Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104001) poli27 válasza IP1954 (#104000) üzenetére


poli27
veterán

hülyeséget ne írjunk 100m ihg jó a cat5e ami gigát tud rajta...

(#104002) bexinho23


bexinho23
őstag

1gb van 1 eve, 500nal nem jon at tobb az 50 m-es kabelen (de lehet csak 30as, meg 6eve lett behuzva (cat5e). Most vagyok azon a ponton, hogy muszaj egy hosszabbat vennem (akkor lehet erdemesebb egy cat6-osat), vagy marad az az opcio, hogy AP marad ahol volt, es abbol 4 utp-t kihuzok a falnal (max 10m tavolsag) a celeszkozokhoz. Viszont ez kevesbe lenne elegans.

Ismerosok vannak, akik ertenek az halozathoz, de celszkozok nincs, hogy segitsenek:( viszont ahogy kivettem a valaszaitokbol, nem biztos, hogy jo otlet kihivni a telekomosokat 2 fej rapoccinteseert.

(#104003) #22718208


#22718208
törölt tag

A tvgo másnál is xar androidon ?

Moziklub sorozatokat nem listázza.
Bármilyen tartalmat nézve ha a telefont lezárom , nem tudja folytatni mert homokórázik.
Továbbá random kiírja ,hogy a szolgáltatás nem elérhető.

Iptv boxon a sorozatok között filmek is vannak.
Több tartalom lejátszása is akadozik.
A terminál c. film hangja másodperceket csúszik.

Magyarul mondva , szar az egész ahogy van!

[ Szerkesztve ]

(#104004) Starchm válasza bexinho23 (#104002) üzenetére


Starchm
őstag

Jah, teljesen fölösleges emiatt kihívni akkor inkább egyszer vegyél egy rendes szerszámot, vagy pc-s bolttól kérd kölcsön egy fél órára aztán megvan oldva.

(#104001) poli27
+1 Bár szerintem azaz elméleti 100m (ez talán ideális esetekben?) inkább legyen max 90m és akkor fixen minden megy ha nincs user error.

(#104005) poli27 válasza bexinho23 (#104002) üzenetére


poli27
veterán

létezik toldó is utp hez...

(#104006) DJ. Ru$y válasza bexinho23 (#104002) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Villanyszerelő, gyengeáramú szerelő (riasztósok a köznyelvben), bármelyik normálisabb számítástechnikai bolt (persze lehetőleg helyben), legrosszabb esetben is egy kiszállási díjat és fél óra munkadíjat számolnak fel, ki, hogy számol persze...

Nagyon sok alternatíva van Telekomon kívül is, de persze ők is megcsinálják.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#104007) bexinho23 válasza poli27 (#104005) üzenetére


bexinho23
őstag

Igen, nem nagy összeg, de 1500 postát nem akarok kifizetni 300 Ft-os eszközre. A helyi két számtech üzletben pedig nem árulnak toldót. Valószínű, hogy rendelek aliexpressről szerszámot és megtanulom youtube-ról a műveletet. A jövőben úgy is valószínűleg szükség lesz majd a "fejezésre".

(#104008) DJ. Ru$y válasza bexinho23 (#104007) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Miért nem rendelsz aliról toldót? Szerintem 1$-ért kapsz kb. 10-20 db-ot.

Az meg nem számtech bolt, aki nem tud neked rendelni holnaputánra egy toldót.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#104009) Sinkapeter


Sinkapeter
tag

Nagyjából egy éve volt, hogy kicserélték a házon belül, még a másik szolgáltató ideje alatt általam feltetetett STP kábelt, hogy amiatt rossz a vonalam. Utána kifejezetten rosszabb lett, de nem reklamáltam tovább, mert legalább működött. Tegnap este, egy kb. 15 évvel ezelőtti esethez hasonlóan, a sebességem az eddigi negyedére esett. A telefonos ügyfélszolgálat nem volt hajlandó hibára felvenni, mert a garantált 1 Mbit megvan. Egy e-mailt írtam még nekik, de tudok még valamit csinálni? Jelenleg egy Youtube videót sem tudok megnézni akadásmentesen.

(#104010) DJ. Ru$y válasza Sinkapeter (#104009) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Lehet, hogy haldoklik a Speedport HGW-d... Fel kell vetetni hibára, ne hagyd, hogy lerázzon.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#104011) Sinkapeter válasza DJ. Ru$y (#104010) üzenetére


Sinkapeter
tag

Sajnos nem biztos, mert közben próbáltam körbekérdezni a szomszédokat, eddig háromból háromnak a tegnapi naptól ilyen. Tavaly a szerelő megadta a mobilszámát, ha nem reagálnak az e-mailre, lehet, hogy leszek olyan pofátlan, és felhívom őt.

(#104012) Rick4 válasza bexinho23 (#104007) üzenetére


Rick4
félisten

A helyi két számtech üzletben pedig nem árulnak toldót.

De ha bemész, hogy szerezzenek be neked 4-5 db-.ot, tuti megoldják. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#104013) lszlogal válasza bexinho23 (#104007) üzenetére


lszlogal
senior tag

Elektronikai / villanyszerelési üzletben is próbálkozhatsz, ott tuti kapsz

[ Szerkesztve ]

(#104014) raider21 válasza Sinkapeter (#104011) üzenetére


raider21
aktív tag

Nem volt vihar/villámcsapás a közelben? Csak azért kérdezem, mert ha minden szomszédnál ilyen lett a net, akkor ott bizony gubanc van valahol?!
Ha volt, akkor arra hivatkozva jelenteném be hibára.

raider21

(#104015) DJ. Ru$y válasza raider21 (#104014) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Itt főkábel probléma lesz vagy központi. Nem kel viharra hivatkozni, főleg, ha nem volt, elég, ha elmondja, hogy tömeges a hibajelenség, és nem csak őt érinti.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#104016) ZPKing


ZPKing
tag

Sziasztok,
Használ valaki esetleg UPC Direct Combo csomagot amiben van internet.
Úgy tudom hogy az UPC Telekom hálózatán tud internet adni.
Használ valaki ilyet Győtben? Privátban is jöhet.
Köszi

(#104017) DJ. Ru$y válasza ZPKing (#104016) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez a Telekom topic, az meg ami neked kell a UPC topic. Szerintem nem sok köze van a Telekomhoz, még akkor sem, ha az ő hálózatán szolgáltat, bár ezt sem hiszem.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#104018) ZPKing válasza DJ. Ru$y (#104017) üzenetére


ZPKing
tag

Mivel az UPC direct ügyfélszolgálatos azt mondta hogy telekom és invitel hálózatot adja tovább ő is ezért biztos hogy van köze a Telekomhoz. UPC-be is kérdeztem már ott nem igazán tudtak segíteni.

(#104019) DJ. Ru$y válasza ZPKing (#104018) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mivel nem a Telekom a szolgáltató, így UPC topicba tartozik, itt esetleg a központi eszközről tudunk bármit mondani, ha az a T-től van, de szerintem az is a UPC sajátja lesz.

Sok sikert!

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#104020) viktorhu válasza DJ. Ru$y (#104019) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem is a upc-é, nem csoda, ha ott sem tudtak semmi mondani.

Ez lesz a helyes fórum.

(#104021) poli27 válasza bexinho23 (#104007) üzenetére


poli27
veterán

mert nem számtech boltba kell menni, hanem normális villanyszerelési boltba és lesz toldó!

(#104022) Stylerr


Stylerr
addikt

Sziasztok!

100megás netem van, új ZTE modemmel. Ps-en Fifa közben ha gépről elkezdünk Youtube videót nézni, akkor a játék elkezd iszonyatosan akadni. Milyen beállításokat kell eszközölnöm ennek a megszüntetésére?

(#104023) DJ. Ru$y válasza Stylerr (#104022) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Gondolom xDSL, a ZTE HGW mögé kell egy saját router ami tudja a QoS funkciót, ezáltal a játékot priorizálni tudja videófolyam elé. A ZTE ezt nem tudja valószínűleg. Másik megoldás, hogy nem FHD-ben indítod a YT-ot.

Amúgy minden rendben amúgy a vonallal? 100 Mb/s esetén nem kellene, hogy egy akár 4K YT megakassza a játékot. Vonali adatokról tegyél fel képet.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#104024) Stylerr válasza DJ. Ru$y (#104023) üzenetére


Stylerr
addikt

Speedtest 17 ms-t ír, viszont Fortniteban 50-es ms-em van, ez nem sok?

(#104025) DJ. Ru$y válasza Stylerr (#104024) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Vonali adatokkal nincs nagy probléma. A Speedtest a magyar pinget mutatja a Frontin meg gondolom külföldi szerveren fut, nem kell meglepődni a ping különbségen, ez nem feltétlen "hiba".

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#104026) Stylerr válasza DJ. Ru$y (#104025) üzenetére


Stylerr
addikt

Köszönöm szépen, akkor rendben van minden?
Szimplán a Youtube viselkedik rosszul, mert egyébként Twitch 1080p mellett semmi akadás nincs a Fifa online játékmódjában.

(#104027) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Itt írt róla a kolléga mi a "baja" a YT-nak, valószínűleg nálad is ez van.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#104028) Roland-87 válasza DJ. Ru$y (#104027) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Csak az illetőnek 10megás netnél érthető a jelenség, 100 megásnál már nem igazán lenne szabad, én most csináltam egy tesztet a Youtube-n hogy pontosan hogyan használja a sávszélességet, ráadásul pont wifin ami nálam tipikusan 100-110mbit között szokott tudni, azért ekkora sebességre nem ugrik fel, itt látható pontosan mit is művel:

Ez alapján egy 100mbit körüli netnél már a pinget nem vihetné fel játék során a Youtube, bár nem tudom mondjuk 4K esetén mi a helyzet mert ott lehetséges, azt nem tudom kipróbálni se mivel nincs 4k lejátszásra alkalmas eszközöm, esélyesebb az hogy a szolgáltatói hgw nem kezeli jól a párhuzamos kapcsolatokat, főleg wifi esetén van erre esély, és igaz, a megoldás itt is a saját QoS képes router lehet kivéve ha esetleg más okozza a gondot, mondjuk a gépén futó tűzfal vagy vírusírtó ami szintén képes ugye furcsa jelenségekre.

(#104029) cudarz


cudarz
tag

Sziasztok! A társasházban ahol lakok, most jönnek bekötni az optikai kábelt. A lakást tavaly újítottuk fel, és egy a lakáson belül futó kábeleket a szolgáltatói kábelekkel összekötő kötődobozt a bejárati ajtó felett, de a lakáson kívül helyeztünk el. A lakásból ide fut egy coax és egy UTP kábel, jelenleg a szolgáltatói koax is erre csatlakozik. Mivel a lakáson belül minden a falban és álmennyezetben fut, ezért nem szeretnék semmilyen bontást csinálni. Szerintetek a kötődobozban az optikai hálózatra való csatlakozást valahogyan meg lehet oldani?

(#104030) Beniii06 válasza DJ. Ru$y (#104025) üzenetére


Beniii06
őstag

Ne érts félre, tudom, hogy typo,csak azért viccesen jött ki a fortnite -> Frontin. Az a játék tényleg elmeborulás kb. másra nem jó ;]

"Got any other secret weapons?"

(#104031) Stylerr válasza Roland-87 (#104028) üzenetére


Stylerr
addikt

Nyomtam live ping tesztet miközben futott a YT, amszterdami szerver volt, de 55-nél magasabbra nem ment a pingem.
Lehetséges, hogy csak a PS-es Fifa nem szereti, ha mellette megy gépen a Youtube?

(#104032) bonat


bonat
senior tag

Sziasztok
Nálam mostanában a Sagemcom 5655v2 ONT-T 2 hetente újra kell indítani, mert meghülyül.
Valaki orvosolta ezt már valahogy? (nem a kukára gondolok :DDD)
Egyik pillanatról a másikra, mintha lefagyna.
Ilyenkor egy ON/OFF megoldja.
Alapból ki van rajta kapcsolva a Wifi, mert ahhoz egyáltalán nem ért.

(#104033) DJ. Ru$y válasza Beniii06 (#104030) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az nem typo volt, csak mondom. Direkt. :DDD ;]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#104034) Atomantiii válasza bonat (#104032) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nálam működik és a wifit is használom.

(#104035) chester91 válasza chester91 (#103996) üzenetére


chester91
senior tag

Senki sincs bővebb infóval erről?

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#104036) madagaszkar


madagaszkar
tag

Üdv!
2017 augusztusban vásároltam egy tv készüléket 2 év hűségidőt vállalva. Most szeretnék venni egy másikat, de 2019.08.03-ig tart a hűségidő és értelemszerűen még van két törlesztőrészletem. Meg tudná mondani valaki, aki járt már hasonló cipőben, hogy ez lehetséges így, vagy ki kell várnom a két hónapot.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#104037) lszlogal válasza madagaszkar (#104036) üzenetére


lszlogal
senior tag

Ha 22 havi részletre vetted, akkor a hűség lejárta előtt két hónappal, miután bedizwtted az utolsó részletet

(#104038) chester91 válasza lszlogal (#104037) üzenetére


chester91
senior tag

3 hónapja már 90 napon belül lehet újra készüléket vásárolni, akkor is, ha meg a készülék törlesztő nem került teljesen kifizetésre, mint a mobil szolgáltatásnál.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#104039) bexinho23 válasza lszlogal (#104013) üzenetére


bexinho23
őstag

Köszönöm mindenkinek a választ. Van a környéken egy villanyász üzlet, délután rákérdezek. Nem gondoltam, hogy nem csak informatikai helyen kapható UTP kiegészítő.

(#104040) madagaszkar válasza chester91 (#104038) üzenetére


madagaszkar
tag

Köszönöm a segítséget neked is és Iszlogal-nak is. Ha így van akkor megrendelem, nem várok augusztusig.

(#104041) Snooker


Snooker
senior tag

Sziasztok!

Rendkívül lelassult netezés közben a számítógépem. A legnagyobb lassulás akkor van, amikor letöltök. Érdekességképpen eddig átlagban 50-60 megával töltöttem, most ez lecsökkent 7-re és ha közben használom a gépet még az egér mozgatása is szaggatott, valamint ha megnyitok egy weboldalt, akkor hajlamos megszakadni a net kapcsolat, van, hogy csak pár másodpercre szakad meg, de olyan is, hogy csak újraindítás hatására sikerül újra kapcsolatot teremteni. Tudom, hogy a HDD-m nem ideális 1000 megás nethez, de már 4 hónapja ilyen és csak az utóbbi napokban jelentkezett a fentebb taglalt problémám. Futtattam vírusírtót ami nem talált problémát, illetve HDD-m is kifogástalan HDD sentinel alapján. Délelőtt a speedtest még 200 megabit/s körüli le-, és 400 megabit/s körüli feltöltést írt. Az imént újra megmértem és már csak 25 megabit/s a letöltés. Korábban 900 megabit/s körüli volt ez az érték.

Már a böngészés is kínkeserves. Nem csak az, hogy lelassult az oldalak betöltése, hanem néha be se tölt, azt írja nincs kapcsolatom (ez főképp akkor van, amikor egyszerre több weboldal fut).

A modemet újraindítottam, semmi változás.

Ez szerintetek a számítógépem hibája vagy a szolgáltatással van valami galiba?

[ Szerkesztve ]

(#104042) savior válasza Snooker (#104041) üzenetére


savior
őstag

Kikapcsolt vírusirtóval is ilyen?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#104043) RoyBatty válasza Snooker (#104041) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

A következők lehetnek a problémák (a teljesség igénye nélkül):
Hardver:
- rossz kábel - megtört vagy kilazult csatlakozó (csere)
- ha wifizel, akkor válts csatornát (valami nagyon zavarja a vételt)
- hálókártya meghibásodás (csere újra)
Szoftver:
- alaplaphoz adott valamilyen spéci hálókártya driver (csere az oprendszer sajátjára)
- vírusirtó/tűzfal (ideiglenesen tiltsd le és nézd meg nélküle)
- benyeltél valamilyen botnetes vírust (irtás)
Persze még lehet 100 másik ok, de ezen végigmenve a leggyakoribb hibákat kizárod.

(#104044) #70234880 válasza Snooker (#104041) üzenetére


#70234880
törölt tag

Nincs kizárva hogy mind a kettővel. Reseteld a hálózati beállításokat, böngésző alaphelyzetbe állítani. Közben router reset, és újra beállítani, ha van konfigurációs mentés, reset után azt vissza tölteni.
Malwarebyte lefuttatni, rootkit kereső lefuttatni, adware keresőt lefuttatni. Ha mindig gond van, megnézni a windows hálózatnál mi viszi a sok adatforgalmat. Ezt a telekom routeren is látod hogy az adott interfacen mennyi forgalom ment át.

(#104045) Snooker válasza RoyBatty (#104043) üzenetére


Snooker
senior tag

Köszönöm a tippeket! Kicseréltem a kábelt, eddig azt tapasztalom vele, hogy nem szakad meg a kapcsolat, de a sebesség összevissza ugrál, egyszer 3 mega, után hirtelen 25, majd 19 és így össze-vissza.... eddig se votl stabil, de jellemzően 40-60 között ugrált a sebesség (qbittorent). De speedtesten még mindig jóval kevesebbet mérek, mint korábban.

(#104046) Snooker válasza #70234880 (#104044) üzenetére


Snooker
senior tag

Korábban volt malwarebytesem de folyamatosan bejelzett, szerintem falsan, és hiába raktam be a kivételek közé, nem akarta abbahagyni (amúgy a qbittorentre jelzett). 60 megás volt a fájlja, 1 mp alatt letöltödőtt. Lefuttattam a tesztet, nem talált kártevőt, ahogy az adware kereső sem. Egyébként amióta ez a másik kábel van benne, és volt egy restart, mintha gyorsabb lenne a gép és nem is teker annyira a HDD sem...

[ Szerkesztve ]

(#104047) Snooker válasza Snooker (#104046) üzenetére


Snooker
senior tag

Elvileg a böngészőm ( Brave ) az elmúlt 30 napban 48 GB adatforgalmat generált. Ez baromi soknak tűnik nekem. Illetve a hálózati tulajdonságoknál a "Kapcsolódás (IPv4 / IPv6)" bejegyzés mellett az írja, hogy "csatlakoztatva: Internet / csatlakoztatva: Ismeretlen hálózat" Mi ez az ismeretlen hálózat? Aggódnom kellene? A routerre rá vannak kötve a TV-k is meg eszközök fel vannak csatlakozva a wifijére.

u.i.: azt nem tudom, hogy World of Tanks letöltését miben számolt el, mert wcg.exe mellett csak 3,11 GB-t ír, ami töredéke a WoT teljes méretének. Talán beleszámolta volna a böngésző adatforgalmába?

[ Szerkesztve ]

(#104048) Rick4 válasza Snooker (#104047) üzenetére


Rick4
félisten

Ezt talán a böngésző topicjában kellene megkérdezni..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#104049) Snooker válasza Rick4 (#104048) üzenetére


Snooker
senior tag

Csak azért írtam ki ide, mert kapcsolódott az előtte lévő hozzászólásokhoz, illetve írták, hogy nézzem meg mi generál adatforgalmat. Vagy esetleg az a baj, hogy nem raktam "offba"?

[ Szerkesztve ]

(#104050) #22718208 válasza Snooker (#104047) üzenetére


#22718208
törölt tag

Format c: és használj normális böngészőt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.