Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) dchard válasza Kommy (#25999) üzenetére


dchard
veterán

Szakadás volt az biztos, és ha a margin 6 és 13dB között mozog akkor ott valami nagyon nem stimmel. Lehet kábelezési hiba, esetleg új DSL előfizető aki zavar stb. Én először a lakást nézném át utána viszont hívni kell a szerelőt, az a margin változás túl sok 2-3dB-t szokott normál esetben változni napszkatól függően, de a 6-7dB túl sok.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#26002) Kommy válasza dchard (#26001) üzenetére


Kommy
veterán

Nálunk ez az egész úgy van, hogy 4 ház van egybeépülve és az én házam sarkánál van egy Matávos kis fejre fodított cserép amiben vannak a kábelek és onnan megy a 4 házba, innen hozzám egy sima telefonszábelen jön közvetlenül a modembe (home gateway, voip telefonnal).

Ahogy néztem abban a fejre fordított cserépben van egy sorkapocs és így vannak összekötve a vezetékek, ezek szerinte itt érdemes lenne megnéznem, hogy minden jó e. Ha nem akkor marad a T felhívása.

Amúgy köszönöm szépen a válaszodat.

[ Szerkesztve ]

(#26003) p87 válasza dchard (#26000) üzenetére


p87
senior tag

Köszi, akkor kipróbálom, csak félek még mert nem találok eredeti firmware-t, ha gond lenne és vissza szeretném rakni.
Nem lehet lementeni a modemről, vagy nem tudsz egy helyet ahonnan le lehetne tölteni?
Dlink honlapján csak DSL-360T verzió van, nekem meg DSL-360R T1 kellene.

(#26004) Allien válasza dchard (#25997) üzenetére


Allien
veterán

Asszem lassan JOBB, ha privátban beszélünk. Egyfelől, NEM ide tartozik a személyes véleményed, ami szerencsére relative, de szűk, és nem fedi, fedheti le a TELJES képet. Még ha lehet valóság alapja is, de igen is, KÜLÖN KELL kezelni bizonyos dolgokat. Magyaroszágon élsz, NEM nyugaton! Itt a külsősnek NEM kell igazán értenie hozzá (nézz körül, építő ipar, útépítés, stb). A cég alkalmazottjai kibuknak, ha nem oda valóak. Lehet, kicsit lassan, ez is Mo.
A felső vezetés már RÉG nem "szakmai", pontosabban egy más "szakma" a markettying emberei, másért kapják a fizetést (ergo ezt is rosszul látod. Jól gondolod, csak rosszul látod). :DDD Lásd pl a 120 megás net kérdése. Ki adták az ukázt, mert ez jutott eszébe valakinek. Azt, hogy hogyan lehet megvalósítani, az már kevésbé érdekelte őket. Valszeg, van valami ütem terv, mint a szocba, és meg van határozva, hogy sávszélemelés (letöltés oldalon) az istenkirály. Ergo itt már buktad a megoldásodat. Pontosabban ITT IS! A hagyományos réz alapú technológia már zsákutca. Elérték a határait. Nem elég a DSLAm közelebb tolása, akár épületbe, teljesen új (akár kat5-s) hálózat kiépítése kellene ehhez. Akkor már inkább optika. Asszem jelenleg 25 mega a max, amit rezen adhatnak. ;) Ha meg költség, akkor ismét, optika, ugyebár.
A másik. Lakótelepen élsz??? Wazze. (mondjuk nem ugrik be, hogy a 2. kerben hol van "lakótelep", de mindegy). Te húztad le a kábelt? Gratt. Akkor a vita lezárása érdekében, aki lakótelepen lakik, vagy jár olyan helyen, lehetőleg 10 emeletesekben. Nézze már meg, hogy hány helyen van elzárva a villanyóra szekrény! MINDHEZ be KELL jutni, egyszerre, nem egyik nap az ötödikre, másnap a nyolcadikra. Próbáld össze szedni a kulcsokat. :N (itt erős hahota) Nem véletlen, hogy pont lakótelepen húzzák az üvegszálas hálózatot. Ilyen helyen még ha a DSLAM az épületben van is, akkor is SZAR a hálózat. :K
A többi dolgot már le se írom. Természetesen, van igazság, amit irkálsz (sajnos), de akkor sem látod/láthatod a VALÓSÁGOT. (én sem, de ez más kérdés) :DDD
Arra kérlek, ha akarod folytatni, priviben. :R

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#26005) dchard válasza p87 (#26003) üzenetére


dchard
veterán

Nincs hozzá elérhető gyári fw, lementeni nem lehet.

Nyugodtan felrakhatod, működik :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#26006) dchard válasza Kommy (#26002) üzenetére


dchard
veterán

Igen mindenképpen érdemes ellenőrizni az összes kötést, toldást stb.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#26007) Livius


Livius
őstag

Ez milyen problémára utalhat, hogy este 0:00 után pár perccel folyamatosan elmegy a net legalább 1:00 óráig. Párszor sikerül újra csatlakozni, de ez egy vagy két alkalom van csak azon az egy óra alatt, a router pedig "Can not get an IP address from PPPoE" üzenetet ad a sokadik csatlakozási próbálkozás után. Ez a fura hiba már több napja mindig előjön.

Továbbá a NetMánia M csomagra váltottam kb egy hónapja, akkor persze semmi sebesség változásom nem lett ADSL2+ modemmel, itt raktam be spektrum képeket meg kb minden infót leírtam a vonalamról. Hibának bejelentettem hátha csinálnak valamit, mivel a pingem is az óta borzalmas, folyamatosan a T-home tesztszerver felé 23 ms-el pingelek, régen ez 9 ms volt. (német szerverre 50 ms felett is van) Megoldásként telefonban azt beszéltem velük, hogy hozzanak VDSL modemet, de érdekes módon mikor jött a szerelő nem VDSL modemet hozott. Aki hozta a megbeszélt VDSL modem helyett az új ADSL2+ modemet (D-link 360R fekete) az azt mondta, hogy VDSL-el sem lenne jobb, mert nem tud az annyit, hogy 800 méterre a központtól jobb legyen a sebességem a mostani 14.2 Mb/s le és 1.01 Mb/s fel sebességeknél.
#25070
#25224
#25227
#25229

Számomra ez a lerázós szöveg mikor kérdeztem, hogy mér nem VDSL modem lett eléggé sántítósnak tűnt. Azt kérdezném, hogy hogyan lehetne 100%-osra kideríteni, hogy a központ, amin vagyok VDSL képes-e? Továbbá milyen hibát lehetne bejelenteni, hogy végre, foglalkozzanak bővebben is a ping gonddal és ezzel az esti 1 órás szakadásokkal, valamint elérni azt hogy igen is hozzanak egy VDSL modemet ha a központ tudja, mert azért ezt én nem nagyon tudom elhinni hogy kevesebb mint 1km-re a VDSL nem tudná a NetMánia M csomagot gond nélkül?

Elvileg ezen a központon vagyok rajta: 1118 BUDAPEST Nagyszebeni út 24.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#26008) dchard válasza Allien (#26004) üzenetére


dchard
veterán

Nem folytatom veled sehol sem a beszélgetést, amit pedig leírtam nem a véleményem, hanem a tények, esetleg a saját tapasztalatom. Nincs időm sem energiám másokat győzködni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#26009) dchard válasza Livius (#26007) üzenetére


dchard
veterán

800 méteren tudja a VDSL2 szerintem a 40-50megát is, de nem ez a lényeg. Valszeg azért nem VDSL2 modemet kaptál mert a DSLAM nem tud VDSL2-t.

A szakadást viszont be kell jelenteni.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#26010) villamos


villamos
őstag

Az mitől lehet, hogy az ONT -nek sikerül felkapcsolódni a hálózatra, és IP címet is kap, de mégsem lehet semmilyen géppel, semmilyen weboldalt megnyitni?

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#26011) Livius válasza dchard (#26009) üzenetére


Livius
őstag

Kb két éve próbáltam egy olyan csomagra módosítani, ami csak VDSL-en ment volna, persze akkor mondták is, hogy nem elérhet. Valamint most ha precízen beírom a lakcímemet, akkor a NetMánia M csomagnál jobbat nem is enged rendelni a rendszerük. A T-home oldalon lévő rendszerben akkor meglehet bízni, hogy hiteles és valóban a VDSL központ hiánya miatt nem engedi a magasabbakat?

A hiba bejelentést tervezem hogy megteszem akkor, csak azon gondolkodok nem-e fognak lesz@rni azért mert olyan hibát mondok ami éjfélkor jön elő. :F A pingemmel meg múltkor se akartak semmit csinálni, de azt se mondták mitől van, csak ez ilyen és kész a szerelő szerint.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#26012) zer0fill válasza p87 (#25998) üzenetére


zer0fill
tag

helo!

köszönöm az ötletet! , én is Családiról átváltottam Netmania M -re az elöbb ....
telefonos rendelés után kb. 3 !! perc múlva!!! :C
aktiválták is, -1központi router reset és most ilyen :
hozzáteszem , hagyományos telefonkábelen jön..... :)
még annyit, hogy nálunk ez a max amit a rendszer tud ,jelenleg....

[ Szerkesztve ]

zopo zp999 1.st. tulajdonos :) + Letv Leree Le3 + Lg V20

(#26013) joecontra válasza p87 (#25998) üzenetére


joecontra
addikt

Szép mérési eredmény. :K

Üdv,
J

(#26014) hun005a válasza zer0fill (#26012) üzenetére


hun005a
tag

Én három hete váltottam de semmi nem változott a sebesség ugyanaz,telefonálgatok összevissza
nem csinálnak semmit.A központ kb 100m-re van tőlem.

(#26015) hun005a válasza zer0fill (#26012) üzenetére


hun005a
tag

Milyen modemről megy?

(#26016) zer0fill válasza hun005a (#26015) üzenetére


zer0fill
tag

Helo!

ez 1 régi kb 5 éves Speedtouch wifis router, de valojában ez : [link] :)

[ Szerkesztve ]

zopo zp999 1.st. tulajdonos :) + Letv Leree Le3 + Lg V20

(#26017) hun005a válasza zer0fill (#26016) üzenetére


hun005a
tag

Ez a link így ebben a formában nem elérherő

Mi a pontos tipusszáma?

[ Szerkesztve ]

(#26018) zer0fill válasza hun005a (#26017) üzenetére


zer0fill
tag

bocs , lehet roszull linkeltem... :U [link]

zopo zp999 1.st. tulajdonos :) + Letv Leree Le3 + Lg V20

(#26019) joecontra válasza zer0fill (#26012) üzenetére


joecontra
addikt

Gyorsak voltak akkor és hatékonyak is. :DD

Üdv,
J

(#26020) Allien válasza dchard (#26008) üzenetére


Allien
veterán

Ez van... :B

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#26021) hun005a válasza hun005a (#26014) üzenetére


hun005a
tag

Leadtam hibára,valamit matattak ez lett a vége

http://speedtest.net/result/2314345776.png

(#26022) hun005a válasza zer0fill (#26012) üzenetére


hun005a
tag

1

[ Szerkesztve ]

(#26023) villamos


villamos
őstag

Édes anyukám fejébe vette, hogy ő RTL2 -t akar nézni. Most. Jelenleg a júpiszi van nálunk, de náluk nincs retek kettő. Ezért a ténél akar előfizetni a tévére. Ez esetünkben kizárólag iptv lehet. Ez azzal jár többek között (azon felül, hogy az egész lakást át kell kábeleznem), hogy a jelenleg négy működő tévé közül az egyikről le kell mondanunk. Ez viszont anyukámnak nem tetszik, ő a konyhában is kíván tévézni, punktum. Természetesen, mivel konyha, ezért ő kimondottan a paprika tv -t kívánja nézni, ez viszont a szabadon fogható csatornák között nincs.
Itt merül fel a következő kérdés:
Ezek az iptv set top boxok képesek egyszerre több kimeneten is kiadni a képet, illetve a hangot? Egyáltalán milyen kimenetek vannak rajta? Arra gondolok, hogy ha mondjuk van rajta valamilyen rca kimenet, akkor azzal, meg némi kábellel, át lehetne lőni a kép és hangjelet a konyhába, így két készüléken menne ugyanaz a műsor. Persze ha csatornát kell váltani, akkor azt csak a szobában lehet majd..

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#26024) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Erre tudtok mondani valamit:

Ezzel lehet valamit tenni? Azt mondják nem tudnák jobbat...
T-Home, VII. kerület, Rottenbiller utca

Köszönöm!

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#26025) bopeti98


bopeti98
őstag

Ma egész nap szakadozott net :W Megint bejelentettem hibára és hétfőn kiküldenek egy szerelőt aki megvizsgálja a vonalat. Ha felmegy a padlásra és meglátja hogy ingyen bámuljuk az Analógot ( Bár mondjuk jó ha 5-6 csatorna nézhető minőségbe van ) lehet valami gond?

(#26026) 206 cc


206 cc
senior tag

Kicseréltem a vezetéket a csatlakozásokat a lehető legrövidebbre...mértem és jobb adatokat mutat a modem,de a sebességem mintha be lenne fagyasztva 15.7Mb le és 0.92 Mb fel :F :F :F ...beszéltem szervizesekkel mondták jelentsem be hibára és kérjek helyszíni vizsgálatot...a mért adataim alapján valami nem stimmel gyorsabbnak kellene lenni a netemnek szerintük is.

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#26027) hun005a


hun005a
tag

Ilyen volt a családival

[ Szerkesztve ]

(#26028) deminos válasza bopeti98 (#26025) üzenetére


deminos
aktív tag

Nálunk sem érdekelte a szerelőt. :DDD
Na nem mintha néznénk TV-t, kb. havi 1x.

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#26029) dchard válasza Cold5 (#26024) üzenetére


dchard
veterán

Ez karcsú. A többi adat merre van?

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#26030) Cold5 válasza dchard (#26029) üzenetére


Cold5
senior tag

Azt merre találom?

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#26031) dchard válasza hun005a (#26027) üzenetére


dchard
veterán

Ez egy szép vonal.

Viszont biztos hogy modemcserés már az uplink miatt is. Netmánia M-ben 1250 körül van az uplink vége ez közel fél megával lassab, ráadásul lfelé is lehetne még faragni ezen snr margin csökkentéssel.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#26032) hun005a válasza dchard (#26031) üzenetére


hun005a
tag

A Tcconsole kellene de sehol nem találom:)
Na csak meg lett:)

[ Szerkesztve ]

(#26033) #15241216 válasza bopeti98 (#26025) üzenetére


#15241216
törölt tag

Hogyan lehet ingyen nézni?

(#26034) joecontra válasza hun005a (#26021) üzenetére


joecontra
addikt

Nekem ez jónak tűnik. :K
Stabil?

Üdv,
J

(#26035) dchard válasza hun005a (#26032) üzenetére


dchard
veterán

Félreértettél. Nem a mostani modemeddel kell SNR margint csökkenteni, hanem egy normálissal, például 360R T1E-vel vagy 321B-vel.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#26036) hun005a válasza dchard (#26031) üzenetére


hun005a
tag

Kicsit húztam a modemen ilyen lett.
Feltöltésre lehet valamit állítani?
http://www.speedtest.net/result/2315336632.png

[ Szerkesztve ]

(#26037) hun005a válasza dchard (#26035) üzenetére


hun005a
tag

Miért ezzel nem lesz jó mindenképpen cserélni kell?

(#26038) dchard válasza hun005a (#26037) üzenetére


dchard
veterán

Ne speedtest-et mutass hanem spektrumképet az új beállításokkal.

Tőlem használhatod így, de az uplinked például nem lett gyorsabb, holott új modemmel ki lehetne belőle hajtani a maximumot.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#26039) hun005a válasza dchard (#26038) üzenetére


hun005a
tag

[ Szerkesztve ]

(#26040) dchard válasza hun005a (#26039) üzenetére


dchard
veterán

Ha nem szakad hagyhatod így, de látszik, hogy a hibaszámlálók megindultak rendesen.

Uplinked 911 az elérhető 1250 helyett.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#26041) aiminet válasza hun005a (#26039) üzenetére


aiminet
tag

Hello!

Hogyan grafika? mert én is kiprobálom akarom ezt a képed.

köszi

(#26042) hun005a válasza aiminet (#26041) üzenetére


hun005a
tag

Modem közvetlenül összekötve számítógéppel,SM50b program elindít

http://www.softpedia.com/progDownload/SM50B-Download-144248.html

(#26043) janihunk


janihunk
senior tag

Sziasztok sima DSL netem van +tv a nagy T nél. Régi 15MB es net. 9500 körül van a havi számla. Na most beléptem a T oldalára és azt írja elérhető a címemen a 20MB net. Ha megrendelem 2 év hűséggel szerintetek többet kell majd fizetnem? Csak mert így is drága :D

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#26044) hun005a válasza janihunk (#26043) üzenetére


hun005a
tag

Lépj be a My T-Home-ba és ott csinálj csomagváltást és még mielőtt véglegesítenéd kiírja hogy mennyibe kerül

(#26045) janihunk válasza hun005a (#26044) üzenetére


janihunk
senior tag

Az oké csak nem ad új jelszót :S Illetve a jelenlegit se fogadja el.,

[ Szerkesztve ]

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#26046) aiminet válasza hun005a (#26044) üzenetére


aiminet
tag

töltöm le minden oké, csak nem jon be csak fehér ablak mit csináljam?

Nekem modem csak van és Cisco EPC3925 tipusom.

[ Szerkesztve ]

(#26047) joecontra válasza aiminet (#26046) üzenetére


joecontra
addikt

Ez a program a szürke D-Link DSL 360R modemmel működik.

Üdv,
J

(#26048) hun005a válasza aiminet (#26046) üzenetére


hun005a
tag

Az kábelmodem nem ADSL:)

(#26049) wmati válasza aiminet (#26046) üzenetére


wmati
addikt

Igen a Cisco EPC3925 egy kábelmodem itt a vételi jelszintekből lehet megállapítani a vonal állapotát

(#26050) krypton


krypton
senior tag

Sziasztok!

Megakartuk ma újítani az internetcsomagunkat, és arra lettek volna kíváncsiak, hogy szeretnénk-e digitális hálózatot vagy sem. Ez mi takar? Mit kell tudni róla? Sat TV, telefon és internet előfizetésünk is van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.