Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81651) spici válasza Seramy (#81650) üzenetére


spici
tag

Hát én úgy gondolom hogy ez egy szép natolás, kérj rá publikus címet!

(#81652) Tulku


Tulku
veterán

Következő a gondom (gondolom pont a százezredik vagyok):

Állandóan újra kell indítani a központi egységet (D-Link DCM-704) ami indítás után wi-fin nyomja az 5 mbit/s körüli átvitelt, de addig max 300-380 kbit/s az átvitel.
Egy másik szobába megy a jel kábelen, ott semmi baj nincs.

Kössek egy modern wi-fi routert rá?
Ha igen milyet javasoltok?
Ekkor tanácsos leállítani a belső wi-fi jeladást gondolom, hogy tehetem ezt meg pontosan?

És a legnagyobb sávszélességem van...

Válaszokat előre is köszönöm!!!!

[ Szerkesztve ]

(#81653) DJ. Ru$y válasza Tulku (#81652) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Köthetsz.

Milyen routert, azt itt kérdezd meg. Így kell majd rákötnöd.

Tanácsos lelőni a saját wifijét igen, ezt a felületére belépve a wifi menüpont alatt tudod megtenni valószínűleg.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81654) Tulku válasza DJ. Ru$y (#81653) üzenetére


Tulku
veterán

A linkelt szakszövegből egy f...ot sem értek....nagyjából az összekötő szavakat...

Hogy lépek be a menübe....hol tudom ezt megtenni...sajnos nem értek ehhez...

Előre is köszönöm!

(#81655) #22718208 válasza Tulku (#81654) üzenetére


#22718208
törölt tag

Szerintem egyszerűbb és gyorsabb lesz ,ha szólsz valakinek a közelben aki érti a leírtakat.

(#81656) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

Ez él még?

"A Magyar Telekom Nyrt. fenntartja a jogot, hogy a havi 350 GB letöltött adatforgalmat elérő Kábelnet szolgáltatásra előfizetők internet-hozzáférésének sávszélességét az adott hónap fennmaradó részére 128 kbit/s-ra korlátozza."

(#81657) dchard válasza AeSDé Team (#81656) üzenetére


dchard
veterán

Próbálnák meg...

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#81658) adika4444 válasza AeSDé Team (#81656) üzenetére


adika4444
addikt

Nem tudok róla. brutális adatmennyiségeket forgalmazgattam el még régebben (havi 500-600 GB vagy felette) és soha nem volt ebből probléma...

üdv, adika4444

(#81659) Tulku válasza #22718208 (#81655) üzenetére


Tulku
veterán

Most már csak a username/jelszó párosra lennék kíváncsi...mert a telekom IP címén (az a 168...kezdetű) bármit írok be username/jelszó párosnak nem enged be...a telekomtól kapott belépési adatokkal sem....

(#81660) dptrsk válasza Tulku (#81659) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

az eszközön van egy matrica, azon rajta van az esetek nagy részében.
de 2 tipp user/pw:
admin/admin
admin/(üres)

(#81661) Tulku válasza dptrsk (#81660) üzenetére


Tulku
veterán

OK köszönöm a tippet otthon kipróbálom!

Egyébként ezek a nevek szerepelnek a D-LINK alján: :
- S/N
- CM MAC ID
- EMTA MAC ID
- WPS PIN
- WPA PSK KEY
- SSID

Az utolsó a router saját neve, az előtte levő a wifi jelszó...de bármelyik név után következő adatokat írom be (mindegyiket kisbetűvel ugye) akkor sem enged be...

(#81662) DJ. Ru$y válasza Tulku (#81661) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha ennyire nem vágod, én lehet nem állnék neki a helyedben, mármint a beállítgatásnak. Annál a Wifipédiás leírásnál egyszerűbben nem lehet leírni sajnos.

Telekom oldalán minden eszközükhöz van magyar nyelvű leírás:

"A kábelmodem valamennyi funkciójának eléréséhez írja be az admin felhasználónevet és a password jelszót végig kisbetűvel.Figyelem: Ha nem tud csatlakozni a kábelmodemhez, olvassa el az Alapvető funkciók pontot a 21. oldalon."

Forrás.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81663) Tulku válasza DJ. Ru$y (#81662) üzenetére


Tulku
veterán

Igen ezt végig olvastam, de nem jutottam előbbre...nem csinál semmit...

De köszönöm a tanácsokat, előbb veszek egy 1043-as routert (most egy régebbi van 542-es) lehet az a sávszélesség feleződés oka...

És/vagy megfizetek valakit, aki ért hozzá...számomra neuron gyilkos ez a próbálgatás...

(#81664) fabusandor


fabusandor
újonc

Sziasztok. Új vagyok itt a fórumon, gyors keresés után szerencsére megtaláltam ezt a topikot. Most fogunk Telekom Sat TV-ről Telekom IPTV-re váltani. Sajnos csak 10 megás netünk van, azt mondták, hogy itt az eggyel nagyobb net csomagra (Netmánia M), nem lehet előfizetni (a netes felületen pedig engedi a megrendelést - érdekes), ezért félünk, hogy akadozni fog, vagy vmi más. Jogos a félelmem? Következő kérdés: a Telekomos ZTE H201L digitális elosztón / routeren , Win 7 alatt h nyissak portot a uTorrentnek? Válaszokat előre is köszönöm.

ps.: Hogy néz ki a bekötés? Digitális elosztóból a STB-be és úgy a TV készülékekbe? Maradhat a mostani router a sz.gép mellett?

(#81665) szalai112 válasza fabusandor (#81664) üzenetére


szalai112
senior tag

10Megabites netre ne akarj IPTV-ét meg eszi a sebbeséget, mert legalább 7-8 megbit kell neki

(#81666) DJ. Ru$y válasza fabusandor (#81664) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Addig mondd vissza, amíg tudod és maradj SAT TV-n.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81667) adika4444 válasza fabusandor (#81664) üzenetére


adika4444
addikt

Ne IPTV-t! Inkább SAT, iptv arra a netre nem túl szerencsés döntés, el fogja enni a sáv 3/4-ét...
A végére pedig, lan meg a stbkbe, onnan hdmi vagy scart a tv-be. A router maradhat a gép mellett, ha fontos akár public ip is tehető rá PPPoE passtrough-gal.

üdv, adika4444

(#81668) btz válasza fabusandor (#81664) üzenetére


btz
addikt

Hát ha mondjuk TV nézés közben nem akar netezni akkor jól van az :D
(Ismerek én is ilyen felhasználót)

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#81669) poli27


poli27
veterán

Rendelés időpontja : 2017.05.12. 06:42
Rendelés státusza :Visszahívásra vár

ez mit jelent, vissza fognak majd hívni?

(#81670) Klown


Klown
aktív tag

Ezekszerint a gépem volt hurka a Flash-es és HTML5-ös speedtest-hez. Konstans ment fel, de mire 800 mbps köré ért már végis véget is ért a teszt, így nem tudtam rendesen lemérni. A Windows 10-es klienssel már hozza szépen az elvárhatót. Stabilan hasonló eredményeket kapok:

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#81671) DJ. Ru$y válasza poli27 (#81669) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Igen, amint valamelyik ügyintézőhöz kerül az ügyed.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81672) tsteve


tsteve
senior tag

a ma bejelentett flip3 mennyibe kerül? tudja valaki? (vezetékes telefon + net + tv)

[ Szerkesztve ]

(#81673) Melack válasza tsteve (#81672) üzenetére


Melack
veterán

4000 Ft - www.flip.hu

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#81674) tsteve válasza tsteve (#81672) üzenetére


tsteve
senior tag

írják a 4 ezret ugyan de ez gyanúsan kevés 100 mbit + 130 csatornáért...telefont nem részletezik... vagy ha igen, s tényleg csak ennyi, akkor odavágnak a diginek rendesen Telekom-ék...

[ Szerkesztve ]

(#81675) tsteve válasza Melack (#81673) üzenetére


tsteve
senior tag

köszi

szóval a telefon 5 ft/perc belföldre... nem rossz igy sem, ha valaki csak havi 100-200 percet használ vezetékest havonta

[ Szerkesztve ]

(#81676) 313313 válasza tsteve (#81674) üzenetére


313313
addikt

Ahol optika van ott tudják ezt adni... Az én címemen elérhető (optika+Digi is van) 100 méterrel arrébb már nem, ott Digi sincs, meg rézdrót van csak...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#81677) tsteve válasza 313313 (#81676) üzenetére


tsteve
senior tag

kár... félmillió háztartás csak :(

(#81678) Melack válasza 313313 (#81676) üzenetére


Melack
veterán

Nálunk Nagykátán van optika, de mégsem elérhető. Gondolom én itt marad a Telekom, mint fő brand.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#81679) 313313 válasza Melack (#81678) üzenetére


313313
addikt

Gyorsan ránéztem pár címre a vásosunkban, és ezt szűrtem le belőle...
Köben Digi honlapján találtam hasonló összeállítás 2 év hűséggel 4.800ft-ért....

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#81680) tsteve válasza 313313 (#81679) üzenetére


tsteve
senior tag

akkor oda fog vágni rendesen... ahol mindkettő elérhető ott biztosan

(#81681) taki01


taki01
őstag

Így már koaxos területen is kiadnak 120 Mbps-nél nagyobb sávszélt a flippel. A flippel 200 Mbps rendelhető. A plusz 100Mbps plusz 1000 Ft-ba kerül. Ja és ahol megjelent a flip ott már rendes árakat is lenyomták.

[ Szerkesztve ]

(#81682) Gaborking


Gaborking
tag

Sziasztok!
Felkeltette az érdeklődésem ez a Flip csomag. Jelenleg a UPC-nél van telefon-tv-internet szolgáltatásom, hűség nélkül. Meglehetne úgy oldani a szolgáltatóváltást hogy ne maradjak szolgáltatás nélkül? Gondolok arra, hogy beköttetem a Flipet és amikor már működik a dolog csak akkor mondom le a UPC-t?
Előre is köszi :R

(#81683) Melack válasza Gaborking (#81682) üzenetére


Melack
veterán

MIvel két különböző szolgáltató lesz, és külön kábeleken, így szerintem kivitelezhető a dolog.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#81684) sziszi-fuszi válasza taki01 (#81681) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Valamit rosszul olvastál. A flipben 100/10 a rendelhető. Ráadásul nem módosítható semmilyen paraméter. Ettől még remek csomagnak tűnik.

Mi alá kell írás?

(#81685) Gaborking válasza Melack (#81683) üzenetére


Gaborking
tag

Köszönöm! :R

(#81686) dr.bubo


dr.bubo
őstag

A flip-nél van lehetőség felvétel opciót kérni (vagy benne van alapból)? :F

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#81687) F-ECT$ válasza dr.bubo (#81686) üzenetére


F-ECT$
titán

Semmi extrát nem lehet szerintem.

Dive ever, work never.

(#81688) kopa1 válasza dr.bubo (#81686) üzenetére


kopa1
aktív tag

Nincs.
Egy csomag, egy ár, nincs variálhatóság

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#81689) bkiky01 válasza sziszi-fuszi (#81684) üzenetére


bkiky01
senior tag

Nem olvasta rosszul.. +100megabitet kérhet +1000Ft-ért.. Ez egyenlőre vajmi kevés helyen elérhető.. A megrendelésnél látszanak az irányítószámok.. Mik ezek, digi területek? :)

(#81690) 313313 válasza bkiky01 (#81689) üzenetére


313313
addikt

Digi terület + megfelelő Telekom sávszélesség (talán csak optikán adják, de lehet koaxon is...)

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#81691) taki01 válasza sziszi-fuszi (#81684) üzenetére


taki01
őstag

Akkor valamit elnéztél

(#81692) sziszi-fuszi válasza taki01 (#81691) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

:R Valóban! Elnézést!

+1 Taki

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#81693) Klown válasza taki01 (#81691) üzenetére


Klown
aktív tag

Azért tehetnek egy nagy szívességet... Nálunk optikával van jelen a T, amit a Horpácsitól bérel. Megnéztem a címlistát és mindenütt elérhető, ahol _VAN_DIGI_! Nálunk nincs, így az utca másik fele, - ahol a panelházak vannak - nem került bele. (Minő véletlen, hogy 1.-64. számig elérhető! A DIGI is csak a 64. számig tartó kertes övezetben van jelen. Mi a 86-ban lakunk... :U ) De a kerület többi lakótelepén sem érhető el, ahol a T szolgáltat, s nincs DIGI. (Nincs a XVI. kerületben egy lakótelepen sem bent a DIGI, csak a kertes övezetben.) Szemét dolog, hogy ezt is úgy oldották meg, hogy csak a DIGI-vel konkuráljanak! Ezekszerint a II. és XII. kerületi ultra speciális 4000 Ft-os csomagokat bújtatták ebbe a flip-be, csak a többi DIGI-s területtel kiegészítve.

Üdv: Klown

[ Szerkesztve ]

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#81694) taki01 válasza Klown (#81693) üzenetére


taki01
őstag

Nem tudom mit fog szólni az NMHH hozzá. De tényleg szeméttség hogy csak Digi területej adják. Apumékhoz akartam bekötettni itt csak invitel van, de mondták nem elérhető még itt. A közelbe csak Dunakeszin érhető el mert csak ott van a környéken digi.

(#81695) astorre19 válasza taki01 (#81694) üzenetére


astorre19
aktív tag

A digin kívül sok más szempontot fiygelembe vesznek gondolom.Az adott hálózatnak nem árt tudni a 100 megát,egy adsl-es hálózatra nemigen tudnák ráengedni,meg sokan panaszkodtak fentebb is,hogy hiába van digi,upc,mégsem elérhető náluk sem.Szóval gondolom elsősorban nem csak az alapján határozzák meg hol adják,hogy van e digi vagy nincs.

[ Szerkesztve ]

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#81696) F-ECT$ válasza taki01 (#81694) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem tudom mit fog szólni az NMHH hozzá.
Semmit. Nem egyetemes szolgáltató, ott ad, ahol akar.

Dive ever, work never.

(#81697) taki01 válasza astorre19 (#81695) üzenetére


taki01
őstag

Apméknál koax hálózat van szeritem itt simán el kell menjen a 100Mbps/10Mbps-nek

(#81698) ph0nak


ph0nak
csendes tag

Azt kérdezném, hogy telefonon kötött "szerződés" jogilag érvényes-e, felmondható-e. Azért, mert apámék megrendelték a telekomtól a netet (tv-t is), de 30 napon belül csak a netet kötötték be, a tv-vel még mindig adósak, ráadásul megjelenik a digi is a házban, így pedig már nem éppen vonzó a telekom a 30Mbps-ével, amit tud nyújtani. Persze ha nincs más megoldás lehet akkor is megéri felmondani, ha fizetni kell.

(#81699) tsteve válasza ph0nak (#81698) üzenetére


tsteve
senior tag

minden felbontható.. legrosszabb esetben nálatok 1 havi kötbér bánja...

(#81700) szalai112 válasza tsteve (#81699) üzenetére


szalai112
senior tag

Röhejes a telekom pfff csak ez a felhozatal flip :O
Akkor maradok magenta1-ben vezetékesről 5ezer perc jó formán ajándék.
Azért magenta-soknak lehet volna kedvezőbb mobil net
mondjuk az éjszakai korlátlan hát....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.