Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82451) havri1 válasza odrif (#82450) üzenetére


havri1
félisten

Személyesen, telefonon, le kell adni az igényt. Személyes ügyintézés során tudom, hogy kapsz egy papírt, amivel postán ingyen fel lehet (kell) adni az eszközt. Táp, box, távirányító. Más nem kell..
Fontos, hogy a postán amit kapsz papírt, jól tedd el!

[ Szerkesztve ]

havri

(#82452) Mukucs válasza DJ. Ru$y (#82445) üzenetére


Mukucs
senior tag

Szerintem a DSL lesz a befutó.

Ennek tudatában mit mondasz? :)

(#82453) Gubek-Einste válasza Mukucs (#82452) üzenetére

Ha csak egy érpáron fog jönni akkor Speedport Entry 2i vagy Speedport W724V. Ha pedig bonding-gal valósítják meg a bekötést (2 érpár), akkor ZTE H368N-t kapsz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82454) Mukucs válasza Gubek-Einste (#82453) üzenetére


Mukucs
senior tag

Melyikkel járok jobban? :B

Btw így, hogy 20 megás netet + HDTV t lecseréltem 50megás net + IPTV re, előrelépésre számíthatok?

(#82455) DJ. Ru$y válasza Mukucs (#82454) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nincs mivel jársz jobban, úgy kötik, ahogy adni tudják és olyan eszközt adnak ami kell (bondinghoz csak egy van) vagy pedig a másik kettőből ami van a szerelőnél.

Netből el fog venni az IPTV STB-ok számától, nézett csatornáktól és minőségtől függően "pár" Mb-et, erre készülj fel. (Nyilván csak akkor, ha nézed.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82456) Mukucs válasza DJ. Ru$y (#82455) üzenetére


Mukucs
senior tag

2 TV lesz a hálózaton. De az esetek túlnyomó részén csak 1 üzemel.

Véleményed szerinted nagy bizniszt csináltam? :U

Egy 20 megás net + hdtv.-t fog váltani az 50es IPTV dolog.

(#82457) DJ. Ru$y válasza Mukucs (#82456) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha jó a vonal, akkor a 40 Mb-ed meg lesz egy TV mellett biztos.

Mit nevezünk HDTV-nek? És azt, hogy milyen bizniszt csináltál, majd te eldöntöd, ha bekötik. :)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82458) mbalint987 válasza Mukucs (#82454) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Sokan nem osztják ezt a véleményt, de szerintem a két egy érpárra szánt eszköz elég hulladék, modemnek jók, de "komolyabb" feladatokra szerintem nem alkalmasak. Nekem egy H386N van felszerelve, szépen teszi a dolgát, nincs vele probléma.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#82459) kabelmania27 válasza Mukucs (#82454) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha lesz szabad második érpár akkor igen, ha nem vagy megelégedve a szolgáltatással 14napon belül elállási joggal visszakérheted a régi csomagot.
GoodSpeed készített videót mindkét dsl hgw tipusról+ iptv szolgáltatásról is, összefoglalóban megtalálod a linkeket.

[ Szerkesztve ]

(#82460) Blazkowicz válasza dchard (#82401) üzenetére


Blazkowicz
tag

Hiába tapasztaltam szombat reggel, hogy növelték a sebességet kb. vasárnap délutánra hittem csak el. A hosszú évek alatt rendesen megszívatott a Telekom.
Kb. 2 hónapja jött egy Telekomos ügynök és ajánlott minden földi jót, hogy milyen jó lesz nekem ha meghosszabbítom a lejárt szerződésemet. Én meg mondtam, hogy várok még vele míg ide ér a Digi :) . Erre a 20/1 Mbit-es netem szombattól 100/10 Mbit (amit nagyjából ki is tudok maxolni).
Ettől függetlenül ha a II. kerület ezen részéhez ér a Digi, jó eséllyel váltok.

(#82461) Mukucs


Mukucs
senior tag

Köszi mindenkinek a segítséget/infókat!

Esetleg,ha megemlítem nekik, h két gép van, nem húznak kábelt mindkét géphez, külön-külön HGW vel? :DDD

(#82462) Jackx válasza Blazkowicz (#82460) üzenetére


Jackx
tag

Ez a beszéd, ne hagyjuk most már hogy az egyeduralkodó azt csináljon velünk amit csak akar :D

Amíg nincs más szolgáltató olyan összegeket kérnek el, hogy a bőr szakad le az ember arcáról, de amint van valami ne adj isten "versenyhelyzet", máris jönnek a különféle "akciók", meg "emelések".
Pfúúj :((

(#82463) kabelmania27 válasza Jackx (#82462) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Más szolgáltatóknál is hasonló a helyzet.
Szolgáltatók összehasonlításával kapcsolatban IDE legyetek szívesek írni.

[ Szerkesztve ]

(#82464) DJ. Ru$y válasza Mukucs (#82461) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Miért húznának? A HGW-t a vonalra adják és a HGW-re dugod a gépeket. Maximum a HGW-től a gépig húznak neked UTP-t.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82465) Mukucs válasza DJ. Ru$y (#82464) üzenetére


Mukucs
senior tag

Na, az fasza lenne! :)

Köszi a helyesbítést! :R

(#82466) kchris78 válasza Blazkowicz (#82460) üzenetére


kchris78
veterán

en most irtam ala. Tvel nekem nincs bajom... a digi meg szarakodik. viszont eddig nem volt teljesitmenygond.. de ha mindenki 120-as netet kap akkor lehet lesznek 😀. Honnan lehet tudni hogy az optikajuk hol tart?

(#82467) Mukucs válasza DJ. Ru$y (#82445) üzenetére


Mukucs
senior tag

Azt ki lehet választani, hogy milyen kábelt húzzanak majd be?

Optikait vagy DSL.-t?

(#82468) dptrsk válasza Mukucs (#82467) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ami adott területen elérhető.
Ha van élő DSL és optika is, akkor optika szerintem.

(#82469) btz válasza Mukucs (#82467) üzenetére


btz
addikt

Ez neked döntési dilemmát okoz? 😃

ⓑⓣⓩ

(#82470) #56573440


#56573440
törölt tag

Sziasztok

Érdekes hibám van, hátha látott már valaki ilyet...

-120/10-es net a max a házban, más szolgáltató meg nincs, mivel nast is használok, így benyeltem a 6k-t és egy darabig egész szépen ment is.
-Kb egy hete a nast nagyon akadozva értem el, de külföldön voltam, úgyhogy nem nézegettem túl sokat...

Most amit látok az több mint érdekes...

-A letöltési sebesség nasra, pcre, telefonra a szokásos, 140 körül megy, a feltöltés viszont alig 1, 120KB/s csúcsokkal...
-A speedtest szerint viszont a net 40/10-et tud
-A t szerint a vállalt minimumot hozzák, és sorry

Egyáltalán nem a torrent zavar, mert azt maximálisan lesajnálom, de így konkrétan használhatatlan a nas arra amire kéne, helyenként 1-2 gigát lerántani róla ha kell, ezen tárolom több gép mentését, és jó lenne ha bárhol elérném, de persze így egy nap amire bármi lejön róla...

Restartok meg társai megvoltak. Valami más ötlet amerre nézzek? Nincs switch meg semmi más a hálózaton, csak a t-s routermodem, arra csatlakozik mindenki

[ Szerkesztve ]

(#82471) Intruder2k5 válasza #56573440 (#82470) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A leírtak szerint ez egy ED3 koax hálózat, első körben javaslom dobd be ide a HGW-ben látható DOCSIS jelszinteket, lehet a meleg okozza a minőségromlást.

(#82472) #56573440 válasza Intruder2k5 (#82471) üzenetére


#56573440
törölt tag

Megnézem ha hazaérek :R Meleg az van, a spájzban van egy polcon, a nas mellett, a vinyók 39 fok körül mennek, de mondjuk nekik van aktív hűtésük, úgyhogy akár lehet is benne valami.

Ez tud ilyet csinálni, hogy a probléma csak egyik irányban jelentkezik?

(#82473) raider21


raider21
aktív tag

Most nézem a Speedport Entry 2i HGW -t, megint van IPv6 kapcsolat kb. 2órája. Másnál is ez a helyzet kb. 4-5 hét szünet után? Mert előtte szintúgy pár hétig volt IPv6 csatlakozás, majd megszűnt.

raider21

(#82474) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Na át is kapcsoltak VDSL2-re, ez gyors volt. :))

(#82475) Blazkowicz válasza kchris78 (#82466) üzenetére


Blazkowicz
tag

Csak abban az esetben nem váltok ha olyan infóm lesz, hogy nem stabil. A sebesség miatt már nem kell aggódnom, csak az ár (hűség nélkül) nagyon magas. Én TVGo-t használok, de nem szeretem. Nagyon sokat késik az adás, meg valamikor el sem indul elsőre. A kábelnet eddig stabil volt, én is kíváncsi leszek, hogy ez a sebességnövekedés befolyásolja e majd.

Az optikát illetően nincs infóm, hogy hol tart, és hol lehet ellenőrizni. Telefonon érdeklődtem. Mondtak egy nagyon tág dátumot. Nézem a honlapjukat és várom hogy dobjanak be szórólapot :)

(#82462) Jackx
Olyan ajánlattal nem fognak tudni előállni ami maradásra bírna, ha jó lesz a Digi hálózata. Volt olyan időszak amikor többet beszéltem a Telekom ügyfélszolgálattal telefonon mint a barátnőmmel :DDD
Kár hogy nem jött előbb a Digi, mert 2017-ben olyan netcsomagot kínálni (Budapesten) amiben 1/2 és 1 Mbit a feltöltési sebesség van, elég szomorú. Persze alacsony sávszélhez magas ár. A honlapjuk szerint a lakhelyemtől kb. 200 méterrel 25-30%-al olcsóbb az összes szolgáltatásuk :F

(#82476) DJ. Ru$y válasza HollyBoni (#82474) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ahonnan másoltad az adatokat még ADSL2+-szal, onnan, egy képernyőmentést (ne az adatokat másold ctrl-c, ctrl-v-vel) betehetnél most... Kicsit halovány a feltöltés a 15 Mb-hez képest, lehet ennyit tud a vonal, vagy kell egy reset a HGW-nek.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82477) HollyBoni válasza DJ. Ru$y (#82476) üzenetére


HollyBoni
veterán

Eddig 20/1 előfizetésem volt, az lett cserélve 50/5-re.

[ Szerkesztve ]

(#82478) predakon


predakon
őstag

Vicces h mennyire összekapták magukat..... eddig szivattak a nyomorult 20/1es szarsággal 5800ért most meg 120/10et kaptam 4000ftért.... 2.kerületi extra kedvezmény, kicsit kinevettem az operátort, eddig persze nem volt ilyen SOHA

[ Szerkesztve ]

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#82479) DJ. Ru$y válasza HollyBoni (#82477) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

50/15-re lett cserélve, ugyanis VDSL2-n 15 Mb a feltöltés az 50-es csomagnál.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82480) HollyBoni válasza DJ. Ru$y (#82479) üzenetére


HollyBoni
veterán

Telekom honlapján nekem 50/5-öt ír.

(#82481) mbalint987 válasza HollyBoni (#82480) üzenetére


mbalint987
aktív tag

A csomagok egységesítve lettek, de technológiánként más-más feltöltési sebességgel dolgoznak ennél a csomagnál (is). (5 Mbit ED-s területen, 15 Mbit VDSL-en, és 25 Mbit FTTH területen)

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#82482) bopeti98


bopeti98
őstag

Eszközvásárlásnál a hűségidő honnan indul? A rendelés leadásától, vagy az eszköz átvételétől? Csak mert a Telekom fiókban az áttekintésnél a megrendelés időpontjától számítva írja a hűséget (06.04), ha pedig bemegyek az előfizetés testreszabásához, akkor ott már átvált a hűség lejárata 06.09-re, amikor átvettem a készüléket. Most melyik a valós dátum?

[ Szerkesztve ]

(#82483) DJ. Ru$y válasza HollyBoni (#82480) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Azok az értékek a koaxos területekre vonatkoznak. Javaslom a téma összefoglalót és a benne található GYIK-ot:
"Milyen sebességgel bír a VDSL2-n kiadott XL díjcsomag?
50Mbps letöltési, és 15Mbps feltöltési sebességet kínál."

Fura lenne, ha 5 Mb lenne az alap és te "csakúgy" 10 Mb-et kapnál nem? :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82484) HollyBoni válasza DJ. Ru$y (#82483) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ennyire nem ástam bele magam, gondoltam én vagyok a kiválasztott.

[ Szerkesztve ]

(#82485) kabelmania27 válasza #56573440 (#82470) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Modem értékeket nézd meg, ha nem nézel dvb-c adások és a koax kábelen van felesleges osztás iktasd ki.

(#82486) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Az meg van egyébként, hogy a gyorsító opció már a netmánia L-hez és Netmánia XL-hez is hozzá lehet rakni? :) S mindezek mellett eltörölték a havi adatforgalmi limitet is? :)

Azért az úgy nem rossz... reakcióidőkön, Ping-en, Feltöltésen, letöltésen mindenen rengeteget javít egy Hybrid megoldás ;)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#82487) dptrsk válasza Soulfly842 (#82486) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Hibás a link.

Ez a + sebesség csak letöltéshez adódik, vagy a feltöltést is növeli?

[ Szerkesztve ]

(#82488) PhoenixSzG válasza Soulfly842 (#82486) üzenetére


PhoenixSzG
tag

Cserébe kapsz egy jó kis NAT-ot :)

(#82489) Intruder2k5 válasza #56573440 (#82472) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem kimondottan arra gondoltam, hogy a modemnek lenne melege, inkább az egész koax hálózat ellenállása, csillapítása nő meg ebben az időben, ezért romolhat a szolgáltatás minősége. Ez mondjuk leginkább légkábeles területen lehetséges.

(#82490) Soulfly842 válasza Soulfly842 (#82486) üzenetére


Soulfly842
addikt

(#82491) DJ. Ru$y válasza Soulfly842 (#82490) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Inkább adnának egy jó bondingot az ötvenes vonalamra NAT nélkül. Sajnos van hátránya is sok mindenkinek, ami a már említett NAT.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82492) #56573440 válasza Intruder2k5 (#82489) üzenetére


#56573440
törölt tag

Értem. Mondjuk hogy tőletek több segítséget kapok mint a support vonalon az több mint fura ;]
Ránézek aztán megosztom, mert nem sokat fog mondani bármennyit is ír ott :D

kabelmania27: nincs elosztó, csak a net jön koaxon, amikor beépítették az egészet akkor direkt szóltam hogy ne is izzadjon rajta, mert nem lesz tv az fix.

(#82493) Bozek válasza DJ. Ru$y (#82491) üzenetére


Bozek
nagyúr

VDSL2-n úgyse lehet 50-esnél nagyobb csomagra előfizetni, pedig az én vonalam mondjuk bírná a 100-at is...

(#82494) DJ. Ru$y válasza Bozek (#82493) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Tényleg? Komolyan mondod? :U :D

Még nem, ha lesz vectoring, akkor bondinggal simán adható lesz nagyobb sávszél is.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82495) kchris78


kchris78
veterán

nekem IPTV-m van. De ezen a hálón van DVB-C is... Amit nem olyan rég indítottak be, akkor amikor már AKKOR SEM értékesítettek ilyen csomagokat.. És nem csak a kódolásmentes csatornák vannak rajta, hanem kb az összes családi csatorna. Ezekhez hogyan lehetne dekóder kártyát szerezni?

(#82496) DJ. Ru$y válasza kchris78 (#82495) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Sehogyan, mivel már nem adják ki a csomagot és nem is tudnak az előfizetők hosszabbítani rá.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82497) kabelmania27 válasza #56573440 (#82492) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, akkor csak annyi a feladatod, hogy megnézed az F csatlakozók nem lazultak-e ki, modemnél és a toldásoknál is előfordulhat.
kchris78: Ha találsz valakit akinek még digitális tv előfizetése van és leakarná mondani akkor áthelyezteted, de már nem nagyon van mert évek óta csak iptv-t lehet kérni.

[ Szerkesztve ]

(#82498) Parson


Parson
addikt

sziasztok,

van egy csodás Speedport W 724V routerem, és szükségem lenne egy ezzel kompatibilis eszközre amivel együtt egy bridge kiépithetö lenne (IGMP snooping támogatással) - nem megoldható a kábelezés. Tudtok ilyen kompatibilis eszközt ajánlani nekem? Én már kicsit elvesztettem a fonalat... Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#82499) poli27 válasza Parson (#82498) üzenetére


poli27
veterán

a T árul Technicolor Wifi bridge tg234 a neve 16900ft/db ha iptvt akarsz átvinni 2db kell belőle...

[ Szerkesztve ]

(#82500) #22718208


#22718208
törölt tag

724v -re nálam újra visszatért az IPv6.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.