Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#153001) pamesz


pamesz
tag

Sziasztok! Jelenleg 2 gigabites Telekomos netem van Magenta 1 csomagban . Hűséget hosszabbítok telefonvásárlás miatt. Most a 2 gigabites nethez adnak valami USB sticket, hogy kimaradás esetén is legyen net. Holnap jöttek is volna beüzemelni, amit nem értek minek. Egyszer volt már modem csere, azt kiküldték, csináld magad mozgalommal. Most jönni akarnak, hát úgy voltam jöjjenek. Ma hív a szerelő, hogy országos készlethiány van ebből a csoda USB stickből, így nem is jön, majd egyszer ha megérkezik a ketyere, hív újabb időpont miatt. Ezzel csak az a bajom, hogy mivel az otthoni szolgáltatás nem lesz megcsinálva, addig a telefont sem küldi a telekom. Most vagy az az opció van, hogy lemondom, majd kötök gigabiteset, vagy várok kitudja meddig. Telekomnál mennyi idő szokott lenni a készülék beszerzési ideje? Érdemes várni? Később akármikor tudok 2 gigabitesre bővíteni. Nemrég vezették be ezt a sticket, ilyen gyorsan el is fogyott? Nem számoltak készlettel? Voltam bent a helyi telekom üzletben, semmit konkrétat nem tudtak mondani, hogy mikor lesz ilyen ketyere. Mennyit várjak szerintetek? Jó lenne, ha minél hamarabb végigmenne a beüzemelés, mert kinyiffant a telefonom, számítottam a jövőhét eleji kézbesítésre, addig valahogy kibírom egy ősrégi nokiával, de tovább nem lenne jó húzni.

(#153002) Gubu0101 válasza pamesz (#153001) üzenetére


Gubu0101
veterán

Szerintem inkabb mond vissza,kesobb meg majd megprobalod ujra.Addig kossel masik internetet.Kitudja mikor lesz ujra keszleten a stick.Mondjuk erdekes,mert nekem is ugyan ez a helyzet volt szinte.Hozzam nem jott szerelo,hanem en csereltem magamnak routert meg a sticket,meg annyit irtak,hogy beuzemeles utan 2 oraval inditsam ujra a routert,hogy letoltse maganak a frissitest (ha van).Az is csak annyi,hogy beledugod a modem hatuljaba es kesz,nem kell vele semmit csinalni,nem is tudom minek a szerelo :U

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#153003) Winne válasza pamesz (#153001) üzenetére


Winne
nagyúr

Azért megy ilyenkor szerelő, mert csak náluk van stick. Eldöntöd mennyire sürgős.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#153004) snyper990 válasza Winne (#153003) üzenetére


snyper990
őstag

...ha lenne egy viszonylag könnyen hozzáférhető helyen a stickből, ahonnan gyorsan tudnának szerezni egy pár darabot... :U

(#153005) Gubu0101 válasza Winne (#153003) üzenetére


Gubu0101
veterán

Fentebb irtam,hogy en is valtottam csomagot,erre az uj prora,ami tartalmazza a non stop wifit,amihez ugye kell a stick.Nekem kikuldtek postan az uj modemel es annyi,csinaljam meg magamnak.Nincs benne semmi ordogi,csak bele kell dugni a modembe es mar aktiv is.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#153006) Norbi27


Norbi27
aktív tag

Sziasztok

Tegnap húzták a házunk előtt az optikát. A szerelők csak annyit tudtak mondani, hogy október 31-ig be kell fejezniük az egész faluban. A helyi kábeltévén úgy hirdetik, hogy idén még kész lesz, de pontos dátumot nem írnak.
Kb mennyi idő szokott lenni mire rendelhető?

(#153007) kleinguru válasza Norbi27 (#153006) üzenetére


kleinguru
addikt

A helyi kábel tv milyen technikai háttér mellett üzemel (koax)?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#153008) richard_d85 válasza Norbi27 (#153006) üzenetére


richard_d85
csendes tag

Szia!

Attól függ, hol lesz a központ, mert nálunk már tavaly áprilisban elkezdték és nincs átadva, mert a szomszéd faluban lesz a központ és egyszerre fogják átadni, ott még csak a hónap elején kezdték el a fedvényt, de az oszlopokon még semmi. Szóval nálunk max jövő év közepén, ha kész lesz.

(#153009) Norbi27 válasza kleinguru (#153007) üzenetére


Norbi27
aktív tag

Tarr optika

(#153010) Norbi27 válasza richard_d85 (#153008) üzenetére


Norbi27
aktív tag

A központ a postán lesz, ott ahol a jelenlegi DSL központja van

(#153011) Atomantiii válasza Norbi27 (#153006) üzenetére


Atomantiii
őstag

Sok mindentől függhet, az is lehet hamarosan, az is lehet hónapokat kell várni (engedélyek, papírozás stb).

Nálunk pl alig kellett várni vagy 1-2 hónapot onnantól, mikor felpakolták az oszlopokra.

(#153012) richard_d85 válasza Norbi27 (#153010) üzenetére


richard_d85
csendes tag

Az applikációban esetleg rá tudsz kérdezni a chat-en, igaz nekem 2 különböző időpontot mondtak+engedélyek stb., de az nmhh.hu oldalán beirod a keresőbe a város/település nevét kidodja az engedélyeket.

[ Szerkesztve ]

(#153013) -Maci-


-Maci-
őstag

Sziasztok.
Én ehhez már hülye vagyok, segítsetek.
500/100-as itthoni netem van, Magenta 1 csomagban.
Ha bővítem 1000-re, akkor Wifi6 modemet adnak a mostani alap helyett.
A Wifi6 az tulajdonképpen egy új sávszélesség szabvány? :F Kvázi gyorsabb lesz vele a net, mint ugyanolyan, de alap wifi esetén?
Ha gyorsabb is lesz, nyilván megfelelő eszköz is kell hozzá.
Ezek vannak itthon:
-Samsung GalaxyS23Ultra
-Samsung Galaxy S20FE
-Samsung Galaxy Tab S8Ultra
Plusz a párom szokott a céges laptopjával HO-zni.

Ezeket az eszközöket használjuk WIFI-n.
Filmeket stb. letöltögeti már régen nem szoktunk.

Van értelme bővítenem? Észre venném a változást?

Köszönöm szépen előre is :R

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#153014) Lauda válasza -Maci- (#153013) üzenetére


Lauda
félisten

Az új ont-ok tudják wifin a 2000 -et is. Ha ha az eszközöd is tudja ezt, akkor nyilván észre fogod venni.

[ Szerkesztve ]

(#153015) csako válasza -Maci- (#153013) üzenetére


csako
veterán

Ja, ezek az eszközeid már Wifi6 (802.11ax) képesek, szóval majd gyorsabb kapcsolatot tudnak létesíteni az ONT-tal, gyorsabb lesz rajtuk a net vagy egyéb adatmozgás.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#153016) -Maci- válasza csako (#153015) üzenetére


-Maci-
őstag

csako
Lauda

Így már értem. Hálás köszönet. :R

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#153017) qdak


qdak
addikt

Először is köszönöm aki rám zárta a Vidanet topikot (nem én nyitottam idáig elfért...)
Addig eljutottunk, hogy saját eszközzel nem tudok kapcsolódni, ha beviszem a hibásat ami felajánlottam, nem adnak másikat.
Ma kijött volna a szerelő, aki privát számmal hívott, így nem jött össze a dolog :(
SMS-t kaptunk, a számot nem lehetett visszahívni...
Hívtam megint őket, most újra indul a 72h, mondom miért? az előzőt megoldották?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#153018) Zwodkassy


Zwodkassy
senior tag

IPv6 témakör
A honlapon
[link]
ez olvasható :
"Az Internet felől IPv6-on is természetesen védjük az ügyfeleinket és ezzel együtt a készülékeiket is, ezért kívülről a telefon felé kapcsolatot kezdeményezni továbbra sem lehetséges, ezen irányú kommunikációt tűzfal szűri a Magyar Telekom hálózatában."
Ez csak mobil net esetén igaz, vagy vezetékes esetén is?
Sajnos IPv4-en már nem nagyon ad publikus címet, így gondoltam majd IPv6-on érem el a távoli eszközöket.
De ezek alapján ez sem fog működni :-(

[ Szerkesztve ]

(#153019) boborján2 válasza Zwodkassy (#153018) üzenetére


boborján2
tag

Miért ne adna publikus ipv4 címet (otthoni vezetékeshez) ?!

Ha nem az van ,betelefonálsz és adnak.

Mobilnet meg szerintem minden szolgáltatónál natolt és nem kérhető publikus cím.

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#153020) molnarpeter válasza -Maci- (#153013) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kérdés, mire vannak használva az eszközök. Ha a távmunka keretében sok nagy fájl mozog, és a laptop ilyenkor közvetlenül rálát az ONT-ra, akkor lehet volna értelme. Vagy telefonon minden nap több GB-os játék van telepitve/frissítve, sok videót kell felhőbe szinkronizálni, nem tudom. Nekünk a fapados 250/70 csomag is sok gyakorlatilag.)

(#153021) fatal` válasza Zwodkassy (#153018) üzenetére


fatal`
titán

Adnak publikus címet, csak alapból NAT mögé raknak sokakat, kérni kell.

(#153022) -Maci- válasza molnarpeter (#153020) üzenetére


-Maci-
őstag

Hát igen, ez itt a nagy kérdés.
Igazából csak youtube meg facebook megy. Illetve alap böngészés.
Nincs is semmi gond. Igazából nincs oka váltani.
Csak az újdonság varázsa és a kíváncsiság vezérel. 100Ft plusz lenne havonta.

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#153023) Zwodkassy válasza boborján2 (#153019) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Részemről a mobil net lenne az elsődleges kérdés.
Azt látom, a (Telenor) Yettel még ma is adja mobil nethez a publikus IPv4 címet, és 1-2 éve még a Vodafone esetén is megoldható volt ez megfelelő APN beállításokkal.
Telekom esetén (még) nincs sok tapasztalatom.
Olvasgatva, kutatva a neten, azt látom, IPv6 téren még nem állunk a helyzet magaslatán :-(

(#153024) Zwodkassy válasza fatal` (#153021) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Utána kérdezek a szolgáltatótnál.
Köszi neked is!

(#153025) boborján2 válasza Gubu0101 (#152888) üzenetére


boborján2
tag

Én modem/wifi cserénél nem az eszközökbe írtam/írom be a jelszót, hanem az újat átnevezem a régi ssid és jelszó párosnak. Aztán minden megy tovább.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#153026) Gubu0101 válasza boborján2 (#153025) üzenetére


Gubu0101
veterán

Igen,ez a legegyszerubb.Csak akkor epp nem volt eszembe :DDD Jottek redonyozni es kapkodas volt :U 1 Kamera volt csak szenvedos kicsit,minden mast qr koddal megoldottam gyorsan.De meg azt se kellett volna,mert aplikacion belul vissza allithato volt a regire,ha hamarabb megnezem.

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#153027) lacczko


lacczko
csendes tag

Sziasztok!
Budapesti társasházunkba hosszú hónapok várakozása után végre elértek az alvállalkozók és elkezdték az optikai kábel bekötését. Ha ez a munka befejeződik, kb. mennyi idő, mire szolgáltatás is lesz a házban? Itt is még mindenféle egyéb engedélyeztetés, meg elmű egyeztetés meg további móka kell?
Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#153028) hun005a


hun005a
tag

Sziasztok
Van ez a Kaon 1344 csoda de nem tudom minek😄
Összepárosítom a fő eszközzel ami elvileg meg is történik mert amikor elviszem máshova akkor összeszinkronizálnak és a Telekom wifi alkalmazásban is látszik full térerővel
De aztán gondol egyet és lecsatlakozik azaz már nem látom az alkalmazásban.
Volt már reset is de ennél tovább nem jutottam

köszönöm

(#153029) Gubu0101 válasza hun005a (#153028) üzenetére


Gubu0101
veterán

Az a csoda ugy mukodik,hogy az elso egyseget utp kabellel kell ossze kotni a modemmel.Majd a 2. fog az elso meshel wifin kapcsolodni. :DNekem megvan mar egy eve,de egyszer sem kapcsolodtak szet.Pedig kb 10 m-re van a 2. mesh az elsotol.

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#153030) hun005a válasza Gubu0101 (#153029) üzenetére


hun005a
tag

Össze van kötve mert a fő egységen van internet
Itt az a probléma hogy a slave egység gondol egyet és a párosítás ellenére eldobja a kapcsolatot és úgy is marad

(#153031) Gubu0101 válasza hun005a (#153030) üzenetére


Gubu0101
veterán

En nem leszek otthon egy darabig,igy nem tudok belelepni az applikacioba.Meg kellene probalni resetelni a 2. egyseget,de ha jol emlekszek van a keszuleken is lehetosek a resetre.De akar az elsot is es ujra beallitani oket.Vagy esetleg megcserelni a kettot ha megoldhato.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#153032) tomgabor


tomgabor
senior tag

Sziasztok.

Nálatok elérhető az ipon.hu?
Próbáltam Firefox, Chome és Edge böngészőt. Modemet és routert is újraindítottam de mindig ilyen random betűket és számokat kapok csak. Se a vezetékesem, se wifin nem megy, viszont 4G-vel simán betölt.

(#153033) szalai112 válasza tomgabor (#153032) üzenetére


szalai112
senior tag

Szia
Nálam simán betöltödik az oldal.

(#153034) szaboi6512 válasza tomgabor (#153032) üzenetére


szaboi6512
őstag

Rendben nálam is.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#153035) Wizard8


Wizard8
tag

Sziasztok!
van egy Asus ax 3000 V2 routerem. Telekomos 2gb netem. Egyszerűen nem tudok pppoe-n keresztül csatlakozni. Végig olvastam minden tanácsot a neten, de egyszerűen nincs internet kapcsolat. Telekom szerintem a részükről minden szuper.

Van valami tippetek? Sikerült már valakinek kiváltani a telekomos modemet ilyen routerel?

(#153036) mgaben


mgaben
senior tag

Bocsi, hogy nem keresek, de telefonon elég körülményes. Ilyet produkált valakinek a tv go app? Nem rootolt teló, Google wallet simán működik pl. Valami megoldás van rá?

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#153037) Multibit válasza Wizard8 (#153035) üzenetére


Multibit
veterán

Miért van 2Gbps net előfizetésed? Mi vele a célod? Vannak 2.5Gbps klienseid? A telekomos modemet nem tudod kiváltani. Csak utána tudod kötni a saját routeredet. Aminek csak 1 db 2.5Gbps portja van :U

(#153038) Essejó válasza Multibit (#153037) üzenetére


Essejó
veterán

Mert csak pár 💯 Ft a difi a kettő között. Gondolom én.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#153039) norba69 válasza Wizard8 (#153035) üzenetére


norba69
senior tag

PPPoE PT engedélyezve van?

Nálam működik egyszerre két PPPoE kapcsolódás is, kapcsolódik a T eszköze is, meg kapcsolódik a router(qhora-301w) is, két független netet elérő hálózatot alkotva :)

[ Szerkesztve ]

(#153040) snyper990 válasza Wizard8 (#153035) üzenetére


snyper990
őstag

Volt itt nemrég valaki hasonló problémával: #152820 #152828
Ott a kapcsolódási adatokkal volt probléma, a PPPoE azonosító után kellett a @t-online.hu is. Biztosan a helyes PPPoE kapcsolódási adatokkal próbálod?
Egyébként a szolgáltatás átadási pontja a HGW LAN portja. Ha a HGW tud kapcsolódni, akkor igaza van a Telekomnák, részükről tényleg rendben van minden, amit vállaltak.

(#153041) Wizard8 válasza snyper990 (#153040) üzenetére


Wizard8
tag

Picit bonyolultabb a helyzet. A teljes sztori:

4 hónapja beköttetük a netet. Beszéltünk a telekommal, és állítgatták a modemet. Az összes technikusuk azt mondta, hogy rontsuk el a bejelentkezési adatokat a modemen. Na úgy egyáltalán nem működött.
Visszaállítottam a modemen a megfelelő nevet és jelszót, így működött a routerrel a net. kb 1 hónapja azt vettem észre, hogy NAT mögött van minden és nem tudok portforwardolni. Felhívtam a telekomot ma és állítgatták a modemet, amit már nem érek el, mert ki van kapcsolva a wifi hálózat, nem szeretném gyáriba visszaállítani. Gondolom, megint elrontották a bejelentkezési adatokat, de így a routeren nem megy a pppoe. Nem értem, hogy én nem állítok valamit be, vagy a router nem képes ezt kezelni.

Neten akárhogy keresek, mindenhol a régi asus felületen látom csak a beállításokat, ami teljesen más, mint az új. Talán a legnagyobb segítség az lenne, ha valaki lescreenshotolná az asus routere beállításait vagy ha lenne valakinek tippje.

Köszi az eddigieket is. :)

(#153042) Wizard8 válasza Essejó (#153038) üzenetére


Wizard8
tag

Pontosan. A telekomnál van 2 korlátlan mobil és egy alap, 2 x vezetékes net, egy vezetékes tv és telefon. Pár forint különbség volt.

(#153043) NuWest


NuWest
csendes tag

Sziasztok!

Bocsi, ha már volt a kérdés...

Telekom optikai netem van, a legnagyobb csomag. Két problémám van.

1. HTTP letöltéseknél adja a kívánt sebességet, viszont mikor elindítom a torrent klienst (qbittorrent legfrissebb verzió) egy ideig tölt gyorsan, majd konkrétan lecsatlakozik az internetről, ez kizárólag letöltésnél jelentkezik, feltöltésnél stabil. Wifin és kábelen ugyanez a helyzet. Eddig nem találtam megfelelő megoldást, sok helyen sokféle megoldást találtam, próbáltam. A 9506-os portot használom, csekkoltam, nyitva van. A box adminjában TCP-nél és UDP -nél is hozzá van adva a port forwarding.

2. Egy Xiaomi range extendert használok, hogy a ház másik részében is legyen net. Az extender látja a netet stabilan, viszont rendszeresen lecsatlakozik róla, amit csak az újraindítás old meg.

Ezekben kérném a segítségetek, előre is köszi!

(#153044) viktorhu válasza Wizard8 (#153041) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem kell elrontani a bejelentkezést, csak a pppoe passthrough opciót kell bekapcsolni. Akkor mehet mindkét eszköz párhuzamosan.

(#153045) snyper990 válasza Wizard8 (#153041) üzenetére


snyper990
őstag

Miért kellene ahhoz wifi? Kihúzod az Asusból az ONT-ből jövő kábelt, bedugod egy számítógépbe/laptopba és máris eléred (már ha be van rajta kapcsolva a DHCP; ha nincs, adj manuálisan IP-t a gépnek az ONT LAN tartományából).
PPPoE passthrough-t bekapcsolod, onnantól kezdve mennie kell az Asuson a PPPoE kapcsolódásnak (természetesen ilyenkor a WAN portjára kell csatlakoztatni az ONT-től jövő kábelt, bár gondolom ez azért megvan).
Gyanús, hogy csak akkor ment a net az Asuson, amikor az ONT is csatlakozott. Biztosan nem annak az internetkapcsolatát használtad dupla NAT-tal?
Az Asus leírásában biztos benne van, hogyan kell routerként konfigurálni PPPoE kapcsolatot használva. Innentől kezdve ez itt eléggé off topik

(#153046) fatal` válasza Wizard8 (#153041) üzenetére


fatal`
titán

A jelszó elrontás a régi Huawei ONT-ken kellett.

Az újabb ONT-ket PPPOE passthrough módba kell tenni és az egyes portját csatlakoztatni a routerhez.

Nekem simán működik (ASUS AX58U).

Nekem Merlin FW van rajta, így még az ONT felületét is elérem egy másik IP-n, de ha simán direktben összekötöd egy laptoppal akkor eléred.

[ Szerkesztve ]

(#153047) the radish válasza mgaben (#153036) üzenetére


the radish
senior tag

Igen, elvileg a következő frissítés megoldja.

(#153048) Capella válasza Wizard8 (#153041) üzenetére


Capella
senior tag

Ha ez segít...

(#153049) Essejó válasza Wizard8 (#153042) üzenetére


Essejó
veterán

De igaza volt a kollégának, ha nincs 1db 2,5 Gb-es switch-ed és az asztali gép(ek)ben és vagy laptopok-ban 2,5 Gb-es lankártya akkor nem tudod kihasználni az előfizetés nyújtotta sebességet.
Ha meg nem volt publikus IP címed az az Natolva voltál. Azt a központban intézik, mi a francot matattak az ONT-ban?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#153050) ajalberto


ajalberto
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap kötötték be az otthoni szolgáltatást, 500/150-es vonal lett tv-vel. Vodafone-ról váltok, azt most inkább ne részletezzük mennyit szenvedtem vele.

Szerelők bekötötték a modemet, rádugtuk a mikrotik-em, minden gurul szépen.

A probléma a következő, tegnap délelőtt és délután minden rendben volt, majd este azt vettem észre, hogy megnőttek a pingjeim. A vodafone-os tapasztalatból kiindulva, végigpróbáltam mindent, kábelen, wifin mértem, mikrotikból is teszteltem, illetve az ont-ből is. Az eredmény ugyan az, van amelyik ping kérésre 5-8ms a válasz idő, van amelyik viszont +300ms.

Más is van itt a környékről esetleg?

Vandának jeleztem, hogy magas ping időt tapasztalok, “ránézett ő” is, majd fel is vette hibaelhárításra, mert ő is tapasztalta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.