Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93001) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

erre nincs senkinek ötlete ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#93002) C. s. válasza kabelmania27 (#93000) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm, majd megcsinálom!

(#93003) kabelmania27 válasza rostiron (#93001) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Mérj speedtest.net oldalon budapesti Telekom szerverrel.
C. s. : Nincsmit.

[ Szerkesztve ]

(#93004) rostiron válasza kabelmania27 (#93003) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#93005) kabelmania27 válasza rostiron (#93004) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha jól látom most nagyobb a csillapítás és a noise margin, hibaarány is több letöltés irányban.
Az első vonalon fele akkorra az adási teljesítmény mint a második vonalon.

[ Szerkesztve ]

(#93006) rostiron válasza kabelmania27 (#93005) üzenetére


rostiron
őstag

Ez most nekem jó, vagy rossz ? Elmagyaráznád konyhanyelven ?
A feltöltésen szeretnék javulást.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#93007) kabelmania27 válasza rostiron (#93006) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg, hogy jól csatlakozik-e a telefonkábel.
Valami ok miatt megváltoztak a vonali paraméterek, ezért esett vissza a feltöltés, a garantált sebesség megvan.
A két állapot között az egyik nagy eltérés, hogy most a két vonalnál eltérő az adási teljesítmény dchard által írt cikkekben megtalálod a szükséges információkat.

[ Szerkesztve ]

(#93008) rostiron válasza kabelmania27 (#93007) üzenetére


rostiron
őstag

Újraindítottam a ZTE csodát, és változott a dolog ( Jó irányba )
Sose szoktam kikapcsolni, és nincs is piszkálva. Mitől "állítódik" el a vonal ?? dchard cikkei nekem kicsit bonyolultak. :F

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#93009) kabelmania27 válasza rostiron (#93008) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Több oka is lehet pl átmenetileg megnőtt az áthallás és a dslam visszavette az egyik vonalon az adásteljesítményt.

[ Szerkesztve ]

(#93010) rostiron válasza kabelmania27 (#93009) üzenetére


rostiron
őstag

Köszi a segítséget, :R ezek szerint néha ellenőriznem kell, és ha szükséges restart. :D

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#93011) taki01 válasza rostiron (#93010) üzenetére


taki01
őstag

Amúgy az a baj hogy túl nagy a csillapítás a feltöltésnél és azért veszi vissza a DSLAM a feltöltésből hogy stabilan tartsa vonalat és ne szakadozzon.

[ Szerkesztve ]

(#93012) rostiron válasza taki01 (#93011) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.

Visszakerestem pár mentést, és ekkora volt a csillapítás mióta bekötötték. Találtam januári speedtest méréseket amin még rendben voltak a sebességek. Tehát kb 1 évig gond nélkül üzemelt szakadozás nélkül.
Nem tudom most mi ütött bele. :D

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#93013) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!

Úgy néz ki hogy hamarosan költözünk, és az új helyen nincs Telekom csak Invitel meg valami helyi szolgáltató. A hűségidőnk viszont decemberig tart. Ilyen esetben mennyire jellemző hogy méltányosságból elengedik a kötbért? Csak mert elég tetemes összeg lenne. Arra pedig sajnos nincs lehetőségünk hogy átírassuk más nevére a szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

(#93014) Gyurka6 válasza bopeti98 (#93013) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Úgy olvastam, hogy ebben az esetben elengednek.

Gyurka

(#93015) DJ. Ru$y válasza bopeti98 (#93013) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Bizonyítani kell, hogy odaköltözöl, adásvételi, lakcímkártya stb, kérsz egy áthelyezést, megnézik, hogy valóban nem tudnak ott szolgáltatni, és méltányosságból el szokták ilyenkor engedni a kötbért.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93016) jani4454 válasza C. s. (#92989) üzenetére


jani4454
tag

A Wild csatornát nem adja a Telekom HD-ben...

(#93017) DJ. Ru$y válasza jani4454 (#93016) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha kicsit tovább olvastál volna, erre már utána ők is rájöttek. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93018) neo-geo


neo-geo
aktív tag

Sziasztok, ismét kellene egy kis segítség ehhez a Sagemcom 5655 V2 HGW-hez. Most már kétszer is csinált olyat a három hónap alatt, hogy a telefont nem lehetett elérni, és hívni sem tudtuk, és vonal sem volt, viszont a HGW-én zölden világított minden led, internet volt, viszont az IPTV-ét nem is néztem. A HGW újraindítása után volt vonal, minden okés volt. Ez mitől lehetséges? Optikai 250/80-as net, plusz IPTV családi asszem, és a telefon pedig egy Panasonic DECT vezeték nélküli telefon. Valaki esetleg?

[ Szerkesztve ]

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#93019) Explomic válasza neo-geo (#93018) üzenetére


Explomic
csendes tag

Szia, Legutóbb mikor fordult elő ez a hiba? Múlt héten volt szoftverfrissítés az ONT-re. Még azelőtt tapasztaltad? Továbbá, ha jól értem a leírásod, akkor kimenő hívást sem tudtál kezdeményezni?

(#93020) spici válasza neo-geo (#93018) üzenetére


spici
tag

Ilyenkor áramtalanítani kell az ONT-t, de úgy hogy kihúzod a konnektorból.

(#93021) neo-geo válasza Explomic (#93019) üzenetére


neo-geo
aktív tag

Olyan 3 hete lehetett. Igen tudom, hogy a múlt héten kapott frissítést, mivel olvasom a topikot
mert az elején gondom volt a WI-FI részével, de azt a saját router megoldotta. Így van, kimenő hívást sem
tudtam indítani, mivel nem volt vonal.

spici Nem húztam ki a konnektorból, csak a hátulján levő ki-be kapcsoló gombbal indítottam újra.

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#93022) tigomigocika


tigomigocika
senior tag

Sziasztok!

Sikerült össze kapcsolnom a laptopom a tvgo alkalmazással
Mire nagy nehezen sikerült, most nem tudok belépni...
webes és app felületen sem
M1032 hibát ír és próbáljam újra...ezt játsza kb 1 órája..
Mi lehet ez a hiba?
Ötlet?

Köszönöm :R

XBOX LIVE: rolandinho007

(#93023) DJ. Ru$y válasza tigomigocika (#93022) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

ITT nézz körül, ha nincs megoldás, akkor pedig "Írj nekünk!" opció marad.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93024) taki01 válasza tigomigocika (#93022) üzenetére


taki01
őstag

Nem csak te nem tudsz belépni mert nálam is hibát dob ha beszeretnék lépni.
A művelet átmeneti technikai probléma miatt nem sikerült. Kérjük, próbáld meg újra.

(#93025) btz válasza tigomigocika (#93022) üzenetére


btz
addikt

Most próbáld

ⓑⓣⓩ

(#93026) orangutan4


orangutan4
tag

Sziasztok, abban kérnék segítséget, hogy a Speedport W 724v HGW-t hogyan tudom úgy beállítani, hogy a routert egy külső Asus RT-N18u lássa el. Visszaolvastam a fórumot, pár dolog kezd körvonalazódni, de nem vagyok biztos a lépésekben. Ebben kérnék megerősítést/korrekciót.
A telekomos előfizetés része IP TV, és VoIP telefon is.

Speedport:
-ha jól értettem akkor a speedportban kell hagynom az IP tv, és telefon csatlakozásokat?
-át kell kapcsolnom PPPoE Passthrough módba?
-szerepel itt egy @t-online.hu username/jelszó, ezt el kell rontani/ki kell törölni?
-a speedport/settings/use device as modem módot nem kell aktiválni? Ott azt írja, hogy aktiválás esetén az IPTV/VoIP nem fog működni. Nekem pont modemként kéne használni a HGW-t, de IPTV/VoIP is kellene hogy működjön. Ez ellentmondásos számomra?

ASUS:
-itt nem tudtam még megnézni a beállításokat, mert AP módban fut jelenleg. As ASUS-t nyílván átrakom router módba majd. Mit kell még keresnem majd a beállításokban? Itt is keresenem és aktiválnom kell a PPPoE Passthrough módot?
-Ha jól értem, a fent említett @t-online.hu/jelszót itt kell megadnom?
- az említett @t-online.hu felhasználónevet látom, de a jelszót nem tudom. -->A telekomos online felületen ezt elvileg lehet módosítani, ha jól olvastam. Itt ha az internetfiók/beállításokba megyek, akkor látok egy felhasználónevet, ami nálam egy név, de @t-online.hu nélkül, alatta egy jelszó módosítása fül. Ez az amit tudok módosítani a korábbi jelszó ismerete nélkül is?
-van egy telekomos emailfiókom is az előfizetés áttekintése alatt, aminek a beállításai között szintén username-nél a fenti név szerepel @t-online nélkül, és itt is tudok egy jelszót módosítani. Ez a kettő név/jelszó ugyanaz? Ha nem melyiket kell tudnom a router beállításához?
-van bármi (telekomos) adat, név, jelszó amit ismernem kell, ha belekezdek az átváltásba?

Köszi a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#93027) DJ. Ru$y válasza orangutan4 (#93026) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Speedporton csinálsz egy factory resetet első körben. TV és telefon marad a Speedportba dugva. Modem módot ne aktiváld, mivel az tényleg csak modem, se TV se telefon nem fog működni abban az esetben. A PPPoE Passthrough-t pipáld be és NE! nyomj a Save-re különben nem menti el, hogy bekapcsoltad.

Az ASUS-ban nem PPPoE Passthrough kell, hanem a WAN beállítást PPPoE-re kell rakni és be kell hozzá írni a t-online.hu-s felhasználónevet (ahogy a HGW-ben van most) plusz a hozzátartozó jelszót.

Az első jelszó kell neked, aminek a módosítását le is írtad, és az összefoglaló GYIK részében is szerepel.

Csak a PPPoE felhasználónév (t-online.hu a vége) és a hozzátartozó jelszóra van szükséged, semmi másra.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93028) orangutan4 válasza DJ. Ru$y (#93027) üzenetére


orangutan4
tag

Rendben, Köszönöm az infókat! :R

(#93029) atees


atees
őstag

Sziasztok! Van vmi hiba mostanában az internetben, optika gigabites csomag napok óta 250/120 körüli méréseket tud.?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#93030) Constantin79


Constantin79
csendes tag

Üdv.Mindenkinek! Nekem pedig egy olyan infóra lenne szükségem (ha esetleg valaki Gyálon új Telekomos klette és előfizetett az internetre stb) akkor miylen kábel mondemet kapott. Vagyios összességében ahol a Telekom koax kábelen szolgáltat Internetet és valaki új előfizető vagy váltott a Telekomra miylen modemet kapott. Nagy segítség lenne előre is köszönöm az infót. :R

Klímázás után, adj a szigetelésnek is, + új nyílászárók....

(#93031) DJ. Ru$y válasza Constantin79 (#93030) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem modemet, hanem HGW-t (Homegateway) adnak. Sagemcomot, van belőle V1, V2 szerintem már csak utóbbit adják.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93032) Kenderice


Kenderice
senior tag

Üdv!
Adva van egy T-homeos internet+IPTV szolgáltatás
El kellene vinnem kb. 10 méterre a TV jelét, mert ott működne ideiglenesen egy projektor.

Hogy lehetne ezt megoldani egyszerűen?

(#93033) dptrsk válasza Kenderice (#93032) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

egy RJ45 toldó és 10-15 méter UTP kábel

(#93034) Kenderice válasza dptrsk (#93033) üzenetére


Kenderice
senior tag

Az OK, de mit teszek a másik végére?
A szolgaltató által adott STB nem mozgatható.

(#93035) Gubek-Einste válasza Kenderice (#93034) üzenetére

Akkor HDMI kábelen vezesd el a jelet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93036) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
A modemen az internet lámpa nem világit és nincs is net. Jól gondolom összefügg? Sosem figyeltem. Ez azt jelenti nem nálam a gond?
29-es körzet. Másnál megy itt?

(#93037) prisz válasza Kenderice (#93032) üzenetére


prisz
aktív tag

vagy egy jó hosszú scart

[ Szerkesztve ]

(#93038) poli27 válasza Kenderice (#93034) üzenetére


poli27
veterán

Mér ne lenne mozgatható? megtoldod a kábelt az említett módon és arrább tudod vinni...

(#93039) parijani


parijani
tag

Sziasztok!

Sagemcom 5655v2-vel kapcsolatban lenne kérdésem, hogy korábban nem volt PPPoE passthrough (lehet volt, de inaktív), ez már működik, vagy még mindig az ügyfélszolgálat kell az átkapcsoláshoz, illetve a másik, hogy nem találom benne a backup/restore lehetőséget, február 23-án még biztosan volt, mert akkor lementettem a beállításokat., ezt kivették belőle?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#93040) bigdady válasza parijani (#93039) üzenetére


bigdady
nagyúr

Van benne bekapcsolható passthrough menü. Próbáld ki. Ha tudod a belépési jelszavad... én nem tudom

A mentés merre vokt én nem láttam még eddig

[ Szerkesztve ]

(#93041) DJ. Ru$y válasza parijani (#93039) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az utolsó szoftverfrissítéssel bekerült elvileg. [link]

Ha nem ez a szoftver van fent, akkor még mindig az ügyfélszolgálat tudja kapcsolni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93042) parijani válasza bigdady (#93040) üzenetére


parijani
tag

Úgy emlékszem, hogy a maintanence alatt,ahol a reset is.

(#93043) D@niel


D@niel
addikt

sziasztok,
megpróbálok mindent le írni, amit tudok
kazincbarcika mellett egy kis faluban két napja fizettünk elő a telekomnál 50mbit-es netre, jelenleg parisat 20 megás van, ami nem túl gyors, sokszor megszakad
gyorsítóval akartuk igénybe venni, de az itt nem lehetséges, és ezért maradt az 50-es
az ügyintéző azt mondta, hogy a faluban (főutcán) többeknek is van ilyen internet-előfizetés, ebből gondolom, hogy a kábelezés terén nem lesznek problémák

egy elég nagy intézményi épületről van szó, a garázsban lévő rack-szekrényben van egy ősrégi motorola modem amit még a parisatosok hoztak, az osztja szét az internetet, falba szépen ki vannak építve a kábelek minden helységbe
két szobában van wifi-router (tp-ink tl-wa801nd -300mbit/s)

úgy néz ki a dolog, hogy szerdára várunk egy telekomos modemet, amit fog hozni a futár, és ez már wifis lesz
nem bántam volna, ha ők állítják be, és nem nekem kell, mivel nem biztos, hogy lesz elég időm rá, az internet pedig munkára van használva

kérdésem:
1)hogyan fogom tudni beállítani a régi modem helyére az új, telekomos modemet? típus nincs feltüntetve a szerződésben
2)a jelenlegi wifi-routereket hogyan kell majd újra kalibrálni, hogy az új, telekomos nettel működjön?
3)milyen letöltési sebességre számíthatok?

hogy teljes legyen a kép, 3 héten belül telepítve lesznek új eszközök az épületbe, ezeket várjuk: kültéri wifi ap (aruba iap-275), beltéri power injektor ((pd-3510g-ac), kültéri power injektor (pd-9001gr-ac)
ezek közül a kültéri wifi ap, ami érthető számomra, hogy micsoda, a másik kettőt kép alapján se tudom megmondani, hogy mire lesz jó
ezeket az eszközöket szakemberek fogják telepíteni az intézménybe, úgyhogy a munka ezen része nem rám hárul
azt szeretnénk elérni ezekkel az eszközökkel, hogy mind épületen belül, mind épületen kivül legyen stabil wifi-vétel
ahogy írtam, kb. három héten belül lesznek ezek az eszközök telepítve, addig viszont a két wifi-routert jövőhéten be kellene majd hangolnom -és természetesen az új modemet is!- hiszen wifire szükség lesz
további kérdésem, hogy a zárójelben leírt eszközök kb milyen teljesítményre lesznek képesek az 50-es telekom nettel? egy elég nagy épületről van szó, vastag falakkal, de múlt héten beszéltem az egyik dolgozóval, azt mondta, hogy ezekkel az eszközökkel rendben lesz a wifi-vétel, hiszen hasonló épületekbe már telepítettek ilyeneket, és nem volt probléma

összefoglalva, tehát arra lennék kíváncsi, hogy jövőhét szerdán amikor megérkezik az új telekomos modem, mi lesz a feladatom, hogy a régi motorola modem helyett biztosítsa az új internetet az épületben, és hogyan kell majd behangolnom a jelenlegi wifi-routereket (kb. 2 hétre kell csak, utána érkeznek az új eszközök, remélhetőleg ez a két wifi-routerre onnantól nem is lesz szükség)?

lenne még egy kérdésem -letöltés/seed témában, ez nem tudom mennyire tilos a topikban, ha valaki ért hozzá, kérem jelezze, elég érdekes probléma merült fel

előre is köszönöm a választ, szeretnék jövőhétre felkészült lenni, hogy ne legyen túl nagy kimaradás

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#93044) D@niel válasza D@niel (#93043) üzenetére


D@niel
addikt

közben megnéztem, egy ilyen modem dolgozik jelenleg

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#93045) dptrsk válasza D@niel (#93043) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Hány kliens fogja használni ezt a netet?

(#93046) D@niel válasza dptrsk (#93045) üzenetére


D@niel
addikt

egy laptop napi 8 órában (gyakran letöltéssel), ill. egy asztali gép átlag napi 2 órában, letöltés nélkül, ill. egyéb alkalmakkor 4-6 telefon lesz csatlakozva, ilyenkor a laptopon nem mindig lesz letöltés
kérdés, hogy ha letölt a laptopon, akkor egy másik géppel fog-e tudni 720p-ben youtube-ot lejátszani, vagy élő adást nézni, szintén hd-ban, vagy a letöltés teljesen megfogja, ugyanis jelenleg a 20-asat teljesen megfogja a letöltés

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#93047) dptrsk válasza D@niel (#93046) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

A letöltést a laptopon korlátozni kell, amíg más adatforgalom igényes folyamat van.
Ha 50esnél jobb ott a feltöltés, ahonnan a laptop töltene le, akkor az 50-es netet is megeszi a laptop

[ Szerkesztve ]

(#93048) DJ. Ru$y válasza D@niel (#93043) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A power injector-ok az AP-knak adják fel LAN kábelen az áramot, így az AP-nak nincs szüksége külön DC betápra.

Az, hogy mit kell állítanod a wifi router-eken attól is függ, hogy jelenleg, hogy vannak bekötni, külön alhálózatok vagy switch/ap módban mennek.

Ez már egy kicsit komplexebb dolog ahhoz, hogy bárki a fotelból tudjon segíteni, de legalábbis az információ kevés ehhez.

Ha szerencséd van bekötöd a HGW-t (amin kikapcsolhatod a wifit, ha akarod), és működik. Viszont, ha most csak modem van, akkor kérdés melyik router ami tényleg router, a másik pedig csak AP valószínűleg.

Ha nem a Telekomtól volt szolgáltatásotok, akkor lehet, hogy kimegy szerelő és nem a futár viszi a HGW-t.

A letöltést pedig mindenképpen korlátozd, különben a többi gépnek biztos nem lesz net.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93049) Kenderice válasza poli27 (#93038) üzenetére


Kenderice
senior tag

Lehet rosszul fogalmaztam.
A boxot nem lehet kiszedni onnan, ahol most van.

(#93050) Kenderice válasza Gubek-Einste (#93035) üzenetére


Kenderice
senior tag

Tíz méter HDMI kábel.
Aham...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.