Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82351) Mardel


Mardel
őstag

Ezen a Huawei HG8245H ont-n hogy nyitok portokat???

Eddig port mappingban állítottam be, tcp és udp portot a gépem ipjére, működött kb 2 órát és most már nincs nyitva a port.

Se port triggeringben nem működik, se ha dmzbe rakom a gépem... :W :W :W :W :W

Ont már párszor rebootolva lett.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#82352) oAcido válasza oAcido (#82324) üzenetére


oAcido
aktív tag

Sziasztok újra!

Kicsit több időm van most és jobban megnézve a WAN fül alatt van egy PPPoE kapcsolat, ami csatlakozik.

Kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám újra beállítani ezt a csodát?

Sehol nem találok olyan fület (mint a routereknél), hogy létre tudjak hozni új kapcsolatot felhasználóval és jelszóval.

Connect to Internet menüpont alatt is az áll hogy Connected. Illetve vam egy Disconnect gomb, ami semmit nem csinál..

Szerintem ez a masina még nem a v2.0.

Segítséget köszönöm előre is. :R

(#82354) DJ. Ru$y válasza oAcido (#82352) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Egy használatit tudok adni hirtelen. Itt, ha tényleg V1-ről van szó.
12. oldaltól érdekes neked

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82355) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Modemmel kapcsolatban lenne kérdésem, nem tudom elfér e itt.

Jelenleg Telekomnál 20/1Mbit/s ADSL netem van. A garantált 1Mbit/s le és 0,5Mbit/s fel lenne, általában a letöltés 13Mbit/s körül van és a feltöltésnél megvan az a kemény 1Mbit/s.

A modem egy sima D-Link 360R (fekete ADSL2) amit a szolgáltató adott. Nagyon nem vagyok otthon a témában, mi a max sebesség amit el lehet érni ezzel a modemmel? Egyedül edigital honlapján találtam egy ilyet:
"8Mbit le, 640Kbit/s fel"

Viszont ezt nem értem, akkor nálam miért megy a 13Mbit/s? Szerintem a megabit/megabyte dolgot nem keverem.

Szeretnék 50Mbit/s le 5Mbit/s fel netre váltani T-nél, az érdekelne hogy kell e váltanom modemet, illetve hogy már most is az fogja e vissza a sebességet.

[ Szerkesztve ]

(#82356) kigyi_23 válasza HollyBoni (#82355) üzenetére


kigyi_23
addikt

Az edigitalos leírással ne foglalkozz az valószínűleg a 360T-ről lett copyzva. Modemet kell váltanod 50Mbit-hez, de hozni fogja a szolgáltató.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#82357) blg válasza benczeb (#82349) üzenetére


blg
senior tag

Én úgy tudom, hogy az egyetemes szolgáltató köteles neked telefonszolgáltatást nyújtani, ha megrendeled. Ha azon a területen a Telekom az egyetemes szolgáltató, akkor szerintem telefont is kellene tőlük rendelni, nemcsak TV-t és internetet. Feltételezem, hogy emiatt nem fog másik kábelt (réz érpár) behúzni, tehát valahogy megoldja az optikán a szolgáltatást.
NMHH rendelet

de ez csak egy tipp, néz/kérdezz utána...

(#82358) mbalint987 válasza HollyBoni (#82355) üzenetére


mbalint987
aktív tag

A DSL-360R az egy ADSL2+ típusú eszköz, ami kb. 13-14 Mbit-tet tud, ezért működik neked. Az 50 Mbit-es Internethez át fognak tenni VDSL2-re, amihez a Szolgáltató biztosítani fog majd neked egy digitális elosztót.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#82359) astorre19 válasza blg (#82357) üzenetére


astorre19
aktív tag

Jó hát telefont tud adni GSM Terminálosat is,csak azért biztos nem fognak fejleszteni hálózatot ha nem éri meg.

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#82360) lemusz válasza HollyBoni (#82355) üzenetére


lemusz
addikt

Az a modem az egyik legjobb ADSL-re, hülyeséget írnak azon az oldalon amit olvastál, nekem is vitte a 20-as csomagot 15-16 mbittel. A helyedben előbb a 30-as csomagra fizetnék be. Küldeni fognak egy teljesen új eszközt, ami már VDSL2 eszköz. Tehát ezek nem is kompatibilisek egymással, a mostani modemet rakhatod fel apróra 2 ezerért, mint én, hátha még kell valakinek...

Na szóval új eszközzel és 30-as nettel majd másolod nekünk a hgw-d böngészős teljesítményét és ha a szakik jónak találják, akkor mehet az 50-esnek is a rendelése is. Mert ha most berendeled az 50-es csomagot és mégse bírja a cucckeráj, akkor 30-asra való visszaváltás esetén kötbért fizetsz, mint a torkosborz.

(#82361) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Köszi mindenki! :R

Fogalmam sincs miért és hogy, de az én esetemben a Netmánia L (30) és Netmánia XL (50) elvileg ugyanannyiba kerül. :F

[ Szerkesztve ]

(#82362) Latency válasza benczeb (#82349) üzenetére


Latency
senior tag

Ne a Telekomot keresd, hanem kérdezd meg a közös képviselőt, hogy milyen lehetőség van. Halottam olyanról, hogy egy értékesítő a házhoz megy és ott lehetett megrendelni a szolgáltatást (szintén Telekom és szintén optika a társasházon belül).

(#82363) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Van egy érdekes kérdésem.

Egy családtagunk Svájcban van és a mobilkészülékét nem állítottam át romingra ennek ellenére tudom hívni a saját mobilomról itthonról Magyarországról, de a vezetékes telóról ami egy Panasonic dect készülék nem lehetséges.Az ügyfélszolgálat megállapította, hogy nincs tiltás a vezetékesen így nem tudja mi lehet a baj.

Először is az lenne a kérdésem hogy ha nincs átállítva egy mobilkészülék rominga akkor hogy lehetséges a hívása?

A másik kérdésem mi lehet az oka hogy mobilról tudom hívni vezetékesről pedig nem?

(#82364) mbalint987 válasza lemusz (#82360) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Ha alapvetően 50 Mbit-et szeretne, akkor semmiképp sem ajánlanám a 30 Mbit-et először, mert lehet, hogy a vonala a 30-at egy érpáron viszi, az 50-hez viszont már ki kell építeni egy második érpárt (így a vonali adatokból sem fogsz tudni következtetni). Én megrendelném az 50 Mbit-et telefonon. A beszerelés után indul a 14 napos elállási időtartam, ha azon belül jelzi, hogy nem kérné a szolgáltatást, akkor indoklás nélkül elállhat. És akkor esetleg mehet a 30-as, ha tudja a hálózat.

(#82361) HollyBoni: Valószínűleg területi kedvezmény miatt kapsz jelentős kedvezményt az Internetre.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#82365) astorre19 válasza Teodor52 (#82363) üzenetére


astorre19
aktív tag

Küldöd a számodat vezetékesről?

Bár mobil irányba nem tudom mennyire fordulhat elő,de bizonyos országok nem fogadnak külföldről letiltott számról hívást.Pl USA..

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#82366) tibike8


tibike8
őstag

Sziasztok, van itt valaki Szegedről a Fecske utca környékéről/Felsőváros. A bejelentőt nem érem el, de pár órája teljes kiesés van. Másnál? Vagy lehet, hogy egyedi itt?

(#82367) btz válasza Elims (#82339) üzenetére


btz
addikt

"Köszi! Ha nem frissült volna lehetett vmit csinálni?"

Igen. A frissítésre nyomni 😃

ⓑⓣⓩ

(#82368) btz válasza mbalint987 (#82358) üzenetére


btz
addikt

Nekem a régi időkben még a 20-at is vitte. Jó cucc volt, a dchardos szoftvermódosítással komplett vonaldiagnosztikai eszközként funkciónált :)

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#82369) btz válasza lemusz (#82360) üzenetére


btz
addikt

[OFF]"Mert ha most berendeled az 50-es csomagot és mégse bírja a cucckeráj, akkor 30-asra való visszaváltás esetén kötbért fizetsz, mint a torkosborz."[/OFF]

Ha nincs készülékrészlet az internet előfizetésére, akkor újabb két éves szerződéshosszabbítással bármelyik alsóbb csomagra válthat, kötbér megfizetése nélkül.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#82370) Bozek válasza btz (#82368) üzenetére


Bozek
nagyúr

A régi kék-szürke? Azt erősen kétlem. :D Még a 321B se bírta a 20-at (bár abból nekem az újabb, gyengébb kiadás volt), csak a 18-at.

[ Szerkesztve ]

(#82371) btz válasza Bozek (#82370) üzenetére


btz
addikt

Nem. A fekete Adsl2+ verzió.
Itt egy kép azokból az időkből:

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#82372) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Közben megrendeltem már neten az 50-est, meglátjuk mi lesz. Modemről meg szerelésről szó sem volt de gondolom majd hívnak.

(#82373) #41133696 válasza #41133696 (#81868) üzenetére


#41133696
törölt tag

No korszerűsítettünk :)

(#82374) btz válasza HollyBoni (#82372) üzenetére


btz
addikt

Ha Dlinked van akkor mindenféleképpen kell a csere. Ha vezetékes telefon szolgáltatásod is van, akkor a telefonkészülék is a kapott HGW (Otthoni digitális elosztó) készülékre fog kapcsolódni.

ⓑⓣⓩ

(#82375) Teodor52 válasza astorre19 (#82365) üzenetére


Teodor52
senior tag

Persze küldöm,tehát be van kapcsolva a saját hívóazonosító küldése.

(#82376) #22718208 válasza #41133696 (#82373) üzenetére


#22718208
törölt tag

Mama , Anyuka

:-)

(#82377) bopeti98


bopeti98
őstag

Ma felnyomták az online felületre az új szerződést, számlát, meg jótállási jegyet is, de nekem nagyon gyanús valami:
A számlában a részletfizetési mellékletben mindenhol az van írva az esedékesség dátumához, hogy a fizetési határidő megegyezik az aktuálisan kibocsátott számla fizetési határidejével, ami viszont a mai nap.
Ez ugye nem azt jelenti, hogy majd a futár egyeben beszedi tőlem a számla teljes végösszegét?

(#82378) #41133696 válasza #22718208 (#82376) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, hát egyik sem az én nevemen van:)

(#82379) Sharkweb válasza Mardel (#82351) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

ONT-n belül Network Application--->UPnP Configuration--->Enable UPnP--->Apply

(#82380) Zoltan84


Zoltan84
csendes tag

Sziasztok!

A régi előfizetők átmigrálásáról az új rendszerbe van valakinek infója?

Vicc, hogy 4 éve semmit nem lehet online intézni.

Köszi előre is! :)

(#82381) poli27 válasza DJ. Ru$y (#82345) üzenetére


poli27
veterán

vis major esetén nem csak 72 órájuk van, és a vihar annak számíthat, ha kidöntött 50 oszlopot pl :D

(#82382) xy2003


xy2003
tag

Akkor most amikor motogp megy a spileren nem lehet tvho-n nézni ha elötte nem inditom el?

(#82383) btz válasza xy2003 (#82382) üzenetére


btz
addikt

Igen. De biztos javítják hamarosan ezt a hibát, így már előtte elindítva sem fogod tudni.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#82384) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

A napokban volt kint a Telekom-os szerelő és azt mondta ,hogy nem beköthető az Internet mert nincs több hely/vonal a póznán. Ez elképzelhető van ilyen ? Ilyen esetben mit lehet tenni ?

(#82385) DJ. Ru$y válasza Franky2Ster (#82384) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Sajnos van. Ilyenkor megszokták nézni hátha egy kötéssel előrébb van hely, és onnan áthúznak egy kábelt, ha megoldható, ha jól tudom. Telekomos szerelő volt kint, vagy alvállalkozó? Ügyfélszolgálatot megkerested, hogy ez és ez van? Ha nem Telekomos szerelő volt kint, akkor küldjenek ki egy T-s szerelőt és nézze meg ő.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82386) Franky2Ster válasza DJ. Ru$y (#82385) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Hál-ép volt kint.
De elméletileg 1-2 hét és húzzák az optikát azt várom ott lenne hely csak pontosan nem tudom mikor kezdik és a hónap végével megszűnik a mostani netem és nem szeretnék földre ülni...

[ Szerkesztve ]

(#82387) DJ. Ru$y válasza Franky2Ster (#82386) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Akkor nem Telekomos szerelő... Ők csak alvállalkozók. Javaslom kérd ki az ügyfélszolgálat véleményét, vagy, hogy nekik mit adtak le visszajelzésnek, és kérd meg őket, hogy saját szerelőjüket küldjék ki, aki legalább nézzen bele az oszlopon lévő dobozba.

Az, hogy húzzák az optikát tudod mit jelent? Akár fél év is lehet mire arra kötnek előfizetőt, műszaki átadás stb.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82388) xy2003


xy2003
tag

Nagyon jó,és miért is van így?
Mi van ha én ez miatt fizettem elő?

(#82389) havri1 válasza DJ. Ru$y (#82387) üzenetére


havri1
félisten

Decemberben húzták be a házba (sorház) nálunk, ezzel egyidejűleg jöttek a kopogtatós emberkék, januárban szerelték be a gpon-t az ajtónk elé, március végén lépték el a környéket az optikai kábelt hegesztők, és mai napig semmi. Néha jönnek, kötnek valamit a ház előtti aknában (szoktam őket kérdezni, kb mikor adják át a területet, max 1 hét, mert amúgy már rég működik szerintük) Én már feladtam. Itt a ltp-en sehol nem elérhető még. Faternál, a város szélén, ahova a postás se jár, február eleje óta él az optikai net.

[ Szerkesztve ]

havri

(#82390) Elims válasza Vynx (#82340) üzenetére


Elims
veterán

Köszi!

Neked is Dj.Ru$i!

(#82391) DJ. Ru$y válasza havri1 (#82389) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Erről beszélek, és ki tudja mi van a háttérben, amit nem mondanak, vagy hol akadt el a dolog stb.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82392) Franky2Ster válasza DJ. Ru$y (#82391) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Jövőhéten felhívom megint az ügyfélszolgálatot.De szerintem nem fognak tudni mit csinálni mert ezek a srácok megnézték és sajnos nincs több hely nincs kiadható vonal ezt mondták.

(#82393) IamTheDog


IamTheDog
tag

Helló, mióta nem lehet kamatmentes részletre konzolt venni a Telekomnál?

(#82394) Sordoran válasza IamTheDog (#82393) üzenetére


Sordoran
addikt

Lehet venni, most néztem meg One S-nél és a PS4 Pro-nál is Otthoni előfizetés mellé kidobja a 24 hónapos kamatmentes részletfizetést.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#82395) szalai112


szalai112
senior tag

Sziasztok
Hamarosan Zalaapátiban lesz Optika nem rég beszéltem a T-és alvállalkozó szakivall :))
+ amit irtogattam netes hibáimat a T cég kötbért fizet nekem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#82396) xy2003


xy2003
tag

tvgo-t telefonról akarnám tv-re küldeni,de nem megy,van valami védelem benne?
mert a digi appja simán kirakja a (lg)tv-re.

(#82397) norti válasza xy2003 (#82396) üzenetére


norti
addikt

S7 edge-ről gond nélkül megy LG tévére...

(#82398) krypton


krypton
senior tag

Sziasztok!

A hónap folyamán mi is megkapjuk végre az optikai internetet. Minden bizonnyal amatőr kérdés lesz, de ahogy olvasom az alábbi módon kell konfigurálni: ONT a lakásban, LAN1-re router aminek a felületén kell megadni a PPPoE adatokat, LAN2 set top box, TEL1 telefon. A kérdés ami felmerült bennem, hogy miért nem az ONT felületén kell beállítani az internetkapcsolat adatait? További számítógépeket tehát csak a roterre tudok kötni?

(#82399) bopeti98 válasza xy2003 (#82396) üzenetére


bopeti98
őstag

Chromecast támogatás nincs a TV GO appban, az okos tévés app meg már régen megszűnt, és a képernyő tükrözés is tiltva van.

(#82400) mbalint987 válasza xy2003 (#82396) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Nekem sem megy ki az adás OnePlus 3-mal és LG 42LF652V TV-vel.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.