Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130001) Luigi962 válasza #46824192 (#129984) üzenetére


Luigi962
őstag

Csak a 6.26.1 verziójú Netflix megy fel a többi nem. Apkmirror mint forrás a letöltéshez aztán Send Files to TV app a boxon is meg a telódon is. Ezzel a legegyszerűbb bármely appot a smart boxra juttatni.

(#130002) #46824192 válasza Luigi962 (#130001) üzenetére


#46824192
törölt tag

Tegnap pont próbáltam. Ezt a verziót ,de nem pont ezzel a módszerrel.

Simán pendrive-ra másoltam az apk-t és egy random fájlkezelővel telepítettem. Engedélyt adtam szokásos módon a külső forrásból telepítésnek. A helyzet az hogy fel is települt, de valami nem oké. Simán a menüből egyáltalán nem is látszik , higy telepítve van. Csak úgy indult el ,hogy apk újratelepítés majd (még azon a képernyőn) ott közvetlen indítás. Elindulni még elindul , de mint ha befagyna. A box megy ,de az nf nem reagál semmire. Android menüben a tárhelykezelésnél látszik csak ,hogy fent van. Még megpróbáltam a kényszerített leállítást ,de utána megint befagy. Nem tudom hol néztem el a rajzot :) . Az esetleg nem lehet ,hogy mivel friss telepítés a box és egy többszáz megabájtos update-el indult az egész történet , már erre ez sem megy fel használható módon??

(#130003) janakbacsi


janakbacsi
őstag

Telekom tévé és net lesz bevezetve nálunk. Van arra valamilyen lehetőség, hogy az emeleten elhelyezett telekomos eszköz a földszinti tévéhez kábel nélkül juttassa el a tévé adás jelét? Vagy ez nem kivitelezhező?

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#130004) Kaba válasza janakbacsi (#130003) üzenetére


Kaba
veterán

A Telekom okoswifi rendszerévél biztosan működik.Alternatíva lehet még egy megfelelő router is (igmp képes).

[ Szerkesztve ]

(#130005) kopa1 válasza Kaba (#130004) üzenetére


kopa1
aktív tag

Illetve ott van a PLC lehetőség is (szerelőtől vásárolható) ha csak a TV menne rajta, olcsóbb mint az OkosWifi.

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#130006) janakbacsi válasza kopa1 (#130005) üzenetére


janakbacsi
őstag

Mi az a plc lehetőség? A plc nálam programozható logikai vezérlőt jelent.

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#130007) kopa1 válasza janakbacsi (#130006) üzenetére


kopa1
aktív tag

PowerLineCommunication :)
[link]

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#130008) Kaba válasza janakbacsi (#130006) üzenetére


Kaba
veterán

A Telekom honlapján megtalálod az alternatív kábelezési lehetőségek között.TP-LINK TL-PA7017P-Kit.Az ára 14280Ft/pár.Megvehető 12 havi részletre is.Itt olcsóbb,mint az előbb linkelt.

(#130009) Lambda


Lambda
tag

Sziasztok! Sebesség problémával kapcsolatban kérnék segítséget.

Optika 1000/1000 és Sagemcom F@st 5655v2 ONT és van IPTV is. Ha UTP kábellel csatlakoztatok hozzá bármit, akkor kb 950/950 Mbps mérek, ami kiváló. Nekem azonban mindenképpen szükségem van egy saját routerre.

A Sagemcomon hagyom a DHCP-t bekapcsolva az IPTV miatt, de átállítottam a címtartományt 10.10.1.0-ra. Az STB ehhez csatlakozik és működik is. A Sagemcomot semmi másra nem akarom használni. Beállítom rajta a PPPoe Passthrough-t. A felhasználónevet és jelszót kitörlöm. Reboot.

A Sagemcom LAN1 portot kötöm a saját routerem WAN portjához. A saját routeren is megy egy DHCP 192.168.1.0-án. A saját routeren létesítem a PPPoE kapcsolatot a felhasználónévvel és jelszóval. Működik is csak az egyetlen szépséghibája a dolognak, hogy a saját routeremhez csatlakozva bármilyen eszközzel (UTP-vel) sosem mérek többet kb 500/600 Mbps-nél. Ez egy Linksys EA8300 gigabites router. Próbáltam a legújabb firmware-rel illetve egy custom OpenWRT firmware-rel is a jelenség ugyanaz. Hogy a router hibát vagy kompatibilitást kizárjam kértem kölcsön egy Asus és egy TP-Link gigabites routert is. A sebességek változóak, de a három router közül egyikkel sem jutok a 950 Mbps közelébe sem.

Mégegyszer ha a Sagemcommal létesítem a PPPoE kapcsolatot és ahhoz csatlakoztatom az eszközöket, akkor megvan a 950 Mbps. Milyen beállítás okozhatja ezt, hogy a saját routernél majdnem a felére csökken a sebesség? CAT6 kábelek vannak mindenhol, többet is próbáltam így a kábelhiba kizárva.

(#130010) janakbacsi válasza Kaba (#130008) üzenetére


janakbacsi
őstag

Sajnos külön áramkörön vannak az emeleti és földszinti dugaljak. Szerintem így nem működik.

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#130011) #46824192 válasza janakbacsi (#130010) üzenetére


#46824192
törölt tag

Meg nem mondom a nevét , de lehet venni olyan kütyüt , amit kifejezetten erre találtak ki. Egy fázisról vagy külön körről átadja a PLC jelet a másikra. De higy sebességben és stabilitásban ez mit okoz, fogalmam nincs.

[ Szerkesztve ]

(#130012) kopa1 válasza janakbacsi (#130010) üzenetére


kopa1
aktív tag

Külön kismegszakítókon működik, a több fázis szokott gondot okozni

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#130013) user12 válasza Lambda (#130009) üzenetére


user12
őstag

Szia

Az, hogy gigabites a router az annyit jelent, hogy ilyen sebességgel tud linket egyeztetni az interface-e.
Az, hogy milyen sebességgel mozgatja a csomagokat wan-lan és fordított irányban, a cpu-n, szoftveren és még néhány dolgon múlik. Én ahogy hirtelen gugliztam, az említett router olyan 700mbit-et tud max (a gyári szoftverével alapbeállításokkal). Persze ettől jóval kevesebbet fog tudni, ha beizzítod a tűzfalat, csomagszűrést és más olyan szolgáltatásokat, ami cpu időt igényelnek. Openwrt-ben rengeteg beállítás van, ott még jobban oda kell figyelni, hogy mit engedélyezel és mit nem, mert simán lehet bukni vagy nyerni 10-20% cpu terhelést, ami adott esetben 100 Mbit-ben mérhető.
Valószínű, hogy a TP-link is hasonló korú eszköz, azért tud csak olyan sebességgel átereszteni.
Ha esetleg új router-t nézel, érdemes a jelenlegi sávszél fölé lőni teljesítményben és ami min. 2-3 Gbps throughput-ot tud, az jó lehet néhány évig.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#130014) Lambda válasza user12 (#130013) üzenetére


Lambda
tag

Köszönöm! OpenWRT-ben kikapcsoltam mindent, de nincs számottevő különbség. Nem akartam beruházni amíg benne van a pakliban, hogy egy komolyabb routerrel sem lesz gyorsabb, de a magyarázatod alapján akkor eldőlni látszik a dolog. Attól tartottam, hogy ez esetleg a Sagemcom problémája és bármit rakhatok mögé nem lesz gyorsabb.

(#130015) user12 válasza Lambda (#130014) üzenetére


user12
őstag

A díjcsomag nálam is ugyanez, annyi különbséggel, hogy Technicolor eszközöm van (de ez úgy gondolom az eset szempontjából nem releváns most).
Én Mikrotik RB4011-et használok, mint saját router, stabilan 900 Mbit fölött van a le/feltöltés, de inkább az 1000-hez közelít.
Az OpenWRT-ről nem tudok részletesebben nyilatkozni (még anno a Linksys WRT54GL korszakban használtam :D ), esetleg a topikjában kérdezz rá, hogy lehet-e valahogy optimalizálni a teljesítményt.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#130016) woodworm válasza Lambda (#130014) üzenetére


woodworm
veterán

Openwrt-n nincs hwnat támogatás, a pppoe kapcsolat pedig hardverigényes. Hogy a gyárin miért csak ennyi kérdéses.

(#130017) qnadam válasza woodworm (#130016) üzenetére


qnadam
veterán

de, van. legalábbis az enyémen biztosan, más eszközökön utána kell nézni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#130018) woodworm válasza qnadam (#130017) üzenetére


woodworm
veterán

Volt vagy még éppen van (ahol nem bugos, mt7621).

(#130019) Lambda válasza user12 (#130015) üzenetére


Lambda
tag

Ez jó hír! Az elmondottak alapján gyanús, hogy a router a szűk keresztmettszet. Talán itt az ideje hogy megpróbálkozzak egy UniFi Dream Machine Pro-val, amúgy is régóta szemezek vele. Az access pointjaikkal meg vagyok elégedve, évek óta használom őket máshol.

(#130020) qnadam válasza woodworm (#130018) üzenetére


qnadam
veterán

két mt7621-es routeremben is megy, bár az elvi végsebességet nem tudja elérni, valahol 850-860 körül van a vége. együtt tudok élni vele :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#130021) poli27 válasza kopa1 (#130012) üzenetére


poli27
veterán

A mostani plc-k már működnek 3 fázison is, ritka esetben nem :) Ha normálisan ki van építve a villany van nulla és földelés végig, ami összeköttetésben van, akkor működik... mert nem csak a fázist és a nullát tudja kommunikációra használni, hanem a nullát és a földet is... :) Nagyon kevés helyen nem működött eddig nekem ez a fajta Tipli :)

(#130022) DevKiller


DevKiller
senior tag

A SAT TV értékesíthető Üzleti döntés alapján.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#130023) kopa1 válasza poli27 (#130021) üzenetére


kopa1
aktív tag

Na ez jó hír :) Anno bevezetés előtt sok kombinációt végigteszteltem, csak a több fázist nem sikerült, de akkor ez jó, hogy strapa a cucc

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#130024) newfee válasza janakbacsi (#130010) üzenetére


newfee
csendes tag

Ha #130021 poli27 alapján mégse működne alapból, akkor

Fáziscsatoló modul megoldja elvileg. Tapasztalatom sajnos nincs.

[link]

(#130025) newfee válasza newfee (#130024) üzenetére


newfee
csendes tag

(#130026) nikos21


nikos21
aktív tag

Sziasztok a telekom oldalán üzenet küldésnél miért néz hülyének az oldal miszerint az utolsó teendő a négy jegyű kód beírása de ezt kb 10. re fogadja el. Ez nekik egy direkt szop@tás? vagy mi a f@szom
előre is köszi

(#130027) #46824192


#46824192
törölt tag

Segítsetek plíz! :)

3890v3 --ban hogy a jó életbe kell az UPNP -t működésre bírni?

Pár hete lett kikapcsolva egyéb okok miatt , azóta ha megfeszülök sem akar működni.
Restart , konektorból ki-be (szokásos) körök már megvoltak.

Itt be van kapcsolva :

Erre meg nem emlékszem , hogy kell-e vagy nem. De az biztos , hogy most nem lehet átkapcsolni ON állásba!

firmvare:

Köszi !

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
@nikos21
Ja ,,,,csak a szokásos...
Üdv a klubban :DD

Lehet azért van , hogy elvegyék a kedvünket attól , hogy legközelebb is levelet akarjunk nekik írni.

[ Szerkesztve ]

(#130028) dvtkfan


dvtkfan
senior tag

Sziasztok, egy kis infó vagy segítségre lenne szükségem!

Az otthoni előfizetésemen belül az internet hűsége 11.27.én jár le, azaz ha jól tudom, akkor már 08.27.én tudok rá részletre kedvezménnyel vásárolni. Igen ám, csak nekem az azért késő, mert az új Samsung Galaxy Watch 4-et 08.26.a 23:59-ig lehet előrendelni...így 1 nap híján bukom az előrendelői ajándékot...

Nem lehetséges azt az 1 napot valahogy kikerülni, hogy ne bukjam? :O:O:O

Samsung Galaxy S23 Ultra -- Xbox Series X -- Asus ROG G551

(#130029) Kaba válasza dvtkfan (#130028) üzenetére


Kaba
veterán

Az otthoni előfizetésnél nemcsak az internetre kell majd új hűséget kötni,hanem az otthoni csomag összes elemére.Magentásként már előbb is vásárolhatsz.
A chaten vagy a 1414-en kérdezz rá.

[ Szerkesztve ]

(#130030) dvtkfan válasza Kaba (#130029) üzenetére


dvtkfan
senior tag

Már írtam a chat-en, pont ott kaptam azt a választ, hogy csak 08.27-étől tudok rendelni...
Amúgy magenta 1es vagyok. A net és a telefon jár le 11.27.-én, a tv pedig 2022.04.07.én...pont lehet ez a baj, és emiatt nem engedi a rendszer, hogy hamarabb rendeljek...ezért is kérdeztem, hátha van valami tapasztalat ezzel kapcsolatban!

Samsung Galaxy S23 Ultra -- Xbox Series X -- Asus ROG G551

(#130031) kopa1 válasza #46824192 (#130027) üzenetére


kopa1
aktív tag

Sikeresen rátaláltál az új szoftver egyik bugjára, 1414-en műszaki kollégák tudják csak bekapcsolni a menedzselő rendszerből :(

És ejj, inkább a koaxot váltanánk ki minél hamarabb mint a rezet

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#130032) dvtkfan


dvtkfan
senior tag

Illetve, ha már erre járok, akkor azt is megkérdezném, hogy nem lehetséges valahogy a digionline alkalmazást az új boxra rávarázsolni? Messi érkeztével mindképp jó lenne tv-n nézni...Volt egy srác, aki írta hogy rá lehet, írtam is neki, de választ nem kaptam...

Samsung Galaxy S23 Ultra -- Xbox Series X -- Asus ROG G551

(#130033) Kaba válasza dvtkfan (#130030) üzenetére


Kaba
veterán

Hívd a 1414-et beszélj egy ügyintézővel,mivel Magenta 1-es vagy már hat hónap után is vásárolhatsz újabb készüléket részletre is.Készülék kedvezményt azt nem kapsz,vagy csak minimálisat.

[ Szerkesztve ]

(#130034) kopa1 válasza dvtkfan (#130030) üzenetére


kopa1
aktív tag

Szerintem nyomj rá az előrendelésre, úgy is szerintem a lejárta után kezdik el berögzíteni a megrendeléseket, ami már 27.-e

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#130035) #46824192 válasza kopa1 (#130031) üzenetére


#46824192
törölt tag

Köszi!

Ha ismered a Mucsi Zoli villanytszerel videót , akkor most fogadok elsőre kitaláltad melyik mondatokat idéztem abból , miután a hsz-ed olvastam.

Magyarázza már el nekem egy szakmabeli , hogy a pékf....ba lehet kiengedni szoftvert olyan hibával , ami már a legelső alapvető tesztelésnél kiveri az ember szemét !!!??? :C

Hozza valaki elém azt az embert aki erre rábólintott , és a "hátravinni, ...........ni" szavakat rögtön érvényesítem rajta.

Már lassan azon sem fogunk meglepődni , ha random portok lesznek kinyitva , vagy majd egyszer csak kintről lazán elérhető lesz egy-egy LAN port, csak mert valaki szerint, jóvanazúgy!

[ Szerkesztve ]

(#130036) szabogabor10 válasza kopa1 (#130031) üzenetére


szabogabor10
veterán

Túl sok a koaxos hely, az a baj. Hát hogy mikor lesz akarat (meg pénz) a kiváltásra, az jó kérdés.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#130037) kopa1 válasza szabogabor10 (#130036) üzenetére


kopa1
aktív tag

Az egy dolog hogy sok van, de el lehetne kezdeni haladni az úton, minthogy öntjük a pénzt a feneketlen zsákba...
D3.1 visszirány upgrade is leállt, az esetleges D4 ugyanígy majdnem teljes hálózatátépítéssel járna... Helyette inkább a Digi technikát kéne bevetni, egy péntek-szombat-vasárnap alatt 40-50 emberrel teljes kisebb települést lehetne rögtön áttenni optikára

Legalább mindenféle vidéki hálózatokat se kéne akvirálni a Kalászneten keresztül

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#130038) DevKiller válasza kopa1 (#130037) üzenetére


DevKiller
senior tag

Ha dolgoznak értelmes emberek is, akkor miért nincsennek értelmes döntések?
Némelyik helyen olyan silány a koax, hogy a 2 km-re lévő réz is jobban bírja a strapát.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#130039) poli27 válasza DevKiller (#130022) üzenetére


poli27
veterán

Ezt mire írtad?..

(#130040) poli27 válasza kopa1 (#130037) üzenetére


poli27
veterán

Hát ennek én is örülnék... a karbantartási költsége is ezerszer kisebb pl... plusz az üzemeltetése is, mert nem kell áramot fizetni stb stb.... nem ázik be és sorolhatnám.... egyszerűen szerintem nem éri meg 3.1 re átépíteni, max társasházakban lenne értelme, ahol viszonylag kevés ráfordítással sok efi elérhető....

(#130041) DevKiller válasza poli27 (#130039) üzenetére


DevKiller
senior tag

Ma jött az e-mail, hogy továbbra is értékesíthető marad. :)

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#130042) #46824192 válasza kopa1 (#130037) üzenetére


#46824192
törölt tag

Lehetne kezdeni pl. kicsi falumban :-)

Legutóbb mikor odaszart a koax , 2 napig szabályos telekomos felvonulás volt.
Ahogy elnéztem , pár embernek nem kellett este a kondigépen lábra gyúrni :)

(#130043) proradeon


proradeon
őstag

Sziasztok!

III. kerületben használok 1000/200-as netet Kaon CG3000 + Asus RT-AC57U (v1) párosítással. Majd egy éve hibátlanul működött, de nagyjából 3 napja megadta magát. A tapasztalt hibák a következőek:
- pingelve bix.hu-t nagyjából 12%-os packet loss van
- maga a ping is nagyon hektikusan változik 8-27ms között, annak ellenére, hogy az adatforgalom nulla
- speedtest eredmények nagyon változóak, de vagy megindul pl. 150 mbps-ről a feltöltési sebesség, és beesik 20 alattira, vagy már eleve 20-ról indul, és leesik 1-2-re (ugyanez a randomitás jellemzi a letöltési sebességet is)

A downstream és upstream értékeit ellenőriztem, azok rendben vannak. (down: 42-45 dB, 7-11 dBmV, up: 40-43 dBmV)

Amit próbáltam:
- saját router kihagyása
- másik klienssel sebességmérés
- UTP kábelcsere
- Kaon másik portjára csatlakoztatni a routert

Mivel semmi nem segített, így holnap bejelentem a hibát a Telekomnak. Ide csak azért írom be, mert kíváncsi vagyok, hogy valaki tapasztal-e hasonlót itt Budapesten.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#130044) poli27 válasza DevKiller (#130041) üzenetére


poli27
veterán

Nekünk nem :D

(#130045) kopa1 válasza poli27 (#130044) üzenetére


kopa1
aktív tag

Szabin van a kolléga aki küldené. Szerintem leszarja :DDD

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#130046) kopa1 válasza proradeon (#130043) üzenetére


kopa1
aktív tag

Szerintem a szegmensnél lesz valami bibi. Én a helyedben ha leadom direkt nem vandáznék (el fog hajtani) hanem kérném, hogy valaki műszaki vizsgálja meg az ONU területét, hátha torlódás van vagy valami. Egyszeri diák CC-s elhajt vagy meg se érti és kiküld valakit hozzád eszközcserére :D

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#130047) proradeon válasza kopa1 (#130046) üzenetére


proradeon
őstag

Vanda megkerülhető? Mikor legutóbb tárcsáztam 1414-et, én úgy emlékszem egyből Vanda jött be, így sok választásom nem volt. :N

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#130048) kopa1 válasza proradeon (#130047) üzenetére


kopa1
aktív tag

Mint minden nő, ha egy ideig nem szólsz hozzá vagy zagyvaságot beszélsz, megun téged... :DDD

...és operátorhoz kapcsol

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#130049) frenk74


frenk74
tag

Sziasztok. Bekötötték ezt a remek szolgáltatást, kaptam boxot, távirányítót, meg lassan egy sztrókot is.Hogyan tudok csatornasorrendet szerkeszteni? A távirányító menü gombja nem hozza be az írt Beállitás-Televízió-Csatorna lista menüt. Nincs ilyen. Hol és hogyan keressem? A műsorújság app összerendezést sem tudom kivitelezni. Egyszerűen nem találok olyan menüt, hogy extrák. Hogy tudom a qr kódot előhozni? Szájbarágósan ha kérhetem. Nem vagyok gyengeelméjű, de ez most kifogott rajtam.

(#130050) kopa1 válasza frenk74 (#130049) üzenetére


kopa1
aktív tag

Androidos (pici) vagy IPTV (nagy) boxod van?

Szerintem az első és akkor van egy rossz hírem mindkét hiányolt funkció a régi platformon volt és ezt a használatit kell olvasnod...

A csatornasorrendet még nem lehet az Android boxon állítani, csak kedvenceket bejelölni (de nem tudod előhozni egyszerűen)
A Műsorújság pedig a TelekomTV app lett, ott tudsz távolról felvételt indítani és visszanézni. Távirányításra meg az AndroidTV Remote app van

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.