Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) petne válasza Kicsimix (#2000) üzenetére


petne
őstag

Nem tartom kizártnak, hogy ott is bejön egy hasonló csomag. Eddig is úgy volt, hogy egy kicsit később reagált a dsl-re. Az új 8 megabites csomagban a feltöltési sebességet már megemelték 1 megabitre...

(#2002) Kicsimix válasza petne (#2001) üzenetére


Kicsimix
őstag

Azt láttam.. De az nem ér fel a 3 e ft ért drágábban árult csomaggal...

Most is 9900 at fizetek és lejárt a hűségidőm....Ugyan ennyiért kapnák 25/ 5 öst... Ha egyáltalán kábelen lehetséges ez...

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#2003) petne válasza Kicsimix (#2002) üzenetére


petne
őstag

Ez igaz... egyébként én azt csinálnám, ha számomra fontos lenne a nagyobb sebesség, hogy megrendelném ezt az új 8 megabites csomagot és ha lesz nagyobb, akkor meg váltanék arra. Felfelé váltás mindig is megengedett volt... :)
Egyébként gondolom nem a 25 megabites letöltési sebesség miatt jó az a csomag, hanem a feltöltés nagysága miatt, nem?

[ Szerkesztve ]

(#2004) Kicsimix válasza petne (#2003) üzenetére


Kicsimix
őstag

Ígyvan... Gyakorlatilag 590-600 kb/s körül lenne a feltőtésem...

A le meg 2,7-2,8 mb/s

Ez sem egy mellékes szempont...

Azért nem mindegy ennyi pénzért ez a különbség..

Azt nemtudom váltogathatok e így ahogy említetted...

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#2005) T-online válasza Kicsimix (#2004) üzenetére


T-online
tag

Ha most váltassz Mediumra 8/1-es csomagot kapsz 6890-ért és a későbbiekben ha lesz nagyobb csomag bármikor válthatsz, akár egy hét múlva is, annyi, hogy akkor újra indul az egy év hűség.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#2006) Kicsimix válasza T-online (#2005) üzenetére


Kicsimix
őstag

Köszi szépen a választ... Akkor váltok..

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#2007) Kicsimix válasza T-online (#2005) üzenetére


Kicsimix
őstag

Hol lehet kiválasztani a t-home oldalon ,hogy én hűség idő nélkül szeretném? Mer addig ok hogy megrendelem és irják hűség idő nélkül 8xxx ft...De sehol nem lehet bejelölni ,hogy hűség idő nélkül... (Azért hűség idő nélkül mert közben lehet lessz digi is..)

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#2008) CséZé


CséZé
őstag

piros pötty a T-Home-nak, 2 nap alatt átállították a megrendelt új csomagot

(#2009) wagi válasza CséZé (#2008) üzenetére


wagi
senior tag

Én 1,5 hónapnál tartok és még mindig nem állították át a megrendelt csomagot. :O

(#2010) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Nem tudja valaki mitől lett az, hogy a speedtest.net en a sebességem felmegy 6.8 megára majd hirtelen visszaesik, meg a pingek is kissé magasak, ilyen 60 körül van, eddig ilyen még nem fordult elő és kissé zavaró ez a lassulás.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#2011) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

Sziasztok, kábel netem van. Ezt olvasta a t-home oldalán:
A Magyar Telekom Nyrt. fenntartja a jogot, hogy a havi 250 GB letöltött adatforgalmat elérő Kábelnet szolgáltatásra előfizetők internet-hozzáférésének sávszélességét az adott hónap fennmaradó részére 128 kbit/s-ra korlátozza.

Ez akkor most mit jelent?
250GB ot tölthetek le? Vagy fel+letöltésem lehet összesen 250 GB?

Mi van ha túllépem a 250GB-ot? Valami komolyabb szankcióra számíthatok?

(#2012) petne válasza hdcsaba87 (#2011) üzenetére


petne
őstag

Benne van a mondatban: " letöltött adatforgalmat elérő Kábelnet szolgáltatásra előfizetők ".

Egyébként nem találkoztam még olyannal, akinél alkalmazták volna ezt... ;) Ha valakinek mégis, akkor szóljon. :)

(#2013) Kicsimix válasza hdcsaba87 (#2011) üzenetére


Kicsimix
őstag

Ne izgulj emiatt ... Van hogy egy tb-t leszedek mikor ftp-zek..

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#2014) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

Köszi a válaszokat! :):):):)

(#2015) ataman


ataman
aktív tag

Hello T-online!

Helyi ügyfélszolgálat T-Home Tripla megrendelésekor azt a tájékoztatást adta, hogy DSL csomagváltás nem csak felfelé lehet. 8 MB-es csomagot választottam IPTV+DSL telefon mellé, de vaciláltam nagyon a 8 és a 2 MB-os csomag mellett (jelenleg 4-es van).

Meg tudnád erősíteni, hogy mindkét irányban lehet csomagot váltani. A T-Home-os ügyfélszolgálatos telefonon elért valami menedzsert(-eket) aki ezt az infót adta neki.

Előre is kösz!

PS: Egyébként 17-én rendeltem meg a csomagot, 22-én felhívtak, hogy 28-án szerelik. Szóval a hosszú hétvége miatt is, csak 5-6 munkanap Dél-Somogyban... Úgy legyen... :-)

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#2016) C0d3r


C0d3r
addikt

Sziasztok!
Jelenleg az Enternet szolgáltatónál vagyok (T-Home területén), és szeretnék átváltani a T-Home DSL Solo Happy csomagjára, szünetmentes szolgáltató váltással.
Kinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, kivitelezhetö?
És még néhány kérdés:
- Oldalon havidíj-mentes DSL-telefon is szerepel, ezt ingyen elküldik?
- Jelenleg van egy vezetékes telefonunk amire tudtommal már nincs semmiféle hüségszerzödés, ezt a központba fogják lekapcsolni és más teendöm nincs vele?
- Mostani modemet (4 éves, Dialcom Bridge 1600) lekell-e cserélni?

Írtam mailt a T-Home ügyfélszolgálatnak még kedden, válasz sajnos nem jött, így remélem itt sikerül mindent megtudom. :)
Segítségeket elöre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2017) Csizi12 válasza C0d3r (#2016) üzenetére


Csizi12
csendes tag

Én DSL Solo Mediumra váltottam a közelmúltban. Bár a szünetmentes szolgáltatásról nincs tapasztalatom, mert én nem így jöttem át, de a többiről igen. A szolgáltatás mivel eddig is ADSL-ed volt, így kivitelezhető.
Kapsz majd egy új modem-router elosztót ingyen, asszem Pirelli típusút, ezt a szerelő hozza majd, a régit meg elviszi. Persze az új modem a T-Com tulajdonában marad. Erre csatlakoztatható majd a régi telefonkészüléked, meg max. 4 gép. A DSL telefon előfizetési díja lényegében 0 Ft, mert benne van a csomag díjában. Annyit fontos még tudni, hogy csak egy telefont tudsz rácsatlakoztatni, meg fax-ként nem használható, de a percdíjai kedvezőek és havonta 1500 Ft-ot lebeszélhetsz vele.

A természet kiegyenlíti a fogyatékosságokat: aki gyengébben lát, az jobban hall, aki gyengébben hall, az jobban lát, akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik.

(#2018) C0d3r válasza Csizi12 (#2017) üzenetére


C0d3r
addikt

Köszönöm a gyors választ. :)
Igazából a telefon nem lényeges, föleg emiatt váltanánk (Jelenlegi 1 MBites net bruttó 4440 Ft + vezetékes telefon 3000 körül, amit nem is használunk).

(#2019) petne válasza ataman (#2015) üzenetére


petne
őstag

Igen lehet... :)

(#2020) petne válasza Csizi12 (#2017) üzenetére


petne
őstag

Javítanám azzal, hogy a DSL telefon "havidíjában" nincs benne lebeszélhetőség... valami félreértés lehet.

(#2021) petne válasza C0d3r (#2018) üzenetére


petne
őstag

Megoldható a szünetmentes váltás is, sőt ehhez már elegendő csak az új szolgáltatóhoz elmenni, mivel mindent elintéznek.

(#2022) Csizi12 válasza petne (#2020) üzenetére


Csizi12
csendes tag

Igazad van, ezt benéztem. Nem tudom honnan szedtem az infót, mindenesetre most utánanézve tényleg hülyeséget gondoltam.

A természet kiegyenlíti a fogyatékosságokat: aki gyengébben lát, az jobban hall, aki gyengébben hall, az jobban lát, akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik.

(#2023) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Hellosztok.
nemsokára elér hozzánk is a draut és a a t-com fogja szolgáltatni a kábeltévét.
Nézelődtem hogy a mostani wireless netemet lecserélném egy kábeles csomagra.
Aztán szomorúan láttam hogy 2mbites illetve 8mbites van, közte meg semmi.
Mind1 végülis most fizetek havi 5K-t szal inkább álldozok rá többet és legyen 8mbit.
Kérdésem az lenne hogy mennyire stabil ez a kábeles dolog?
Valakinek van vele tapasztalata?
Illetve ugye szoktak lenni sávszél emelések vagy duplázások. Ezek kb milyen időközönként vannak?

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2024) vtechun válasza Shkiz0 (#2023) üzenetére


vtechun
veterán

Stabilitással nincs nagyobb gond mint más kábelszolgáltatónál. Sőt :) Ha új lesz a hálózatod, akkor remélhetőleg minimális lesz a kábel miatti üzemszünet. Tuti, hogy stabilabb lesz mint a wirelles net :) Sávszél emelések, pedig általában mindig a T-nél voltak először. De a jövőt még én sem tudom :)

(#2025) moljozsi


moljozsi
csendes tag

Új vagyok.

Gondolkodom a t-home iptv illetve VDSL bevezettetésén.
Egy ismerősöm azt mesélte, hogy ehhez nem lesz megfelelő az eddigi behúzott telefondrót, hanem új kábel kell az utcai oszloptól kezdve.

Igaz ez, hallott valaki erről valamit?

(#2026) vtechun válasza moljozsi (#2025) üzenetére


vtechun
veterán

Szerintem ne gondolkodj, hanem rendeld meg :) Aztán kiderül, hogy egyáltalán megrendelheted-e :)

(#2027) Ebit válasza vtechun (#2026) üzenetére


Ebit
addikt

Aztán kiderül, hogy egyáltalán megrendelheted-e :)

Ez a lényeg, bár ezidáig nem sok VDSL használó irt ide.

(#2028) moljozsi válasza vtechun (#2026) üzenetére


moljozsi
csendes tag

Én megrendelném a VDLS-t, de az azért csak zavar, hogy ilyen alapvető kérdések felmerülhetnek, a T-Home oldalán olvasható kérdések és válaszok között meg sincs említve, és fórumokban is az olvasható, hogy majd a szerelő kimegy, aztán ott derül ki, hogy az átvitel biztosítható-e. Pedig T-Home lakhely szerinti keresése szerint lehetséges a VDLS. Ez miért nem ekzakt dolog? Mitől függhet az átvitel lehetséges sebessége?
Amint hogy az is furcsa, hogy a készülékek (HGW és STB) leírása nem található meg letölthető formátumban. Ilyan, mintha titkok lenne az eszközeik müszaki tartalma.

(#2029) Livius


Livius
őstag

A 25Mbit-es nethez milyen tipusú modemre van szükség? Nekem D-Link 360R-em van. Ezzel menne?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#2030) ForRedGlory válasza moljozsi (#2028) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Amint hogy az is furcsa, hogy a készülékek (HGW és STB) leírása nem található meg letölthető formátumban. Ilyan, mintha titkok lenne az eszközeik müszaki tartalma.

Konkrétan erre gondolsz?
Jobboldalon lent a kisokosnál...

(#2031) ForRedGlory válasza Livius (#2029) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ahhoz már HGW kell ;)

(#2032) moljozsi válasza ForRedGlory (#2031) üzenetére


moljozsi
csendes tag

Kösz, közvetve egy fórumon előbb megtaláltam.megkaptam, mint a T-Home oldalán keresve. Persze ha nagyobb lenne a monitorom, akkor észrevehettem volna a linkeket.
Köszönöm.

(#2033) moljozsi válasza ForRedGlory (#2031) üzenetére


moljozsi
csendes tag

Nem tudod, hogy az ujabban X301T néven adott STB miben más, mint a X300T?

(#2034) ForRedGlory válasza moljozsi (#2033) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Hát azt nem sajnos, mert nem a műszaki részen dolgozom, de biztos kapsz rá választ, mert van itt pár kompetens emberke :)

(#2035) moljozsi válasza ForRedGlory (#2031) üzenetére


moljozsi
csendes tag

Megnéztem a modem leírást, és azt írja, hogy az STB-t a 3. vagy 4. LAN csatlakozóba kell bedugni. Ez miért van. Ezek dedikált csatlakozók, nem ugyanolyan mint az 1. vagy 2.?

(#2036) Ebit válasza moljozsi (#2035) üzenetére


Ebit
addikt

Az alkalmazott firmware igy van megirva, ha hozzátudnál férni, telnetten keresztül átirható lenne.

(#2037) T-online válasza moljozsi (#2035) üzenetére


T-online
tag

A jelenlegi frimware-el már mind a négy csatlakozóba köthető számítógép és Set Top Box is.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#2038) i.csab


i.csab
csendes tag

S.O.S.! Gyors segítségre lenne szükségem!

Tegnap új Win XP SP2-t telepítettem a barátnőm ASUS A6000-es laposára, s nem működik a mobil internet, T-Mobile web’n walk szolgáltatást használ (5GBos csomag), pedig a tanulás miatt nagy szükség lenne rá!!!
Új rendszer lévén újra telepítettem mindent a Globetrotter Mobility Manager-t is, s felismeri a kártyát (PCMCI-os!), még a PIN kódot is be lehet ütni, alul a tálcán infoként kiírja h csatlakozott, s akárhányszor próbálkozok, amikor az Exploler-re kattintok elsötétül a képernyő, s lefagy a gép és csak az újraindítás segíthet és nem lehet netezni…
Már tudtam a problémáról, mert ez régen is jelentkezett, úgy 2 éve amikor új volt a gép meg a netkari, s akkor bevitte a T-Ponthoz, ott nyomkodtak rajta valamit, nem árulták el a barátnőmnek h mit és én se tudom…az mondták h néhány laptop alaplapjával inkompatibilis ez a kártya, de ők akkor kis tanácskozás után megoldották, s meg is csinálták, de az új rendszerrel az ugye elszállt, én meg nem tudtam h pontosan mit állítgattak rajta…tudom az lenne a legegyszerűbb ha újra bevinnénk, de ahonnan való a netkártya igen csak messze van most, s nagyon fontos lenne a tanulás miatt, nincs idő utazni!!!
Már fel hívtam a (szegedi) T-Pontot, h távsegítségben hátha tudunk valamit kezdeni vele, de szolgáltatást ellenőrizték volna h aktuális-e, persze hogy az jó, mert most is netezek vele csak saját gépen…szóval azt mondtak h bocsi nem tudnak mit mondani így rá és ajánlották a 1722-t h ott próbálkozzak hátha…de ott is csak azt mondták h ha már így működött meg hardveresen nem történ vele semmi baleset, biztos szoftveres baja lehet…hát köszönöm, de mi az???
Szóval ha valaki egész véletlenül nem járt így mint mi? S nem tudja mi lehet a gond???! Köszönöm előre is a segítséget, nagyon fontos és sürgős lenne…Köszönöm!
(azt sem tudom h h topikba írom-e a problémát....)

(#2039) petne válasza moljozsi (#2033) üzenetére


petne
őstag

Újabb modell, a szellőzés jobban meg van oldva például, meg hasonló változtatások vannak csak benne.

(#2040) petne válasza moljozsi (#2032) üzenetére


petne
őstag

A VDSL HGW útmutatója sajnos nincs a honlapon, de kb. így néz ki:

(#2041) Sensation


Sensation
tag

Üdv!

Van egy T-Home-os Pirelli digitális elosztóm (DRG A225G) és sehogyse tudok belépni a konfig oldalára.. (Se IE7, se firefox3, se Chrome) Próbáltam már auto IP-vel is, meg fix-szel is.

Mi lehet a gond? :F

Köszi.

Samsung Galaxy S20 FE (Snapdragon 865)

(#2042) alit válasza Sensation (#2041) üzenetére


alit
tag

IP címe 192.168.1.254
login: 3play pass: 3play mindegy hogy milyen böngésző.

(#2043) Sensation válasza alit (#2042) üzenetére


Sensation
tag

Köszi, ezekkel eddig is tisztába voltam. A gond az, hogy nem jön be az oldal, nem jeleníthető meg.

Samsung Galaxy S20 FE (Snapdragon 865)

(#2044) alit válasza Sensation (#2043) üzenetére


alit
tag

Ip címet kapsz a HGW-töl?

(#2045) Sensation válasza alit (#2044) üzenetére


Sensation
tag

Persze. Egyébként működik a net.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 FE (Snapdragon 865)

(#2046) alit válasza Sensation (#2045) üzenetére


alit
tag

Tudom amatőr, de hálókari ne legyen fix ip-n. PC újra indít esetleg HGW újra indít és be kell, hogy engedjen.

(#2047) i.csab válasza i.csab (#2038) üzenetére


i.csab
csendes tag

senki semmit? Vagy rossz helyen kérdezem?

(#2048) Thulcandra válasza i.csab (#2047) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Firefox -al próbáltad már? :U

ps.: egyébként rossz helyen kérdezed igen, a "t-csoportnak" semmi köze ahhoz, hogy lefagy a géped.

[ Szerkesztve ]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#2049) i.csab válasza Thulcandra (#2048) üzenetére


i.csab
csendes tag

Igen próbáltam már, de ment Explolerrel még tegnapelőtt (hogy új rendszert raktram)..szóval az sem segít rajta...de azóta telepítettem SP3-at s azzal már megtudok egy böngésző ablakot nyitni és csak utána fagy meg egy másodperccel...
azért gondoltam h itt kérdezem meg, mert T-Mobile-os a probléma s itt hátha van olyan szaki aki ismeri a problémát...de akko szerinted hol kaphatnék választ??

[ Szerkesztve ]

(#2050) T-online válasza i.csab (#2049) üzenetére


T-online
tag

Én is csak azt tudom javasolni, hogy hívd a 1722-t, ha nem tudják telefonon keresztül megoldani a problémát, akkor még mindíg válaszhatod a helyszini kiszállást igaz az már drágább, de ha azt az összeget nem találod elfogadhatónak, akkor marad a számítógép szervíz

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.