Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81351) szabi41


szabi41
csendes tag

Üdv

Interneten lett rendelve szombaton net és telefon előfizetés két éves hűségidőszakkal.
Telefonos élő hívás nem érkezett hogy az adatokat le ellenőrizzék csak egy sms jött.
Az email ma jött meg hogy mi az azonosító.
Az ügyfél-szolgálatba belépve dokumentumok menüpont ban nem mutat ki semmit sem.
Belépve Email cím és jelszó készítést kért ami el lett végezve.
Vissza igazoló Email érkezett de nem fogadja el a jelszót és az Email címet hiába pontos.
A kérdés az hogy ilyenkor is teljesítik az internetes megrendelést vagy személyes megjelenést igényel az irodájukban a további procedúra?

Üdv: Szabi41

Tájékoztatjuk, hogy a xxxxxxxx MT azonosítóhoz kapcsolódó dokumentumait (szerződés, számla stb.) a belépést követően a Dokumentumok menüpontban olvashatja el vagy töltheti le.
Fontos, az elektronikus aláírás az Acrobat Reader alkalmazás segítségével jeleníthető meg, mely számítógép használata esetén díjmentesen letölthető innen. Mobil eszközre a használt készüléknek megfelelő Áruházban érhető el.

Jelenleg nincs egy megrendeléshez kapcsolódó dokumentumod sem. A folyamatban lévő rendelésekhez kapcsolódó dokumentumok a rendelés teljesítése után lesznek elérhetők.

(#81352) Kbali válasza norti (#81330) üzenetére


Kbali
nagyúr

Jelenleg egy db ingyenes film van. Ne várj sokat. Eddig összesen ez a második, ami nem tudományos jellegű sorozat. Mobil alkalmazásból elvileg nem is kölcsönözhető.

(#81353) azbest válasza szabi41 (#81351) üzenetére


azbest
félisten

még alig telt el munkanap, ha jövő hétre sem jelenik meg, akkor reklamálj.

(#81352) Kbali
mobil appban rá tudtam nyomni a lejátszásra, bár előtte pc böngészőben már próbáltam, tehát ki lett kölcsönözve. De a célnak megfelelt, hogy kipróbáljam használható e adott androdi eszközön az app. A telefonon el is indult, androidtv boxon nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#81354) szabi41 válasza azbest (#81353) üzenetére


szabi41
csendes tag

Üdv

Most érkezett egy újabb sms egy másik MT azonosítóval.
Ezt úgy kell érteni hogy két külön azonosító van amivel így kétszer lett megrendelve egy helyre ugyanaz a szolgáltatás?

Üdv: Szabi41

(#81355) Rocker1


Rocker1
tag

Sziasztok!

Pénteken kötik be az IPTV-t 3 tévéhez,plussz 1000-es netet.
Elég macerás lenne a vezetékek miatt a fúrás,ezért az lenne a kérdésem,hogy milyenek a tapasztalatok az alternatív kábelezési lehetőségekkel?
Ahogy néztem van PLC hálózati vagy Wifis lehetőség.
Melyiket érdemesebb választani szerintetek?

[link]

(#81356) chab7 válasza DJ. Ru$y (#81346) üzenetére


chab7
addikt

Köszönöm! Pedig azt a hozzászólást is olvastam. Azért emlékszem rá mert az abban utalt lista már nem él a csatornákról. Valahol máshol ezt a listát el lehet érni?

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#81357) DJ. Ru$y válasza szabi41 (#81354) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Hát, ha kétszer végig vitted a rendelést, akkor igen...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81358) DJ. Ru$y válasza chab7 (#81356) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

2 db lista van, a pesti és a keleti régió, mind a kettő lista él.

Téma összefoglaló lenyit, GYIK részig leteker és ezt a kérdést keresd:

"Analóg adások megszüntetése után mely dvb-c csatornák nézhetők kódolatlanul?"
Ott van egy kis leírás, hogy melyik régióhoz melyik és két link, 2 db Google Doc-ra. :K ;)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81359) chab7 válasza DJ. Ru$y (#81358) üzenetére


chab7
addikt

Most valóban megnyílt, akkor a nettel lehetett valami probléma mikor néztem. Tetszik a lista. Elég is ennyi csatorna a többi szobába, sőt mindenhová elég lenne, de úgy látom magentába már csak iptv csomagokat lehet bevinni.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#81360) kw7 válasza chab7 (#81359) üzenetére


kw7
csendes tag

Sat tv-vel is lehet.

(#81361) vigyori78


vigyori78
őstag

Sziasztok.

Adott egy 1000 Mbit/s net, digitális elosztó: Huawei hg8245h és kaptam egy D-LINK DIR-842 routert.

A Huawei hg8245h: 1-2-3 porton IPTV van a 4-es portból megy tovább a kábel a D-LINK DIR-842 router sárga színű internet portjába és innen megy a lan 1-2 portból 2 pc.
A wifi is a D-LINK DIR-842-ben megy a hg8245h-ben ki van kapcsolva.

A kérdésem kérésem az lenne, hogyan a fenti bekötéssel melyik eszközben mit és hogyan kell beállítani hogy minden tökéletesen menjen, azaz mi a helyes beállítás.

Segítségetek előre is köszönöm, :R az se baj ha esetleg képet is kapok a beállításokhoz hogy biztos legyek jól állítom be :D

(#81362) DJ. Ru$y válasza vigyori78 (#81361) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

AP módban bekötheted így, R1 a Huawei, R2 a D-Link. Vagy pedig kitörlöd a PPPoE adatokat a Huaweiben, és D-Linkben állítod be a PPPoE kapcsolatot.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81363) poli27 válasza Rocker1 (#81355) üzenetére


poli27
veterán

A wifis jobban működik korlátokkal...

(#81364) bbmt válasza Inhuman01 (#81339) üzenetére


bbmt
senior tag

Már megszűnt a napi 5 giga korlát.

A kanál a gyengék villája

(#81365) Aby_2014


Aby_2014
aktív tag

Telekom-os private ip - publikus ip váltással kapcsolatban mik a tapasztalatotok?

Én 04.27-én írtam a nat@telekom-ra egy kérelmet, de mai napig nem válaszoltak..

Ma újra küldtem a levelem, hátha történik valami :)

Ez is csak személyes ügyfélszolgálat útján intézhető asztal csapkodás mellett? :(

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#81366) Vynx válasza bbmt (#81364) üzenetére


Vynx
tag

És ezt honnan tudod?

(#81367) Rocker1 válasza poli27 (#81363) üzenetére


Rocker1
tag

Ezt kifejtenéd bővebben ha megkérhetlek?

(#81368) poli27 válasza Rocker1 (#81367) üzenetére


poli27
veterán

A powerline nagyon függ hogy milyen az elektromos hálózat,1 fázison van e, legjobb az ha 1 biztosítékon is.... a wifis meg folyamatosan szemeteli az 5ghz et wifin....

[ Szerkesztve ]

(#81369) bbmt válasza Vynx (#81366) üzenetére


bbmt
senior tag

Nekem is gyorsító opció van.Felhívtam előtte az ügyfélszolgálatot és megkérdeztem.
Csak az extrém nagy adatforgalmat nem tolerálják,de ha rákeresel itt akkor már mások is beírták.
Jah meg az ismertető szövegből is kikerült a honlapjukon.

[ Szerkesztve ]

A kanál a gyengék villája

(#81370) Revoltek


Revoltek
aktív tag

Sziasztok!
Rendelt valaki mostanában gigabites netet? Mi már több mint egy hónapja használjuk, de a beígért D-Link DIR 842 router nem jött még meg. Kétszer hívtam őket. Először azt mondták, hogy sok a megrendelés és kevés az eszköz. Másodjára már azt mondták, hogy készlethiány van ebből a routerből, amint érkezik, küldik.
Egy telekomos ismerős meg azt mondta, hogy visszahívta a gyártó, mert hibásak és emiatt nincs készleten.
Kérdésem lenne, hogy van itt olyan ember, aki az elmúlt hat hétben kapott ilyen masinát? Vagy most kötött szerződést és ezt a típust ígérték neki?

(#81371) gghrtz válasza bbmt (#81369) üzenetére


gghrtz
őstag

Mi számít extrém nagynak? 2017 van, csak jelzem. 1 TB már extrém nagy? vagy 10 TB? 15 éve még a 100GB is soknak számított.

(#81372) DJ. Ru$y válasza gghrtz (#81371) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem mindegy, hogy vezetékes kapcsolatról vagy mobilról beszélünk. Mobilkapcsolat esetén az 1 TB igen extrém... Főleg, ha azt az 1 TB-ot mind a mobil rész termelte ki a gyorsítónál. ;)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81373) DJ. Ru$y válasza Revoltek (#81370) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kicsit visszaolvastál volna, ma is írt valaki, hogy kapott ilyen eszközt.

Volt már egyszer készlethiány belőle, nem lenne meglepő, ha a megnövekedett igény miatt ismét hiány lépett volna fel. A T-s szerelőknek sem kell azért mindent elhinni, ahogy az ügyfélszolgálatnak. Annál többet nem tudsz tenni, hogy hívogatod őket.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81374) nistv4n


nistv4n
tag

Sziasztok. Szeretnék egy telekomos szerződést felmondani. A bekötésre várok (immár 3 hónapja), a kötbér ketyeg. Mivel azóta sikerült alternatív internetet szereznem, a bekötést követően (kíváncsi vagyok, mikor sikerül), valószínűleg felmondanám a szerződést. Kérdéseim:
- A szerződés a bekötéstől számítva indul (és a 14 napos felmondás)?
- Ha felmondom a szerződést, a kötbér akkor is jár (pontosabban, járni jár, kérdés, hogy kifizetik-e)?

Vannak ilyen tapasztalatok? Köszi!

(#81375) Criton


Criton
veterán

Ma valami fejlesztést csinált a Telekom Budapest második kerületében. Azóta ilyen jelszintjeim vannak...

(#81376) kabelmania27 válasza Criton (#81375) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek, nem kell szakadástól tartanod.

(#81377) bbmt válasza gghrtz (#81371) üzenetére


bbmt
senior tag

Ezt én is megkérdeztem az ügyfélszolgálattól. :)
Nem kaptam egzakt választ, kb az volt az érzésem, hogy bármennyi lehet a forgalom csak nem akarják kimondani...

A kanál a gyengék villája

(#81378) jansky1 válasza szalai112 (#81309) üzenetére


jansky1
senior tag

Szia!

Neked megoldódott a TVGO-s hiba [-2113929208,10]?

Két ugyanolyan Telekomos huawei p8 liteon próbálkozunk, egyiken megy a másikon nem. Na jó, az egyik fehér a másik fekete, ennyi a különbség.

Más talált megoldást?

(#81379) #41133696


#41133696
törölt tag

Valakinek nincs információja arról, hogy Berettyóújfaluban VDSL2 marad vagy lesz optika is?

Mert a kábelinternettel már tele van a hócipőm. Invitelnél is sok gondom volt vele és most a UPC félével sem vagyok megelégedve.

Szóval mérlegelem, hogy megválok tőlük, és visszamegyek akár VDSL2-re... Ha meg lenne optika, akkor evidens, hogy lelépnék.

(#81380) Vynx válasza bbmt (#81377) üzenetére


Vynx
tag

Hát akkor remélem nálam nem ilyen lesz, mert ma lesz VDSL-re átállás és modemcsere. Inkább legyen 20-30-Mbit, mint ilyennel 50Mbit.

[ Szerkesztve ]

(#81381) Fücsök007 válasza #41133696 (#81379) üzenetére


Fücsök007
őstag

A Telekom erős konkurencia mellett mérlegeli a nagyobb befektetéseket, tehát hiába nyert a járásban EU-s támogatást, az nem jelenti, hogy minden utcában kiépítik az optikai hálózatukat. Ez hosszú folyamat, ami annak is a függvénye, hogy a járásban mely települések kapnak elsőbbséget, illetve hány utcában kell a városban földkábeles rendszert építeni.

(#81382) btz válasza bbmt (#81364) üzenetére


btz
addikt

Én ezután a hszem után utána jártam a dolgoknak és azt mondták, hogy tulajdonképpen hivatalosan még nem szűnt meg a gyorsító opció limitje, viszont jó hír, hogy a Jún 1-től hatályos ASzF-ben már nem lesz benne, így hivatalossá vállik, ami február óta igazából már adott.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#81383) Nethooligan


Nethooligan
tag

Üdv!

Szeretném felmondani a hűségidő otthoni előfizetéseket, de úgy, hogy a telefonszámot áthordoznám. Ráadásul másik névre. Azt tudom, hogy csak ugyanarra a névre lehet áthordozni, ezért nem tudom hogy lenne jó megoldani az egészet.

Jól gondolom, hogy a menete a következő lehetne:
1. Az egész csomagot átiratom a nevemre
2. Felmondom a netet és a tv-t
3. Elindítom a számhordozást azzal, hogy vállalom a kötbérfizetést.

Vagy meg lehet azt oldani, hogy amikor felmondom a netet és a tv-t, akkor felmondom a telefonra a hűséget? Tehát a telefon előfizetés megmaradna, csak nem hűséggel, és akkor egyben kellene kifizetni a hűség felmondása miatti kötbért.

(#81384) Okean válasza kabelmania27 (#81350) üzenetére


Okean
tag

Valamit megint eltoltak.

Criton, Dchard:

Nálatok is problémás a hálózat a tegnapi karbantartás óta?

(#81385) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Mennyit csúszhatok számlafizetéssel "gond" nélkül?
Ma kellene befizetnem, de nincs pénz a kártyámon, és csak holnap vagy jövőhéten jutok bankba, hogy tudjak rátenni és abból befizetni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#81386) DJ. Ru$y válasza Nethooligan (#81383) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Miért íratod át az egész csomagot? Én először mondanám fel, áthordoznám a számot a régi névvel és a másik helyen íratnám át a nevedre a telefont, és utána rendelném meg mellé a többi szolgáltatást.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81387) kabelmania27 válasza Okean (#81384) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Más frekiken van a modem, lehet már nem süt a nap ezért alacsonyabb az adási.

(#81388) dptrsk válasza enginev3.0 (#81385) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha holnap rendezed, akkor szerintem még türelmi időn belül vagy nem lesz semmi.
Ha jövőhétre tolódik, akkor már lehet elindul a felszólítási folyamat, ami 750 forint pluszköltséget jelent, illetve van késedelmi kamat is 30% éves kamattal, ha jól tudom.

(#81389) OldMike válasza togvau (#81315) üzenetére


OldMike
őstag

Nekem 4 hónapja van a 30/5 helyett 120/10, maradt a cisco epc3925. Nálam nincs semmilyen trükközés, IPTV van egyedül. A sebesség rndben van, az IPTV nem fagy gyakrabban, de ritkábban sem. Esetleg lehet kunyerálni Sagemcom F@st HGW-t, de ahogy olvasgattam róla, az sem egy leányálom.

42LM660S

(#81390) KuZo válasza DJ. Ru$y (#81202) üzenetére


KuZo
tag

Nekem is ma kötötték be HG8245H-n az optikát, de szeretném az Airport-omat továbbra is használni. Vajon honnan tudom meg a PPPoE felh/jelszó párost? Ki lehet nyerni a modemből? Nem hagytak semmilyen papírt..

(#81391) KuZo válasza KuZo (#81390) üzenetére


KuZo
tag

Hozzátenném, hogy a felhasználónevet látom a "WAN Configuration" alatt, de a jelszót sajna nem.

(#81392) odrif válasza KuZo (#81391) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Megkerestem neked az összefoglalóban!

Hogyan tudok új PPPoE felhasználónevet és/vagy jelszót kérni optikai vagy DSL net esetén?
A Telekom oldalán MT azonosító és az 5 jegyű kód segítségével DJ. Ru$y leírása alapján.

20 éve a Prohardveren

(#81393) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok,

Gigás net mellé megérkezett ma a csodarúter. Hogy kell azt konfigurálni, mert most is csak 40-el tölt le...

Van erről valahol leírás?

Üdv: Zoli

(#81394) Zoli-bácsi válasza Revoltek (#81370) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Szia,

én kevesebb mint egy hónapja rendeltem meg a netet, és pont ma érkezett meg a router.

(#81398) DJ. Ru$y válasza Zoli-bácsi (#81393) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Tegnap is le lett írva, az összefoglalóban is ott van a GYIK-ban. AP módba kötöd, vagy routerként használod, akkor a Huaweiben el kell rontani a belépési azonosítót vagy kitörölni és PPPoE módban beállítani a D-Linket.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81399) KuZo válasza odrif (#81392) üzenetére


KuZo
tag

Arany vagy, köszi! Sajna kénytelen voltam hívni őket és újat kellett adjanak.
Megoldódott... :)

(#81400) Zoli-bácsi válasza DJ. Ru$y (#81398) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Visszaolvastam 2 oldalt, de csak tv-vel együtt használt router beállítást találtam. Azt hittem úgy más a dolog. Nem igazán értek ehhez.

A 2 opció közül melyik a jobb? Elsősorban wifiről használom, max akkor töltök kábelről, ha nagyobb filmet szedek le.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.