Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#155001) tomy86 válasza M0RGI (#154999) üzenetére


tomy86
addikt

IPTV, három különböző Cisco box. Mindegyiknél működik.

(#155002) Marci112233 válasza M0RGI (#154999) üzenetére


Marci112233
őstag

Ha nem megy, cseréltesd. Elvileg ingyen kéne cserélniük, tekintve hogy nem működik teljes mértékben.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#155003) rostiron válasza M0RGI (#154999) üzenetére


rostiron
őstag

Nálam is nemrég csinálta valami frissités után. Aztán pár nap múlva "megjavult".

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#155004) madgie válasza AnonymusX (#154998) üzenetére


madgie
titán

Szerintem nem is korrekt a "hűségidő" szót egyoldalúan értelmezni (egyik szolgáltatónál sem). Ha én nem pattanhatok sehová, mert kötbér meg frincfranc, ők se emelgessenek a közöttünk megkötött hűségidő ideje alatt.

(#155005) benfolds


benfolds
őstag

tvgo megosztásnál a meghívott hogy a tökömbe tud belépni? kapott az illető egy emailt, hogy akkor mostantól használhatja, aztán ennyi. köszi. ahhoz, hogy ténylegesen használni tudja, regisztrálnia kellene a tvgo-n, amihez kellene egy előfizetés, de neki ugye nincs, mert ő csak tvgo meghívott.

(#155006) molnarpeter válasza sopruk (#154996) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A Telekom valós értéken árat csökkent. A pénzed 17.6 %-kal kevesebbet ér (kozmetika után), ők 15-tel emelnek, tehát 2.6% kedvezményt kapsz az előző évhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#155007) Cs1csó válasza molnarpeter (#155006) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez még jó is lenne ha minimum 17,6%-os fizetésemelést kapna az ember, vagy inkább, hogy némi reálbér növekedést is érezzen mondjuk 25%-ot, de ez nyilván nincs így.

(#155008) mekiszacsi


mekiszacsi
kezdő

@szőröscica
Nagyon változó hogy milyen modemet kapsz,az viszont biztos hogy 500asnál még ed2/ed3 van nem pedig ed3.1 vagyis ha jól tudom kevesebb csatorna is elég hozzá vagyis ezért tűnhet olyannak hogy kevesebb a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#155009) Kbali válasza madgie (#155004) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ezért jó, hogy anno, mikor ez bekerült az általános szerződési feltételek közé, külön értesítettek mindenkit - minden ilyen változás előre bejelentendő - az adott számláján.
+ szerződéskötéskor senki nem olvassa el, utána meg jönnek az ilyen megjegyzések.
Nem, nem tetszik, hogy ennyi az infláció (ráadásul ez a KSH által hivatalosnak hazudott alapján van).

[ Szerkesztve ]

(#155010) madgie válasza Kbali (#155009) üzenetére


madgie
titán

Ettől még teljesen nonszensz, hogy évi 15%-ot dobnak az árakon felfelé, ahelyett, hogy valamiféle normális árverseny lenne a szolgáltatók között. Ez az összekacsintunk, majd hasonlóan emelünk, az inflációra hivatkozva... minimum kartell-szagú.

De hát mit is várunk abban az országban, ahol a Digimobilnak is addig tettek keresztbe, míg kivonultak (tudom, eladták...).

Azt meg csak zárójelben jegyzem meg, hogy a britek most akarják törvényben megtiltani ezt a kötelező inflációkövető baromságot.

És amúgy ha emelne is a Telekom, akkor ne az legyen már a hibabejelentésemre a válasz, hogy de hát a Technicolor modem most nincs raktáron, hogy kicseréljék, legyek türelemmel, míg lesz. Ennyi pénzért, Pro-nak hazudott csomagnévvel nem ezt várom el.

(#155011) etejedu


etejedu
őstag

Üdv!
Van valaki aki tud infót vásárlásról szóló számla hiány esetén kihez kell fordulni? Kétszer chateltem ügyintézővel. Ment az igérgetés. Semmi nem történt. Panaszt tettem, semmi nem történt.

(#155012) boborján2 válasza etejedu (#155011) üzenetére


boborján2
tag

Jelentsd be a kötbérigényed , illetve hogy jelzed ezt a kis számlahiányt mondjuk a nav-nak.

Fogadni merek rögtön megoldódik a problémád. :)

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#155013) garga01


garga01
senior tag

Sziasztok!
Beleolvastam a topik összefoglalóba, érdemes lenne átnézni mert sok kép link már nem működik, pl. az osztóknál az mmwo és a nem ajánlott (arany matricás) hivatkozások.
Illetve érdemes lenne még kiírni, hogy xDSL (ADSL és VDSL-en is) saját modemet (vagy modemmel egybeépített routert) is lehet használni, csak meg kell adni VLAN ID-t ami 32 és működik a kapcsolat. Nyilván kell ilyenkor is pppoe user+pass.

Más kérdés:
Koaxon a szolga modem/rotuer MAC/serial alapján azonosítja magát, vagy abban is kell usernév+pass mint az xDSL-nél?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#155014) mekiszacsi válasza garga01 (#155013) üzenetére


mekiszacsi
kezdő

Szia!
Koaxon kiosztja neki a rendszer a konfig adatokat,ergo ott nem kell külön ezeket megadni.
Asszem ott annyi van hogy csak rákötöd a modemre a routert és good to go,mert kellene kapjon ipt.

(#155015) sziszi-fuszi válasza madgie (#155010) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Nincs semmiféle kartell. Az állam ezt teszi lehetővé számukra. Már jó régen van róla trv., hogy csak annyival emelhetik az áraikat amennyi a hivatalos infláció. Élnek is vele. Sokkal kevésbé, mint a gazdasági élet többi szereplője. Lásd: üzemanyagok, élelmiszerek stb. Arról nem is beszélve, hogy a szolgáltatóknál dolgozók is követelik a béremelést, növekedik az energia ára stb. stb. Legvégül pedig nem szabad megfeledkezni arról sem, hogy nem jótékonysági intézményről van szó, hanem üzleti vállalkozásról.

Arról nem beszélve, az árváltozás mértéke úgy kb. 2 kiló kenyér max.

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#155016) Doky586 válasza etejedu (#155011) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A pénztároshoz. Felmutatod a vásárolt parizert, kiflit, tejfölt ás mondod hogy neked számla is kell..!
De pl a befizetett gázszámlák után sem kell áfás számlát adnia a gázszolgáltatónak.

(#155017) etejedu válasza Doky586 (#155016) üzenetére


etejedu
őstag

Ez egy online vásárolt termék úgy 5 éve a telekom rendszerében tárolt dokumentumok között kellene szerepelnie de ott nincs csak a jótállásos "papír".

(#155018) Doky586 válasza etejedu (#155017) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor a vásárlás napján megkaptad a számla linkjét emailben. Ha nem volt kedved letölteni magadra vess..

(#155019) Obendi válasza madgie (#155010) üzenetére


Obendi
csendes tag

Kicsit leegyszerűsítve:
Mindenki árat emel, mert hát a tavalyi infláció...
OK.
Ezekből az áremelésekből jön viszont össze az idei infláció, amire jövőre megint hivatkozni lehet.
Ügyes. :C

[ Szerkesztve ]

Minél többet tanulsz, annál inkább rájössz, hogy nem tudsz semmit.

(#155020) boborján2 válasza Doky586 (#155018) üzenetére


boborján2
tag

És ezt a telekom nem tudta neki megmondani ,amikor ezzel kapcsolatosan megkereste őket?
:C

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#155021) etejedu válasza Doky586 (#155018) üzenetére


etejedu
őstag

Még egyszer átnéztem a leveleimet, minden korábbi és az utáni dokumentumom is megvan és a telekom honlapján is. Az hogy akkor ez nekem nem tűnt fel mint hiány (ergo nem kaptam erről semmit emailben tehát letölteni se tudtam ) nem jogosítja fel a szolgáltatót hogy lesza.ja. Kutya kötelessége pótolni azt. Ha törli a dokumentumokat, mert mittudom én már számára nem releváns közölnie kell azt! Nem vagyok jogász, de legjobb tudomásom szerint 5 évig minden iratot meg kell őrizni, javítsatok ki ha tévedek.
És légy szíves ezt a lekezelő stílust mellőzd!

(#155022) Doky586 válasza etejedu (#155021) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

5 évig, de nem a kibocsájtónak hanem neked kötelességed megőrizni. A kibocsájtó már 1 évvel később se foglalkozik veled, akkoriban kellett volna reklamálni.

(#155023) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

A Kaon CG3000 modemet hogy tudom alaphelyzetbe állítani? A korábbi felhasználó/jelszó párossal nem tudok belépni az admin felületre. Igazából elég lenne, ha a jelszót vissza tudnám állítani.

Let the Zone take me if I am.

(#155024) TiMoN válasza kutga (#155023) üzenetére


TiMoN
senior tag

Hátul találsz 1 kis lyukat, ott egy gyufával, fogpiszkálóval be nyulsz 10mp tartod és kész.

-TiMoN-

(#155025) kutga válasza TiMoN (#155024) üzenetére


kutga
nagyúr

Köszi, végül megtaláltam felírva egy cetlire, de nem árt tudni, ha legközelebb ilyen van.

Let the Zone take me if I am.

(#155026) barnibooo


barnibooo
tag

Sziasztok!
Valaki tud információkkal szolgálni, hogy az egyes Droidos STB-ken mik a legfrissebb verzió? Gondolok az SDMC-re és a SEI-s re is.
Valamint milyen új frissítéseket tartalmaz, milyen bugfixek vannak benne.
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#155027) SidCorky


SidCorky
senior tag

Sziasztok! Próbálta valaki a Telekom TV GO-t mostanában külföldön, működik az EU-n belül mobilnetről? A Telekom oldalán nem találtam még apróbetűs részt sem ezzel kapcsolatban, a topikban rákeresve pedig főleg régebbi kommenteket találtam, nekik nem ment, de mintha olvastam volna olyasmit, hogy egy ideje az EU-n belül az ilyesmit nem lehet tiltani. Mi most a helyzet? Lassan kamionozni kezdek, érdekelne, hogy számolhatok élő magyar kommentáros F1 nézéssel, vagy be kell érnem az utólagos letöltögetéssel. :D

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#155028) boborján2 válasza SidCorky (#155027) üzenetére


boborján2
tag

Itt olvassgass ,le van írva szerintem a válasz.

https://telekomtvgo.hu/portal/felhasznalasi-feltetelek

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#155029) Heimdallr75 válasza SidCorky (#155027) üzenetére


Heimdallr75
őstag

működik, gond nélkül, és nem csak tlekom kártyával.

الغريبة في هذا الكوكب

(#155030) Blasius


Blasius
tag

Sziasztok,

A Sagemcom FAST3686 routeren lévő beépített VPN szervert sikerült már valakinek működésre bírnia? Úgy látom hogy volna L2TP vagy PPTP IPsec -el. Én még most akarok nekiugrani. Első ránézésre elég sok a beállítási lehetőség, sokról nem is tudom pontosan hogy mi az. Ha valakinek van pozitív (vagy negatív) tapasztalat, esetleges buktatók, akkor megoszthatná. Valami leírás is jól jönne ha esetleg valakinek van link, mert akkor az alapján indulok el. Így egyből például nem tudom hogy milyen portokat kell megnyitni (vagy megnyitódnak maguktól??)

Üdv!

Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

(#155031) dancsuri válasza boborján2 (#155028) üzenetére


dancsuri
veterán

Ha van Telekomos TV előfizetésed, akkor bármilyen platformon tudod használni.

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#155032) boborján2 válasza dancsuri (#155031) üzenetére


boborján2
tag

Önálló tvgo előfizetés is létezik.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#155033) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Az utóbbi pár napban nem nagyon tapasztaltam a high ping+packet loss-os periódusokat (random csúcsidőben csekkolva). Na majd februárban. :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#155034) kkp900


kkp900
senior tag

Sziasztok! FAst5670 es Routert kaptam 1 éve. Eddig nem volt baja csak egyszer kellett újra indítani.Mára lesett a 2,4 Ghz Wifi sebessége. kb 50-60 jó esetbewn de volt 10 is oda vissza maxra mérek rajta Iphone 15 Proval. Sajnos szükségem van rá mert az okos otthon dolgok 1 elosztó 1 lámpa 2 konnektor csak azt tudja használni sajnos. Eddig sose volt probléma vele már újra is índítottam meg minden de semmi gyorsulás nem lett . Mi lehet a bibi? Mert a drága 1414 5 ezer ft ot akar kérni kiszálllási díjat mivel szerinte ez kényelmi fuknció! Mondom neki ,hogy szerintem meg nem mivel én nem kértem ezt az új Routert ők adták és nem vagyok hajlandó fizetni a hibás eszköz miatt kiszállási díjat. Kábelen jön a 950 simán Mac minim van most mértem. Az 5 Ghz is jön szépen ugyan ennyi azt az Ipaddal mértem. Csak a kurva 2,4 -es lett rohadt lassú 400-500 kének lennie normálisan. Valami ötlet esetleg mi lehet a bibi?

[ Szerkesztve ]

(#155035) Shkiz0 válasza kkp900 (#155034) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Válts csatornát.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#155036) kkp900 válasza Shkiz0 (#155035) üzenetére


kkp900
senior tag

NA most ezzel nem sokat segítettél sajnos. Azt hogy kell és mire? És hol keressem állítsam át? És mire? Melyiket.

(#155037) snyper990 válasza kkp900 (#155034) üzenetére


snyper990
őstag

Ha úgy is csak az okoseszközök használják, miért fontos a sebessége? Azoknak 10 Mbit/s is bőven elég

(#155038) Kekmen válasza kkp900 (#155034) üzenetére


Kekmen
senior tag

"1 elosztó 1 lámpa 2 konnektor"
Ezeknek az eszközöknek miért kellene sávszélesség? 1Mbit-es sebességgel is használhatóak. A wifi valóban kényelmi opció, ha kérted, ha nem. A sebességet a végpontig garantálják kábelen. Csatornát az eszköz konfigurációjában tudsz váltani, amit az Ont IP címén érsz el. Nekem Technicolor van, tehát ezt majd valaki más megírja, pontosan hol.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#155039) kkp900 válasza snyper990 (#155037) üzenetére


kkp900
senior tag

A telefonomon fontos a sebesség mert így alig akar betölteni. Nem az okos eszközök sebessége a fontos hanem a telefonnak a wifi sebessége az csökkent le drasztikusan. Ezek az eszközök voltak eddig is rajta és semmi baj nem volt most meg akadozik a net a telon pld ezért kérek egy kis segítséget mit lehet átállítani ,hogy stabil legyen ahogyan eddig volt.

(#155040) kkp900 válasza Kekmen (#155038) üzenetére


kkp900
senior tag

Az eszközökön (Elosztó okos dugalj lámpa ) nem tudsz sávszélességet állítani . Nincs olyan lehetőség az alkalmazásban. Home Kites okos otthon cuccok. Meross márkájúak. A Fast 5670 -es menüjében van egyedül a 2,4 ghz Beállításoknál csatorna állítási lehetőség de az ég világon semmi nem változott így vissza állítottam az eredeti Auto -ra.

[ Szerkesztve ]

(#155041) snyper990 válasza kkp900 (#155039) üzenetére


snyper990
őstag

Telefonnal csatlakozz át az 5 GHz-es hálózatra.
Gyanítom, hogy eddig is azon volt, mert n-es wifiből nem nagyon lehet 4-500 Mbitet kihajtani, egyszerű, mezei kliensekkel meg főleg... Ha annyit mértél, akkor nagy valószínűséggel nem a 2,4 GHz-es hálózatra voltál csatlakozva.
Úgy sejtem, hogy a sebesség csökkenését azért csak most vetted észre, mert most váltott át a telefonod a 2,4 GHz-es hálózatra. Annak meg szerintem azért annyi a sebessége, mert a wifi hálózat valamilyen szinten alkalmazkodik a leglassabb klienséhez. Ez nálad valószínűleg az egyik okoseszköz lesz.

(#155042) kkp900 válasza snyper990 (#155041) üzenetére


kkp900
senior tag

Igen csak ha át csatlakozok az 5 Ghz-esre akkor nem tudom kezelni az eszközöket mert azok csak a 2,4 ghz kezelik. Azért oda vissza lépkedni meg nem szeretnék állandóan ha pld a világítást szeretném bekapcsolni ,és ha nincsenek egy wifin akkor a Siri se üzemel

(#155043) zeon.hu válasza kkp900 (#155042) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Hmm, én 5 GHz-n vagyok, az okos eszközök (porszívó, repeater, air fryer, stb) 2.4-en és tudom kezelni mindet.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#155044) Kekmen válasza kkp900 (#155040) üzenetére


Kekmen
senior tag

Én sehol nem írtam, hogy kellene bármilyen sávszélességgel kapcsolatos dolgot állítani azokban az eszközökben, annyit írtam, hogy azok nem igénylik. Tehát ezt a választ nem igazán értem.
"Igen csak ha át csatlakozok az 5 Ghz-esre akkor nem tudom kezelni az eszközöket mert azok csak a 2,4 ghz kezelik."
Az eszközök kezelése nem ettől függ, hanem hogy egy IP tartományba legyenek. Mivel mindent egy eszköz szolgál ki, ezért teljesen mindegy, hogy vezetéken, vagy milyen wifi frekvencián csatlakozik.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#155045) Capella válasza kkp900 (#155042) üzenetére


Capella
senior tag

Ahogy zeon.hu már írta, tudod kezelni az eszközöket. Attól, hogy a band steering ki van kapcsolva, és az 5 GHz és a 2,4 GHz külön SSID, még egy alhálózat lesz, ha ugyanaz az eszköz szolgáltatja a wifit.
Később láttam, hogy Kekmen is írta.
Amit snyper990 mondott, hogy eddig is az 5 GHz-re csatlakoztál a telefonnal, az is úgy van. :K
2,4 GHz-es wifin nem fogsz 400-500 Mbps sebességet tapasztalni. Még kezdeti csatlakozási sebességnek is legfeljebb 150-170 Mbps körül szokott kiírni, az 5 GHz-en lehet 1 GHz fölött jóval, nyilván eszköz függően.

[ Szerkesztve ]

(#155046) csƵ


csƵ
őstag

Android box-szal mióta lehet WiFi-n keresztül tv-t nézni? Ma tudtam meg és próbáltam ki teljesen véletlenül. Eddig LAN-kábellel volt összekötve. Ez tök jó. Legalább nem kell összefurkálni a falat, ha máshova kerül a TV.

(#155047) enginev3.0 válasza csƵ (#155046) üzenetére


enginev3.0
félisten

Kell hozzá egy igmp képes router is
Egyébként elég régóta van már így

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#155048) csƵ válasza enginev3.0 (#155047) üzenetére


csƵ
őstag

Mondjuk kb 2 hónapja van egy TP-Link Omada EAP610 AP-m. Akkor azóta tudja.

Maradjon azért a kábel, ha már ott van, vagy teljesen jó a wi-fi is? Netflix, HBO meg ilyenek vezeték nélkül mennek. Semmi jelvesztés nincs.

[ Szerkesztve ]

(#155049) boborján2 válasza csƵ (#155046) üzenetére


boborján2
tag

Elég régóta így van.

Nekem a szolgáltatóival is és egy öreg tpkinkel is ment.
Mindkettő alkalmas volt arra hogy a wifin kiküldje a multicast streamet a boxoknak.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#155050) M0RGI válasza rostiron (#155003) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszönöm mindenkinek. Akkor még várok egy kicsit, aztán ha nem megy, jelentem.
Kár lenne, ha kikerülne ez a funkció.
Korábban volt valami más is ami tök jó volt, aztán eltűnt a gomb funkciója.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.