Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82151) szalai112 válasza mbalint987 (#82150) üzenetére


szalai112
senior tag

De a csillapítás már 40dB-el :O

A hiba ugyan úgy fent áll ép hogy el éri az 5Mbitet az LTE valahol a 0 és a zero között van!
Hibár be jelentetem .-(

[ Szerkesztve ]

(#82152) v!ct0y válasza interfész (#82145) üzenetére


v!ct0y
veterán

Nekem is ilyen hibám volt csak nálam az 50es nettel. Kaptam belőle 27-28 at. Neten leadtam hibára akkor nem találtak semmit. Utána telefonon is bejelentettem. Másnap már jött is a szerelő megnézte a saját laptopjával és ott se volt jó. Volt vagy 30 perc mire rájöttek mi a gond.

(#82153) bbmt válasza v!ct0y (#82152) üzenetére


bbmt
senior tag

És mi volt a gond? Itt hagytál egy cliffhanger-el :D

A kanál a gyengék villája

(#82154) v!ct0y válasza bbmt (#82153) üzenetére


v!ct0y
veterán

Azt már nem tudom.

(#82155) headhunter válasza mbalint987 (#82150) üzenetére


headhunter
addikt

"Magyarázza már meg nekem valaki, hogy mi a fenének? Ott csüng minden oszlopon az Invitel koax kábele, amin minimum megy a 60 Mbit,"

Nekem Invitel volt 2016.09.19-ig 100/8Mbit, most (2016.09.20-tól) UPC 240/20Mbit.

UPC még berettyószentmártoni részen el sem kezdte a kiépítést.

Lakossági fórumról: 1/2 órát beszéltem egy műszaki szakemberrel (állva), ketten ülve egy másikkal.
Projektor beélesítve, de már 13,30-kor szinte indulásra készek voltak az érdeklődés hiánya miatt. Aláírattak egy jelenléti ívet, hogy eltudják számolni a korpát. :DDD (Igazolni tudják a lakossági fórum megtartását)

Projektor végül be sem lett kapcsolva csak szóbeli tájékoztatás volt kettő csoportban... :U

Komádi nem került szóba, de a felsorolt helységekre is csak a 2018 év végei időpont van érvényben.

Azt sem lehet tudni, melyik városban vagy faluban kezdik elsőnek a kábelezést.

[ Szerkesztve ]

(#82156) mbalint987 válasza headhunter (#82155) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Mondjuk így az előadásnak is csak annyi értelme volt, hogy le lett tudva a kötelezően előírt fórum, más nem nagyon (A 2018 év végi időpontot törvény írja elő már vagy másfél éve, szóval az sem nagy újdonság). Nem tudom amúgy, hogy Berettyóújfaluban miért jelent meg a UPC, mert az Invitel elég korrekt áron adta a kellemes minőségű szolgáltatását. Ahogy hallottam, nem migráltak tömegesen a hárombetűs szolgáltatóra.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#82157) croli


croli
aktív tag

Egy olyan kérdésem volna hogy bizonyos oldalak állandóan azonosítást kérnek hogy valóban ember vagyok (captcha), mikor újra nyitom a böngészőt vagy épp másik böngészőbe megyek át.
SAGEMCOM F@ST3686AC modemem van.
Lehet valami rosszul van beállítva? Mit kellene néznem benne?
Segítséget előre is köszönöm.

(#82158) e90lci válasza croli (#82157) üzenetére


e90lci
senior tag

(#82159) prisz válasza Hegyirabló (#82125) üzenetére


prisz
aktív tag

"Telekom IPTV-n a HD-nak mekkora a felbontása?"
Ne várj csodát. Tök mindegy a felbontás, ha egy agyonkódolt vacak. Normális helyen inkább megfelel egy jobb minőségű SD adásnak... :(

(#82160) e90lci válasza prisz (#82159) üzenetére


e90lci
senior tag

:C :C :C :C

(#82161) croli válasza e90lci (#82158) üzenetére


croli
aktív tag

Kösz, de nem ez volt a kérdésem. Szóval lehet nem fogalmaztam elég jól.
Lényeg hogy hiába van bent az előzményekben is már vagy 1000-szer az oldal mindig kéri hogy írjam be a captcha-t.
Diginél nem kér minden egyes oldallátogatáskor ilyet csak akkor ha túl sok aktivitás volt az oldalon például nagyon sok klikk egymás után míg Telekomnál már ha bezártam a böngészőt következő alkalommal újra kéri hogy írjam be, majd megint és így tovább.

(#82162) adika4444 válasza croli (#82161) üzenetére


adika4444
addikt

Nem vagy véletlenül natolva (xDSL, és egyes feltételezések szerint optika)?
Mert akkor elképzelhető hogy egy ip-je van több usernek, és ez már eredményezhet olyan aktivitást ami miatt kell a captcha.

üdv, adika4444

(#82163) szalai112 válasza szalai112 (#82151) üzenetére


szalai112
senior tag

Sziasztok
nekem központilag újra konfigurálták a modemet most jó :)
megérte a tegnapi 5-8 db telefonálás :DDD

(#82164) e90lci válasza croli (#82161) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Akkor viszont próbáld meg a tűzfal beállításnál,alacsonyra állítani,és ip elárasztás és port felderítés elől kivenni a pipát.Van néha bizonyos oldalak így is kérik,van hogy nem.Bár ez a Sagemcom úgy működik ahogy ő akar néha,néha meg megy minden flottul.PL:az enyémbe a port forwardok szoktak néha meghülyülni.UPNP nem használom mert akkor még nagyobb gond lenne vele.Remélem az idén jön már egy normális firmware,legalább ami benne van az működjön ahogy kell.Ja VPN nekem nem működik benne,mondjuk ez legyen a legkisebb baj.A nasban beállítottam és úgy jó.

(#82165) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok!
Na meghozták a csodás ZTE routert és újrahúzták a házat VDSL-re. (Rosszul mondtam az optikát)
Eddig 20mbit netem volt amiből 12mbit jött maximálisan át.
Most azt mondta a T-Home os csajszi amikor a szerződést kötöttük, hogy próbáljuk meg a 30mbitet és ha jó akkor fentebb lehet tenni, lentebb csak kötbérért.
Következő két kérdésem van:
1. Bírja a 30megát mert 3.2Mb/s el töltök lefelé stabilan. Érdemes fentebb rakatni vagy úgy instabil lesz és csak fölöslegesen fizetek majd többet?

2. A ZTE routerük mennyire megbízható? Most a fószer aki kijött próbálta beállítani nem tudta én állítottam be. De hely hiány miatt nem akartam,hogy 2routert világítson meg fogjalja a helyet az asztalon így a ZTE megy most csak, azt állítottam be teljes mértékben. (WPSel powerlinera stb)
Megbízható Router, használhatom önmagában? (Wifi,letöltés,néha játék a gépen igazából semmi extra nincs rákötve csak egy Smart tv kábelesen meg a powerline adapter+gép)

Formai moderáció, a félkövér formázást kiszedtem az utolsó két bekezdésből. - crey

[ Módosította: crey ]

(#82166) Vynx


Vynx
tag

Megbízható modem-router, használhatod nyugodtan önmagában is, nekem idáig semmi bajom nem volt vele (pedig nekem is van egy tp-link routerem, mégsem tettem mellé). Ha meg vagy elégedve a 30 megával, akkor maradhat.

[ Szerkesztve ]

(#82167) DJ. Ru$y válasza Szajo (#82165) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Megkérlek, hogy a félkövér formázást ne használd a fél hozzászólásodra... Nem erre való.

A ZTE-ben meg tudod nézni a vonali adatokat, ha tennél be róla egy screenshot-ot, talán lehetne mondani arra is valamit, hogy felfele tudsz-e váltani.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82168) raider21 válasza Szajo (#82165) üzenetére


raider21
aktív tag

Lépj be a ZTE Speedport Entry 2i (gondolom ilyen HGW-t kaptál) felületére (http://192.168.1.254), és ott az Internet menüben a DSL Link Information almenüt nézd meg és írd ki, vagy mentsd ki képben a vonali adataidat, és töltsd fel a fórumba. Fogunk róla véleményt mondani.

Összességében egy stabil ketyere a Speedport Entry 2i HGW, a Wi-Fi jelerőssége azonban nem valami acélos. Ha vastagabb falakkal rendelkezel, akkor elég rövid távolságban (4-6m után) is képes leesni a jelerősség, és a sebesség is. (Ezt viszont sajt routerrel ki tudod küszöbölni.) Alapjában IPv6 képes a cucc, és volt már rá példa, hogy a Telekom pár hétre szolgáltatott is IPv6 kapcsolatot.

raider21

(#82169) #22718208


#22718208
törölt tag

Az hogy van hogy a 724v -ben van egy ip címem, a saját routeremben(pppoe pass through -al csatlakozik) a wan menüben meg egy teljesen másik??
Teszt oldal is azt írja ,amit a saját routerem is mutat.

Natolva nem vagyok.

Azt csak megjegyzésként, hogy a napokban a pppoe pass through nem működött,csak az áramtalanítás segített.

(#82170) DJ. Ru$y válasza #22718208 (#82169) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Szerintem ez bug, mivel a PPPoE PT letiltaná azt, hogy kapjon a HGW IP-t, de, ha jó adatok vannak benne, akkor kaphat a HGW is IP-t, ha bugos a szoftver rajta... Nem normális működés az biztos. Talán 2 db PPPoE belépés egy időben DSL-en nem gáz, de biztosan nem normális az a felállás ami nálad van. Ha van telefonod vagy IPTV-d, nyilván azok más IP-t kapnak.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82171) lócitrom


lócitrom
őstag

megint valami görcs van a vonallal. tavaly nyáron még simán volt benne 57-60 Mbps, most már ez nagyon nyöszörgős. télen még értem, hogy "fázott" a réz, de már hideg sincs. 1-5 naponta azért szakad egyet az egész.

DSL Link Information
Link Status Up
Modulation Type VDSL2
Actual Rate(Up/Down) 16895/49237 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 27143/48791 kbps
Noise Margin(Up/Down) 10.7/5.7 dB
Line Attenuation(Up/Down) 26.6/14.4 dB
Output Power(Up/Down) 9.4/12.7 dBm
Data Path(Up/Down) Interleaved/Interleaved
Interleave Depth(Up/Down) 143/209
Interleave Delay(Up/Down) 2/8 ms
INP(Up/Down) 1/1 symbols
Profile 17a
LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM
CRC Errors(Up/Down) 0/8
FEC Errors(Up/Down) 0/2420

lehet ebből valamire következtetni egyáltalán? kicsit már fárasztó, hogy figyelnem kell rendszeresen. szívesen csesztetem a Telekomot emiatt, ha van rá lehetőség...

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#82172) Szajo válasza raider21 (#82168) üzenetére


Szajo
őstag

Home Gateway van. ZXHN H368N

(#82173) #22718208 válasza DJ. Ru$y (#82170) üzenetére


#22718208
törölt tag

Néhány hónapja van a saját routerem mögé rakva. Biztos vagyok benne ,hogy eddig egyforma címek voltak.

Szerk.:

Pont most változott mindkettőben.
Ezek szerint az van amit írsz. A két eszköz külön csatlakozik.
Ha nekik így jó,akkor nekem is. :-)

[ Szerkesztve ]

(#82174) DJ. Ru$y válasza #22718208 (#82173) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Egyforma címek? Szerintem a HGW-ben nem szabadna, hogy legyen "Internet/WAN" alatt IP cím, ha PPPoE Passthrough be van kapcsolva. A W724V-ben nekem az Internetnél az IP cím PPPoE PT esetén teljesen üres és csak az Asus routeremben látom a publikus címet.

Megnéztem most, volt valami szoftver frissítés? ASUS-ban egy 46 kezdető publikus IP van, a HGW-ben, ahol eddig semmi nem volt, pedig egy 100 kezdetű privát IP (NAT-olt) van. Lehet ennek bármi köze ahhoz, hogy visszaszívták az IPv6-ot DSL-en?!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82175) lócitrom válasza DJ. Ru$y (#82174) üzenetére


lócitrom
őstag

nálam is NAT van, HA gyári a PPPoE adat a HGW-ben és aktív a PT. bár ezt csak a Telekom látja, a publikus amit a router kap az változatlanul látható kívülről. de gondolom ezzel nem mondtam újat. bár én azt hittem, hogy ennek nincs köze az egész IPv6 dologhoz. most így belegondolva lehet mégis... nem csak arra van ez kitalálva, hogy a hálózat akkor is elérje az eszközt, ha nem az végzi a PPPoE-t?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#82176) DJ. Ru$y válasza lócitrom (#82175) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ezen gondolkodtam én is, de a VoIP külön egy 10-es kezdetű IP-t kap, ami alapján szintén el tudnák érni az eszközt szerintem, és ők szerintem nem feltétlen IP alapján érik el az eszközt, hanem más lehetőségekkel, de ez is lehet megfejtés.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82177) mbalint987 válasza lócitrom (#82171) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Nem vagyok nagy szakértője a dolognak, de szerintem az adásteljesítmény lefele irányba mehetne feljebb, és akkor meglenne a maximális sebesség. Jelentsd le hibára, és ne hagyd nyugodni az ügyet, amíg nem kezdenek vele valamit.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#82178) lócitrom válasza DJ. Ru$y (#82176) üzenetére


lócitrom
őstag

erre is csak abból következtettem, hogy láttam, hogy az eszköz órája frissült annak ellenére, hogy nem ez tárcsáz be. meg jó ideje így van nálam és így korábban amikor jött ki frissítés Entry 2i-re legjobb emlékeim szerint akkor már nekem úgy töltötte le, hogy csak a gyári PPPoE volt benne.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#82179) lócitrom válasza mbalint987 (#82177) üzenetére


lócitrom
őstag

ez mit jelent? csak mert én sem vagyok benne mélyen a dologban és általában az alaphelyzet az az, hogy hülyének néz az ügyintéző bármi hibát tapasztalok és maximum újracsatlakoztat. ha okosat mondok, akkor legalább kapcsolgatnak összevissza és van miért agyvérzést kapnom, ha utána sem oldják meg.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#82180) raider21 válasza Szajo (#82172) üzenetére


raider21
aktív tag

Na, ez a H368N a jobbik Telekomos VDSL2 képes HGW. :)
Nekem még Speedport Entry 2i jutott a 30/5 Mbit/s -es VDSL2 nethez a tavasszal. :P ;)
A HGW szempontjából a Telekomnál elérhető legjobb VDSL2 képes eszközt kaptad! :)

Mivel ez is ZTE termék, a HGW felületének az ip címe ugyan az, amit már föntebb írtam. A belépéshez szükséges adatokat az eszköz hátoldalán lévő matricán fogod megtalálni.

Kis segítség:

[link]

[link]

Várjuk a vonali adataidról kimentett képet. ;) :)

Utána a hozzáértő szaki fórumtársak értékelik is majd neked az alapján a vonalad képességeit. :)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#82181) kentucky


kentucky
őstag

H368N-et adnak már egy vonalra is?

(#82182) Szajo


Szajo
őstag

LINE ID LINE 0 LINE 1
Link Status Connected Connected
Modulation Type VDSL2 VDSL2
Actual Rate (Up/Down) 1562/16436 kbps 1617/14025 kbps
Attainable Rate (Up/Down) 1572/16767 kbps 1632/14196 kbps
Noise Margin (Up/Down) 6.1/6.1 dB 6.7/6.1 dB
Line Attenuation (Up/Down) 102.3/34.4 dB 102.3/33.9 dB
Output Power (Up/Down) 11.5/14.5 dBm 11.5/14.5 dBm
Data Path (Up/Down) Interleaved/Interleaved Interleaved/Interleaved
Interleave Depth (Up/Down) 18/73 14/61
Interleave Delay (Up/Down) 8/8 ms 7/8 ms
INP (Up/Down) 1/1 symbols 1/1 symbols
Profile 17a 17a
LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM G.993.2_Annex_K_PTM
CRC Errors (Up/Down) 0/775 0/193

Erre az adatra van szükségetek?
Bocsi egy kicsit h*lye vagyok ehhez a részhez!

[ Szerkesztve ]

(#82183) #22718208 válasza DJ. Ru$y (#82174) üzenetére


#22718208
törölt tag

Most egyértelműen leteszteltem.

A HGW és az ASUS routerem(pppoe passtrhough) egyszerre egy időben két teljesen más publikus címet kap.

Amikor az ASUS van a netre bejelentkezve , akkor a HGW-nek is van WAN címe. Látszik is és írja is és azon is ugyanúgy megy a net.

Magyarul párhuzamosan is megy a net kapcsolat , két publikus , nem NAT-olt címmel.

SZERK.: Viszont eddig mind a két eszköz ugyanazt a címet kapta illetve ugyanazt az ipv4 címet jelenítette meg a mind a két eszköz a saját menüjében. Ha változott a HGW -ben , akkor azt kapta az ASUS is.

Nem értem mit kavarnak.....

[ Szerkesztve ]

(#82184) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Az mitől lehet hogy időnként percekre nem talál meg sok oldalt a net DNS-re hivatkozva? Mintha időszakosan csinálná, van mikor naponta többször, előtte hónapokig nem volt ilyen. ADSL, 20-as, X. kerület. Mint írtam már sokszor előfordult. Aztán magától helyrejön.

(#82185) #22718208 válasza whitezo88 (#82184) üzenetére


#22718208
törölt tag

Szerintem telekom DNS hiba. Ha ilyen van ,akkor állítsd be pl. a google DNS-t, ha azzal jó,akkor egyértelmű a hiba.

Mások is szokták írni ezt a hibát. De én pl. soha nem futottam még bele.

[ Szerkesztve ]

(#82186) kentucky válasza Szajo (#82182) üzenetére


kentucky
őstag

Hát örülj, hogy megy a 30 mega ezen a hálózaton, így is ki van maxolva.

(#82187) DJ. Ru$y válasza #22718208 (#82183) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az első tag a HGW-ben lévő IP-nél nem 100? Ha 100, akkor az nem publikus, hanem privát (NAT-olt).

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82188) mbalint987 válasza lócitrom (#82179) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Amit én látok, az az, hogy a csillapításod alapján az 50 Mbit-nek simán mennie kéne a vonalon, de az adásteljesítményed kicsi. Szólj be a T-nek, hogy ez korábban jó volt, most nem megy teljes sebességgel, és kezdjenek vele valamit.

Ha beugrik esetleg a topicba dchard fórumtárs, akkor majd ő többet fog tudni mondani a vonalról.

(#82183) gombilaci1:
"A HGW és az ASUS routerem(pppoe passtrhough) egyszerre egy időben két teljesen más publikus címet kap."
Ez így nem normális, lehet hogy engedi a rendszer az egy vonalon több PPPoE belépést, de javaslom hogy szüntesd meg az állapotot. A HGW-nek a PPPoE adatokhoz állítsd be a 3play_cpe@telekom.hu / Gei7eike adatokat, így menni fog az IPTV és a VoIP is. A saját routered meg kapja a privát felhasználóneved és jelszavad. (Vagy pedig egyből adsz a HGW-nak egy reset-et, vársz vele 10-20 percet míg felaktiválja magát, és utána a saját routerednek megadod a saját adataidat)

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#82189) Vynx


Vynx
tag

Nekem is hasonló értékek vannak a ZTE H368N-emben, mint hunkryo-nak csak 50/5 megásra van állítva a netem, abból jön ~37/3 kb. Be lehetne jelenteni hibára Tcom-hoz, de nekem így is jó, ahogy van. Úgy vagyok vele, jobb, mint volt (10/0,5). Attól félek, ha állítanának rajta akkor meg már szakadozna is, ezért nekem nem volt kedvem ezzel szórakozni, amúgy lehet menne az 50 mega. Inkább hagytam, ahogy van, a beszerelésnél a szerelő mondta, hogy a központnál (DSLAM) ~46 megát mértek.

[ Szerkesztve ]

(#82190) szalai112 válasza szalai112 (#82163) üzenetére


szalai112
senior tag

Most nézem megint elértem 10GB limitet.
Az adsl sebesség 7Mbit körül van ahozz képest évekig elment 10Mbitel a hálózat.
A csillapítás 40dB-el, panaszkodni nem panaszkodhatók mert itt van a gyorsítós net :((

[ Szerkesztve ]

(#82191) DJ. Ru$y válasza mbalint987 (#82188) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Tudjuk, hogy nem az, és mégis működik na bumm, ha a Telekom csinálta ilyenre mit szenvedjünk vele? Nekem a gyári adatok vannak a W724V-ben és mégis kap egy 100-as kezdetű IP címet a HGW ami Telekomnál privát, a routerem pedig kap egy publikus IP-t ugyanúgy... A VoIP pedig megkapja a saját 10-es kezdetű IP-jét... Ezt a Telekom csinálta központilag nem a userek...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82192) Vynx válasza szalai112 (#82190) üzenetére


Vynx
tag

Ez a gyorsítós megoldás úgy látom nem igazán frankó, még jó hogy nálam bondingoltak...

[ Szerkesztve ]

(#82193) raider21 válasza Szajo (#82182) üzenetére


raider21
aktív tag

Igen erre van szükségünk.
(Amúgy bármelyik tetszőleges screenshot bővítménnyel kitudod menteni a böngészőből képben az adott oldalt. ;) Akkor nem kell kimásolnod az adatokat.)

Vannak itt nálam nagyobb szakértők is, de első ránézésre eléggé maximumon vannak a vonalad értékei. A csillapítás és a kimeneti teljesítmény értékei nagyon magasak. Nem hinném, hogy az 50/5 Mbit/s sebességű net érdemben menne rajta. :(

[ Szerkesztve ]

raider21

(#82194) #22718208 válasza DJ. Ru$y (#82191) üzenetére


#22718208
törölt tag

Pont ezt akartam én is mondani.
Nekem jó így is, ha nekik nem akkor csinálják meg maguknak.
Őszintén szólva,örülök ha nem kell piszkálni ezt a csodálatos szerkezetet. Megváltás volt ,amikor megvettem a saját Asus routerem és mögé tettem!

Egyébként nem 100 az első tag. Azt hiszem soha nem is volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#82195) Szajo válasza raider21 (#82193) üzenetére


Szajo
őstag

Akkor marad a 30mega, az így stabil lesz ugye?

(#82196) raider21 válasza Szajo (#82195) üzenetére


raider21
aktív tag

Szerintem egy maximum közelében kihajtott vonal az lehet ugyan még stabil, de...! Csak neted van telefonnal, vagy anélkül, esetleg van IP TV is az előfizetésben?!

A vonalad részletes megszakértését meghagyom a szakmai nagyágyúknak, ha nem haragszol. Ők majd nagyjából mindenre kitérően véleményezik a bemásolt vonali adataid alapján, a vonalad állapotát, és a lehetőségeidet is. ;) :) Én mint laikus annyit tudtam mondni, amit föntebb írtam.

Ha most nem szakad sűrűn a vonalad, akkor stabilan vinni fogja az új HGW a 30/5 -ös VDSL2 netedet.

raider21

(#82197) Szajo válasza raider21 (#82196) üzenetére


Szajo
őstag

Csak telefon és net van rajta.
A telefonbol is csak egy és azt is alig hasznaljuk.

(#82198) Vynx válasza Szajo (#82197) üzenetére


Vynx
tag

Jó lesz így, csak ne legyen rajta IPTV később se, mert az levesz még kb. 10 megát a netből.

(#82199) Szajo válasza Vynx (#82198) üzenetére


Szajo
őstag

Akkor király köszönöm a segitseget.

(#82200) btz válasza DJ. Ru$y (#82170) üzenetére


btz
addikt

Ha jól emlékszem 5 interfészre tudtam pppoe kapcsolatot felépíteni, mindegyik publikus ip-t kapott.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.