Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82401) dchard


dchard
veterán

Nem tudom más is tapasztalta-e, de ma reggelre felemelték a kábelnetes csomagom sebességét 50/5-ről 120/10-re. Nem kötöttem szerződést, nem hosszabbítottam, amit azt illeti hűség időm sincs. 2. kerület.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#82402) norti válasza bopeti98 (#82399) üzenetére


norti
addikt


Mondom, hogy kimegy S7 edge (7.0) Smart View LG43LF652V-re, minden gond nélkül.

(#82403) bopeti98 válasza norti (#82402) üzenetére


bopeti98
őstag

Ja, most megnéztem én is. Képernyő tükrözéssel valóban kimegy Chromecast 2.0-ra is. :) Érdekes, régebben még nem ment.

(#82404) DJ. Ru$y válasza krypton (#82398) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem, nem kell, semmi sem kötelező. Amennyiben nincs szükséged a saját router-re, úgy a szerelő beállítja neked az ONT-ot és hozzá sem kell nyúlnod.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82405) szemcsi65


szemcsi65
csendes tag

Bp 17.kerületben lakom.A családi házunk tetőterében lakik az öcsém.T.Iptv+50/5 net+Ip telefonunk van DE csak 1 Iptv boxunk van a földszínti részen.A tetőtéri lakásrésznek külön almérős villanyórája van,A kérdésem az volna,hogy az almérőn keresztül a konektorba dugható Powerline adapter vagy más ilyesmi cuccal fúrás-faragás mentesen tudnánk Netet fabrikálni az Emeletre mert a Sagemcomon levő Wifi nem igazán megy át a födémen?? Köszi Miklós..

(#82406) Jackx válasza dchard (#82401) üzenetére


Jackx
tag

Ugyan ezt tapasztaltam most az előbb. Sajnos nem tudom megnézni a telekom oldalán hogy most át tettek-e az xxl csomagba, vagy micsoda, de szerintem az áron is csökkentettek. Én is 2. kerületi vagyok. Gondolom mivel a digi hozza erre a netet, próbál még valahogy magához láncolni a telekom :D
Mondjuk nekem csak 84/10 jön ki a csövön speedtest alapján.

(#82407) dchard válasza Jackx (#82406) üzenetére


dchard
veterán

Én 100 fölött mértem, most 105/10. Nálunk ugyanez. Már ötször hívtak hogy mé nem írunk alá (minden hűség lejárt), meg hogy sokat fizetünk (na utóbbival kapcsolatban nem tiltakoztam), mire mondtam, hogyha majd lesz olyan technológiájuk, ami 10mega feltöltésnél többet is tud, majd szóljanak. Nyilván levágták, hogy itt váltás lesz, aztán még búcsúzóul csökkentettek egyet a fájdalmamon :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#82408) Jackx válasza dchard (#82407) üzenetére


Jackx
tag

Megcsináltam a gigabites csatlakozást a modemhez, nálam volt a bibi, most már nekem is ilyen 104/11 amit maxon mérek. Igen, sok hívás volt itt is :D
Ha még a sebesség meg is lenne, még akkor is ott van, hogy sokkal drágábbak. De ha még az se lenne, már az elv miatt is otthagynám őket, mert az évek során annyira megutáltam a T-t :D

(#82409) Soulfly842 válasza havri1 (#82389) üzenetére


Soulfly842
addikt

Sajnos nem házszámokat, hanem területeket adnak át. A címnyilvántartás szerinti összetársításokat viszont manuálisan végzik HRSZ-ek alapján (ezek alapján kezelik a tervrajzokat, stb; ez alapján veszik fel a műszaki nyilvántartó rendszerekbe is).

Ha szerintük már régen működik, akkor a helyedben bebattyognék egy helyi telekom üzletbe (egy helyrajzi számmal), hogy egyeztessenek a területi műszakkal, hogy köthető-e már a szolgáltatás, mert a szerelőktől azt a tájékoztatást kaptad, hogy üzemel a címen az optika (sokszor így időben egy kicsit elébe lehet menni így a dolgoknak (de ez szigorúan csak akkor működik, ha már területileg TÉNYLEGESEN üzemel az optika - tehát még nem működő hálózat esetén feleslegesen megy be bárki ügyfélszolgálatra! - ők sem tudnak többet mondani ettől hamarabb)).

[ Szerkesztve ]

(#82410) Vyndree


Vyndree
őstag

120/10 már négy éve stabilan:

(#82411) enginev3.0 válasza Vyndree (#82410) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nálam is 4-5 éve teljesen hibátlan a telekomos itthoni net

50
120
1000

Ebben a sorrendben használva

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#82412) havri1 válasza Soulfly842 (#82409) üzenetére


havri1
félisten

Igen, ez így van valóban, köszönöm. Már próbáltam személyesen és ügyfélszolgálaton is ezt elérni, mindig azt a választ kaptam vissza a helyi műszaki résztől, hogy pár nap. (kb február óta :D).
Előbb utóbb csak lesz valami, ha már kiépítették..

havri

(#82413) krypton válasza DJ. Ru$y (#82404) üzenetére


krypton
senior tag

De szeretnék saját routert (eddig is volt itthon), gondolom a Huawei ONT-jának nem lesz valami nagy hatótávja és stabilitása. Tehát ha akarok routert csak arról lehet a netet megosztani kábelen?

[ Szerkesztve ]

(#82414) krypton válasza krypton (#82413) üzenetére


krypton
senior tag

Az elképzelésem az volt hogy a router dinamikus ip-címmel csatlakozik, és szórja a wifit, amit az ONT-ban letiltok, de csatlakoztatok vele a netre, ez nem járható? ONT további portjai a set top boxba és a számítógépbe mennének

(#82415) bzolika10 válasza #41133696 (#82373) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Kíváncsi vagyok hogy mikor vezetik be a vérpistike csomagot (1000 net; 0 tv; 0 telefon).

[ Szerkesztve ]

(#82416) Vynx válasza krypton (#82414) üzenetére


Vynx
tag

Ha külön routert is akarsz használni, akkor igen, csak arról lehet a netet megosztani kábelen és wifin is. Az ONT wifijét le kell tiltanod.

[ Szerkesztve ]

(#82417) #22718208 válasza Vynx (#82416) üzenetére


#22718208
törölt tag

Ez attól függ, milyen módban használja a saját routerét.

(#82418) DJ. Ru$y válasza krypton (#82414) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Természetesen lehet, de, ne csak dinamikus legyen, mivel, akkor dupla NAT-os lesz minden eszköz amit a saját routeredre kötsz, ha nem akarod főrouternek használni, akkor AP/switch módba így kösd és állítsd be.

AP/Switch mód esetén a fő útválasztó az ONT marad, abban kell portot nyitnod, ha szükséges stb, ha viszont a saját routeredet használod fő útválasztónak, akkor az ONT portjait csak IPTV-re tudod használni, viszont minden feladatot a saját routered lát el. Neked kell eldönteni melyik a fontosabb.

Vynx
Nem éppen, AP/switch mód esetén pont, hogy mind a két eszköz használatban marad.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82419) #22718208


#22718208
törölt tag

számla kelte : 06.01
befiz.határidő : 06.19
befizettem : 06.04

akkor miért küldözgetik ugyanezekkel a dátumokkal emailben 06.10-én ,hogy új számla van és fizessem be?? Ráadásul emlékeim szerint ,ezt múlt hónapban is eljátszották.
(nem, ez nem a kamu,átverős email, ellenőriztem)

[ Szerkesztve ]

(#82420) btz válasza #22718208 (#82419) üzenetére


btz
addikt

Mutass róla egy képernyő mentést, mert szerintem de.

ⓑⓣⓩ

(#82421) havri1 válasza #22718208 (#82419) üzenetére


havri1
félisten

Belépsz a weblapon, és az előfizetéseidnél lecsekkolod, hogy van e számlatartozás. Esetleg a számlák között.

havri

(#82422) chab7 válasza btz (#82420) üzenetére


chab7
addikt

Nekem is jött. Le van maradva a rendszerük. Ez tényleg nem a kamu csak épp jó nagy késéssel jött ki az emlékeztető mail.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#82423) DJ. Ru$y válasza chab7 (#82422) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ezt akartam én is írni, hogy szerintem ezek előre élesített e-mail-ek és kimennek, ha befizetted, ha nem. Nem nézi a rendszer, hogy addig a dátumig befizetésre került, mert valószínűleg, akkor időzíti már a rendszer, amikor elkészült a számla.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82424) pethYeti


pethYeti
addikt

Nálunk valami nagyon gáz. 120/10-es net kb 30/10-ez hoz ma router restart után is... Wifi / Ethernet szintén mindegy neki. Tegnap is csak 80/10-et hozott. Holnapra elfogy? :F

Békéscsaba egyébként. Alakul...

[ Szerkesztve ]

(#82425) pethYeti válasza pethYeti (#82424) üzenetére


pethYeti
addikt

Nem a szolgáltató hibája, egy program megeszi a teljes sávszélt...

(#82426) HollyBoni


HollyBoni
veterán

50-es netre váltottam és most megkaptam ezt a ZTE csodát.

360R-hez képest letöltés ~12Mbit-ről olyan 15-16-ra nőtt (speedtest), feltöltés kb ugyanaz, talán egy nagyon picikét nőtt.

Mikor belépek a digitális elosztó felületére, ott a DSL Link fülnél ezeket látom:

Modulation Type: ADSL_2plus_AnxJ

Actual Rate(Up/Down): 1279/18622 kbps

Attainable Rate(Up/Down): 1520/21812 kbps

Ez azt jelenti hogy még nem kapcsoltak át VDSL-re? Illetve a sebesség adatok pontosak?

[ Szerkesztve ]

(#82427) DJ. Ru$y válasza HollyBoni (#82426) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Át fognak kapcsolni VDSL2-re és valószínűleg meg is lesz az 50 Mb.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82428) szalai112


szalai112
senior tag

Ernyire állt össze a DSL vonalam 2km távolságon :DDD
Most a T saját embere jött:)
Nem mint az alválalkozok aki sz...ok bele :(((

(#82429) mbalint987 válasza szalai112 (#82428) üzenetére


mbalint987
aktív tag

2 km-es távolságon elég szépen teljesít a vonal. :)

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#82430) szalai112 válasza mbalint987 (#82429) üzenetére


szalai112
senior tag

Aha csak most LTE hálozati része ép hogy 0,5Mbitel!
Aki volt kint szerelő azt mondta hogy maximum 18Mbitet tudna adsl vonal.
De gyakorlatban 10Mbitet engednek a 2km-es vonalon.

[ Szerkesztve ]

(#82431) raider21 válasza HollyBoni (#82426) üzenetére


raider21
aktív tag

Na és melyik fajta ZTE HGW -t kaptad? Már csak az 50 -es VDSL2 internet miatt kérdezem. ;) :)

A HGW -t a gyorsposta v. a szerelő hozta -e ki? Mert ha szerelő, akkor a kinti szerelési műveletek és a HGW "beszerelése" után telefonál, és egyből átraknak ADSL2+ -ról VDSL2 -ra. Ha gyorsposta hozta ki, akkor lesz egy kis átfutási idő.

De mindenképp kellene majd szerelniük is, mert ilyenkor levágják a régi telefonkábelt, és egy új, vastagabb kábelt húznak be a házhoz. Legalább is nálam így volt a tavasszal a 30-as netnél.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#82432) nemurea


nemurea
aktív tag

Sziasztok! Egy kis segítség kellene a ZTE Speedport Entry 2i router beállításaiban: édesapámnál üzemel, és mivel van nála egy kis kamerarendszer, be van állítva egy NoIP dinamikus DNS cím, hogy bárhonnan, bármikor elérje a kamerákat.

A router azonban néhanapján - érdekes módon - elfelejti a port forwardingot, így ilyenkor a kamerák nem elérhetők. Ezt jelenleg csak úgy tudom megoldani, hogy elutazom édesapámhoz és három perc alatt újra beállítom a port forwardingot. Van arra lehetőség, hogy magát a routert távolról menedzseljem? Mivel a dinamikus DNS működik, így az aktuális IP címet tudom - de egyszerűen nem találtam olyan beállítást, amivel távolról be tudnék lépni a router menedzsment felületére.

Kérdeztem a Telekom ügyfélszolgálatát is, egy hete nem válaszolnak.

Köszi, ha van bárkinek bármi tippje.

(#82433) DJ. Ru$y válasza nemurea (#82432) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A legtöbb ilyen szolgáltatós eszközből kiberhelik szoftveresen, szerintem ebben az eszközben sincs benne.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82434) Jackx válasza nemurea (#82432) üzenetére


Jackx
tag

Én a legegyszerűbb módszert használnám, teamviewer. Regisztrációt is létre lehet hozni, és gépeket hozzárendelni, és akár automatikus login is van :) Az accounthoz hozzárendelt gépeket bármikor el lehet érni ha fut a program és van internet elérés, nem kell mindig azonosító meg jelszó. Onnan pedig webes felületen könnyedén eléred bármikor a routert ha szükséges.

Vagy mivel tudod az aktuális ip-címet, akár távoli kapcsolat létrehozása windows-al. Csak mivel pont a port forwardinggal van gond, így lehet ez a módszer nem nyerő, mert nem árt neki nyitott port.

[ Szerkesztve ]

(#82435) mbalint987 válasza szalai112 (#82430) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Sanszos, hogy nagyon jó minőségű a kábel és/vagy a kötések, mert egyébként nem véletlenül nem adnak ki ilyen előfizetői hurokhosszra 20 Mbit-es csomagot.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#82436) nemurea válasza Jackx (#82434) üzenetére


nemurea
aktív tag

DJ. Ru$y és Jackx, köszi a válaszokat, ha más nem megy, valóban Teamviewer-es kapcsolat lesz belőle.

(#82437) DJ. Ru$y válasza nemurea (#82436) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Én is csak azt tudom javasolni, és akkor elég, ha benyomnak egy gépet, be sem kell jelentkezni. Én is azzal járok haza melóhelyről. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82438) predakon válasza Jackx (#82406) üzenetére


predakon
őstag

Engem tegnap ért a meglepetés, hogy az eddigi 5800ftos 20/1-es net helyett 4100 ftért kaptam meg a 120/10et :D Megérdemlik a digis fosatást, csak azért nem váltottam rájuk mert még csak a hűvösvölgyi út 117nél járnak én meg 200 körül lakom :)
Ellenben az EPC3925 lehet h erre még nem képes, wifin 50mbit/set mérek pedig az epc b/g/n-es és a wifi adapterem is.
LAN 10/100=90mbit/s volt eddig a max amit mértem.

Kérjek másik eszközt szerintetek?

[ Szerkesztve ]

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#82439) HollyBoni válasza raider21 (#82431) üzenetére


HollyBoni
veterán

Speedport Entry 2i.

GLS hozta, csodálkoztam is. Hívott a T múlt héten és elkértek még 1-2 adatot de az ügyintéző csaj csak annyi információval tudott szolgálni hogy majd "át kell dugni a telefont"? :D Másról szó sem volt.

Remélem akkor jönnek még szerelni, eddig még semmi infót nem kaptam erről.

(#82440) DJ. Ru$y válasza HollyBoni (#82439) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem jönnek szerelni, ez a régi szereld magad csomag. Átkapcsolnak VDSL2-re és utána jön egy SMS elvileg, hogy rakd össze az új cuccal, addig elvileg össze sem kellett volna raknod.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82441) btz válasza nemurea (#82432) üzenetére


btz
addikt

ⓑⓣⓩ

(#82442) Jackx válasza predakon (#82438) üzenetére


Jackx
tag

Nekem is Cisco EPC3925 modemem van. Valószínűleg az a probléma, hogy kábeles esetén nem gigabites a kapcsolat. Én másik utp kábelt használtam, illetve a lan kártyán állítottam a gigabites kapcsolatot. Így zölden világít a gépben a led, illetve a modemen is (narancs helyet).

A wifi meg sajnos alapból gyenge, én is max annyit mértem mint te. Ha lesz végre itt is digi, akkor veszek hozzá normális routert, mert így vagy úgy, de ezek az eszközök amelyeket alapból adnak, gyengék, sok velük a probléma, hamar megadják magukat. Én most is kb. naponta 2-szer indítom újra a modemet, mert különben nincs net, és még a kezelő felület se jön be a modemnek.

(#82443) Mukucs


Mukucs
senior tag

Sziasztok!

Valakinek van IPTV je 50 megás internettel?

A kérdésem az volna, hogy milyen routert adnak hozzá illetve, hogyha egyszerre 2 TV megy netezés közben, érezhető e bármilyen lassulás?

thx! :R

(#82444) chab7 válasza Mukucs (#82443) üzenetére


chab7
addikt

Nekem ilyen van, csak egy tv-vel. Nem veszek észre lassulást. 10 megás volt előtte, nem cseréltek modemet /routert.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#82445) DJ. Ru$y válasza Mukucs (#82443) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Routert nem adnak külön, csak gigabites net mellé. HGW-t adnak (modem + router kombó eszköz), és nyilván függ attól milyen technológián szolgáltat neked a Telekom, mindent leírtál, csak azt nem. Koax, optika, DSL.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82446) djdna


djdna
csendes újonc

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni. Van egy igen hosszadalmas ügyem a Telekommal. Egy új építésű házba szerettem volna beköttetni az internetet még 2016 júliusában. A szerződést megkötöttem a T-pontban, majd kb egy hónapra rá a telekom elállt a teljesítéstől, mert túl messze vagyok a központi jel elosztótól. Nem tudom mit mérhettek mert az ingatlan és a jelelosztó közötti távolság a valóságban 500m.
Ezt követően sikerült felvennem a kapcsolatot a Telekom egyik műszakis kollégájával, aki kijött, megállapította, hogy nincs akadálya a bekötésnek csak mivel új építésű az ingatlan és közbe esik egy vízközmű vezeték ezért azt terveztetni kell. Ezután rajta keresztül a helyszínen megkötésre került a szerződés.
Decemberben jelentkezett a nevezett szerelő és aláíratott velem egy megállapodást, hogy vállalom a terveztetés költségeit.
Majd ezt követően a mai napig sem történt semmi. Nem kerestek egyszer sem. Többször hívtam a szerelőt, akinek mindig az volt a válasza, hogy a megrendelésem külső cégnél van terveztetésen, amire nincs befolyásuk és ez egy hosszadalmas eljárás.
Az számomra nyilvánvaló, hogy folyamatosan át vagyok verve,de sajnos a telekom az egyedüli szolgáltató a településünkön.

A kérdésem pedig az lenne, hogy szerintetek hol lenne érdemes lépnem az üggyel kapcsolatban, hogy érdemi változás is történjen?

(#82447) nemurea válasza btz (#82441) üzenetére


nemurea
aktív tag

Köszönöm, megnézem! Bár nem rémlik, hogy lett volna ott egy ilyen menüpont - ha volt is, a leírásából nem jöttem rá, hogy ez az :B

(#82448) Gubek-Einste válasza DJ. Ru$y (#82445) üzenetére

xDSL van nála.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82449) Gubek-Einste válasza djdna (#82446) üzenetére

NMHH-nál tegyél ez ügyben lépéseket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82450) odrif


odrif
MODERÁTOR

Ismerősömnek 14-én lejár a hűsége és lemondaná az IPTV-t.
2 db box-al rendelkezik.
Ennek mi a menete?
Fel kell hívni a Telekomot és a készülékeket a legközelebbi üzletbe bevinni?
A dobozuk már lehet nincs meg.

20 éve a Prohardveren

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.