimalizálása ,ami teljes képernyős nézetben nem akad úgy ,hogy szegény droid box majd elfossa magát ha belelapozol.

A hír hogy megújul az iptv , már 2019 tavaszán megjelent publikus cikkben (valszeg ennek az ötlete még ettől is hamarabb kipattant az okosok pici buksijából) és már akkor szóba került az android is, igaz nem volt leszögezve ,hogy ez kötelező android box lesz.
De nem lennék meglepve ha már ekkor le lett volna fixálva ennek a boxnak a beszerzése. Leszerződni ,legyártani , lefejleszteni ezt a gányolást ami rajta van, simán lehetett 2 év. A chiphiány viszont ekkor még a kanyarban sem volt.
Nyilván mindenki azt hisz amit akar, de szerintem fele sem igaz, hogy itt a chiphiány van a dolgok mögött.

[ Szerkesztve ]

(#137046) Xantomas válasza kuksa90 (#137044) üzenetére


Xantomas
őstag

Ez azért nem pont így van... Nagyjából az összes, valamire való, jobb hatásfokú DC-DC konverter, LDO is hiánycikk és az minden csak nem autoiparit kivénhedt vacak. Esetleg várharsz a 100+ hetes leadtime-ra, mert a teljes következő két batchet lefoglalták már előre a nagyobb bérgyártók. Vagy megveszed a kínait, amivel az európai TÜV messze elküld a fenébe amikor bekéred az összes declaration of conformityt. Amivel max akkor tudsz terméket engedélyeztetni, ha Chen elintézi okosba Shenzenbe, te meg vállalod, hogy csak ott gyártatod az egészet náluk, belekalkulálva, hogy két hónap mulva már alin is megveheted.

Nah mindegy, erről ennyit, már az összes hajszálam kitéptem az utóbbi két év miatt fejlesztői oldalról...

Tudtok ajánlani gyorsba egy routert ez a fantasztikus Sagemcom F@st 3890V3 mögé? Egyszerűen nem bírom már idegekkel, hogy hol el lehet érni, hol nem a különböző technológiával kapcsolódó eszközöket.
Legyen rajta minium 4 1G LAN port, tudjon AC-t és amikor nincs DOCSIS hálózat, tudjon wifire kapcsolódni, hogy annak az internetét ossza tovább és csókolom. Semmi más igényem nincs. Kidobozolom, összekötöm, beállítom, és működjön.
Két út, és opció van.
Mikrotik:
pro: mindent tud amit kell
kontra: ha asszonynak kell megoldani a Wifi AP-ra csatlakozást, mert ő van épp otthon, azonnal fel is adja. Eléggé pilótavizsgás az OS.
TP-Link Archer C6 v2.0
pro: egyszerű kezelni
kontra: minőségi kételyek.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#137047) poli27 válasza prisz (#137042) üzenetére


poli27
veterán

Nem legenda tényleg nincs régi box. ...

(#137048) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Egy elég fura problémám van, tanácsot szeretnék kérni tőletek, hátha valakinek van ötlete. 2 STB-unk van, az egyik fent a hálóban, de ott nem igen használjuk, meg anyósomék itt vannak nálunk, úgyhogy átvittem a másik szobába ahol alszanak. Switchel együtt vittem át, ahogy nálunk is volt a hálóban. A gond az, hogy elindul a TV, de úgy fél perc után megáll a kép, és csak kb. újabb fél perc elteltével indul el újra. És ezt folytatja...állandóan megakad. Először arra gondoltam, hogy az UTP kábel, amit én csináltam (ami a falba van dugva) nem tökéletes esetleg, de az itt lévő TV-hez van egy kis AMlogic SoC-os media player, CE+Kodivel, gyerekek YT-ot szoktak nézni, és az megy gond nélkül, abba volt bedugva eredetileg a fali kábel, amit most a swtich-be dugtam. SZóval akkor a kábellel csak nincs gond. Meg a mi hálószobánkban sem volt baj az IPTV-vel, nem volt ilyen megakadás (és a másik box is hibátlan a nappaliban). Hol lehet a hiba szerintetek?

(#137049) tobias40 válasza Gabesz87 (#137048) üzenetére


tobias40
veterán

Az a kábel is a szolgáltatói ONT-be van dugva vagy másik eszközbe?

(#137050) Lazax


Lazax
csendes tag

Új előfizetésünk van: optikai, 1Gbps, Technicolor FGA2233 (?)

Van egy kis Raspberry Pi szerverem, amin Nextcloud fut meg webszerver (tesztelési célra). Van saját domain nevem is hozzá, amit a Voda (UPC) alatt elég volt kétévente átírni, mert nem változtatgatták a WAN IP-t. A Telekom viszont egy hét alatt már háromszor változtatta. Oké, hát ha ez a policy, akkor tudok dyn dns-el is élni.

Viszont a Technicolor modem a saját magára mutató DNS-kéréseket blokkolja, átirányítja a telekom.ip/parental-block.lp címre. Így otthonról nem elérhető a szerver, csak kívülről. A beállításokban sehol nem találtam, hogy hol lehetne ezt kikapcsolni. Próbáltam a DNS szervert átállítani a CloudFlare-re (és google DNS-re), de úgy tűnik ez a beállítás hatástalan. DynDNS-sel sem megy, úgy tűnik az átirányítás még azelőtt megtörténik, hogy kimenne a kérés.

Találkozott már más is ezzel? Van erre megoldás? Vagy át tudom a modemet bridge módba tenni? Sajnálnám, mert amúgy jó routernek tűnik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.