Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99001) palesz53 válasza palesz53 (#98969) üzenetére


palesz53
senior tag

Hm. Most a chrome-ban bővítményként elérhető speedtest-tel (az ookla-s) sikerült kicsit normálisabb adatokat mérni - 390/900, majd 410/730.

A ms storeból letölthető speedtest a következőket adja - 771/871, majd 747/903.

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#99002) attila199207


attila199207
tag

Sziasztok!

Fatert felhívták, (decemberben jár le a korlátlan előfizetése, a tv+telefon+ internet, pedig hűség idő nélkül ment).
Megkötött telefonon egy elég előnytelen csomagot, így együtt havi 24 ezer!!! lesz a havidíj, kapott ajándék tabletet, szóltam neki, hogy mondja le, emiatt felment egy T boltba, de ott elhajtották, hogy nem mondhatja meg, 2 napja kötötte meg telefonon.

Holnap bemegyek vele, ilyenkor nem él a 8 napos elállási jog? Mire tudunk hivatkozni, hogy ezt lemondjuk, tablet bontatlan állapotban visszaadnám.

Köszönöm a segítséget, .nem kis összegről beszélünk :)

(#99003) DJ. Ru$y válasza attila199207 (#99002) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

14 nap van, telefonon mondjátok vissza, ne boltban. :K

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99004) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!
Adott egy 1000/1000 előfizetés.
A net saját routerről megy, azzal nincs is gond. A telefon közvetlenül be van csatlakoztatva az ONT-be, viszont a telefon hang minősége viszont elég rossz. :( Elég sűrűn előfordul, hogy a beszéd nem folyamatos, meg- megcserren a vonal, "ilyenkor egy-két betű a szóból el is veszik az éterben". :F . Hozzátartozik az igazsághoz, hogy az ONT-ből egy vezeték fut a falba, ahhoz van csatlakoztatva a telefon. Ez most akkor vezeték, ONT, vagy telefon probléma?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#99005) DJ. Ru$y válasza Dolphine (#99004) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Tedd át a Phone2 feliratú csatlakozóba és (valószínűleg) megoldódik a probléma.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99006) #42556672 válasza Dolphine (#99004) üzenetére


#42556672
törölt tag

Dugj egy 30cm-es vezetékkel egy készüléket az ONT-ba és próbáld ki úgy.

(#99007) Dolphine válasza #42556672 (#99006) üzenetére


Dolphine
addikt

Ezt valószínűleg kipróbálom, hogy közvetlenül csatlakoztatom.

DJ. Ru$y
Avval kezdtem, de sajnos nem volt változás! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#99008) Livius válasza Intruder2k5 (#99000) üzenetére


Livius
őstag

Az én felháborodásom az, hogy egy életképtelen szar technológiát akarnak lenyomni az xDSL-eseknek, miközben tudják ők is, hogy szar, de nem tudják máshogy szépíteni a helyzetet sebesség ügyben. És még ezért a szarért pénzt is kell fizetni, igazából az lenne a legjobb ha be se vezették volna.

A rézhálózataik minőségét meg nyilván nem most kéne hipp-hopp rendbe rakni, vagy épp mindent cserélni optikára. Az elmúlt 15-20 évben is kellett volna már törődni a réz kábeleikkel, esetleg inkább koaxozni a már menthetetlen minőségű területeken, és akkor most kevesebb lemaradásuk lenne a konkurenciák jóval nagyobb sebességű csomagjaihoz képest.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#99009) Intruder2k5 válasza Livius (#99008) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Senki sem akarja lenyomni senki torkán, lehet máshova menni, mást választani. Ja, hogy nem? Akkor ezek szerint a konkurencia sem olyan tökéletes, mint ahogy azt lefested, mert valami okból pont ott más sem fejlesztett, pedig nekik is volt rá 15-20 évük. Aztán ha más nem, hát akkor korlátlan mobilnetet bárki bárhol tudna adni, és azzal ki is lehetne végezni az ADSL-t. Ja, hogy nem ad? Esetleg drága, vagy lassabb mint az ADSL? Nézz körül külföldön, aztán rájössz, hogy vannak tőlünk ilyen tekintetben jóval rosszabb pozícióban lévő területek, országok, miközben gazdaságilag messze előttünk járnak. Tudod elég unalmas már, hogy konstruktív hozzászólásaidat a topikban egy kézen meg lehetne számolni, ugyanakkor ha sarazni lehet a Telekomot, akkor fél perc alatt itt teremsz. Könnyű ezt hajtogatni, hogy már mindenütt át kellett volna építeni mindent, de sajnos a gyakorlatban ez nem olyan egyszerű.

szerk:
És a többi szolgáltatónak is ugyanígy megvannak a gyenge pontjaik, lásd a DIGI 4 megás kábelnetjét, amit nem régen csökkentettek le 8Mbps-ről a fejlesztés jegyében, de az Inviteltől átvett területek lévén most már nekik is van bőségesen ADSL-jük is, akárcsak a UPC-nek, akinek még mindig vannak maradvány területei a 29-es körzetben rézzel. Szóval egyik se különb, és egyik se tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#99010) Bozek válasza Livius (#99008) üzenetére


Bozek
nagyúr

"kevesebb lemaradásuk lenne a konkurenciák jóval nagyobb sebességű csomagjaihoz képest"

Itt, a megyeszékhelytől 8 km-re még konkurencia se nagyon van. Szóval itt aztán nem nagyon van lemaradásuk.

(#99011) energy4ever


energy4ever
addikt

Telekomtol lehet kerni megegy Sagemcom box-ot? :F
1 hazszamnal, egy tulajra, egy elofizetesre. Vagy esetleg ket elofizetesre.

Igy alberletben igen rossz, hogy tobb lakason mindenfele hulyesegen keresztul atmegy minden, es hol van, hol nincs net. Megegy sagemcom megoldas lenne kulon erre a lakasra.

(#99012) qdak


qdak
addikt

Hello

Vidanet es netje van valakinek, mondjuk GYMS megyeben, leginkabb a Csornai vonalon, napi szinten tobbszori net megszakadas, ma csereltek koaxot, nem segitett, 2 routeren is probaltam (eszkozok nelkul is) de, eldobta a netet, viszont az othoni halozat, mukodik, mikor elmegy a net, igy en kizarnam a routerem, vagy a ketto nem fugg ossze ?
Kivancsi lennek, hogy masnal is csinalja ezt a vidanet, vagy csak nalunk?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#99013) jansky1


jansky1
senior tag

Hi. Családtagnak próbálok segíteni majd, de még én nem mélyedtem el nagyon a témában. 250-es optikai net van, Sagem HGW, ASUS router mögé kötve. Streamer oldalak, mint youtube, hbo go, nem lehet nézni, folyamatosan tölt csak be. Honlapok is soronként töltődnek. Nagyon be van lassulva. Mik lehetnek az alapvető beállítási hibák? Mire nézzünk rá? Köszi előre is!

(#99014) lszlogal válasza jansky1 (#99013) üzenetére


lszlogal
senior tag

Az összes eszközön tapasztaljátok a problémát? Érdemes kipróbálni másik laptopon / PC-n, vagy mobillal, esetleg másik böngészővel.

Milyen böngészőt használsz milyen operációs rendszeren?

[ Szerkesztve ]

(#99015) DJ. Ru$y válasza energy4ever (#99011) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Szerintem pont neked válaszoltam már ezt meg régebben.

ONT-ot vagy HGW-t szeretnél (Optika vagy koax?)? Egy előfizetéshez egyet fognak adni.

Ha kötsz egy második előfizetést a saját nevedre ugyanarra a címre, akkor behúznak még egy kábelt, és kapsz még egy HGW-t / ONT-ot.

Szóval mindenképpen kell egy második előfizetés, ha még egy HGW / ONT kell.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99016) DJ. Ru$y válasza jansky1 (#99013) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kábellel vagy Wifin van probléma? Mennyire sűrű a környezet wifi szempontjából, ha arról van szó. Panel? Ott wifi beállítás probléma, wifi topic összefoglalóját érdemes elolvasni hozzá.

Ha kábelen van probléma, akkor lekötöd az ASUS-t és a Sagemen kellene próbálkozni közvetlen, ha azzal minden oké, akkor a saját router beállításában / összekötésében van probléma.

Hogy van összekötve a Sagem - ASUS kombó? Be van állítva rendesen, vagy csak összedugták aztán kész?!

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99017) energy4ever válasza DJ. Ru$y (#99015) üzenetére


energy4ever
addikt

Hasonlorol volt szo regen, azt mar megoldottam.
Rendben, akkor az lesz, hogy a nevemre kell egy masik. Ilyenkor kell lakcimkartyaval igazolni, hogy itt lakok? :F

(#99018) jansky1 válasza DJ. Ru$y (#99016) üzenetére


jansky1
senior tag

Családi házas övezet, biztos nem a hálózatok akadnak össze. Szerintem hgw router összekötési probléma lesz. Hogy kezdjek neki?

(#99019) DJ. Ru$y válasza energy4ever (#99017) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Vegyes a tapasztalat... Ha nincs, akkor bérleti szerződés és engedély a tulajtól, azt hiszem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99020) DJ. Ru$y válasza jansky1 (#99018) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

PPPoE Passthrough kulcsszóra keress rá kérlek jobb fent, leírtam én is sokszor. Ezzel megtalálod a beállítási szükségleteket. Összekötni pedig Sagem LAN1 portját kötöd a saját router WAN portjára.

Ha pedig csak a wifi miatt van bekötve az ASUS, akkor így kell beállítani.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99021) dr.Mura


dr.Mura
tag

HEEEEEEEEEEEEEEEELP!

T-Home előfizetőként több e-mail fiókom is van az előfizetéshez csatolva. Vegyük példaként a dr.smied@t-online.hu fiókot.

Egészen tegnapig minden rendben volt, aztán tegnap estétől csak befele jönnek a levelek POP3-mal, kifele nem megy az SMTP.

Fura sztori. Az Outlook 2010 annyit ír ki, hogy "A kiszolgáló válasza: 451 4.3.5 Server configuration error"

Beállítottam naplózásra az Outlook-ot és úgy tűnik, hogy az autentikáció rendben lemegy, csatlakozik is a szerverhez, aztán egyszerűen a fenti üzenettel kidob a szerver. A logot alább bemásolom. Volt már valakinek ilyennel tapasztalata? Tudok ezen én mint user valahogy segíteni?

(A T Home ügyfélszolgálaton először egy "hölgy" el akart zavarni, mert szerinte az Outlook az egy szerver és a szerverek problémáival ők nem foglalkoznak. Utána nagy nehezen kapcsolt egy műszakist aki korrekt és rendes volt, belépett a gépemre, megpróbált mindent amit én is megpróbáltam már - SMTP beállítások ellenőrzése, SSL ki- és bekapcsolása, jelszó ellenőrzés - és utána feltette a kezét és felvett egy hibajegyet.)

2018.11.11 10:30:08 dr.smied@t-online.hu: Synch operation started (flags = 00000001)
2018.11.11 10:30:08 dr.smied@t-online.hu: UploadItems: 1 messages to send
2018.11.11 10:30:08 SMTP (mail.t-online.hu): Begin execution
2018.11.11 10:30:08 SMTP (mail.t-online.hu): Port: 25, Secure: no, SPA: no
2018.11.11 10:30:08 SMTP (mail.t-online.hu): Finding host
2018.11.11 10:30:08 SMTP (mail.t-online.hu): Connecting to host
2018.11.11 10:30:08 SMTP (mail.t-online.hu): Connected to host
2018.11.11 10:30:08 SMTP (mail.t-online.hu): <rx> 220 mail01k.mail.t-online.hu ESMTP You must authenticate before sending mail
2018.11.11 10:30:08 SMTP (mail.t-online.hu): [tx] EHLO op790zamoly
2018.11.11 10:30:08 SMTP (mail.t-online.hu): <rx> 250-mail01k.mail.t-online.hu
2018.11.11 10:30:08 SMTP (mail.t-online.hu): <rx> 250-PIPELINING
2018.11.11 10:30:08 SMTP (mail.t-online.hu): <rx> 250-SIZE 26214400
2018.11.11 10:30:08 SMTP (mail.t-online.hu): <rx> 250-VRFY
2018.11.11 10:30:08 SMTP (mail.t-online.hu): <rx> 250-ETRN
2018.11.11 10:30:08 SMTP (mail.t-online.hu): <rx> 250-STARTTLS
2018.11.11 10:30:08 SMTP (mail.t-online.hu): <rx> 250-AUTH PLAIN LOGIN
2018.11.11 10:30:08 SMTP (mail.t-online.hu): <rx> 250-AUTH=PLAIN LOGIN
2018.11.11 10:30:08 SMTP (mail.t-online.hu): <rx> 250-ENHANCEDSTATUSCODES
2018.11.11 10:30:08 SMTP (mail.t-online.hu): <rx> 250-8BITMIME
2018.11.11 10:30:08 SMTP (mail.t-online.hu): <rx> 250 DSN
2018.11.11 10:30:08 SMTP (mail.t-online.hu): Authorizing to server
2018.11.11 10:30:08 SMTP (mail.t-online.hu): [tx] AUTH LOGIN
2018.11.11 10:30:08 SMTP (mail.t-online.hu): <rx> 334 VXNlcm5hbWU6
2018.11.11 10:30:08 SMTP (mail.t-online.hu): [tx] ZHIubXVyYUB0LW9ubGluZS5odQ==
2018.11.11 10:30:08 SMTP (mail.t-online.hu): <rx> 334 UGFzc3dvcmQ6
2018.11.11 10:30:08 SMTP (mail.t-online.hu): [tx] *****
2018.11.11 10:30:08 SMTP (mail.t-online.hu): <rx> 235 2.7.0 Authentication successful
2018.11.11 10:30:08 SMTP (mail.t-online.hu): Authorized to host
2018.11.11 10:30:08 SMTP (mail.t-online.hu): Connected to host
2018.11.11 10:30:08 SMTP (mail.t-online.hu): [tx] MAIL FROM: <*****>
2018.11.11 10:30:09 SMTP (mail.t-online.hu): <rx> 451 4.3.5 Server configuration error
2018.11.11 10:30:09 SMTP (mail.t-online.hu): End execution

C8H10N4O2

(#99022) #07746304 válasza dr.Mura (#99021) üzenetére


#07746304
törölt tag

Szerk, látom Győr

[ Szerkesztve ]

(#99023) dr.Mura válasza #07746304 (#99022) üzenetére


dr.Mura
tag

Igen. A hálózat maga T-Home ADSL, de ugyanez a helyzet ha Vidanet Kábelnetről, vagy Telenor 4G-ről csatlakozom. Rendkívül frusztráló...

C8H10N4O2

(#99024) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Közel másfél évig Telekom netem volt otthon, költözéskor váltottam UPC-re (mivel Telekomnál elfelejtettek tájékoztatni, hogy az új lakásban csak ötödakkora sebesség lesz, mint előző helyen, sőt megnyugtattak, hogy ugyanazt a sebességet kapom, csak olcsóbban), így bementem a Telekomhoz és közöltem hogy megszüntetem (hűségidő nem volt). Meg is történt az előfizetés megszüntetése, de mivel a net költöztetésének díját és az utolsó havi költséget még ki kell fizetnem, rákérdeztem az ügyintézőnél, hogy megmarad-e addig a fiókom, amíg befizetem a maradék költségeket. Azt válaszolta, hogy 30 napig megmarad a fiók, be is tudok lépni. Ez történt kb 15 napja. Ma beléptem a fiókba, mivel ilyenkor szokott jönni a számla, viszont a számlákat már nem látom, csak a dokumentumaimat. Számlákra kattintva az alábbi üzenetet kapom:
SZÁMLÁK
BEFIZETÉSRE VÁRÓ SZÁMLÁK
A számlarészleteket nem érheted el, mert a belépési azonosítód jogosultsága nem megfelelő. Ha új jelszót készítettél, kérünk, hogy véglegesítsd a jelszavadat! Ezt a jelszó megváltoztatásáról szóló megerősítő SMS megérkezését követően, arra válaszolva teheted meg.

Ha a belépéskor rendszerünk automatikusan azonosított be, akkor a számlarészletek eléréshez add meg az előfizetői jelszavadat!

Próbáltam már jelszót is változtatni, meg nem az email címemmel, hanem az ügyfélazonosítóval belépni, de ugyanezt kapom. Ilyenkor mi történik? Kiküldik a címemre a csekket? Mert online nehezen tudnám befizetni. :) A Telekomhoz meg nem tervezek többet bemenni, gondolom keresnek majd, ha kell a pénzük.

(#99025) bon válasza dr.Mura (#99021) üzenetére


bon
őstag

Sose értettem miért kell a szolgáltatók email rendszerét használni amikor van sokkal jobb ingyen: outlook, gmail, yahoo.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#99026) kopa1 válasza Vesporigo (#99024) üzenetére


kopa1
aktív tag

Pedig be kell menned, félretájékoztatott az ügyintéző (vagy hívd fel az üfsz-t postán kérd ki a csekket)
Mióta GDPR van, azóta rögtön törlünk mindent, ami alapján beazonosítható vagy és nem elektronikus aláírással ellátott, amikor felmondod (Telekom fiók számlák, e-mail, stb)

[ Szerkesztve ]

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#99027) Vesporigo válasza kopa1 (#99026) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Nagyon köszönöm a segítséged! :R
Felhívtam ügyfélszolgálatot, mondta az ügyintéző, hogy posta ponton is be tudom fizetni és akkor nem kell csekk, szóval holnap megpróbálom így a befizetést.
Mondjuk ez még mindig elég érdekes, hogy a szerződés megszüntetésekor az ügyintéző félretájékoztatott, már többször szívtam így az ügyintézők tájékozatlansága és/vagy hanyagsága miatt.

(#99028) dr.Mura válasza bon (#99025) üzenetére


dr.Mura
tag

Mert a Gmail, Yahoo vagy más webmai alkalmatlan a professzionális munkavégzésre, ráadásul adatvédelmi és compliance szempontból egy rémálom. A munkám teljes átláthatóságot követel meg az ügyfeleim felé, és teljes titoktartást mindenki más felé. A webmail csak hatalmas plusz erőfeszítésekkel alkalmas az elektronikus aláírással való titkosításra, ráadásul nem tudom garantálni az ügyfeleim felé, hogy az adataikat csak az EU területén belül kezelik (márpedig ez alap elvárás). Ezért saját szervert vagyok kénytelen fenntartani, holott sokkal jobb lenne feldobni a cloud-ba és nem szívni folyamatosan szolgáltatókkal, static IP-vel és a tér szemközti oldalán zajló építkezés miatti áramingadozásokkal (csak emiatt félmilliót költöttem a teljes iroda szünetmentesítésére). Ezért.

C8H10N4O2

(#99029) bon válasza dr.Mura (#99028) üzenetére


bon
őstag

Pont, hogy a szolgálató levelezése egy vicc. amúgy office365 beállítható, ráadásul nem csak webmail létezik a világon, Outlook asztali alkalmazás. Adat tárolása meg beállítható, hogy csak europába legyen. De biztonság, adatvédelem is tuti jobb mint szolgáltató vagy saját.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#99030) lszlogal válasza bon (#99029) üzenetére


lszlogal
senior tag

Én Thunderbirdet használnék a helyetekben, de mindegy. Átláthatóbb, jobb, és ingyenes.

(#99031) bartg


bartg
újonc

Na kicsit utána jártam a témát, korábban említették, hogy Kispesten már láttak optikát, így hát nézelődtem random cimekkel és erre a következtetésre jutottam.

Mondhatni hogy majdnem hogy bosszantó, hogy pár utca a határ :) :P

Értelemszerűen a zöld nyíl felé lakom. :U

[ Szerkesztve ]

(#99032) dr.Mura válasza bon (#99029) üzenetére


dr.Mura
tag

Javasolnék egy alaposabb utánajárást az MS ezzel kapcsolatos policy-jének, mert lehet, hogy lesznek csúnya meglepetések. Az MS csak az alapvető ügyféladatok tekintetében vállalja, hogy azok nagy részét az EU területén tárolja (azt sem mindegyik szolgáltatásnál, az Azure pl. kivétel). A OneDrive-nál is csak a vállalati verzióban vállalják. Egyébként a GDPR által megengedett "standard contractual clauses" alapján lazán kiviszik az adatokat az EU-n kívülre, előszeretettel US területre.

Én ezt nem tehetem meg, ezért nekem az Office365, a OneDrive és más MS szolgáltatások nem jönnek szóba.

A kérdésem tehát: tudsz segíteni, vagy csak a szöveg van? (Nincs bajom azzal, ha nem segítesz, csak akkor érdemes a felesleges billentyűzet-kopást minimalizálni.)

C8H10N4O2

(#99033) #42556672 válasza dr.Mura (#99032) üzenetére


#42556672
törölt tag

Én alaposan utánajártam és az O365 szolgáltatás adatait EU-ban tárolja, ha ennél is szigorúbb akarsz lenni Német DT adatközpontot is választhatsz. Nyilván a business szolgáltatásoknál teheted meg. Az adatokat amúgy is illik megfelelően titkosítva tárolni, legyenek azok bárhol.

Nem szeretem az MS-t sem, de nem egy Google az adatturkálás tekintetében.

A konkrét kérdésedre. Szerver oldali konfig a gond, 99%, hogy az általad megbízhatónak ítélt cég opensource levelező rendszert használ amihez a látottak alapján nem ért. Nyissanak ticket-et és oldják meg. Addig is ha van lehetőség használj web alapú hozzáférést a levelezésedhez.

(#99034) viktorhu válasza dr.Mura (#99028) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha ennyire fontos a biztonság, miért használsz titkosítatlan smtp-t a levelezésre? Szerintem ha beállítasz egy tls-t, és nem a telekom szerverén küldöd, hanem a sajátodon, meg fog oldódni a probléma. Már nem szeretnek a szolgáltatók nem hozzájuk tartozó címeket átengedni smtp-n a spamek miatt.

(#99035) dr.Mura válasza viktorhu (#99034) üzenetére


dr.Mura
tag

Sajnos nem lesz más megoldás mint ez.

C8H10N4O2

(#99036) dr.Mura válasza #42556672 (#99033) üzenetére


dr.Mura
tag

Köszönöm - a tied az első konstruktív hozzászólás, külön hála.

C8H10N4O2

(#99037) dr.Mura válasza #42556672 (#99033) üzenetére


dr.Mura
tag

Megoldódott, hirtelen. De a T semmiféle visszajelzést nem küldött, még a ticket-ról jövő szokásos SMS is elmaradt. Valószínűleg nem szeretnék, hogy nyoma legyen annak, hogy éles rendszeren állítgattak úgy, hogy nem tudták, mit csinálnak...

C8H10N4O2

(#99038) Kbali válasza lszlogal (#99030) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha olvasod a folyamot, ennél azért bonyolultabb a helyzet, ráadásul a TB csak egy kliens.

(#99039) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Olyan gyenge a Sagemcom wifije, hogy végülis vettem egy saját routert. Néztem az összefoglalót, de túl bő lére nincs eresztve.

Tehát a Sagemcomon Lan portjába bedugom a router wan portjáról a kábelt. A TV beltérik gondolom maradnak a sagemcomon. A saját routerbe pppoe kapcsolat. A sagemcomon wifi és dhcp tilt. Ez így oké?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#99040) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Jól látom, hogy a legújabb 392-es végű fw-rel a Sagem 5655 V2 képes az IPv6-ra?
Jelenleg PPPoE Passtrough módban működik egy saját AC66U B1-gyel, és nem szívesen kapnám szét a rendszert egy teszt erejéig...
Saját routerrel továbbra se bírható működésre az IPv6 PPPoE Passtrough módban?

üdv, adika4444

(#99041) V.Stryker válasza V.Stryker (#99039) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Illetve a sagemcom 192.168.1 -es tartományba van és a 254 az átjáró. Hogy mindent ne kelljen annyira újrakonfigurálni, lesz akadálya annak,hogy az új router szintén az 1-es tartomány legyen 1.1 átjáróval?

Illetve ezt a PPPoE passtrought be kell pipálni?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#99042) Dolphine válasza V.Stryker (#99041) üzenetére


Dolphine
addikt

Ha bekapcsolod a PPPoE passtrought, akkor a routered fog csatlakozni a netre.
Amennyiben a Sagecom eszközön kikapcsolod a DHCP-t, úgy teljesen mindegy, hogy milyen tartományon van a router.
Jogos, az IPTV miatt kell a DHCP!

adika4444 leírt mindent! :R

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#99043) adika4444 válasza V.Stryker (#99039) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

HA optikás Sagem, akkor lépj be, katt az internetre, állítsd a connection trigger-t manualra, jelöld be a PPPoE Passtrough-t, majd mentés.
Utána add meg a routeren a PPP adatokat, és menni is fog.
A DHCP-t ne nyomd ki, mert az IPTV box akkor nem fog IP-t kapni, vagy is a TV nem fog működni.
Elvileg maradhatnak egy tartományban, nem fogják zavarni egymást.

üdv, adika4444

(#99044) V.Stryker válasza adika4444 (#99043) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

köszönöm. Ez így tök tiszta. :R Majd sírok ha mégse. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#99045) DJ. Ru$y válasza V.Stryker (#99039) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nincs bő lére eresztve, de szinte minden nap leírtam egyszer az elmúlt két hétben. Jobb fent van egy elég jó kereső "PPPoE Passthrough" a két kulcsszó és mindent megtaláltál volna, amit a többiek leírtak.

Nem kötegszem, csak szólok, hogy van ilyen is, és jól működik.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99046) seger


seger
addikt

Telekom beltérihez távirányítót lehet valahol venni? Eléggé nehezen működik amit adtak hozzá!

(#99047) V.Stryker válasza DJ. Ru$y (#99045) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na mégsem fenékig tejfel a dolog. Végülis összeállt, de az ONT át kellett tennem másik tartományba, meg elsőre hiába kapcsoltam be a passthrought, valahogy visszakapcsolódott. Mindegy, most már "működik".

Viszont az a gond, hogy minden böngészési kérésnél...pl. kattintás linkre, stb. van egy erős késlekedés... utána beugrik az oldald, de eddig azonnal bejött minden, ezt most megelőzi 2-3 másodperc semmi. :Y Mi okozhatja ezt?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#99048) DJ. Ru$y válasza seger (#99046) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

T-Pont, ez és ez.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99049) DJ. Ru$y válasza V.Stryker (#99047) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

DNS? Ha saját routert használsz, akkor tudsz megadni benne DNS szervert, alapból beírja a T DNS-ét elvileg, írd át 1.1.1.1-re és 8.8.8.8-ra esetleg 8.8.4.4-re.
(Az enyémben 3 db DNS mező van.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#99050) V.Stryker válasza DJ. Ru$y (#99049) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi, ezt megnézem este.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.