Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81151) DJ. Ru$y válasza sajby (#81150) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Korlátlan "mobilnetet" ingyen. Szép is lenne... :))

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81152) #41133696


#41133696
törölt tag

Kellemes funkció és immáron vezetékes számok esetében is ingyenesen bekapcsolható az anonim számok szűrése.
[kép]

Az imént kapcsoltam be :)

(#81153) sajby válasza DJ. Ru$y (#81151) üzenetére


sajby
senior tag

Úgy értve,hogy külön dij megfizetése nélküli sebesség bővítés.(ha már a vonal fejlesztés nem opció.)Attól a havi dijat fizetem,10éve kb :)
Mert most ugyebár azért kell megint plussz pénzt fizetni,hogy a sebességem jobb legyen.Amit nem én "rontottam" el magamnak.

[ Szerkesztve ]

(#81154) #22718208 válasza #41133696 (#81152) üzenetére


#22718208
törölt tag

Ez arra jó ,hogy pl. hirdetek a neten és véletlenül sem tudom eladni,mert nem érnek el? :-)

(#81155) goop válasza #22718208 (#81154) üzenetére


goop
őstag

Nem, ez arra jó, hogy a sok telemarketinges jóember, aki nem küldi a számot, ne érjen el. Értelemszerűen titkos a számom alapban, és nem hiányoznak az időrabló hívások. Ha a neten hirdetek, mobil számot adok meg, amin mindig elérnek...

(#81156) #41133696 válasza #22718208 (#81154) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ügynökök kiszűrésére ideális :D

Elég sokat hirdetek pl Vaterán, és a mobilszámomnál még szigorúbb szabályozás van :)

"Fontos információ! Jelentkezést SMS-ben várok, névvel címmel, és árajánlattal! A telefonszám működik, de szűri a névtelen számokat, tehát aki nem küldi a számát annak foglaltat jelez. Aki küldi a számot azt is szűri amennyiben nincs benne a névjegyzékben és lássuk be, az idegenek nincsenek benne. Tehát küldje a számot, de a legjobb ha SMS-ben jelentkezik!"

Ugyanis a nanoSIM kártyám a Huawei MediaPad M3 8.4 táblagépemben van, ott látom az elutasított hívásokat, ha nem küldte a számot, akkor nyilván nem is tudom visszahívni, de jó eséllyel valamelyik tévés marketinges ügynök, esetleg életbiztosítást akar velem köttetni stb... ha meg küldi a számot, akkor utána keresek, hogy miről is van szó. Ott is volt már, hogy örömködtem, hogy milyen jó is, hogy na ezt is kiszűrtem (természetesen ügynök volt).

(#81157) feelmt


feelmt
tag

Üdv! már féléve szenvedek a net sebességétől, először szakadozott csak aztán egyre roszabb lett. Jött ki telekomos szervízes, de csak azt hajtogatta, hogy ők mire vállalnak garanciát meg mire nem illetve, hogy biztos az én gépeimel van a hiba..
Azán végül egy panaszlevél után helyre ált minden egy ideig. De már pár hónapja ismét elöjöttek a hibák. Konkérétan : Az ujabb sagemcom hgw-m van ami tud 2.4 és 5.0 ghz-t is, olyan csatornára van berakva ahol nem nagy a zavar ( ezt csinálta volna meg a szervizes, én már megcsináltam előtte ) neten kábelen megy szépen a 120Mbps de wifin nem igazán, a hgw egy másik helységben van, ott megy wifi-n ( eleve nem oda kértem, hogy szereljék be, aztán amikor szóvá tettem aztmondták fizessek az átszerelésért 12e forintot.. ) de amikor máshol vagyok gyengébb kb fele, amivel nem is lenne gond.. mert oké biztos, hogy a falak stb csak az a gáz, hogy egy 5e forintos tp-link router anno a panelben a ***** netet kb az előírt sebességen szét szorta.. ez meg így 3 méterrel, megy egy vékonyabb fallal odébb már felezi. Okés nem lenne még ezzel sem gond mert "nincs rá garancia csak egy kényelmi szolgáltatás" ahogy a nagyrabecsült szerelő többször elmondta. DE amikor az én olcsó kis 5e forintos tp-link routerem, amivel mint említettem soha nem volt gond megfelelő sebességel szorta a netet BETON falakon keresztül, rádugom lan-1-re a hgw-re és már csak 120 helyett ott közvetlenül a router mellet 30-40Mbps-t tud.. ( legalább mindehol egyformán az már kicsit bosszantó, azt meg a telekom sem gondolja hogy 2017-ben mindent, még a telefont is?! kábelen fogom használni.. és nem a router tuti jó máshol azota megprobáltam nem "romlott el időközben" ahogy a szaki gondolta. DE ezen kívül még amikor napi szinten min 5x lehal a hálózat a hgw-ről.. mert nyilvan akkor a hgw wifi megy ha már ugyan olyan lassú ( sőt az gyorsabb picit közvetlen mellte tudja a 120Mbps-t de máshol ahol mint említettem simán tudnia kéne legalább 100-at,90-et 40-50Mbps. ) vagyis az úgynézki, hogy net megál, wifi kikapcsolom bekapcsolom ( arról az eszközről amiről használom, MINDENNEL probáltam már pl osx,ios,andorid,windows ) és megy megint, jó 2 óráig. Szóval ha valakinek bármi infója van mit csináljak azt megköszönném, mert én hiába jelentettem már be vagy 3x hiába jöttek ki nézték meg, vagy aztmondták, hogy : nincs semmi baj én vagyok a *****, vagy baj van majd megcsinálják ( panaszlevél után egyből kiderült hogy tényleg baj van.. :D jó is lett egy ideig aztán ujra *****.. ) vagy az én eszközeim egyszere elromlottak és biztos azért rossz, vagy a telekom semmiért nem válal garanciát, vagy fizessek ennyit meg annyit aztán jobb lesz TALÁN na ennyi. köszönöm előre is aki elolvassa, vagy segít :)

(#81158) viktorhu válasza feelmt (#81157) üzenetére


viktorhu
veterán

Akkor most a saját routereden használod a wifit, vagy a telekomoson? 5GHz-re állítottad, vagy 2,4-re?

Esetleg wifi analyzer alkalmazással berakhatnál egy screenshotot a Channel Graph ábráról, leginkább abból a szobából, ahol gyenge a wifi.

(#81159) feelmt válasza viktorhu (#81158) üzenetére


feelmt
tag

Üdv! Telekom de összefogalalva: - wifi-n természetesen - Telekomos ( sagemcom ) dobál, 2.4-en 5.0 abban ahol van a router megy a 120Mbps ahol nem ott 50Mbps körül, Saját router megoldanááá mert az már bizonyitott is jó ( tplink wr841 ) de : mindenhol csak 40-50Mbps körüli a sebesség ( panelben beton falaknál hozta a 120/100Mpbs-t. Kábelen hozza a 120Mps amúgy mindenhol de ez mondjuk nem alap amugy is.

[ Szerkesztve ]

(#81160) feelmt válasza feelmt (#81159) üzenetére


feelmt
tag

Annyi még hogy igen a telekomos megy jelenleg mert mivel nem gyorsabb a saját nem kötöttem be (csak most idéglenesen ) , de ha rájönnék miért lassabb azon a net akkor inkább azt használnám, 2.4 megy amúgy, azt hogy a tp-link ment normális sebességen beton falaknál digin-nél volt. ilyet sajnos nemtudok linkelni, de ilyet igen ( mentsvárunk az .. azért mert ez legalább nem dobál és lehet benne bízni :D )

[ Szerkesztve ]

(#81161) feelmt válasza feelmt (#81160) üzenetére


feelmt
tag

Telekomos sebessége a szobában :

A routernél ( 2.4 telekom, mentsvárunk a tplink )

Telekomos a router mellet kb ( most még a 120Mbps-t se hozza.. de általában itt szokta )

Tp-link a router mellet

(#81162) tsteve válasza feelmt (#81160) üzenetére


tsteve
senior tag

próbáld meg 5 gigán, a 2.4-es sagemcom routered eléggé zavart sávban dolgozik.. telekom nem fogja tudni ezt megoldani

(#81163) feelmt válasza tsteve (#81162) üzenetére


feelmt
tag

Igen de ott is dobál :) meg mondom, kb a panelben ahol beton falak vannak, ott is sok zavart sáv volt és simán vitte a jelet a tp-link, amugy nem igen .. ahogy írtam is nem is érdekli őket, hogy szar. De engem sem, csak legalább a saját router-em müködjön már normális sebességel, én már azt is elfogadnám

(#81164) #22718208 válasza #41133696 (#81156) üzenetére


#22718208
törölt tag

Nem tudom, téged vagy titeket mennyi ügynök hívogat.
Engem átlagban kb. 3 havonta 1. Az meg elmondja ki az mit akar , én meg elmondom hogy kösz nem. Ez le szokott pörögni cirka 15mp alatt.

Inkább ezt az utat választom, mint azt hogy még én próbáljam kinyomozni ,hogy ki keresett és miért. Mert lehet egy fontos hívás is rejtett számról illetve olyantól is aki épp nincs a telefonkönyvemben.

(#81165) #41133696 válasza #22718208 (#81164) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nos én akkor még aludni szoktam amikor más már majdnem ebédel, cserébe éjjel fent vagyok.
Kérdésedre a választ ezen hozzászólásomban is megtalálod képek formájában, amit a zaklatásszűrő hivatott bemutatni :)

Nekem fontos, hogy át is aludjam, meg azért lássam szépen a zaklatásszűrőn, hogy ki és miért akadt fenn :)

(#81166) tsteve válasza feelmt (#81163) üzenetére


tsteve
senior tag

ha egyik router sem hozza a sebességet, az is arra utal hogy telített a sáv... ez van sajnos... a panelben ez kisebb sebességeknél lehet hogy nem volt ekkora gond

[ Szerkesztve ]

(#81167) feelmt válasza tsteve (#81166) üzenetére


feelmt
tag

panelben is ennyi volt a net sebessége ( 120mbp-s ) de 5ghz megnéztem és ott is lassú, router mellet is 90Mbps kb ( telekomos routernél ugye, mert a tp link nem tudja ) de pl azon a képen amit linkeltem látszik, hogy a tp-link a router mellet 90-100 % jel erősséget produkál, és 10-20% van egy két csatorna ami beleszól ( úgy tudom itt még nem kéne számottevő zavarnak lennie ) és mégis 80Mbps körüli a sebesség, ami ott azért többnek kéne, hogy legyen. Mert ugye a panelban ugyan ilyen sebességü netre volt rákötve ( csak közvetlenül ) és kb még ennél jobban is zavarva volt, ott nemtudtam így elszeparálni, hogy csak ennyi másik wifi lógjon bele, aztán mégis simán hozta a sebességet. Ez az amit nemértek, jó legyen szar a gyári wifi a telekomos router-en, de miért nem müködik normálisan ha én dugom rá a sajátot?

(#81168) viktorhu válasza feelmt (#81161) üzenetére


viktorhu
veterán

Én ezeket (70-90 mbit körüli értékek) jó eredménynek tartom wifin. Az nem annyira mérvadó sajnos, hogy másik épületben ennél több ment, mert mások voltak a viszonyok (wifi sávok foglaltsága), na meg pl. egy vékony belső betonfal szépen átengedi a jelet, míg mondjuk egy vályog már nem annyira :)

5GHz-es AC routerrel több csatorna összekapcsolásával és AC képes készülékekkel ki tudsz hozni többet is, de az 5GHz még kényesebb a falakra.

(#81169) astorre19 válasza viktorhu (#81168) üzenetére


astorre19
aktív tag

Pont ezért nem vállal egyik szolgáltató sem garanciát a Wifijére,adják mert muszáj,de gondolom a hátuk közepére sem kívánják,ahány lakás annyi féle zavaró tényező.

Egyik ismerősék elég sokat szívtak a wifivel,kétszintes családi házban,mire rájöttek hogy a mozgásérzékelők zavarnak be.

Azok időnként gondolom kommunikálnak valami központi egységgel vagy franc se tudja konkrétan mit csinálnak,de ugye villog időnként egy led rajtuk,na olyankor a wifi kapcsolat konkrétan megszakadt.

[ Szerkesztve ]

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#81170) tsteve válasza astorre19 (#81169) üzenetére


tsteve
senior tag

hát igen... bármilyen eszköz rombolja a wifi-t, ami erősebb elektromágneses teret kelt, egy mosógép pl. nagyon durva lehet, akár a szomszéd lakásból is "átszol"... de bármi egyéb állandó (de erős) jel is okozhat gondot ami a szomszéd lakások valamelyikében keletkezik, wifi vagy nem wifi készülékben.. szerintem nem fogja tudni ezt megoldani a fórumtárs, ha csak le nem nullázza a zavaró jelek nagyobb részét 20-50 m-es körzetben a szomszéd lakásokban is... a tekekom itt speciel nem hunyó ebben az esetben... a panelban szerencséje volt, itt nem igazán

[ Szerkesztve ]

(#81171) DJ. Ru$y válasza feelmt (#81167) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Javaslom ezt a topikot, itt konkrétan csak wifivel foglalkoznak a srácok.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81172) tsteve válasza feelmt (#81167) üzenetére


tsteve
senior tag

saját megnyugtatásodra szerezz egy 5 gigás wifi routert (pl. kölcsönbe) hogy kizárd teljesen a telekom router hibáját és végezd el azon is az 5 gigás méréseket ugyanazon a csatornán ahol a sagemcom "dolgozik" .. de erős a gyanúm hogy hibátlan a telekom eszköze

[ Szerkesztve ]

(#81173) feelmt


feelmt
tag

Köszönöm a válaszokat! ez így rendben van, de a telekom ( sagemcom ) routeren óránként kb lecsatlakozik a wifi ahogy fent is írtam, tehát valami biztos van vele mert ez nem normális. Aztán azt nem értem hogy ha bedugom az én routerem miért lassabb a net ? értitek oké hogy egy szobában roszabb / jobb a jel, amit irtatok elfogadom, de ha router-re rárakom kb a telefont vagy a laptopot mellete tartom közvetlenül, akkor hogy lehet ez hogy nem hozza a megfelelő sebességet? mert akkro nyilvan veszek egy másik router-t pl akkor olyat ami megy 5ghz-n is nagyobb antennákkal vagy valami ( bár tényleg nem valami nagy a táv amit le kéne fednie ) de ha nem viszi át a netet normálisan a telekeom eszköze akkor semmit nem érek azzal sem.

[ Szerkesztve ]

(#81174) astorre19 válasza feelmt (#81173) üzenetére


astorre19
aktív tag

Ha óránként lecsatlakozik kb rendszeresen,akkor az lehet valamilyen zavaró eszköz miatt(lásd mozgásérzékelős példát,ott is ez volt).Persze a Tkomos eszköz hiba sem zárható ki teljesen.

Azt,hogy kábelen kiadja a szolgáltató eszköze a megfelelő sebességet,és ha utána raksz egy eszközt az meg nem adja ki,én nehezen tudnám a szolgáltatói eszköz számlájára írni,de ebben csak akkor lehetsz biztos ha másik routerrel is teszteled.

[ Szerkesztve ]

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#81175) tsteve válasza feelmt (#81173) üzenetére


tsteve
senior tag

egyetértek az előttem szólóval, van nálad valami durva zavaró jel ami már a router közelében is minőségromlást okoz wifin. ha lan-on megvan a 120 mega, akkor csak ez okozhatja a problémáidat. próbálj ki egy másik 5 gigás routert is, (ugyanazon a csatornán is) ha a 2.4 gigán mindkét jelzett router rossz eredményt hoz.
ha gond van/lenne a telekom eszközzel akkor 5 gigán komoly javulást kell majd látnod a másik routerrel, a router közelében biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#81176) feelmt


feelmt
tag

Megprobáltam router mellet 5.0 ghz-n ilyen a jelszint ( de ez nagyon druván romlik abból adódon hogy 5.0 ghz ha távolabb megyek )

Ez pedig a sebessége itt ( gyorsabb valamivel de ha 1 fallal odébb megyek már kb lassab lessz mint a 2.4 )

(#81177) tsteve válasza feelmt (#81176) üzenetére


tsteve
senior tag

sokkal jobb nem lesz másik 5 gigás routerrel sem szerintem, de próbáld ki, ha tudsz egyet szerezni kölcsönbe... s akkor 100%-osan bizonyossá válhat, hogy van-e gond a sagemcom-oddal... de sztem nincs

(#81178) feelmt válasza tsteve (#81177) üzenetére


feelmt
tag

értem és köszönöm a segítséged, de akkor valahogyan meglehet ezt oldani ? a telekomos-nak ha nem lenne baja én örülnék a legjobban mert egy forintba se kerül, de amióta megvan szakadozik ugye.
Én csak azt szeretném, hogy ne keljen már átkábelezni a házat ha lehet, illetve ha már kb a 4g-n a ház szinte bármely pontján hozza a 100-110Mbps-t akkor gépen ne keljen már használni kábelen a netet.. ( meg még vagy 2-3 más eszközön, a ház külömböző részén... ) csak van 2017 erre valami megoldás, és nem akarom, hogy a telekom oldja meg nekem, sőt én magamtól is megszerettem volna ezt oldani, de ugye a saját routeren meg nem olyan a sebesség ha rákötöm a sagemcom-ra.

(#81179) viktorhu válasza feelmt (#81176) üzenetére


viktorhu
veterán

Elég keskeny az az 5.0-s csík, milyen sávszélességgel csatlakozol?

(#81180) feelmt válasza viktorhu (#81179) üzenetére


feelmt
tag

Ez a beállítás jelenleg

(#81181) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Srácok! Kérlek titeket ezt a Wifis topikban folytassátok! :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81182) feelmt válasza DJ. Ru$y (#81181) üzenetére


feelmt
tag

Rendben már átmentem :R

(#81183) DJ. Ru$y válasza feelmt (#81182) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Láttam, és köszönöm! A lényeg annyi volt, hogy ott bontakozzon ki a továbbiakban a dolog. :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81184) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
A gondom a következő:
Digitális modemet kaptam a telekomtól, de az nekem egy bizonyos dolog miatt nem jó, viszont csak azzal müködik a vezetékes telefon, a régi modemmel nem (D-Link 360R).
Kérdés:
Meg lehet valahogy oldani, hogy a vezetékes telefon müködjön a régi modemmel, illetve elosztóval?
Van switchem ha ez számít.

(#81185) DJ. Ru$y válasza margithid (#81184) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem. Mivel gondolom analóg telefonról átraktak digitális alapú (VoIP) telefonra így kell a HGW, hogy tudd használni a telefont, sőt lehet az interneted is átkerült ADSL2+-ról VDSL2-re, akkor meg aztán interneted sem lenne, ha visszaraknád a modemet, mert nem tudja kezelni a VDSL2-t.

Mi az ami miatt szükséges az analóg telefon? Riasztó? Vagy egyéb? Hátha tudunk/tudnak segíteni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81186) n@p@lm válasza margithid (#81184) üzenetére


n@p@lm
őstag

Nem tudod megoldani mert voip-d van, az új "modemben" van bekonfigurálva.

szerk. beelőztek.

[ Szerkesztve ]

(#81187) margithid válasza DJ. Ru$y (#81185) üzenetére


margithid
veterán

Írtam privátot!

(#81188) DJ. Ru$y válasza margithid (#81187) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Sajnos nem megoldható a dolog a VoIP a HGW nélkül, ahogy írtuk is. :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81189) margithid válasza DJ. Ru$y (#81188) üzenetére


margithid
veterán

És a több kapcsolódást nem lehet valahogy megoldani az új modemmel? Több betárcsázás.

(#81190) Janusz001


Janusz001
őstag

Gondolom a Telekom nem hív fel rejtett számról adategyeztetés céljából. Kaptam már 2 ilyen hívást, sajna számomra alkalmatlan időben, de azért húztam volna az időt, had ketyegjen a számlája.

(#81191) tsteve válasza Janusz001 (#81190) üzenetére


tsteve
senior tag

vedd fel, s ha kamu ill. csaló a hívó, lesz bizonyítékod... az én hasonló hangfelvételem és az egyéb, a zsaruknak megadott adataim alapján elítéltek már így egy többfős csaló társaságot pár éve... fura, hogy a "sértettek" közül más nem vette fel a hangjukat... a tárgyaláson derült ki... sokakat le is húztak a csalók a Telekom nevében 10-20 ezer Ft-tal

[ Szerkesztve ]

(#81192) DJ. Ru$y válasza Janusz001 (#81190) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

De hívhat. Engem is rejtettről hívtak, mikor a kedvezményes ügyemet bírálták el.

Más:
Telekom szenved? Megint a Facebook hibába futok, eddig soha, mikor másnak ilyen hibája volt, nem töltenek be a képek és hasonlók. Nem, nem DNS probléma, ugyanis 8.8.8.8 és 8.8.4.4 van megadva kliens szinten... Érdekes, hogy most más nem írta. (Ja és, hogy miért hiszem, hogy Telekom? Ugyanaz a gép, telefonról mobilnetet osztva simán betölt mindent.)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81193) Janusz001 válasza DJ. Ru$y (#81192) üzenetére


Janusz001
őstag

Ez elég érdekes,bár én egy rejtett számos hívófélnek be nem diktálom az adataim.

(#81194) DJ. Ru$y válasza Janusz001 (#81193) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem kell bediktálni semmit, ő mondja a te adataidat meg a "problémát" amit leadtál, vagy amit egyeztetni akar.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81195) #22718208 válasza DJ. Ru$y (#81192) üzenetére


#22718208
törölt tag

Itt semmi baja. Telekom DNS van és minden megy ahogy kell.

(#81196) gghrtz válasza sajby (#81150) üzenetére


gghrtz
őstag

En 3 het alatt csak torrenttel leszedtem mar 1,6TB-ot, meg feltoltottem 400GB-ot. Szoval nincs limit. :DDD

(#81197) astorre19 válasza gghrtz (#81196) üzenetére


astorre19
aktív tag

Azért sírás nem lesz ugye,ha egyszer csak mégis bekapcsolják?:)

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#81198) gghrtz válasza astorre19 (#81197) üzenetére


gghrtz
őstag

Most a NAS miatt le kellett formazni a HDD-m, es hirtelen feltoltottem cuccokkal, szoval mostanaban nem hinnem, hogy ekkora adatforgalmat fogok generalni. :)

(#81199) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Első kérdésem, hogy melyik megoldás lenne a jó nekem ha 0-24-be fut nálam egy ts server meg torrentezgetek vagyis 1 bekötés és valahogy meg lehet oldani, hogy ne legyek natolva meg minden úgy működjön ahogy kell vagy 2 bekötést érdemes ez miatt? (optikai) A másik, hogy milyen kábel használ a telekom lakásba? Cat6-os? Meg milyen márka?

szerk: azt elfelejtettem leírni, hogy iptv meg telefon is lesz és így nem tudom, hogy megoldható-e, hogy a modem/router csak modemként működjön (bridge).

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#81200) DJ. Ru$y válasza cyber86 (#81199) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Cat5e kábelt használnak szerintem. Miért kellene a TS miatt 2 bekötés? Nem értem.

Az ONT-ból kitörlöd a felhasználó nevet és jelszót, majd beírod a saját routeredbe, amit az ONT LAN1-re rákötöttél és simán átengedi a kapcsolat építést a saját routerednek.

Optikán nem NAT-olnak egyelőre.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.