Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81801) Livius válasza Csabi1984 (#81800) üzenetére


Livius
őstag

Nem lehet hogy az ingyenes Telekom Wi-Fi Fon-ra csatlakozott fel? Szerintem azt ez a sima hgw, ami csak IPTV-re lenne, az is szórja gond nélkül, hogy hotspot legyen ő is.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#81802) Csabi1984 válasza Livius (#81801) üzenetére


Csabi1984
addikt

Ez jó kérdés. Néztem a beállitásokat volt 2.4-Ghz meg 5-Ghz-es frekvencia de azt a másik elnevezést nem találtam.

(#81803) DJ. Ru$y válasza Csabi1984 (#81802) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ott kezdődik, hogy, ha Sagemcom eszköz van kint, akkor az nem DSL, hanem koax.

DSL-en Speedport név alatt futnak az eszközök (ZTE, Speedport). Szóval fussunk neki ennek a kérdésnek még egyszer, hogy mi van, mi nincs és mit is szeretnének?!

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81804) #22718208 válasza Livius (#81801) üzenetére


#22718208
törölt tag

Ha nincs net előfizetése ,akkor elviekben Fon sem lehet ott. Mert akinél van Fon ,annak kellett kapnia accountot is hozzá,hogy ugyebár amiért ő hotspot lett , cserébe használhatja bárhol a Fon-t.

Vagy tévedek?

(#81805) Putyin90


Putyin90
senior tag

Hello! DSL netnél normális dolog az, hogy példának okádék 11-kor bekapcsolom a gépet (délelőtt) és a 20 Mbps/s-ből 9-10 Mbps az elérhető. Újra kell indítani a modemet, hogy újra 20 Mbps legyen a sebesség, de mostanában az sincs meg (eddig 22.7 Mbps lazán volt), most 17-18-19 Mbps között mozog. Az, hogy nincs meg a 20 Mbps az nem lényeg, meg amúgy sem csinálnának vele semmit, mert még bőven háttérértéken belül van, de az, hogy nap, mint nap újra kell indítgatni a modemet, mert a felére csökken csak úgy a sebesség, az már nem hinném, hogy normális.

(#81806) btz válasza Csabi1984 (#81800) üzenetére


btz
addikt

Iptv egy külön vlanban foglal helyet, szóval kizárt, hogy iptv miatt bármilyen kis sebességű netelérés legyen, ha van akkor az azért van mert van aktív internet szolgáltatás is.

A Sagemcom ADSL anomáliát pedig fent kifejtették.

ⓑⓣⓩ

(#81807) Csabi1984 válasza DJ. Ru$y (#81803) üzenetére


Csabi1984
addikt

Kár volt belevennem a DSL-t mert valószínű kavarodás okozott. Tudom,hogy semmi közük egymáshoz.
Csak azért írtam mert a tapasztalatomat írtam le ami a valóság,, csak úgy volt értelmezhető mintha dsl vonalat egybevontam volna az IPTV szolgáltatással de nincs így :)

De lehet ha másképp teszem fel a kérdést akkor magam is megkapom a választ.
Ha egy ügyfél szeretne IPTV-t meg telefont de egyenlőre azon a kábelen internetet nem mert van fizikálisan kiépítve egy Adsl vonal. Akkor jön a kérdés az IPTV, hogy fog működni ha nincs Internet?

Mert az ügyfélnek azt mondták, hogy az új előfizetésen látják a TV szolgáltatást meg a Telefont de az internet még nincs aktiválva!.

[ Szerkesztve ]

(#81808) szemcsi65


szemcsi65
csendes tag

Hello!! Évek ota IPTV+Net+IP telefon előfizum van,de a telefont soha nem használtam mivel nincs telefon készülékem.Kérdésem,hogy milyen telefon Készüléket vegyek és hol??

(#81809) Gubek-Einste válasza Putyin90 (#81805) üzenetére

Milyen szolgáltatói eszközt használsz?
Milyenek a vonali adatok?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81810) Gubek-Einste válasza szemcsi65 (#81808) üzenetére

Bármilyen jó lesz amelyiknek szabványos RJ11-es telefon csatlakozója van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81811) lemusz


lemusz
addikt

Volt egy pindurka connection lost reggel 5 után nem sokkal (éppen játékban voltam), úgy tűnik központi dolog lehetett, elvették az ipv6-om. :(

(#81812) btz válasza Csabi1984 (#81807) üzenetére


btz
addikt

Már leírtam, hogy lehet úgy is telefon és iptv is, hogy internet szolgáltatás egyáltalán nem elérhető az adott vonalon. Az ip telefont és tv-t a Telekom egy virtuális "LAN" hálózatban adja.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#81813) Kékes525 válasza btz (#81812) üzenetére


Kékes525
félisten

Ilyet én még nem tapasztaltam. Nálam a hibák eddig mindig egyszerre jöttek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#81814) btz válasza Kékes525 (#81813) üzenetére


btz
addikt

Ha olyan hiba van ami miatt az iptv, voip vlan és az internet (dsl és optika esetén pppoe, koax esetén dhcp) interfész sem tud felépülni, akkor egyértelmű, hogy egyik szolgáltatás sem működik.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#81815) szemcsi65 válasza Gubek-Einste (#81809) üzenetére


szemcsi65
csendes tag

Köszi Szépen.Akkor olyat keresek.

(#81816) #22718208 válasza lemusz (#81811) üzenetére


#22718208
törölt tag

Nekem megvan az ipv6 mióta bekapcsolták.

(#81817) Putyin90 válasza Gubek-Einste (#81809) üzenetére


Putyin90
senior tag

Speedport W 724V az eszköz. A vonali adatokat nem tudom hol kell megnézni. :B
Tegnap délelőtt újra kellett megint indítani a modemet, mert a már említett sebességcsökkenés volt jelen. Most megint ez a helyzet. Direkt megjegyeztem a tegnap kapott IP-t, ma is ugyan az az IP, tehát nem szakadt a net, viszont sebesség megint:

Holott ennyinek kellene lennie:
DSL downstream 20635 kBit/s,
DSL upstream 1279 kBit/s,

Viszont most nem indítom újra. Délután felhívom őket, hogy járjanak utána.

[ Szerkesztve ]

(#81818) C0d3r válasza Putyin90 (#81817) üzenetére


C0d3r
addikt

Jelentkezz be az eszköz admin felületére, majd nyisd meg ezt az oldalt.

(#81819) Putyin90 válasza C0d3r (#81818) üzenetére


Putyin90
senior tag

(#81820) C0d3r válasza Putyin90 (#81819) üzenetére


C0d3r
addikt

Hibátlan, megvan a sebesség (Actual Data Rate), hiba nem a szolgáltatói oldalon van.
Még nem derült ki, de kábeles mérésről van szó?

[ Szerkesztve ]

(#81821) Putyin90 válasza C0d3r (#81820) üzenetére


Putyin90
senior tag

Természetesen kábeles mérés.
Mértem egyet telefonnal is: [link]

Ez felettébb érdekes.. Mi lehet akkor a gond?

(#81822) C0d3r válasza Putyin90 (#81821) üzenetére


C0d3r
addikt

Gépen nem fut valami vírusírtó, tűzfal, sebességoptimalizáló csoda vagy bármi hasonló, ami lefogja?

(#81823) Putyin90 válasza C0d3r (#81822) üzenetére


Putyin90
senior tag

Avira van csak, de évek óta használom, nem hiszem, hogy azzal lenne gond. Másra meg nem tudok gondolni.

(#81824) raider21


raider21
aktív tag

Speedport Entry 2i -nél VDSL -en kb. 1,5-2 hétig volt IPv6, most nincs! :( Nagyjából 1,5 napja egyfolytában Connecting, de nem csatlakozik föl. Nem értem én ezt...! :P

[ Szerkesztve ]

raider21

(#81825) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Végre elszántam magam, hogy (ízlésem szerint) sorrendbe szedjem a tv csatornáimat (IPTV Családi csomag).

Az eredetileg a 81-Video, 82-DVR, 83-Filmajánló csatornákat is lehet áthelyezni?
Mi történik akkor a beállított csatornáimmal, ha csomagot váltok? Újra rendeződnek a csatornák, esetleg a szabad helyükre kerülnek vagy böngészhetem, hogy mi hova került?

S egy érdekes dolgot figyeltem meg. A 124-151-ig lévő csatornákat hiába hívom meg a távirányító szám gombjaival, mindig a 151-re ugrik ahol gyárilag a BBC Earth HD csatornát jelzi.
Van ennek valami oka? Valami saját spéci dologra tartja magának fent a Telekom a 124-150-ig lévő csatornákat? :F

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#81826) kiskacz válasza HoTaZo (#81825) üzenetére


kiskacz
senior tag

Távirányítóról/mobilról/ asztali gépről rendezted? (macerás...)

Korábban 2* is kértem az asztali gép linkjét - nem kaptam választ. Ha Neked megvan - megköszönném...

:R :R :R

Huawei Mate 8

(#81827) DJ. Ru$y válasza Putyin90 (#81823) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Évek óta használod, oké. És mi van, ha most kapott egy olyan frissítést, ami megfogja a neted? Lődd ki és nézd meg anélkül, cserélj kábelt, ha van, dugd át másik LAN portra, frissíts LAN drivert stb.

Ugyanis ez biztosan helyi hiba, ezek után főleg.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81828) HoTaZo válasza kiskacz (#81826) üzenetére


HoTaZo
őstag

Távirányítóról tervezem, az asztali gépről is lehet? :Y

Szerk:
De ilyet találtam: Telekom-forum
"Webes felületen már nem lehet rendezgetni a csatornákat, helyette mobil alkalmazáson keresztül van erre lehetőség!"

"FEDEZD FEL A MŰSORÚJSÁG ALKALMAZÁST"
"Csatornasorrend módosításaTelekom IPTV-vel történő összerendelést követően mobilod segítségével gyorsabban és kényelmesebben módosíthatod otthoni tv-előfizetésed csatornasorrendjét."

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#81829) kiskacz válasza HoTaZo (#81828) üzenetére


kiskacz
senior tag

Köszi, végül én is mobilról oldottam meg, de azt hittem, gépről könnyebb....

:R :R

Huawei Mate 8

(#81830) Putyin90 válasza DJ. Ru$y (#81827) üzenetére


Putyin90
senior tag

Nem az Avira a ludas. Kihúztam az UTP-t a gépből, visszadugtam és most megint normális sebességet mér:

De továbbra sem értem, akkor most az UTP kábel lesz a rossz?

[ Szerkesztve ]

(#81831) mbalint987


mbalint987
aktív tag

A Berettyóújfalui járásban élők figyelmébe ajánlom a nemrég a Szuperinfóban megjelent Telekom által feladott hirdetést a hálózatfejlesztésekkel kapcsolatban, ami ezen a linken érhető el.

A lényeg:
- Lakossági fórum időpontja: 2017. május 31. (szerda) 13.00 óra, helye: Nadányi Zoltán Művelődési Ház (cím a fenti linken)
- 2018 végéig az új hálózat az alábbi településeken lesz elérhető:
Bakonszeg, Bedő, Berekböszörmény, Berettyóújfalu, Bojt, Csökmő, Darvas, Furta, Gáborján, Hencida, Komádi, Körösszakál, Körösszegapáti, Magyarhomorog, Mezőpeterd, Mezősas, Nagykereki, Szentpéterszeg, Told, Váncsod, Zsáka

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#81832) HoTaZo válasza kiskacz (#81829) üzenetére


HoTaZo
őstag

Még nem végeztem, távirányítóval csinálom. Igencsak elcseszett módszer.
Van benne fenntartva 10-20 csatornahely (ami miatt ugrott nekem mindig a 151-es csatornára) a helyi adóknak, ami miatt küzködök 6 csatorna elhelyezésével. :W

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#81833) Gubek-Einste válasza Putyin90 (#81830) üzenetére

Egy kábel cserét megérne a dolog, valamint a LAN driver-t is érdemes lenne frissíteni ha nem a legfrissebb van fent.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81834) #22718208 válasza Putyin90 (#81830) üzenetére


#22718208
törölt tag

Nekem is volt olyan laptopon ,hogy elfelejtette a lan kapcsolatot néha.

Én az ilyet úgy szoktam ,hogy legyalulom az ssd-t,majd rakok egy tiszta telepítést. Cirka 30 perc mindennel együtt. Szerintem ez gyorsabb ,mint elkezdeni kinyomozni,hogy hol a hiba.

Ehhez hozzátartozik ,hogy az optikai meghajtó helyén van egy plussz hdd is. Úgy vagyok alapból berendezkedve a gépen,hogy bármikor ha valami nagyobb gubanc van ,akkor azonnal törölhető az ssd és mehet az új install.

[ Szerkesztve ]

(#81835) dropi


dropi
aktív tag

Sziasztok.
Nemreg kaptam meg a Cisco ISB6030-as STB-t. Nezeget, halozatot is tok jol megtalalja, de az lehet h csak zenet es kepet tud lejatszani a halozaton? Filmet nem? Vagy meg lehet ezt oldani valahogy?
Koszi.
G.

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#81836) Mardel


Mardel
őstag

Sziasztok!

Másnak is erősen megvágták a gigabites csomagját?

Mikor megrendeltem és megnövelték az optikán akkor mértem (speedtest.neten) 930/206 Mbit körül, most 500-600/202 Mbit egy ideje.
Az ont Huawei HG8245H.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#81837) Bozek válasza raider21 (#81824) üzenetére


Bozek
nagyúr

Biztos, hogy a Telekom-os eszköz miatt van IPv6? Nekem a TP-Link WDR3600-as router csatlakozik, a HGW PPPoE passthrough módban van és jelez IPv6-ot.

[ Szerkesztve ]

(#81838) Hoorus válasza Mardel (#81836) üzenetére


Hoorus
őstag

Nekem megy rendesen. 960/205..

(#81839) Sharkweb válasza Mardel (#81836) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

Véletlenül nem Kaspersky vírusírtód van? Egyébként nekem is jó 952/205

#dropi: Csak zene és kép. Nem megoldható. Szoftveresen tiltott.

[ Szerkesztve ]

(#81841) phgergo


phgergo
aktív tag

Kicsit furabb kerdesem lenne, de hatha valaki jartas ebben. Van a Telekom oldalan egy laptop amit meg szeretnek majd venni. Jelenleg Nincs raktaron de erkezes varhato. Barkit kerdeztem a Telekomtol senki se tudott idot mondani mikorra varhato kb! Szerintetek mennyi ido lehet mire lesz raktaron? Ki mennyit vart ra, mikor epp laptopot vasarolt toluk es nem volt keszleten?

[ Szerkesztve ]

Hoppá, már tele vagy bejglivel? Akkor gurulj be a T4tt0id Twitch csatornájára, mert most egy 20.000 FT értékű PSN/Steam feltöltőkódot sorsolunk ki! ️ Lehet, hogy a következő játékod már nem csak a Streamen fog pörögni! https://www.twitch.tv/t4tt0id

(#81842) DJ. Ru$y válasza phgergo (#81841) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Szerintem erre itt senki nem fog tudni válaszolni, ez függ a laptop márkájától, beszállítótól, mennyi új típus vagy éppen kifutó stb.

Ezt nevetik türelemjátéknak.

A másik fele pedig az, hogy lehet aki megrendelte valamikor előtte már több hétig nem volt készleten, és miután megrendelte teszem azt 2 nappal feltöltötték a készletet. Lehet, hogy amit te vennél kevesebb ideje nincs készleten és több idő míg a rendelésedtől számítva készletezik.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81843) vass1024


vass1024
tag

Sziasztok! :)
Most építik nálkunk a Gigabites hálozatot Telekomék és érdeklődnék, hogy milyen más szolgáltatok használják még ezt a hálózatot? Pl.: Flip, mert elég kedvezőnek hangzik az ajánlatuk a Telekoméhez képest.

Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

(#81844) Hoorus válasza vass1024 (#81843) üzenetére


Hoorus
őstag

Maximum a Flip, de az az eddigi tapasztalatok alapján csak ott rendelhető, ahol jelen van a Digi is...

(#81845) poli27 válasza vass1024 (#81843) üzenetére


poli27
veterán

a flip a telekom.... :W

(#81846) #41133696 válasza poli27 (#81845) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mondjuk érdekes, hogy csak FLIP-es számot lehet ingyen hívni, meg az, hogy úgy elszeparálják, mint látható van olyan fórumtársunk akit megtéveszt :)

(#81847) Nescafé


Nescafé
őstag

üdv
feljebb szeretném az iptv családit-t váltani szuper családi iptv-re , ez idáig oké ,de végén megkérdezi mennyi beltérit szeretnék, ez mi lenne , mert már van beltérim..??
Adnak másikat?

 iPhone 15 Pro

(#81848) #41133696 válasza Nescafé (#81847) üzenetére


#41133696
törölt tag

Akarod e, hogy további extra beltéri egységet adjanak vagy sem?

(#81849) Nescafé válasza #41133696 (#81848) üzenetére


Nescafé
őstag

Nem akarom elég ez ami van, mivel tud többet?
nem is lehet hogy nem kérek, csak hogy 1,2,3 ... mennyit kérek

DJ. Ru$y: Köszönöm

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#81850) DJ. Ru$y válasza Nescafé (#81847) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Rendeld meg telefonon, lehet jobban jársz, akkor biztos nem kell beltérit cserélgetned stb. Aktiválják a csomagot, megkapod az új csatornákat és kész.

Ha online rendeled meg és csak egyet jelölsz be, lehet kapsz egyet, amit majd kicseréltetnek veled, a régit meg küldheted vissza (teljesen felesleges hercehurca, csak hülye a rendszer).

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.