Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75001) DJ. Ru$y válasza B4ndiBuild3r (#75000) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Van egy 4G-s gyorsító opció.

De mi sajnos konkrétabbat nem tudunk mondani, mint ők. :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#75002) B4ndiBuild3r válasza DJ. Ru$y (#75001) üzenetére


B4ndiBuild3r
tag

Köszi, ennek utánakérdezek. :R

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#75003) rozsomak válasza B4ndiBuild3r (#75000) üzenetére


rozsomak
tag

érdeklődj itt is, hátha:[link]

-=< Power is Nothing without Control >=-

(#75004) Nooeca válasza B4ndiBuild3r (#75002) üzenetére


Nooeca
senior tag

Elég limites ez az opció.

Napi 5 GB korlát talán havi X korlát szintén, szóval ha csak netezel arra jó, de kérdés hogy önmagában netezésre mire jó a gyorsító opció?

(#75005) DJ. Ru$y válasza Nooeca (#75004) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

5 GB / nap, 100 GB / hónap.

Ha 1 Mb-es neted lenne napjainkban lehet, hogy minden pénzt megadnál ezért a gyorsítóért.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#75006) Nooeca válasza DJ. Ru$y (#75005) üzenetére


Nooeca
senior tag

Megadnék?

Ezt komolyan gondoltad? Szerintem gondold át mégegyszer :D

2 éve még 1 Mbps-em volt, ma 2,5 Mbps-em van :D

(#75007) poli27 válasza Nooeca (#75006) üzenetére


poli27
veterán

türelmes ember vagy xD ;]

(#75008) Nooeca válasza poli27 (#75007) üzenetére


Nooeca
senior tag

29-es körzet kimaradt fejlesztések területe, nincs is semmi más, csak ez a szutyok dsl, ami nem telekom. 8 Mbps-et nem bírja a vonal, mert már próbálták, ha arra váltanék a 2,5 Mbps se lenne meg...

Alternatíva egyelőre nincs. Mikrós net nem érdekel.

(#75009) rozsomak válasza Nooeca (#75008) üzenetére


rozsomak
tag

már látszik a fény az alagút végén :) [link]

-=< Power is Nothing without Control >=-

(#75010) Nooeca válasza rozsomak (#75009) üzenetére


Nooeca
senior tag

Ez lesz az amikor két szék közül majd középre esek.

Mert ha lekapcsolják a rezet valszeg hűséget is vállalnom kell, ha kell a szolgáltatásuk... azt meg nem akarok :D Gyűlölöm a UPC-t. De a probléma az lesz, hogy a T sem biztos hogy addig ideér, hogy rájuk váltsak :D

Szóval pörög az agyam igazából... de konkrétumok nélkül nincs megoldási opció a fejemben.

(#75011) poli27 válasza Nooeca (#75010) üzenetére


poli27
veterán

Koltozz el xd

(#75012) #41133696


#41133696
törölt tag

Az imént volt egy érdekes jelenség. Odaát nézik a nagyszülők a 291-en a TV2HD-t a Szultána miatt. Magam is szoktam nézni. Kapcsolom be a Tatungot, és látom, hogy analízis módban hagytam. Lusta voltam kódot beírni, a kilépéshez, inkább menüből újraindítottam a Tatungot. Visszajön a 299-es M1HD-vel. Mondom ez érdekes, mert nem jelzi, hogy már megy 1 HD Stream... mondom oké várok egy kicsit... csak nem jelzi, sőt engedi, hogy ide-oda váltogassak a HD Streamek között. Még az is felmerült benne, hogy csak nem véletlen mókoltak a T-nél és 2 HD Stream?! Megnéztem, nem, továbbra is 1 HD és SD...
Gyorsan átmegyek, hát látom, hogy hiába nézték ők végig megszakíts nélkül a HD Stream-et, az enyém kiütötte újraindítással. Gondolom azért mert az enyém a 2. STB az övéké meg a 3. STB. De az a jó, hogy én gyorsan belőttem nekik, hogy nézzék tovább. Idősek ezzel a technikával szívhatnak :)

(#75013) OldMike válasza kabelmania27 (#74999) üzenetére


OldMike
őstag

Szia!

Köszönöm. Nekem is inkább jobbnak tűntek az eredmények, korábban az US-nél előfordult 50-52 is. A DS Power Level viszont még soha nem volt 3-nál magasabb, ez tűnt kissé furcsának.

Azt hiszem az egerem nem tökéletes, mert az egyik kép kétszer ment be az egy kattintás ellenére.

42LM660S

(#75014) Hoorus válasza DJ. Ru$y (#74967) üzenetére


Hoorus
őstag

Szia

Működik, ahogy kell, viszont az ONT-ot nem tudom elérni a 192.168.0.254-en. Ez normális így? Csak kíváncsiság, nincs jelentősége :)

Köszi

(#75015) DJ. Ru$y válasza Hoorus (#75014) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Normális. D-Link mögül nem tudod elérni. Ha közvetlen csatlakozol az ONT-ra akkor elvileg el kell tudnod érni, ha nem, akkor csak ONT reset után érhető el.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#75016) Bozek válasza Hoorus (#75014) üzenetére


Bozek
nagyúr

Kösd vissza a D-Link egyik LAN portjára az ONT-ot, nekem úgy tökéletesen működik. A D-Link-en belül is a 192.168.0.0-s hálózat van beállítva?

(#75017) MY2K válasza B4ndiBuild3r (#75000) üzenetére


MY2K
aktív tag

1megát említettél. xs csomagnál nem kérheted a gyorsító opciót. Legalább netmánia S-ben kell lenned.

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#75018) Hoorus válasza Bozek (#75016) üzenetére


Hoorus
őstag

Igen az van beállítva.Nem bolygatom, jó ez így :)

(#75019) flash-


flash-
veterán

üdv

azt kérdezném hogy ha megrendelésre kerül az 1000-es internet( már ki van építve az optikai mert jelenleg 50es van) akkor minden esetben csak akkor lesz átállítva ha már meghozzák az új routert(dlink)( jelenleg huawei van)?

mert azt vettem ki mintha valakinek már megrendelés után is átálították volna, nekem pedig azt mondták hogy akkor fogják ha megjön a dlink router...
pedig ez a huawei is birna pár száz megabitet úgy tudom..

( bár a feltöltés most már 25 megabit helyett 50, de a letöltést még nem növelték..ki érti ezt...)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#75020) Onderon válasza btz (#74908) üzenetére


Onderon
senior tag

Nem Szuper Családi HD-m van, csak sima (biztonság kedvéért belépnék, hogy megnézzem, de természetesen "Az oldal technikai karbantartás miatt jelenleg nem elérhető." :DD ), a kapott kedvezményt érinti, mert több lesz a havidíjam, mint amire 2 évet aláírtam és csak VoIP telefon van az IPTV mellett és egyikért sem kár, annyira gyatra minőség.

[ Szerkesztve ]

(#75021) goop válasza flash- (#75019) üzenetére


goop
őstag

Telefonon nekem is azt mondták, hogy mikor hozzák a routert akkor lesz átállítva, de másnap reggelre már át is állították. A 8245H végű tudja a gigabitet, szóval ha az van próbálkozhatsz, reset, vagy áramtalanítás után.

(#75022) btz válasza Onderon (#75020) üzenetére


btz
addikt

Igen a havidíjad több lesz, de a kedvezmény nem változik. A lényeg, hogy hivatalos helyről úgy értesültem, hogy nem mondható fel.

ⓑⓣⓩ

(#75023) Csizi12


Csizi12
csendes tag

Csak érdekességképpen mondom: tegnap kihozták az ígért Dlink routert a Netmánia 1000-hez, bár én nem fogom használni, mert van helyette egy TP-Link Archer C7.

A természet kiegyenlíti a fogyatékosságokat: aki gyengébben lát, az jobban hall, aki gyengébben hall, az jobban lát, akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik.

(#75024) Cathfaern válasza B4ndiBuild3r (#75000) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én azért futnék egy kört másik szolgáltatóknál is, hátha kábelen van normális net a környéken (esetleg kérdezd meg a leendő szomszédokat, hogy mit használnak :) ).

(#75025) DJ. Ru$y válasza flash- (#75019) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A Huawei ONT és nem routert, a routert pluszban adják és nem cserélik ki a két eszközt. Átállítják előbb, mint a D-Link-et, ha van rá kapacitásuk. De eltérő, hogy kinek mennyi idő alatt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#75026) flash- válasza DJ. Ru$y (#75025) üzenetére


flash-
veterán

értem, akkor várok:) csak már kíváncsi vagyok:)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#75027) Melack válasza DJ. Ru$y (#75025) üzenetére


Melack
veterán

Csak a D-Link nem tudna szolgálni a Huawei helyett?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#75028) Klown


Klown
aktív tag

Tegnap hoztam a formámat! :DDD

Netmánia 1000 + alap telefon bekötésről van szó. A bekötést szépen megcsinálta a srác, küszöb alatt, ill a parketta szegélynél tűzővel, DE a villanyóránál már nem sikerült a feljövő és a lakásban lévő optikai kábeleket összecsatlakoztatnia, mivel a hegesztőjük rossz. Szóval nálam van az ONT és az ajándék gagyi D-Link router, de net az még nincs! Természetesen nem is írtam alá még semmit! Ma jönnek befejezni. Tényleg csak annyi kell, hogy a kötést megcsinálja (+ az új router-t bekötnöm). Remélem jó lesz, ha elkészül! 1000/200 havi 5300-ért szvsz viselhető!

Belekukkantottam, az ajándék D-Link router-ba, de tényleg elég felejtős! Borzasztó buta! Mondjuk ingyenes, s alap user-eknek jó. Port forward-ot tud, meg gigabites WAN portja van, de azt csók... Alig van rajta mit állítani. Pl. a DHCP MAC cím alapján nem tud fix IP-ket kiosztani. :U Valószínűleg beruházok majd egy TP-Link 1043ND v3-ra. (Most 842ND-m van.)

Apropó, az ONT-ban mindeképpen tilatani kell a DHCP-t, ha bridge módban akarom használni, hogy a router login-oljon a PPPoE-re? A Huawei ONT-nak mi az alap IP-je, ill. user/pass amin el tudom érni? Előre is köszönöm! :R

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#75029) nutfile válasza DJ. Ru$y (#74898) üzenetére


nutfile
aktív tag

azért, hogy távolról is tudjam felügyelni a hálózatot:
[link]
elsősorban a szülői felügyelet (net távoli letiltása egy-egy eszközről), eszközök távoli indítása az ami érdekes számomra.(mondjuk ez utóbbi megoldható a NAS-on keresztül a telón a juiceSSH-t használva, csak bonyolultabb, kevésbé felhasználóbarát)
így a saját router, egy szebb féltégla...

(#75030) Gubek-Einste válasza Melack (#75027) üzenetére

Nem mivel ő csak egy sima wifi router és nincsen rajta optikai csatlakozó.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75031) Hoorus válasza Klown (#75028) üzenetére


Hoorus
őstag

Az alján vannak a belépési adatok.

(#75032) DJ. Ru$y válasza nutfile (#75029) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ahogy írtam ki kell deríteni, hogy milyen porton kommunikálnának. Lehet pont a 80-ason amit a NAS-od is használ, tedd át a NAS-od alap portjait másikra és azokat forwardold a Linksys-ben a régi forwardokat pedig töröld ki. Ha mindez UPNP-n megy, akkor a NAS-ban a portok megváltoztatása alapból változik a routeren is, bár ebben már a NAS-od topikjában tudnak majd segíteni. Nem az a baj, hogy nem működik ez a funkció DMZ-ben, hanem, hogy kiüti a NAS-od valamelyik szolgáltatásához tartozó portja.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#75033) DJ. Ru$y válasza Klown (#75028) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Többen is jelezték, hogy csak DHCP letiltás után csatlakozott fel az utána kötött router. Miért baj az, ha ki van kapcsolva egy amúgy sem használt funkció? Ha a PPPoE adatokat kitörlöd, akkor a DHCP-vel nem sokra mész, neted úgysem lesz csak az ONT-on keresztül.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#75034) Klown válasza DJ. Ru$y (#75033) üzenetére


Klown
aktív tag

Végülis nem gond, ha ki van kapcsolva a DHCP, csak kell tudni az ONT IP-jét, hogyha mégis be szeretnék lépni a setup-jába, akkor tudjam, hogy milyen fix IP-t adjak addig a gépnek, hogy ugyanabban a szegmensben legyen a gép és az ONT.

Vagy nem jól gondolom?

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#75035) Spirit


Spirit
őstag

A gigabites net mellé kapott D-linknek mi a típusa?Mit tud? Gyári FW van rajta, vagy valami T-s herélt szutyok? Készlethiány miatt nem kaptam, jövő hétre ígérte a szerelő srác, de addig is el akarom dönteni merre alakítsam a hálózatomat, esetleg számoljak-e saját, komolyabb router beszerzésével.

(#75036) DJ. Ru$y válasza Klown (#75034) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

De jól gondolod, bár ha be kel lépni az ONT-ba az már régen rossz, ha nem használod a router funkcióit lehet egyszerűbb egy resetet csinálni belépni és megint kikapcsolni a DHCP-t és kitörölni a PPPoE adatokat. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#75037) DJ. Ru$y válasza Spirit (#75035) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Összefoglaló, GYIK részében az utolsó kérdés, vagy jobb fent a kereső segít ám ilyen ügyekben. Ebben a hozzászólásban megtalálod. Gyári szoftverrel, ha jól tudom, de van aki megkapta és írt róla.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#75038) Bozek válasza DJ. Ru$y (#75036) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem feltétlenül. IP-telefon esetében hasznos lehet, mert követni tudod, hogy a családból ki, mikor, mennyit beszélt. :) Mondjuk én se nagyon lépkedek be, pedig elérem.

(#75039) DJ. Ru$y válasza Bozek (#75038) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem hinném, hogy sokan nézegetnék, vagy maxos csomagja van az embernek és le***ja mennyit telefonálnak, vagy alap és nem is használják a telefont.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#75040) poli27 válasza DJ. Ru$y (#75039) üzenetére


poli27
veterán

Tobb csomag nincs is xd

(#75041) DJ. Ru$y válasza poli27 (#75040) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Majdnem. Ugyanis 3 csomag van. A minimális Alap, a közepes Hoppá és a maxos Hoppá Plusz.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#75042) spsalvia


spsalvia
csendes tag

Sziasztok!

IPTV-t + netet szeretnék az új családi házamba. A villanyszerelő Cat5e vezetéket húzott be minden szobába, de a csatlakozó aljzatokat nem építette be, mert hogy nem mindegy a színsorrend, majd a Telekom szerelő beköti. Ez nekem elsőre hülyeségnek tűnik, vagy tényleg így van?

A másik kérdésem, hogy az megoldható, hogy 1 vezeték és 1 csatlakozó lenne minden szobában, de 2 szobában a TV mellett a médialejátszóknak is kellene vezetékes net. Ez megoldható, hogy beteszek ide RJ45-ös elosztót?

(#75043) DJ. Ru$y válasza spsalvia (#75042) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Tényleg több sorrend van egyenes kötés esetén is, T-568A és T-568B utóbbi kell az IPTV-nek. (Én mindenhova máshova is ezt a sorrendet használom.) Beköti neked a szerelő ha megkéred szerintem, mikor telepíti a szolgáltatást.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#75044) nutfile válasza DJ. Ru$y (#75032) üzenetére


nutfile
aktív tag

köszi, este kipróbálom.

(#75045) #65388800


#65388800
törölt tag

Sziasztok!

Amerikába mennyibe kerül a telefonhívás percenként és még milyen plusz díjak vannak mellette? Hoppá plusz csomagom van.

(#75046) Spirit válasza DJ. Ru$y (#75037) üzenetére


Spirit
őstag

Bocsánat a figyelmetlenségemért, lázasan (szó szerint) próbálom a kis itthoni hálózatot rendbe szedni a modemcsere után és kissé idegbeteg vagyok.

Töröltem a csatlakozási adatokat, ezután a modem-et nem érem el a routeren keresztül, elvileg rendben van így, viszont az normális dolog, hogy ha letiltom a DHCP-t a Huawei-ben, akkor nem hajlandó csatlakozni a routerem pppoe-n keresztül? Pont fordítva, mint ahogy feljebb írtad. :F

(#75047) DJ. Ru$y válasza Spirit (#75046) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha csak a PPPoE adatokat törölted, akkor el kellene érned, ha kikapcsoltad a DHCP-t és nem törölted a PPPoE adatokat, akkor nem éred el az ONT-ot, és nem fog fellépni a router. A DHCP kérdés pedig érdekes, mert van akinek úgy működött, hogy kikapcsolta (ők voltak többen) és volt, akinek bekapcsolt DHCP-vel (is) ment. Nem kellene DHCP, mert a routerednek nem az ONT fog IP-t adni, hanem a T-től kapsz már egy publikus IP-t.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#75048) gF válasza #65388800 (#75045) üzenetére


gF
senior tag

45,72 Ft percenként. Egyéb plusz költség nincs.

(#75049) #65388800 válasza gF (#75048) üzenetére


#65388800
törölt tag

köszi. Az még nem olyan vészes.

(#75050) havri1


havri1
félisten

Kaptam értesítőt a T-től, igaz, hogy nem névre szólóan, hanem üres borítékban a postaládába, hogy elérhető az új technológia stb stb.

Viszont a szórólapon mellette, az ezres net mellé 300Mbit-et adnak felfelé.
Elírás?
Amúgy nem lehet még rendelni, nincs átadva műszakilag..

havri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.