Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#148001) szaboi6512 válasza Mizol29 (#148000) üzenetére


szaboi6512
őstag

Valóban? Forrásod is van?
Lehet hogy mérlegelem hogy megtartsam-e, ha drágul....

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#148002) Mizol29 válasza szaboi6512 (#148001) üzenetére


Mizol29
senior tag

(#148003) molnarpeter válasza DrDobos (#147998) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha valami miatt tudni akarod, melyik frekvenciát használják az eszközök, külön vonva egyszerűbb megnézni , mert egyből látszik az AP névből :) Vagy pl mivel az 5 GHz gyorsabb, de kisebb hatótáv, házban levő fix elhelyezésű eszközöknél stabilitás miatt lehet értelme, hogy mindig rendelkezésre álljon a sávszél. Vagy mondjuk ha szomszédságban sok 2.4 AP van, és nincs szabad csatorna, akkor is lehet értelme, hogy össze tudd hasonlítani a zavart (2.4) és zavartalan (5.0) frekiket.

(#148004) szaboi6512 válasza Mizol29 (#148002) üzenetére


szaboi6512
őstag

Köszi.
Ha igazak a hírek, az idén ide még nem jön....

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#148005) DrDobos válasza molnarpeter (#148003) üzenetére


DrDobos
őstag

Koszi nektek :R rengeteg 2,4 van a szomszedsagban, azt tudom :B

Samsung Galaxy A55 5G

(#148006) tuto558


tuto558
tag

"Szolgáltatásodban 2023.04.17. 08:00 – 2023.04.20. 16:00 között 10 perc kiesést tapasztalhatsz karbantartás, korszerűsítés miatt. Megértésed és türelmed köszönjük."

Koax területen korszerűsítés? Csak nem megcsinálják a visszirányt? :D

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#148007) proradeon válasza tuto558 (#148006) üzenetére


proradeon
őstag

Á. Nálam is volt ilyen. Semmi változást nem fedeztem fel utána. :N (Igaz, nálam eleve meg volt csinálva a 200 mbps up.)

De hátha DOCSIS 4.0 upgrade. ;]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#148008) Essejó válasza tuto558 (#148006) üzenetére


Essejó
veterán

Kaphatsz te is 72 óra korlátlan mobil netet?:D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#148009) hemaka válasza atika88 (#147994) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nem fogod tudni kideríteni, anyámék is ez volt. Nézegetni kell a weboldalt, amikor egyszer csak engedi rendelni, akkor lehet nyomatni. Általában amikortól már lehet rendelgetni, 1-2 hét múlva szórólapokat is dobálgatnak be a postaládákba.

(#148010) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,
uj lakasba koltozunk, es voda helyere lesz telekom optika behuzva. mekkora rombolassal fog ez jarni? az optika azert joval vekonyabb, mint a koax..

masik kerdes, hogy be fogjak ugy tudni kotni a szuper androidos tv boxot, hogy ott nincs UTP ahol a TV van? es nem is lesz. tudom, hogy WiFi-t ra lehet hekkelni, de igy "at fogjak adni" a munkat?

(#148011) AnonymusX válasza eastsider (#148010) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Szia!

A koax helyén simán beviszik az optikát, nálam a koax kábelre kötve húzta be a T-s szerelő.

Elvileg a szerelőnek úgy kell otthagynia a helyszínt, hogy minden működik, tehát ideiglenesen, pl. egy jó hosszú UTP kábellel be kellene kösse a beltérit a lakáson át vezetve (ha nem akarod, hogy fúrjon vagy ilyesmi) elvileg.

Utána meg lehet próbálni másképp netet csiholni a tv-s boxnak: wifi/mesh, powerline adapter.

Nekem már nincs Androidos boxom, de az itteni hozzászólások alapján már tiltják a Wifi használatát rajta, szóval érdemes lehet a közelébe egy olyan hozzáférési pontot tenni, amin van ethernet csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

(#148012) eastsider válasza AnonymusX (#148011) üzenetére


eastsider
nagyúr

koszi szepen, ezek hasznos infok voltak.
vajon, ha nincs meg tv a lakasban, akkor ezt hogy fogja abszolvalni? :D
van meg melo a lakasban, kesobb koltozunk csak, viszont netet/tv-t elore el akarom intezni

[ Szerkesztve ]

(#148013) Dronte


Dronte
aktív tag

Sziasztok,

Hasonló kérdésem lenne a korábbiakhoz: jelenleg Digin vagyok, és váltani tervezek Telekomra. Honnan tudom, hogy elérhető-e nálunk optikain a szolgáltatás? Feltételezem, hogy elérhető, mivel enged gigabites netet is igényelni.

A digi anno behúzott egy optikai szálat már (nem túl igényesen), emellett az építkezéskor (kb 2013) egy falon belüli csatornán vezettek koaxot, ami szerintem Telekom lehet.

Mik lehetnek az opciók? Gondolom a fali csatornát nem tudják használni bontás nélkül. Bár ha a digi optika mellett / helyett bejönne a Telekom, az sem lenne rossz, de nem tudom ezt megtehetik-e.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#148014) Beniii06 válasza Dronte (#148013) üzenetére


Beniii06
őstag

"Honnan tudom, hogy elérhető-e nálunk optikain a szolgáltatás? Feltételezem, hogy elérhető, mivel enged gigabites netet is igényelni."

" emellett az építkezéskor (kb 2013) egy falon belüli csatornán vezettek koaxot, ami szerintem Telekom lehet."

Koaxon is lehet gigaites netet szolgáltatni. Az elérhető csomagok között van 1000/1000 Mbps vagy 2000/1000 Mbps? Ha nem, akkor nem optikán szolgáltatnak.

"Got any other secret weapons?"

(#148015) snyper990 válasza eastsider (#148012) üzenetére


snyper990
őstag

„van meg melo a lakasban”
Milyen fajta? Falbontással/festéssel járó is? Mert akkor lehet, hogy jó lenne most előkészíteni a lakást belső vezetékes hálózathoz (pl. falakba kábelcsatornát tenni). Sok jövőbeli szívástól tudnád magad megkímélni már most...

#148013 Dronte: Ha az 1000 Mbites csomagban 1000 Mbit a feltöltési sebesség is, akkor optika. Koax is tud gigabites letöltést, de ott jelentősen kisebb az elérhető feltöltési sebesség.

„Gondolom a fali csatornát nem tudják használni bontás nélkül.”
Miért ne tudnák? De azért pár részletet megoszthatnál kezdetnek, mint pl. az ingatlan típusa (kertes ház, társasházi lakás?)

(#148016) Dronte válasza snyper990 (#148015) üzenetére


Dronte
aktív tag

Egy több lakásos társasházról van szó, Budapest 2. kerületben. Sajnos a Gigabites csomagban 25 a feltöltés :( Gondolom azért egy hívást megér az ügyfélszolgálatra, azért optikáról nem szívesen váltanék vissza.

[ Szerkesztve ]

(#148017) snyper990 válasza Dronte (#148016) üzenetére


snyper990
őstag

Akkor az koax.
Telefonálhatsz, de attól nem fog változni semmi.
Ráadásul a koax hálózatot nem is nagyon fejlesztik, ami valamilyen szinten érthető is, mivel sok helyen még mindig DSL van

(#148018) Dronte válasza snyper990 (#148017) üzenetére


Dronte
aktív tag

Tehát, ahol koax van ott garantált hogy nincs optika?

(#148019) snyper990 válasza Dronte (#148018) üzenetére


snyper990
őstag

Csak gondold végig, mi értelme lenne két, hasonló képességű hálózatot üzemeltetni párhuzamosan...

(#148020) Dronte válasza snyper990 (#148019) üzenetére


Dronte
aktív tag

Szolgáltatásminőség javítása? :D lehet én élek álomvilágban.

Most erősen gondolkozom, így megéri-e a váltás. A koax (vagyis leginkább az upload) mennyire lehet bottleneck általános felhasználásnál? Nyilván a fájlcserélést leszámítva, aminél egyértelmű.

Semi-competitive gaming + UHD stream + néhány eszköz van a hálózaton, néha egyszerre.

Külön Telekom TV + Digi net elég drágás lenne.

(#148021) eastsider válasza snyper990 (#148015) üzenetére


eastsider
nagyúr

akkora melo mar nem lesz :) mondjuk festes meg pont igen..
eddig is tokeletesen megvoltam AX-es wifivel

(#148022) molnarpeter válasza Dronte (#148020) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Twitch szerint 8-9 Mbps amit eszik a 4K feltöltésben, az még egész jól hangzik. Ha online rendelés. 14 napod van amúgy is lemondani ;)

(#148023) snyper990 válasza Dronte (#148020) üzenetére


snyper990
őstag

Ne a felhasználó eszével gondolkozz, hanem a szolgáltatóéval... :)
Felhasználási módtól függ. 2 személyt home office-ban még kb. kiszolgál ekkora feltöltés, ha nem kell pl. nagy fájlokat feltölteni céges szerverre.
Amit írtál, arra is elég lehet. Főleg, ha tényleg csak stream, és nem töltöd fel utána a VOD-ot másik kiszolgálóra. (Bár az is lehetséges, csak nyilván az ideálisnál hosszabb idő)

#148021 eastsider: Ha van rá keret, akkor szerintem még most vigyél UTP-t a fontosabb helyekre (iroda, tévék). Falhoronymaró, gégecső, aztán bevakolják festés előtt. Vagy kábelcsatornás szegőlécet tetess fel.
Oké, hogy amúgy megvagy wifivel, de ártani nem árthat. A set top boxhoz nagy valószínűséggel mindenképp kelleni fog a kábel. Most még el tudod vezetni a falban, utána már csak botladoztok benne, vagy felszegelitek a frissen festett falra...

(#148024) Dronte válasza snyper990 (#148023) üzenetére


Dronte
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek a válaszokat. Lehet, hogy teszek egy próbát a Telekomnál, megnézem a minőséget, sávszélt, legrosszabb esetben visszahozom a Digit. Hűséget nem kötök egyébként sem (bár a Telekomnál van bekötési díj így, az fájdalmas)

(#148025) molnarpeter válasza Dronte (#148024) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ezért javaslom az online rendelést, valószínű úgy jössz ki legjobban, akár le kell mondani, akár marad :)

(#148026) Tiédetis


Tiédetis
senior tag

Ma felhívtak a telekomtól, hogy ingyen cserélék az eszközt. Gondolom az ONT-t? Vagy amit adtak évekkel ezelőtt ingyen dlink routert? Mire cserélk tudja valaki?

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#148027) AnonymusX válasza Tiédetis (#148026) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Eddig 1 vagy 2 Gbites net esetén cseréltek ONT-ot Wifi6 képesre, szóval valószínűsíthetően ezért kerestek. Sagemcom 5670 és Technicolor ilyen. Mostanában az előbbiből van több a szerelőknél a fórumos hozzászólások alapján, sanszos, hogy azt küldik neked futárral is.

Egyébként nem biztos, hogy jobban jársz a cserével, ha eddig meg voltál elégedve, de a puding próbája az evés.

[ Szerkesztve ]

(#148028) Tiédetis válasza AnonymusX (#148027) üzenetére


Tiédetis
senior tag

a régi dlinket már jó ideje nem használom, nulla a teljesítménye, és áramszünet után állandóan újra kellett indítanom, hogy működjön-

Majd kiderül. köszi

Így hogy mondod, felénk a SAgemcom volt telepítve

[ Szerkesztve ]

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#148029) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok
Tavaly kezdett az utcánkban áskálódni a T és már a társasházunk oldalán van egy fekete doboz hozzák az optikát.
Érdeklődnék hogy mik a reális esélyek mikorra jutunk el a szerződésig/lakásokig?
Más:
ha a 2000/1000 netet kérném tv és telefon nélkül új előfizetőként mik a tapasztalatok milyen áron lehet velük majd szerződni/vagy nem szerződni ?
azt olvastam nem egységes árakat adnak a szolgáltatásokra.
Jelenleg optika van bent digi 1000 nettel.

köszi előre is a válaszokat

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#148030) AnonymusX válasza Bacusuz (#148029) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Internetet önmagában a T-től kérni hiba. Írod, hogy van Digi, így 99% hogy olcsóbb lesz az internet+alap vezetékes telefon, mint az internet önmagában.

Digis címen most a 2/1 net ára 8424 Ft. Alap telefonnal együtt 7014 Ft.

Azt hogy mikor lesz elérhető, mi nem tudjuk megmondani.

[ Szerkesztve ]

(#148031) Bacusuz válasza AnonymusX (#148030) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszönöm az infót,
ez az összeg hűséggel vagy anélkül? és a másik esetben mennyi lehet?

a bekötés idejével kapcsolatban csak a tapasztalatokra lettem volna kíváncs, hogy ha már a házon van mennyire haladnak gyorsan, vagy van hogy ott hagyják porosodni 1 évre félig készen mint a diginél is volt...

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#148032) AnonymusX válasza Bacusuz (#148031) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Az utóbbi napokban volt pár kérdező, mindenki arra volt kíváncsi, mikor lesz elérhető. Ha minden kész van, akkor sincs rá értelmes becslés, mikor indulhat a hálózaton ténylegesen a szolgáltatás. Akár a bürokrácia is megakaszthatja jó ideig.

Árak nem térnek el hűséggel, hűség nélkül. Hűségnél elengedik a bekötés költségeit és most éppen kis kedvezményt is adnak az első havi díjból.

[ Szerkesztve ]

(#148033) Bacusuz válasza AnonymusX (#148032) üzenetére


Bacusuz
őstag

:R

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#148034) Capella válasza AnonymusX (#148027) üzenetére


Capella
senior tag

Kapcsolódva kissé, mennyire lehet, vagy mennyire érdemes "trükközni" optikai netnél azzal, hogy milyen ONT-ot kap az ember.
Az általad említet jobb készülékek csak gigabites netnél vannak, és ahogy nekem eddig lejött, ezek a legstabilabbak is, és már AX WiFi-t tudnak.
Nagyjából annyi különbség van, hogy a Sagemcomnál nem lehet DNS szervert változtatni a beállításoknál, viszont eggyel több LAN portja van. Mostanában azonban kevesebb a Technicolor a raktáron, szerelőknél.
Ha csak 250-es netet rendelünk, akkor egy valamivel gyengébb Sagemcom kütyüt adnak.
A "trükk" lényege az lenne, ha kapásból gigabites netet rendel az ember, akkor ugye kap az AX-es ONT-okból valamelyiket.
Ha ezek után x idő múlva váltana 250 megabitesre, mert elég az is, akkor a Telekom kicserélteti-e az ONT-ot, a 250-eshez valóra?
Persze kérdés még, hogy egyáltalán mennyi idő után lehet csomagot váltani lefelé, ha esetleg mégis megmaradna az eredeti ONT. Vagy, hogy ez így ér-e ennyit? :U
Gondolom kell, vagy lehet hűség is, tekintettel a bekötési díjra.

(#148035) AnonymusX válasza Capella (#148034) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Nem fogják kicserélni az ONT-ot lefelé váltásnál. A weboldaluk szerint csak annyi a kitétel, hogy hűségben maradj (ha van) csomagváltásnál vezetékes szolgáltatás esetén.

[ Szerkesztve ]

(#148036) molnarpeter válasza Capella (#148034) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

250-es netet rendeltünk év végén két helyen is, egyik Technicolor, másik 5670… Minden is előfordul :D

[ Szerkesztve ]

(#148037) luciferk


luciferk
senior tag

Android tv kábelen, Rákospalota, tv nézés közben felugrott egy ablak "bejelentkezés" felirattal, újrainditás után is ugyan ez a helyzet, hogy jelentkezzen be amiből ki sem léptem, így tévézés nuku, tapasztalt valaki hasonlót? Vajon mi lenne a megoldás?

(#148038) Aby_2014 válasza luciferk (#148037) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Frissítette magát a box, egyszerűen nyomj rá a bejelentkezésre utánna pedig tovább, tovább, ... és menni fog.

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#148039) molnarpeter válasza luciferk (#148037) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Itt is ugyanez, bejelentkezésen nyomsz egy OK-t a távirányítóval és megy az élet tovább :)

(#148040) luciferk válasza molnarpeter (#148039) üzenetére


luciferk
senior tag

Ok benyoma, az alábbi ablak ugrott fel, tv adás továbra is nuku,

Végül a hibát a 1414- en egy kedves hangú hölgyike oldotta meg, szoftver frissítéssel ;)

(#148041) Matrox1995 válasza Davee. (#147989) üzenetére


Matrox1995
csendes tag

Sajnos tényleg nincs.... így jártam :(

(#148042) Davee. válasza Matrox1995 (#148041) üzenetére


Davee.
tag

Nekem is ezt mondták először, aztán amikor telefonált a szerelő, mondtam neki, ha nincs nála Technicolor ne is jöjjön ki, zárja a hibajegyet én meg újból bejelentem a hibát, addig amíg nem kerítenek, akár központilag valahonnan.
Ne fogadd el ezt ilyen könnyen, ez még a rosszabbik verzió, hogy kifagy. Engem is szarul érintett, amikor külföldről nem tudtam áromtalanítani az eszközt, és egy hétig nem értem el semmit, amíg haza nem utaztam. Jelentsd hibára a műszakisoknál, mondd meg, hogy több ember küzd a hibával, a szerelők is belátják, hogy rossz az eszköz, a frissítést nem sürgetik rá, kérd, hogy vegyék fel megjegyzésbe a hibajegyhez, hogy Technicolort szeretnél.

Használsz a Sagemcom mögött routert?

[ Szerkesztve ]

(#148043) patrikcoc válasza Davee. (#148042) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Ismerősöm is a Sagemcommal küzd (5670v2, szokásos naponta újraindulgatás + csatornaváltás belassulás). Hétfőre ígértek neki Technicolort, de még nem jött meg. Nem értem mi tart hónapokig egy ilyen kritikus hiba javításán…

(#148044) Matrox1995 válasza Davee. (#148042) üzenetére


Matrox1995
csendes tag

Igen használok (Asus AX-1800U). A szerelő még most fog jönni, csak már a telefonban rákérdeztem a dologra.
De akkor majd intézkedek tovább! :D

(#148045) Davee. válasza Matrox1995 (#148044) üzenetére


Davee.
tag

Rokonnál működik egy ilyen 5670v2, úgy hogy a routerek AP módban vannak mögötte, az nem fagy, nem indul újra.
Nálam az Asus is tárcsáz és a Sagemcom 5670v2-nél, ha a WAN fül alatt nyomtam egy "Alkalmaz" gombot legalul (ilyenkor újratárcsáz a router), jött a fagyás. Szóval nálam akkor is fagyott, ha az Asus bontotta a kapcsolatot, ilyenkor volt, hogy a Sagemcom még logolt annyit, hogy ő is bontotta, volt, hogy semmit nem írt logba csak fagyott. Technicolornál nincs ilyen és az 5655v2-nél sem volt (nekem azt is vissza akarták adni, mivel azt mondták nincs Technicolor. Mondtam, hogy köszi nem kell, ők erőltették a cserét egy jól működő eszközről, oldják meg.. :DDD )

#148043 patrikcoc Tipikus multi.. nem olyan egyszerű ott egy folyamat, hány emberhez kerül el a dolog, mire valaki foglalkozik vele, aztán hányhoz mire kikerül a frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#148046) tbandras


tbandras
újonc

Üdv! Ma hívott a Telekom egy "visszautasíthatatlan" ajánlattal: kicsérlnék a jelenlegi modememet egy korszerűbb WiFi6-os modellre. Szegény ügyintéző nem nagyon tudott válaszolni a kérdéseimre, de hátha itt valaki többet tud a dologról:
- tudja valaki, hogy milyen eszközről van szó pontosan? (modell no. stb.)
- tud az új modem/router bridge mode-ot? (tehát pl TP-LINK Deco-val össze tudom hozni, hogy a teljes házban egy SSID legyen csak 2.4, 5 és 6Ghz-re?)
- AdGuard-ot lehet rá bütykölni valahogy?
- illetve van valakinek tippje arra, hogy a jelenlegi SagemCom F@st modemről hogy tudnám a legegyszerűbben áthalászni a beállításokat? (port forwarding, reserved IP-k stb.)

Home Assistant-on keresztül működik az egész ház, picit félek megbolygatni a rendszert, csak akkor tenném, ha van tényleges előnye. :)

(#148047) Matrox1995 válasza Davee. (#148045) üzenetére


Matrox1995
csendes tag

Na nekem megmondta a tutit a szerelő:
Technicolor csak gigás netcsomagra jár. :) :DD
Először kicserélték megint 5655-re, ami nem meglepő módon rossz volt, aztán akkor vissza az egészet.
Persze minden hibás, a gépen a routerem, a minden is!
Leköttették a routeremet (kicsit fájlalom), aztán gondolom most már várhatom az újraindulásokat...

(#148048) korcsi


korcsi
veterán

Sagemcom 5670 saját router nélkül, körülbelül 15 eszköz van rajta, és vannak is használva:

Nekem is újraindulgatott, most nem használom a 2,5G-ás portot és a wifi is ki van kapcsolva, IPV6 aktív, ha nincs piszkálva a hálózat úgy tűnik eldöcög.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#148049) Celtis


Celtis
veterán

Sziasztok,

Berágtam a digi pofátlan áremelése miatt és a telekomnál megrendeltem az 500-as netet.
A kérdésem, hogy bridge üzemmód, publikus IP ugye van náluk is?

(#148050) Balcsix válasza tbandras (#148046) üzenetére


Balcsix
senior tag

Szia!
- Vagy Sagemcom F@st 5670-et, vagy pedig Technicolor FGA2233-at fogsz kapni (előbbi jóval gyakoribb mostanában, szóval elég valószínű, hogy az lesz).
- Tud mindkettő PPPoE Passtrough-ot.
- Ha jól látom az AdGuard weboldalán nem támogatja egyik eszközt sem, bár erre más biztosan többet fog tudni mondani, aki már esetleg próbálta.
- Elég valószínű, hogy nem fog sikerülni átszinkronizálni még a Sagemcom eszközre sem az adatokat, de ez is próba kérdése.

#148049Celtis
Szia! Ha koaxos netről van szó kérhető a bridge mód bekapcsolása, de csak akkor aktiválható ha nincsen TV előfizetésed, optikán pedig PPoE Passtrough-ra van lehetőség.
Illetve ha esetleg NAT alá kerülne a címed, egy telefonhívás a 1414-re és kapni fogsz publikus IP-t.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.