Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121001) Maxxxim válasza Bog (#120993) üzenetére

IGMP képes switch kell neked, pl egy ilyen: TP-Link TL-SG105
Ezen be tudod kapcsolni az "IGMP snooping" funkciót, és akkor az IPTV jele csak a STB felé megy, a routered nem fogja szórni feleslegesen.
Lehet, hogy van olcsóbb/működő tipus, itt a topicban ez vált be többeknél.

(#121002) Kaba válasza Locutus (#120994) üzenetére


Kaba
veterán

Üdv ez egy új szállító cég a Waberer aki a Telekomnak szállít.Október óta szállítják a nagyobb Tv-ket.A kisebb dolgokat a GSL szállítja.Ők a leggyorsabbak.A nagyobb tévéket a HDT és a Waberer szállítja.A HDT is gyorsan szállít,egy hátrányuk van,hogy kártyával nem lehet náluk fizetni.A WSZL Zrt (Waberer) csak Október óta szállít,eddig nem jött vélemény róluk,de az általad leírtak alapján nem tűnik túl megbízhatónak.

(#121003) dptrsk válasza Bog (#120999) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Nálunk régebben powerline-al volt megoldva 3 szint wi-fi ellátása, egyik router nem volt IGMP képes, ritkán megakadt az adás.
Az IPTV közvetlen a HGWbe csatlakozott.
Amikor le lett cserélve az ominózus router nem volt ritka akadozás sem.

Azóta már egy MESH rendszer üzemel.

Az nem lehetséges, hogy tesztkén beiktatod az Asus-t switch(AP) módban a HGW és a Huawei közé, megnézni, mit produkál úgy az IPTV? Ha úgy jó, akkoe egy IGMP switch-el is oké lesz.

Ilyen menüpontod van? [link]

[ Szerkesztve ]

(#121004) Locutus válasza Kaba (#121002) üzenetére


Locutus
veterán

Vagy legalábbis a trackingjük nem ér semmit.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#121005) OldMike


OldMike
őstag

Ma fél három körül elment nálunk (18. ker.) megfagyott az IPTV, a PC jelezte, hogy nincs internet, ugyanakkor a HGW összes LED-je világított. Közel háromnegyed óra múlva aludtak ki a HGW LED-jei, ekkor újraindult és rendbejött minden.
Mostanában nem volt ilyen hosszú kimaradás, igazából még pár perces sem nagyon, de a furcsa - számomra - a HGW viselkedése volt. Eddig internet kimaradás esetén gyakorlatilag azonnal kialudtak a LED-ek.

42LM660S

(#121006) Essejó válasza Zsoly (#120990) üzenetére


Essejó
veterán

Vagy a Sagem 3890v3

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#121007) Bog válasza dptrsk (#121003) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Pont ilyen menüpontom van. Ez egy Q2 Pro Mesh + powerline.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#121008) Essejó válasza dptrsk (#120991) üzenetére


Essejó
veterán

Ha ez a legmodernebb, akkor mi az ipari hulladék? Nem mint ha a Sagem 3890v3 jobb lenne.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#121009) Essejó válasza Bog (#120993) üzenetére


Essejó
veterán

TL-SG105

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#121010) Essejó válasza OldMike (#121005) üzenetére


Essejó
veterán

Tegnapelött este nálunk leállt a wifi, újra indítottam a hgw-t és egyből megjavult. Nem vártam 3/4 órát, hogy hátha történik valami.:DDD

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#121011) dptrsk válasza Bog (#121007) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Nem ismerem az adott MESH-t.
DE ha jól van bekonfigolva akkor helyesen tudja az IPTV forgalmat kezelni a leírás alapján.

Ha jól értem:
HGW LAN1———Q2 ETH
Q2 LAN———IPTV STB

A Q2 IP címe az Asus régi IPje?
Arra gondolok, hogy esetleg a HGWben az Asus jól volt konfigurálva, de a Huawei más IPt kapott, így valami nem megy.

Asus is WAN portra kapta a HGWből a kábelt?

(#121012) enginev3.0 válasza OldMike (#121005) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nálam is kb ez van, akkor nem egyedi hiba ez sem? Holnap jönnek ONT-t cserélni
Csak nálam kb sosem jön vissza, csak ha újraindítom

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#121013) dptrsk válasza OldMike (#121005) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ilyenkor nem érdemes ennyit várni, ha saját eszköz restart nem segít, akkor a HGWt is érdemes restartolni.

Simán lehet hogy a HGWben akadt be valami, s az 40 perc múlva okozott restartot.

(#121014) Essejó válasza enginev3.0 (#121012) üzenetére


Essejó
veterán

Én nem várom, hogy vissza jöjjön. Ha lefagy vagy elmegy a net, és nem bejelentett karbantartás, egyből újra indítom. Mondjuk fél évente 1x rá is fér egy restart a hgw-re. Ha ettől nem jön rendbe, akkor meg úgy is hívom élből a 1414-et.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#121015) enginev3.0 válasza Essejó (#121014) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nálam 2nap alatt 2x volt ez
De ha jönnek cserélni, akkor holnap megemlítem nekik, hogy másnál is volt hasonló hiba

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#121016) Bog válasza dptrsk (#121011) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A HGW-ből egyből a router WAN portjára megy az UTP. A routerből az egyik LAN megy a NAS-ba, a másik a STB-ba. IP maradt 192.168.1.1.
A router beállításánál van Bridge, amikor LAN1 v 2 kapcsolható, ott VLAN opció is van, de oda pláne nem tudok paramétereket, meg van Router mód, amikor nincs további beállítás.
Az ASUS routert adott esetben vissza tudom varázsolni AP módban a hálózatba, ezt szerettem volna megúszni :)
A linkelt TP-Link switchen gondolom egyértelmű, hogy hol állítom IGMP-t.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#121017) Essejó válasza Bog (#121016) üzenetére


Essejó
veterán

Nem kell állítani felismeri az iptv eszközt és csak felé engedi a tv adást, ergo nem önti szét az összes portra.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#121018) OldMike válasza dptrsk (#121013) üzenetére


OldMike
őstag

Engem megzavart az hogy az összes LED világított, mintha minden rendben lenne. Remélem nem fog gyakran előfordulni, de akkor már én sem fogok várni. Ámbár ha nem a HGW-ben zavarodott össze valami, hanem központi hiba miatt maradt ki a szolgáltatás, akkor azon nem segít az újraindítás, ha közben nem jön vissza a net.

42LM660S

(#121019) csababarca


csababarca
őstag

Na megint probléma.

Lenti tv-n mintha behalt volna a box.

Szétesett a kép, és megállt.
Újraindítottam jópárszor, de ip cím fogadást nem csinálta meg. Végül fogadta, de fekete a kép, hang sinca.
A csatornákat tudom váltogatni meg látom hogy milyen műsor lenne az infósávban.
Néha pillanatra bejön, de szétesik és megfagy.

Box hiba?
Elosztó beállításaiba semmilyen hibát nem jelez, tehát valszeg box a ludas.

Ötlet?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#121020) Hyena


Hyena
senior tag

A mostanaban gyengelkedo 1000/300-as DIGI internetemet keszulok a Telekom 2000/1000-es szolgaltatasara lecserelni.
Van itt esetleg olyan akinek van osszeshasonlitasi alapja stabilitas/sebesseg teren?
Netan van olyan nyiregyhazi elofizeto aki a Telekom eme szolgaltatasat hasznalja?
Milyen sebesseget lehet itt realizalni illetve mennyire megbizhato a dolog?
Mas nem budapesti 2000/1000 elofizeto sebesseg/stabilitas tapasztalata is erdekel.
Elore is koszonom :) .

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#121021) Bog válasza Essejó (#121017) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Sajnos nem. Ha "router" módban van, akkor a színes háromszögekig jutok, ha "bridge" módban a megfelelő LAN portot kiválasztva, akkor meg még IP-t sem kap.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#121022) Gallac


Gallac
senior tag

Létezik olyan mobilnetes előfizetés ahol valóban nincsen adatkorlát? Sebesség nem elsődleges, kb 10-15 Megabit/sec letöltési sebesség már jó lehet. :R

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#121023) Kaba válasza Gallac (#121022) üzenetére


Kaba
veterán

Létezik,de kérdezd meg a Telekom mobil topikban is.

[ Szerkesztve ]

(#121024) Essejó válasza Bog (#121021) üzenetére


Essejó
veterán

Én a TP-Link switch-re írtam, hogy nem kell állítani.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#121025) Bodor válasza HTomee (#120984) üzenetére


Bodor
veterán

Ma reggel megint előjött a probléma, letöltés lelassult, böngésző befagyva, hibát megint bejelentettem... Meglátjuk mi lesz.
#121020 Hyena : Én ma kértem Telekom díjcsomagváltást ezresről kétezresre, kedden hozzák az új modemet, ami remélem a belassulás problémát is megoldja ( Olvass vissza 1-2 oldalt)
Azt, hogy a 2000-es net hogyan szuperál, csak a hétvégén tudom megmondani, mert addigra lesz meg az új gépem, amivel ki tudom tesztelni, használni. Be fogok itt számolni róla.

(#121026) proradeon válasza Hyena (#121020) üzenetére


proradeon
őstag

Nem hiszem, hogy ez területfüggő. Úgy gondolom, hogy a Telekom optikai hálózatán szolgáltatott internet mindenképp ajánlott, főleg, ha van helyi spec. kedvezmény.

Nekem két évig volt Budapesten 1000/1000. Soha nem volt se sávszélesség, se stabilitási probléma.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#121027) Kaba válasza proradeon (#121026) üzenetére


Kaba
veterán

Igen.Én is csatlakozom.Eddig semmilyen gond nem volt.
Itt általában azok szólalnak meg akiknél valamilyen probléma merül fel.

(#121028) Essejó válasza Bog (#121021) üzenetére


Essejó
veterán

A HGW-t az IPTV miatt a T nem kapcsolja Bridge módba, ezért a mögé rakott Routernek nem a Wan hanem az egyik Lan portjára kellene a bemenetet kötnöd. Bár rémlik hogy olvastam erről a routerről az elmúlt hónapokban hasonló beállítási problémát iptv esetén.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#121029) csababarca válasza csababarca (#121019) üzenetére


csababarca
őstag

Küldtem hibabejelntőt, hátha kijönnek...csak kicsit kellemetlennek érzem, mert most cserélték ki a digitális elosztót, minden pöpecül működik, nem megy el az internet/indul újra az elosztó napi 3-4szer.
Erre most a set top box halt meg....
ellenőriztem, internetkapcsolat van, mert a többi funkció a tv-n elérhető.
viszont a kép szétesik, megáll, mint mikor gyenge a net, és nem tölt be rendesen egy videó youtube-n., vagy nem is tudom hogy írjam le a jelenséget.

remélem egy set top box csere megoldja.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#121030) Kaba válasza csababarca (#121029) üzenetére


Kaba
veterán

Ellenőrizd a Set top Box csatlakozót,ha nem segít áramtalanítsd a boxot majd indíts újra,ha ez sem akkor resetelj.A cseréhez nem kell szerelő.A GLS kihozza az új boxot.A régit visszaküldöd postán díjmentesen,vagy leadod az üzletben.

(#121031) csababarca válasza Kaba (#121030) üzenetére


csababarca
őstag

Vágom.
Most rájöttem lehet a hibára.
Egy tp-link kiterjesztőn megy a wifi jel a settopboxba.
Újrapárosítottam őket, most pár perce megy, és jó a dolog.
Kíváncsi vagyok.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#121032) seger


seger
addikt

Sziasztok!
Ötletre lenne szükségem! (Lehet nem pot idevaló, de bízom benne tudtok ötletet adni).
Szolgáltató telekom.
Saját házamban kellene Modemet, routert és egy switch-et elhelyeznem az előszobában. Egy egyszerű előszoba bútor van, a plafon sarkánál lenne. Ez kb a lakás közepén van, jó helye lenne. Kérdés ki hogyan oldaná/oldotta meg? Rack szekrény? Kerestem, de valami nem ipari kinézet lenne jó és nem is túl nagy. Valakinek ötlete?

(#121033) martonl válasza seger (#121032) üzenetére


martonl
senior tag

[link]
Ilyesmi? Bár lehet, hogy egy polccal jobban jársz, nem olcsók ezek. Meg ha a router wifis, azt én nem is biztos, hogy beleraknám a fém szekrénybe. Amikor ilyet szereltem, a router a tetején kötött ki. :K De biztos lesz valakinek jobb ötlete.

[ Szerkesztve ]

(#121034) mlinus válasza Bodor (#121025) üzenetére


mlinus
őstag

Nem oldja meg ONT csere.

a probléma egyértelműen a telekom oldalán van, valamilyen beállítás probléma lehet.

(#121035) Bodor válasza mlinus (#121034) üzenetére


Bodor
veterán

Erről nem engem kell meggyőzni... Viszont amíg nem lesz csere, várok a hibajavítással, mert akkor arra utána már nem hivatkozhatnak... Tehát először ont csere a 2 GB-os net miatt, aztán ha utána is lesz hiba, akkor jöhetnek tesztelgetni...

(#121036) Robi_73 válasza Bodor (#121025) üzenetére


Robi_73
őstag

Nekem pénteken üzemelte be a Telekom az 1000/1000-es netet az újabb F@st 5670 HGW-vel, másnap már hibajeggyel kezdtem náluk. A sebességem kezdettől fogva siralmasan alakul, tegnap többször lefagyott és újraindult az eszköz. Éjfél körül csontra fagyot, majd újraindulás után egyáltalán nem volt netem. A kezelőfelületre belépve azt láttam, hogy minden beállítás, felhasználónév, jelszó törlődött a HGW-ből. Szerencsére van benne gyakorlatom és belőttem mindent, de aki nem ért hozzá az ilyenkor mit csinál? :F A másik a lassulós dolog nálam is tapasztalható, legtöbbször akkor jelentkezik a probléma mikor az internet sebességét mérem (Speedtest, szélessáv.net, stb.) és a tesztprogram a feltöltési sebességet méri. A mérés belassul, majd hibával leáll és megszűnik a hálózat. Utána már csak a gép újraindítása után lesz ismét internet a gépemen... :(

Robi73

(#121037) enginev3.0 válasza Robi_73 (#121036) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nálam most voltak
Hoztak új 5670et

Kíváncsi leszek
Bár meguntam a szenvedést, most csak saját routert használok, 1/1gbiten

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#121038) Robi_73 válasza enginev3.0 (#121037) üzenetére


Robi_73
őstag

Folyamatosan követem a fórumot és tudtam mit vállalok, teljesen új gerincen vagyok szerintem az utcánkba az elsők között nálam hozták be az optikát.

Augusztusban indult a projekt, október második felében végeztek a telepítéssel, és dec. 1-el engedte a szerződéskötést a T rendszere. A kivételezés is érdekesen alakult, mert 3x ástak és betonoztak, a lépcsőházba az első kivitelező rosszul telepítette az eszközöket, majd jött egy másik csapat aki kezdte ellőről az egészet. Teljesen leamortizálták a környéket (járdák, utak, füves terület), de mivel a UPC feltöltési sebessége nagyon karcsú nekem, és ők is átállnak IPTV-re így minden vezetéket cserélni kell így is úgy is váltottam. Az új kiépítés miatt tudtam nem lesz egyszerű és problémamentes az átállás, de úgy voltam vele majd leverem rajtuk. A családom már most a nyakamat akarja szegni a szakadozó net és tv szolgáltatás miatt, de én bízok benne, hogy rendeződni fognak a dolgok.

Az biztos, hogy a UPC beton stabilan üzemeltett nálam, a TV szolgáltatás jobb és átláthatóbb volt, de a 500/23Mbps-es net hátráltatott a munkámban. A bizalom részemről megvan... ;)

Robi73

(#121039) enginev3.0 válasza Robi_73 (#121038) üzenetére


enginev3.0
félisten

Évek óta használom gondtalanul, most ez az új eszköz köhög kicsit, de majd belejön
Ettől függetlenül a legjobb szolgáltató most

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#121040) Chriss745


Chriss745
tag

Sziasztok!

Telekom pár hete indította GPON-t a 6000 fős kisvárosunkban. Elsők között kötötték be hozzánk, szépen hasít is a gigabit fel és le, de azon aggódom hogy ez meddig marad így, egy csomó ismerősöm repül rá az optikára (torrentesek), Vodafonos koax nem vált be.

Azt szeretném megkérdezni, hogy egy 64-es OLT split hogy működik? Kicsit kocsikázgattam ma a városban, nézegettem az oszlopokat. A telefonközpont a város közepén van, két nagy út negyedeli el a várost, ahogy láttam ezek mentén húzták el a kábeleket. Ahogy látom egy szál jön ki mind a 4 irányba és onnan mennek a splitterek az oszlopokra. Ez azt jelenti, hogy 1500 főre (ugye 6000/4) jut egy 64-es OLT port? Ez nagyon durva lenne. Vagy ami kijön a telefonközpontból, azon még 10 giga van, és van valahol egy "mini OLT" vagy nem is tudom hogy hívjam, ami megint több 2,5 Gb portot csinál a gerincből? UPC (Vodafon) is szar volt csúcsidőben, de ott egy CMTS-re max egy utcát raktak rá, itt meg egy OLT portra ráraknak 9-10 utcát? UPC-nél is 4 CMTS van a 4 városnegyedre, de ott a CMTS-ből több szál jön ki mindegyik 800Mbit-el (per utca), és az sem volt elég a városnak.

Valaki aki tudja hogy csinálja ezt a Telekom megmagyarázná nekem mert nem tudom megérteni? De nagyon szeretném. :))

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#121041) enginev3.0 válasza Chriss745 (#121040) üzenetére


enginev3.0
félisten

Elvileg 64 emberre jut 2.4/1.25Gbit
Amit nagy terhelés esetén tovább tudnak osztani max 32 emberre

Ha jól tévedek így van

Legrosszabb esetben nekem 800/800mbit mindig megvolt, de inkább felette

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#121042) Chriss745 válasza enginev3.0 (#121041) üzenetére


Chriss745
tag

Azt értem, de ha 1500 emberre egy szál megy, akkor max 64-en rendelhetnek szolgáltatást abból a 9-10 utcából? Kapásból nekem kötöttek be két kábelt mert 5 TV-re fizettem elő, és láttam hogy elég sok helyre megy be két kábel, tehát az a 64 is max 50 előfizető. Ha ezt beszorzom a 4 negyeddel az 200 előfizető az egész településre, az kb 2 hónap alatt be is telik és ahogy hallottam a szerelőtől bővítés nem is várható. 200 előfizetőért érdemes kihúzni optikát egy 6000 fős városra?

Ezt jó hallani, hogy neked megy minimum 800, bizakodok én is hogy marad a minőség mert nem szeretném újra látni a vodafonos drámát, itthonról dolgozok és SSH nem szereti a magas pinget túlterhelés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#121043) kopa1 válasza Chriss745 (#121042) üzenetére


kopa1
aktív tag

Az optikai szál vékony :) Amit te látsz kábelt, abban nagyon sok megy, tartalékszállal és egyebekkel. És ugye az OLT-n is vannak kártyák, azon belül portok. Szóval egy kábel, de nem egy optikai szál.

Általában egy nagyobb optikai gerincben 24 szál fut (vagy több) szóval 24x64 = 1536 efi. De ugye vannak tartalék szálak, dedikált szálak bérelt vonalnak is benne

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#121044) Chriss745 válasza kopa1 (#121043) üzenetére


Chriss745
tag

Én is azt hittem, hogy ilyet húznak, de mikor húzták megnéztem mit húznak és meg is kérdeztem a szerelőktől, ott két optikai szál ment egy feszítő drót mellett. Lehet hogy csak az utcákra húznak be ilyen kétszálú optikát és a főutak mentén ilyen általad említett 24 szálú optikát húznak és az utcák szálanként van bekötve? Ennek lenne értelme igazad van, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#121045) Beniii06 válasza Robi_73 (#121038) üzenetére


Beniii06
őstag

"és ők is átállnak IPTV"

Szerintem, ha nagyon ragaszkodtál volna, tudtál volna kérni egy mediacardot. Net szempontból viszont jobb a telekomos optika.

"Got any other secret weapons?"

(#121046) Robi_73 válasza Beniii06 (#121045) üzenetére


Robi_73
őstag

Állítólag a mediacardot is kivezetik jövőre, így az is átmeneti megoldás lett volna.

Robi73

(#121047) sziszi-fuszi válasza Robi_73 (#121046) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Nem tudom, honnan az infód, de az a gyanúm, hogy valaki nagyon megvezetett! Csak rád akartak tukmálni holmi dobozt!

Mi alá kell írás?

(#121048) Robi_73 válasza sziszi-fuszi (#121047) üzenetére


Robi_73
őstag

Nekem az utóbbi években Cisco felvevős egységeim voltak, tökéletes és hibátlan működéssel. A mediacard használata ezért bennem fel sem merült. A kivezetésükről szóló hírek, hogy igazak e az majd jövő március-április környékén kiderül. A döntésemet ez az információ egyáltalán nem befolyásolta. ;)

Robi73

(#121049) IP1954 válasza Robi_73 (#121036) üzenetére


IP1954
aktív tag

Szombat délután hozta a futár a Sagemcom 5670-et.
Leszereltem a régit, átraktam az optikai kábelt és egy LAN kábelt.
(Az egy darab LAN kábelt 7 switch és 3 router osztja tovább 50+ eszköznek.)
Rövidesen elindult, egy közel 10 éves gépen ez volt az első mérés eredménye:
Ahogy a kapott SMS-ben írták 2 óra múlva újraindítottam a webes felületről.
Azóta is rendben működik, egy napja és 8 órája volt az újraindítás:

0-24-ben használom.
Észrevettem volna, ha valahol gond van, és az eszközök egy része panaszkodott volna.
Csak 1000/1000-es internetem és vezetékes telefonom van.
Egy nap után sem változott a sebesség:

(Közben több eszköz kisebb mértékben használta az internetet, nem kapcsoltam le semmit.)
A Sagemcom 5655-ös fura dolgokat művelt, ha nagyobb helyi adatforgalom ment át rajta:
- internet szakadozás leállás
- vonalas telefon hibás működés
- IPTV tévé akadozás megállás.
(Nagyobb helyi forgalom: pl. műholdvevő 10-15 GB-os felvételének a másolása PC-re.)
Ezért jön csak egy LAN kábel az 5670-től.
Elképzelhető, hogy ennél már nem lenne probléma, de nincs kedvem kísérletezgetni.

A Sagemcom 5655-ös szinte napra pontosan 3 évig volt nálam. Néhány nap alatt kiderült, hogy nem tűri a nagyobb helyi adatforgalmat, átalakítottam a helyi hálót és 3 évig problémamentesen működött még az 5 Ghz-es WiFi is, amit tartalékként használtam.
Remélem, a Sagemcom 5670-el sem lesz problémám.

(#121050) mlinus


mlinus
őstag

kipróbáltam routerrel, így is lehal a net egy pár perc után ha kimaxolom a letöltési sebességet.

hiába bonyolítja a router a pppoet, hiába van kinyomva a wifi, hiába van csak EGY gép rákötve - így is. szóval nem terhelés okozza (nyilván, eddig sose volt probléma, de azért kizártam biztosra) és ez ugye már a 2. 5655v2 ami ugyanezt csinálja nálam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.