Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#146001) Doki42 válasza molnarpeter (#146000) üzenetére


Doki42
őstag

Technicolor FGA2233 MAG
Telekomos

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#146002) molnarpeter válasza Doki42 (#146001) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

https://192.168.1.1/
Biztonsági tanúsítvány panaszkodnak böngésző függvényében figyelmen kívül hagyandó
Jelszó az ONT hátulján
Wireless résznél fogaskerék
“Access points 5GHz” alatt katt az AP névre amit használsz
Channel dropdown menüből “Auto” helyett tetszőleges csatorna kiválaszt
Alul “Save” gomb
Profit

[ Szerkesztve ]

(#146003) Doki42 válasza molnarpeter (#146002) üzenetére


Doki42
őstag

Köszönöm!
Akkor utána már külön lesz a két csatorna?

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#146004) polonic válasza Doki42 (#146003) üzenetére


polonic
félisten

Ez a csatornát állítja.
Hogy külön legyen a 2 GHz-es és 5 GHz-es sáv, akkor a band steeringet kell kikapcsolni.

(#146005) snyper990 válasza Bazs1981 (#145997) üzenetére


snyper990
őstag

HDMI CEC kikapcsolásával el lehet érni elvileg. Miért nem szeretnéd, hogy kikapcsoljon?

(#146006) Doki42 válasza polonic (#146004) üzenetére


Doki42
őstag

:R

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#146007) BluEyes


BluEyes
őstag

Üdv!
Net + TV + Telefon(IP) előfizetésem van, kérdés hogy a telefont le lehet-e mondani, mert egyáltalán nem használjuk, csak fizetjük a díját a semmiért. Nem sok péz, de na!
Merthogy anno 3 szolgáltatás kellett a boldogsághoz, de úgy hallottam, hogy kettő (tv+net) is elég igazából. Mi az igazság, illetve mit kell vakerálni, hogy kivegyék a telefont a csomagból?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#146008) Robiusz


Robiusz
kezdő

Hűség idő lejárta előtt mikor kell jelezni ha nem akarunk hosszabbítani ill. csak a net maradna a magentából. Az is hűség idő nélkül. :F

(#146009) AnonymusX válasza BluEyes (#146007) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Ha nincs hűségidő, akkor lemondhatod. Milyen kedvezményt veszel igénybe? Magentához 2 vezetékes és 1 mobil kell, akkor 30% havi díj kedvezmény van, de korábban volt 3 vezetékes szolgáltatásra 25% kedvezmény (ez most már csak 20%, mint 2 szolgáltatásnál), utóbbi magenta nélkül.

(#146010) snyper990 válasza Robiusz (#146008) üzenetére


snyper990
őstag

Nem kell jelezni, ha nem akarsz hosszabbítani, csak azt, ha igen.
A hűségidő lejárta után lemondhatod bármelyik előfizetést.
Csak netre viszont nem fogsz Magenta kedvezményt kapni, ahhoz legalább 2 otthoni és 1 mobil előfizetés szükséges.

(#146011) Robiusz válasza snyper990 (#146010) üzenetére


Robiusz
kezdő

Ok. Köszönöm

(#146012) Boond válasza #46824192 (#145788) üzenetére


Boond
addikt

Nálam amiko box van, azon sincs analóg, kivéve a scartot...
De létezik scart -hdmi átalakító is. Akinek esetleg régi készüléke lenne...

(#146013) BluEyes válasza AnonymusX (#146009) üzenetére


BluEyes
őstag

Szia!
Nincs mobil előfizunk, csak amit írtam, otthoni net+tv+vez.telefon. Épp gondolkodunk egy új előfizetésen, és a net+tv maradna, a telefont kihagynánk, mer nem kell.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#146014) Kaba válasza BluEyes (#146013) üzenetére


Kaba
veterán

A telefont lemondod.
Amennyiben készüléket veszel akkor érdemes hűséget hosszabbítani , amúgy nem érdemes.
Még egy döntésed lehet IPTV(ha az van) vagy androidos telekomtv.

[ Szerkesztve ]

(#146015) AnonymusX válasza BluEyes (#146013) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Akkor vagy 25% a kedvezményed van, ha elég régi a csomagod, vagy 20%, ha a 25%-os kedvezmény kivezetése után kötötted. Rajta van a számlán.

Azt kell kikalkulálnod, hogy előbbi esetén 5% kedvezmény elvesztése a telefon lemondással megéri-e (gyanítom igen). Utóbbi esetben (20%) meg egyértelmű, hogy felesleges a telefon.

Új előfizetést akkor javaslok a T-nél, ha azzal valamiben jobban jársz (nagyobb net vagy olcsóbb ár stb). Na meg érdemes arra is gondolni, hogy márciustól 14,5%-kal drágul az előfizetés.

Én a következőt csinálnám: azonnal lemondanám a telefont, ha azzal olcsóbb lesz az előfizetésem, de új csomagot csak március 1. után kötnék (hogy lássam, hogyan alakul az épp köthető csomagok ára az én meglevő 14,5%-kal dráguló előfizetésemhez képest).

[ Szerkesztve ]

(#146016) BluEyes válasza Kaba (#146014) üzenetére


BluEyes
őstag

Szia!
Elsősorban TV csomagot váltanék, a régi Szuper családi HD-t cserélném egy friss M csomagra, net marad 1000/1000. Így a hűséget nem úszom meg, de ez rendben is van, viszont az IP telefont kihagynám, az a kérdés, hogy meg lehet-e oldani, hogy ettől még a kedvezmények megmaradjanak?
Igen, a másik kérdésem az lenne, hogy az android alapú smart boxra érdemes-e lecserélni a mostani set-top boxot? A streaming most épp nem érdekel, de ez változhat a jövőben, a minőség viszont ha jobb mint a mostani boxon, akkor megérné váltani szerintem. Érdemes átváltani?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#146017) AnonymusX válasza BluEyes (#146016) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Ha nem használnád ki az android box extra lehetőségeit, gondolok itt a telepíthető appokra (meg azt, hogy kevesebbet fogyaszt), tehát csak lineáris tévézés menne, akkor semmiképpen ne válts. Többnyire negatív tapasztalatok vannak az új boxszal.

[ Szerkesztve ]

(#146018) csako válasza BluEyes (#146016) üzenetére


csako
veterán

Hűséget nem kell kötni váltáskor vagy új előfizetés esetén, a kedvezmény marad.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#146019) Hovi válasza AnonymusX (#146017) üzenetére


Hovi
aktív tag

Tegnap váltottam a régi box-ról (felvétel opciós volt) az új android box-ra. Szerencsére alig-alig tévézünk. Ellenkező esetben most nagyon verném a fejem a falba. A felvett műsorokat bizonyos csatornákon (RTL csoport) nem engedi előre tekerni. Szerettünk úgy filmet nézni, hogy felvettük, aztán később néztük meg, áttekerve a reklámot. A régi boxon a csatornaváltás pik-pak ment, itt nagyon nem. A csatorna kiírása teljes képernyős (nagyon gáz). 24h alatt még csak 2x fagyott le a cuccos. Csatorna váltáskor 5s is eltelik mire bejön valami. Pedig gigás a net, optikán jön. Nagyon kiforratlan valami. De olcsóbb lett az előfizu nem kevéssel, az RTL+ és társai telepíthetőek, illetve tetszik a archív visszanézés is. S jó a chromecast funkció is. (régi lapos tv-m csak picit okos). Ha letelik a hűség, megy az egész a levesbe.

(#146020) patrikcoc válasza BluEyes (#146016) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

"érdemes-e lecserélni a mostani set-top boxot?"
Gyakran lefagy, összeomlik, és az ilyen jellegű hibákat is több mint fél év után javítják (október óta várjuk a javítást)... Tegnap este 1 órán belül 2x omlott össze a TV-s app.

[ Szerkesztve ]

(#146021) BluEyes


BluEyes
őstag

patrikcoc, csako, AnonymusX, Kaba

Köszönöm! :K :R :R

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#146022) molnarpeter válasza BluEyes (#146016) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha használod a műsor felvétel funkciót, akkor ne válts TV csomagot szerintem. Telefont próbálnám csak külön lemondani, és megnézni, mennyivel olcsóbb úgy.

[ Szerkesztve ]

(#146023) laaceee98


laaceee98
tag

Sziasztok!
Hó végén költözöm. A leendő új címemre a Telekom 1000/25 Mbit/s net (coax) szolgáltatása a legnagyobb, ami elérhető, ideértve az összes lehetséges szolgáltató ajánlatait.

Namost ez max 1000, átlag 600, min 100 Mbit letöltést, és 25/15/4 feltöltést kínál.
Ezzel szemben, a jelenlegi bp-i címemen Voda csomagban max1000 - min700 letöltés és max40 - min28 feltöltés van. A TV kínálat ugyanaz, a csomag árban is kb ugyanoda jön ki.

Szerintetek akár a technológia, akár a sebességbeli (főleg feltöltésben) való fentebb leírt eltérés érzékelhető lesz negatív irányba? Vagy már a kérdés is hülyeség?

Átlag netezés, néha film letöltögetés, de leginkább az online játék miatt kérdezem. A jelenlegi Vodás XL nettel elégedett voltam minden szempontból, a letöltési sebesség rendben volt, online FPS játékokhoz a ping is megállt magyar szerverek esetén 10, EU szervereken 20-25 körül.

Dicsőség és kondi

(#146024) BluEyes válasza molnarpeter (#146022) üzenetére


BluEyes
őstag

Nem használom, viszont a Super Bowl kimaradt idén, ezen változtatni szeretnék. Az M csomag elég, extrák nem kellenek.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#146025) adika4444 válasza laaceee98 (#146023) üzenetére


adika4444
addikt

Igazából koax-koax, ha nincs valami helyi gyengesége a hálózatnak, nagy eltérést nem fogsz tapasztalni. A T peering-je alapvetően jó, kivéve este, akkor hajlamos mostanság sok irány bedugulni külföld felé (Hetzner például). A Vodafone topik-ot elnézve a T koax max jobb lehet.

üdv, adika4444

(#146026) molnarpeter válasza BluEyes (#146024) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Akkor szvsz nem kell félni a SmartBox-tól :R

(#146027) laaceee98 válasza adika4444 (#146025) üzenetére


laaceee98
tag

Először is köszönet a gyors válaszért.
Másodszor egy méghülyébb kérdés: akkor a jelenlegi (BP. XII) Voda net is koax lehet?

Dicsőség és kondi

(#146028) Gubu0101 válasza laaceee98 (#146027) üzenetére


Gubu0101
veterán

Modemet megnezed,ha vastag kabel megy bele mint a 220-as vezetek kb akkor koax ha vekony mint a hurkapalca,akkor optika :DDD

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#146029) patrikcoc válasza emre33 (#145988) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Ezek szerint nálad hardveresen is más ONT van, nekem 2.5-ös és a szoftvere is régebbi.

(#146030) laaceee98 válasza Gubu0101 (#146028) üzenetére


laaceee98
tag

Bár mint az már kiderült segg vagyok a témához. De ebből leszűrve akkor gondolom koax. :DD

Dicsőség és kondi

(#146031) #46824192 válasza laaceee98 (#146030) üzenetére


#46824192
törölt tag

Koax!

(#146032) laaceee98 válasza #46824192 (#146031) üzenetére


laaceee98
tag

Kösz mindenki. Azt hittem azért BP XII.-ben már csak optikai lehet, de ezek szerint tényleg nem vagyok képben. Lényeg, hogy különösebben nagy áldozat nem lesz ehhez képest az 1000/25-ös Telekom. Bár ha az lenne, akkor sem tudnék vele mit tenni, mert 250-es Flip, meg valami szedett-vedett Yettel jöhet még szóba aztán slussz.

Dicsőség és kondi

(#146033) molnarpeter válasza laaceee98 (#146032) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha adott a technológia (koax), azon belül a pinged ugyanolyan kéne legyen, függetlenül a csomag sávszélességétől. Szóval ha ritkán nézel filmet, illetve streamelve szoktad, lehet egy lassabb csomag is kiszolgálja az igényeket, Flip ugyanúgy Telekom, de árban jelenthet spórolást - nem feltétlenül érvényes az esetekre, de gondoltam megemlítem.

(#146034) Essejó válasza laaceee98 (#146032) üzenetére


Essejó
veterán

Jó az 1000/25 nincs vele gond. Persze ha megcsinálnák az ED 3.1-et, akkor akár 300 is lehetne fel irányban, de drága.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#146035) BluEyes válasza molnarpeter (#146026) üzenetére


BluEyes
őstag

Köszi, eddigre már módosítottam, de később ha igényem lenne, egyszerű lesz lecserélni.

patrikcoc, csako, AnonymusX, Kaba, molnarpeter


Na meg is volt a módosítás, telefont lemondtam, az M csomagot megrendeltem. Végül - bár nem volt kötelező - 1 év rabláncot vállaltam, mert úgysem megyek sehova ;) , és így pár ezres kedvezmény jár az első számlából. A végösszeg kb. 500 forinttal lesz kevesebb, mint eddig, úgyhogy elégedett vagyok.

Ja, az egyik beltérim távja kezd kontaktossá válni, küldenek egy újat, csak úgy, ingyenbe.
Szóval most teljesen meg vagyok elégedve a T-vel.
Köszönöm a tanácsokat! :R :R

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#146036) Gubu0101 válasza laaceee98 (#146032) üzenetére


Gubu0101
veterán

A flip az jo,nekunk is volt,de az is optikas,vagy is nem tudom arra koaxon elo lehet e fizetni :U Amugy a Telekomhoz tartozik.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#146037) laaceee98


laaceee98
tag

Köszi a válaszokat! Akkor jó lesz ez a Telekom 1000/25, nem sok minden változik a mostani Vodáshoz képest.
Flip is lehetséges egyébként, 3000 fttal olcsóbban, de mivel 2 mobil, 2 laptop is lóg a neten +torrent +netflix is befigyel néha, inkább nem variálok egy max250-es nettel, nehogy kevés legyen.

Dicsőség és kondi

(#146038) molnarpeter válasza laaceee98 (#146037) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Torrent az kihajtja, ha kábelen csatlakoznak a gépek :K netflix kb 25 Mbps igényt jelent maximum, minőség függvényében kevesebb is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#146039) laaceee98 válasza molnarpeter (#146038) üzenetére


laaceee98
tag

Azért mondom, jobb a békesség. 3000 forintot plusz/mínusz nagyobb hülyeségre, haszontalanabb dolgokra is elkölt az ember havi szinten...

Dicsőség és kondi

(#146040) rebugra


rebugra
aktív tag

Sziasztok. Ha volt már akkor bocsi. Van egy Optikai Internetem egy (gyűlölt) Sagemcom 5655v2 típusú "digitális elosztó"-val, és 3 DB Cisco Cis2001 IPTV Vevő egységgel. Le lehet cserélni bármilyen más (komolyabb) Optikai modemre? Kvázi User/Pass elég beadni, és működhet? Illetve az IPTV boxok is függenek a modemtől, vagy azok is működnek majd az új modemmel? Köszönöm. :R

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#146041) molnarpeter válasza rebugra (#146040) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Konkrétan mi a panasz? :) Mostanában 5670 és Technicolor FGA2233 eszközöket raknak.

(#146042) rebugra válasza molnarpeter (#146041) üzenetére


rebugra
aktív tag

Wifi iszonyat lassu, megszakad, ha technikus jön, akkor persze minden rendben, sebesség kábelen oké, de a wifi az katasztrófa..... Technicolor FGA2233 jó??

[ Szerkesztve ]

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#146043) AnonymusX válasza rebugra (#146040) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Saját routert köthetsz utána (de saját eszközre nem lehet lecserélni a Sagemet) akár úgy, hogy a router tárcsáz be, a Sagemen meg kikapcsolod a Wifit, a tv boxokat továbbra is a Sagemen hagyva (Így a legtutibb). Keress rá a fórumban a PPPoE passthrough kifejezésre.

Illetve mielőtt új eszközt szerzel be, érdemes a Wifit rendesen beállítani a Sagemen, lehet csak ez a gond. Nálam ugyanez a Sagem üzemel évek óta és a 300 Mb/s sebességet hozza Wifin, amire elő vagyok fizetve.

[ Szerkesztve ]

(#146044) rebugra válasza AnonymusX (#146043) üzenetére


rebugra
aktív tag

Köszönöm, megpróbálom. :R

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#146045) adika4444


adika4444
addikt

Hetzner peering úgy néz ki javítva végre, most NBG, FSN és HEL is teljesen jó.

üdv, adika4444

(#146046) polonic válasza rebugra (#146042) üzenetére


polonic
félisten

Egy másik ingatlanban régóta ez a sagem van. Teljesen stabil, semmi baj nincs vele.
Az új helyen technicolor van 3 hete és az is jó eddig. Bár ez még nem hosszú távú tapasztalat.

(#146047) patrikcoc válasza adika4444 (#146045) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

HEL 140ms lossos kapcsolat helyett stabil 50ms. Végre :)

(#146048) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Telekomtól vásárolt, Strong Mesh 1610 2db-os kit-em,amit szeretnék még 1 db-al bővíteni.
Valakinél van esetleg olyan kombóban, hogy 1600(!!)-as van mellé berakva? Nem találok semmilyen infót,hogy működne e. Köszi

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#146049) zolka95


zolka95
őstag

Az mért van, hogy 1000/1000-es netnél ~250Mbps sebességet mérek saját routerrel?
A Sagemcom 5670 ONT-vel pedig ~900Mbps körülit?
Illetve az ONT-t sem tudom pingelni (host unreachable).
TP-Link 1043NDv4 -et használok openwrt-vel.
Modemben engedélyeztem a passthrough funkciót.
Openwrt-n belül az Interfaces > wan portnál megadtam a felhasználónév, jelszó párost.
Mi a gond?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#146050) csako válasza zolka95 (#146049) üzenetére


csako
veterán

OpenWRT-vel megy a hardveres NAT? Anélkül (ha jól tudom) nem bírja a tempót a router.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.