Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143001) OPiiPO válasza user12 (#143000) üzenetére


OPiiPO
addikt

Jogos, akkor ez lesz belőle - köszi!

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#143002) Woodcutt3R


Woodcutt3R
tag

Ont restart megvolt. Amit szabad szemmel látni lehet:
Optikai kábel bejön az ONT-be abból egy Tcom által berakott rövid utp kábel (gondolom végpontig van optika csak, nem az összes falban, 2020-ban épült lakás) a falba. Azt gondolom olyan utp-t raktak a falba ami bírja a 2gigabitet ha már előfizethető itt.
A nappali szoba falából egy utp jön ki (cat7), ami belemegy a 2.5gigabites switch-be onnan megy a PC-be (cat6) amibe 2.5gigabites kártya van.
Sajnos direktbe nem tudom beledugni a PC-t a modem 2.5 gigabites portjában mert kb 6-7 méterre vannak egymástól.
A switch azt jelzi amúgy (kép), hogy 2.5 gigabiten megy, ahogy írtam korábban a windows is ezt jelzi (csatoltam).
Jeleztem egyebként a Tcomnak a problémámat a mai nap.

(#143003) djalmasi válasza Woodcutt3R (#143002) üzenetére


djalmasi
tag

Hali, a sebesség fixen 950/950?

(#143004) user12 válasza Woodcutt3R (#143002) üzenetére


user12
őstag

Ha feláll a 2.5G link, akkor a sebességnek is meg kellene lenni.
Valószínűleg a központban még nem állították át

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#143005) Woodcutt3R válasza djalmasi (#143003) üzenetére


Woodcutt3R
tag

Annak a környéken van, kb. mint a korábbi 1gigabites előfizetésnél.

(#143006) djalmasi válasza Woodcutt3R (#143005) üzenetére


djalmasi
tag

Akkor ahogy user12 is említette, nem lett még átállítva.

(#143007) Woodcutt3R válasza djalmasi (#143006) üzenetére


Woodcutt3R
tag

Remélem ez a gond, azt írták korábban amikor váltottam nagyobb csomagra, hogy 24 órán belül aktiválják, az már lejárt.

(#143008) djalmasi


djalmasi
tag

Hát elég furán működik ez a T-hálózat (vagy Technicolor Router), már én magam sem tudom melyiktől van :DDD. Nem megy a speedtest semelyik szerveren 300 felé, router restart, minden szerveren 1900, eltelik fél óra és újra 300-nál tartok :B

(#143009) qqzs


qqzs
őstag

Egy optikai Huawei routerem van a telekomtol HG8245H es van rajta Xiaomi AX3000 mesht. De csak acces point modban Azt mondtak Ppoe pastrough modba kell allitani a huaweit, de nem talalom hol. A multkor mar kérdeztem de ugy nem jo, hogy csak radugom a xiaomit es azzal betarcsazok amit nem is talalok hogy mivel

Eladó: GTS450

(#143010) djalmasi válasza qqzs (#143009) üzenetére


djalmasi
tag

Hát ez sem egy mostani darab, ezt találtam huawei fórumon.

(#143011) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Van egy Magenta Home Boxom, amivel kapcsolatban valaki tudna segíteni, hogy miként kellene rajta portot nyitni? Totál hülye vagyok hozzá. :R

(#143012) fatal` válasza qqzs (#143009) üzenetére


fatal`
titán

A Huaweit úgy lehet passthroughba rakni, hogy elrontod a PPPOE jelszót rajta és az egyes portra dugod a másik routert.

Nekem is így van, tökéletesen működik. Természetesen a saját eszközön a WAN portba dugd a kábelt és a PPPOE-t konfiguráld be rajta az internetnél (a megfelelő felhasználónévvel és jelszóval).

(#143013) qqzs válasza fatal` (#143012) üzenetére


qqzs
őstag

es amit lentebb kuldtek hogy kell atkapcsolni?
minden ami be volt rajta allitva elelejti pl static ip hozzarandelesek stb?
es ajelszot hogy tudom meg hogy a masikon beallitsam?

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#143014) fatal` válasza qqzs (#143013) üzenetére


fatal`
titán

Felhasználónév és jelszó a szerződésedben.

De a telekom webes felületén meg is lehet változtatni, nekem is kellett cserélni, mert nem találtam.

es amit lentebb kuldtek hogy kell atkapcsolni?
Az egy másik eszköz így ránézésre, szerintem kábelmodem lehet. A telekomos Huawei ONT-n nem kell bridge módot állítani (HG8245H).

Belépsz -> Felül menüben WAN -> Kiválasztod a netet (nálam 2_TR069_INTERNET_R_VID_32) és a passwordnél elírod a jelszót.

(#143015) qqzs válasza fatal` (#143014) üzenetére


qqzs
őstag

nekem ott ez van , minden szurke de erdekes ppoe-van bejelolve

Eladó: GTS450

(#143016) woodworm válasza qqzs (#143015) üzenetére


woodworm
veterán

Nem kell foglalkozni az ont beállításával, mivel nem is sok mindent lehet tenni vele. Mióta két session van engedélyezve, nem kell rontani az ont kapcsolatát sem. Csatlakoztatod a lan1-hez a xiaomi wan portját és azon is beállítasz egy pppoe kapcsolatot a kapott felhasználói adataiddal.

(#143017) Nite válasza fatal` (#142984) üzenetére


Nite
őstag

na itt a 444 valasza:

Köszi, hogy írtál.
Igyekszünk utánajárni a jelenségnek.
A fejlesztő kollégák két kéréssel fordulnának még feléd:- https://444.hu//cdn-cgi/trace linket megnyitva mi a "colo" paraméter értéke? (az oszlop közepe felé lesz, sanszosan BUD vagy VIE lesz)- tudsz esetleg traceroute screenshotot vagy logot küldeni? -> erre útmutató itt: https://www.fortinetguru.com/2017/01/how-to-run-ping-and-traceroute/ (kb oldal közepén, a "To use traceroute on an MS Windows PC")

meg varok egy kicsit hogy szornyubben nezzenek ki a pingek aztan valaszolok ;]

Paid my dues!

(#143018) norba69 válasza Nite (#143017) üzenetére


norba69
senior tag

colo=VIE
Nálam most ilyen:

[ Szerkesztve ]

(#143019) Rick4 válasza Nite (#143017) üzenetére


Rick4
félisten

nálam: colo=VIE

De mit akar ez jelenteni?

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#143020) fatal` válasza qqzs (#143015) üzenetére


fatal`
titán

Igen, itt kell elírnod a jelszót, hogy bridge módba kerüljön, legalábbis nekem így van

Egyes portjára mehet a kábel, Xiaomi routerednek meg a WAN lábára és aztán beállítod benne a pppoe kapcsolatot az adataiddal.

Szerk.: Most látom, hogy woodworm azt mondja már nem kell elírni semmit se.

[ Szerkesztve ]

(#143021) fatal` válasza Nite (#143017) üzenetére


fatal`
titán

Na, legalább foglalkoznak vele.

colo=VIE

De várni kell úgy 9-ig, akkor lesz igazán szar. :D Bár már most is 70-75ms a ping.

Pinging 444.hu [2606:4700:20::681a:ee] with 32 bytes of data:
Reply from 2606:4700:20::681a:ee: time=75ms
Reply from 2606:4700:20::681a:ee: time=74ms
Reply from 2606:4700:20::681a:ee: time=69ms

[ Szerkesztve ]

(#143022) Nite válasza Rick4 (#143019) üzenetére


Nite
őstag

szerintem az a becsi datacenter lesz

Paid my dues!

(#143023) proradeon válasza fatal` (#143021) üzenetére


proradeon
őstag

"Na, legalább foglalkoznak vele."

Meglepne, ha tudnának vele mit kezdeni, mivel ez a Telekom sara. Míg Telekommal VIE a colo, addig Digivel BUD. (És ez gondolom ugyanúgy vonatkozik bármelyik weboldalra vagy szolgáltatásra, ami cloudflare-nél fut.)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#143024) fatal` válasza proradeon (#143023) üzenetére


fatal`
titán

Valószínű nem tudnak, de ha cikk lesz belőle, akkor talán a telekom is csinál valamit. Ha más nem, baszogatja az anyacéget, hogy csinálja meg.

(#143025) qqzs válasza woodworm (#143016) üzenetére


qqzs
őstag

ok csak hogy teljesen képben legyek, a huawei wifit le kell tiltani.
A fix ip kiosztás is elveszik es majd az AX3000-en újra be kell allitani?
A huawei tobbi portjara csatlakozo kabeleket meg a mesh routerek portjaira kell majd atdugni?

Eladó: GTS450

(#143026) woodworm válasza qqzs (#143025) üzenetére


woodworm
veterán

Igen, címszavakban kb. ezt kell tenned. A boxok maradhatnak az ontra csatlakoztatva, kevesebb gondod lesz a xiaomival.

(#143027) mgaben válasza fatal` (#143024) üzenetére


mgaben
senior tag

Igen, ez a lényeg, hogy hátha hangot kap.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#143028) fatal` válasza Nite (#143022) üzenetére


fatal`
titán

Most küldjed neki, 90ms a ping :D Nem is kellett 9-ig várni.

(#143029) TiMoN


TiMoN
senior tag

Másnak is van problémája, a discord mükösésével Telekom hálózaton? Más hálózaton nincs probléma. Nehezen tölt be ha egyátalán sikerül ha megosztanak 1 képet úgy tölti le mint régen a betárcsázós modem.
Net sebesség megvan minden kiválóan müködik.

-TiMoN-

(#143030) patrikcoc válasza TiMoN (#143029) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Mindenkinél ilyen este, aki Telekomos.

(#143031) Nite válasza fatal` (#143028) üzenetére


Nite
őstag

kuldtem, jo kis packet-lossosat :DDD

Paid my dues!

(#143032) proradeon válasza TiMoN (#143029) üzenetére


proradeon
őstag

Tulajdonképpen napok óta erről beszélgetünk itt. Minden weboldal vagy szolgáltatás ami a Cloudflare-nél fut, az este 6 és 11 között lassú. Az, hogy ez a Telekom hibája, és nem a Cloudflare-é, onnan lehet tudni, hogy Digivel nincs semmi gond az érintett weboldalakkal és szolgáltatásokkal.

Ha gondolod vedd a fáradságot, és jelentsd nekik a problémát e-mail-ben (minél részletesebben). Ha sokan jelezzük feléjük, talán hajlandóak lesznek végre javítani.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#143033) TiMoN válasza proradeon (#143032) üzenetére


TiMoN
senior tag

Elnézésedet kérem, igen olvasgatom a hozzászólásokat, de nem gondoltam volna, hogy discord is ezért ilyen, de most már világos.
Igen, sem a Digi, sem a vodafon szolgálatásairól rendben megy a discord.
Veszem a fáradságot és jelzem is, bár nem tudom mit ér mert ilyenekkel nem foglalkoznak.

-TiMoN-

(#143034) TiMoN válasza patrikcoc (#143030) üzenetére


TiMoN
senior tag

köszönöm, akkor megyek tovább és jelzem, mert már kezdem unni, azt hittem nálam a hiba, de több gépen is néztem ismerösök meg java része más szolgáltatónál van.

-TiMoN-

(#143035) fatal` válasza TiMoN (#143034) üzenetére


fatal`
titán

Sajnos nem is a magyar T-nél van a hiba, hanem valószínűleg a DT-nél, már hetek óta szar.

(#143036) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Olvasgatom itt a CF érintett oldalak lassulását már napok óta, valaki mint ha említette volna hogy nincs kizárva hogy az egész jelenség mögött energiaspórolás áll, ami a jelenlegi elszállt árak mellett logikusnak is tűnhet.
Tartok attól hogy a hasonló jelenségek egyre gyakoribbá válnak majd a jövőben mert sok szolgáltató (felhő, streaming, adatközpont stb.) próbál majd "spórolni" főleg aki nem tud árat emelni és azzal kompenzálni, aztán az is előfordulhat hogy az ilyen szolgáltatást igénybe vevő oldalak fognak kisebb kapacitásokra szerződni még akkor is ha tudható előre hogy ez lassulást okozhat a jövőben, egyelőre még az is meglepő számomra hogy az internet szolgáltatók nem kezdtek drasztikus emelésbe pedig valószínűleg őket is érinti a többszörösére növekedett áram ár, és gondolom nem rezsivédett áron kapják. Persze reménykedek én is abban hogy ez a CF mizéria is rendeződni fog mert elég idegesítő, ráadásul rengeteg oldalt érint.

(#143037) enginev3.0 válasza Roland-87 (#143036) üzenetére


enginev3.0
félisten

Telekom már emelt, és minden évben emelni is fog innentől

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#143038) fatal` válasza enginev3.0 (#143037) üzenetére


fatal`
titán

Nekem nem emelkedett az ár, pedig rég lejárt a hűségem.

(#143039) Kaba válasza enginev3.0 (#143037) üzenetére


Kaba
veterán

Csak a kivezetett csomagokkal rendelkezők árai emelkedtek pl. 150/50 net párszáz forinttal. Mindenkinek majd minden év Január 1-én emelnek az inflációtól függően egyszer.

(#143040) enginev3.0 válasza Kaba (#143039) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen
Ezt írtam, csak nem ilyen részletesen, csak válaszolva hogy az írt emelés sajnos nem maradt el

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#143041) patrikcoc válasza proradeon (#143023) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Tudnál egy traceroute-ot küldeni Digis nettel? Kíváncsi vagyok a magyar IP-re (a bécsi helyett), illetve hogy az is lossol-e este T nettel.
Amúgy az is érdekes, hogy a bécsi központot használja a Telekom...
[link]
"Until today, Hungarian visitors to these Internet properties were principally served out of our Frankfurt data center 1,000 km away, or from Vienna. We are happy to further reduce their latency to over 8 million Internet users."

[ Szerkesztve ]

(#143042) lszlogal válasza OPiiPO (#142999) üzenetére


lszlogal
senior tag

Gyakorlatilag jó. 3 db eszközzel fedek le egy 100nm alapterületű 2 szintes salakblokk építésű házat, amin betonfödém van. Az a poén, hogy az egész udvaron is fogom a jelet, és ilyen 30Mbps ott is elérhető. Na meg a 2. szomszédnál is. Amikor megláttam ezt, akkor meg is lepődtem. NIncs szükség a 4. eszközre, még ki sem csomagoltam.

(#143043) lszlogal válasza snyper990 (#142996) üzenetére


lszlogal
senior tag

Persze, a sima cat5 is tud gigabitet asszem max 5 vagy 10 méteren. A cat5e többet, azt pontosan nem tudom hogy mennyi az annyi. Ha gigabites hálókártyád van és 2,5 gbps-t ír ki, akkor tuti a windows a hülye. A Telekomos eszközök portjai is csak gigabitesek.

[ Szerkesztve ]

(#143044) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Most milyen szupergyors minden,már csak rágondolok és benn is van az oldal,még kattintás előtt... :DDD

(#143045) OPiiPO válasza lszlogal (#143042) üzenetére


OPiiPO
addikt

köszi :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#143046) proradeon válasza patrikcoc (#143041) üzenetére


proradeon
őstag

Digi:
traceroute to 444.hu (104.26.1.238), 30 hops max, 60 byte packets
1 10.0.0.1 (10.0.0.1) 1.334 ms 1.457 ms 1.413 ms
2 * * *
3 * * *
4 * * *
5 cloudflare.bix.hu (193.188.137.27) 2.555 ms 3.236 ms 2.909 ms
6 104.26.1.238 (104.26.1.238) 1.842 ms 1.570 ms 1.711 ms

"Majdnem" úgy néz ki, mint a norba69 által berakott Telekomos tracer-t. :DDD

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#143047) lszlogal válasza OPiiPO (#143045) üzenetére


lszlogal
senior tag

Még annyit hozzá szeretnék tenni, hogy eddig éveken keresztül a régi Strongot használtam, az is teljesen jól ment, de viszont nem lőtte át a betonfödémet. A Strongban volt nagyon sok beállítási lehetőség, ez az új cucc meg nagyon simple, van egy app amiben tudsz változtatni jelszót, és ennyi. Legalább gyorsan bootol.

(#143048) Taci


Taci
addikt

Én most egy kicsit össze vagyok zavarodva. A Telekomos Android boxot tv-re kell kötnöm, vagy ugyanúgy mehet simán egy monitorra is? HDMI, szóval gondolom, simán megy monitoron is.
Azért vagyok most összezavarodva, mert most egy olyan monitoron tv-zek, amiben van tv tuner is. És ezen most megjelent pár rossz pixel, és zavarni kezdett, úgyhogy ezért kezdtem el nézegetni, hogy mit vegyek helyette. És mivel főleg monitornak használom, ezért a tv-k annyira nem opciók, és így jutott eszembe, hogy lehetne egy jó monitor is, nem kell tv tuner, hiszen HDMI rámegy és kész. (Plusz a hangnak majd még valami.)

(#143049) snyper990 válasza lszlogal (#143043) üzenetére


snyper990
őstag

Telekomos ONT-ken van 2,5G port is, legalábbis a Sagemcom 5670-esen és a Technicoloron biztosan.
A kérdezőnél minden (ONT, switch, hálókártya) adott a 2,5 Gbites linksebességhez.
És nálam biztosan nem ír ki semmit a Windows, mert nem használom :)

#143042-re: A nanométer nem terület-mértékegység :P Tessék: ²
Szabadon felhasználható, a terjesztése pedig különösen ajánlott :)

#143048 Taci: Semmi elvi akadálya nincs, hogy monitorral használd

(#143050) djalmasi válasza proradeon (#143046) üzenetére


djalmasi
tag

30-ból egyszer nem 70 ms :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.