Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129001) frovery válasza Roland-87 (#128981) üzenetére


frovery
senior tag

Kérdezz körbe Tokod, Tát ha van ismerősöd, milyen ott a Digi szolgáltatása optikán. Pár hét után váltanak inkább Telekom koaxra. Borzadály. Olyan,mintha még mindíg rézen szolgáltatnának. Ja és iptv nincs, lehet koaxozni a lakást, mert kábel tv van,ami kockáz,megáll,kifagy.

(#129002) frovery válasza cech19960320 (#128995) üzenetére


frovery
senior tag

Az oszlop jó helyen van. A magassága a fő út feletti szabvány,azaz 5,50m.
Az utolsó, 2 héttel ezelőtti eset után, ,6,50m-esre lett emelve.
Nem kamionos tépi el, mivel azok 3.80m magasak. Van olyan balfasz,aki beviszi a zöld hulladékot billencsessel, kifelé jövet fennmaradt még a plató. Most mondjuk nem tudom mi a gond.

(#129003) Frontiner válasza Abel-0101 (#128996) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Nem nem. Már folyamatban van az utalvány kiadása. Elvileg jövőhéten kapom meg. Az LG gazdaságtalannak ítélte meg a javitást.

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#129004) Zeki


Zeki
nagyúr

A szüleim akarnak Telekom netet meg tv-t. De teljesen máshol élnek.
Be tudom vonni őket is a Magenta 1-embe? Gondolom akkor én leszek a számlafizető. Anyósék szintén , ők vezetékes telefonnal, de az már van nekik Telekom. A tv-t meg a netet fizetnék elő pluszban a Digi helyett.

(#129005) Szpisti válasza vatoloco26 (#128999) üzenetére


Szpisti
addikt

Az iPhone-od AC-wifin maximum 866Mbps-et tud, AX-wifit tudna 1200Mbps-et, de a Strong Mesh-eden csak AC wifi van, és a Kaon routereden is. A Lenovo notebook-odon is valszeg a wifi adapter a gyenge láncszem.
Az én Huawei Mate 20 Pro-mban 1733-as AC wifi adapter van, így tudtam én már ilyet is mérni a Telekomos Sagemcom 3890v3-al: [link]

(#129006) Abel-0101 válasza Frontiner (#129003) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Akkor nyert ügy. Várd meg az utalványt, vagy az előtt is elintézheted/informálódhatsz, csak annyi, hogy személyesen...

(#129007) Kaba válasza Zeki (#129004) üzenetére


Kaba
veterán

Lehet a neveden több Magenta 1 is,amennyiben több othoni- mobil szolgáltatás páros kerül összekapcsolásra.A Magenta 1 feltételeknek meg kell felelni,tehát a minimum két otthoni mellé kell egy mobil előfizetés is.Ez akkor működik,ha több mobilelőfizetéssel rendelkezel.

[ Szerkesztve ]

(#129008) odrif


odrif
MODERÁTOR

Sziasztok!
Van lehetőség valakitől át venni otthoni előfizetést?
Betenném Magenta 1-be a mobil előfizetésem mellé, hátha olcsóbb lenne.

20 éve a Prohardveren

(#129009) Kaba válasza odrif (#129008) üzenetére


Kaba
veterán

Rendelkezel már Magenta 1-el,vagy a mobil előfizetésedhez szeretnél otthonit hozzárendelni,hogy Magenta 1-ed legyen?
Amennyiben már Magenta 1-es vagy egy újabb otthonival nem lesz olcsóbb a csomagod.

[ Szerkesztve ]

(#129010) odrif válasza Kaba (#129009) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Eddig Magenta 1-es voltam, de el költöztem és a régi helyen le mondtam az otthoni csomagot.
Itt ahova költöztem, itt a tulaj nevén van a Telekom otthoni csomag.
Arra gondoltam hogy át venném tőle, és akkor újra Magenta 1-es lehetek, ha hozzá adom a meglévő mobil előfizetésem mellé.

De megtaláltam idő közben: [link]

20 éve a Prohardveren

(#129011) Roland-87 válasza frovery (#129001) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Ez mondjuk elég szomorú ha így van mert FTTH tehát a net részének mindenképpen jobbnak kellene lennie, és sokan pont szeretik a DVB-C sokkal jobb képminőségét is mint a túlzottan tömörített IP-TV megoldást, én a tv szolgáltatást alig használom és annyira nem gondolom rossznak a minőségét se, alapvetően eddig nem volt problémám sem, de mostanában már súrolják az ingerküszöböm a rendszeres és hosszú leállások, és tudom hogy pl. 2 oszlop döntésről még csak nem is a telekom tehet, a mai esetnél nem sikerült megtudnom mi történt. Megjegyzem sokan már durván szitkozódtak a mai nap, szerintem sokan váltani fognak (aminek értelme nincs ugyan) Amúgy nekem még van a hűségből vissza 1,5 év így ha váltok is az nem most lesz, majd elválik akkor lesz-e alternatíva, ami miatt még hajlanék a digi optikára az nyilván a magasabb feltöltés, mert nekem az fontosabb lenne mint a gigabit letöltés.

(#129012) Kaba válasza odrif (#129010) üzenetére


Kaba
veterán

Így megint megfelelsz a Magenta 1 feltételének és 30% kedvezményed lesz.Hívd a 1414-et, a Magenta1-es összevonás a Telekom fiókodban csak ügyintézőn keresztül megy majd.

[ Szerkesztve ]

(#129013) odrif válasza Kaba (#129012) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Rendben, köszönöm!

20 éve a Prohardveren

(#129014) Roland-87 válasza Kbali (#128994) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Nem úgy értettem hogy ez a szolgáltató hibája lenne, nekem sajnos lényegtelen ki a hibás, de ha ez a dolog elhúzódóan rendszeres lesz el kell gondolkodnom valami alternatíván mert nem annyira szeretnék havi szinten 4-5 nap kiesést, az hogy ez szándékos rongálás avagy bénázás nem tudom, sajnos senki nem fog a végtelenségig türelmesen várni ameddig valamilyen módon megoldják hogy ez ne legyen visszatérő probléma.

(#129015) adika4444 válasza Zsolty20 (#128989) üzenetére


adika4444
addikt

A 4iG-vel írt alá adásvételi szándéknyilatkozatot a DIGI (romániai) gazdája, az RCS-RDS. Ez még közel sem jelenti a tényleges felvásárlást, mindkét fél meggondolhatja magát.
#129001frovery
Valóban nem hibátlan a DIGI (ld. tegnapi kiesést és az éveleji kálváriájukat), de azért közel sem rosszabb a szolgáltatás, mint a Telekom koax. Nekem backupnak inkább 5000 Huf-ért Telenor korlátlan netem van, jobb, mint a magentás koax és a kábel végén a HGW. Pár évig volt (akkor még EPC3925-tel) tőlük netem, azzal is volt gond. Viszont az optinetjüket elfogadnám, az számomra világbajnok.
#129011Roland-87
Netben valóban jobbak, mint a Telekom koax, de a DVBC dacára a TV-vel azért szoktak lenni problémák (kockásodás, pár perces kiesések).

Itt a XVII. kerületben a kerületi csoportban lehet látni elég sok Telekom koaxot érintő problémát, azt persze nem tudom, mennyi az user error, de az biztos, hogy mivel nekem fontos a folyamatos net, van 4G backup, azt ha úgy van tudom vinni magammal, meg a MikroTik is megeszi.

üdv, adika4444

(#129016) madagaszkar válasza Frontiner (#128984) üzenetére


madagaszkar
tag

Üdv!
Én tavaly októberben jártam hasonlóan, szintén LG tévével ( LG55UK6950PLB). Másfél évesen hibásodott meg, kijelzőt kellett volna cserélni rajta, de már nem volt hozzá elérhető, így csereutalványt kaptam. Szintén részletre lett vásárolva és volt még 6 havi törlesztő kifizetetlen. Az egész dolog a bejelentéstől, csereutalvány kézhezvételen át, az új készülék megérkezéséig kb. 2 hónap volt. A szerviz fogja vinni a csereutalványt és viszi el a hibás készüléket. Utána mehetsz Telekom üzletbe. Ha a hibás készüléktípus még kapható náluk, akkor nincs választási lehetőséged, abból kapsz még egyet. Ha már nem forgalmazzák, akkor fel fognak ajánlani két másik szintén Lg készüléket, hasonló árkategóriában és paraméterekkel. Abból kell kiválasztanod a neked megfelelőt. Ha ezt nem fogadod el, akkor visszakapod a készülék árát. Ha részletre vásároltad a meghibásodott készüléket, akkor a törlesztőrészleteket tovább kell fizetned a lejáratig, ami nálad még hat hónap. A hűségidő nem indul újra, ellenben az új készülékre a garancia elölről kezdődik, esetedben az új szabályok szerint valószínűleg 3 év, ha a készülék értéke meghaladja a 150.000 Ft-ot. Nálam ez 2 év lett megint, mert én még tavaly decemberben kaptam meg az új készüléket és akkor még más szabályok voltak.
Remélem tudtam segíteni neked és esetleg másoknak is, akik így jártak vagy a jövőben így fognak járni.
Privátban elküldöm neked a kálváriámat, az egyik hozzánk hasonlóan járt fórumtárssal osztottam meg tavaly.

[ Szerkesztve ]

(#129017) Zeki válasza Kaba (#129007) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszönöm,van 3 mobil előfizetésem is. Hogy tudom azokat bevonni? Miután ők bekötették a saját nevükön?

(#129018) Kaba válasza Zeki (#129017) üzenetére


Kaba
veterán

A legegyszerűbb megoldás az lenne,ha a szüleid beköttetik az othonit a saját nevükre és az egyik mobil előfizetésedet átiratnának tőled a saját nevükre.
A másik megoldás az lenne,hogy az új otthonit a saját nevedre kötteted be,ezután összevonod az egyik mobil előfizetéseddel.A mobil és az otthoni előfizetés lehet külön címen,de egy néven és egy számlán kell legyen.

[ Szerkesztve ]

(#129019) Frontiner válasza madagaszkar (#129016) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Köszi :)

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#129020) taki01 válasza Roland-87 (#129011) üzenetére


taki01
őstag

Én nem tudom, milyen béna sofőrök vannak arra felé, de nálam ahol lakom pl az út felett megy át egy optika és egy TC540-es kábel. Mindkettő több mint 5,5 méter magasban van és eddig még senkinek se sikerült leszakítania (Egyszer már leszakadt az optika, de az egy Inviteles kidőlt oszlop miatt volt). Valamint a koax kábelem is átjön a kis vasút és a főút felett és még senki nem akadt bele. Most még az is van, hogy a kis vasutat újítják fel és markolok meg minden dolgozik és még egyszer sem tépték le idáig az optikát vagy a TC540-t.
Sajnos az önkormányzat dönti el, hova lehet oszlopot állítani közterületen és gondolom csak oda van oszlop engedélye a Telekomnak.

(#129021) Abel-0101 válasza Zeki (#129017) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Ha a szüleid, bekötnek minimum 2otthonit, akkor vagy írják a nevedre, és már Magenta1es leszel automata, a szerződés kiadása után. vagy az egyik mobil csomagot átiratod a szüleid nevére.
(2otthoni+1mobil), ha direkt csak a magenta 1miatt kottetik az otthonit, akkor legyen az iptv/internet+a vezetékes, így jönnek ki a legolcsóbban, plusz ahogy magenta1re váltottatok mindenkinek 30%kedvezmeny...
Lényeg, hogy te mit akarsz, hogy a szüleid nevén legyen a magenta1, vagy a tieden.

(#129022) Hubzsi


Hubzsi
tag

Sziasztok! Némi tapasztalatot osztanék meg. Lassan 2 hónapja megy nálam a telekom optikai nete, eddig minden szempontból csillagos 5. Többi szolgáltatóval szemben nekem nagy pozitívum hogy olyan eszközöket használnak ami tényleg megadja a szélessáv élményét, nekem abszolút + hogy nem kell másik router hogy legyen normális wifi, a mesh eszközök is gond nélkül mennek 2 hónap alatt újra se kellett indítani. Tv utólag lett rendelve eb miatt! Maga a hardver szerintem rendben van a kép minőség olyan amilyen de a sima hd nem mutat jól 55 colon.

árban szerintem nem rossz amennyiben magentában összevonod. Ügyfélszolgálattal szerencsére még nem volt dolgom

(#129023) Komi28


Komi28
senior tag

Megjött az új eszköz. Beüzemeltem, működik minden. Két óra múlva restart mindenen megvolt. Mennyi idő alatt áll be az 1000/1000 sebesség? Ezt mértem most gépen:

(#129024) #46824192 válasza Komi28 (#129023) üzenetére


#46824192
törölt tag

Ez nagyon arra enged következtetni , hogy itt 100Mbps a szinkron a hálózai portok között.

-nem megfelelő/hibás kábel (minimum cat5e legyen)
-hibás hálókártya
-hibás hálókártya driver
-hibás konfiguráció

Esetleg próbáld meg 5Ghz wifin , ha ott 100 fölé megy akkor egyértelmű a fentiek valamelyike.

[ Szerkesztve ]

(#129025) user12 válasza Komi28 (#129023) üzenetére


user12
őstag

Kábeles kapcsolat esetén a hálókártya kapcsolat tulajdonságainál milyen sebességet mutat?
Ha csak pl 100mbit van, akkor a korábbi check listán végig kell menni.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#129026) Abel-0101 válasza Hubzsi (#129022) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Örülünk neki, hogy van akinél legalább megadják "majdnem" az ígért sebességet.
Attól függ milyen távólságról nézed, pl IPTV-t 1-3méterig nem is rendelnék, 480P-1080P a max, legtöbb 480/720, ott is inkább az utóbbi. Sajnos a csatornák minősége, nem fejlődött a Tv-kel arányosan, míg a Tv megy fel mint a talajvíz, a csatornák minősége pedig lineárisan megy, stagnál... Amire ki lehet használni otthoni beltériknél a 4Ks minőséget, addigra már nem is lesz otthoni szolgáltatás :D

(#129027) Abel-0101 válasza Komi28 (#129023) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Ha 2óra elteltével sem lett változás, hardver/szoftverbeállítást kell nézni/állítani.
Mérj egyet Wifin is, ha ott jóval többet mutat, akkor valószínüleg a tesztelt eszközzel van gond, vagy az UTP vel.

(#129028) Boond válasza st3v3np3t3r (#128992) üzenetére


Boond
addikt

Még jó hogy nem a 444-en, az tuti biztos tipp :DDD :DDD (szarkazmus).

https://dtvnews.hu/hirek/eladtak-a-digi-t

(#129029) #46824192 válasza Abel-0101 (#129026) üzenetére


#46824192
törölt tag

Sajnos ez nem ennyire egyszerű, mert a legjobb kérdés , hogy ha nem T iptv , akkor mi?
A három műholdak közül , mindegyik gyengébb minőség mint ez. Mindig tv-n a T2 muxok nem tudom milyenek lettek , de amikor minden T mux volt, hát az valami gyalázat.
Nálunk van még pl. kalásznet dvb-c ,meglepően jó kínálattal és 6-7 megabit/sec HD bitrátával. Talán egy kicsivel jobb mint az iptv, szerintem csak azért mert a tv dvb-c tunere/feldolgozó egysége jobb , mint ami a t stb-ben van. Ami jobb lehet(ne) az a VTV Ip alapon a h265 miatt,de ezt még nem láttam , ugyanazon a tv-n másik szolgáltatás mellett.
A telenor tv-t azt inkább hagyjuk is...Ha pedig értelmes bitráta kell akkor digi dvb-c , ahol 5-6 megabit/sec az SD és 12-14 a HD, de az meg tudjuk , hogy szinte biztosan soha nem fog terjeszkedni úgy, mint egy telekom.

[ Szerkesztve ]

(#129030) Boond válasza cech19960320 (#128995) üzenetére


Boond
addikt

Nálam jól ment. Igaz nem letöltögetésre, feltöltögetésre használtam, csak ügyintézésre tv-re stb.

(#129031) Komi28 válasza user12 (#129025) üzenetére


Komi28
senior tag

Elindult a sebesség :) Én bénáztam mert elfelejtettem egy elosztót újraindítani(nem látni olyan helyen van és el is felejtettem). Ilyen lett a sebesség(gondolom ez a max ami jön optikán)
:

(#129032) sziszi-fuszi válasza Boond (#129028) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Nem egy márciusi keltezésű hírt kellene megosztani.

Egyébként még nem adták el, csak vételi ajánlatot tettek rá. Majd augusztus végére talán lehet többet tudni.

Mi alá kell írás?

(#129033) Boond válasza frovery (#129001) üzenetére


Boond
addikt

"Digi szolgáltatása optikán. Pár hét után váltanak inkább Telekom koaxra. Borzadály. Olyan,mintha még mindíg rézen szolgáltatnának. Ja és iptv nincs"

Kell a francnak az iptv :D (másodlagosan elmegy). Koax-nak is meg vannak az előnyei, pl annyi tv-n nézem, amennyin én akarom, és így tovább. totális szabadság.

Optikát, azt nem tudom, de itt a környéken, ami van (nem feltétlenül van köze digihez), ott elmaradnak a sebességek, egy majdani telekomé-hoz képest.

(#129034) #46824192 válasza cech19960320 (#128995) üzenetére


#46824192
törölt tag

Most akkor legyen már eldöntve , hogy a kamionos a hibás vagy az oszlop van rossz helyen?

A balfék sofőr a jó oszlopot,, a profi sofőr meg a rossz oszlopot is kidöntheti.

Google térképen meg lehet ezt találni ? Most már kíváncsi vagyok.

(#129035) Boond válasza sziszi-fuszi (#129032) üzenetére


Boond
addikt

"Nem egy márciusi keltezésű hírt kellene megosztani. "

Itt a hír forrása a lényeg, de ha rákeresel a 4ig-re találsz több cikket is. Nagy hivatalos változás digivel kapcs nincs, tudtommal... majd ősszel kb várhatóan.

(#129036) Boond válasza odrif (#129010) üzenetére


Boond
addikt

Hm, az számít, ha 3 otthoni (2 vezetékes telefon+ net) - vagy egyáltalán lehetséges egy néven két vezetékes?
Mert jelenleg két néven van, azonos címen.

De gondolom amúgy sem számítana magenta1-nek.

Másik hűséget, vezetékes telefonra, web-en is lehet intézni?

(#129037) Abel-0101 válasza #46824192 (#129029) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Itt kezdödnek az alap problémák, lehet bitrátákat nézni, de azt el kell fogadni, hogy bekötettem egy T stb.t, és a HD adáson kivül, annyira rossz minősége van, természetesen Tv-zés után.
A második probléma, hogy a 3alap hálozaton, nem hajlandók beengedni a többi szolgáltatót, a( bü*dös k*csögök), mert túl nagy konkurens lenne a 3 alap hálózatnak... A terjeszkedésről meg ne is beszéljünk.. Olyan bűn lassan nővelik a területet a szolgáltatók... Akikhez pl simán átmennék. (ha lenne itt olyan) :C :((

(#129038) Zeki válasza Abel-0101 (#129021) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszönöm neked is!
Én már magenta 1 vagyok , de szeretném ha szüleim is azok lennének.

(#129039) #46824192 válasza Abel-0101 (#129037) üzenetére


#46824192
törölt tag

Nálunk a voda ip tv mehet telekom koaxon.Hűség után lehet majd ránézek. Sőt a poén ,hogy még olcsóbb is lenne.

[ Szerkesztve ]

(#129040) sziszi-fuszi válasza Boond (#129035) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Végig kellene olvasnod amit írtam. Nem csak az első mondatot!

Mi alá kell írás?

(#129041) frovery válasza #46824192 (#129034) üzenetére


frovery
senior tag

Sárisáp út
https://maps.app.goo.gl/cLN4uyYf928WfpXU9

(#129042) frovery válasza frovery (#129041) üzenetére


frovery
senior tag

Pár kép. A főút melletti részre lehet hordani a zöldhulladékot. Ott a 2 oszlop között tépték el. Az tuti, hogy felemelt platóval jött ki és akkor.

[ Szerkesztve ]

(#129043) Roland-87 válasza frovery (#129042) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Azóta megtudtam hogy a tegnapi 12 órás leállást nem oszlop vagy kábel szakadás okozta, legalábbis az érintett oszlopok a helyükön maradtak tegnap, remélem a hasonló esetek végre megszűnnek vagy legalábbis csökkennek, még csak vihar sem volt vagy extrém szél ami okozhatott valamit, mert az nyilván érthető ok lenne.

(#129044) Abel-0101 válasza Zeki (#129038) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Akkor ő nevükre az otthoni, illetve írjatok át 1db mobilcsomagot is.

(#129045) Zeki válasza Abel-0101 (#129044) üzenetére


Zeki
nagyúr

Átírásnál nem változik meg a csomag? Mert ez már nem kapható, 2019-es csomag. Mert havi 1390Ft-ért 6 giga net, ami az EU-ban is felhasználható, elég überjó.

(#129046) #46824192 válasza frovery (#129042) üzenetére


#46824192
törölt tag

Egy ilyen oszlopot képtelenség ennyi kábellel és felemelt platóval így kidönteni. (már ha persze rendesen a helyén van)

(#129047) Abel-0101 válasza Zeki (#129045) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

A névváltoztatással nem kellene, hogy megváltozzon, elvégre a tulajdonos nevét változtatod, nem a csomagot.
De előtte mindenféleképpen érdeklődd meg, 1414-en, talán ebben tudnak segíteni :D

(#129048) Roland-87 válasza #46824192 (#129046) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Itt a faluban az terjed hogy valaki szándékosan csinálja és nem plató vagy egyéb baleset az oka, az hogy valami 5G ellenes elvetemült vagy egyéb bolond nem tudni, azt se hogy igaz-e, a képek alapján azért gyanús.... főleg hogy nem egy esetről van szó, én nem tartanám kizártnak a szándékosságot.

(#129049) Abel-0101 válasza #46824192 (#129046) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

+1, kifeszített kábelekkel, betonozott alappal, megnézem hol dönti ki ezt, esetleg ha mész 90-100-al, de balesetnek nincs nyoma.
Ez tuti megvolt már döntve, sérülve, vagy valamilyen eszközt használtak, hogy kidöntsék, bár utóbbit kétlem.

(#129050) #46824192 válasza Roland-87 (#129048) üzenetére


#46824192
törölt tag

Akár igaz is lehet... Ha már van sz..ófantom, autókkal szeretkező fantom, simán lehet egy oszlop döntögető fantom is. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.