Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81051) wmati válasza -secret- (#81049) üzenetére


wmati
addikt

Rotert vártál? :))

(#81052) -secret- válasza wmati (#81051) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

:K

(#81053) -secret- válasza -secret- (#81049) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Gond:

2 hete ugye meg lett kötve a gigabites net. Na, várom a routert... erre ma jön a GLS, csomag, kibontom, set top box... oké, de ez mi? Van hozzá papír, hogy a régi set top boxot meg küldjük vissza. Van 3...
Hívom a tudakozót, 14 percig csörgött ki, felveszik mondom ez meg ez a probléma... amikor kötöttük a netet az ügyintéző volt olyan szíves (ugye meg sem kérdezett minket) és bepipálta a felvétel opciót a tv-hez ezért kaptunk egy vinyós set top boxot. Na most annak ellenére be kell üzemelnem ezt és vissza kell küldenem a régit, azután meg ismét tudakozó és meg kell mondanom, hogy nem szeretném a felvétel opciót és letiltják központilag. Nem kell nekünk sem postázni semmit meg nekik is ez a legegyszerűbb. Mindig a gond... :D

(#81054) Okean válasza dchard (#81035) üzenetére


Okean
tag

Ha jól értelmezem Pesthidegkút ismét kimarad. Az előzetes tervekkel ellentétben a Digi sem húzta tovább a madzagot.

(#81055) DJ. Ru$y válasza Criton (#81048) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha így kötöd be, nincs az az Isten, hogy ne legyen elérhető a router mögül a HGW, hisz akkor egy szimpla "switch" lesz belőle vagy hozzáférési pont, nem útválasztó.

(R1 a HGW, R2 a saját rotuered.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81056) laszlohu


laszlohu
addikt

Na végre, vidéken is fejlesztenek, Lébényben,
eddig 20 - as volt a maximum, és telefonáltak a napokban, hogy van egy jobb ajánlatuk és nagyobb sávszél.
:R

(#81057) Criton válasza Bozek (#81050) üzenetére


Criton
veterán

HGW Lan3 és ASUS router LAN1-ben van az összeköttetés.

(#81055) DJ. Ru$y : Asus Routeren ha AP módban van, akkor alapból ki van kapcsolva a DHCP.
(#81054) Okean : akkor Adyliget is kimarad..... :W

[ Szerkesztve ]

(#81058) DJ. Ru$y válasza Criton (#81057) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Igen, ha kikapcsolod az ASUS-ban a DHCP-t, az a jó, mivel, akkor a Cisco adja, ő lesz az átjáró is, így biztosan el kell érned. Ne tedd őket külön alhálózatra, az egyik 192.168.0.1 (vagy ami a gyári a Cisconál) a másik meg ettől eltérő, de ugyanazon az alhálózaton 192.168.0.X (X = ne legyen azonos a Ciscoéval, és legyen benne a Cisco DHCP tartományában).

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81059) DJMDJM válasza DJ. Ru$y (#81039) üzenetére


DJMDJM
tag

Az már rég eldőlt. Teszt óta nem volt csere, Speedport maradt.
Időközben megtörtént a hozzárendelés, VOIP is van újra.
Érdekesség:
IPTV box nem közvetlenül csatlakozik a Speedporthoz, hanem egy HP switchen keresztül. Nem is gondoltam volna, hogy az IPTV forgalma minden egyes hálózati ponton megjelenik, vhogy nem is gondoltam át.
Onnan vettem észre, hogy a wi-fi belassult, amit szerencsére a mikrotik kezel, így azonnal láttam, hogy mind az etherneten, mind mindegyik Wi-fin (2db van mikrotikban) megjelenik az IPTV forgalma. 3-5 Mbit közötti forgalom. Tudtam, hogy multicast az IPTV, de erre nem számítottam, őszintén. Ennek mennyire oka a Mikrotik is, fogalmam sincs, de lehet nem egyedi eset, csak más ezt nem tudja megfogni, kimonitorozni. Szerencsére menedzselhető HP switchem van, úgyhogy látszólag orvosolni tudtam a kérdést.

(#81043) tomi5244
Nálam padláson van, igaz jel-erősítővel (amit még az analóg miatt raktam be lehet nem is kellene), kb 40km az adó, tökéletes, mindig, minden időben.

[ Szerkesztve ]

(#81060) DJ. Ru$y válasza DJMDJM (#81059) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem egyedi eset, ettől döglenek le a nem IGMP képes eszközök, mert a folyamatos forgalom minden porton és wifin egyszerre megfekteti az eszközöket és, akkor jönnek a fórumra, hogy nem megy, pedig ő most vett routert, és ráengedte az IPTV-t, ezért kell vásárlás előtt kérdezni és nem utána bosszankodni. :)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81061) Gubek-Einste válasza DJ. Ru$y (#81058) üzenetére

Az újabb Asus router-ekben már van dedikált AP mód így nem a többször linkelt leírás szerint kell átállítani őket, hanem a HGW-ből jövő kábel megy a WAN portban, az admin felületen az Adminisztráció/Üzemmód menüpontban kell beállítani az AP módot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81062) DJ. Ru$y válasza Gubek-Einste (#81061) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Gyanítom, azért a régi "fapados" módszert is kezelik ugyanúgy, hisz a LAN port LAN port marad anélkül a beállítás nélkül is, vagy rosszul sejtem? Mondjuk szerintem attól még lehet 2 külön alhálózaton és ezért nem éri el, vagy pont emiatt az ASUS-os AP mód miatt, de ezt ott látni kellene és próbálgatni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81063) Gubek-Einste válasza DJ. Ru$y (#81062) üzenetére

Működik a kerülő módszerrel is de ha már van lehetőség rá akkor használjuk.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81064) ajapi


ajapi
tag

Sziasztok!

Telekom D-link DCM 704 modem/routerem beállításhoz kérnék segítséget.

Vodafonetól lefedettségi problémák miatt kaptam egy Mini Bázis plusz - femtocell - jelerősítőt. Ezt a routeremhez kell csatlakoztatni. Csatlakozás után a Mini Bázis rendben bebootol, a Vodafonos hálózaton érzékelik is, csak épp a telefonjaink nem tudnak kapcsolódni a készülékhez.

Ehhez a routeren az alábbi beállításokat kellene elvégezni:

"Az alábbi portoknak mind a helyi hálózat, mind a vezetékes szolgáltató oldaláról nyitva kell lennie minden irányba. Cél IP cím vagy tartomány megadása nem szükséges.
Port 50 protokoll IP leírás ESP, port 4500 UDP IPSEC NAT Traversal, port 500 UDP ISAKMP, port 123 UDP NTP -for Oscillator synchrinsation.

A Mini Bázisnak IP címet DHCP-n keresztül kell kapnia, VPN-t IPSEC protokollon engedélyezni kell.

A modem felé kiosztott IP cím a publikus tartományból legyen."

A routerem eddig az eredeti állapotban volt, és remekül működik.
A router kezelőfelületére természetesen be tudok lépni, de a továbbiakhoz kérnék segítséget.

Előre is köszönöm

(#81065) Okean válasza Criton (#81057) üzenetére


Okean
tag

Nem fűznék hozzá különösebb reményeket. A Digi is masszívan túlvállalta magát a két budai kerületben.

(#81066) DJMDJM válasza DJ. Ru$y (#81060) üzenetére


DJMDJM
tag

Nem tudom SOHO routerekben hogyan van, de HP-nál ezt be kellett kapcsolni, konfigolni és csak utána fékezte meg, hogy minden porton tolja kifelé.

(#81067) matoland


matoland
csendes tag

Hello, gyors segítséget szeretnék kérni

Adott egy huawei HG8245H modem amit a T-hom hozott, erre rá van dugva 3db TV és 1db számítógép, nem is volt semmi probléma, vettem azomban egy NAS-t és csak utána néztem, hogy nincs rajta több dugalj. Namármost van itthon egy Tp-Link TL-WR841N Router, hogyan tudom azt megoldani, hogy a T-s modemből áthozom a netet ebbe ez pedig elosztja a nas-hoz és a gépemhez? bárhogy próbálkozok nem tudom beállítani, annyit tudok csak, hogy a gépen van net viszont a nas-on nincs. Valaki segítsen.

(#81068) Intruder2k5 válasza matoland (#81067) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

[link]

Ha kérdésed van, írj az otthoni hálózatos topikba, mert ez nem annyira Telekom téma.

[ Szerkesztve ]

(#81069) szabi41


szabi41
csendes tag

Üdv

Adott egy Externet 120T-Com optikai internet aminek a hűségidőszaka hó végén lejár.
Az Externet a Telekom hálózatát használja.
Az Externet nem tud szolgáltatni 1000netet de a hálózat ki van építve hozzá és megfelel.
A Telekom tud szolgáltatni 1000netet.
A modem hg8245h.
A kérdés hogy a Telekom ra való szolgáltató váltásnál érvényes e az 1000nethez ajánlott 6 ezer forintos havidíj ilyen esetben és a váltás meddig tart mik a plusz költségek ilyenkor?

Üdv: Szabi41

(#81070) DJ. Ru$y válasza szabi41 (#81069) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A váltás elvileg hűségidő után történhet csak meg, vagyis lesz 1-2 napod amikor vagy az externet számláz neked hűségkedvezmény nélküli árat vagy a Telekom indítja hamarabb a számlázást és lesz előbb neted tőlük. (DSL esetén régen így ment)

Telekomnál pedig olyan árat fogsz kapni, mint bármilyen új előfizető. (Javaslom felhívni az ügyfélszolgálatot, ők tudnak pontosabb árat mondani.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81071) Gabesz77


Gabesz77
senior tag

Sziasztok!
Telekom sat tv és Upc direct között vacillálok és egyelőre nem tudok dönteni. Akinek van tapasztalata ezekkel a szolgáltatásokkal, írna pár sort? Jobb minőség egyik, mint a másik? Vagy teljesen mindegy?
Előre is köszönöm.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#81072) kabelmania27 válasza Gabesz77 (#81071) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Összehasonlítást ITT kérdezd meg.

(#81073) Gabesz77 válasza kabelmania27 (#81072) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Köszönöm. :R

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#81074) gyurik870 válasza Frenky89 (#12446) üzenetére


gyurik870
csendes tag

Szia!
Nekem ugyan ez a problémám most stb regisztráció neked lett rá őr?

(#81075) DJ. Ru$y válasza gyurik870 (#81074) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Egy 7 éves hozzászólásra válaszoltál, lehet nem is jár már errefelé a kolléga, ha felhívod őket vagy megmondják, hogy mi a helyzet, vagy milyen kóddal tudod megoldani vagy hasonló, esetleg eszköz csere szükséges.

És milyen őrt szeretnél? Biztonsági őrt?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81076) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

TVGO családi csomagra fizetett már elő valaki? Mik a tapasztalatok? Egyszerre két eszközről lehet használni?

.

(#81077) wmati válasza Troy. (#81076) üzenetére


wmati
addikt

Három és úgy tudom nem lehet már előfizetni.

(#81078) Troy. válasza wmati (#81077) üzenetére


Troy.
addikt

Akkor ez micsoda? [link]

.

(#81079) btz válasza wmati (#81077) üzenetére


btz
addikt

TVGO nem Iptv. Abban van még családi és max két eszköz.

ⓑⓣⓩ

(#81080) Criton válasza Criton (#81057) üzenetére


Criton
veterán

SPI Firewall Protection: off-ra való állítása után minden probléma megszűnt.... van valami beállítás még amit érdemes beállítani ezen a csodálatos hgw-n? (cisco 3925)

(#81081) havri1


havri1
félisten

Azt valaki meg tudná mondani, hogy miért kell minden restart után a szgépen a firefox alá újratelepíteni a tvgo alkalmazást?
:F

havri

(#81082) Troy. válasza btz (#81079) üzenetére


Troy.
addikt

Te használod? :)

.

(#81083) btz válasza Troy. (#81082) üzenetére


btz
addikt

Mivel én Telekom SatTV előfizető vagyok én megkapom a TVGO-t is. Tableten, telefonon használjuk főleg, nincs vele probléma.

ⓑⓣⓩ

(#81084) vegyszer


vegyszer
addikt

Sziasztok!

Valami nekem nem kérek Telekom IPTV/net ügyben.
Karácsonykor volt egy éve, hogy lett IPTV a net mellé, és majd egy évig ment is gond nélkül. De november körül két év hűség mellett 20MB net helyett 50MB lett kötve, meg telefon is. Na azóta folyamatosan szopok vele. A WiFi szakadozik, a mögé kötött rooter is gyakorta nem kap netet, az IPTV blokkosodik, kimarad a kép, főleg a HD adások esetén, de néha egy egy csatorna megáll, míg a többi megy tovább.

Szerintetek honnan kéne a dolgot felgöngyölíteni? Pár hete IPTV box csere volt. De érdemi változás nem történt. A modem Cisco EPC3925. Három éves, de csak a sávszélesség emelés óta csinálja ezt. Előtte nem volt gond. Torrenten tudja a stabil 5,8Mb-ot tartani hosszan. De ha nincs semmi rajta (se teló WiFin, se pc, se a távoli rooterem), akkor is olykor be blokkosodik a kép.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#81085) kiskacz válasza Teko001 (#71698) üzenetére


kiskacz
senior tag

Sziasztok!

Szeretném rendezni a csatorna sorrendet, de távirányítóról :W . Rákerestem, de a "Menj fel ide, várd meg míg teljesen betölt," résznél nem találok "csatornáim" részt. Vagy nem veszem észre - vagy megszűnt ez a lehetőség?
(Mobilról ,most próbálom majd, de jobb lenne gépről....)

Köszönöm!!! :R :R :R

Huawei Mate 8

(#81086) kigyi_23 válasza btz (#81083) üzenetére


kigyi_23
addikt

Azért nagy poén, hogy 2 eszközön lehet használni, de nem számolja az eszközöket, tehát nem regisztrálja őket (A regisztrált eszközök száma nálam pl. 0).

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#81087) Kbali válasza kigyi_23 (#81086) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem egyidejűleg lehet 2 eszközön használni, felrakva akármennyire lehet. Azt figyeli, hogy mennyi eszközön vagy bejelentkezve éppen.

(#81088) metrion


metrion
aktív tag

Sziasztok!

Szerződésbontás után is működik a Telekom kapcsolat kártya pl. a Cinema City-ben?

(#81089) vegyszer válasza metrion (#81088) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem húzzák le. (nem is vonták vissza) Nekem működött másutt.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#81090) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Sziasztok! 5 éve vagyok 120 mbit-es xxl-es internetre előfizető és szeretném csökkenteni a havi díjat. Most egy már nem létező ( soha nem használt ) analóg tv + netmánia xxl előfizetésem van. Mostmár csak az Internetet szeretném ha maradna, de nem engedi, mindenáron új TV előfizetést szeretne nekem adni, hogy töröljem a régi TV szolgáltatást?

(#81091) dptrsk válasza Nagynozi (#81090) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

hívd a 1412-t, ott tudod lemondani, ami nem kell.

(#81092) Nagynozi válasza dptrsk (#81091) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

És akkor a havidíj is csökkenni fog? Mert most havi közel 10.000Ft-ot fizetek és ennél már jóval olcsóbban hozzá lehetne jutni ( állítólag ) a netmánia xxl díjcsomaghoz.

(#81093) spici válasza Nagynozi (#81092) üzenetére


spici
tag

Attól függ van-e konkurencia.
Illetve mindenképpen ajánlatos akkor a Netmánia XXL + Hang Alap telefon a 20% kedvezmény miatt.

Magába az internet drága lenne, azért kell mellé csapni a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#81094) dptrsk válasza Nagynozi (#81092) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha csak NetMánia XXL csomagod van, akkor:

8641 ft/hó hűség nélkül
7712 ft/hó 1 év hűséggel
7433 ft/hó 2 év hűséggel

Ha kérsz mellé egy Alap vezetékes telefont

7609 ft/hó 1 év hűséggel a csomag(net+tel) ára
7146 ft/hó 2 év hűséggel a csomag(net+tel) ára

(#81095) Nagynozi válasza dptrsk (#81094) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

De ha most módosítom online az előfizetésemet kijönnek és beszerelik az IPTV-t? Mert ezt nem szeretném... Most egy Cisco epc3925 HGW-m van, ezt lecserélnék?

(#81096) dptrsk válasza Nagynozi (#81095) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Mivel a TVt le akarod mondani azt nem tettem a csomagba.
Hívd fel a 1412 számot, s ott élő embernek el tudod mondani mit szeretnél.

(#81097) Nagynozi válasza dptrsk (#81096) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Rendben akkor ez utóbbi lesz. Mindenesetre köszönöm, hogy időt szántál rám!

(#81098) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ma reggel kaptam smst hogy átadták a tv-t a futárnak, és délelőtt jött is a tv

Rendszer kicsit lemaradt...

De szuper mert ideért

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#81099) kabelmania27 válasza Nagynozi (#81095) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha megtartod ezt a tv előfizetést nézheted a kódolatlan dvb-c csatornákat, megpróbálhatsz digitális tv előfizetést kérni, de nagyon kicsi az esélye, hogy tudsz kötni.
Ha nincs iptv előfizetés kérheted, hogy a modem bridge módban működjön.

(#81100) B4ndiBuild3r


B4ndiBuild3r
tag

Sziasztok!

Ma beszerelték a házunkba az internetet (NetMánia XL) és 3 darab Set Top Box készüléket. VDSL.

Egy ZTE Speedport Entry 2i készüléken megy minden, ami a ház egyik végében van (az építkezésnél a villanyszerelő odavitte az összes falban elrejtett UTP kábel egyik végét, így az lett a "központ"), ami azt hozza magával, hogy a ház másik végében és a kertben nagyon gyenge a Wi-Fi jele (a készülék mellett ~48Mbit/s letöltési sebesség van, a kertben ~7Mbit/s.

A költözés előtt (ugyancsak NetMánia XL csomagom volt) egy Huawei EchoLife HG850a modem + ASUS RT-AC87U router párost használtam.
A modemet le kellett adnom ugye, viszont az útválasztómat magammal hoztam és egyrészről nem szeretnék megválni tőle, másfelől szeretném felerősíteni a jelet a ház másik végében.

Arra gondoltam, hogy elhelyezem a ház másik sarkában az útválasztót, ahol van UTP kivezetés és rá lesz kötve a ZTE LAN 1 portjára (LAN 2-3-4 portokra a STB-ok lesznek kötve).

A kérdésem az, hogy hogyan kiviteleznétek ti ki?
Két útválasztó működjön egy időben, van alárendeltség ilyenkor? Egyik switch másik router funkciót töltsön be? Letudná fedni az ASUS ezt a területet egyedül (~15 méter hosszú a ház, a két külső téglafal között csak egy téglafal helyezkedik el)? Be kell telefonálnom a Telekomba emiatt, hogy ott engedélyezzenek valamit? Az ASUS router online felületén kell valamit állítgatnom?

Köszönöm a válaszokat előre is!

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.