Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84001) kchris78 válasza Bozek (#83992) üzenetére


kchris78
veterán

De napközben azért pl ellenőrizni kellett az emaileket :). És mivel utólag látta az ember a számlát ezért hamar össze lehetett hozni a csúcsidőszakos pár percekből többezret :D.

[ Szerkesztve ]

(#84002) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Tegnap voltam bent a t-nél jeleztem hogy igényem van a kötbérre de a csajszi elhajtott azzal hogy nem én vagyok az előfizető.

Ma voltak itt a szerelők hoztak egy 724-es speedpot. Mindent beállítottam, de ha meg akarom nézni az értékeket akkor ezt adja ki:

Miért nem vált át vdsl2-re?

Szerk: 20-as netem van. Ilyen sebességet mérek beta.speedtest.net -en:

[ Szerkesztve ]

(#84003) viktorhu válasza Janusz001 (#83997) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem is az 500-at emlegette a szerelő, meg hogy minek olyan sok :)

(#84004) Bozek válasza kchris78 (#84001) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hol küldték 2002 előtt (akkor jelent meg az ISDN és az ADSL) e-mailben a számlákat? :D

(#84005) btz válasza viktorhu (#84003) üzenetére


btz
addikt

120-at is csak vértizzadva tudják adni bizonyos helyeken :D

ⓑⓣⓩ

(#84006) kchris78 válasza Bozek (#84004) üzenetére


kchris78
veterán

sehol :). úgy értem hogy sokszor nézegette az ember hogy jött e valami fontos email amit napközben is nézni kellett (Web nem mert akkor drága a percdíj csak egy gyors email-check). de percdíjjal számolva és naponta sokszor végrehajtva havi szinten jelentős költség jött össze csak ebből... és akkor hol volt még az esti/éjszakai költség, igaz erre volt a max 100Ftos díj amikor imádkozott az ember hogy csak ne essen szét a kapcsolat mert akkor kérdés volt e elég modem a visszacsatlakozáshoz plusz a +100Ft újból... mai szemmel ez már elképzelhetetlen kb... email otthon csak, és azt is ritkán lehetett ellenőrizni, nem mobilról, bárhonnan...

[ Szerkesztve ]

(#84007) Bozek válasza kchris78 (#84006) üzenetére


Bozek
nagyúr

Félreértettem, azt hittem, hogy más számlára gondoltál. Amúgy meg akkoriban még nem nagyon kapott az ember olyan fontos e-mailt, ami nem ért volna rá éjszaka.

(#84008) kchris78 válasza Bozek (#84007) üzenetére


kchris78
veterán

én akkoriban csajoztam a neten, tinédzser fejjel azok a levelek fontosak voltak :D.

[ Szerkesztve ]

(#84009) headhunter válasza MaxxDamage (#83982) üzenetére


headhunter
addikt

...anno a 0.5-re fizettem 10-12k -t - mikor az ADSL -t behozták és kiépítették...

[link]

(#84010) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Erre valaki?

(#84011) btz válasza bzolika10 (#84010) üzenetére


btz
addikt

Lehet, hogy nincs lehetősége vdsl2-re váltsani, mert nem vdsl2 képes a DSLAM

ⓑⓣⓩ

(#84012) bzolika10 válasza btz (#84011) üzenetére


bzolika10
aktív tag

De vdsl2 képes a dslam mert elérhető az 50 es csomag. Hívjam fel a 1414-et hogy rakjanak át? Kb 800m-re vagyok a dslamtól.

[ Szerkesztve ]

(#84013) DJ. Ru$y válasza Core2duo6600 (#83993) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Akkor is kell az IGMP mivel megöli a Wifi forgalmat az IPTV forgalma, aztán szimplán lehal a wifi, vagy az egész router.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#84014) DJ. Ru$y válasza bzolika10 (#84002) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem fog magától ''átváltani'' VDSL2-re, kézzel tudnak átrakni VDSL2-re. Ez nem automatikus.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#84015) juve600


juve600
nagyúr

üdv

telekom kapcsolat pontokat hogy tudom beváltani ? mert úgy nem lehet ahogy a honlapukon írják,nem találok róla semmit
1db pendrive-t szeretnék venni ,kb 5000 pontom van

:R :R :R

(#84016) bzolika10 válasza DJ. Ru$y (#84014) üzenetére


bzolika10
aktív tag

A csaj a telefonba azt mondta hogy itt nincs is vdsl2. Pedig van mert elérhető az 50-es csomag. Lehet hogy megint az adatbázissal van a gond. Érdemes addig hívogatni őket amíg normális ügyfélszolgálatost kapok?

(#84017) viktorhu válasza DJ. Ru$y (#84013) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem wifin akarom csatlakoztatni az stb-t, csak ha már úgyis oda van vezetve egy lan kábel a tévéhez, akkor jó lenne elosztani (pl. hogy az androidos tv box is madzagon kapja a netet), meg onnan a wifi is jobban elérne a másik szobába.

Vagy úgy érted, hogy ki fogja dobni a wifire az iptv jelet, mert nem tudja kezelni a tévé streaminget? Mert akkor viszont kikapcsolom rajta a wifit inkább. Van egy pár használaton kívüli routerem, szóval megpróbálok abból hasznosítani egyet, mielőtt újat veszek.

(#84018) #22718208 válasza juve600 (#84015) üzenetére


#22718208
törölt tag

Hívd őket telefonon. Én sem tudtam a neten beváltani.

(#84019) juve600 válasza #22718208 (#84018) üzenetére


juve600
nagyúr

és neten be tudtad váltani ???

(#84020) DJ. Ru$y válasza viktorhu (#84017) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Második bekezdés. Igen, nem úgy gondolom, hanem így működik. Kidobja a jelet mindenhova, mert nem tudja lekezelni, és meg fog halni az AP-ként használt router, amíg újra nem indítod.

Akkor is eláraszthatja az összes portot IPTV forgalommal, ha nincs benne IGMP, nem véletlen tették bele ezeket a funkciókat, ha át akarod vinni eszközön az IPTV-t, akkor IGMP képes eszközön kell vinni, különben az akadás, szakadás nem feltétlen lesz elkerülhető.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#84021) Tigerclaw válasza bzolika10 (#84002) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

20-as (Netmánia M csomag) esetén ADSL2+-os portot ad DSLAM-ról a rendszer jellemzően. Ha a távolság lehetővé teszi, az hozza is a 19-20Mbps-t.

30-as Netmánia L csomagtól kap VDSL2 portot az MSAN-ról az ügyfél.

Ritkán kap az ügyfél VDSL2-t kisebb csomagra is, de az ADSL2+ gyakran stabilabb és nem lassabb 20Mbps-ig. Szokott jönni hibára olyan, amikor kisebb csomagra, távoli ügyfél VDSL2 portot kapott és nem stabil. Áttesszük DSLAM-ra és működik.

Nálad az a 12Mbps azt jelentheti, hogy ha nincs kötés/eszköz hiba, akkor egyszerűen csak túl messze vagy a DSLAM-tól...amivel sajnos nem lehet mit kezdeni. Kérhetsz esetleg bondingot, vagy 4G-s gyorsítóopciót...ha fennállnak az azokhoz szükséges feltételek. (extra érpár / megfelelő beltéri 4G Telekom lefedettség)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#84022) Tigerclaw válasza bzolika10 (#84016) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ebben az esetben jobban jársz ha a helyi T pontba, T partner üzletbe mész be, vagy ha ismered / elkapod az utcán a Telekom szerelőjét, mert ők sokkal jobban tisztában vannak a helyi viszonyokkal. A telecentrumos csak a rendszert látja és az nem teljesen pontos.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#84023) #22718208 válasza juve600 (#84019) üzenetére


#22718208
törölt tag

Te elolvastad amit írtam❓❓

(#84024) DJ. Ru$y válasza Tigerclaw (#84021) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

De miért kérjen gyorsítót vagy bármi mást, ha 20-at a távolság alapján VDSL2-n simán tudná a hálózat? Ezért is vezették be a VDSL2-t, hogy aki messzebb van annál is adhassanak nagyobb sebességet, persze a bonding miatt is meg a magasabb elérhető sávszél miatt is, de azért is, hogy a távoli ügyfelek többet kapjanak.

Bondigot pedig max 30-50-re kapna, mert, ha simán átkerülne VDSL2-re, akkor meg is lenne neki a 20 Mb feltehetőleg.

(Vidéken hidd el, ahol vannak olyan hurok hosszok, hogy keresztbe áll az ember szeme, ott kiadják a 20-as csomaghoz a VDSL2-t, van tapasztalat a családban is hasonlóról.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#84025) Tigerclaw válasza DJ. Ru$y (#84024) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ha most hozná a 19+ Mbps-t letöltési irányban, akkor az azt mutatná, hogy hozza az ADSL2+ -n elérhető maximumot, vagyis nincs túl messze és VDSL2-re váltva jó esély van a nagyobb sebességre. Az a 14 körüli downlink viszont inkább azt mutatja, hogy vagy túl messze van, vagy kötési hiba, oxidáció van.

A távolságból és keresztmetszetből lehetne következtetni, hogy a jelenlegi sebesség reális, vagy anomália.

Sok ilyen ábra van, gyakran eltérő tartalommal, így nem tudom, hogy ez mennyire reális, de elvileg van egy táv, ahol a VDSL2 és az ADSL2+ görbéje "összeér", vagyis attól messzebb nincs sebességelőnye a VDSL2-nek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#84026) funk648 válasza Tigerclaw (#84025) üzenetére


funk648
aktív tag

Nálunk például most májusban mindenkit átrakta vdsl2-re a távolságtól függetlenül, és hiába ugyanannyit bír a vonalam, jóval stabilabb, kevesebbszer szakadozik, pedig itt több mint 3km a hurokhossz.

(#84027) bzolika10 válasza Tigerclaw (#84025) üzenetére


bzolika10
aktív tag

A szerelő azt mondta hogy kb 800-1000m a DSLAM. Mivel nem állt át vdsl2-re Adsl2+ ról ezért fölhívtam a 1414-et ahol azt mondták hogy a vdsl2 nem is elérhető, pedig a szerelő szerint igen. Szerintem az adatbázisuk a hibás mert múltkor a weboldalukon elérhető volt a 120-as csomag. Most néztem meg a weboldalt: most csak a 20 as csomag elérhető.

(#84028) Tigerclaw válasza bzolika10 (#84027) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A szerelőnek higgy. A weboldalon lévő előminősítő nem mindenhol pontos (angolos udvariassággal kifejezve).
A port nem fog magától átállni ADSL-ről VDSL-re, sőt lehet hogy DSLAM-ról kapod a portot, ami jellemzően nem is támogatja a VDSL2-t. Ha valóban 800-1000 méterre vagy, akkor vagy műszaki probléma van, vagy esetleg egy meglévő vagy korábbi probléma miatt az automatika levette a portod sebességét elég komolyan.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#84029) B.i.L válasza Livius (#83961) üzenetére


B.i.L
senior tag

Köszi - ezek a csomagok jól vannak..... :R
11633.-Ft jóváírást eszközöltek ki.Nov 19 és Júli 26 között. Pont.
8 hónapra ha túlfizetek valamit,bizony elvárnám a juti falatot. :K
Nemvágom ez miért jó vagy ennek hogy kellene lennie,viszont a gyorsreagálású taktikai egységembe beleférne az ügyintézőjük.Köszönöm mégegyszer.

Horgászni mentem...B.i.L

(#84030) btz válasza bzolika10 (#84027) üzenetére


btz
addikt

Vdsl2-n nem is érhető el a 120-as csomag, abból soha nem szabad kiindulni mit mutat az az oldal. Nálunk például most internet szolgáltatás sem elérhető a weboldal szerint.

ⓑⓣⓩ

(#84031) bzolika10 válasza btz (#84030) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Tudom hogy aból nem szabad kiindulni hogy mit mutat az oldal, de az a baj hogy az ügyfélszolgálat is aszerint mondja az elérhető csomagokat.

(#84032) Livius válasza bzolika10 (#84027) üzenetére


Livius
őstag

Nekünk anno ugyan ez volt. Amikor bármiféle csomagmódosításnál egy ügynök megnézte a VDSL2 elérhetőségét, a válasz az volt, hogy elérhető, és mehet a 30Mb/s-es csomag. Aztán kétszer is, végül még is csak megakadt abban a módosítás, hogy állítólag nem elérhető a VDSL2 nálunk. Abban a pillanatban amikor már ajánlatot kértem az IPTV-re is, már más lett a helyzet. Egyből volt VDSL2 elérhetőség, dupla helyről jóváhagyva, meg minden. Persze végül az egész IPTV igényt visszamondtam a francba, mikor el kezdtem számoltatni az elérhető internet sebességeket azzal és nélküle az ügynökös ügyintézővel. Harmadszorra így sikerült kicsikarni, hogy a féltve őrzött szabad VDSL2 portra át legyek rakva, egy sima internet csomaggal, ami önmagában biztos kevesebb pénzt hoz nekik, mintha még kértem volna TV-ét is. A lényeg amúgy annyi, hogy szemét egy banda, szarok az adatbázisok, és még üzletpolitikailag is, a te kis 20 Mb/s-edre natúrba nem éri meg neki elhasználni a VDSL2 portot, egyszóval, mocskos egy kelet európai banda, és kész.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#84033) bzolika10 válasza Livius (#84032) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Esetleg az lehet megoldás hogy 1 napig fölváltok a 30 as csomagra (mivel nem vagyok hűségben) és amiután átraktak vdsl-re lejjebbviszem 20-ra?

(#84034) Livius válasza bzolika10 (#84033) üzenetére


Livius
őstag

Arra gondolsz, hogy pl hűség nélkül benyomsz egy 30 Mb-et, aztán vissza 20 Mb-re? :D Jó ötlet, de kinézem belőlük, hogy akkora disznók hogy visszaraknának ADSL2+-ra. Bár onnantól kezdve, hogy már volt kézzel foghatóan működő VDSL2-öd, elég necces lesz megmagyarázniuk, hogy nem elérhető. Jah, amúgy lehet a vége az lenne, hogy a 30Mbtes váltást se csinálnák meg, hiába mondaná a megrendelésnél mindenki hogy van tutira VDSL2. Végül úgy is arra hivatkoznának, hogy nincs VDSL2, miközben amúgy lenne, de se hűséget, se egyéb szir-szar TV szolgáltatást se kérsz, amit amúgy is, hogy merészelsz hogy nem kérsz :C . Inkább leoffolnak, mert neked az így nem járna, annyi pénzért.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#84035) raider21 válasza bzolika10 (#84033) üzenetére


raider21
aktív tag

Azért a 30/5 Mbit/s VDSL2 -es csomag jóval jobb, mint a 20/1 -es ADSL2+. ;)
Nem csak a nagyobb feltöltési sebesség miatt írom, persze az is számít, hanem sokkal stabilabb a VDSL2 mint az ADSL2+! Nem váltanék vissza, a VDSL2 -ről. ;)

Kicsit más: A német anyacégnél ránézésre nagyjából bő 2 éve él a VDSL2 Vectoring szolgáltatás, 100/40 Mbit/s - ezt a sebességet nem mindig hozzák a tesztek, de gondolom itt is befolyásoló tényező a hurokhossz.

[link]

[link]

[link]

[link]

Vajon itthon is elérhető lesz majd egyszer, ahol nem lesz optikai hálózat kiépítve?!

raider21

(#84036) Tigerclaw válasza raider21 (#84035) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Majd egyszer...talán. Mondhatni esélyesebb mint a lottó 5-ös, de nem sokkal.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#84037) Tigerclaw válasza bzolika10 (#84033) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Küldtem PÜ-t.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#84038) lemusz válasza raider21 (#84035) üzenetére


lemusz
addikt

Helyedben megpróbálnám, nem veszíthetsz sokat. Átrakatod 30-asra, aztán vagy jön a szerelő vagy küldik a szereld magad csomagot az új "modemmel", azt összekötöd, hívod a számot ami meg van adva, átraknak 1-2 órán belül és kész, pár nap múlva vissza mondod. Szerintem ha csak nem valami megszorítások hónapja van a T-nél, akkor nem kérik vissza az eszközt és vdsl2-vel nyomod tovább a 20-as netet. A sávszél biztosan nő, tehát nem 15-16 megás lesz a 20-as neted hanem akár 20-22 is lehet, de a stabilitásban nem lennék annyira biztos. Legalábbis nekem adsl2+-val atomstabil volt minden, aztán mióta vdsl-em van néha elszáll, jobban mondva újraindul a dolog szerencsére csak éjszakánként, csillapítás meg ilyen lófaszok nőttek, a ping romlott.

(#84039) DJ. Ru$y válasza lemusz (#84038) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem küldenek semmit neki, ugyanis VDSL2 képes HGW van nála kint. Látszik a vonali adatokról felrakott képen. Speedport W724V, ha minden igaz.

A váltogatást azért nem javasolnám személy szerint, mert láttunk már olyat, hogy ''csakúgy'' is visszakerült előfizető VDSL2-ről ADSL2+-ra, na most, ha valaki rendel egy bondingot vagy távolabbi bekötés miatt, esetleg 30-as csomag miatt tennék az illetőt VDSL2-re, nincs elég port, de a 20-as csomagra ''elég az ADSL2+-is'', akkor simán visszateszik ADSL2+-ra a kollégát és az új előfizetőnek vagy csomagváltónak átadják azt a VDSL2 portot, már, ha a szerelő srácok figyelnek erre. :))

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#84040) Livius válasza DJ. Ru$y (#84039) üzenetére


Livius
őstag

Nah pont ezek miatt mondom, hogy egy undorító banda. :W Amúgy a sima 30-asra szerintem nem fog tudni kötni, annyira szemetek lesznek, hogy inkább elutasítják neki, az utolsó lépésnél, mivel semmi egyéb kapcsolt szolgáltatást nem kér majd hozzá, mint pl IPTV vagy még esetleg fullos VOIP telefon csomag, és nem éri majd meg nekik feláldozni egy VDSL2 portot erre.

Amúgy a legjobb zsarolás ilyenkor főleg hűségidő nélküli állapotban, a szerződésbontással és konkurenciával való fenyegetés. Én belengettem nekik az IPTV-ét, valamint már lejárt a hűségünk, és meg lett mondva a T-nek, ha 2014-ben még mindig nem tudnak a 15 Mb/s-es ADSL2+-nál jobb csomagot adni, akkor lemondjuk a francba az egészet, mert van konkurencia is koaxon néven. Ezek után mégis csak végig tudott menni egy VDSL2-es 30-as rendelés, amit előtte 2-3 szor elutasítottak, az utolsó lépésnél.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#84041) DJ. Ru$y válasza Livius (#84040) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

30-as csomagot, ha meg tudja rendelni, akkor megkapja telefon és TV nélkül is VDSL2-n, csak az a kérdés, hogy át tudja-e vinni úgy a megrendelést, hogy, ha az ügyfélszolgálatosok nem látják, hogy tudnának szolgáltatni. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#84042) Livius válasza DJ. Ru$y (#84041) üzenetére


Livius
őstag

Szerintem látják hogy tudnak, de mikor rajtuk tovább megy, akkor valahol direkt vissza fogják dobni, mert nekik nem bisznisz VDSL2-ön egy sima net csomag.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#84043) lemusz válasza DJ. Ru$y (#84041) üzenetére


lemusz
addikt

Lakáson belül fali RJ ajzattól számítva mi a jobb/stabilabb/gyorsabb adatátviteli megoldás? Hosszabb RJ telefonkábel + számítógép és HGW között rövid UTP kábel vagy rövidebb telefonkábel és hosszabb UTP kábel?

Ergó melyik a jobb, a telefonkábel vagy utp kábel?

[ Szerkesztve ]

(#84044) DJ. Ru$y válasza lemusz (#84043) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A HGW-t célszerű minél közelebb tenni a külső kötési ponthoz és a bejövő kábelt a legrövidebbre hagyni. Vagyis a ''telefonkábelt'' rövidre hagyni és az UTP-t vinni onnan, ahova kell.

(Van ahol a telefonkábel helyett UTP-t húznak a külső kötési ponttól a HGW-ig is, csak 1 vagy 2 érpárt használnak a 4-ből. [Ha tényleg lesz nálam kábelezés csere T költségén oszloptól a HGW-ig, akkor valószínűleg ide sem ''telefonkábelt'' húznak már be.])

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#84045) lemusz válasza DJ. Ru$y (#84044) üzenetére


lemusz
addikt

Én is így sejtettem, de nem voltam benne biztos. Köszi.

Még akkor is jobban megéri így, ha:

5 méter telefonkábel + 0,5 méter UTP helyett
1 méter telefonkábel + 10 méter UTP kábellel lehet csak megoldani?

[ Szerkesztve ]

(#84046) DJ. Ru$y válasza lemusz (#84045) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A telefonkábel csökkenés a lényeg, az, hogy az UTP hossza nő, az a Cat típustól függően legalább 80-100 méterig nincs befolyással.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#84047) lemusz válasza DJ. Ru$y (#84046) üzenetére


lemusz
addikt

Okés, értem, akkor az ilyen pár méternyi UTP differencia nem oszt nem szoroz kérdéskör. Az újrakábelezést hogy lehet kérni egyébként vagy hogy történhet meg? 50 mega a maximum az egész településen, kiírt fejlesztés nincs. Szerintem ráférne ezekre a 4 emeletesekre az újrakábelezés, mert ha emlékem nem csal akkoriban lettek ezek a kábelek behúzva amikor még ilyen 1 megabites netekkel szórakoztunk vagy még netünk se volt csak vonalas telefon...

(#84048) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem lassan - vagy talán nem is olyan lassan kivezetik a DSLAM-okat - vagyis mindenki VDSL2 kompatibilis portra kerül. Az persze lehet hogy megtartják az ADSL2+ -t mert a tapasztalat azt mutatja, hogy távoli ügyfeleknél az jóval stabilabb és ott már nem gyorsabb a VDSL2.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#84049) B.i.L válasza lemusz (#84047) üzenetére


B.i.L
senior tag

Bocsi,h beleszólok : a régebbi típusú un.: sodort érpáras "utp,ftp" kábel a 100mhz-es,100 méteren 100mb/s sebességet bőven tudja.Hálózat függő a dolog,ugye a 10/100-as időkből.Tehát nem kell aggódni a sebesség miatt,hacsak szakadás nem történt,és a bekötés is rendben van. :K

Horgászni mentem...B.i.L

(#84050) DJ. Ru$y válasza lemusz (#84047) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha nincs semmi probléma, akkor nem fogják újrakábelezni, maximum a ház költéségére. Én családi házban lakom, ez nem ennyire bonyolult téma, és, ha lesz újrakábelezés azért lesz, mert kapott túlfeszt és a szerelő látta az oszlopon a bejövő kábelen, hogy kicsit meg volt pörkölődve, ezért elvileg átadta kábelcserére, viszont a Telekom meg SMS-ben lezárta a hibát, hogy elhárították, szóval lehet semmi nem lesz az egészből.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.