Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82101) #22718208 válasza Steven (#82100) üzenetére


#22718208
törölt tag

Igazából nincs különösebb elmélet erre. Összerakják ,működik,elmennek. Ennyi.
Ilyen apró baki nyilván megesik néha.
Én azt vallom ,hogy aki dolgozik, az hibázik.

Viszont amit én láttam pár napja attól dobtam egy hátast.
Felújított,leszigetelt kis házacska. Oldalán a Tsat parabola. Ahhoz, hogy az antenna megfelelő szögben tudjon állni, a szigetelésből ki volt vágva egy csík. Magyarul az antenna széle kb. 3 cm mélyen benne volt a falban.
Véletlenül sem raktak volna fel egy hosszabb tartó szárat. :-)
Na ez a tróger munka ,nem a hibás kábel!
Ha itt ezt megcsinálja ez az ember,akkor
hamar megtanulta volna a kőműves szakmát.

Botrány ,hogy ez meg van engedve és megtehetik!!!

[ Szerkesztve ]

(#82102) Soulfly842 válasza Steven (#82093) üzenetére


Soulfly842
addikt

ED3, vagy optika? :) Ha az utóbbi, akkor észre se fogod venni, mert úgy is csak a józan ész szab határokat, előbbinél is elenyésző az érzet, amit 'elvesz'.

(#82103) Steven válasza #22718208 (#82101) üzenetére


Steven
addikt

A hibás munkára nem gyöztem mosolyogni (oda is írtam hogy gonoszság magyarul gonoszkodtam...)

Mint fentebb írtam nem érdekel kábel csak is az ,hogy működjön... páromat egy érdekel bármihez is hozzá nyul autó lakásba bármi , hogy működjön!

meg is ölt volna ha ilyen szar lett volna!

Solufy köszi a választ sima kábelmodem van itt nem optika

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#82104) kabelmania27 válasza Steven (#82103) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg, hogy rendben vannak-e a modemértékek, ha nincs elosztva a koax és van feleslegesen bekötve osztó vedd ki.
erre a válasz, kettes splitter+hfp osztóval eltudod osztani ha szeretnél kódolatlan dvb-c adást nézni.

(#82105) e90lci válasza kigyi_23 (#82094) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
2óra:35perc:23mp alatt 0.02KWh evett meg a box.De még mérem tovább.

(#82098) headhunter
Na ne,bakker Görbeházán optika?Nálunk egy 15000 fős városba meg sz@r koax kábel.
Na most vagyok irigy! ;] :DD

(#82106) #22718208 válasza e90lci (#82105) üzenetére


#22718208
törölt tag

Asszem én is láttam Görbeházán az oszlopon a plakátokat.
Sőt itt borsodban még jó pár faluban.

Remélem hozzánk is ideérnek lassan...
Bár engem jelenleg hidegen hagy a gigabit , én csak egy 120-as csomagra pályázok.

[ Szerkesztve ]

(#82107) e90lci válasza #22718208 (#82106) üzenetére


e90lci
senior tag

Nekem is elég a 120 lefele csak a felfele kevés,az 50Mbit/s el már kiegyeznék a 10 helyett.Mondjuk mentségükre legyen mondva nekem még mindíg megvolt,meg egy picit felette.Csak ez a szörnyű Sagemfos ne lenne,vagy lehetne csak ami benne van szoftveresen az legalább működne úgy ahogy kell!

(#82108) Steven válasza kabelmania27 (#82104) üzenetére


Steven
addikt

köszi most, hogy meg van az ip -tv másik szobába ez a terv...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#82109) semetka válasza kabelmania27 (#82078) üzenetére


semetka
őstag

Az egyik 92 a másik 100 volt. Most hirtelen nem tudom melyik volt 100%

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#82110) maxxenergie


maxxenergie
senior tag

Ma még lehet Magenta1 mellé kedvezményesen csak Otthoni oldalon készüléket vásárolni, de a Magenta1 Mobil készülék vásárlási kedvezmény már a mai naptól megszűnt tehát nem kérhető !

Tehát akit érdekel, az még ma igényelje a kedvezményes készüléket otthoni oldalon /TV stb../, holnaptól ez is megszűnik !!

Ez az 50.000 Ft-os kedvezmény "készüléktől függően maximum 50 ezer Ft forint értékben" !!

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#82111) n@p@lm válasza #22718208 (#82101) üzenetére


n@p@lm
őstag

Én pont ez miatt (is) tetettem fel a tetőre az antennát!

(#82112) Adama123


Adama123
tag

Május 29-én a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság ideiglenes intézkedésében megtiltotta a Magyar Telekom által egy új márka égiszén belü május közepén bemutatott, Flip Otthon nevű díjcsomagjának az értékesítését. A hatóság szerint azért volt szükség erre az intézkedésre, mert az érintett díjcsomagból nem készült nagykereskedelmi konstrukció, holott erre törvény kötelezi a Telekomot.

https://m.hwsw.hu/cikk.php?id=57328

(#82113) #22718208 válasza Adama123 (#82112) üzenetére


#22718208
törölt tag

Otthon+ név és még hozzáadva 20megabitet és már megy is tovább. :-)

(#82114) poli27 válasza Adama123 (#82112) üzenetére


poli27
veterán

És mar nem lehet +100mbitet kerni hozza xd...

(#82115) glacious válasza poli27 (#82114) üzenetére


glacious
addikt

Csak +130-at :D

[ Szerkesztve ]

(#82116) otps válasza otps (#81607) üzenetére


otps
aktív tag

Erről tud valaki többet? Kb. két évente kell lennie egy ilyen nagyobb akciónak kütyükre meglévő ügyfeleknek is, vagy csak új az szerződőket akarják ezzel szerződéskötésre csábítani?

(#82117) DJ. Ru$y válasza otps (#82116) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez belépő akció volt valószínűleg. A mobilelőfizetésedre vehetsz a számládhoz tartozó kedvezményes árért készüléket. Otthoni előfizetésre általában a belépő ügyfelek kapják a kedvezményeket.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82118) Nasuto válasza n@p@lm (#82111) üzenetére


Nasuto
tag

És mi az a valami ott jobbra a kerítésen? :D

(#82119) otps válasza DJ. Ru$y (#82117) üzenetére


otps
aktív tag

Köszi!

(#82120) haxiboy


haxiboy
veterán

Sziasztok! A telekom nem tudott segíteni mert "nincs hiba".

Huawei optikai netes router. VoiP szeretne csatlakozni de Incorrect Server Address után Unknown error-al elhalálozik.

A telefonban a foglalt jelzés hallható -> nincs szolgáltatás

Error code nincs, csak a Registry Errorban látom a hibát. Tiltva portok ip-k a routerben nincsenek, egy darabig működött majd egyik napról a másikra elhalálozott...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#82121) headhunter válasza e90lci (#82105) üzenetére


headhunter
addikt

Na most vagyok irigy! ;]

Én is. :U

Berettyóújfaluban volt egy tájékoztató [link] a fejlesztésekről és ott hallottam Nádudvart és Görbeházát.

Találomra, rákerestem utcákra és a nádudvari "bevezető" árak nagyon jók!

Görbeháza...

Nádudvar... :Y

[ Szerkesztve ]

(#82122) sajby válasza headhunter (#82121) üzenetére


sajby
senior tag

De jó nekik :D
Én meg évek óta elvagyok a 6megás ADSL cuccal,mert a lakótelepünktől 300méterre állt meg a fejlesztés :DD

(#82123) N2O999 válasza headhunter (#82121) üzenetére


N2O999
tag

Példaként hozták fel ezt a 2 helyszínt ahol már kész a fejlesztés?
Görbeházán a piaci árazás van, Nádudvaron viszont spec 2, valószínűleg ott van konkurencia.

Mondtak valami érdemleges infót a fejlesztéssel kapcsolatban? Itteni járásban egyelőre semmi tájékoztató nem volt, pedig az építési engedélyt a napokban kapta meg a telekom a szomszéd településre.

(#82124) dreko


dreko
aktív tag

költözés esetén: 2017.10.02-ig hűség van 3 szolgáltatásra vdsl kapcsolat, gondolom áthelyezéssel viszem magammal, de változhat az összeg, ha az új helyen már optika van?

(#82125) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Telekom IPTV-n a HD-nak mekkora a felbontása? Visszaolvashatnék, csak nem biztos, hogy amit úgy találnék, az az aktuális állapotot tükrözné.

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#82126) mbalint987 válasza headhunter (#82121) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Én sajnos nem tudtam elmenni, de mondtak valami érdekeset a fejlesztésekkel kapcsolatban? Arra gondolnék, hogy honnan indulnak, mikor kezdik a munkálatokat, milyen technológiával, stb.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#82127) mbalint987 válasza Hegyirabló (#82125) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Parancsolj!

(Bocsánat a dupláért, nem figyeltem)

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#82128) Hegyirabló válasza mbalint987 (#82127) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszi!

Na és kábeltévét (IPTV-t) még mindig csak boxszal lehet fogni? Nem lehet közvetlenül tévébe dugni, optikánál sem?

Aquila non captat muscas.

(#82129) mbalint987 válasza Hegyirabló (#82128) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Nem mindegy, hogy kábeltévét vagy IPTV-t, mert ha koax-os területen vagy, akkor van ingyenes DVB-C adásod, amit megfelelő TV-vel tudsz fogni. IPTV tekintetében továbbra is szükség van beltéri egységre.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#82130) Hegyirabló válasza mbalint987 (#82129) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszi!

Itt most építették ki az optikát. Eddig rézdrótos terület volt. Akkor itt fog kelleni beltéri vajon? Eddig kellett.

Aquila non captat muscas.

(#82131) DJ. Ru$y válasza Hegyirabló (#82130) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Igen fog. Kábeltévét ne keverjük az IPTV-vel.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82132) Hegyirabló válasza DJ. Ru$y (#82131) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Igenis! Nem keverjük!

Aquila non captat muscas.

(#82133) #22718208 válasza mbalint987 (#82127) üzenetére


#22718208
törölt tag

Sat -on
szerintem 1440x1080 és nem 1140x1080

(#82134) Adama123


Adama123
tag

IPTV-n ingyenes lett az Archív Tv.

(#82135) mbalint987 válasza #22718208 (#82133) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Nem én írtam a hozzászólást, de igazad van, köszi a kiegészítést! :R

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#82136) wikings2


wikings2
őstag

Sziasztok! Beköltöztem nem rég a Ráday utcába (9ker), és az UPC már közel 1 hónapja nem képes előrehaladást mutatni a net bekötése ügyében (mindig egy pálinkaszagú had ne minősítsem illető jelenik meg lakásvizitre és összevissza beszél fejlesztésről mikor az upc jelenvan a házban), szóval ma a szomszédtól kiderítettem hogy ő telekom otthoni netet használ, és itt elvileg az 50/5 a legmagasabb ami elérhető. Egy kolleganő az 1412-n azt mondta, hogy szerinte semmi adakálya hogy a jövőhét közepefele már legyen nálam internet tőlük amennyiben holnap megrendelem a dolgot személyesen vagy telefonon, szóóval lenne már kérdésem úgy általánosságban:
Esetleg véleményt tudnátok mondani, hogy mennyire stabil a szolgáltatás, mennyire használható ez ki vagy mennyire sűrűn kapja csak az ember a garantált értéket? Esetleg tapasztalat arról hogy a megrendelést követően mennyi idő míg használható formát ölt az internet a lakásban? Összességében bármiféle tapasztalat amit jó tudni előre a szolgáltatóról kábelnet téren?
A stabil ping/csatlakozás a prioritásom most jelenleg, a sebesség kevésbé izgat.
Köszi szépen előre is! :R

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#82137) havri1 válasza wikings2 (#82136) üzenetére


havri1
félisten

Ha jól tudom, amennyiben 50/5 a max, akkor vdsl terület, ugyanis koaxon mintha menne a 120 is.
Ha így van, akkor máris 50/15 lesz az, és nem szokott vdsl-en gond lenni. Nem, hogy a garantált, hanem a max megvan. 1-2 esetben láttam itt gondot, de akkor meg bonding, és máris megvan.
Nekem is ez van sok éve, problémamentes.

havri

(#82138) maxxenergie válasza wikings2 (#82136) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Nézd meg Online címedet telekom.hu\lakossági\szolgáltatások\otthoni internet menüpont alatt ha megadod pontosan akkor látod mi érhető el nálad és mennyiért.

Vagy hívd fel a 1414-et ellenőriztesd a címedet, kérj árajánlatot, és akár meg is rendelheted egyből ! Nekem az optikát 2 nap alatt bekötötték, szóval jó eséllyel pár nap tényleg ha minden OK már a megrendelés napján egyeztették az időpontot !

Vagy ott a FLIP ami most indult, nézd meg címeden elérhető-e, mert ha csak valóban 50-es net megy maximum, akkor ha elérhető az jobb választás határozott idő nélkül a három kerül annyiba mint maga NET lenne... de a sebesség mivel a Telekom hálózatán megy annyi lesz mint a T-s neten max függetlenül a Flip által kínált 120-as maximális nettől !

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#82139) Gubek-Einste válasza maxxenergie (#82138) üzenetére

A weboldal sokszor ír hülyeséget így mindenképpen a telefonálás ajánlott.

Flip-et a hatóság felfüggesztette, nem lehet rendelni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82140) viktorhu válasza Gubek-Einste (#82139) üzenetére


viktorhu
veterán

Lehet rendelni, csak a százas csomagot nem, de van helyette 120-as ugyanannyiért.

(#82141) DJ. Ru$y válasza maxxenergie (#82138) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A weboldalt semmiképpen nem javasolnám a helyedben... Nagyon sokszor mondtuk már, hogy fals infókat tartalmaz, generál, a FLIP-nek pedig van saját topic-ja, azt ne itt vesézzük ki!

Telefonon kell őket keresni, ha az első ügyfélszolgálatossal nem jutsz dűlőre, akkor a következő stb.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82142) wikings2


wikings2
őstag

Köszi az infókat. Sajna nem vagyok hálózat-technológiák terén otthon, de havri1 kolléga infója eléggé bíztatóan hangzik. Telefonon azt mondták, hogy mivel a szomszédom is rendelkezik csomaggal tőlük, sőt van a lakóház másik felében 120 as ügyfelük is így eltudják képzelni hogy akár a 120 as is mehetne nálam, de jelenleg az 50/5 ös csomag amit biztosan betudnak kötni. Ebédszünetben betámadom őket személyesen. Köszi a segítséget! :)

FLIP sajna nem érhető el az egész kerületben tudomásom szerint.

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#82144) glacious válasza wikings2 (#82142) üzenetére


glacious
addikt

Csak ott van, ahol digi.

(#82145) interfész


interfész
tag

Sziasztok!!!

Korábban írtam már hogy a melletünk lévő házban az 1000/200 as net csak 48/200 hoz kábelen csatlakozva közvetlenül az ONT-ból nincs más gép bekapcsolva. Nálam simán megy éppen 780/200 jön. kikapcsoltuk hosszab időre, reseteltük de semmi változás. na most felhívtuk a T-t és ránéztek és minden rendben találtak a modemmel és egyből felajánlották a szuper szerviz szolgáltatást ami fizetős.

a gép dell e6430, ssd vel. nálam jó a net.

ja és egyébként a TV-nél is van úgy hogy néha elmegy a hang egy időre majd visszajön, csatornafüggetlenül.

itt tartunk egy T-s ismerősöm mondta hogy kérjek hiba elhárítást meg hogy mérjék ki rendesen mert szerinte akkor már bekötésnél sem volt jó de csak 2-3 nap múlva vették észre az ismerősömék.

ötlet?

Minden ami számítástechnika, PC-k építése, szerelése, diagnosztizálása, alkatrész beszerzések, hálózat, stb. Érdeklődni lehet: 06-20-212-0898 A termékeket itt lehet átvenni: 1039 Árpád utca 64, H-P 9-16

(#82146) kigyi_23 válasza interfész (#82145) üzenetére


kigyi_23
addikt

Tehát te átmentés és a saját notidon is ugyennyit mértél? Mert akkor hívja a T-t, ha a tiéden is probléma van vele nálad meg tökéletes akkor onnantól szolgáltatónál a labda.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#82147) headhunter válasza N2O999 (#82123) üzenetére


headhunter
addikt


N2O999

..."Példaként hozták fel ezt a 2 helyszínt ahol már kész a fejlesztés?"...

Rákérdeztem hol adtak át a közelmúltban hálózatot, ahol elérhető az 1000/200Mbit és erre válaszolta Nádudvart és Görbeházát.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


mbalint987

..."Én sajnos nem tudtam elmenni, de mondtak valami érdekeset a fejlesztésekkel kapcsolatban? Arra gondolnék, hogy honnan indulnak, mikor kezdik a munkálatokat, milyen technológiával, stb..."

Lakossági érdeklődés, egyenlő volt a "nullával".

Fejlesztés: 2018 végéig vállalják a minimum 30Mbites hálózat kiépítését, kezdési időpont nincs csak a befejezés (2018.12.31.)

Berettyóújfaluba "full optikát" terveznek még elbírálás alatt van a Telekomnál, azt sem tudják mennyi lesz a földkábel és mennyi a légkábel.

Felvetettem, hogy hol akarják a légkábelt elvezetni, amikor már így is túl alacsonyan van szerelve egyes utcákban. Kábel átvezetése az utca túloldalára akadályozza a magasabb szállítmányokat. (Szalmabálák, Kamionok, stb...)

- E-on Hálózat
- 1m Invitel Koax
- 0,5m UPC Optika+koax
- 0,5-1m Telekom Optika ? :F

[link]

IPTV + Set Top Box.

[ Szerkesztve ]

(#82148) kigyi_23 válasza headhunter (#82147) üzenetére


kigyi_23
addikt

Nálunk kis távolságra az invitel koax-tól megy az optika.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#82149) szalai112


szalai112
senior tag

Sziasztok
Sírjak vagy nevesek
A gyorsítós net nem üzemel, évekig volt 10Mbit netem az vissza eset 5Mbitre.

(#82150) mbalint987 válasza headhunter (#82147) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Mondjuk ha nem nagyon mondtak konkrétumokat, akkor nem lett volna sok értelme elmenni. Az, hogy vállalják a 30 Mbit-es vonal kiépítését mindenhova nem mond sokat, nekem így is megy már az 50 Mbit teljes sebességgel. Ha elkezdenek xDSL alapokon fejleszteni, akkor nem leszek előrébb (ami lehet, hogy nem is gond, az 50 Mbit is elég).

"Berettyóújfaluba "full optikát" terveznek"
Magyarázza már meg nekem valaki, hogy mi a fenének? Ott csüng minden oszlopon az Invitel koax kábele, amin minimum megy a 60 Mbit, ha nem több. Most jött oda a UPC is, ahova kihúzták a kábelüket, ott megy az 500 Mbit-es Internet is. Erre meg a T is optikázna? Ahol én lakok, ott van egy Mezei-Vill (max. 4 Mbit-tel), meg egy T xDSL-el, és kész. Se Invitel, se UPC, se más. Komolyan mondom, agyrém.

"Kábel átvezetése az utca túloldalára akadályozza a magasabb szállítmányokat."
Ha meg akarják oldani, akkor megoldják, gondolom ahol nem muszáj, nem ásnának (szerintem a kivitelező a Hír-Ker lesz, ők mondjuk elég profik).

Komádiról amúgy mondtak valamit?

(#82149) szalai112: Azt látom, hogy megy a vonal 10 Mbit-tel. Próbáld meg újraindítani a géped, meg a HGW-t!

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.