Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) yodee_ válasza Rick4 (#29998) üzenetére


yodee_
őstag

tp-link wdr4300. a 1043nd még lassú hozzá. a kliensben egy tplink 5ghz-es, 3antennás, 450 megabites.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#30002) Rick4 válasza yodee_ (#30001) üzenetére


Rick4
félisten

Ennyi erővel már megtette volna egy 1500Ft-os kábel is, nem? :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#30003) Dinter


Dinter
addikt

Letöltés tegnap még bőven megvolt 15,5, ma meg már 14-ig se megy el :((( Viszont a feltöltés normalizálódott. Ez most a letöltés kárára ment volna?

[ Szerkesztve ]

(#30004) Vicoo


Vicoo
senior tag

Üdv!

Amióta 25ről 30 megára váltottam T-Homenál, a netem használhatatlan. A Chromemmal böngészve 5 percig van net, aztán minden oldalra hibát ír (Hiba: 105 (net::ERR_NAME_NOT_RESOLVED): Nem sikerült feloldani a szerver DNS-címét.) Ha lecsatlakozok róla, majd vissza, akkor van net újabb öt percig, de ez sem mindig segít. Kábelen közvetlen amodemből simán jön 30 mbit, a kapcsolat tehát jó. Lehet hogy a router egyszerűen képtelen kezelni ezt a sávszélt? 25nél minden oké volt. A router TP-Link WR340GD.

(#30005) wmati válasza Vicoo (#30004) üzenetére


wmati
addikt

Ha a router nem lenne képes erre a sebességre akkor sebesség lassulást kéne tapasztalnod, próbáld meg a routerben beállítani ezt a két dns címet 8.8.8.8 8.8.4.4

[ Szerkesztve ]

(#30006) Vicoo válasza wmati (#30005) üzenetére


Vicoo
senior tag

15nél gyorsabban nem megy. Két gépen is próbáltam, egyik G adapteres, a másik N, mindkettő 15.17 max, már amikor megy.

sőt : kép

[ Szerkesztve ]

(#30007) Gubek-Einste válasza Vicoo (#30006) üzenetére

Tekintve, hogy a router egy G-s és abból is a gyengébbik fajta így 15-17 viszonylag normális érték, G-s wifi-vel kb max 20-20 Mbps-t lehet elérni, ha kell a teljes sebesség wifi-n is akkor be kell szerezni egy legalább Lite N-es típust.
A folyamatos szakadozást simán okozhatja is a router, kellene tenni egy próbát egy másik router-rel, a mostani elég öreg már.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30008) poli27 válasza Vicoo (#30004) üzenetére


poli27
veterán

Mivel az egy nagyon régi és gyenge darab már, sztem nem ártana lecserélni!

(#30009) yodee_ válasza Rick4 (#30002) üzenetére


yodee_
őstag

miért is érte volna meg? :D most nincs kábel, nem kellett fúrni se semmi...

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#30010) joecontra válasza Vicoo (#30004) üzenetére


joecontra
addikt

Ez érdekes hiba. A DNS átállítás segített valamit?

Üdv,
J

(#30011) Vicoo válasza joecontra (#30010) üzenetére


Vicoo
senior tag

Most épp jó, de ki tudja meddig. Egyébként az a vicces hogy a 25 megabitet ,mikor még az volt előfizetve, simán hozta. Most a 30 már kifog rajta.

(#30012) dchard válasza Vicoo (#30011) üzenetére


dchard
veterán

Úgy látszik tisztázni kell ezt az újra és újra felmerülő kérdést:

a sebességcsökkenésnek nem a csomagváltáshoz van köze, hanem ahhoz, hogy:

1. Korábban nem volt 120-as csomag
2. A kisebb csomagok is fajlagosan drágábbak voltak ezért nem volt annyi gyors csomagra előfizető mint most
3. És legfőképpen nem, vagy alig volt IPTV előfizető koaxon.

Ennyire egyszerű. Csúcsidőben egyszerűen torlódik a hálózat és ezért lassulnak az előfizetések.

Erre két megoldás létezik:

1. Szegmentálás, így adott kapacitáson kevesebb előfizető osztozik.
2. További DS csatornák bevezetése, ami elég macerás elsősorban az IPTV miatt.

Mindkettő lassú és meglehetősen drága folyamat.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#30013) Sz7Cs


Sz7Cs
aktív tag

Sziasztok !
T-home területre, adsl ( NetMániaM, 20MBit ) szolgáltatáshoz szeretnék mod+ruter kombót venni !
Konkrétan ezt a típust néztem ki :LINKSYS WAG120N
Mi a véleményetek róla ? Úgye jól tudom, hogy Annex-B kell nekem ?

(#30014) dchard válasza Sz7Cs (#30013) üzenetére


dchard
veterán

A vélemény: NE tedd.

Sokkal jobban jársz külön modem + routerrel.

Modemből Dlink 360R T1E fekete az ajánlott, akár használtan itt a hardveraprón is találsz 2-3000 Forintért.

Routerből meg ízlés dolga, elfogadható árkategóriában a klasszikus TP-Link 1043ND de a WRD3600 is jó választás egy kicsit többért. Biztosan van a 10043ND-nél is olcsóbb cucc, azokat nem tudom jó szívvel ajánlani, mert elég gyenge bennük a hardver.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#30015) Sz7Cs válasza dchard (#30014) üzenetére


Sz7Cs
aktív tag

köszönöm ! :R

(#30016) Parson


Parson
addikt

Hello,

erre vki vmit esetleg?

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30017) blg válasza Parson (#30016) üzenetére


blg
senior tag

igen, 5.1-es hangsávot csak HD csatornán láttam még. Azaz inkább fogalmazzunk úgy, hogy Dolby Digital (AC3) hangsávot, mert attól, hogy valami AC3-as, még nem biztos, hogy 5.1-es...

M1HD: van rajta AC3 hangsáv, amin az idő jelentős részében 2.0 hang jön, csak ritkán van 5.1-es hang (pl. olimpia, eurovíziós dalfesztivál, stb.) Filmen, sorozaton, ilyesmiken még nem láttam 5.1-es hangot.
M2HD: nincs
Spektrum HD: nincs
Viasat Nature/History HD: nincs
Nat Geo HD: csak az angol hangsáv 5.1-es
Eurosport HD: csak az angol hangsáv 5.1-es
AXN HD: mindkét (eredeti/magyar) hangsáv AC3-as, de mostanában csak 2.0-ás hangot látok rajta. Induláskor még 5.1-es hanggal adtak mindent, de aztán lebutult 2.0-ra. Amikor még 5.1-es hang volt, a fórumon többen panaszkodtak, hogy az jóval hangosabb, mint a többi csatorna. Ezután tűnt el az 5.1-es hang. Én a panaszok és az eltűnés között összefüggést látok. No comment.

HBO HD és Filmbox HD: egyikem sincs, de korábban volt rajtuk 5.1-es magyar hang.

(#30018) Parson válasza blg (#30017) üzenetére


Parson
addikt

THX ! :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30019) poli27 válasza blg (#30017) üzenetére


poli27
veterán

Tényleg az HBO-n már nem 5.1 van észre se vettem eddig :W :W fejlődés visszafelé........... no comment!! :C

(#30020) Vicoo válasza dchard (#30012) üzenetére


Vicoo
senior tag

Egy nem leterhelt ágon vagyok , és 31 mega jön kábelen. Szóval routercsere lesz.

(#30021) lufi7


lufi7
aktív tag

A kezdeti problémák után néha már el is túlozzák a fiúk. :DD (50/5)

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#30022) #78121280 válasza lufi7 (#30021) üzenetére


#78121280
törölt tag

Sok a ping. :DD

(#30023) joecontra válasza lufi7 (#30021) üzenetére


joecontra
addikt

Szép, szép (tényleg jó a ping :D ). :K

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#30024) MikitoLac


MikitoLac
tag

Vajon a t-home oldalát belül mikor lehet belépni? Már pár napja is próbáltam akkor se ment.. :(

(#30025) polonic válasza MikitoLac (#30024) üzenetére


polonic
félisten

Mármint a my t-home - ra belépni?

Nekem simán megy.

(#30026) #78121280 válasza polonic (#30025) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nekem is. :)

(#30027) lufi7 válasza MikitoLac (#30024) üzenetére


lufi7
aktív tag

Semmi baj vele.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#30028) bosco95


bosco95
csendes tag

Üdv
A mai nap volt kint nálunk a t-home és egy Sat-tv-t kötöttek be nekünk egy EC2218SS típusú beltéri egységgel és hallottam róla hogy van lehetőség arra hogy előfizetés nélkül lehessen a műsort megállítani és felvenni amihez csak egy külső merevlemez kell. és abban szeretném a segítséget kérni hogy ez igaz-e illetve ha igaz akkor milyen típusú merevlemez és mi kell még ehhez hogy műsorokat vehessek fel?
Válaszokat előre is köszönöm, :)

(#30029) MikitoLac válasza lufi7 (#30027) üzenetére


MikitoLac
tag

Nekem azt írja bármelyik böngészővel használom ha a my t-home belépésre kattintok: a kiszolgáló nem található... Most próbáltam telefonról ott szintén mikor rákattintok nem hoz be semmit mintha nem lenne net :(

[ Szerkesztve ]

(#30030) wmati válasza bosco95 (#30028) üzenetére


wmati
addikt

Ez szerződés szegésnek minősül és ne várd hogy ebben bárki is segédkezik neked, amúgy azt olvastam régebben hogy ez működik de cserébe többi ügyfél aki fizet ezért szív vele havonta nem tudom mondjuk ebből mi igaz.

[ Szerkesztve ]

(#30031) bosco95 válasza wmati (#30030) üzenetére


bosco95
csendes tag

Köszi szépen a segítséget de most találtam egy papírt a beltéri dobozban és itt írják hogy milyenre kell formázni a merevlemezt meg ilyesmi.
úgy hogy szerintem nem minősül szerződés szegésnek mert akkor nem adták volna hozzá.

(#30032) kali válasza bosco95 (#30031) üzenetére


kali
legenda

persze, az teljesen legális, hogy úgy akarsz használni egy fizetős szolgáltatást, hogy nem fizetsz elő arra... :U

(#30033) wmati válasza kali (#30032) üzenetére


wmati
addikt

Nincs valami kitétel hogy a szolgáltató eszközeinek működését befolyásolni megváltoztatni nem szabad :F

(#30034) bosco95 válasza kali (#30032) üzenetére


bosco95
csendes tag

Ez az a papír amiről beszéltem hogy a dobozban volt "elrejtve"

(#30035) kali válasza bosco95 (#30034) üzenetére


kali
legenda

az a leírás az eszközhöz adott, hogy az előfizető használni tudjon bizonyos funkciókat, ha a feltételek adotttak, és nem pedig ahhoz, hogy úgy vegyen igénybe szolgáltatásokat díjmentesen, hogy azt a szolgáltató normális esetben csak külön havidíj ellenében biztosítja!
vagy ennyire butának nézed a szolgáltatót?

(#30036) korcsi válasza kali (#30035) üzenetére


korcsi
veterán

Szerintem nincs igazatok, azzal sincs semmi probléma, ha videó magnót kötök az AV kimenetre és felveszem a műsort, azért nem csak a műsor rögzítés a két szolgáltatás közötti különbség. Hiszen az interaktív SAT tv szolgáltatás mellé egy IPTV szintű rendszert kapsz, ami nem csak abból áll, hogy rögzítem a műsort.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#30037) bosco95 válasza kali (#30035) üzenetére


bosco95
csendes tag

Igen teljes mértékben igazad van most már így átgondolva és bocsi hogy ennyire nagy hülyeséget kérdeztem :)

(#30038) kali válasza korcsi (#30036) üzenetére


kali
legenda

kérdezd meg akkor a szolgáltatót...
a prémium opció külön fizetős szolgáltatás, azt szeretné(d) díjmentesen igénybe venni!?!?
a saját rögzítős eszköz rákötése más tészta, ott nem a szolgáltató eszközével történik a rögzítés, így azért nem is kell fizetni, de azzal nem is ad semmi többletet a szolgáltató!

(#30039) blg válasza kali (#30038) üzenetére


blg
senior tag

már miért ne dughatna be bárki egy merevlemezt/pendrive-t a beltérin lévő USB csatlakozóba? Ha a szolgáltató nem akarja, hogy működjön róla a rögzítés, akkor tiltsa le a szoftverben.

(#30040) joecontra válasza kali (#30038) üzenetére


joecontra
addikt

a saját rögzítős eszköz rákötése más tészta
De még mennyire más tészta mert nem foglal le vele +1 stream-et, hanem ugyanarról rögzít amit néz is. A VCR kimenetek okkal vannak jelen a beltériken.

Üdv,
J

(#30041) dchard válasza joecontra (#30040) üzenetére


dchard
veterán

Azon senki nem gondolkodott el, hogy a prémium előfizetés nélkül esetleg pont arra jó ez a megoldás, hogy ugyanazt a streamet tudja csak a saját külső merevlemezére rögzíteni az EFI? Szó nincs itt +1 streamről, mert azt az előfizetéshez kötik. Azzal hogy rádugja a saját külső lemezét biztosan csak azt az egy streamet tudja rögzíteni amit éppen néz és ezt ugye egy VCR-rel is megtehetné.

Én nem látom itt a problémát, ugyanis a rögzítés funkció ami pénzbe kerül pont azzal tud többet, hogy +1 streamet kap, ami erre az esetre nem lesz igaz.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#30042) joecontra válasza dchard (#30041) üzenetére


joecontra
addikt

ugyanazt a streamet tudja csak a saját külső merevlemezére rögzíteni az EFI? Szó nincs itt +1 streamről [...] rögzíteni amit éppen néz és ezt ugye egy VCR-rel is megtehetné
Én is ezt írtam. :B

Üdv,
J

(#30043) kali válasza blg (#30039) üzenetére


kali
legenda

rádughat, de attól még nem fog ingyenesen rohanni egy amúgy fizetős szolgáltatás, mert igen, megoldja a szolgáltató!
én is csak eszközök töltésére használom a médiaboxot, meg a hgw eszközt, mert másra nem jó - bár nekem van is prémium opcióm, meg eszközeim is hozzá.
ja, és 3 stream is adott.

[ Szerkesztve ]

(#30044) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok, az előbb cseréltek nálunk egy ZTE csodát, ami éjjel tönkrement...
Sajnos megint ugyanilyet kaptunk. Wifi beállításnál a Band Width-et (sávszélesség) mire érdemes állítani házon belül ? Korábban 40Mhz-en használtam, de a szerelő megint 20Mhz-re állította.
Jelenleg csak egy notebook ( n-es wifi eszk.) kapcsolódik wifin keresztül. (15Mbit adsl net)

Valamint az External Channel, Upper vagy Lower érték legyen ? :F

(#30045) yodee_ válasza Krystal_s (#30044) üzenetére


yodee_
őstag

hali!

40 mhz-en a jobb, úgy használja ki az n-es wifi sávszélességét. ettől függetlenül a 15 megás net átjön mindenhogyan, de úgy jobb. az extended channel azt jelenti hogy amikor csatlakozol egy n-es eszközzel akkor nem csak egy csatornát használ a laptop mondjuk 6, hanem ha beállítod hogy upper vagy lower akkor annak értelmében 6 és egy magasabb vagy alacsonyabb csatorna. Ennek csak 40 mhz-en van értelme. Érthetően sikerült leírnom ?:)

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#30046) Gubek-Einste válasza Krystal_s (#30044) üzenetére

Mindkét Channel-t a környezeti helyzet szerint állítsd be, ehhez használd az inSSIDer programot.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30047) Krystal_s válasza yodee_ (#30045) üzenetére


Krystal_s
addikt

Igen, érthető és köszönöm szépen. :)

(#30048) Krystal_s válasza Gubek-Einste (#30046) üzenetére


Krystal_s
addikt

Neked is köszönöm. Egy másik kis portable programmal (WirelessNetView) szoktam megnézni a többi wifi jelet, erősséget és olyan csatorna számot adok meg, amit más nem használ és a melle lévő csatornákat sem.

(#30049) Krystal_s válasza Krystal_s (#30048) üzenetére


Krystal_s
addikt

*mellette

(#30050) BÁ Nutrition válasza FF23 (#29675) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ma engem is hívtak a második számról

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.