Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81001) Criton válasza kabelmania27 (#80988) üzenetére


Criton
veterán

viszont az iptv adások néha akadoznak, kifagy a kép.....de ez már volt vdsl-nél is mint kábelen és mint powerline-on.

(#81002) #22718208


#22718208
törölt tag

724V-re megérkezett hozzám is az ipv6.

Öröőőm,bódotttáá.

(#81003) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Mennyi idő mire kiküldenek egy tv készüléket? Már multhet előtt hívtak hogy egyeztessünk, azóta semmi, rendelés menüpontban sincs semmi

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#81004) poli27


poli27
veterán

Vajon ezeket mi lelte? :D

(#81005) DJ. Ru$y válasza poli27 (#81004) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Szar a weboldal (még mindig)?! :U

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81006) ripo05


ripo05
tag

HG8245H USB portjára köthetek egy laptop hűtőt? A hgw-t és a saját Asus routeremet hűteném vele.

(#81007) icetheman válasza poli27 (#81004) üzenetére


icetheman
tag

Még most csapj le rá, míg a rendszerben van ,az feketefehéren ott van. Mázlista:D

(#81008) #22718208 válasza enginev3.0 (#81003) üzenetére


#22718208
törölt tag

Telefonon rendeltem Samsung tv-t még 2014 novemberében. Ha jól emlékszem 20+ nap volt mire kihozták.
A telekomot ismerve ,szerintem a helyzet nem sokat javult azóta.

[ Szerkesztve ]

(#81009) dr.bubo válasza enginev3.0 (#81003) üzenetére


dr.bubo
őstag

2-3 hét kb. Online felületen a rendelésnél nem fogsz látni semmit. Ha sikeres volt a rendelés, akkor dokumentumoknál látnod kell a garancia jegyet ill. az új előfizetői szerződést a készülékről.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#81010) Airedhyal válasza enginev3.0 (#81003) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Én most 8. -n rendeltem egy TV -t, ma hívtak egyeztetés miatt, és még 1-2 hét mire ide ér.

(#81011) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Pufff, akkor még várhatunk

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#81012) DJ. Ru$y válasza enginev3.0 (#81011) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

30 napjuk van rá. Ha afelett szállítanak, akkor kötbér igényelhető azt hiszem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81013) Sordoran válasza enginev3.0 (#81011) üzenetére


Sordoran
addikt

Mi elég szerencsések voltunk, bár nekünk egy telekomos ügyfélszolgálatos ismerős intézte el (minden otthoni előfizetést és készülék vásárlást nála intézünk). Még decemberben vettünk TV-t, szerdai napon indította igénylést, és azon a héten pénteken már itt volt futár a készülékkel. Ha van időd és kedved, egy telefont megérhet a dolog, hogy hogy állnak.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#81014) theBNC


theBNC
csendes tag

Sziasztok.
Jelenleg invitel genyo 30mbit internetem van itthon, de az elozo honapba megjelent piciny varoskamban is a Telekom.
Tegnap megkottettuk a szerzodest, 1Gbit - 130 TVcsatorna meg vmi telefonra.
Az erdekelne, a net kb mennyire stabil, mennyit fog kb a Gbit-bol kiadni atlagba.
Mellette az erdekelne, hogy ilyenkor milyen routert hoznak, es mivel eleg nagy a haz, ha kerem, amelyik szobaba asztali gep van, oda huznak Cat6 kabelt?
Sosem volt szerencsem ilyen IPTV dologgal foglalkozni, nalunk nem is volt idaig elerheto ilyen :D
Az is erdekelne, hogy a TV-t mennyire befolyasolja peldaul egy esetleges letoltes, vagy jatek streameles.
Az is erdekelne, ha valakinek ugyanilyen szolgaltatasa van, hogy milyen tipusu routert hoznak, mennyire hasznalhato, vagy szukseges lesz-e a csereje.. (Invitelnel a ZTE routeruk egy kalap kula, cserelni kellett gyorsan :D)

Koszonom aki ramszan egy kis idot, es megvalaszolja kerdeseim :))

(#81015) enginev3.0 válasza Sordoran (#81013) üzenetére


enginev3.0
félisten

Gondoltam rá, de azért elég botrányos, hogy a weboldalon ennyire nem lehet nyomonkövetni
Mondjuk az a weboldal ami a telekomnak van... pont semmit nem ér

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#81016) DJ. Ru$y válasza theBNC (#81014) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Optikán nem befolyásolja az IPTV-t a net. 800-900 Mb körül kellene, hogy tudjon minimum Cat5e kábellel és megfelelő hardverrel.

Visznek egy ONT-ot HG8245H, amihez később küldenek majd egy D-Link DIR-842 routert, mert jobb a wifije. LAN-on az ONT is tudja a gigabitet, de a wifije rossz, ezért adják 1 Ft-ért a D-Link-et.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81017) davee120 válasza DJ. Ru$y (#81000) üzenetére


davee120
újonc

30/5-ös netnél a 2250 kbps letöltés és 375 kbps feltöltés korlátozás megfelelő?

(#81018) DJ. Ru$y válasza davee120 (#81017) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

2500-2600 és 400 kbps is elfér még. Aztán nézd meg úgy mi a helyzet. Az a lényeg, hogy legyen tartalék ~10%.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81019) szokeherceg


szokeherceg
tag

Rendeltem IPTV-t és netet, voltak kint ma bekötni, de csak földkábelen tudják behozni a házhoz, vagy lengő kábellal, de akkor kell egy plussz oszlop a kertbe.. Kérdés, teljesen ingyen ásnak nekem árkot be a házhoz, plussz a beton út alatt a fúrás? (az út túloldalán megy a vezeték..) :F

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#81020) spici válasza szokeherceg (#81019) üzenetére


spici
tag

Hát ha a Telekomnak belefér a keretbe akkor igen. De szerintem ez leágazás lesz (léges) mert az nem jár bontásokkal, de azt ingyen megcsinálják.

(#81021) wmati válasza spici (#81020) üzenetére


wmati
addikt

Ha nem tíltja valami helyi szabály a légkábel feszítést, de én is légest tartom valószínűbnek.

[ Szerkesztve ]

(#81022) poli27 válasza szokeherceg (#81019) üzenetére


poli27
veterán

Oszopot fogsz kapni a kertbe ha kell, az ingyen van... ásni és fúrni nem fognak...

(#81023) wmati válasza poli27 (#81022) üzenetére


wmati
addikt

Van már elég oszlop ? ;]

(#81024) Gubek-Einste válasza wmati (#81021) üzenetére

Nem lehet tiltani a légkábel használatát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81025) t-bali3


t-bali3
senior tag

Költözés miatt Telekom IPTV-t kell igényelnem. Meg tudja valaki mondani, hogy milyen kábelen hozzák be? Esetleg koaxon? :U

(#81026) DJ. Ru$y válasza t-bali3 (#81025) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

IPTV-t a Telekom optikán, koaxon és DSL-en is viheti. Ami van az adott címen, mivel IPTV, így ahova internetet tud létesíteni ott tudja adni az IPTV-t, amelyik technológián adja az internetet.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81027) t-bali3 válasza DJ. Ru$y (#81026) üzenetére


t-bali3
senior tag

Akkor mindenképpen hívni kell őket, hogy mivel vannak a házban. Köszi!

(#81028) DJ. Ru$y válasza t-bali3 (#81027) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Miért? Bemennek bármivel a lakásba és kész. Lakáson belül UTP kábelt tesznek a STB-ig, vagy, ha koax van kiépítve, akkor EoC adapterekkel lehet játszani.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81029) dchard válasza Gubek-Einste (#81024) üzenetére


dchard
veterán

A 2. kerületben 20 évig mégis csak sikerült, és egészen biztosra veszem, hogy a UPC sem viccből ment a föld alá úgy, hogy mindenhol közös oszlopsorra megy ahol csak teheti. A pofátlan önkormányzatok sok mindenre képesek. Az utóbbi időben viszont egyértelműen változott a helyzet, valószínűleg a 2018-as vállalásból való kicsúszás veszélye miatt szólhattak fentről a pógárjenőknek, hogy akkor be lehet fejezni a szopatást, és lőn. :) Legalább is nehéz mással magyarázni, hogy a két legpénzesebb kerületben 20 évig csak Telekom volt.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#81030) Gubek-Einste válasza dchard (#81029) üzenetére

1-2 éve jött ki a szabályozás, hogy nem lehet tiltani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81031) mbalint987 válasza dchard (#81029) üzenetére


mbalint987
aktív tag

A szolgáltatók szívatásából mondjuk bőven kijutott az áramszolgáltatóknak is... (mondván hogy a villanyoszlopok az övék)

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#81032) dchard válasza mbalint987 (#81031) üzenetére


dchard
veterán

Nem az a kérdés, hogy kié a villanyoszlop, hanem hogy racionális feltételekkel (és költségen) engedje be a tulajdonos a szolgáltatókat. Szerintem az elektromos művek is érdekelt abban, hogy az egyébként veszteséges helyen is kötelezően fenntartott infrastruktúrájának a kereszt finanszírozásába bevonhat másokat (ez esetben a szolgáltatókat), így csökkentve, ha úgy tetszik megosztva az üzemeltetési költségeket, relatíve kevés zavarással.

Egyébként vicces, hogy lakossági fórumon hallottam én már politikustól és polgártól is azt az érvelést, hogy nézzék meg milyen ronda ez az egész. Namost ha nálunk valaki végigmegy a kerületben, azt látja, hogy az eredeti telefonos infrastruktúra sokkal szarabbul néz ki, mint az elektromos. Másfélszeres oszlop közök, alacsonyabb oszlopokkal (nem ritkán megdőlve), nem ritkán alig 2 méteres magasságban himbálózó ótvaros kábeldzsuvával, na nálunk ez a telekom. Ehhez képest az elműs oszlopsoron rend van, most még rákerült a digis cérna vékonyságú kábel, azt ennyi. Kellően magasan van, egyszerűen nem esik az ember látóterébe.

Szóval bizonyos értelemben vicces (inkább tragikomikus), hogy az önkormányzatok az elmúlt 20 év szabályozásával konzerválták ezt a látványosan egy szolgáltatóra jellemző állapotot azzal, hogy mást nem engedtek be, ahelyett, hogy magát a problémát orvosolták volna. Jónéhány helyen olyan egyébként valóban a hálózat látképe, hogy a Mucsi villanyszerelése ehhez képest parádés műszaki teljesítmény.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#81033) poli27 válasza dchard (#81032) üzenetére


poli27
veterán

Amúgy ezt te nem tudhatod, hogy akart e valaki ott egyáltalán fejleszteni.... lehet senki nem akart, azért a 2-12 kerület nem éppen a leggazdaságosabban kialakítható hálózat szempontjából....

[ Szerkesztve ]

(#81034) Klown válasza poli27 (#81033) üzenetére


Klown
aktív tag

Viszont fizetőképes kereslet az van dögivel...

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#81035) dchard válasza poli27 (#81033) üzenetére


dchard
veterán

A fölötte szólóhoz annyit tudok hozzátenni, hogy konkrétan a UPC évekig próbált betelepülni, de mivel alépítménybe kényszerítették, a telekom által lerabolt piacon ez nem kis befektetés, így évekig elhúzódott a dolog (amit a járdával műveltek, azt meg majd linkelem a UPC topikba). A DIGI meg nem ás alépítményt, micsoda meglepetés hogy néhány hónappal a szabályozás megváltozása után rögtön nekiállt mindkét kerületet optikázni (1-2 évvel ezelőtt meg a pesti peremkerületeket). Persze lehet mondani hogy véletlen, csak amikor ilyen rövid időn belül, pont a feltételrendszer változásakor mozdul meg mindkét cég, az azért meglehetősen gyanússá teszi a dolgot. A telekom pedig fejvesztve szaladgál a kerületben nagy erőkkel azóta, mióta ez megtörtént, bár azt nem sikerült megfejtenem , hogy a deep fibert akarják gyorsan kitolni, vagy inkább GPON-oznának, ahol fel lehet dobálni az oszlopokra.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#81036) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Őrségben elég jól fújt a szél tegnap:

⭐ Stella

(#81037) kircsike válasza radi8tor (#81036) üzenetére


kircsike
tag

Szuper multifókuszos antennád lett, csak rossz tengelyen hajlott. :DD

(#81038) DJMDJM válasza DJMDJM (#80681) üzenetére


DJMDJM
tag

Sziasztok,

Utóbbi időszak sajnos kicsit sűrűre sikeredett, csak most jutottam oda, hogy kireseteljem, úgy lett ahogy sejtettem, VOIP ment a levesbe, de minden más működik. Meglátom mit tudunk tenni, keresem majd a T-t, hogy hogyan tovább.

(#81039) DJ. Ru$y válasza DJMDJM (#81038) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Hozzárendelik az új eszköz sorszámát a rendszerükbe a VoIP-hoz és minden megy tovább az új eszközzel, csak ne cserélgesd, döntsd el melyiket akarod használni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81040) raider21 válasza davee120 (#81017) üzenetére


raider21
aktív tag

Nekem a 30/5 VDSL2 netnél, 3200/550 Kbps a korlátozás, és tökéletesen stabilan szalad a utorrent, szakadás nélkül. Amikor ezen értékek fölé engedem a sebességet, akkor szokott lenni sűrűbben "újratárcsázás".

[ Szerkesztve ]

raider21

(#81041) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Totál kezdő kérdés :) A fennmaradt SatTV parabolájával tudok valamit kezdeni, ha egy digitális jel vételére alkalmas lcd tv-be dugom a hozzá vezető koaxot? :) Tisztában vagyok, hogy telekom rendszerét nem fogom látni, de az alap földi sugárzású csatornák elérhetők? Ha nem, akkor kell valamilyen sima box? Ha igen, milyen? MindigTV menne vele?

Köszi! :)
:R

(#81042) blg válasza tomi5244 (#81041) üzenetére


blg
senior tag

A parabola antenna műholdak vételére alkalmas.
Földi sugárzást földi sugárzáshoz való antennával tudsz venni, pl.

(#81043) tomi5244 válasza blg (#81042) üzenetére


tomi5244
őstag

Értem, köszi és akkor ehhez nem kell box, mivel a mai tv-kben már van digitális tuner(?)

Még egy ciki kérdés :B Az nem elég, ha csak a padlásra teszem? Mindenképp kívül kell lennie? :)

(#81044) Bozek válasza tomi5244 (#81043) üzenetére


Bozek
nagyúr

(#81045) Criton


Criton
veterán

Sziasztok,

most ilyen értékeket kapok, mit kéne beraknom a 3925 és a koax közé, hogy jobb legyen? IPTV-vel most minden rendben van, ugyan akkor a net mint ha lassabban töltene be. Speedtest szerint megvan a le és feltöltési sebesség. DNS-nek google van berakva.

A koax két részből áll, és egy a media marktban is kapható hama F csatlakozóval van összekötve.

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -1.2 dBmV 41.5 dB
Channel 2: -1.5 dBmV 41.7 dB
Channel 3: -1.7 dBmV 41.4 dB
Channel 4: -2.0 dBmV 41.4 dB
Channel 5: -0.9 dBmV 42.4 dB
Channel 6: -0.7 dBmV 42.5 dB
Channel 7: -0.8 dBmV 42.5 dB
Channel 8: -0.6 dBmV 42.5 dB


Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 43.0 dBmV
Channel 2: 44.2 dBmV
Channel 3: 44.2 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV

(#81046) kabelmania27 válasza Criton (#81045) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Semmit sem kell berakni az értékek rendben vannak, indítsd újra a modemet hogy kevésbé terhelt ds frekiken legyen.

(#81047) poli27 válasza dchard (#81035) üzenetére


poli27
veterán

gpont épít a Telekom a 2 be.

(#81048) Criton


Criton
veterán

A telekom egyébként direktbe szívatja azokat az embereket akik saját routert akarnak üzemeltetni mint router vagy mint ap módban? Ha ap módban van a router akkor a telekom hgw-je ugyan úgy elérhetetlen mint amikor router módban van. Hiába állítom be a dmz-t, meg adok neki statikus ipt..... :W A saját routerem wifije is nem tudom hogyan de mint ha a felére esne..... upc-s cisco 3925-en meg hozza a várt sebességet és ugyan azokkal a beállításokkal meg tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

(#81049) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Hozott a futár egy set top boxot, ezt miért csinálta?! :U

(#81050) Bozek válasza Criton (#81048) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Ha ap módban van a router akkor a telekom hgw-je ugyan úgy elérhetetlen mint amikor router módban van"

Nem, csak az egyik LAN portot kösd vissza a HGW LAN portjára. Nekem így működik, pedig van utána egy TP-Link TL-WDR3600 router és egy TP-Link TL-WR842ND AP módban. Utóbbi csak azért, hogy a WiFi normális legyen a szobámban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.