Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82951) C0d3r válasza akoska07 (#82949) üzenetére


C0d3r
addikt

Ahol ótvar a DSL, ott átmeneti megoldásnak jó lehet, amíg meg nem érkeznek a fejlesztéssel. Hozzá kell tenni, hogy sunyi módon alkalmaznak napi 10 GB adatforgalmi korlátot, noha semmiféle említés nincs se az oldalon se az ÁSZF-ben. "Nem rendeltetésszerű használatot" írnak, 10 GB-ot ennek nevezni 2017-ben enyhén szólva is röhejes.

[ Szerkesztve ]

(#82952) DJ. Ru$y válasza Heimdallr75 (#82948) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

DSL esetén igen, ezért is szerepel a Téma összefoglaló GYIK-jában, hogy optika és koax esetén lehet 2 HD + 1 SD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82953) akoska07 válasza DJ. Ru$y (#82950) üzenetére


akoska07
nagyúr

Köszi,igaz. :R

Nekem ez elég dodgy ez az ajánlat.
Ja és fontos a hűség idő növelés,másképp senkit nem hívnak fel,hogy spóroljon.

#82951 C0d3r :
Pont emiatt írtam azt,hogy dodgy ez biznic.

Nálunk meg van a ~35MBit körüli sebesség a 30-as nettel (ez a max).
Közel vagyunk a központhoz.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#82954) Heimdallr75 válasza DJ. Ru$y (#82952) üzenetére


Heimdallr75
őstag

ez is vicc, szóval akinél 3 box van tessék erre odafigyelni.

الغريبة في هذا الكوكب

(#82955) akoska07


akoska07
nagyúr

Mindenkinek köszi a segítséget. :R

További jó fórumozást.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#82956) makoss válasza akoska07 (#82946) üzenetére


makoss
addikt

Meglévő TV- vagy vezetékestelefonelőfizetés mellé (!!) Rotty :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#82957) DJ. Ru$y válasza makoss (#82956) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A dupla kedvezmény miatt, általában mindenkinek van telefonja az internet mellé, mert olcsóbb a 2 szolgáltatás együtt, mint külön csak az internet. :U

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82958) makoss válasza DJ. Ru$y (#82957) üzenetére


makoss
addikt

Nállam ez nem él, kártyás vagyok. ;)

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#82959) DJ. Ru$y válasza makoss (#82958) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem értem mi köze van hozzá, ez otthoni.

Tényleg nem akarod érteni? Otthoni vezetékes telefon és internet előfizetést kell kötni, mert olcsóbb, mint a sima internet előfizetés a dupla kedvezmény (20%) miatt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82960) makoss válasza DJ. Ru$y (#82959) üzenetére


makoss
addikt

Az értésemmel semmi baj, épp ebben van a lényeg, hogy mindenféleképpen fizessél többet még ha kicsivel is :U
A pendrive is úgy akciós, hogy ami 20.000Ft de 21.000ért hirdeti meg, és "akciósan" eladja neked 20.000Ft-ért semmit nem bukik rajta. Ennyi.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#82961) DJ. Ru$y válasza makoss (#82960) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Rossz a példád, ugyanis tegyük fel megkötöd a netet fizetsz X ezret és nem kapsz kedvezményt, ha fizetsz mellé Y ezerért még mondjuk egy alap telefont, akkor kapsz 20%(!) kedvezményt mind a két előfizetésből és a végösszeg kevesebb lesz, mint X ezer forint. Szóval itt neked tényleges kedvezményed van.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82962) Heimdallr75 válasza makoss (#82960) üzenetére


Heimdallr75
őstag

csak számpélda:

net 5000
alap telefon 600
összesen : 5600
de a telekom kedveszmény (-20%)
net 5000-20% = 4000
alap telefon 600-20%= 480
összesen: 4480

tehát így számolj, ebből látod hogy egy alap telefonnal olcsobb kompletten, mint maga az 5000 es net.

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#82963) DJ. Ru$y válasza Heimdallr75 (#82962) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Köszönöm, sajnos nem volt időm összeszedni az árakat, de benne van az összefoglalóban a spec1-2 táblázat, abból is simán látszik.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82964) Heimdallr75 válasza DJ. Ru$y (#82963) üzenetére


Heimdallr75
őstag

passz a net árát csak tippeltem ,de szerintem így világosabb leírni. (tapasztalat, a szomszédomnak próbáltam elmagyarázni hogy az életét kifizeti feleslegesen, telekom mobil előfizu, meg a sz@arr kft trio csomagja van neki)

الغريبة في هذا الكوكب

(#82965) 313313


313313
addikt

Frissült a Telekom alkalmazás, lehet minimálisan kezelni az otthoni előfizetéseket is.
Most Magenta1 spec kedvezménybe van Családi+HD, Netmánia L, Hoppá plusz telefon 7.244-ér.
Az alkalmazás felhívja a figyelmem, hogy lejár a hűségem, kössek újra 2 évet. Engedne is hűséget kötni, 7.244-ért de az összefoglalóban 7.730ft van. Hol a hiba, vagy maradna a Családi+HD a Szuper Családi HD helyett?

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#82966) Bozek válasza makoss (#82942) üzenetére


Bozek
nagyúr

(#82967) Ezustroka


Ezustroka
tag

Írtam korábban, hogy bondingot szereltek nálunk nemrég, ami nem nagyon ment, hol csak egy érpàron jött a net, hol kettőn. Aztàn tegnapra totàl behalt az egész, a hálózati eszköz kb meg sem mukkan, egyedül a power világít. Be is jelentettem hibára. Már hívott is egy szerelő, az meg mondta, hogy mivel mostanában szerelték, visszaadja annak a két szerelőnek, akik eddig három alkalommal voltak már nálunk. Ja és hozzá tette, hogy a házunknak pocsék a hálózata, ne számítsak túl sok jóra, szerinte vissza kell állni a korábbi sima csomagra. Gondolom akkor ennyi, hiába erősködök, ebből nem lesz gyorsabb net.

(#82968) #22718208 válasza Ezustroka (#82967) üzenetére


#22718208
törölt tag

Mond nekik ,hogy ne küldjenek alválalkozót ,mert nem tudják rendbe hozni.
Erősködj ,hogy menjen ki telekomos alkalmazott!

Mifelénk is az a tapasztalat,hogy az alvállalkozó néha több kárt csinál ,mint hasznot. Egy hibámat sem tudták még rendesen megoldani. Csak a telekom embere.

[ Szerkesztve ]

(#82969) Intruder2k5 válasza Ezustroka (#82967) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"a házunknak pocsék a hálózata"

Ezt nem igazán értem, mert ez vagy valami lerázó szöveg volt, amivel megpróbálta benned azt a tudatot kelteni, hogy nálatok van a hiba, vagy pedig az ő felelősségük. Ha a HGW-hez húzott telefonhálózatra gondolt, hogy pocsék, akkor azt javítsák ki, cseréljenek kábeleket, újítsák meg a kötéseket, amit lehet szüntessenek meg, stb. Ha viszont ez ethernet hálózatra gondolt, annak semmi köze a bonding felbomlásához, mi több bonding nélkül ugyanolyan instabil lesz.

[ Szerkesztve ]

(#82970) viktorhu válasza makoss (#82960) üzenetére


viktorhu
veterán

De ez végülis mindegy, nem? Neked a végösszeg a fontos, az pedig alacsonyabb lesz, ha az alap telefont is megrendeled a net mellé. Kapsz majd egy routert, abból jön majd a telefon és a net is, és ha nem akarsz, nem dugsz bele telefont.

(#82971) Ezustroka válasza Intruder2k5 (#82969) üzenetére


Ezustroka
tag

Hát jó kérdés, hogy mire gondolt pontosan. Amikor nálunk voltak a szerelők, ők is mondogattak valamit, hogy ezzel a lakóparkkal sok a probléma, és hogy a ház vezetékei nem túl jók, meg hogy szerintük a házat amikor építették, nem jó minőségű kábeleket raktak be. Sajnos nem értek hozzá, hogy mely dolgok tartoznak a szolgáltatóhoz, és melyek a házhoz. Nem tudom hogy van-e olyan, ami csak akkor lesz jó, ha a lakóközösség megcsináltatja, vagy ezt mindig a szolgáltatónak kell megcsinálnia. Próbáltam most mondogatni hogy esetleg a kábelt ki lehetne cserélni, de a szerelő már ragaszkodik a visszaszereléshez. Mondjuk az egy érpáros technológia legalább stabilan működött. De tuti panaszt fogok tenni, hogy így bebolondítottak, pedig láthatóan tisztában vannak a ház problémásságával, szaladgálhattam haza egy csomószor a munkahelyről.

(#82972) DJ. Ru$y válasza Ezustroka (#82971) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Attól, hogy a szerelők tudják, hogy mi a helyzet, még a lakcímed mellé nem fog odakerülni, hogy "Problémás helyszín", így az ügyfélszolgálatos eladja neked, amit a technológia ott tud, aztán kiderülnek ilyen problémák.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82973) Ezustroka válasza DJ. Ru$y (#82972) üzenetére


Ezustroka
tag

Hát kár, hogy nem tudják, mert sok nyűgtől megkímélhetnénk egymást. Bár szerintem az is fura, hogy az 50-et adták el először, aztán mikor jöttek szerelni, és beszéltek a bentiekkel, beszélték egymás között, hogy ezt nem is értik, mert oda is van írva (nem tudom pontosan hová), hogy az 50 nem megy.

(#82974) Heimdallr75


Heimdallr75
őstag

kérdés: aki hazsnál gyorsító opciós "izét" milyen tapasztalata van, konkrétan publikus az ip, mennyire tray a hgw? Lehet külső antennát hozzá dugni? (mennyire szigorú a korlátozás?)

الغريبة في هذا الكوكب

(#82975) Tomics


Tomics
addikt

Sziasztok!

Költözés előtt állok, de persze a net már be van kötve. Telekom 120 Mbit optikai, hoztak hozzá WiFi-s router-t. Asztali géphez lenne használva amihez USB WiFi stick-et terveztem venni. A router és a gép külön szobában van, ráadásul egy nappali is köztük van.
A kérdésem az lenne, hogy milyen USB sticket ajánlotok, illetve vegyek-e másik router-t vagy jelerősítőt? Nyilván szeretném olcsón megúszni amennyire lehet. Ezzel a WiFi-s megoldással nagy lenne a sebességveszteség?

Köszi szépen előre is!

PH! addikt since 2004

(#82976) otps válasza btz (#82937) üzenetére


otps
aktív tag

Köszi!

Ezzel mi legyen? Mehet az első hozzászólásba az akadálymentes elérés, vagy nem, mert mi lesz, ha a Telekomnál csúnyán fognak nézni a topikra? Szerintem ez egy tök fontos fogyasztóvédelmi kérdés amúgy.

(#82977) DJ. Ru$y válasza otps (#82976) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Én személy szerint biztosan nem fogom beleírni, mindenki kivárja a sorát, te pedig beszambázol a boltba és előre mész a kasszához, hogy ezt húzzuk már le.

Szerintem ne erőltessük.

(Illetve, nagymama, nagypapa nem fogja olvasni az összefoglalót valószínűleg, mivel nem járnak ide.)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82978) DJ. Ru$y válasza Tomics (#82975) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Biztosan nem lesz meg a 120 megabit wifin az ONT-tal (az nem wifis router, hanem egy optikai végberendezés ONT), egy erősebb router-t tudsz utána kötni esetleg, azzal javulhat a helyzet, de én asztali gépre csak a legvégső esetben használnék wifit, ha máshogy nem megoldható, ugyanis az asztali gépet úgysem hordozod, ellenben a kábel stabilabb, főleg, ha olyan helyre költözöl, ahol van jó pár wifi hozzáférésé és telített a környék.

Router-rel és stick-kel kapcsolatban itt tudsz kérdezni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82979) N2O999 válasza DJ. Ru$y (#82977) üzenetére


N2O999
tag

Esetleg a 1414 IVR menüjét lehetne hozzátenni, ebből lehet puskázni hogy mely gombokat kell nyomni, nem kell végighallgatni.

(#82980) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Változott a szabály, ami szerint a panaszokra 30 napon belül kell minimum választ adni? :U
Ja semmi: http://www.telekom.hu/lakossagi/ugyintezes/gyakori-kerdesek/2595/hogyan_tehetek_panaszt__bejelentest_es_mennyit_kell_varnom_a_valaszra_?appid=tudasbazis&tudasbazis-eventType=1

1412, "Vanda vagyok, mondja el röviden, hogy miben segíthetek önnek"
Ez mi a kaki???

[ Szerkesztve ]

(#82981) DJ. Ru$y válasza N2O999 (#82979) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ennyi erővel, felhívod őket, megnyomod a 2-est és kész is a dolog, aztán meg a másik oldalon kapcsoljon ahova akar. Szerintem etikátlan, de majd a többiek is elmondják a véleményüket, ha járnak erre.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82982) 313313 válasza ANDROID??? (#82980) üzenetére


313313
addikt

A szabály nen hiszem, Vanda egy jóképességű hölgy lehet, mert 1430-on is ő jelentkezik be :D

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#82983) otps


otps
aktív tag

Én személy szerint biztosan nem fogom beleírni, mindenki kivárja a sorát, te pedig beszambázol a boltba és előre mész a kasszához, hogy ezt húzzuk már le.

Ezt az utalást nem vágom. Itt arról van szó, hogy emberek 10, 20, 30, stb. perceket töltenek feleslegesen az életükből telefonos menükben bolyongva, minden egyes alkalommal, amikor felhívják az ügyfélszolgálatot. Fiatalabbak is ugyanígy.

Lehet, hogy neked, mint topikgazdának még egy kicsit idegen a koncepció, de nyugaton már bevált:

Pl: https://gethuman.com/
Pl: http://www.dialahuman.com/

Illetve, nagymama, nagypapa nem fogja olvasni az összefoglalót valószínűleg, mivel nem járnak ide.

Én fogom nekik személyesen elmondani. Ők a Telekom ügyfelek, nem én.

Többiek, mit gondoltok erről az egészről?

[ Szerkesztve ]

(#82984) C0d3r válasza Heimdallr75 (#82974) üzenetére


C0d3r
addikt

Publikus, antennát meg lehet használni, bár személy szerint nem tudtam letesztelni mennyi hasznot jelent, lévén alapból jó volt a jelszint.
Korlátozást kőkeményen betartják annak ellenére, hogy továbbra sincs számszerűsítve az ÁSZF-ben a mértéke. Letudták az egészet egy "nem rendeltetésszerű használat" üres szöveggel. Emiatt kb. 1 hónapja visszamondtam a gyorsítót, nem tudom azóta változott-e valamit a helyzet. Akkor 10 GB-tól lassították...

[ Szerkesztve ]

(#82985) sziszi-fuszi


sziszi-fuszi
senior tag

Egy friss hír. Szerintem mindenkit érint. Csak egy éves hűség köthető, és fel lehet mondani az előfizetéseket ha változik csatornakínálat, ár stb. részletek itt: [link]

Mi alá kell írás?

(#82986) otps válasza N2O999 (#82979) üzenetére


otps
aktív tag

Ez hasznos, köszi!

@DJ. Ru$y a 2-es gomb is az!

(#82987) C0d3r válasza otps (#82983) üzenetére


C0d3r
addikt

Telekom esetében nem értem a problémát.
1414 menütérkép
Szvsz ez egy végtelenül faék egyszerűségű menütérkép, már az első menüpontba lépés után lehet ügyintézőt kapcsolni (lásd kis fejhallgató ikon). Aki ebben eltéved meg bolyong fél órát, az kérjen családtagtól/szomszédtól segítséget. Előttem valahogy nincs ez az életkép.
Annak semmi értelme, hogy össze-vissza nyomkodja az ember a menüt, csak hogy találjon egy ügyintézőt, szerencsétlenek meg vagy 2x átkapcsolják mire az illetékes csoporthoz kerül.

Hogy legyen a hozzászólásomban építő jellegű is: én ha felhívom őket, megnyitom a fentebb linkelt menütérképet. Nem várom meg amíg ledarálja a sok rizsát a dominós adategyeztetésről meg a Bivalybasznádon tapasztalható internet kimaradásról, hanem egyből megnyomom a 9-es gombot, megadom az adatokat, majd szépen sorban végigzongorázom a dokumentum alapján megfelelő gombokat. Hívás indítása után nem telik egy perc, jön a kedves kis várakozó zene...

(#82988) N2O999 válasza DJ. Ru$y (#82981) üzenetére


N2O999
tag

Ha műszaki problémával nyomom a 2-est, mire a 2-es még átkapcsol a 4-esre, legalább kétszer hallgathatok liftzenét, helyette eleve a 4-est nyomom, nyilván rövidebb idő. De a legegyszerűbb egyébként rögtön a 9-es, és előre azonosítani magad, így mire kapcsolnak valakihez, látják az adatokat.
Az etikátlan részét meg egyáltalán nem értem, ez a telekom oldaláról van, bárki elérheti, nem egy belsős dokumentáció. Lehet én maradtam le valamiről és ezért nem értem, csak segítő szándékkal linkeltem, felőlem mindenki azt hív meg olyan gombbal ahogy akarja.

(#82989) otps válasza C0d3r (#82987) üzenetére


otps
aktív tag

Hasznos ez a menütérkép, eddig nem tudtam a létezéséről. Az itteni első hozzászólásból tájékozódtam, ahol nem szerepel.

(#82990) dchard


dchard
veterán

A 2. kerületben néhány helyen felkerült a telekom optika, a digi optika alá (Törökvész út felső szakasz), hátha érdekel valakit.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#82991) dptrsk válasza dchard (#82990) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Az a terület eddig milyen terület volt? ED3 vagy DSL?

(#82992) poli27 válasza dptrsk (#82991) üzenetére


poli27
veterán

dsl sztem.

(#82993) wmati válasza poli27 (#82992) üzenetére


wmati
addikt

Szerintem ED3

(#82994) ANDROID??? válasza 313313 (#82982) üzenetére


ANDROID???
addikt

30 nap letelte után mehet a fogyasztóvédelemnek ugye? :((

(#82995) togvau válasza dchard (#82990) üzenetére


togvau
senior tag

digi optika alá akkor kit érdekelne? Telekom dolgozókat?

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#82996) 313313 válasza ANDROID??? (#82994) üzenetére


313313
addikt

Elvileg igen, bár január óta nem fogyasztó védelem az illetékes...
A járási hivatalok az illetékesek.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#82997) DJ. Ru$y válasza N2O999 (#82988) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem is neked szólt a válaszom (csak abban a hozzászólásban jött ki belőlem), hanem arra, hogy teszünk más munkájára, és ''majd első ember elkapcsol, ahova akar'' alapon bemegyünk élőemberhez.

Menütérkép lesz az összefoglalóban.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82998) ANDROID??? válasza 313313 (#82996) üzenetére


ANDROID???
addikt

Na, annak meg mi köze hozzá.. :U
Köszi. :K

(#82999) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, hogy befizetni lehet t-pontban? Pl ebben:Auchan bevásárlóközpont
2011 Budakalász, Omszk park 1 . Számlát szeretnék befizetni, havidíjat.

Köszönöm.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#83000) sambenez válasza mayday00 (#82999) üzenetére


sambenez
addikt

Én úgy tudom nem lehet csak a postán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.